VERBOUWING LAATSTE DAGEN NU: 20% EXTRA KASSAKORTING NU: 50% EXTRA KASSAKORTING Justitie hoopt op nieuwe tips en aanwijzigingen Autospeedway van Venray naar Boxmeer? u intratuin OPRUIMING m 0 VENRAY n intratuin de graaf GD Üw ICT Maessen koopt discotheek Zenith ónze zorg En verder: Full Color printen bij Drukkerij van den Munckhof! Bandoetere NOPRUIMING ^JEK^s www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 voor specialist tegels, ssmiteir en tafelwetten? Kindervakantie Kermis in Ven ray Nieuws uit Meerlo-Wanssum 5 Kunst Cultuur 6 Gemeentelijke mededelingen 13 Sport 14-15 Kerkelijke diensten 18 Gouden bruidspaar in Oirlo Tel. 0478-582727, Grotestraat 68 Venray alle voorjaars- en zomerkleding dames- en herenafdeling op reeds scherp afgeprijsde prijs alle kinderkleding moet weg op reeds scherp 50-70% afgeprijsde prijs Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Drie mannen nog steeds verdacht van moord op vermiste Venraynaren Justitie verdenkt Lau G, zijn zoon en Geert G. nog altijd van de moord c.q. doodslag op Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) uit Venray. Dat heeft het Openbaar Ministe rie (OM) deze week bevestigd. "Het drietal wordt nog steeds verdacht", beaamt een woord voerder van het OM in Roer mond. "Die situatie is ongewijzigd, in onze optiek zijn deze drie man nen betrokken bij de verdwijning." Justitie doet nog steeds onderzoek en trekt nog altijd sporen na. Het team rechercheurs is inmiddels wel teruggebracht van twintig naar vijf. Maar dat wil volgens een woordvoerder van de politie niet zeggen dat het dossier binnenkort zal worden gesloten."Dat doen we niet snel, we houden hoop dat er nog nieuwe aanwijzingen en tips komen en dat we de zaak ooit kunnen oplossen. Dat er nu nog 'maar' vijf rechercheurs aan wer ken, geeft wel aan dat de zaak een 'sluimerend bestaan' heeft." De twee jongemannen zijn sinds de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei 2006 spoor loos verdwenen. Hun verdwijning zou rechtstreeks te maken hebben met een ontruimde hennepplan tage aan de Poststraat in Venray. In een loods aan de Poststraat trof de politie een dag later een reeds geruimde hennepkwekerij aan, terwijl in het gebouw ook bloed sporen te zien waren. In de loods werd een grote hoeveelheid bloed aangetroffen. Uit DNA-onderzoek bleek dat dit bloed afkomstig is van de twee vermiste Venraynaren, beiden van Marokkaanse afkomst. De mannen zouden stiekem naar de hennepplantage zijn gegaan om hennep te stelen en zijn tijdens hun werkzaamheden waarschijn lijk gestoord door de kwekers. Een vriend sloeg op de vlucht toen de eigenaren met de auto kwamen aanrijden. De volgende dag infor meerde hij een broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de politie waarschuw de. Politie en justitie gaan ervan uit dat de twee een gewelddadige dood stierven. De politie arres teerde eerder Lau G, zijn zoon en Geert G., maar liet de drie mannen uiteindelijk toch weer gaan. Justi tie wil de regie van het onderzoek zelf in handen houden en meer onderzoek uitvoeren. Als het drie tal voor de strafrechter zou zijn gebracht, hadden de rechters de gang van zaken bepaald. Boven dien was de kans groot geweest dat de rechtbank tot vrijspraak zou overgaan, omdat er nog onvol doende belastende materiaal was. Daarom wil justitie de zaak eerst verder onderzoeken. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Circuit Sterckwijck? Het is maandagavond, en ik zit met een frietje in mijn ene hand en een biertje in mijn andere hand te wachten op het startschot van de Ronde van Boxmeer, daags na de Tour de France. Rustig genie tend, zonder pen en papier op zak, wachtend op wat komen gaat. Natuurlijk is op dat tijdstip al lang bekend dat de fietsende bokser Michael Boogerd de kermiskoers om de kerktoren van Boxmeer gaat winnen, maar dat deert mij als wielerfan natuurlijk niet. Het gaat mij puur om de sfeer, de prach tige sport die het wielrennen is en altijd blijft, en al die prachtige Boxmeerse rondemissen. Het is rustig in hartje Boxmeer, tot de reclamekaravaan voorbijtrekt.Toe terend, bellend en swingend. Maar wat is dat toch voor een herrie? Dat zijn toch speedwaywagens die ik eerder heb gezien op cir cuit De Peel in Vredepeel? Wat is hier aan de hand? Krijgt Boxmeer met hulp van Harry Maessen een nieuw circuit? Gaat de Ysselsteyn- se zakenman op twee paarden wedden, nu er weer problemen zijn met het oude circuit in Vrede peel? Ik zie ineens een voorpagi- naverhaal op mijn netvlies, want van verschillende omstanders krijg ik te horen dat het speed waycircuit inderdaad van Venray naar Boxmeer komt. Dat hebben ze namelijk gelezen in een lokale krant, dé Weekkrant. En omdat die krant nooit liegt, ben ik met een op mijn hoede. Volgens de welingelichte bronnen langs de kant heeft Harry Maessen samen met enkele lokale ondernemers en -raceliefhebbers het stoute plan opgevat om op industrieter rein Sterckwijck in Boxmeer een nieuw speedwaycircuit aan te leg gen. Maar, dat kan toch niet, in een groene gemeente als Boxmeer?, denk ik meteen, met al die tram melant in de gemeente Venray in mijn achterhoofd. En nee, al snel kan ik de geleende pen weer aan mijn vriendelijke Boxmeerse buurman teruggeven. Want het blijkt te gaan om een publiciteits stunt, een actie om de aandacht te vestigen op zowel de ronde als de problemen van circuit De Peel. Gelukkig maar, zullen burge meester Karei van Soest en co nu denken op het Boxmeerse gemeentehuis. Want ook wij heb ben al genoeg aan ons hoofd met de verbouwing van het gemeen tehuis in Boxmeer, en een wie lerronde binnen onze gemeente grenzen is meer dan genoeg. Een crosscircuit op ons bedrijventer rein, daar moeten we echt niet aan denken. Nee, en wij ook niet.Want circuit Sterckwijck, dat klinkt toch niet? Wij houden het circuit liever binnen onze gemeentegrenzen, net als Harry. Wij houden niet van kermiskoersen, maar wel van de kermis. Want daar ben ik de komende dagen te vinden, op de Venrayse kermis. Even vrij, lekker genieten met een biertje in de ene hand en een frietje in de andere hand. Net zoals ik in Boxmeer van plan was. Hannes Ja, er werd hard gefietst maandag in Boxmeer. Maar wat de tienduizenden bezoe kers vooral opviel was de gigantische actie die in het hart van het wielergekke Bra bantse dorp werd gevoerd onder de titel 'Autospeedway van Venray naar Boxmeer?'. Een ludieke actie, bleek ach teraf, die op touw was gezet door de Sambeekse onderne mer Tiny de Vlam om de wie lerronde van Boxmeer in de schijnwerpers te plaatsen én tevens zijn goede racevriend Harry Maessen uit Ysselsteyn een hart onder de riem te ste ken. Ja, het zorgde voor nogal wat commotie in de gemeente Box meer. Het artikel dat afgelopen week in de plaatselijke krant dé Weekendkrant verscheen. Onder de kop 'Autospeedway van Ven ray naar Boxmeer?' werd het plan van Tiny de Vlam uit de doeken gedaan. En dat plan was ambitieus, want op bedrijventer rein Sterckwijck tussen Beugen en Boxmeer zou met de hulp van Harry Maessen, eigenaar van circuit De Peel in Vredepeel, een spiksplinternieuw racecircuit worden gebouwd. Maessen zou de racebaan samen met een handvol ondernemers, onder wie Henny van de Most van onder meer pret park Kalkar in Duitsland, en een aantal regionale racefanaten gaan realiseren, zo meldde het bericht. Ter promotie van het Boxmeerse race-initiatief zouden maandag in Boxmeer, daags na de Tour de France, tijdens de reclamekara vaan enkele snelheidsduivels die regelmatig op circuit De Peel in Vredepeel te bewonderen zijn, meerijden. En dat gebeurde ook. Maar niet alleen enkele cou reurs kwamen in actie, ook deel den ruim twintig vrienden en bekenden van Tiny de Vlam flyers uit onder de mensenmassa.Tevens liepen ze gedurende de gehele wielerronde met spandoeken rond om de aandacht te vestigen op het idee om een circuit aan te leggen op bedrijvenpark Sterckwijck in Boxmeer en de wielerfans op een ludieke manier tevens te wijzen op de problematiek van circuit De Peel in Vredepeel. VRAGEN COLLEGE Hun initiatief riep in de dagen voorafgaand aan de wielerronde zoveel vragen op dat het plaat selijke college van B en W vlak voor de wielerronde toch maar even contact zocht met De Vlam. Want de gemeente Boxmeer wist van niks en volgens een woord voerster is het ook 'erg onwaar schijnlijk' dat het circuit op het bedrijvenpark een plek krijgt. "Als dit plan ons bereikt, moet het getoetst worden aan het bestem mingsplan Sterckwijck dat nu in de maak is. Sterckwijck wordt een bedrijvenpark waar alleen ruimte is voor bedrijven in de categorie 1,2 en 3- Ook het Maasziekenhuis en de twee ROC's zullen hier een plek krijgen. Een speedwaycircuit op deze plek is bijna uitgesloten. Maar tot op heden is ons ook hele maal niets bekend over dit plan." En dat is ook logisch, zo blijkt. Want de actie blijkt één-tweetje tussen verslaggever en oud-wet houder Frans Fleuren en Tiny de Vlam. "Ik hou er wel van om regelmatig de zaak op stelten te zetten", grinnikt de Sambeekse ondernemer als we hem een dag na de Ronde van Boxmeer vragen of hij serieus in de slag is met Harry Maessen. "Het was een publiciteitsstunt. Zowel voor de wielerronde van Boxmeer als het mogelijk sluiten van het circuit in de gemeente Venray. Want het is toch te gek voor woorden wat daar gebeurt! Milieuorganisaties hebben de macht, en tienduizen den auto- en motorsportfans wor den daarvan de dupe. Ik werk tachtig tot negentig uur in de week, die speedwaywedstrijden zorgen voor een stukje ontspan ning. En Venray is dicht in de buurt, binnen een halfuur kun je genieten van racesport op een prachtige locatie." Raceliefhebber Tiny de Vlam kent Harry Maessen al jaren. Hij is een trouw bezoeker van de speed waywedstrijden in Vredepeel. "Ik ken hem goed en weet dat hij een beetje in de put zit. Net als alle racefans overigens, want de dreigende sluiting van het circuit Tijdens de Ronde van Boxmeer werd maandagavond op een bijzondere manier actiegevoerd voor het openhouden van circuit De Peel in Vredepeel Foto: Tom Oosthout Fotografie Boxmeer. is hét gesprek van de dag bij ons. Met de actie wilden we steun aan Harry betuigen." En daar was de Ronde van Box meer natuurlijk het ideale platform voor. Want na alle dopingperikelen was de pers maandagavond mas saal uitgerukt om verslag te doen van de ronde en de renners aan de tand te voelen. "Er waren tv-stati- ons, radiomensen en verslaggevers van kranten. En wij hebben van de gelegenheid gebruikgemaakt om zesduizend flyers uit te delen waarin werd verteld over het idee om een racecircuit aan te leggen op bedrijvenpark Sterckwijck, met een knipoog naar de situatie in Venray. Een van die flyers heb ben we ook naar Harry Maessen gefaxt", zegt De Vlam. LEESVERDER OP PAGINA 3- BIJ INTRATUIN VENRAY TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 WIJ ZIJN GEDURENDE DE KERMIS GEWOON NORMAAL GEOPEND CAR-CITY VENRAY FIJNE Q.J KERMISDAGEI j °lsrttAM zaterdag 4 aug. t/m zaterdag 11 aug. i.v.m. vakantie gesloten De Venrayse ondernemer Harry Maessen heeft discotheek Zenith gekocht. Maessen deed na het faillissement van de dis cotheek in Oostrum een bod, dat in eerste instantie door de rechter-commissaris, die bij faillissementen altijd de laatste stem heeft, werd afgewezen. Nieuwe onderhandelingen tussen de curator en de rechter-commissaris hebben het licht nu toch op groen gezet. Begin augustus zal volgens Harry Maessen de koopakte bij de notaris passeren en half augustus worden de definitieve plannen naar buiten gebracht. De ondernemer gaf al eerder aan dat de discotheek niet in de oude omvang wordt voortgezet. Een verbouwing van het pand is volgens hem dan ook noodzakelijk. Daarnaast wil Maessen zich met Zenith ook op bedrijfsfeesten gaan richten. Verder moet opnieuw een gebruiksvergunning worden aangevraagd voor het pand. Uitgaanscentrum Zenith opende in december 2005 zijn deuren. De superdiscotheek, de grootste van de Benelux, zou elke week duizen den bezoekers moeten trekken, maar haalde die aantallen te weinig. Ruim een jaar na de opening ging de zaak failliet met een schuld van 8,5 miljoen euro aan de bank. Bij de onderhandelingen bleek dat Maes sen Bedrijven een cruciale positie heeft in het dossier: het bedrijf is eigenaar van het parkeerterrein. Zonder parkeerplaatsen mag de disco theek niet draaien van de gemeente Venray. vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u j>: V 'Ne Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl UTD HENDR1X DÏUX Theater op bezoek in Asteria Venray U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Honderdachtentwintigste jaargang - week 31 - donderdag 2 augustus 2007 EN MAAS berden CD 9 augustus t/m 18 augustus Kortingen tot 60% Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 mm Fijne kermisdagen/vakantie gewenst Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl WIJ ZIJN GESLOTEN MA. 6 AUG. T/M WOE. 8 AUG. CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANGA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1