Gemeente Venray Reclamebeleid Openbare bekendmakingen De Blakt krijgt Nobelstraat Venray timmert aan de weg Regels gebruik knalapparatuur VIP-loterij Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Op bedrijventerrein De Blakt wordt een nieuwe straatnaam ingevoerd. De hoofdstraat op het terrein had nog geen naam. Nu het terrein steeds verder wordt ingericht is dit nodig. De straat heet voortaan Nobelstraat. Voor naamgeving op het bedrijventerrein zijn de thema's Science en Technologie gekozen omdat de gemeente de laatste jaren een verandering doormaakt van een agrarische, industriële gemeente naar een kennisintensieve en technologisch geavanceerde agro-industriële gemeente. Zeker nu de economische ontwikkelingen en structuurveranderingen zich in een steeds sneller tempo voltrekken, wil Venray een innovatieve positie innemen. Bij de keuze voor Nobelstraat is aansluiting gezocht bij beroemde personen die een uitvinding of ontdekking deden of die bestaande uitvindingen aanmerkelijk verbeterden. De Nobelstraat is vernoemd naar Alfred Bernhard Nobel, geboren 21 oktober 1833. Hij was een Zweeds chemicus en industrieel die in zijn testament bepaalde dat van de rente van zijn kapitaal elk jaar vijf Nobelprijzen moesten worden uitgereikt. Gemeentehuis Openingstijden Delegaties, mandaten en volmachten Bouwplannen Wet milieubeheer De studiezaal van het gemeentearchief is van 6 tot en met 10 augustus gesloten Donderdag 2 augustus 2007 - Pagina 13 De gemeente Venray heeft onlangs de nota Ruimtelijke Kwaliteit in Venray vastgesteld. Een belangrijk onderdeel van deze nota is het Reclamebeleid. Dit beleid is met name bedoeld voor reclame op gebouwen in het centrum van Venray en zal een belangrijke toetssteen zijn bij het project Centrum op de Schop. Wat houdt dit reclame beleid in? De kwaliteit van reclame en de hoeveelheid ervan bepalen in grote mate de kwaliteit van de openbare ruimte. Beleid is dan ook onmisbaar om opdrachtgevers die reclame op hun pand willen aanbrengen goed te kunnen informeren en om ontwer pen goed te kunnen beoordelen. In de nieuwe nota is aangegeven aan welke algemene voorschriften recla me dient te voldoen, onder andere De Rooijerie: een voorbeeld van reclame op monumentale panden op het gebied van uitstraling, positie op de gevel en afmetingen. Daar naast worden specifieke voorschrif ten opgesteld voor monumenten en bijzondere panden. Ontwerp De gemeente adviseert initiatief nemers met klem om zich op de hoogte te stellen van het reclame beleid, zodat het ontwerp tijdig aangepast kan worden. Meer infor matie hierover kunt u vinden op www.venray.nl. Voor specifieke vragen kunt u contact opnemen met de secretaris van het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit van de gemeente, Danny Danckaert. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 31 Landbouwers gebruiken soms knalapparatuur om vraatschade aan hun gewassen te voorkomen. De regels voor deze apparatuur op een rijtje. Knalapparaten mogen alleen tussen 6.00 uur 's ochtends en zonsondergang gebruikt worden. De apparaten mogen tussen 7.00 en 19.00 uur maximaal tien keer per uur een knal geven. Tussen 6.00 en 7.00 uur en van 19.00 tot zonsondergang mag maximaal vijf keer per uur geknald worden. Als er meerdere knalapparaten minder dan 300 meter van huizen staan, wordt het aantal knallen voor deze apparaten bij elkaar geteld tot het maximum aantal van tien respectievelijk vijf keer per uur. Openbare weg Om verkeersonveilige situaties te voorkomen, moeten knalapparaten minimaal 50 meter van de openbare weg af gezet worden. Als de weg gebruikers met borden gewaarschuwd worden, mag die afstand minimaal 25 meter zijn. Knalapparaten moeten voorzien zijn van een duidelijk lees baar label met naam, adres en mobiel telefoonnummer van de gebruiker. Klachten over knalapparatuur kunt u melden bij de afdeling Veiligheid Handhaving van de gemeente (0478-523333) en als deze niet bereikbaar is bij de politie: 0900-8844. Vlierstraat afgesloten De Vlierstraat wordt gereconstru eerd: er komt een gescheiden riool stelsel, een nieuwe bestrating en de straatverlichting wordt opge waardeerd naar de huidige norm. De werkzaamheden beginnen op maandag 13 augustus en duren naar verwachting tot vrijdag 21 september. De Vlierstraat wordt hiervoor in zijn geheel afgesloten. De parkeerplaats van het Trias gebouw blijft bereikbaar via een noodinrit aan de kant van de Oude Oostrumseweg. Aanwonenden zijn tijdens een bijeenkomst in juni op de hoogte gesteld. Reconstructie Akelei Op maandag 13 augustus start de gemeente met de reconstructie van de Akelei en omgeving. De werk zaamheden gaan ongeveer 20 weken duren. Het werk wordt in fases uitgevoerd, straat voor straat wordt aangepakt. Zo wordt de over last tot een minimum beperkt en is de bereikbaarheid zo lang mogelijk gegarandeerd. De werkzaamheden aan de Akelei en omliggende straten bestaan uit het aanbrengen van een schoonwaterriool, herbestrating, het herinrichten van de plantsoenen en het opwaarderen van de straat verlichting naar de huidige norm. De aanwonenden zijn tijdens een bijeenkomst op 26 juni op de hoogte gesteld. Zij worden tijdens de werk zaamheden regelmatig van de vor deringen op de hoogte gehouden. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Mandaatbesluit gebiedsontzegging De burgemeester van de gemeente Venray maakt bekend dat hij, gelet op: artikel 172, derde lid van de gemeentewet, artikel 10:4, 10:6 en 10:9 van de Algemene wet bestuursrecht, artikel 2.9.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Venray; heeft besloten: 1.aan de chef van de basiseenheid Venray (of diens vervanger) van de politie Limburg Noord de bevoegdheid te verlenen om op grond van artikel 172, derde lid van de Gemeentewet de aan de burgemeester toekomende bevoegdheid tot het geven van gebiedsontzeggingen namens hem in mandaat uit te oefenen, zonderde mogelijkheid van ondermandaat, onder voorwaarde van een tweemaandelijkse rapportage over de uitoefening van die bevoegd heid; 2. het gebied en de tijden genoemd in de beleidsregel betreffende de bevoegdheid tot het in het belang van de openbare orde aan een persoon ontzeggen, door de burgemeester vast gesteld op 23 oktober 2006, evenals de hierin opgenomen instructies, bij het uitvoeren van die bevoegdheid van toepassing te verklaren; 3. in afwijking van het onder 2 gestelde geldt wat betreft de kermisdagen dat de gebieds ontzegging wordt opgelegd voorde resterende kermisdagen in plaats van het eerst volgende weekend. Deze besluiten treden in werking op de dag na publicatie. De burgemeester van Venray Drs. l.F.H.A.B. Waals Aangevraagd Bouwvergunningen - Rouwkuilenweg 29 - bouwen van een varkensstal (nr. ba070369) - B.P. Aan den Heuvel - bouwen van negen woningen (nr. ba070370) - Lollebeekweg 81 - vergroten van de woning (nr. ba070371) - Bosuil ongenummerd - bouwen van twaalf woningen (nr. ba070372) - Pastoor Jacobspeel 4 - bouwen van een machineopslagloods (nr. ba070373) - Mazurkastraat 6 - vergroten van de woning (nr. ba070374) - Marjolein 24 - verbreden van de dakkapel (nr. ba070375) - Lavendelheide 16 - bouwen van een overkapping (nr. ba070376) - Akelei 18 - bouwen terrasoverkapping (nr. ba070377) - Adelbertweg 23 - plaatsen van een raam in de gevel (nr. ba070378) - Albionstraat 17 - veranderen van de voor- en zijgevel (nr. ba070379) - Bingelkruid 54 - bouwen van een overkapping en schuur (nr. ba070380) - Twistweg 9 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba070381) - Schoolstraat 29 - vernieuwen van lichtreclame (nr. ba070382). Sloopvergunningen - Stationsweg 88 - gedeeltelijke sloop van de schuur (nr. slp070067). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Koningskaars 48 - vestigen massagesalon (nr. prin070090) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 augustus 2007 t/m 13 september 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Lavendelheide 16 - bouwen van een overkapping (nr. ba070376) U kunt de betreffende stukken van 3 augustus 2007 t/m 16 augustus 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Begijnhofweg 12 - bouwen van een tuinhuis (nr. ba070357, verzenddatum 24/07) - Kievitsweg 11 - vergroten van de woning (nr. ba070269, verzenddatum 24/07) - Deputé Petersstraat 17 - veranderen van de woning (nr. ba070270, verzenddatum 24/07) - Laagheidehof 5 - bouwen van een berging (nr. ba070361, verzenddatum 25/07) - Nassauplein 5 - vergroten van de woning (nr. ba070254, verzenddatum 26/07) - De Schans 2 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba070279, verzenddatum 26/07) - Twistweg 4 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba070117, verzenddatum 24/07) - Haag 5 - vergroten van de zeugenstal (nr. ba070263, verzenddatum 24/07) - Meerloseweg 18 - bouwen van een zeugenstal (nr. ba070311, verzenddatum 24/07) - Pas 2 - vergroten en renoveren van en bedrijfsgebouw (nr. ba070319, verzenddatum 24/07) - Deurneseweg 182 - vergroten van een bedrijfsgebouw (nr. ba070309, verzenddatum 25/07) - Moostdijk 3 - vergroten van sheds (nr. ba070337, verzenddatum 25/07) - Veulenseweg 40 - vergroten van een rundveestal (nr. ba070238, verzenddatum 26/07) - Ysselsteynseweg 76 - bouwen van een werktuigenberging (nr. ba070235, verzenddatum 27/07). Sloopvergunningen - Nassauplein 5 - slopen van de garage/berging (nr. slp070045, verzenddatum 26/07). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Kroonkruid 57 - bouwen van een garage en carport (nr. ba070234) - Merseloseweg 159 - plaatsen van een woonunit (nr. ba070160) - Julianasingel 14 - bouwen van een woning (nr. ba070154). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingsmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Gunhoekweg 15 te Oirlo - Mts. van Dijck-Ewals, Peelweg 39 te Ysselsteyn, voor het met afwijkende maatvoering en gewijzigde indeling realiseren van stal B. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 3 augustus 2007 tot en met 13 september 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Scheiweg 13 te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan E. Holtackers, Van Megenstraat 22 te Leunen voor een varkenshouderij en vollegrondstuinbouwbedrijf - Haag 33 te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van A. Poels, namens Mts. Poeis, Haag 33 te Merselo vooreen vleesvarkenshouderij, (verzoek vergunninghouder) - Gunhoekweg 15 te Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. van Dijck- Ewals, Peeiweg 39 te Ysselsteyn vooreen vleesvarkens- en vleeskalverenhouderij. (verzoek vergunninghouder) - Jaegerhofweg 8 te Veulen - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van Mts. Clephas- Jacobs, Jaegerhofweg 8 te Veulen (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 augustus 2007 t/m 13 september 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Steegse Peelweg 51 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan F. Weijs, Steegse Peeiweg 51 te Leunen vooreen vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf - Timmermannsweg 103 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G.F.H. in't Hulst, Timmermannsweg 103 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf - Ysselsteynsweg 78 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding bv, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij - Breevennenweg 3 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan L.J.M. van Vegchel, Breevennenweg 3 te Leunen voor een varkensmesterij en schapenhouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 3 augustus 2007 t/m 13 september 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publieks diensten. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 31 juli gevallen op lotnum mer 5014785 bij VIP Kiosk (Brukske). De bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het win nende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. U krijgt de loten als u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. 3 t/m 8 aug. - Kermis, centrum 11 aug. - Eindconcert zomerorkest, Grote Markt 12 aug. - Heds Zomerfeest, Heide 14 aug. - Inzameling grof huishou delijk afval door Maessen Recycling, tel. 0478 - 51 31 00 14 aug. - Inzameling wit- en bruingoed door De Cirkel, tel. 077 - 382 77 66 2 augustus 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13