Gemeente Ven ray Gemeenten werken samen aan werk Kijk ook op www.venray.nl Bouwproject De Gouden Leeuw op gemeentelijke website Opruimactie in Brukske Nieuwe richtlijnen Wet werk en bijstand Inwoners vaker betrekken bij beleid Vacatures Onterecht aangemaand Nieuwe speelplek in Brukske PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden ■fi Vindt u het interessant om te zien wat er op het bouwterrein De Gouden Leeuw gebeurt? U kunt het op u gemak van achter uw pc bekijken op de gemeentelijke website www.venray.nl/goudenleeuw. Op deze website staat een fotoverslag dat, afhankelijk van de bouwactiviteiten, wekelijks of tweewekelijks wordt geactualiseerd. U krijgt zo een impressie van het bouwproject en u kunt zien hoe de bouw langzaam vorm begint te krijgen. Het is natuurlijk ook leuk om ter plekke een kijkje te komen nemen bij de speciaal aangebrachte kijkgaten op De Gouden Leeuw, achter de Albert Heijn. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 26 Vijftien inwoonsters van Brukske die in het kader van een cursus van Job-link elkaar en de wijk Brukske beter leerden kennen, hebben vorige week een opruimactie in de wijk georganiseerd. Op initiatief van de gemeente Venray hebben de vijftien vrouwen van buitenlandse origine gedurende acht maanden gesproken over allerlei onderwerpen: opvoeding, respect, de Nederlandse taal en het samenleven in de wijk. Als afslui ting van hun cursus hielden zij op woensdag 20 juni een prikactie waarbij ze het nodige zwerfvuil in de straten van Brukske opruimden omdat dat voor hen een grote erger nis vormt. Samen met hun kinderen en vrienden wilden ze zo een goed voorbeeld geven en zich inzetten voor de wijk en de bewoners. Bovendien lieten ze zien datje met samenwerken veel kunt bereiken. Nog een actie Overigens komt er in Brukske nog een keer een actie rondom zwerf vuil. In september wordt op de scholen, in samenwerking met De Foekepot, De Flierefluit, het wijk- platform en de gemeente Venray, aandacht besteed aan het onder werp afval. Onderdeel van dit project is een grote opruimactie in de wijk. Vijftien vrouwen hielden ter afsluiting van hun cursus een prikactie waarbij ze, samen met kinderen en vrienden, het nodige zwerfvuil in de straten van Brukske opruimden Zes Noord-Limburgse gemeenten hebben zich de afgelopen jaren - met subsidie van de EU - ingezet om méér uitkeringsgerechtigden aan een baan te helpen. En met succes: het aantal mensen in de bijstand is bijvoorbeeld binnen de gemeente Venray fors ge daald. Daarbij zijn wethouder Mathieu Emonts van Venray en de Venlose wethouder Ramon Testroote enthousiast over de regionale samenwerking. "Door ervaringen te delen, hoefje als gemeente niet opnieuw het wiel uit te vinden." De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor projecten om werklozen aan het werk te helpen en werknemers op te leiden, de zogeheten ESF-subsidie. Deze sub sidie heeft ook binnen de gemeente Venray diverse activiteiten mogelijk gemaakt. Zo heeft de gemeente inmiddels een zogeheten 'jobhun- ter' in dienst: een medewerker die bemiddelt tussen bedrijven en werkzoekenden. "Deze jobhunter probeert de juiste 'match' te maken hij kijkt welke werkloze past bij welke functie. We proberen maat werk te leveren, uitgangspunt is dat bedrijven tevreden zijn", legt wet houder Emonts (Maatschappelijke Diensten) uit. Zes gemeenten De gemeente Venlo diende vier jaar geleden een aanvraag voor ESF- subsidie in voor zes gemeenten in de regio: Venlo zelf, Florst aan de Maas, Sevenum, Beesel, Fielden én Venray. FHet aanvragen van een dergelijke subsidie luistert uiter mate nauw. Omdat wij als gemeente Venlo hier al de nodige ervaring mee hadden, hebben wij de aanvraag ook namens de andere gemeenten ingediend. Als lokale overheden vinden wij het namelijk belangrijk om zoveel mogelijk mensen aan het werk te helpen, ook omdat wij inmiddels zelf financieel verantwoor delijk zijn voor de bijstand", legt Ramon Testroote, wethouder Werk De wethouders Ramon Testroote (links) en Mathieu Emonts werken samen aan werk Inkomen bij de gemeente Venlo, uit. In totaal werd voor alle gemeenten samen 1,7 miljoen euro aan subsidie binnengehaald. Elke gemeente benutte zijn deel van de subsidie voor specifieke maatregelen die ertoe moesten bijdragen dat méér uitkeringsgerechtigden aan de slag konden. De gemeente Venray had in totaal 550.000 euro te besteden. "Naast de inzet van een jobhunter hebben we onder meer geïnvesteerd in onze klantmanagers, ambtena ren die mensen begeleiden vanaf het moment dat ze een uitkering aanvragen totdat ze een baan heb ben. Flun deskundigheid en kennis van de arbeidsmarkt is toegenomen en daardoor is de dienstverlening verbeterd. Dit allemaal met het doel om meer mensen via een bij hen passende route aan het werk te hel pen", aldus wethouder Emonts. Samenwerking Venray kocht met de ESF-subsidie ook extra re-integratietrajecten in: op maat gesneden trajecten om werklozen aan een baan te helpen. Voor de uitvoering hiervan worden speciale re-integratiebedrijven inge huurd. "De aanbesteding van deze trajecten hebben we als gemeenten gezamenlijk opgepakt. Dat werkt een stuk efficiënter", vertelt Ramon Testroote. De gezamenlijke aan besteding maakte deel uit van een regionaal samenwerkingsverband, dat ook onder het ESF-project viel. Binnen deze samenwerking wis selen gemeenten en CWI's kennis en ervaring uit op het gebied van re-integratie. Testroote: "Flierdoor hoefje als gemeente niet opnieuw het wiel uit te vinden. Zo hebben we bijvoorbeeld gezamenlijk formu lieren en handboeken ontwikkeld. Ook is de samenwerking tussen gemeenten, het CWI, het UWV en het onderwijs versterkt. We werken niet meer langs elkaar heen en dat is grote winst. In de toekomst willen we deze samenwerking zeker nog verder uitbouwen. Zelf was ik van 2000 tot 2005 werkzaam binnen een groter bedrijf in Venray. Flier heb ik ervaren dat het arbeidsmarktbeleid verder gaat dan de grenzen van één bepaalde gemeente." Sneller en beter Mathieu Emonts is het met zijn col lega eens dat regionale samenwer king op diverse vlakken meerwaarde heeft. De vraag is natuurlijk ook wat het ESF-project, dat eind vorig jaar werd afgerond, concreet heeft op geleverd voor de gemeente Venray. Daar is Emonts heel duidelijk over. "Een heleboel. In de eerste plaats hebben we het begeleidingstraject van uitkering naar werk beter op de rails gezet, waardoor mensen sneller en beter geholpen kunnen worden. Daarnaast zijn van april 2004 tot eind 2005 1151 uitkeringsgerech tigden begeleid. Fliervan hebben 352 mensen een re-integratietraject doorlopen. Dit heeft duidelijk effect gehad: het aantal bijstandsge rechtigden is met zo'n 10 procent gedaald." Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 22 mei 2007 een aantal richtlijnen uit het handboek Wet werk en bij stand gewijzigd. De gewijzigde richtlijnen treden op 1 juli 2007 in werking. In het Flandboek Wet werk en bijstand (Wwb) staat op prakti sche wijze aangegeven wat van belang is voor de uitvoering van die wet. Zo staat bijvoorbeeld de re-integratieverordening erin. De consulenten van de gemeente gebruiken het handboek bij de afhandeling van aanvragen op grond van de Wwb. Ook staan in het hand boek beleidsregels vermeld. Dit zijn door de raad of het college vast gestelde regels die aangeven aan welke voorwaarden moet worden voldaan om recht op een voorziening te krijgen. Denk daarbij aan het mi nimabeleid. Verder staan belangrijke uitspraken van rechterlijke colleges in het handboek. Tot slot geeft het richtlijnen waar klant en klant manager zich zoal aan te houden hebben. De regelgeving verandert echter regelmatig. En ook zorgen rechters door hun uitspraken voor veranderingen. Om rechtmatig te kunnen werken, moeten de richt lijnen dus regelmatig worden geactualiseerd. Ter inzage Flebt u belangstelling voor de richt lijnen in het handboek? Of wilt u weten of u ergens recht op hebt? U kunt het ook zelf nakijken. FHet Flandboek Wwb ligt, net als het Flandboek Wet maatschappelijke ondersteuning, permanent ter inzage bij de balie van de afdeling Publieks diensten. Venray wil zijn inwoners nog vaker betrekken bij de vorming en uitvoering van beleid. Zo wil het college mensen met goede ideeën of initiatieven bezoeken en kan een digitaal burgerpanel (digipanel) via internet zijn mening geven over tal van onderwerpen. Burgerparticipatie staat al een aantal jaren hoog op de agenda van de gemeente Venray. Zo zijn inwoners intensief betrokken bij de totstand koming van de strategische visie en het ontwikkelingsperspectief, maar ook bij projecten als De Gouden Leeuw. Momenteel denken en praten inwoners mee over het project Centrum op de schop. FHet college wil deze deelname de komende jaren verder doorontwikkelen. De notitie Burgerparticipatie in Venray die deze week door het college is vastgesteld, moet daar een nieuwe impuls aan geven. "Want inwoners zijn ervaringsdeskundige als het gaat om hun eigen leefomgeving", zegt verantwoordelijk wethouder Flassan Najja. "Zij weten wat er speelt en wat ze zelf belangrijk vinden. Soms geven ze een heel andere kijk op beleidsproblemen en -oplossingen en bieden zo nieuwe perspectieven. Door als team samen te werken met betrokken inwoners kunnen we dan ook beter beleid realiseren." Digipanel en collegebezoeken Inwoners van Venray zijn vaak al betrokken bij het beleid. Dat gebeurt onder meer binnen de gemeentebrede overlegtafel, de diverse gebieds- panels, werkgroepen en samenwerkingsverbanden met dorps- en wijkraden. Inwoners zouden echter ook individueel hun bijdrage kunnen leveren. Bijvoorbeeld door deelname aan een digipanel dat via e-mail en internet vragen krijgt voorgelegd over tal van onderwerpen. De gemeenteraad neemt daarover in september een besluit. Verder wil het college van B en W zich tijdens bezoeken actief laten informeren door inwoners die goede ideeën of initiatieven hebben. De gemeente Venray is op zoek naar: Integraal handhaver bouwen (MBO) Integraal handhaver bouwen (HBO) Integraal handhaver milieu (HBO) Verkeerskundige Voorzitter voor het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) Leden (architecten, stedenbouwkundige en landschapsarchitect) voor het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures. Op 1 januari 2007 heeft de gemeente Venray een nieuw programma in gebruik genomen voor de invordering van de gemeentelijke belastingen. Bij de omzetting van de gegevens naar dit nieuwe systeem blijken niet alle gegevens voor de automatische incasso goed te zijn verwerkt. Dit heeft tot gevolg gehad dat een aan tal inwoners van Venray onlangs ten onrechte een aanmaning heeft ont vangen. Als dit ook bij u het geval is, verzoeken wij u om contact op te nemen met de gemeente, zodat een en ander kan worden hersteld. Maandagmiddag 18 juni kwamen tientallen kinderen met hun ouders naar de picknickplaats tussen de Handelstraat en Wagnerstraat in Brukske. Zij hadden aangegeven dat ze graag speeltoestellen en een trapveldje in de buurt willen. Die komen er ook. De gemeente Venray heeft de verzoeken gebundeld en getoetst aan het Speelruimteplan. Op deze locatie ontbrak inderdaad een speelgelegenheid. De speelplekken in de middenring van het Brukske zijn zoveel mogelijk in de centrale groenzone, zodat ze voor meerdere straten te gebruiken zijn. Het kleine speelplekje tussen de Vivaldistraat en Wagnerstraat wordt straks opgeheven en opgenomen in deze grotere speelplek. Aanleg speelvoorziening Synthese, project Kan wél! en gemeente Venray hebben de handen ineen geslagen en aan de buurt een voorstel gedaan. De kinderen stemden in met een schommel, draaischijf, draaielement, veerbeestje en wip. Ook komen Tientallen kinderen met hun ouders kwamen naar de picknickplaats tussen de Handelstraat en Wagnerstraat in Brukske er in het gras twee kleine doelen. Het is namelijk niet de bedoeling dat hier een groot trapveld komt, want die liggen er in de omgeving al en die zijn voldoende voor de wijk. In augustus/september wordt de speelvoorziening aangelegd en geopend. De bewoners organiseren te zijner tijd een feeste lijke opening.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19