Schijn van belangenverstrengeling voorkomen" Klaanpop Blitterswijck werkt aan eigen dvd Henk Weijers koning gilde Geijsteren Vakantie Meerlo mag uitbreiden Politiek verdeeld over subsidies parochies Politiek: pui sporthal niet betalen Service rubriek II PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 23 PK worstelt met bouwplan eigen raadslid Ja, hij gaf het toe. Fractie voorzitter Theo Francken van PK Meerlo-Wanssum verklaar de eerlijk dat het plan van PK- raadslid Hans Coenders om een nieuwe woning te bouwen op eigen grond aan de Bergs- boslaan in Meerlo hem en zijn partijgenoten heel wat hoofd brekens had gekost. Want als politicus heb je natuurlijk al snel de schijn tegen. Om die reden trok Hans Coenders zich maandagavond tijdens de raadsvergadering dan ook terug om voor even plaats te nemen op de publieke tribune en voerde zijn vrouw Lizet voorafgaand aan de behande ling van het agendapunt in de raad het woord. En de raadsle den van de PK? Die bepaalden geen gezamenlijk standpunt, maar namen ieder voor zich hun eigen besluit. Wat is er aan de hand? Hans en Lizet Coenders hebben al acht jaar plannen om een eigen woning te bouwen in Meerlo. Ze wonen zelf een stukje verderop aan de Hoofdstraat, maar willen nu graag verhuizen naar de Berg boslaan, waar ze de woning tussen twee bestaande schuren willen bouwen. Onlangs vroegen ze het college van B en W weer om hun bouwplan op het perceel achter Hoofdstraat 25 aan de Bergboslaan goed te keuren en een bouwtitel op die locatie op te nemen in het nieuwe bestemmingsplan voor de kern van Meerlo. Zonder resultaat, want burgemeester en wethou ders verklaarden, op basis van een rapport van BRO en een ambtelijk advies, de zienswijze van Hans en Lizet Coenders ongegrond. Als medewerking wordt ver leend aan de bouw van de woning, is er volgens het college namelijk zowel in functioneel als in ruimte lijke opzicht sprake van een aan zet tot een lintbebouwing. Ook zijn burgemeester en wethouders bang voor precedentwerking. Hans en Lizet Coenders zijn het echter niet eens met die visie en vroegen de raad maandagavond om het besluit van B en W te her overwegen. Zij vinden namelijk dat er geen sprake is van lintbe bouwing en steegjesvorming en zeggen dat het uitzicht op het beekdal al verstoord wordt door de huidige bouwwerken aan de overkant en het uitzichtplateau van het waterschap. Het gaat volgens de Meerlona- ren om een inbreidingslocatie, en een inbreidingslocatie past bin nen het gemeentelijk beleid. Daar was een meerderheid van de partijen het mee eens. Het bezwaar van het gezin werd gegrond verklaard. Lizet en Hans Coenders haalden maandagavond dan ook opgelucht adem, want eindelijk staat het licht op groen voor de bouw van hun nieuwe woning.Voor de goede orde:Theo Francken (PK) en Jan van Dijk (PK) waren de enige raadsleden die tegen het bouwplan stemden. "Want ik wil alle schijn van belan genverstrengeling vermijden", aldus Francken. Opbrengst gaat naar school in Zambia Waar een klein dorp groot in kan zijn, moeten de inwoners van Blitterswijck en omge ving tijdens de afgelopen edi tie van het jaarlijkse festival Klaanpop gedacht hebben. Als kick-off werd voorafgaande aan de spetterende optredens van bands als Huphter en Gunz 'n Rozes een tien minu ten durende introfilm op drie grote schermen afgespeeld. Eerder dit jaar werd het halve dorp al opgetrommeld om te figureren in de door Teun Sur- minski geregisseerde parodie op de Star Trek serie The Next Generation. Deze film illustreert hoe de bemanning van de Enterprise onder leiding van captain Klaan het plaatsje Blitterswijck opschrikt met een buitenaards bezoek. Als figuranten zijn enkele markante dorpsfiguren ingeschakeld, onder wie de pastoor, de plaatselijke fruitteler Huub Cremers, kastelein Roy Gooren van dorpscafé De Zwart en verschillende anderen. "Omdat veel mensen al vooraf inte resse hadden in het resultaat van de film, werd besloten dit stukje film samen met de liveoptredens van de vier aanwezige bands op een speciale dvd te zetten", ver telt Surminski. Op de dvd wordt naast de introfilm en de muzikale samenvatting van het festival ook een stukje 'achter de schermen' gereserveerd, waarin te zien is hoe de film tot stand is gekomen op de Gildecommandant Henk Weijers is de nieuwe koning van het Koninklijk St.-Willi- brordusgilde uit Geijsteren. Bij de aspiranten wer Bas van Bergen voor het tweede jaar op rij gekroond tot koning. De aspirantenwedstrijd telde tien deelnemers. Het koningschap van het gilde werd ingewijd door gildepriester pastoor Wim van Kempen, bur gemeester Joep Hahn, bescherm heer Baron de Weichs de Wenne en het 92-jarige erelid Sjeng Klee- ven. Maar liefst 35 gildebroeders mengden zich daarna in de strijd om het koningschap en in vlot tempo volgden de schoten elkaar op. Na 375 schoten gaf de vogel zich gewonnen en totaal verrast keek commandant Henk Weijers op. Verrast, omdat hij in zijn lange gildeloopbaan nog nooit koning Jeugdkoning Bas van Bergen koningin Mia Weijers en koning Henk Weijerskeizer Hay Boom. Uiterst rechts vaandeldrager Jan Kleeven. was geweest. Henk wordt bij het vervullen van het koningschap gesteund door zijn echtgenote Mia, Zij neemt de taak van konin gin op zich en draagt de vorig jaar in gebruik genomen zilveren koninginnenkroon van het gilde. Natuurlijk zijn ook bands die op het festi val van de partij warenop de dvd te zien. opnamedag zelf. Hierin zitten ook erg grappige momenten zoals bij voorbeeld de nodige bloopers die een groot deel van de dag inna men. "We bieden op deze manier een hedendaags en aantrekkelijk stukje entertainment", vertelt Stef Katelaan, voorzitter en initiatief nemer van Stichting Klaanpop. Hieraan hoeft men zelf echter niet te verdienen, maar omdat de pro ductie toch wat kosten met zich meebrengt, zullen de kosten van de dvd 5 euro bedragen. Hiervan gaat dan weer 3 euro naar het project 'Wij bouwen een school in Zambia' van Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. De opbrengs ten zullen uiteindelijk zelfs ver dubbeld worden door de lande lijke organisaties Wilde Ganzen en NCDO. In het dorpje Kalundu View in Zambia zijn de omstandig heden zo slecht dat kinderen les krijgen in een krot. Lesmaterialen zijn er amper en leraren mogen blij zijn als ze af en toe betaald worden. Toch gaat iedereen er net als hier enthousiast tegen aan. Daarom vindt Klaanpop net zoals SOS dat dit dorp recht heeft op een echte school. Op TV Reindonk zal aanstaande zondag een 'speciaF worden uitgezonden met enkele hoogtepunten van de dvd. Daarnaast zal ook een korte registratie van het uiteindelijke festival in de nieuwsrubriek te zien zijn. De dvd verschijnt over ongeveer drieweken. Informatie over de bestelling van de dvd is te vinden zijn op www.klaanpop. nl, waar vanaf deze week ook de film op te zien is. Rommelmarkt Gemengde Zangvereniging Erato uit Blitterswijck houdt op zondag 1 juli van 9-30 tot 13.00 uur de jaarlijkse rommelmarkt op het Dorpsplein in Blitterswijck. Het aanbod van gebruikte spul len is ook dit jaar weer groot. De bezoekers vinden op de markt onder meer meubels, kleding, keu kenartikelen, snuisterijen en elek trische apparaten. Verder draait ook het Rad van Avontuur. Bed- en breakfast Vakantie Meerlo aan de Hoofdstraat 13 in Meerlo mag van de gemeenteraad in de toekomst uitbreiden, mits de onderne mers rekening houden met de natuur en het uitzicht op het Molenbeekdal. De partijen stemden maandagavond tij dens de raadsvergadering in met het verzoek van de Trudy Steeghs en Ton de Boer, eige naren van Vakantie Meerlo, om het bebouwingspercen tage dat momenteel geldt op hun perceel op te rekken van 15 naar 25 procent. Want de ondernemers hebben volop uitbreidingsplannen voor de toekomst. Zo zijn ze bezig met plannen voor de realisatie van een groepsaccommodatie in de grote schuur. En denken ze erover om een derde Pieterpadchalet te bou wen voor meer dan vier perso nen. In de toekomst wil Vakantie Meerlo de accommodatie verder uitbreiden met een binnentuin waarin de gasten in de winter gezellig kunnen vertoeven, een weinessruimte en een overdekte fietsenstalling. Volgens de onder nemers kunnen hun plannen gere aliseerd worden zonder dat dat ten koste gaat van het uitzicht op het Molenbeekdal. Om slepende procedures over de bouwplannen van tevoren al te tackelen, dien den De Boer en Steeghs onlangs bij de gemeente een zienswijze in tegen het ontwerpbestem- mingsplan Kern Meerlo, waarin een bebouwingspercentage van 15 procent voor hun perceel was opgenomen. Hun verzoek om dit percentage te verhogen naar 25 procent werd echter niet ingewil ligd door het college van B en W, dat bewaar heeft tegen een uit breiding van 10% van de bouw mogelijkheden op het perceel. De politiek oordeelde maandag avond echter anders. Want toe risme is toch een speerpunt van de gemeente Meerlo-Wanssum en een meerderheid van de partijen heeft er geen problemen mee dat de ondernemers hun faciliteiten de komende jaren uitbreiden, als ze maar rekening blijven hou den met de rust en ruimte in het gebied. De Boer en Steeghs koch ten in 2001 in de dorpskern, pal naast de kerk, een van de karak teristiekste panden van Meerlo. In het historische herenhuis zijn eigenhandig vakantieappartemen ten gerealiseerd, een appartement voor zes personen en een vakan tiestudio voor twee personen. In de grote tuin vlak bij de meande rende Groote Molenbeek bouwde het duo twee zogeheten Pieter- padchalets, luxe trekkershutten met elk vier eenpersoonsbedden. Door het combinatiemogelijkhe den van de accommodatie, vinden tegenwoordig ook groepen tot zestien personen hun weg naar de accommodatie. Dat laatste is een opstap naar het plan waarmee de twee nu bezig zijn: het realiseren van de groepsaccommodatie in de grote schuur. MOLENBEEKDAL Het oude herenhuis van Vakan tie Meerlo staat aan de rand van het Molenbeekdal. In dit 236 jaar oude karakteristieke pand rea liseerden Ton de Boer en Trudy Steeghs twee luxe appartementen. De appartementen zijn voorzien van alle gemakken van deze tijd. De sporen van vorige bewoners zijn zorgvuldig geconserveerd en terug te vinden in de oude bouwstijlen zoals het sierpleister- werk, de oude schoorstenen en de dakconstructie. Vakantie Meerlo beschikt over vier stijlvolle gasten kamers. Speciaal voor de bed breakfast is een luxe suite aanwe zig, die eveneens van alle gemak ken is voorzien. Zittend in de bijbehorende tuin van de appartementen en bed breakfast kunnen de gasten volop genieten van het uitzicht op het aangrenzende Molenbeekdal. Vakantie Meerlo ligt aan zowel het Pieterpad als het Fietserpad. De bushalte voor de deur biedt mogelijkheden voor meerdaagse wandelingen. Voor de natuur liefhebber heeft Vakantie Meerlo twee luxe trekkershutten (vier personen, geen stapelbedden) gerealiseerd met uitzicht op het natuurgebied Molenbeekdal en het in 1612 gebouwde Kasteelke van Meerlo. 'Gelijkspel' oppositie en coalitie Ja, het kon spannend wor den tijdens de behandeling van de voorjaarsnota in de gemeente Meerlo-Wanssum. Daar was iedereen het op de publieke tribune het van tevo ren wel over eens. Want Truus Knoops-Kersten van coalitie partij PK Meerlo-Wanssum was op vakantie en door haar afwezigheid was de minieme meerderheid (7-6) van de hui dige regeerpartijen PK Meer lo-Wanssum en Partij van de Arbeid tenietgedaan. Als de oppositie op oorlogspad zou zijn, dan kon het nog een heet politiek avondje worden in het gemeentehuis van Meerlo. Zeker met in het achterhoofd de gebeurtenissen van vorig jaar, toen de oppositiepartijen CDA en GP'94, tot woede van burgemees ter Hahn, de begroting afkeurden. Maar wie denkt dat dit een span nend verhaal wordt, komt bedro gen uit. Want maandagavond werd de voorjaarsnota tegen midder nacht door alle partijen zonder veel morren vastgesteld, al moet er over enkele gelijke spelen in de volgende raadsvergadering nog wel een definitief besluit genomen worden. Die gelijke spelen zijn eenvoudig te verklaren door de zetelverdeling maandagavond. Met zes raadsleden van de coalitiepar tijen (PK vier, PvdA twee) en zes raadsleden van de oppositiepartij en (CDA vier, GP'94 twee) die met elkaar de discussie aangaan over de plannen in de voorjaarsnota, is het geen verrassing om aan het eind van de discussieavond, even voor twaalven, te moeten consta teren dat er voor enkele voorstel len geen meerderheid was. Dat gold maandagavond bijvoorbeeld voor het amendement van het CDA over het extra budget dat het college heeft gereserveerd om de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Meerlo-Wanssum in 2010 te promoten. Het bedrag van 8000 euro, dat bestemd is voor bij voorbeeld de organisatie van een politieke avond voorafgaand aan de verkiezingen, de uitgave van een verkiezingskrant en adverten ties om mensen te attenderen op en informeren over de verkiezin gen, vond zowel het CDA als GP'94 niet nodig. Daar kan op bezuinigd worden, stelde het CDA, dat voor zijn voorstel de steun kreeg van collega-oppositiepartij GP'94. De coalitiepartijen stemden echter tegen het amendement van het CDA en het eerste gelijkspel was een feit. Omdat stafschoppen geen onderdeel uitmaken van het politieke spel, legde burgemeester Hahn de aanwezigen haarfijn uit dat over dit voorstel in de volgen de raadsvergadering, in septem ber, het definitieve besluit wordt genomen. SUBSIDIES PAROCHIES Tijdens de behandeling van de voorjaarsnota bleek ook dat de politieke partijen niet zonder meer akkoord gaan met het schrappen van de subsidies aan parochies. In de voorjaarsnota stelt het college voor om met ingang van 2009 de subsidiëring te stoppen. Op dit moment kunnen parochies nog rekenen op 1590 euro per jaar. Vooral het CDA verzette zich maandagavond fel tegen dit voor stel. De partij had grote moeite met de voorgestelde wijziging in het subsidiebeleid, zeker gezien het vele maatschappelijk werk dat door parochies wordt ver vuld. Fractievoorzitter Arnold Holl (GP'94) omschreef dit voorstel als 'heikel'. Zijn partij wil dat de subsidie niet geschrapt wordt met ingang van 2009, maar dat eerst in overleg met de parochies wordt bekeken wat de gevolgen van dit voorstel zijn. Ook wil hij bij dit verhaal het protestantenkerkje in Blitterswijck betrekken. Ben Min- ken van de Partij van de Arbeid vond het helemaal niet nodig dat de gemeente de parochies subsi dieert. Natuurlijk is het zo dat het parochiewerk een aanzienlijke bijdrage levert aan het welzijn en welbevinden van vele burgers, zo betoogde hij, maar hij wees er ook op dat in ons land staat en kerk gescheiden opereren. "De Partij van de Arbeid wil ook de schijn van belangenverstrengeling ver mijden." Hij zag er dan ook geen heil in om het voorstel van het college nu uit de voorjaarsnota te halen, zoals GP'94 en CDA voor stelden. Voordat het zover is, wil len burgemeester en wethouders namelijk eerst zorgvuldig overleg gen met de parochies. En dat is voor de PvdA en ook PK Meerlo- Wanssum voldoende. Zij vonden het amendement van GP'94, dat de parochies voorlopig wil blijven subsidiëren, overbodig. Ook het amendement van het CDA, dat de parochies in de verdere toekomst wil blijven subsidiëren, was voor PvdA en PK een brug te ver. PK en PvdA willen volgend jaar - als de resultaten van het 'onderzoek' van het college bekend zijn- pas opnieuw de discussie voeren of het wel of niet gerechtvaardigd is om de subsidies aan parochies stop te zetten. Doordat oppositie en coalitie bij hun standpunten bleven, eindigde dus ook de 'paro- chiestrijd' in een gelijke stand (6- 6), met als gevolg dat er in de vol gende raadsvergadering nogmaals over gesproken gaat worden. De coalitie lijkt in deze politieke ver lenging dus in het voordeel, als alle raadsleden van de PvdA en PK tenminste van de partij zijn. De politiek vindt dat de gemeente Meerlo-Wanssum niet hoeft op te draaien voor de kos ten van het vervangen van een pui in de enkele jaren oude sporthal in Meerlo. Dat bleek maandag avond tijdens de behandeling van de voorjaarsnota. De fracties wil len dat eerst onderzocht wordt wie verantwoordelijk is voor het plaatsen van de pui, die bestaat uit een zachte houtsoort en al in 2010 vervangen moet worden. De kosten hiervan, naar schatting 30.000 euro, moeten voor reke ning komen van de aannemer of het bureau dat de bouw van sport en feestzalencomplex 't Brugeind heeft begeleid, stelde PK-frac- tievoorzitter Theo Francken, die net als de andere raadsleden van mening is dat de gemeente Meer lo-Wanssum niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor de keuze van de zachte houtsoort in plaats van een degelijke, hardhouten pui. De partijen steunden dan ook het amendement van GP'94: eerst moet de schuldvraag onderzocht worden en tevens dient er een onafhankelijke inspectie plaats te vinden van de overige weersge- voelige puien in feest- en sportza- lencomplex 't Brugeind. Want de fracties zijn bang dat er nog meer lijken uit de kast vallen. "Het gaat nu om één pui. Maar wellicht zijn er nog wel meer puien die slecht zijn", zei een bezorgde Francken. De politiek besloot maandag avond om het door het college gereserveerde bedrag van 30.000 euro uit de begroting te schrap pen in afwachting van de uitkom sten van het onderzoek naar de schuldvraag. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. i Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23