De automatiek is terug 23e editie Fietsvierdaagse Venray Mia Peters stopt bij Iris Mode Vensters op Venray Annabel de beste op kinderpodium Intratuin gaat naar Rusland inZicht iOi/inafCL Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 9 Communi-ruisen de onverstaanbare taal, Sinds kort is de automatiek weer terug in Venray. Bij La Promenade aan het Henseniusplein kunt u weer een overheerlijke snack 'uit de muur trekken'. La Promenade is sinds 1 april overgegaan in nieu we handen. De nieuwe eigenaar is Roy van Gooi uit Venray. La Promenade is een echte daghoreca. De snackbar is tot 20.00 uur 's avonds geopend. "Het accent ligt ook op de snacks", onderstreept Roy van Gooi. "Veel mensen denken nog dat het een croissanterie is, maar bij ons ligt toch echt de nadruk op snacks, kleine maaltijden en softijs. En nu natuurlijk ook de automatiek." De jonge ondernemer heeft vijf jaar lang bij Mc Donalds zijn spo ren verdiend en was uit aan een nieuwe uitdaging."Toen ik hoorde dat La Promenade te koop was, ben ik gaan praten en ik was er met Luc en Gea Wientjes vrij snel uit." En zo startte Roy op 1 april zijn eigen onderneming. En het kan snel gaan, want sinds vorige week is Roy eveneens eigenaar van cafetaria De Veltheymer in Veltum. "Het wordt daarmee wel een stukje drukker. Zeker omdat De Veltheymer eind van het jaar gaat verhuizen naar een tijdelijk onderkomen in verband met de nieuwbouwplannen in het cen trum van Veltum.. Al met al een leuke uitdaging om aan te gaan", besluit Roy. Intratuin Holding BV heeft een franchiseovereenkomst getekend met de Russische investeringsmaatschappij Eurogarden voor het ont wikkelen en openen van Intratuinvestigingen in Moskou en St. Peters burg, begin 2008. Intratuin Holding BV is de moedermaatschappij van Intratuin Nederland en België. In Nederland zijn 56 vestigingen en in België twee, waarvan alle franchisenemers zelfstandig ondernemer zijn. Eurogarden Ltd. in St. Petersburg gaat begin 2008 in Moskou en St. Petersburg zes eigen vestigingen openen en tot 2012 zijn in totaal twintig vestigingen gepland. Hierbij gaat Intratuin Nederland een lei dende voorbeeldfunctie vervullen en wordt met deze samenwerking de Russische tuinmarkt verder ontwikkeld. In Venray is ook een vestiging van Intratuin. De Venrayse fietsvierdaagse vindt dit jaar plaats van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 juli, met iedere dag als startlocatie sporthal De Wetteling in Venray. Dit sportie ve evenement beleeft dit jaar zijn 23e editie. De circa 140 vrijwilli gers, of medewerkers zoals voor zitter van de Stichting Vierdaagse Venray Jan Kreutz ze noemt, gaan het geheel weer in goede banen leiden. Velen van deze medewer kers hebben reeds menige tijd aan het evenement besteed voordat er ook maar een trap is gedaan. Zoals de mensen van de routecommissie die elk jaar weer trachten nieuwe en uiteraard aantrekkelijke routes te maken voor de verschillende afstanden .De als experiment ingevoerde dertig kilometer blijft dit jaar gehandhaafd. Deze afstand wordt traditioneel veel gefietst door jeugdigen met hun ouders of grootouders. De eerste dag op 24 juli gaat naar het noordoosten, met als doel De Rips. Omstreeks het jaar 1900 werd door onder andere de gebroeders Poelvlak grote gebieden grond aangekocht in de gemeente Bakel en Oploo Om deze circa 1000 hectare in cultuur te brengen had men uiteraard veel mensen nodig om dit karwei te klaren. Vele bomen werden er geplant door bosarbeiders die onderdak kregen in de daarvoor gebouwde arbeiderswoningen, nog enkelen daarvan zijn te zien langs de Mid- denpeelweg. De Rips en omgeving is een fietsgebied bij uitstek waar men in alle rust kan genieten van het Brabantse landschap. De twee de dag, woensdag 25 juli, gaat naar Bergen het hart van de Maasdui nen. De gemeente Bergen vormt samen met het Nationaal Park de Maasduinen het groene hart van de toeristische regio Maasduinen. Men kan hier naar hartelust wan delen, fietsen en tegelijk genieten van de omgeving. Pittoreske dorp jes aan de Maas, bossen, heide, ven nen en de stuifduinen zijn karak teristiek voor dit gebied. De derde dag, donderdag 26 juli, fiets men in zuidelijke richting naar Horst. Horst aan de Maas kenmerkt zich door zijn Limburgse gastvrijheid. Dit jaar is men te gast bij de grote rustplaats bij Streekmuseum De Locht in Melderslo. Het gebied langs de Maas heeft een eigen karakter: Fraaie dorpen, vrucht bare akkers, beekdalen, boom gaarden, sierteeltbedrijven, mooie uitzichten en gezellige terrassen. De vierde dag vrijdag 27 juli, voert de fietser in westelijke richting met als doel Helenaveen. Tijdens deze rit kan men genieten van de natuur, de ophaalbruggen en de vele beekjes die hier ontsprin gen en stromen richting Maas. In Helenaveen kan men ook een replica van de Romeinse Gouden Helm bezichtigen in het Dorp Ser vice Centrum. De routes staan dui delijk beschreven en worden ook nog voorzien van pijlen. Bij pech onderweg staat een reparatieteam paraat om gedupeerden te helpen. Om dit vierdaagse fietsevenement veilig te laten verlopen worden de deelnemers op gevaarlijke over steek plaatsen over gezet door verkeersregelaars. Omdat de wet gever aan dit soort evenementen de voorwaarde verbind dat deze vrijwilligers zijn opgeleid voor deze taak zijn er weer een 35-tal vrijwilligers opgeleid en gecertifi ceerd als Verkeersregelaar. Tijdens deze vier dagen geeft de Stichting Fietsvierdaagse Venray traditio neel een goede doelen stichting of vereniging de gelegenheid om hun kas of project een finan ciële injectie te geven met het Rad van Avontuur Dit jaar is dit goede doel gegund aan de stich ting Judu for All. Elke dag draait het Rad van Avontuur voor deze Stichting terwijl de deelnemers zich nader kunnen laten informe ren in de speciale stand over het werk van deze stichting. Dinsdag 24 juli vindt om precies 9 00 uur op de parkeerplaats bij Sporthal De Wetteling de opening van dit vierdaagse fiets evenement plaats. De openingshandeling wordt ver richt door burgemeester Waals in samenwerking met Jan Kreutz, voorzitter Stichting Fietsvier daagse Venray. Informatie over de fietsvierdaagse is verkrijgbaar via tel. (0478)588355. Belangstellen den kunnen zich nog steeds aan melden bij de VW kantoren in de regio of op een stand tijdens de Venrayse weekmarkt op maandag 9,16 en 23 juli. Op vrijdagmiddag 27 juli wordt de Fietsvierdaagse afgesloten met onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrijvers. Men kan vier, drie, twee of een dag meedoen aan de fietsvierdaagse. Meer infor matie is te vinden op www.fiets- vierdaagse-venray.nl. Bert Arts eerste kunstenaar in nieuwe serie Mia Peters gaat met ingang van 1 juli stoppen als eigenaresse van Iris Mode in Venray. Ze wordt opgevolgd door Irma Timmer mans. Twintig jaar geleden startte Mia Peters met de modezaak aan de Grotestraat. "In Venray en omgeving was een soortgelijke zaak niet aanwezig, dat vond ik een gemis. Daarom begon ik een zaak met exclusieve merken als Marccain, Marccain Sport, Orwell, Joseph Janard en Riani. Ook zorgde ik voor exclusiviteit door steeds slechts enkele stuks in te kopen. Al snel gingen we er toe over om ook schoenen en tassen bijbehorende accessoires te verko pen. Zodat men compleet terecht kan bij Iris Mode. In deze drukke tijden is dat voor veel mensen erg welkom." Sinds jaren horen Toos en Will bij het team. Samen hebben zij de klanten op een per soonlijke manier geholpen. Mia: "Ik ben altijd met veel plezier naar de zaak gegaan. Dit kwam vooral door het leuke contact met de vaste klanten die ieder seizoen weer terug kwamen. Zo ontstond er tussen veel mensen en ons een persoonlijke band. Graag wil ik alle mensen die bij Iris Mode kwa men hartelijk danken voor het in ons gestelde vertrouwen. Ik weet dat het contact met jullie datgene is wat ik het meest ga missen.Toch heb ik besloten te stoppen omdat ik nu tijd wil vrij maken voor mijn hobby's en mijn kleinkinderen. Wel zal ik als overgang voorlopig blijven werken. Ik wens de nieu we eigenaresse veel succes." Voor Irma Timmermans is het al Jaren een droom om een eigen aak te beginnen."Dat was er tot nu toe nog nooit van gekomen totdat Mia Peters mij benaderde of ik nog altijd interesse had om een eigen zaak te starten. Zelf was ik al jaren klant bij Iris Mode en zodoende was Mia op de hoogte van mijn grote droom. Ik ben in Venray opgegroeid en ben tien jaar gele den naar Helmond verhuisd, toch kom ik na al die jaren nog altijd heel graag naar Venray. In het ver leden heb ik bij Juwelier Camps gewerkt en de laatste jaren heb ik een managementfunctie gehad in privékliniek de Arenborghoeve in Venlo. Deze ervaring is de toege voegde waarde die ik graag in mijn nieuwe winkel wil inbrengen. Mia Peters blijft voorlopig nog op woensdag en vrijdag werken. Dat is erg prettig voor de grote vaste klantenkring die Iris Mode heeft. Wil van den Heuvel, een bekend gezicht blijft, blijft ook nog een tijdje bij Iris werken. Daarnaast komt mijn zus Birgit de gelederen versterken. De wintercollectie is nog door Mia Peters ingekocht, de voorjaar/zomercollectie ga ik binnenkort zelf inkopen. Iris blijft op dezelfde voet met enige ver jonging verder gaan, want gastvrij heid, service en gezelligheid staan bij mij hoog in het vaandel. Voor een modebewuste vrouw is de weg naar Iris de juiste keus. Laat u verrassen, onder andere door de nieuwe merken Wolford Leg en Bodywear." Van 4 tot en met 13 augustus is Iris gesloten voor een metamor fose. Vanaf 14 augustus staan zij weer voor u klaar. In de maand juli stunten zij nog extra om in augustus met een totaal nieuwe collectie te kunnen beginnen. Iris is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Onder de titel Vensters op Venray loopt tot en met 28 oktober 2007 in Museum 't Freulekeshuus een tentoon stelling over Venrayse zon- dagsschilders die actief zijn geweest in de jaren '30-'50. Op de tentoonstelling is een ruime keuze te zien van wer ken van veertien Venrayse schilders. Peel en Maas stelt in een nieuwe serie de kun stenaars en hun werken aan u voor. In deel 1: Bert Arts. Van Berts Arts zijn vier grotere werken te zien: de 'umgevalle boeëm' in Geijsteren, de 'Rosmeu- le' in Geijsteren, de 'boerderij van Wolters' op de Geijsterseweg in Oostrum en de kerk met de pas torie van Oostrum.Arts heeft altijd gewerkt als huisschilder. In 1998 bestond de zaak waarmee hij was begonnen 50 jaar. Het maken van schilderijen is vanaf het moment dat hij het schil dersvak koos ziin hobbv eeweest en hij schildert nog steeds als tijd verdrijf. Hij koos ervoor om uit zijn werk tvoisch Oostrumse onder werpen en directe omgeving te laten zien, onderwerpen die hem era aan het hart liaaen. Daarnaast is hij in Oostrum altijd een echt verenigingsmens geweest: hij is vanaf de oprichting lid van de voetbalclub van Oostrum en hij betaalt nog altijd de contributie, circa twintig jaar was hij lid van de harmonie en hij is ook nog altijd lid van de toneelvereniging De Vlasbloem. Hij maakte diverse carnavalsliedjes voor Oostrum en Ten 't dörpke an de lijn' is in Oostrum een algemeen bekende meezinger. Deze expositie laat het Venray van toen zien. Voor veel Venraye- naren zijn de olieverfschilderijen, aquarellen, potlood- en penteke ningen een feest van herkenning. In een brochure is van elke schil der een kort levensverhaal opge nomen. Museum 't Freulekeshuus is te bezoeken op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten de nor male openingstijden kan men na afspraak ook met groepen terecht. Tel. (0478)583880. Tijdens het kinderpodium van Venray Muzikaal Totaal werden de originaliteitprijs en wisselbe ker gewonnen door Aniek, Veerle, Dani en Joey. Zij hebben een zelf geschreven liedje a capella gezon gen en een zelfgemaakte dans uitgevoerd. De drie gouden micro foontjes werden verdeeld in drie categorieën: beste live artiest was Annabel met het liedje Mamma is morgen van Mij op muziek van Kinderen voor Kinderen. Beste dans ging naar Wes, Wesley Jasper, Mick, Jim, Goos, Danny en Den nis. Zij brachten een nummer op muziek D'void - drop the Bomb. Beste playback ging naar Inge, Teun, Joke en Erik met het liedje In vuur en Vlam. Venray De Hoveniers wti-smm ^WjkL. Na een paar maanden hard gewerkt te hebben, zit je dan eindelijk na een lange reis met je benen strekkend op het terras van je vakantiebe stemming. Niet meer terugdenkend aan al het werk watje de afgelopen week verricht hebt om met een goed gevoel je werkplek voor een paar weken te verlaten. Genietend van het moment en met de wetenschap dat er nog een paar heerlijke weken op je liggen te wachten verlang je naar een innerlijke verfrissing en een klein hapje om de honger te stil len. Met een wuivend gebaar naar de bediening neem je de omgeving volledig in je op. Een vriendelijke dame staat voor je en kijkt je vra gend aan. Wat nu? "Ehhh ....unbier en bread," hakkel je. De vragende blik van de bediening wordt alleen maar groter en met wat handgebaren probeer je je zelf duidelijk te maken. De dame verlaat de tafel om ver volgens met een bord vol groenten en een fles met water terug te ke ren. Wel gezond en past goed in je dagelijkse bewuste voedingspatroon maar is nou net niet waar je naar verlangde. Door gebrek en onkunde en het niet beheersen van de juiste taal begin je maar aan de gezonde maaltijd vol met vitamines. Met in uw hoofd de gedachte: "Had ik dan toch maar even de tijd genomen om me te verdiepen in de taal, dan genoot ik nu van totaal iets anders." Met de vakantie voor de deur zijn we al zo langzamerhand aan het voorbereiden. Woorden- en infoimatieboeken van en over de plaats van bestemming worden weer opengeslagen, in de hoop dat de vreemde woorden als een vloeiend geheel gezegd worden. Hopend op een positief gevolg datje krijgt watje krijgen wilt. Petra en Henk, getrouwd en beiden 43 jaar oud. Samen hebben ze twee kinderen. Het is Petra die vindt dat er iets in hun relatie moet veranderen. Ze voelt zich de laatste tijd niet goed, is moe en gespannen en geeft aan dat ze zich al een paar jaar 'doodongelukkig' voelt. Op deze manier kan ze het niet langer meer volhouden en beslist het heft in eigen handen te nemen. Ze wil vooruit en niet verder meer wegzakken in haar ongelukkige gevoel. Na meerdere bezoeken aan de huisarts, die onderzoeken verricht heeft om uit te sluiten dat er geen sprake is van een lichamelijk probleem, hoort Petra dat haar klachten waarschijnlijk op emotioneel gebied te herleiden zijn. Dit is wat Petra zelf ook al ver moedde en vraagt om een verwijzing naar een counsellor. Snel wordt duidelijk wat er speelt, Petra en Henk begrijpen en verstaan elkaar niet goed meer. In plaats van communiceren, communi-ruisen ze met el kaar. Ze spreken als het waren ieder hun eigen onverstaanbare taal. Ze willen door elkaar gehoord worden maar de ruis bemoeilijkt het. Ze zitten niet meer op dezelfde golflengte en openheid over hun gevoelens is er niet bij Petra: "Kan je nou nooit eens een keer iets uit jezelf doen, moet ik altijd eerst zeggen wat er gebeuren moet, jij kan toch ook zien dat de tafel nog afgeruimd moet worden?" Henk: "Ja, dat zie ik. Zeg nou maar gewoon wat ik moet doen, dan doe ik het gewoon een keer." Petra: "Een keer, de tafel ligt nu vol, het moet nu opgeruimd worden!" Henk: "Jij ook altijd, het moet altijd gebeuren zoals jij het wilt, jij Het begin van een onenigheid. Petra wilde eigenlijk duidelijk maken dat ze het gevoel heeft overal alleen voor te staan en aandacht van Henk mist. Henk wilde duidelijk maken dat wanneer hij iets uit zichzelf doet het volgens Petra vaak niet goed genoeg is en zich daarom afvraagt waarom hij het dan nog zou doen. Vele woorden zijn er gebruikt, maar zonder enig positief resul taat. Ze hebben elkaar niet begrepen en ruzie is ontstaan. Als Petra haar gevoelens naar Henk had duidelijk gemaakt in plaats van elkaar te beoordelen en veroordelen, dan was er waarschijnlijk sprake geweest van een heel ander scenario. Niet alleen in liefdesrelaties is er sprake van communi-ruis, maar in al onze relaties die we met elkaar hebben komt ruis met onbegrip tot gevolg voor. Bij relatie-counselling leert men weer met elkaar te communiceren in plaats van tegen elkaar, het is als het ware elkaar weer opnieuw ont moeten. Elkaar opnieuw leren kennen. Het is uniek, verrassend en per soonlijk met positieve gevolgen. Om in 'verstaanbare' taal te spreken: "Een investering in jezelf, in de ander en in de relatie." Jamara Buytendijk is counsellor/coach bij inZichtadvies in Venray (www.inzichtadvies.nl). Maandelijks schrijft ze over onderwerpen uit de praktijk. Voor reacties: jamara@inzichtadvies.nl bezoek otize site: www.gLinhoek.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9