"Supermarkten zorgen voor de nodige traffic" We hebben vier weken naar boven gekeken" m Gastvrijheid in Oostrum Opening speeltuin Venray Tater Ouderenwoningen in Veltum EE! JAARMARKT VENRAY LETSELSCHADE? ff VAN DER PUTT MUI ADVOCATEN SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 19 juli 2007 - Pagina 3 Ondernemers tekenen bezwaar aan tegen spreidingsbeleid supermarkten In het winkelhart van Ven- ray moeten twee supermark ten blijven. Bij voorkeur één aan de noordzijde en één aan de zuidzijde van het centrum. Dat vindt het bestuur van Ven- ray Centraal. De onderne mersvereniging heeft funda mentele bezwaren tegen het nieuwe spreidingsbeleid voor supermarkten dat onlangs door burgemeester en wet houders is vastgesteld. Ook mkb-afdeling Venray is het niet eens met de conclusie van de gemeente Venray dat voor de aantrekkingskracht van het centrum de aanwezigheid van supermarkten niet noodzake lijk is. Want volgens de woordvoer ders Gerard van Dijck van de Venrayse afdeling van het mkb en Francis Lemmers van Venray Centraal zorgen supermarkten er juist voor dat er 'traffic' is in een winkelhart. "Wij geven in tegen stelling tot het college de voor keur aan twee supermarkten in het Venrayse centrum. Het liefst een combinatie van een zogehe ten quality- en een discountsuper, die zijn gelegen aan de noord- en zuidzijde van het winkelhart. Zoals dat nu ook het geval is met de supermarkten Albert Heijn aan het Henseniusplein en Em-Té aan de Bleek. Supermarkten zijn echte publiekstrekkers zegt woord voerder Francis Lemmers namens het bestuur van Venray Centraal. Venray Centraal en de Venrayse afdeling van het mkb betreuren het dat Albert Heijn van plan is binnenkort zijn vestiging in het centrum te verplaatsen naar het voormalige pand van Leenbakker en op termijn naar De Brier wil verhuizen. Tegen een eventuele verhuizing van Albert Heijn naar De Brier zal Venray Centraal zich zo nodig juridisch verzetten, zo blijkt uit de schriftelijke reactie van Venray Centraal op de nota Spreiding Supermarkten Venray. Want De Brier is een pdv-loca- tie, en Albert Heijn kun je toch moeilijk als een detailhandelsbe drijf voor volumineuze goederen karakteriseren, meent het bestuur van de ondernemersvereniging. Tevens wordt volgens Venray Centraal door de combinatie van volumineuze goederen en food op De Brier buiten het centrum een andere trekker gecreëerd met als gevolg 'een verdere uitholling van het centrum'. En van de bezoekers van woonboulevard Woonmax zal een minder groot aantal het Venrayse centrum aandoen, vreest Venray Centraal, waarbij 65 bedrij ven zijn aangesloten GROOT BELANG Volgens Venray Centraal zijn de huidige twee supermarkten in het centrale winkelhart van groot belang voor het winkelcentrum. Na de verhuizing van Albert Heijn wordt de aantrekkingskracht van het winkelhart van Venray alleen maar minder. Het gemis van Albert Heijn als publiekstrekker kan vol gens Venray Centraal niet opge vangen worden door funshoppen in vervangende 'leuke winkels'. Mocht Albert Heijn vertrekken, dan moet er aan het Hensenius plein een vergelijkbare publieks trekker komen, het liefst een andere supermarkt, aldus Venray Centraal. Ook moet Venray oog blijven houden voor de huidige en toekomstige ontwikkelingen in zowel omliggende als verder weg gelegen winkelcentra, zoals Horst, Venlo, Deurne, Helmond, Roermond (binnenkort op een half uur afstand) en Maastricht (funshoppen), waar hard gewerkt wordt aan upgrading van de koop centra. Natuurlijk, ook Venray Cen traal is blij met de plannen van de gemeente Venray om het cen trum grondig te renoveren. Maar handhaving en liefst uitbreiding van de huidige formule, een juist voor Venray perfect samenspel van ketenzaken en zelfstandige bedrijven in combinatie met een royaal aanbod in food, aangevuld met lokkende horeca, is vol gens de ondernemersvereniging van wezenlijk belang om de con currentieslag met omliggende gemeenten aan te kunnen. Het verlies van de pijler food in het winkelhart gaat ten koste van het aantal bezoekers in Venray-cen- trum, vreest het bestuur. Maar ook voor de leefbaarheid van mensen die in het centrum van Venray wonen, is het volgens de ondernemersvereniging cruci aal dat er twee supermarkten in de kern blijven. Dat geldt zeker voor senioren, die graag in de directe omgeving hun boodschappen wil len doen in een supermarkt naar eigen keuze. Het bestuur wijst in de brief op het uitbreidingsplan De Gouden Leeuw en de omge ving Noord-West, waar de bestem ming wonen in de toekomst ook verder wordt uitgebreid. Venray Centraal vindt het vreemd dat het college in de wijken streeft naar 'gecombineerde foodvoorzienin- gen', maar in het centrum van Venray niet. 'Het centrum is toch ook een woonwijk?'. DRIE LOCATIES In het spreidingsbeleid staat onder meer dat de gemeente Ven ray drie locaties gaat aanwijzen waar supermarkten zich in de toe komst kunnen vestigen. Het gaat daarbij om het voormalige terrein van garage Van Haren, de Dr. Poels- school en de noordzijde van De Brier. In het beleid blijft het col lege van B en W vasthouden aan minstens één supermarkt in het kernwinkelgebied. Albert Heijn verplaatst binnenkort zijn vesti ging naar het pand van Leenbak ker om op termijn naar De Brier te verhuizen. Het spreidingsbeleid vloeit voort uit de gemeentelijke detailhandelsnota uit 2005. Daarin werd vastgesteld dat supermark ten ontwikkelingsruimte moeten krijgen in het centrum, in wijkcen tra en in de dorpen. Tevens werd geconstateerd dat voor de aan trekkingskracht van het centrum de aanwezigheid van supermark ten niet noodzakelijk is. Ook pleit de gemeente voor een versterking van de wijksupermarkten, met name inVeltum en Brukske. Recreatiepark De Witte Vennen wil uitbreiden ¥'M Eindelijk zomer! Net op tijd na wekenlang kwakkelen met het weer, kwam vorige week de doorbraak met flink stijgen de temperaturen. Zuid-Neder land was dit jaar als eerste aan de beurt met de zomerva kantie. Afgelopen week kreeg ook de bouwvak vrijaf. Reden voor verslaggever Jan Leijsten om eens een kijkje te nemen op pare De Witte Vennen in Oostrum. We treffen een tevreden en zeker opgeluchte eigenaar Henk Verberk. "Vanaf half juni liet de zon verstek gaan. Het park liep toch gestaag vol maar de sfeer leed eronder. Ons hoogseizoen duurt negen weken lang. We zijn een echt park voor de zomerva kantie. Bij ons zijn er geen jaar plaatsen." Lopend over de camping vallen direct de mooie gazons op met sterk gras en nergens kale plekken. Aan de hygiëne wordt veel aandacht geschonken. Drie sanitaire blokken op de camping plus toiletten bij het strand, alles is 'spie en span' zuiver. Geen luxe temeer het zwembad op hoogtij dagen duizend bezoekers trekt. In het bad staan enkele speeltoestel len plus een lange glijbaan van liefst dertig meter. "Die staat er nu vier jaar", zegt Henk. "We hebben de baan zelf in Groningen opgehaald." Zelfwerk zaamheid is troef bij de Verberks. De dochters Inge en Jiske en zoon Okke - alle drie studerend - ste ken thuis stevig de handen uit de mouwen. "We zijn een fami liebedrijf. Mijn vrouw Lidy en ik nemen 's zomers nooit rust. Eind september neemt de drukte af. We zoeken de bovenkant van de markt." Inderdaad luxe woningen en wat nog meer opvalt: de ruim te. Niks 'hutje mutje' op een paar vierkante meter. Bij iedere serie bungalows zijn ruime grasvelden voor recreatie. Verberk noemt het speelweiden. "Jonge gezinnen met kinderen tot twaalf jaar is onze doelgroep. Buiten de schoolvakanties zijn de senioren onze tweede hoofd moot. Voor jeugd van veertien jaar en ouder hebben we weinig te bieden. En het strandbad. Tja, we zijn hét openluchtbad van de gemeente Venray. Op topdagen trekken we acht- tot twaalfhon derd zwemliefhebbers. Terwijl doordeweeks vijfhonderd bezoe kers geen uitzondering is." Voor het entreegeld van 2,50 euro hoe ven de mensen het niet te laten. "Dit zwemgebeuren is een extra- tje. Onze campinggasten komen veelal uit de omgeving van Rotter dam en Zuid-Holland. Er zijn ook veel noorderlingen die liever niet naar het westen gaan." Buitenlan ders dan? "Tot voor drie jaar terug geen enkele. Vanaf die tijd staan we in de Duitse Adalgids. Nu al is vijftien procent van onze gasten Duits. Wij verwelkomen ze graag. De oosterburen zijn proper en ze kunnen goed met regels leven." Uit de directe omgeving zijn wei nig stamgasten. "Wij ervaren nog steeds dat veel Venraynaren geen weet hebben van ons recreatie park", verbaast Henk zich. "We hebben nu honderd woningen. Het mogen er 340 worden. Eerst de ontgrinding afwachten. Daar gaat nog twee jaar overheen. Dan wordt het afgebouwd met nog zo'n 240 woningen. De plannen zijn al gereed. We denken aan drie types: vrijstaande waterwoningen, boswoningen en oeverwoningen. Deze laatste zijn twee-onder- eenkap. Ach, een beetje meer medewerking van de gemeente zou welkom zijn", verzucht Henk Verberk. Het uittrekken van meer geld voor recreatie en toerisme is weer van de agenda gehaald. "Het heeft blijkbaar geen prioriteit. Tja, je kunt het wel met de mond belij den. Maar als de portemonnee getrokken moet worden, geeft de gemeente niet thuis." Tijdens de rondleiding kan Ver berk zijn trots niet onder stoelen of banken steken. "Bij onze start in 1997 was het hier nog een kaal ter rein. Er is in de afgelopen tien jaar veel gerealiseerd. Parkeerplaatsen aangelegd, stromende waterwe gen zijn er gekomen, een centraal antennesysteem geheel onder gronds, een dierenweide waar bij het oude clubgebouw van SV Oostrum als kantine dienst doet. Dit alles moest in het stille win terseizoen gebeuren. Ja, er werken hier een paar handige jongens", aldus Verberk. "Wij profileren ons als een camping met veel ruimte, grote standplaatsen en autovrij. Vrijdag is de wisseldag. Tussen tien en drie uur worden dan veer tig woningen schoongemaakt. De meeste gasten verblijven een of twee weken. Zes maanden per jaar is de bezettingsgraad hoog terwijl Kerstmis en Nieuwjaar redelijk bezet zijn. Dan worden vooral luxe woningen met open- Pare De Witte Vennen in Oostrum wil het aantal vakan tiehuizen graag uitbreiden. haard gevraagd. We kijken goed rond en blijven op de hoogte. Dat moet ook wel om een terrein van zo'n 53 hectare ten volle te benut- ten.Toch geen sinecure." Zondagmiddag terugfietsend vanuit het warme Wanssum valt de verkeersluwheid op de anders zo drukke Wanssumseweg op. Pal tegenover tbs-kliniek De Rooyse Wissel staat een man voor zijn huis. Meneer, geen last van de hitte? "Valt wel mee", luidt het antwoord. Het is Joop Creemers die wel in is voor een praatje. Hij nodigt mij (Jan Leijsten, red.) gastvrij uit. "Kom maar achterom." Op het ruime erf zitten een paar mooie honden in de hokken en wat direct opvalt is een juweel van een vijver. Echtgenote Ine Creemers-Ewalts komt er gezellig bij en schenkt een glaasje fris in.Toch eenmaal op deze plek aangeland, eens vragen naar mogelijke overlast of andere betrokkenheid met de grote buurman aan de overzijde. "Nee, we hebben in het geheel geen last van de Rooyse Wissel", zegt Ine die in de omwonendencommis sie zitting heeft. "Zolang er niets gebeurt, zullen we er ook weinig van merken. We wonen hier zestien jaar en met veel plezier." De prachtige vijver eens van dichterbij bekeken. Behalve veel goudvissen, zwemmen er een paar grote fraaie. "Dat zijn koikarpers", zegt Joop. "Die heb ik nu al zo'n vier jaar. Het is mijn hobby", aldus de heer des huizes die de laatste jaren liefst zes zware operaties moest ondergaan. "En dan halde gèr ow gemak." In de voortuin valt een prachtige voor mij onbekende plant op."Dat is een ananas", weet Joop."Chauffeurs van een transport bedrijf uit het noorden kwamen hier vaker spullen lossen. Toen Ine en ik ons zilveren huwelijksfeest vierden, schonk dat bedrijf ons die plant. De ananas is een teken van gastvrijheid." Tja, Ine en Joop hebben het goed begrepen. Ze zijn echt gastvrij! De nieuwe speeltuin in bos gebied Vlakwater wordt begin september geopend. Dat zegt projectleider Mark Puyn van de Juniorkamer Venray. De opening, die op zaterdag 16 juni gepland stond, is uitge steld omdat de speeltuin nog niet klaar is. Een precieze datum is nog niet bekend. Op dit moment zijn pas twee van de in totaal circa vijftien speel toestellen geplaatst. Dat heeft er volgens de projectleider mee te maken dat de vergunning vrij laat is verstrekt. Ook ligt de aanleg van de speeltuin momenteel tijdelijk stil als gevolg van het broedsei- zoen. Naar verwachting worden de overige toestellen over een aantal weken geplaatst. De vrij toegankelijk speeltuin is een ini tiatief van de Juniorkamer Venray die daarvoor een stichting in het leven heeft geroepen. De speel tuin in Grubbenvorst, die al jaren wordt beheerd door de Mart Roef- fen-stichting, is de inspiratiebron voor de Juniorkamer Venray om een in Venray een nieuwe speel tuin in te richten. In vrij toeganke lijke speeltuin op de voormalige fietscrossbaan in de bossen van Vlakwater komen onder meer een kabelbaan, klimtoestellen, schom mels, een klimtoren en verder picknicktafels en zitbanken. Tij dens de feestelijke opening wordt ook de naam van de nieuwe speel tuin bekendgemaakt. Leerlingen van de basisscholen mogen een naam bedenken. De grote speel tuin moet een aanwinst worden voor heel Venray en alle kerkdor pen. De kosten voor de speeltuin worden geraamd op 100.000 euro. Dat is inclusief de aanschaf van toestellen, het beheer en onder houd. De speeltoestellen kosten in totaal circa 70.000 euro. De aanleg van de speeltuin in Venray kwam in een stroomversnelling door de medewerking van onder nemer Harry Maessen, die alle grondwerkzaamheden voor zijn rekening neemt. Verder heeft de gemeente Venray de grond voor tien jaar in bruikleen gegeven en subsidie ter beschikking gesteld. Ook Wonen Venray kwam met subsidie op de proppen en Joop Goossens van het gelijknamige groen- en speelplaatsenbedrijf leverde manuren. "Alleen dankzij subsidies, giften en zelfwerkzaam heid kon het project van de grond komen", zegt Mark Puyn. "Zonder die medewerking was het realise ren van de speeltuin nooit moge lijk geweest." De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Als het aan Zorggroep Noord-Limburg ligt, staan er eind 2008 woningen voor ouderen op de plek waar nu Jenaplanschool De Keg staat. Samen met Wonen Venray wil de zorggroep vier groepswo ningen bouwen voor demente ouderen plus daarnaast een aantal seniorenwoningen rea liseren. Het idee van kleinschalig wonen is niet uniek, maar is in Noord-Limburg nog slechts beperkt mogelijk. Op dit moment kunnen dementerenden hiervoor alleen terecht in Servicecomplex Maasduinen Staete in Bergen. Als de bouwplannen werkelijkheid worden zou Venray de tweede plek in de regio zijn waar klein schalig wonen mogelijk is. Het is de bedoeling dat er in de Venrayse Blauwververstraat woningen wor den gebouwd waar ouderen, die nu nog in verpleeghuizen wonen, meer zelfstandig kunnen wonen. Voor mensen met dementie is het vaak beter om kleinschalig te wonen dan in grootschalige afdelingen in een verpleeghuis. De ervaring leert dat kleinschalig wonen een positieve uitwerking heeft op het ziekteproces. In een groepswoning wordt de thuissitu atie zoveel mogelijk nagebootst. De mensen wonen er weliswaar met een aantal mensen bij elkaar, maar ze beschikken er over een eigen zit/slaapkamer. Daarnaast is er een gemeenschappelijke woon kamer, keuken en tuin. Ouderen kunnen zelfstandig wonen, maar toch beschikken over de zorg die ze nodig hebben. De Keg komt voor bouw van de woningen in aanmerking omdat er in de wijk Veltum nagenoeg geen voorzie ningen zijn voor ouderen die in de wijk willen blijven wonen. Ook wonen er relatief veel ouderen in Veltum. Daarom wil Zorggroep Noord-Limburg juist op deze plek zorgwoningen bouwen plus woningen die makkelijk toeganke lijk zijn voor senioren (nultreden woningen). Om straks in aanmer king te komen voor een plaats in de groepswoning, hebben men sen een indicatie van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) nodig. De seniorenwoningen wor den via Wonen Venray verhuurd. Zorggroep Noord-Limburg heeft onlangs van het ministerie van VWS gelden ter beschikking gekre gen om dit bouwinitiatief te reali seren. Voorwaarde is wel dat de bouwplannen binnen afzienbare tijd worden gerealiseerd. Vandaar dat Zorggroep Noord-Limburg er bij de gemeente Venray op heeft aangedrongen om snel uitsluitsel te krijgen over de haalbaarheid van het voorgenomen initiatief. Mishandeling De politie heeft maandagavond een 48-jarige man uit Venray aange houden op verdenking van mishan deling van zijn 47-jarige vriendin. De politie werd rond kwart over acht gewaarschuwd waarna agen ten poolshoogte namen. Vervol gens bleek dat het slachtoffer een tand miste en dat ze letsel in haar gezicht had opgelopen. De ver dachte was al toen al weg. Hij werd later in de buurt van zijn woning, ergens anders in Venray, aangehou den. De man is voor verder onder zoek in verzekering gesteld. Hennepkwekerij De politie heeft woensdag een hennepkwekerij opgerold in een woning aan het Bingelkruid. Daar bij troffen agenten in totaal 510 hennepplanten aan. De planten en de benodigde spullen zijn in beslag genomen en vernietigd. De politie maakt proces-verbaal op tegen een 33-jarige man uit Venray op verdenking van betrokkenheid bij de zaak. Venray Centraal tegen naam Varkensmarkt De naam Varkensmarkt past niet bij de uitstraling van een plein als het Henseniusplein. Bovendien is er in Venray maar één markt. Ook het bestuur van Venray Centraal is dat van mening. De ondernemers vereniging is tegen een eventu ele naamswijziging van het plein, zoals in de plannen voor het pro ject 'Centrum op de schop' wordt voorgesteld. "Een naam als de Var kensmarkt spreekt de mensen niet aan; deze naam is uit den boze", aldus het bestuur. Zoals bekend wil het college van B en W bij de herinrichting van het winkelgebied teruggrij pen op het verleden van Venray. Zo moet bijvoorbeeld de Grote Markt weer de sfeer van vroeger uitademen en zo kwam ook de naam Varkensmarkt als nieuwe naam voor een vernieuwd het Henseniusplein naar voren. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek DE SCHEIDINGSWEG bezoek otize site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-57wo PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) De juiste weg in de goede richting Hans Peeters 077 3523359 of 06 53264978 Bezoek onze websitewww.scheidingsweg.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3