Jeugdkoor Geijsteren zoekt enthousiaste zangers en zangeressen l Veel zwemplezier in Wanssum Herinnering aan steenfabriek in bouwplan Tienray Sponsoractie voor herplant linden bij ruïne Hallehuis Tienray Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS ii T PEEL EN MAAS Donderdag 19 juli 2007 - Pagina 9 De St. Willibrorduszangers uit Geijsteren zijn op zoek naar nieuwe leden. Het jeugdkoor wil graag uitbreiden, onder meer om in de toekomst een breed scala aan evenementen muzikaal te kunnen opluis teren. Els Derkx, lid van de werkgroep, en dirigent Marco Marien over de historie, het repertoire en de toekomst van het jeugdkoor. De St. Willibrorduszangers waren jaren geleden het vaste kinderkoor van Geijsteren, voor namelijk tijdens kerkdiensten. Enkele jaren geleden moest het koor vanwege het vertrek van de dirigent stoppen. Dat werd in Geijsteren al snel als een gemis ervaren. Een werkgroep werd in het leven geroepen om het koor nieuw leven in te blazen. Een enthousiaste pastoor, de fluitist van het koor en enkele actieve ouders besloten de actie 'Red het kinderkoor' te starten. Els Derkx, één van de werk groepleden. "Enkele jaren gele den waren de St. Willibrordus- zangertjes een levendig koor, dat bestond uit basisschoolleerlingen met een dirigent en fluitist. Toen de dirigent besloot te stoppen, kwam er eigenlijk al snel een einde aan het bestaan van het koortje. Begin 2006 hebben we een herstart gemaakt. We richtten een werkgroep op en ons belang rijkste punt was eigenlijk hoe we aan een nieuwe dirigent zouden komen. Met diverse mensen heb ben we daar over gesproken. Uit eindelijk bleek de dirigent van het Kemmerekoor, Marco Mariën, heel enthousiast. Hij werd de nieuwe dirigent en in augustus 2006 is het koor weer begonnen met repete ren." Marco Mariën was ook degene die enkele maanden geleden de naam kinderkoor veranderde in jeugdkoor. "De naam kinderkoor doet veel kinderen op een bepaal de leeftijd besluiten om te stop pen met zingen. Meestal is dat bij de overgang van basisschool naar middelbare school. Veel kinderen vinden dan 'nu ben ik kind af', en stoppen met het koortje. Dat is heel jammer. Door de naam jeugd koor te gebruiken, gebeurt dit in de toekomst hopelijk een stuk minder. De naam jeugdkoor heeft toch een andere uitstraling dan kinderkoor." De dirigent vertelt dat het repertoire van het koor heel divers is. "Bij de muziekkeuze stel ik me heel neutraal op. De kinde ren kiezen muziek die zij zelf leuk vinden. Dit kan top-40 zijn, liedjes die ze op school zingen, of muziek van Kinderen voor Kinderen of Idols. Uiteraard zijn we als 'kerk koor' ook gebonden aan enkele vaste gezangen voor in de dienst. Dit vinden de kinderen geen pro bleem, en uiteraard zingen we deze ook gewoon. Onze pastoor is echter heel vrij en heeft geen pro bleem met onze keuzes." OPTREDENS Tijdens 'Geijsteren Kei Muzikaal' trad het jeugdkoor St. Willibror duszangers op. Els Derkx:"Dat was een heel mooi optreden. Ook leuk voor de kinderen dat ze zich bui ten de kerk aan de mensen kun nen laten zien. Vooral het zingen samen met het Kemmerekoor was een groot succes. Hopelijk komen er in de toekomst nog meer van dergelijke optredens." Ook diri gent Marco Mariën juicht dat toe. "Met de naamswijziging van kin derkoor in jeugdkoor hoop ik ook De St. Willibrorduszangers uit Geijsteren zijn op zoek naar nieuwe leden. dat het repertoire nog uitgebrei der wordt en nog meer kinderen en jongeren aanspreekt. Ik zie het als mijn roeping om veel kinderen te enthousiasmeren voor muziek en in het bijzonder voor zingen. In de gemeente Meerlo-Wanssum is een zeer actief beleid voor jon geren op muzikaal gebied. Dat is geweldig. Wat ik wel jammer vind, is dat het beleid veelal gericht is op hafa muziek, harmonie- en fanfaremuziek dus. Het zingende kind komt een beetje op de ach tergrond. Van alle muziekinstru menten vind ik de stem de leuk ste. Je hebt hem immers altijd bij je! Bovendien ken ik maar heel weinig mensen die echt helemaal nooit zingen." Wil jij je aanmelden voor het jeugdkoor St. Willibrorduszangers? Stuur dan een e-mail naar muziek- makerij@hotmail.com. Het koor repeteert iedere donderdag van 15.45 tot 16.30 uur. In de zomer maanden in de kerk en in de wintermaanden in zaal 'De Kei' in Geijsteren. Verscholen achter het sport park bevindt zich het Wans- sumse zwembad, eveneens de Broekberg geheten. Jan Leijs- ten bracht op een zomerse zondagmiddag een bezoek. Het zwembad is vol in bedrijf en zo'n tachtig veelal jeug dige zwemmers hebben volop waterpret. Even de tarieven bekeken. Dag kaart tot en met drie jaar: 1,10 euro. Voor kinderen van vier tot tien jaar kost het 1,70 euro en van elf tot vijftien jaar 2 euro. Terwijl voor een gezinskaart voor het hele seizoen 57,50 euro neergeteld moet worden. Wat het enkeltarief vanaf vijftien jaar is, dat staat niet vermeld. Feit is dat het merendeel van de zwemmers rond twaalf jaar of nog jonger is, de vaders en moeders uitgezon derd. Badmeester Mario Kremers uit Wanssum bekijkt alles vanuit zijn stoel aan de rand van het bad. "Och, badmeester. Opletter is het betere woord. Ik let op dat ieder een zich aan de regeltjes houdt en dat het gezellig blijft. En het lukt aardig." Hij heeft assistentie van Toon Aarts die de kassa bedient en zijn vrouw Diana die in het bezit is van het benodigde ehbo- diploma. Het bad is vijfentwin tig bij twaalf meter groot en met 1,15 meter niet diep. Daarbij zijn er kleedruimtes, douches en ook een invalidentoilet. Het Wans- sumse bad, beheerd door stich ting De Broekberg, is geopend in de maanden juni, juli en augustus. Ook het sportpark behoort tot de stichting. De aanleiding tot de bouw van het zwembad was een trieste gebeurtenis in 1963 toen twee jongens van Francken in de Maas verdronken. Mario Kremers: "We hebben wel eens drukke dagen met driehonderd bezoekers gehad. Hoewel wij het sober houden. Het bad is niet verwarmd, maar het wordt wel iedere dag gespoeld." Opvallend is dat er geen kraam pje is waar snoep of ijs verkocht Ook dinsdag was het gezellig in het zwembad in Wanssum. wordt.Alle versnaperingen dienen van huis meegebracht te worden. Er komen ook buitendorpsen. Tja, op een drukke dag moeten ze het water met velen delen. Het is zwemmen op zijn eenvoudigst in Wanssum: meer met minder luxe. Het is een gezellige drukte en ondanks de hitte is het er aan genaam verpozen. En daar is het toch om begonnen! De gemeente ondersteunt de stichting met het onderhoud en dat is wel te zien aan de ligweide. Het grasveld verkeert aan alle zij den van het bad in optima forma. Nee, niet iedereen weet het meer. Maar in het verle den stond op de Leemberg in Tienray een steenfabriek. Die herinnering aan vroeger wil de dorpsraad levend houden door in het nieuwbouwplan tussen de Zwanenweg en de Leemberg een kunstwerk te plaatsen dat verwijst naar 'de rijke steenfabriekhistorie' in Tienray. Wat voor kunstwerk er uit eindelijk zal komen, is nog niet helemaal duidelijk, vertelt dorps raadlid en kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard. "Deze week hebben we een eerste bijeen komst met een werkgroep die op dit moment uit vijf personen bestaat. Met mijn achtergrond als architectonisch vormgever vind ik dat je in de omgevingsvormgeving het element kunst, schoonheid, of hoe je het ook wil noemen, beter al in een vroeg stadium kunt inte greren in een bouwplan. Vaak zie je dat als een bouwplan al klaar is nog het idee ontstaat voor een monument, kunstwerk of iets dergelijks dat de kwaliteit van de ruimte moet opschroeven. Dan wordt er ergens in een hoekje een sokkel neergezet en een beeld op geplant. Wij willen in Tienray kijken in hoeverre we, al dan niet met een stukje omgevingsvorm geving, de rijke steenfabriekhis torie in Tienray verbeeld kunnen krijgen in samenhang met de omgeving. In feite willen we in dit nieuwe stukje Tienray ervaarbaar maken dat hier vroeger een steen fabriek heeft gestaan en willen we meedenken over een aantal zaken. Zoals welke bestratingmaterialen er toegepast gaan worden? Wat voor verlichting komt er? Wat voor groen wordt er aangeplant en op welke wijze?" Zoals bekend wordt de kern van Tienray een nieuwbouwwijk rij ker. Op de locatie tussen de Leem berg en Zwanenweg in Tienray worden 53 woningen gebouwd door projectontwikkelaar Leudal Ontwikkelingen BV uit Nuth en aannemersbedrijf Van Nieuwen- huizen-Jongen uit Venlo. Voor de realisering van dit woningbouw project is inmiddels een ontwerp- bestemmingsplan ontwikkeld. De locatie tussen de Leemberg en Zwanenweg is al enkele jaren in beeld als woningbouwlocatie, maar kwam nooit tot uitvoering vanwege de milieucirkel van meu belfabriek Verstraelen die deels over het terrein lag. Het bouw plan omvat rijtjeshuizen, patio woningen, vrijstaande woningen en halfvrijstaande huizen. Het uit breidingsgebied wordt begrensd door de Swolgenseweg, Leemweg, Nieuwe Baan en Zwanenweg. In de nieuwe wijk komen 78 parkeerplaatsen. Deels op eigen terrein en deels in het openbare gebied. Midden op het terrein verschijnt een groene buffer met bomen, een plantsoen en een speelterreintje.Voor de ontsluiting van de nieuwbouwwijk wordt een nieuwe weg aangelegd, die ver bonden wordt met de Leemberg en de Zwanenweg. De bedoe ling is dat medio 2010 de laatste huizen worden opgeleverd. Uit onderzoek blijkt dat in Tienray tot 2010 behoefte is aan 47 nieuwe woningen. Het ruïneterrein tussen de Veerweg en de Maasweg in Blitterswijck wordt omzoomd door een karakteristieke linde laan. Door het geweld van de oorlog en de natuur zijn zes tien linden echter gesneuveld. De dorpsraad is nu een spon soractie gestart voor de her plant van deze zestien bomen bij de ruïne. In 1999 is de werkgroep Kas teelruïne van de dorpsraad begon nen met haar werkzaamheden voor behoud van de kasteelruïne en de herinrichting van het ter rein. Tot die tijd was van de ruïne nagenoeg niets meer zichtbaar en was het terrein ontoegankelijk. Met medewerking van de gemeen te Meerlo-Wanssum is een grote opknapbeurt gerealiseerd. De plat tegrond van het oorspronkelijke 14e eeuwse kasteel is met ruïne restanten gereconstrueerd en het grachttracé is dit jaar ook zicht baar gemaakt. Bij die werkzaam heden kwam ook een oude brug over de gracht tevoorschijn. De kasteelruïne is eveneens opgeno men in de wandelroutes van Blit terswijck. Het ruïneterrein wordt nu regelmatig door de gemeente gemaaid. Hierdoor ontstaat een historisch dorpsparkje omzoomd door de karakteristieke lindelaan. Deze lindelaan dateert uit de jaren dertig van de vorige eeuw, toen het kasteel dienst deed als klooster voor de missiepaters uit Cadier en Keer. De lindelaan heeft niet alleen een historische betekenis, maar is landschappelijk waardevol en verschaft het ruïneterrein in alle jaargetijden een bijzondere sfeer. In eerste instantie richt de dorps raad zich op de ondernemers uit de regio. De dorpsraad verwacht dat veel ondernemers de actie ondersteunen. Een belangrijk deel van de roemruchte historie van Blitterswijck begint weliswaar op het terrein van de kasteelruïne, maar tegenwoordig ontleent het dorp zijn bekendheid vooral aan de vele boomkwekers en recrea tieondernemers. Een goed onder houd van de historische lindelaan is, volgens de dorpsraad, ook goed voor het huidige economische imago van Blitterswijck. Deskun digen hebben aangegeven dat bomen van voldoende grootte nodig zijn om te gedijen tussen de reeds volgroeide exemplaren. De totale kosten van deze herplant zijn begroot op circa 5000 euro. Indien de actie slaagt, zal in het najaar de herplant van de zestien linden plaatsvinden. Daarmee is wederom een belangrijk onder deel van het plan voor behoud van de kasteelruïne uitgevoerd. De populariteit van de ruïne als dorpsommetje zal daardoor de komende jaren toenemen, denkt de dorpsraad. De herplant is het laatste onderdeel van het project om de omgeving van de kasteelru- ine in Blitterswijck op te knappen en te komen tot een historisch dorpsparkje. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray verga dert op maandag 23 juli in dien stencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur. De agenda: opening, notulen vorige vergaderingen (mei en juni), bespreking actie lijst mei en juni, inkomende stuk ken, nieuwe inwoners, monument nieuwbouwplan Leemberg-Zwa- nenweg, pannakooi, ruimtelijke ordening, leefbaarheid, uitgaande post, rondvraag, sluiting. Expositie Voor de twee keer organiseren enkele hobbyisten uit Meerlo- Wanssum een expositie van kera miek en schilderijen. De locatie van de expositie is de tuin van de familie Van Rijswijck aan de Swolgenseweg 1 in Tienray. De expositie is geopend op zondag 22 juli van 11.00 tot 17.00 uur. Bij regenweer wordt deze expositie uitgesteld naar een nog te bepalen andere datum. De entree is gratis. Eerste vakantiemarkt Meerlo geslaagd De eerste vakantiemarkt op cam ping 't Karrewiel aan de Peschweg 8 in Meerlo heeft vrijdag circa 300 bezoekers getrokken. Dat meldt eigenaresse Marianka Sibering, die niet ontevreden is over dat aantal omdat het vakantieseizoen nog niet zo lang bezig is "De camping staat sinds vrijdag pas vol, dus we hopen de komende weken nog meer mensen op de markt te mogen begroeten." De nieuwe vakantiemarkt in Meerlo is een kopie van de vakantiemarkt zoals die al enkele jaren wordt gehou den op camping De Schatberg in Sevenum. De markt is een soort braderie met enkele tientallen kra men en stands van diverse curiosa hobbyisten, kleding en speelgoed. Daarnaast is er een kleine kermis met een draaimolen en ander kin deramusement. De markt wordt georganiseerd door het Sevenumse evenementenbureau Eeri Vof. De vakantiemarkt is een initiatief van de nieuwe eigenaren Jan-Willem en Marianka Sibering. Dit echtpaar heeft de camping begin januari overgenomen van de familie Ver hoogt. De volgende vakantiemark- ten op de Meerlose camping vin den plaats op vrijdag 20 en 27 juli, van 12.00 tot 17.00 uur. niet ontvangen? Bel 582877! Over de beek 12 te Tienray: Hallehuis met gebroken topge vel en jongere uitbouw uit de 18e eeuw. De vensters van de benedenverdieping vernieuwd. De foto dateert van omstreeks 1966. Wie zijn de kinderen op deze foto? Hun namen kunt u e- mailen: jacobsaaf@hetnet.nl, of telefonisch doorgeven aan Arnold Jacobs, tel: 692526, of Arie Snel len, tel: 692196. Foto: Collectie Heemkundever- eniging Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur l Zt ML/ 1 44 44 4 «4 1W*4 #4t4444*44*4£44444«4*« #44444444444 44 *4 *C 44444444 #44444444444*444**4444*44#4 #4444444*4444444£444*444> *4444 B4444444444444444444444444444441 i4444*4444**4«4*444«4440444444J

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9