STOFFEREN? KaPé MATIK Aktie t BRAKELS ZN c J r HUPPEN O Aflevering 6 (slot): Verloskunde Handmatige •giireïo De Startershoek! een DE KNIPSHOPÜ! KOM EENS LANGS IN.... Heeft u vragen PEEL EN MAAS Donderdag 19 juli 2007 - Pagina 4 ilecei*' Loodg electra FRANSSEN Wij maken uw oude bank of stoel weer als nieuw, dus niet alléén stofferen, maar ook verdere reparaties. Voor particulieren, maar ook voor kantoren en instellingen. Ook voor zelfbouwmeubels of caravaninterieurs. Tevens levering van meubelstoffen, skai, polyether en polyether kussens, voor als uw kussens te slap zijn, in iedere maat en dikte. Bel voor een afspraak DE KNIPSHOP Albionstraat 45b Leunen. Tel 0478-514047 ma. van 13.00 tot 18.00 di. t/m vrij van 8.30 tot 17.30 zat. van 8.00 tot 15.00 Woensdagavond van 17.30 tot 20.00 alleen voor heren zonder afspraak! Automatisering. Knippen heren Knippen dames Knippen kinderen Wassen watergolf Wassen Föhnen Verven v.a. Permanent all in v.a. 06-12043799 www.systematik.nl Computeropleidingen Gerda Meesters S 0478-571467 €14,00 €15,00 €11.00 €18,25 €18,25 €31,00 Dakreinigingsbedrijf WAT WE DOEN: Reiniging van daken: verwijdering van mos, algen en adere verontreinigingen Vervanging van kapotte dakpannen Mos-, algenbestrijder en hechtlaag aanbrengen Handmatige coating met milieuvriendelijke acrylhars (Dus géén verdunde, gespoten coating!) INLICHTINGEN REGIO VENLO MARK LUCKER En verder stofferingsbenodigdheden voor de doe-het-zelver. UW VAKKUNDIGE MEUBELSTOFFEERDER Inleg 12 - Boxmeer - Telefoon 0485-573909 _J EU KEN voor al uw elektrotechnische installaties in nieuwbouw en verbouwingen Let op! Aangepaste openingstijden: maandag 23 juli t/m zaterdag 4 augustus: HOMEDES G Custers kunstgebitten autobed rijf Onderhoud, reparatie en APK van alle merken auto's. Voorzien van de modernste apparatuur, voor perfect onderhoud tegen een scherpe prijs. Zuivelweg 2d - 5809 EA Leunen Medisch Centrum voor Noord-Limburg De zwangerschap is een spannende en mooie tijd. Er zijn veel onzekerheden. Zijn er geen speciale risico's, dan laten echtparen zich begeleiden door de verloskundige. Bij een verhoogd risico leggen steeds meer echtparen de begeleiding van 'hun' zwanger schap in de deskundige handen van de gynaecologen van VieCuri Medisch Centrum locatie Venray. In zes afleveringen volgen we de eerste zwangerschap van Lianne en Simon uit Venray. De gynaecologen beantwoorden veelgestelde vragen over hun vakgebied. Lianne en Simon Lianne (36) en Simon (38) uit Venray verwachten hun eerste kindje. Lianne is werkzaam bij een reclamebureau, waar ze 32 uur in de week als account manager werkt. Simon heeft een fulltime managementfunctie bij een accountantskantoor. Voor Peel Maas houdt Lianne een dagboek bijwaarin ze vertelt over het verloop van haar zwangerschap en de begeleiding door de afdeling gynaecologie van VieCuri Medisch Centrum in Venray. Ons meisje is geboren! Ze heet Kim, 3613 gram zwaar en 53 centimeter lang. En ze is zo mooi! In principe zou ik morgen worden ingeleid, omdat ze maar niet kwam. Maar ze heeft zich toch nog zelf gemeld. Dat was voor mij wel een verrassing. De bevalling was toch wel zwaar, maar is goed verlopen. Ik ben in het ziekenhuis bevallen, wat ook moet als je suikerziekte hebt. Zoals afgesproken kwam ook de internist nog even kijken. Ik werd vannacht om twee uur wakker met beginnende weeën. Omdat ik me erop had ingesteld dat Kim zou worden gehaald, besefte ik eerst nog niet dat dit het begin van mijn bevalling was. Toen ik op de badkamer was, braken de vliezen en wist ik dat het zover was. Simon werd gelijk wakker, we hebben de verloskamers in het zieken huis in Venlo gebeld en zijn meteen gegaan. Daar kreeg ik een kamer en moest ik tussen de weeën door wachten op een volledige ontsluiting. Ik had al besloten dat ik pijnbestrijding wilde, dus ik kreeg een rug- genprik die de rauwe kantjes van de weeën afhaalde en me er doorheen sleepte. Anne Simon, hij heeft toch wel wat te verduren gehad. Maar dat ben je snel vergeten als je kindje er is. Om negen uur 's ochtends had ik volledige ontsluiting en na drie persweeën was ons meisje geboren. Het was zo onwerkelijk om haar op mijn buik te hebben liggen. Janken natuurlijk! En ze was al gelijk zo lief. Simon heeft de navelstreng doorgeknipt en de verpleegsters lieten ons lekker genieten van ons mooie meisje. Gynaecoloog C.G.M. de Rooy Omdat alles zo goed was verlo pen en Kim gezond is, mochten we al snel weer naar huis. Nu kunnen we écht gaan genieten van ons gezinnetje! Vraag en antwoord Wanneer kan ik gebruikmaken van pijnstillers tijdens de beval ling? Als de pijn van de weeën tijdens de bevalling ondraaglijk wordt, heeft u de keuze om in het ziekenhuis gebruik te maken van pijnstillende middelen. De verloskundige kan dit thuis niet doen. Er kan worden gekozen voor een morfineachtig pre paraat, dat u iets meer laat ont spannen en dat kortdurend werkt. U kunt ook kiezen voor een ruggenprik. Behalve uw eigen voorkeur is de gekozen pijnstilling afhankelijk van het moment van de bevalling. Mijn eerste kindje is via een keizersnede ter wereld ge komen. Is dat van invloed op de bevalling van mijn tweede kindje? Ja, als u een bevalling via een keizersnede heeft gehad, moeten alle daaropvolgende bevallingen in ieder geval in het ziekenhuis plaatsvinden. Bovendien is de kans op een nieuwe keizersnede wat groter, omdat er litteken weefsel op de baarmoeder zit. Wordt er bij een stuitligging altijd een keizersnede gedaan? Nee, dat is niet altijd nodig. Als de omstandigheden gunstig zijn, is een normale bevalling bij een stuitligging zeker verantwoord. Deze bevalling moet altijd onder verantwoordelijkheid van een gynaecoloog plaatsvinden in het ziekenhuis. Door de ligging van het kind is de kans dat er een keizersnede wordt gedaan groter dan bij een hoofdligging. Wel kan vanaf 36 weken geprobeerd worden het kind te draaien naar hoofdligging. Dat vindt in het ziekenhuis plaats. Als dat lukt, kunt u weer terug naar de ver loskundige en eventueel gewoon thuis bevallen. Wat is een open verloskamer bevalling? Tijdens een open verloskamer bevalling vindt de bevalling in het ziekenhuis plaats onder begeleiding van uw eigen verloskundige. In feite een verplaatsing van de thuisbeval ling naar het ziekenhuis. Als er geen medische indicatie is, kan toch iedere vrouw ervoor kiezen met haar eigen verloskundige in het ziekenhuis op de open verloskamer te bevallen. Wanneer wordt het nood zakelijk om tijdens een thuisbevalling toch naar het ziekenhuis te gaan? Een vaak voorkomende reden is dat het kind tijdens de bevalling in het vruchtwater heeft ge poept. Dit kan een teken zijn dat het kind de weeën minder goed kan verdragen. In het zieken huis wordt de conditie van het kind in die situatie nauwkeurig gecontroleerd. Het niet goed vorderen van de ontsluiting of uitdrijving kan een reden zijn dat de verloskundige met u naar het ziekenhuis gaat. Ook als er behoefte is aan pijnstilling, zal de verloskundige de hulp van de gynaecoloog in het ziekenhuis inroepen. Verder kan twijfel over de conditie van de moeder of het kindje natuurlijk ook een reden zijn. Gynaecoloog Mw. E. Wijnen-Duvekot Verloskunde in Venray Als zwangere vrouwen op de afdeling verloskunde van Vie Curi in Venray komen, is daar een medische reden voor. Zo kan er sprake zijn van een ziekte bij de moeder, medicijngebruik van de moeder of een zwakke gezondheid van het kindje. Alle poliklinische onderzoeken en de controles in verband met de zwangerschap kunnen in Venray plaatsvinden. Naast de gewone controle bij de verloskundige, kan de gynaecoloog een aantal extra onderzoeken doen om nog beter te weten hoe het met moeder en kind gaat: - echoscopie: er wordt gekeken naar de ligging van het kind, de bewegingen van het kind, de hoeveelheid vruchtwater en de groei van het kind. - Echo-doppler: de bloeddoor- stroming van de navelstreng wordt gemeten. Dit geeft informatie over de functie van de moederkoek (placenta). - CTG of hartfilmpje van de baby: dit zegt iets over de conditie van het kind. Daarbij kan ook een indruk worden gekregen van de activiteit van de baarmoeder. - bloed- en/of urineonderzoek, dat bijvoorbeeld bij een hoge bloeddruk wordt uitgevoerd en informatie geeft over de conditie van moeder en kind. Waarom geen bevallingen in Venray? Omdat VieCuri in Venray geen 24 uur acute opvang meer heeft. Al die faciliteiten en diensten zijn wel in Venlo aanwezig en kunnen bij complicaties direct worden ingezet. Het welzijn en de veiligheid van moeder en kind staan bij VieCuri voorop. Stuur een email naar: infogy naecologie viecuri.nl LKKErVL) VENLO/BLERICK VENRAY Antoniuslaan 2, Keizersveld 79, Bezoek onze website Telefoon: (077) 387 10 06 Telefoon: (0478) 582 851 www.franssenkeukens.nl Vrijdag koopavond Vrijdag koopavond KEUKENCENTRUM Wijnruit 22 5803 LE VENRAY Tel. 0478-515361 Fax 0478-515302 E-mail: info@kape.nl Internet: www.kape.nl - Computers en randapparatuur - software maatwerk - Systeembeheer van uw netwerk - Gratis helpdesk - Geen gezeur garantie - Begeleiding/Instructie bekende microsoft programma's ALS SERVICE VOOR U OOK BELANGRIJK IS! Basis PC-Gebruik en Vervolg PC-Gebruik ECDL (Europees Computer Rijbewijs) Windows, Word of Excel, Internet en E-mail Trainingen Windows, Word, Excel, Internet Kijk op: www.Gerda-Meesters.nl Bel voor Informatie/opgave of het Informatieboekje. sak I ELEKTROTECHNIEK Nassauplein 2 - 5802 BP Venray Telefoon 0478-582693/06-53371517 Telefax 0478-582693 Speciaal voor jou heeft Gebroeders Wijnhoven een mooie ruimte ingericht. Hier vind je allerlei gordijnstoffen, binnenzonwering en vloeren voor aantrekkelijke prijzen. Nieuwsgierig geworden? Kom gerust eens een kijkje nemen! t/m za 10.00 - 16.00 uur Expeditiestraat 4 5961 PX Horst T 077 396 17 77 E info@gebrwijnhoven.nl W www.gebrwijnhoven.nl Reparaties klaar terwijl u wacht. Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bij ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium M. Custers Oirlos0iu0g 4, Oostrum (800 motor vanat NS station Venray) Tel.: 0478-581997 Fax. 0478-589335 .LULUiu.ttlcust0rs.nl BOVAG tel. (0478) 51 40 53 fax.(0478) 51 49 93 email: autobedrijfcuppen@plane1.nl Advertorial T VieCuri Zwanger! Folos: Studio Fleur Janssen

Peel en Maas | 2007 | | pagina 4