wereldrecords zwemmen' Meiden starten jongerengroep voor SOS Caravans in Geijsteren Opening brede scholen Hennepkwekerij in Tienray Expositie in Swolgense tuin Gouden priesterfeest pastoor Meerlo Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 augustus 2007 - Pagina 10 John Wijers uit Wanssum naar World Transplant Games in Bangkok John Wijers (20) uit Wans sum neemt van 25 augustus tot en met 2 september deel aan de World Transplant Games (WTG) in Bangkok. De WTG is een tweejaarlijks sporteve nement waaraan mannen en vrouwen, jongens en meisjes uit de hele wereld kunnen deelnemen. De belangrijk ste voorwaarde om te mogen starten op de WTG is dat de deelnemer een transplantatie heeft moeten ondergaan. John Wijers is al sinds zijn geboorte nierpatiënt en heeft inmiddels drie transplantaties ondergaan. "Toen ik 3,5 en 5 jaar oud was, kreeg ik een nier van een overleden donor. De eerste nier moest al na vijf dagen worden ver wijderd, maar met de tweede nier kon ik acht jaar zonder dialyse. Toen de tweede nier slechter ging functioneren, hebben we familie transplantatie overwogen. Dat was de beste optie. Na veel onderzoek bleek dat de nier van mijn vader iets beter was dan die van mijn moeder en op 12 september 2000 kreeg ik uiteindelijk een nier van mijn vader." MARK VEENS "Ondanks de nierproblemen pak ik de draad van mijn leven steeds weer op. Ik voel me prima en wil vooral een normaal leven leiden, net zoals mijn leeftijdsge noten. Op dit moment volg ik een opleiding tot meubelmaker/inte rieurbouwer en dat gaat prima. Daarnaast is zwemmen mijn grote hobby. Ik train ongeveer acht keer per week en dat gaat heel goed. Sinds drie jaar word ik getraind door Mark Veens en hij geeft me veel goede tips, vooral op tech nisch gebied. Henk van de Horst maakt mijn trainingsschema's en Mark Veens laat me dan zo goed mogelijk zwemmen. Eigenlijk zwem ik pas zes jaar echt wed strijden. Daarvoor zwom ik alleen één keer per week om een beetje in beweging te blijven. Via mijn ouders, die in een commissie zaten voor jeugdige nierpatiën ten, kwam ik in aanraking met de Wereldspelen voor Getransplan- teerden. Ik besloot om mee te doen en zwom in 2003 in Nancy mijn eerste wereldspelen." WTG 2007 De World Transplant Games vinden dit jaar plaats in Bangkok, Thailand. Voor John Wijers zijn dit na Nancy in Frankrijk en London in Canada de derde wereldspelen. "Ik heb hoge verwachtingen. In totaal zwem ik zeven wedstrijden in twee dagen, een heel druk sche ma dus. Ik doe mee aan de 100, 200 en 400 meter vrije slag, de 50 meter vlinderslag, de 200 meter wisselslag en aan twee estafettes. Ik ben sinds 2005 wereldrecord houder op de 400 meter vrije slag en ik wil graag de gouden medaille prolongeren. Mijn doel is ook om het wereldrecord op de 200 en 400 meter vrije slag te verbeteren. Ik denk dat dit gaat lukken. Ik lig goed op schema en tijdens oefen wedstrijden zat ik ruim zes secon den onder het wereldrecord." ORGAANDONATIE "Eigenlijk gaat het tijdens de WTG niet primair om het winnen van medailles. Wat de organisatie, maar ook wij als sporters als doel hebben, is het onder de aandacht brengen van orgaandonatie. We willen mensen stimuleren om donor te worden. Deze wereldspe- John Wijers uit Wanssum traint voor de World Transplant Games in Bangkok. len laten zien dat mensen na een transplantatie weer volwaardig in de maatschappij kunnen func tioneren en vaak weer sportpres taties van hoog niveau kunnen leveren. In Nederland zet vooral de stichting WTG Nederland zich hiervoor in. Voor mij persoonlijk zijn dat ook de Bart Foundation en Mari Wanssum. Dankzij deze bedrijven kan ik naar de wereld spelen. Met als doel het promoten van orgaandonatie, maar natuurlijk ook het verdedigen van mijn titel." Voor meer informatie over de World Transplant Games: www. wtgn.nl. John Wijers houdt gedu rende zijn verblijf in Bangkok op zijn website een dagboek bij over de WTG: www.johnwijers.tk. Vijf meiden uit Meerlo en Blitterswijck hebben het initi atief genomen om een jonge rengroep op te richten voor SOS Meerlo-Wanssum. Doel daarvan is om allerlei activi teiten op touw te zetten om de jongeren in de zes kerkdorpen meer te betrekken bij het werk van SOS Meerlo-Wanssum en interesses aan te kweken voor ontwikkelingssamenwerking. Het idee van een eigen jonge rengroep werd vorige jaar gelan ceerd door SOS-voorzitter René Poels tijdens de start van de acties voor het nieuwe project in Zam bia. In het jaarplan 2007 heeft SOS de oprichting van de SOS Jonge rengroep als een van de doelen gesteld. Reden is dat de afgelopen jaren enkele Meerlo-Wanssumse studenten stage hebben gelopen bij projecten die SOS heeft onder steund en het feit dat steeds meer jongeren interesses hebben in zaken als ontwikkelingssamen werking. Naar aanleiding van de filmpremière Surviving on God's Guidance van de Swolgense cine ast Marijn Poels op 6 mei in jon gerencentrum Merlin meldden zich spontaan vijf jongeren aan die actief mee willen doen met SOS Meerlo-Wanssum en de jon gerengroep mede willen oprich ten. Die jongeren zijn: Ilze Grob, Judith Bruijsten, Suze Joore, Kim Janssen uit Meerlo en Marit Brug man uit Blitterswijck. Tijdens een eerste brainstormbijeenkomst van de groep op donderdag 17 augus tus 2007 werden diverse ideeën gelanceerd en mogelijke activitei ten besproken. Afgesproken is dat er via de dorpsbladen oproepen worden geplaatst waarop jonge ren uit de zes kerkdorpen kunnen reageren en zich kunnen aanmel den bij de groep.Tijdens de eerst volgende bijeenkomst in oktober wordt dan de aftrap gedaan voor de nieuwe jongerengroep en afge sproken welke acties de komende tijd worden gehouden. "Ik heb mij opgegeven omdat ik ontwikkelingssamenwerking een goede zaak vind en het werk van SOS mij aanspreekt. Verder lijkt het mij wel interessant om eens een project te bezoeken of daar te gaan werken", motiveert Judith Bruijsten, pabo-studente te Maastricht, haar besluit om mee te doen met de SOS Jongerengroep. Maar Judith en de andere meiden willen ook in Meerlo-Wansum met kinderen en jongeren aan de slag gaan. "Het lijkt mij leuk om creatieve dingen te doen met kin deren die een relatie hebben met de derde wereld", aldus Ilse Grob, die in Maastricht aan de kunstaca demie studeert. Een ander idee is om excursies te organiseren naar het Afrika Museum of andere acti viteiten in het land. Kim Janssen heeft al een heel concreet plan om in het kader van haar studie in Tilburg door een Afrikaanse modeshow te organiseren tijdens het vijfde Wereldfestival Meerlo- Wanssum op zondag 29 juni 2008. "Ik wil daar ook waardeloos en gebruikt materiaal gebruiken en jongeren en ouderen mee laten doen", vertelt ze enthousiast. KOERS Het bestuur van SOS hoopt dat de groep spoedig meerdere jonge ren in de leeftijd van 16 tot pak weg 30 jaar zal tellen. De jongeren mogen hun eigen koers uitstip pelen. Binnen de groep leren de jongeren elkaar beter kennen en werken ze ook mee aan de acti viteiten in Meerlo-Wanssum ten behoeve van het nieuwe project en de bewustwording. De jonge ren vertellen eikaars achtergron den, discussiëren over actuele onderwerpen en kunnen binnen de jongerencentra bepaalde dis cussieavonden opzetten. Ook kan de SOS Jongerengroep gast sprekers uitnodigen of zonodig excursies organiseren. Bovendien kunnen jongeren zelf ook pro jecten uitvoeren: zie onder meer het beschilderen van de abri's, of projecten opzetten met en voor kinderen en jongeren tijdens het Wereldfestival Meerlo-Wanssum. Verder willen de initiatiefnemers ook acties ontplooien in jonge rencentra en bij jeugdorganisaties en kan de groep de SOS scho lenwerkgroep helpen binnen de basisscholen. Jongeren van Meer lo-Wanssum kunnen via de jon gerengroep en SOS makkelijker stage lopen in de derde wereld bij SOS bekende projecten. Op die manier kunnen ze aan de levende lijve kennismaken met andere cul turen en bij terugkomst hun erva ringen delen met leeftijdsgenoten en voordrachten geven op basis scholen en in jongerencentra. Doel van dit alles is om jonge ren van verschillende pluimage en culturen bij elkaar te brengen, te praten en te discussiëren over hun situatie zodat ze elkaar nog beter leren kennen én dat ze meekrijgen dat we niet alleen op deze wereldbol wonen en vooral samen verder moeten. Met deze activiteiten wil SOS bevorderen dat de inwoners -en in dit geval vooral de jongeren- van Meerlo- Wanssum een positieve beeldvor- De initiatiefnemers voor de SOS Jongerengroep: v.l.n.r. Kim JanssenSuze Joore, Judith Bruijs ten en Ilse Grob. Marit Brugman was met vakantie. ming krijgen over mensen van andere culturen en verdraagzaam heid tonen tegenover deze men sen. Dat schept tevens een draag vlak voor een gemeentelijk beleid gericht op integratie van mensen met een andere culturele achter grond. Jongeren die interesse heb ben om me te doen, kunnen een mailtje sturen naar: judithbruijs- ten@ hotmail .com De Constructam Caravan Club (CCC) sluit van maandag 10 tot en met 16 september het kam- peerseizoen af met het jaarlijkse najaarsevenement. Ongeveer 35 klassieke caravans van het merk Constructam komen deze week bijeen op camping De Landgoed Camping in Geijsteren. Deelnemers aan dit evenement zijn lid van de CCC. Zij brengen de week gezamenlijk door met hun oldtimercaravans. Alle moge lijke types van deze caravan zijn te zien. Op zaterdag 15 september vanaf 11.00 uur houdt de club open huis op het campingterrein. Alle caravans zijn deze dag vrij te bezichtigen. Verder wordt er een onderdelenverkoop gehouden. De Constructam Caravan werd in België geproduceerd vanaf de jaren'50 tot de jaren '80 van de vorige eeuw. De caravan is vooral herkenbaar aan de ronde ramen aan de voorzijde en de druppel- vorm. Het aparte van deze caravan is in alle types terug te vinden, of het nu de Condor, de Coral, de Comet of een ander type is, de vorm is altijd gelijk. Alleen de afmetingen en indelingen zijn anders. Ook is de vorm vanaf de jaren '50 tot en met de jaren '80, op kleine details na, niet veran derd. Begin 2003 is in Nederland door een aantal eigenaren de Con structam Caravan Club opgericht. De club telt inmiddels rond de tweehonderd leden. Doel van de club is het bewaren van het erf goed van de Constructam. Twee keer per jaar wordt ergens in Nederland een kampeerevene- ment gehouden. De brede scholen in Geijste ren, Tienray, Wanssum, Swol- gen zijn al enige tijd in bedrijf, in Blitterwijck verhuizen de peuters op maandag 3 septem ber naar de nieuwe locatie bij de basisschool. Reden genoeg voor de gemeente Meerlo- Wanssum om op donderdag 30 augustus de vijf brede scho len formeel over te dragen aan Dynamiek Scholengroep. De officiële opening van de brede scholen vindt plaats bij de brede school aan de Gouver neur Houbenstraat in Wans sum. Daarnaast houdt iedere locatie ook nog een eigen feestje. De brede scholen worden op donderdag 30 augustus in het bijzijn van gedeputeerde Noël Lebens (CDA) geopend. Na het formele gedeelte voor genodigden, dat onder meer bestaat uit toe spraken van de gedeputeerde en wethouder Dickie Minken (PvdA), het bekijken van de videopresen tatie 'bouwen aan brede scholen' en een rondgang door de brede school in Wanssum, begint om 19.00 uur het informele gedeelte voor de ouders en kinderen uit Wanssum. Om 19-15 uur worden de brede scholen symbolisch geopend door het hijsen van de speciale 'bredescholenbanier' aan de nieuwe vlaggenmast. Daarna laten circa 250 kinderen uit Wans sum ballonnen op om de opening een extra feestelijk tintje te geven. De brede scholen bestaan in de dorpen Geijsteren enTienray uit de basisschool en de minibibliotheek en in Meerlo, Wanssum, Swolgen en Blitterswijck uit de basisschool, de bibliotheeksteunpunten én de peuterspeelzaal. In Meerlo, waar de brede school een plek krijgt op het zogeheten Leefplein Meer lo, wordt de brede school later geopend. Zoals bekend worden bij sport- en feestzalencomplex 't Brugeind aan de Leeuwerik in Meerlo meerdere voorzieningen samengebracht op een zogeheten Leefplein. In de Meerlose brede school krijgen meerdere instellin gen een plek, zoals kinderdagver blijf, peuterspeelzaal, bibliotheek steunpunt en basisschool. In het plan in de nieuwe wijk Burgveld III wordt de brede school gecom bineerd met onder meer een mul tifunctioneel medisch centrum en woningen voor gehandicapten en ouderen. Bewoonster uit huis gezet In Tienray is donderdag een hennepkwekerij aan de Nieuwe Baan ontmanteld. De politie trof in twee kamers op de eerste verdie ping van de huurwoning in totaal 240 planten aan en op de zolder nog eens 220 planten. Onderzoek wees uit dat de 34- jarige bewoonster ook illegaal stroom heeft afgetapt. De woning De politie trof donderdag in een woning aan de Nieuwe Baan in Tienray een hennepkwe kerij aan. is ontruimd en de bewoonster is inmiddels door de woningcor poratie uit de woning gezet. Zij ontving van de politie tevens een proces-verbaal. De amateurschilders Wil Eibers uit Swolgen en Wil van Rijswijck uit Tienray exposeren op zondag 2 september hun kunstwerken in de prachtige tuin van de familie Eibers aan de Lambertusstraat 16 in Swolgen. De tuin, die tegen de bosrand van de Swolgenderheide aan ligt, is het fraaie decor van de schilderijen, aquarellen en pastels die de dames de afgelopen tijd hebben gemaakt. Eibers en Van Rijswijck schilderen al twaalf jaar en hebben verschillende cursus sen gevolgd om zich nog meer te bekwamen in het schildersvak. Tijdens de expositie schenkt Wil Eibers onder andere zelfgemaakte wijn. De opbrengst van de drank jes komen ten goede van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum en het project in Zambia waar thans een basis school wordt gebouwd. Wil van Rijswijck schenkt 20 procent van de opbrengst van verkochte schil derijen aan SOS Meerlo-Wanssum. De expositie is zondag 2 sep tember van 11.00 tot 17.00 uur. Bij slecht weer wordt de expositie een week uitgesteld en is deze op zondag 9 september. Kermis Meerlo in 2008 verzet De kermis in Meerlo vindt in 2008 eenmalig plaats op 19,20,21 en 22 april, twee weken vroeger dan anders. De Meerlose kermis zou komend jaar samenvallen met die in Nieuw-Bergen op 3,4,5 en 6 mei (Hemelvaart) en dat komt kermisexploitant Verstappen, die verantwoordelijk is voor de exploitatie van de dorpskermissen in de gemeente Meerlo-Wanssum, niet goed uit. Hij wil op beide ker missen staan met zijn attracties. In overleg met dorpsraad, horeca, school en winkeliers is daarom besloten om de datum van de ker mis te verzetten, naar 19,20,21 en 22 april. De kinderen van de basis school krijgen gedeeltelijk vrij voor de kermis in Meerlo. Woningbouw Tienray Om verdere verloedering in de kern Tienray te voorkomen zet het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum het licht op groen voor het bouwplan van eigenaar Jetten van hotel De Groene Lantaarn, dat momenteel dienst doet als onderkomen voor buitenlandse werknemers.Tot het complex behoort ook het voorma lige parochiehuis aan de Bernadet- telaan. Jetten wil dit leegstaande gebouw slopen en op deze locatie woningbouw realiseren. Hoewel het geldende bestemmingsplan woningbouw op deze plek eigen lijk niet toestaat, wil het college van B en W toch medewerking ver lenen aan het bouwplan. Volgens een woordvoerster ging om een principeverzoek of de gemeente aan woningbouw wil meewerken. "Dat wil de gemeente wel. Nu moet er nog een bouwplan wor den ingediend. Het plan is wel om twee woningen te bouwen op de plaats van het voormalig parochie huis. Wat voor soort woningen is nog niet bekend omdat er nog geen schetsen zijn ingediend." niet ontvangen? Bel 582877! Een foto van het gouden pries terfeest van de Meerlose pastoor Martinus Joseph Janssen op 6-4- 1928. Bovenste rij v.l.n.r. kapelaan J. Eggelen, prof. Reijnen, Bern. Geurts,Theo Kessels, M. Coenders, pastoor Van Haeff en mgr. Jennes- kens. Onderste rij: burgemeester Van Haeff, pastoor M. J. Janssen. H. Litjens en A.G. Hermans. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. 'Ik wil twee Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 10