f Meesterkok Maarten Camps Outdoor Dance Event met bekende Koester uw Monument A 7. Manke ooievaar... Jaarboek Venray in cijfers 2007 PEEL EN MAAS Honderdachtentwintigste jaargang - week 26 - donderdag 28 juni 2007 Oud-inwoner van Oostrum topkok in Nederland 1 Maarten Camps, geboren in Venray en oud-inwoner van Oostrum, is als SVH Mees terkok geïnaugureerd door René Brienen die deze titel sinds 1993 bezit. De inaugura tie vond plaats op Landgoed Wolfslaar waar Cees Helder, voorzitter van de Commissie Meesterproef, het diploma uit reikte. Camps, chef-kok van restaurant Wolfslaar in Breda, legde de meesterproef eerder succesvol af en werd daarmee de 118e SVH Meesterkok van Nederland. SVH Meesterkok Cees Hel der memoreerde de dag waarop Camps de proef werd afgenomen. Volgens hem was dit een proef die stabiliteit en vakmanschap uit straalde."Vooral de cuissons waren van zeer goede kwaliteit. Restau rant Wolfslaar heeft een meesterlij ke chef die de titel in dit restaurant zeker zal waarmaken. De kandidaat werd van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op 120 punten beoor deeld." Naast Helder bestond de Commissie Meesterproef uit SVH Meesterkok Imko Binnerts en Jas per van Almenkerk, van het Hore ca Branche Instituut. Het behalen van een SVH Meestertitel is geen eenvoudige zaak. Naast het presen teren van een menu op meesterlijk niveau, wordt de kandidaat tijdens een meesterproef ook beoordeeld op instructie en begeleiding, organisatie en planning van pro ductieprocessen, financieel keu- kenmanagement en presentatie. Daarnaast komen ook samenstel ling van het menu, mise-en- place en hygiëne conform de Hygiëne- code aan bod. Voor de lunch koos de Commissie Meesterproef uit drie verschillende voor-, hoofd-, en nagerechten van de a la carte kaart. Deze gerechten werden voorzien van een passende wijn. De com missie besloot na deze lunch dat chef-kok Maarten Camps door kon gaan met de voorbereidingen voor zijn meesterlijk diner. Camps: "Dit diner bestond uit verschillende amuses en daarna een zesgangen menu. Het menu was opgebouwd uit producten en ingrediënten uit de omgeving en passend bij dit jaargetijde met onder andere vlees, wild en vis gerechten, een kaasdessert en tot slot een dessert amuse en het dessert. Het gehele menu werd voorzien van bijpas sende wijnen die deel uitmaakten van de proef." Volgens de commis sie was het opvallend hoe Maarten Camps in een kleine keuken toch op hoog niveau weet te presteren en hoe rustig hij zijn koks weet aan te sturen. Naast het presente ren van een menu op meesterlijk niveau werd hij tijdens de mees terproef ook op andere zaken beoordeeld. "Er wordt bijvoor beeld ook gekeken naar instruc tie en begeleiding, organisatie en planning van productieprocessen, automatisering, financieel keuken- management en kwaliteit van de inkoop", aldus Camps. De 34-jarige Maarten Camps werd in Venray geboren, maar bracht zijn jeugd door in Oostrum waar zijn ouders nog steeds wonen. Hij volgde de in 1991 gestarte horecaopleiding voor vakmanschap en onderne merschap in Venray. "Door mijn opleiding en nadien werk heb ik inmiddels in Eindhoven, Voorburg, Van links naar rechts Cees Hel der.Peter Khoen, Peter Willems, Maarten CampsTon Pinxten, Cees Versteeg en René Brienen. Weert, Delft, Enschede, Düsseldorf en Brussel gewoond en gewerkt. In 2000 werd ik benaderd om chef-kok te worden in het nieuw op te starten restaurant Wolfslaar in Breda. Hier ben ik nu nog steeds werkzaam." Naast zijn uitverkie zing tot SVH Meesterkok is Maar ten Camps er trots op dat onder zijn leiding het restaurant op landgoed Wolfslaar is uitgegroeid tot een culinair toprestaurant in Nederland. "In 2005 heeft het res taurant onder mijn leiding zijn eer ste Michelin-ster behaald." Om een indruk te krijgen van restaurant Wolfslaar kunt u kijken op www.wolfslaar.com. Dancefestival moet Venray op de kaart zetten Café De Tijd in Venray orga niseert in samenwerking met Club Wow op zaterdag 7 juli voor de derde keer een Out door Dance Event. Groter en spectaculairder dan de voor gaande edities willen de initia tiefnemers het evenement nog nadrukkelijker op de 'dance- kaart' zetten. Na twee succesvolle edities van het Outdoor Dance Event wil de organisatie van het evenement dit jaar echt knallen. Met maar liefst negen dj's, vijf (internationale toppers en vier talenten uit de regio, krijgt het dansevenement in ieder geval een uitstekende line-up. Dance is dan ook hele maal in. Rik Classens, een van de organisatoren van het Outdoor Dance Event, wil Venray lande lijk nog nadrukkelijker op de kaart gaan zetten. Die inspanning brengt echter ook veranderingen met zich te weeg. Zo zal er voor het eerst entree worden geheven. In de voorverkoop acht euro, aan de deur twaalf euro. "Het evene ment was in de voorgaande jaren inderdaad gratis. Maar wil je als organisatie echt iets neerzetten, met een top programma, dan ben je wel genoodzaakt om entree te vragen. In Amsterdam betaal je bijvoorbeeld voor optredens van twee dj's al gauw vijftien euro. Een goede afzetting van het ter rein, bewaking en een prima pro gramma moeten zorgen voor een spetterend feest." Om het festival in goede banen te leiden, wordt de Hoenderstraat op zaterdag 7 juli voor een groot deel afgezet. Ruim duizend dance- liefhebbers kunnen hun weg dan vinden naar De Tijd, binnen en buiten. Nieuw is ook de samen- werking met Club Wow, het dance- adres in Venray. "Mark v.d. Heuvel van Club Wow heeft uitstekende contacten in de dancewereld. Dat is ons prima van pas gekomen om een programma met top-dj's neer te kunnen zetten met namen die nationaal, maar ook al internatio naal van zich doen spreken." Zo is dj Piet van Dongen bekend van Noorderslag en Awakenings, terwijl Funkerman bekendheid geniet via het project Sneakerz en samen een hit had met dance- grootheid Fedde le Grand, die successen oogst in Amerika en Canada. DJ Gregor Salto heeft al verschillende hits op zijn naam staan en is eveneens bekend van het concept Sneakerz. Jordy Lishious geniet vooral bekendheid in discotheek Matrixx in Nijme gen, hetzelfde geldt voor Sidney Samson die verder nog diverse hits heeft gehad en een week na zijn optreden in Venray aanwezig is op Dance Valley 2007. Naast deze top pers komen ook regionale arties ten aan bod tijdens het Outdoor Dance Event. Zo zijn de Venrayse dj'sTTM en Doruz te gast, evenals dj Moralez uit Maashees. De line up wordt gecompleteerd door dj Funky R uit Veghel, publiekswin- naar van de eerder gehouden dj- contest. Vanaf 19.00 uur starten de dj's bij De Tijd en in Club Wow. Om 01.00 uur sluit het festivalterrein buiten bij De Tijd. Daarna is er tot in de vroege zondagmorgen (06.00 uur) een afterparty bij De Tijd en Club Wow. "Het wordt een superfeest met spetterende arties ten", aldus Classens, die hoopt dat de derde editie van Outdoor Dance Event een groot succes wordt. "Als deze formule aanslaat, kunnen we volgend jaar op deze ingeslagen weg doorgaan. We heb ben plannen om het evenement nog verder uit te breiden, waarbij we Venray echt op de kaart gaan zetten. Uiteraard is dat afhankelijk van het succes op zaterdag 7 juli. Het moet in ieder geval een echte Venrayse happening worden." Kaartjes zijn in de voorverkoop tot en met zondag 1 juli te ver krijgen via www.tijdvoordetijd.nl, daarna ook nog tot en met vrijdag 6 juli bij café De Tijd en Club Wow. Outdoor Dance Events is alleen Funky R uit Veghel (links) en Dorus uit Venray zijn twee van de regionale dj's tijdens het derde Outdoor Dance Event. toegankelijk voor personen ouder dan 18 jaar. Outdoor Dance Event stelt twee keer twee kaartjes gratis beschikbaar voor dit dancefestival in Venray. Wil jij gratis naar dit evenement vul dan onderstaande bon in maak kans op deze vrijkaarten. Ja, ik wil graag twee gratis vrijkaarten voor Outdoor Dance Event Naam: Adres: Telefoon: Email: Deze bon opsturen naar Café De Tijd, Hoenderstraat 4, 5801 CK Venray. Afgeven bij café De Tijd. De winnaars krijgen volgende week automatisch bericht. Deze week een recent voor beeld van goede monumenten zorg. Voor de nieuwbouw van winkels en appartementen moest een gedeelte van het voormalige warenhuis Coenen aan de Hof straat worden gesloopt. Probleem daarbij was dat de twee kruisweg kapelletjes die zich, aan de zijde van de St. Petrus Banden Kerk of wel De Basiliek van de Peel, tegen/ in de scheidingsmuur/achtergevel van pand Coenen bevonden moes ten worden beschermd en ingeval van verplaatsing moesten worden teruggeplaatst. Die kapelletjes zijn Rijksmonument behorende bij de St. Petrus Banden kerk Vooraf gaande besprekingen tussen de opdrachtgever, het bestuur van de St. Petrus Bandenkerk, archi tecten uit Venray, de gemeente Venray en de Rijksdienst voor Monumentenzorg hebben tot een aantal werkzame afspraken geleid. Een nadere afspraak tussen de opdrachtgever en het kerkbestuur was dat de kapelletjes niet alleen zouden worden teruggeplaatst, maar bovendien zouden worden gerestaureerd. Jammer genoeg kon een gedeelte oude kerkhof muur niet worden gehandhaafd. Wel werd daarover bepaald dat daarvan afkomstige kloostermop pen zouden worden bewaard om later eventueel gebruikt te kunnen worden voor reparaties aan de St. Petrus Banden Kerk. Staande voor de kapellen was de oorspronke lijke kapel links voorzien van een reliëf;Jesus van 't kruis afgenomen. Dat reliëf verkeerde in goede staat en is in de gerestaureerde kapel teruggeplaatst. Zie het linkerdeel van de foto. De kapel rechts was voorzien van een replicareliëf, uit omstreeks 1990, gemaakt door de Venrayse mevrouw E. Gossens. Dat reliëf werd vervangen door het oorspronkelijke reliëf; Jesus in het graf gelegd, afkomstig uit het archief van de St. Petrus Banden Kerk. Dat reliëf verkeerde echter in zeer slechte staat. Zo ontbrak de rechterarm van Jezus. Opdracht werd verleend aan de Venrayse dames J. Hijl en G. de Koster dat reliëf te restaureren. Bij die res tauratie werd gebruik gemaakt van adviezen van de Stichting Res tauratie Atelier Limburg uit Maas tricht. Allereerst werd d.m.v. een laboratoriumonderzoek het soort materiaal van het reliëf vastge steld. Dat bleek zandsteen te zijn. Vervolgens werd gerestaureerd met geschikt natuursteen, herstel mortel in bijpassende kleurtinten. Om het kwetsbare zandsteen te conserveren werd een silicaat fixatief toegepast. Het eindresul taat is bijzonder mooi, de restau ratie is met grote deskundigheid en een groot artistiek gevoel uit gevoerd. Zie het rechterdeel van de foto. Bij het opstellen van dit artikel werd door de aannemer de laatste hand gelegd aan de twee kapellen; ten tijde van publicatie zullen de kapellen gereed zijn om te worden ingezegend. Koester uw Monument! Reageren kan via het secretariaat van de stichting, venraymonumentaal@live.nl. Post adres; Beekweg 62, 3515 CN in Merselo. Het viel onze fotograaf meteen op toen hij zondagmiddag vanaf de Ossendijk richting Merselo reed. Daar loopt een manke ooie vaar! Hij stapte uit en maakte een hele serie prachtige foto's van het dier.Thuis achter de computer zag hij pas goed dat de ooievaar de helft van een poot mist, zoals dui delijk te zien is linksonder op de foto. Hoe het op dit moment met het dier is, is niet bekend. Vanaf deze week kunt u weer het nieuwe statistisch jaarboek downloaden via de website van de gemeente Venray www.ven- ray.nl. In deze nieuwe editie zijn weer enkele tabellen gewijzigd of toegevoegd, maar in grote lijnen is de indeling van het jaarboek hetzelfde als voorgaande jaren. Het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2007 (situatie 1-1-2007) geeft cijfermatig een beeld van de ontwikkelingen in de Venrayse samenleving, waar mogelijk op wijk- en dorpsniveau. Cijfers heb ben betrekking op de Venrayse bevolking (onder andere leeftij den, geboorte en sterfte, vestiging en vertrek, etniciteiten), het aan tal woningen (gemiddelde WOZ- waarde/inhoud/oppervlakte ver houding koop/huur, bouwwijze en bouwjaar en de leegstand per 1-1-2007) en werk en inkomen (bedrijven en werkgelegenheid 2001-2006, pendelgegevens van en naar Venray, agrarische cijfers 2002 -2005, verkoop industrie- grond). Nieuw zijn de cijfers m.b.t. het besteedbaar inkomen van personen en huishoudens, met specificatie naar wijk of dorp, onderwijs (leerlingaantallen basis scholen, speciaal basisonderwijs en voortgezet onderwijs). Bij de leerlingaantallen basisonderwijs is voor 2006 een uitsplitsing gemaakt naar etniciteit, bodemgebruik 2000-2003 en verkiezingen, cul tuur recreatie, milieu en verkeer vervoer. Uitgangspunt blijft een jaarboek dat aansluit op de infor matiebehoefte van de gebruikers. Het jaarboek is op www.venray. nl/wonen&leven/feiten&cijfers/ statistiek te vinden. Mocht u niet over internet beschikken dan kunt u het jaarboek bij Publieks diensten bestellen of afhalen (kos ten 10 euro). Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 9 juli weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrok kenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn van harte welkom.Alle gasten leren en profi teren van eikaars kennis en kunde. Deze avond heeft een aangepast programma in verband met de vakantieperiode. Naast gesprek ken met een aantal vrijwilligers worden er videofragmenten ver toond. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk om 22.00 uur afgeslo ten. Meer informatie is verkrijg baar bij het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. niet ontvangen? Bel 582877! EL EN MAAS vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17