Gemeente Venray Venray eerste gemeente met energiebespaarplan Discussieavond openingstijden horeca jorp en Loting twee bouwkavels in Oostrum Loting particuliere bouwkavels Merselo Kijk ook op www.venray.nl Het Groene Goud controleert buitengebied Venray timmert aan de weg Nieuwe straat in Vlakwater Wat vindt u van onze communicatie? PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray houdt op dinsdag 4 september een discussieavond over de openingstijden van de horeca in Venray. De bijeenkomst vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 19.30 uur. In oktober doet het college van B en W een voorstel aan de gemeenteraad over het herinvoeren van vaste sluitingstijden voor de Venrayse horeca. Graag wil de gemeente de mening van diverse betrokkenen meenemen in dat voorstel. Voor de discussieavond op 4 september zijn verschillende partijen uitgenodigd, zoals horecaondernemers, politie Venray, Wijkplatform Venray Centrum, Venray Centraal en uiteraard het uitgaanspubliek. Tijdens de avond wisselen de aanwezigen met elkaar van gedachten over onder andere de concrete openingstijden, het verschil tussen natte en droge horeca en afwijkende dagen. Als u nog vragen heeft, kunt u contact opnemen met de beleidsmedewerker Veiligheid van de gemeente Venray, Frank Verspa. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 34 Op donderdag 27 september om 19.00 uur wordt in het gemeentehuis via loting de volgorde bepaald op basis waarvan twee particuliere bouwkavels, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum, worden verkocht. Inschrijving voor deze loting is mogelijk tot en met dinsdag 25 september 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten. De twee kavels aan de Mgr. Hanssenstraat (naast de woning met huisnummer 77) zijn beide ca. 1140 m2 groot. Beide kavels zijn bestemd voor bouw van een vrijstaande woning. De kavels zijn gelegen aan de rand van het dorp. Ze grenzen aan het Loobeekdal, waar de Oostrumse beek natuurlijke oevers heeft ge kregen en er ruimte is voor natuur ontwikkeling. Het NS-station en de uitvalswegen naar onder andere de A73 zijn dichtbij. De grondprijs voor 2007 bedraagt 220,- per m2, excl. 19% btw. De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezinsleden, te bewonen gedurende driejaren na voltooiing van de bouw. Indien na de loting en bij de uitgifte blijkt dat er geen twee ge gadigden zijn voor de bouwkavels, dan worden deze op projectmatige basis uitgegeven. Individuele inschrijving Oorspronkelijke inwoners van Oostrum hebben voorrang bij de loting. Per echtpaar of paar van (samenwonende) partners mag zich slechts één persoon inschrij ven. Het is niet mogelijk om samen met gewenste toekomstige buren in te schrijven; alleen individuele inschrijving is mogelijk. Bij consta tering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw vol ledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijfgeld moet op dinsdag 25 september voor 13.00 uur door de gemeente zijn ontvangen. Vervolgens ontvangt u een informa tiepakket alsmede een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u, voordat u zich inschrijft voor de loting, dit informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. De loting wordt verricht door notaris mr. Q.C.M. Paantjens uit Venray. Ger Kempen, manager Kenniscentrum/Productontwikkeling van Essent Energiediensten en wethouder Patrick van der Broeck Het college van Burgemeester en Wethouders stelt in zijn collegeprogramma dat het energiebesparing en duurzame energie wil stimuleren en nieuwe initiatieven daarin wil ondersteunen. Venray gaat nu, als eerste gemeente in Nederland, samen met Essent de mogelijkheden voor energiebe sparing in de gemeente Venray beschrijven. Dit bespaarplan moet in oktober klaar zijn. De gemeente heeft daarvoor op 16 augustus samen met energiebe drijf Essent een eerste bijeenkomst Energiebesparing gehouden in het gemeentehuis. Aan deze workshop namen zowel ambtenaren van de gemeente Venray als vertegen woordigers van Essent deel. Met de combinatie gemeente-energiebedrijf zijn alvast twee belangrijke partijen bij elkaar gebracht om energie besparing in de gemeente Venray daadwerkelijk te realiseren. Naar aanleiding van het bespaarplan legt de gemeente haar beleidskeuzes vast in een kadernota. Hierbij be trekt de gemeente ook inwoners en bedrijven. Stellingen Wethouder Patrick van der Broeck opende de bijeenkomst en gaf een aantal prikkelende stellingen. Zo is in Venray veel kippen- en varkens- mest beschikbaar. Dit zijn natuurlijke grondstoffen voor bio-installaties. De vrijkomende warmte uit deze instal laties kan nuttig worden ingezet bij andere bedrijven. Daarnaast kan de restwarmte van bedrijven ook gebruikt worden voor verwarming van woningen of andere bedrijven. "Zo gaan we duurzaam om met grondstoffen en dit leidt tot energie besparing", aldus de wethouder. Energieverbruik in beeld Essent presenteerde zijn nieuwe bespaarplan, dat in beeld moet brengen hoe het totale energie verbruik in Venray eruit ziet en waar besparingsmogelijkheden zitten. Hierbij gaat de meeste aandacht uit naar gemeentelijke gebouwen, nieuwe en bestaande woningbouw, bedrijven, openbare verlichting, verkeersregelsystemen, biomassa en windenergie. Zonne-energie is weggezet in het onderdeel gebou wen. Op het gebied van verkeers regelinstallaties zit Venray al op de goede lijn. Niet effectieve installa ties zijn verwijderd en waar mo gelijk wordt gebruik gemaakt van led-verlichting. Energiebesparing stimuleren Na Venray zullen ook andere gemeenten en provincies volgen. Twintig van 140 gemeenten en provincies hebben zich al aan gemeld en willen graag aan de slag. Essent heeft dit plan opgezet omdat het bedrijf graag samen met zijn aandeelhouders aan de slag wil om energiebesparing in Nederland op grote schaal te stimuleren. Op donderdag 6 september om 19.00 uur wordt in het gemeentehuis in Venray geloot om de volgorde van verkoop van zeven particuliere bouwkavels, gelegen in het plan Merselo. Inschrijving voor deze loting is nog mogelijk tot en met dinsdag 4 september 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten. De grootte van de kavels varieert van minimaal ca. 472 m2 tot maxi maal ca. 652 m2. Alle zeven kavels zijn bestemd voor bouw van een vrijstaande woning. De grondprijs voor 2007 bedraagt C 220,- per m2, excl. 19% btw. De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezins leden, te bewonen gedurende drie jaren na voltooiing van de bouw. Indien na de loting en bij de uitgifte blijkt dat er niet voldoende gegadig den zijn voor de zeven bouwkavels, worden deze op projectmatige basis uitgegeven. Individuele inschrijving Oorspronkelijke inwoners van Merselo hebben voorrang bij de loting. Per echtpaar of paar van (samenwonende) partners mag zich slechts één persoon inschrij ven. Het is niet mogelijk om samen met gewenste toekomstige buren in te schrijven; alleen individuele inschrijving is mogelijk. Bij consta tering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt C 53,55. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijfgeld moet voor op dinsdag 4 september voor 13.00 uur door de gemeente zijn ontvangen. Vervolgens ontvangt u een informa tiepakket alsmede een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u, voordat u zich inschrijft voor de loting, dit informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. De loting wordt verricht door notaris mr. Q.C.M. Paantjens uit Venray. Het project Het Groene Goud is flink in actie deze zomer. In het hele werkgebied van het project, de politieregio Venray, worden net als vorig jaar maïsvelden vanuit de lucht gecontroleerd op de aanwezig heid van hennep. Dit jaar blijft het daar echter niet bij. Het volledige buitengebied wordt bekeken. In de dichte maïsvelden is van de grond af moeilijk te zien of er hennepplan ten in voorkomen. Vanuit de lucht is dat veel makkelijker waar te nemen. In de periode van eind augustus tot midden september zijn er meerdere heli kopters tegelijkertijd in de lucht. De helikopterpiloten vliegen per gemeente alle percelen systematisch over. Als zij hennep signaleren is er op de grond een ploeg paraat die direct in kan grijpen. Effect is groot Vorig jaar is de controle vanuit de lucht door Het Groene Goud voor het eerst uitgevoerd. Het effect was dermate groot, dat dit jaar twee helikop ters tegelijk worden ingezet. Hierdoor hebben de piloten de tijd om het hele buitengebied te bekijken. Dus ook hennep in andere gewassen of in recrea tiegebieden en bossen zal worden opgespoord. Stuurgroepvoorzitter van Het Groene Goud Paul Mengde is optimistisch over het verwachte resultaat: "Het klinkt misschien vreemd, maar we verwachten weinig aan te treffen. We hebben de afgelopen tijd al laten weten dat we gaan vliegen, dus men sen zijn gewaarschuwd." Bakenactie De nadruk bij de controle van maïsvelden ligt bij de agrariërs die lid zijn van de LLTB en bij aanvang van het seizoen te kennen hebben gegeven mee te willen doen aan de bakenactie. Hierbij plaatsen de agrariërs opvallende bakens in hun perceel, zodat de piloten van de heli weten dat deze velden extra gecontroleerd moeten worden. Het voordeel voor de deelnemers is dat deze bij het eventueel aantreffen van hennep niet direct als verdachte worden aangemerkt en dat er een tegemoetkoming in de kosten kan worden verkregen. Aanpak illegale hennepteelt Overigens is Het Groene Goud niet alleen actief tegen hennep in maïsvelden. Het project heeft als doel illegale hennepteelt in de politieregio Venray tegen te gaan. Politie, gemeentes, woningcorporaties en de LLTB werken hierin nauw samen. De aanpak is veelomvattend. Andere onderdelen van het project zijn de aanpak van illegale hennepteelt in woningen en in loodsen en schuren. Een lijst met alle partners in het project en het laatste nieuws over de hennepvluchten vindt u op www.hetgroenegoud.info. 1. Tot half december wegwerkzaamheden Veltum: Cunerahof, Claudiahof, Isabellahof, Lidwinahof, Laurahofen Kulutweg. 2. Tot half december wegwerkzaamheden Landweert: Akelei, Kruidenlaan, Christoffelkruid, Dovennetel en Bolderik. 3. Tot en met september wegwerkzaamheden aan de Vlierstraat. De Vlierstraat is afgesloten. 4. Tot en met november Aan den Heuvel: start bouwrijp maken fase 2. STATIONSWEG Het zandpad nabij Merselose- weg 59 wordt verhard vanwege de bouw van diverse woningen. Voor de bouw van de woningen en voor de hulpdiensten is het van belang dat er een straat naam wordt vastgesteld. Het College van B en w heeft hiervoor de naam Van Roos malenstraat vastgesteld. Voor Vlakwater II is in 1981 gekozen voor de namen van Venrayse chirurgijns en doktoren uit de 17e tot en met 19e eeuw. Bij de keuze voor Van Roosmalenstraat is aansluiting gezocht op dat thema. Johannes Aloysius Antonius van Roosmalen kwam in 1846 naar Venray en bleef hier tot 1867, toen hij naar zijn geboorteplaats Ravenstein terugkeerde. Hij had niet alleen een praktijk in Venray, maar was ook aangesteld als gemeente geneesheer, belast met de medische verzorging van de armen. Als gemeente vinden wij het belangrijk om goed met u te communiceren. Zodat u op de hoogte bent van onze plannen en van besluiten van het college van Burgemeester en Wethouders. Wij informeren u bijvoorbeeld door middel van persoonlijke gesprek ken, informatieavonden, brieven, folders, deze gemeentepagina, de website en de kabelkrant. Wij wil len graag weten hoe u over deze communicatie denkt. Waar haalt u de informatie vandaan? Waarover wilt u (meer) informatie hebben? Wat mist u in de communicatie van de gemeente? Alle opmerkingen en suggesties zijn welkom tot 6 sep tember. Wij verwerken die daarna in een verbeterplan. Uw mening Op onze website www.venray.nl hebben wij een paar vragen opgenomen, die u kunt beantwoor den. Maar u kunt natuurlijk ook schrijven, bellen of mailen met de gemeente Venray, team Commu nicatie, Noëlla Sprij, postbus 500, 5800 AM Venray, telefoon 52 33 33, e-mail gemeente@venray.nl. Wij willen graag uw mening horen. Dan kunnen wij de communicatie voor u en met u verbeteren.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15