Grote musicals zijn in trek Harry Nellen 70 jaar lid van fanfare Expositie op terrein Ter Peel Kermis in Ysselsteyn Podiumconcert De Peelklank Doe mee met het literair café Hillary Rodham Clinton Toon Hermans Huis PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni 2007 - Pagina 11 Eerste voorstellingen schouwburg uitverkocht De loting van de voorverkoop van kaartjes voor voorstellingen van Schouwburg Venray is gehou den. De eerste kaarten zijn toege wezen, de eerste voorstellingen zijn uitverkocht en zelfs de eerste wachtlijsten zijn al aardig gevuld. Toch is het niet dat men kaar ten meer kan reserveren. De voor verkoopperiode van Schouwburg Venray loopt immers nog tot 1 september. Dit wil zeggen dat men tot 1 september via het voor verkoopformulier of via www. schouwburgvenray.nl nog kaar ten met voorrang kan reserve ren. Anne-Christine Liebrand laat weten tevreden te zijn met de tot nu toe geboekte resultaten. "Er is een duidelijke trend geconsta teerd; met name de grote musicals zijn zeer in trek bij het Venrayse publiek." "Toch is het jammer", aldus Anne-Christine Liebrand, "dat onze gasten weinig tot geen risico's nemen in het boeken van nieuwe of onbekende voorstellin gen. De grote namen zijn binnen een mum van tijd uitverkocht en dit terwijl we zoveel bijzondere en startende artiesten in huis heb ben die vaak net zo goed zijn." Wat te denken van Fred Delf- gaauw. De meesterverteller maakt al 25 jaar schitterende voorstel lingen en is winnaar van de NRC Toneelpublieksprijs 2005. Hij wordt geroemd om zijn prach tige ontroerende theaterstukken, waarbij bezoekers steeds weer diep onder de indruk het theater verlaten.Te zien, samen met Sjaak Bral in de voorstelling Koffiehuis de Ooievaar op woensdag 27 februari. Of The Kransky Sisters uit Australië. In deze Engelstalige show vertellen drie 'schone jonk vrouwen' middels muziek over hun herkomst, opvoeding en verlangen. Hun kennis komt uit Glossy Magazines, oude kranten en cd's. Drie dames met schitte rende stemmen, althans... twee van hen! The Kransky Sisters, de beste (humoristische) show van het befaamde Edinburgh festival. Te zien op dinsdag 6 november. Anne-Christine merkt op dat in de brochure van Schouwburg Ven ray bij bijna iedere voorstelling wel een website vermeld wordt waarop nog veel meer informatie staat over de artiest die geboekt staat. The Kransky Sisters uit Austra lië bezoeken dit seizoen de Ven rayse schouwburg. Harry Nellen is onder grote belangstelling gehuldigd voor zijn 70-jarige lidmaatschap van Fan fare O.L. Vrouwe Gilde Holthees Smakt. De huldiging vond plaats gedurende het traditionele Harrie Koopmansconcert in het Pelgrims huis in Smakt. Nellen heeft een bij zondere staat van dienst: hij was spelend lid van 1937 tot en met 1993 en erelid vanaf 1994. Hij was 61 jaar organist en 46 jaar koster van de St. Jozefkerk in Smakt. Van wege deze staat van dienst heeft hij al meerdere onderscheidingen gekregen. Hij heeft een verguld zil veren kroontje en een federatieve insigne ontvangen. De penitentiaire inrichting Ter Peel in Evertsoord (gemeente Sevenum) bestaat dit jaar dertig jaar. In juli en augustus is er in de kerk, gelegen op het terrein van Ter Peel, een expositie te bezichti gen. Deze expositie is op dinsdag, woensdag en donderdag tussen 13-00 uur en 16.00 uur toegan kelijk. Ook in het weekend van 28 en 29 juli en 4 en 5 augustus is men tussen 13.00 uur en 16.00 uur welkom! In samenwerking met het Gevangenismuseum uit Veenhuizen is een 'boeiende' expositie samengesteld. Het ver leden van Ter Peel, maar ook het heden wordt in beeld gebracht. Onder andere creaties van gede tineerden en verboden spullen maken deel uit van de exposi tie. Ook de arbeid komt aan bod. Gedetineerden werken iedere dag. Dertig jaar geleden in de tuinbouw, nu verrichten ze veelal assembla gewerkzaamheden. Verder is er een cel op ware grootte te zien. Op het terrein van de gevangenis is eveneens een tuin te bezichti gen. Deze tuin herbergt het oor spronkelijke Peellandschap met daarin een paddenpoel. De tuin is vanaf de Driekooienweg vrij toe gankelijk. Tijdens een (fiets)tocht in het Peelgebied tussen Sevenum, Helenaveen en Griendtsveen, kan men een stop maken aan de Pater straat 4 in Evertsoord voor een bezoek aan de expositie KOM..en laat je boeien door Ter Peel. Voor een culinaire afsluiting van de expositie kan men terecht in De Smelentös, eveneens gelegen aan de Paterstraat. Penitentiaire Inrich ting Ter Peel is de grootste vrou wengevangenis van Nederland. In 1948 hebben de paters Oblaten in Evertsoord een klooster gebouwd. Het klooster is in 1976 gekocht door de Staat en verbouwd tot gevangenis Ter Peel. Op 27 juni 1977 is de gevangenis officieel geopend. De eerste tien jaar ver bleven er mannen in Ter Peel. Op 29 juni 1987 is de bestemming gewijzigd en werden er vrouwe lijke zelfmelders opgenomen. De afgelopen twintig jaar is Ter Peel in een rap tempo gegroeid en nu kunnen er 248 gedetineerden worden ondergebracht. Liedjesfinale Pielhaas Het enthousiasme bij de liedjes schrijvers is dit jaar weer enorm groot. Maar liefst zeventien inzen dingen zijn er afgelopen zondag binnengekomen bij de commissie liedjes van carnavalsvereniging De Pielhaas. Naast een aantal beken de gezichten zijn er dit jaar ook enkele nieuwelingen die de strijd aangaan. Gezien het grote aantal inzendingen is er een voorronde nodig. Deze voorronde vindt plaats op zondag 2 september. Daar worden de zeventien liedjes ten gehore gebracht worden voor de jury. Deze heeft de lastige taak om te kiezen zodat er uiteindelijk elf liedjes doorgaan naar de uit eindelijke finale op zaterdag 22 september in de schouwburg in Venray. Kijk voor meer informatie op www.pielhaas.nl. Opanka Bij Opanka starten op 27 augus tus weer nieuwe cursussen kids- dance, streetdance en breakdance. Er zijn diverse groepen vanaf vier tot en met zestien jaar. Er zijn nog plaatsen vrij. Voor meer informa tie en opgave kan men contact opnemen met Jolanda Jaspers via tel. (0478)510995 of e-mail naar info@opanka.nl. Loqal gelanceerd met feest De lancering van de Venrayse jongerenwebsite Loqal.nl. wordt op zaterdag 30 juni gevierd door middel van een groot feest voor iedereen vanaf zestien jaar. Het feest vindt plaats in café 't Podium en begint om 22:00 uur. Tijdens deze partynacht maken diverse DJ 's hun opwachting, zowel uit Ven ray als daarbuiten. Deze DJ 's zorgen ervoor dat veel verschillende muziekstijlen aan bod komen en het een feest wordt voor iedereen. Om de website nog meer in de picture te krijgen zijn de namen van de DJ 's bekendgemaakt op loqal. nl. Loqal heeft in de maand mei jongeren uitgenodigd onder het motto: Heb jij even geluk dat je in Venray woont. De vaak sceptische jongeren worden op deze manier uitgedaagd om na te gaan denken over de mogelijkheden die Venray in toenemende mate voor hen biedt en waar loqal ze ook bewust van wil maken. Loqal.nl biedt jon geren leuke mogelijkheden om alles over zichzelf kwijt te kunnen en informatie over vrienden op te zoeken. Alle jongeren in Venray hebben straks een eigen Honq op loqal.nl met daarin blogs, foto's, interessante links en nog veel meer. Vakantiefoto's kunnen op loqal.nl worden gezet en voor je vriendengroep maak je een Qlub aan waar men een eigen agenda en verhalen kan bijhouden. Loqal is een initiatief van Dirk Ueber- bach, Herm Hoex en Gijs Scha pendonk en is mogelijk gemaakt door subsidiering vanuit de stich ting CAI. Voor de diverse betrok ken partijen wordt loqal met een officieel tintje gelanceerd, ook op zaterdag maar dan om 16.00 uur. Meer informatie staat op www. loqal.nl. Limburgse kunstenaars Galerie Irok Horst opent op zondag 1 juni een expositie met werken van zes professionele Lim burgse kunstenaars. De expositie staat in het teken van de Kunst- ProefRoute en is te bezichtigen tot en met zaterdag 2 september. De exposerende kunstenaars: Annette Boots, schilderijen. Twan Nellen, fotografie. Jack Poels, schil derijen. Tom Seerden, beelden. Iris Slock, schilderijen en Willebrord de Winter, schilderijen. De ver nissage is op 1 juli van 13.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom om samen met de kunstenaars aanwezig te zijn. Op www.irok.nl. ziet men onder het kopje galerie een impressie van de werken. Het is mogelijk om in deze maanden deel te nemen aan de KunstProefRoute, een arrangement waarbij kunst, natuur en lekker eten worden samenge bracht. Stichting KunstProefRoute biedt dit jaar drie fietsroutes, twee autoroutes en een twikeroute aan. Nadere informatie te vinden op www.kunstproefroute.nl. of via tel.(077)3984596. In Ysselsteyn wordt van vrij dag 6 tot en met dinsdag 10 juli een ouderwetse dorpskermis gehouden. De kermis begint op vrijdagavond met de tributeband Rooy2U. Deze band probeert tot in de kleinste details de bekende band U2 te benaderen. In het voorprogramma zorgt Anouk (Anneke Reijnders) ervoor dat de aanwezigen in de tent in de juiste stemming komen. Zaterdag staat Lijn 7 op de planken. Deze band bracht drie jaar geleden iedereen in vervoering met alleen maar Nederlandse muziek ten gehore te brengen. Zondagmorgen wordt begonnen met het fruhshoppen met medewerking van De Sme- leblaozers. Deze blaaskapel uit eigen dorp voorziet vanaf 12.00 uur de mensen op het terras van de nodige vrolijke klanken. Daarna zorgt DJ Roel ervoor dat de men sen in de stemming komen om er een gezellige dag van te maken. Zondagavond zet DJ Izzy de feest tent op zijn kop. De toppers van deze avond zijn Nick en Simon. Nick en Simon zijn momenteel de meest geboekte artiesten in Nederland en ze brengen alle bekende hits. Maandag speelt de Belgische band De Spikes in de tent. Zij komen steeds weer verrassend uit de hoek met een mooi optreden. Dinsdag kan men genieten van een vier uur duren de show van Ragge en Beuke. DJ Maarten en DJ Jan Smit brengen dan de Ultieme Jumpstyleshow on Tour. Zij krijgen ondersteuning van een licht- en geluidshow. Zelf staan ze onder een grote koptele foon van drie bij drie meter. Ver der is zaterdagavond op het terras Jac Craenmehr. Maandagmiddag is er matinee in de zaal met mede werking van De Drivers. Aanvang 15.00 uur. Muziekvereniging De Peelklank Ysselsteyn houdt op zondag 1 juli vanaf 15.00 uur op het podium op het Lovinckplein in Ysselsteyn een podiumconcert. Aan dit podi umconcert verlenen alle geledin gen van muziekvereniging De Peelklank hun medewerking. Ach tereenvolgens zijn dat: De leerling blokfluiters en leerling blazers onder leiding van Wil Jacobs uit Oirlo. De jeugddrumband groepen Jes 1 en 2. Jes staat hierbij voor Jeug- densemble slagwerk oftewel jeug dig enthousiast slagwerk. Op het onlangs gehouden Peeltournooi in Neerkant behaalde Jes 1 onder leiding van Peter van de Loo het predikaat goed tot zeer goed. Het percussionensemble van De Peel klank komt ook dit jaar weer met een mooi programma waarbij een veelheid van instrumenten van marimba tot ballofoon gebruikt gaan worden. Vorig jaar vierden zij hun 50-jarige bestaan met een jubileumconcert voor het belang rijkste deel door hun zelf op de planken gezet. Voor dit podium concert hebben zij enkele nieuwe werken ingestudeerd. Zij staan onder leiding van Peter v.d. Loo. Nadat vorig jaar de fanfare fors uit gebreid is met jeugdleden is het podiumconcert het eerste con cert dit jaar. De fanfare bestaat dit jaar zestig jaar. Dit heugelijke feit wordt in oktober gevierd met een jubileumconcert en goederen- en dienstenveiling. Met de uit te voe ren werken lichten zij alvast een tipje van de muzikale sluier van het podiumconcert op. De fanfare gaat ook de leerling blokfluiters begeleiden met een speciaal voor hen ingestudeerd nummer. De fan fare staat onder leiding van Mare Thijssen uit St.Anthonis. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar het gemeenschapshuis. Danscentrum naar Vietnam Een groep van Danscentrum Janssen is vertrokken voor een 21- daagse rondreis door Vietnam. De groep is gestart in het zuiden dat vroeger Saigon heette en tegen woordig Ho Chi Minh stad. In deze omgeving werden ze gecon fronteerd met de gevolgen van de Vietnamoorlog, die nog steeds te zien zijn. Van twee kanten ziet men de gruwelijke dingen die de Vietcong uithaalde en de mas savernietigingswapens die Ame rika gebruikte. Er zijn veel mensen gehandicapt geraakt of misvormd door chemische wapens tijdens deze oorlog. De groep bezocht een speciale werkplaats die door de overheid ondersteund wordt en waar deze mensen tewerkge steld zijn, zodat ze toch een mens waardig bestaan kunnen hebben. Dit geheel maakte grote indruk op de groep. De reis ging verder naar de vruchtbare Mekong delta waar een bezoek aan de drijvende markt een van de highlights was. Van daaruit ging het richting Da Lat met de zeer aangename tempe ratuur wan 18 tot 25 graden. Hier bezocht men het zomerpaleis van de laatste keizer van Vietnam, die in 1979 stierf in Parijs. De groep vervolgde de reis per bus naar Natrang, een bekende badplaats en kuuroord. Dit is de enige plaats in Vietnam waar heet water uit de grond komt met allerlei natuur lijke en gezonde krachten. Hier heeft men zich laten verwennen met een modderbad. Momenteel verblijft de groep in Hoi An, waar ze in een plaatselijke trein naar toe zijn gegaan. De groep weet nog niet wat Vietnam nog meer in petto heeft maar zeker is, dat het een geslaagde reis is. Jubileum Marco Kersten Tijdens een feestelijke bijeen komst op vrijdag 29 juni vanaf 19-30 uur wordt het 25-jarig jubi leum van Marco Kersten gevierd. Kersten heeft 24 jaar trompet gespeeld en sinds enige tijd speelt hij op de bas.Tevens worden deze avond negen diploma's overhan digd door de heer W. den Hartigh, bestuurslid van de Brabantse Muziekbond. A dploma Bugel: Gwen Frans- sen, Ilse Duijkers, Janine Arts, Dionne Smits. Hoorn: Inge Lins- sen. Saxofoon: Jutta Cremers. B diploma Bariton: Richel Kribbe len. Saxofoon: Hanneke Rongen. Hoorn: Pieternel Welles. De bijeen komst vindt plaats op Plein 27 in Maashees. Ga je dromen achterna Kunnen dieren dromen? En wat betekent het als je over een kikker of tijger droomt? Tijdens de bijzondere speurtocht Catch a dream! kunnen kinderen in Zoo Pare Overloon hun dromen achterna en komen ze van alles te weten over de betekenis van dieren in hun dromen, dromen- vangers en nachtmerries. Catch a dream! wordt aangeboden in de maanden juli en augustus en is te verkrijgen aan de kassa van Zoo Pare Overloon in de maanden juli en augustus. Muzikale middag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 1 juli van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van Ruud van der Heijden. Van der Heijden is een beroepsmusicus uit Best. Hij zingt bekende meezingliedjes en Brabantse luisterliedjes, waar bij hij speelt op zijn keyboard. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambou- rin op de Servaashof aan de Stati onsweg in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Acti viteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg De Locht Door medewerkers van streek museum De Locht in Melderslo wordt op zondag 1 juli de jaar lijkse fietstocht gehouden. De tocht voert langs traditionele boe renerven en tuinen. Gestart wordt tussen 10.00 en 14.00 uur vanaf De Locht. In het streekmuseum is naast de vaste expositie ook de wisselexpositie over Klokken en klokkenmakers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De bijzondere activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Ibissen De ibissen in Zoo Pare Over loon zijn te bewonderen in een gloednieuwe volière. In de botani sche tuin van het park is een ruim, achthoekig verblijf gerealiseerd waar het goed toeven is voor de vogels. Zo kunnen ze genieten van een uitgebreide waterpartij en zijn er verschillende zandstrand- jes. Recentelijk is de groep ibissen uitgebreid door de komst van acht rode ibissen uit Duitsland. Met de komst van de acht rode ibissen uit Duitsland bestaat de groep ibis sen in totaal uit 33 dieren: zestien rode ibissen en zeventien strohal- sibissen. ^aeuri- Voor de maand juni een vakantieopgave! Of ga eens juichen aan het vlakke strand en waai van Callantsoog naar Westerschouwen. In vijf minuten ben je al verkouwen met natte voeten en een neus vol zand. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze twee vragen kan men insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot donderdag 19 juli. Ook op www.literair-cafe-ven- ray.nl- is deze opgave te vinden. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelo pen maand bekendgemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor men sen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De meiopgave was schijnbaar zo moeilijk dat niemand de oplossing heeft gevonden. De stand blijft dus: mevrouw I.Ophey en de heren J. Bekenes,A. Ederveen en P.Weerts40 punten. Mevrouw J. Cruysberg 35 punten en mevrouw H. Craghs en de heer A.Leyssen hebben beiden 30 punten. De heren T. van Elst,A.Kroft en P.Wennekers scoorden ieder 10 punten. Wiel Kusters schreef het onderstaande gedicht Oudheidkundig museum, geïnspireerd op een bezoek aan museum, waar een dood meisje wat zon in het leven van de ik-figuur brengt. Oudheidkundig museum Ik zag een meisje in haar graf. Daar lag een meisje onder glas. Ik wist niet wie dat meisje was. Wel wist ik dat ik om haar gaf. Haar armen, botten, beenderen, benen. Ik stond aan haar voeten te verstenen. Ringen droeg zij om haar armen. Verder niets dat haar kon warmen. De zon sprong binnen door het raam. Zon, dacht ik, Zon is je naam. 's Nachts ligt Zon in het licht van de maan. De zaal is leeg. Zij ziet mij staan. Wiel Kusters Bij de donateurs valt begin september het jaarprogramma 2007-2008 in de brievenbus.Al is het geen lustrumjaar meer, ook in het nieuwe seizoen doen schrijvers van formaat Venray aan.Adriaan van Dis, Frank Westerman, Rascha Peper en Judith Koelemeijer geven 2007/2008 kleur. Ook Mallemoer en de uitreiking van de 15e Raadselige Roos staan op het programma. Wordt nu donateur van het Literair Café! Men krijgt als donateur bij elke activiteit een persoonlijke uitnodiging van het Literair Café en ontvangt per bijeenkomst een korting. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is verkrijgbaar bij het secretariaat aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tel. (0478)582948. Zie ook www. literair-cafe-venray.nl. Het Toon Hermans Huis, inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten, in Venlo houdt op woensdag 4 juli een bloemenwandeling op de Groote Heide in Venlo. De wandeling wordt gehouden onder lei ding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis Venlo. Er is gelegenheid tot het drinken van koffie of thee. Denk aan wandelschoenen. Vertrek is om 13-30 uur vanaf het Toon Hermans Venlo of om 14.00 uur vanaf het Infocentrum aan de Hinsbeckerweg. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via tel. (0478)3211433 of per e-mail infor@toonhermanshuisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. Boekrecensie in Peel en Maas Terwijl de strijd om de kan didatuur voor de Democra tische Partij heviger wordt, neemt ook de belangstelling voor de achtergrond van de voormalige First Lady toe. Welk pact sloot zij met haar echtgenoot om hun beider ambities te koesteren? Hoe overleefde zij de ups en downs in zijn carrière en is die van haar? Wat was haar rol in het Whitewater-schandaal? Wat was de basis voor de jarenlange riva liteit tussen Hillary Clinton en Al Gore? Hoe bouwde zij als sena tor de politieke machine op die haar gooi naar het presidentschap voorbereidde? Hou verhoudt de publieke Hillary zich tot vrouw die achter de schermen een op strikte loyaliteit, keiharde discipline en geheime afspraken gebaseerde organisatie runt? Hoe kwam zij tot haar controversiële stemge drag aangaande de oorlog in Irak? Wie financiert haar campagne? En ten slotte: wat drijft de vrouw van jongs af wist dat zij niet alleen de vrouw achter en naast haar man wilde zijn, maar uiteindelijk ook zijn plaats wilde innemen als de machtigste regeringsleider van de wereld? Voor Hillary Rodham Clinton - De biografie interview den Gerth en Van Natta honder den getuigen- familie, vrienden, klasgenoten, collega's en rivalen - om erachter te komen hoe Hil lary Clinton werkt. Als vrouw, als politica, maar vooral als architect van haar eigen leven. Niemand in de Verenigde Staten heeft ooit zo'n leven geleid -First lady, sena tor en wellicht president- en deze biografie is een absolute aanrader voor iedereen die zich een mening wil vormen over Hillary Clinton. Met het verschijnen van dit boek bekronen de auteurs -Pulitzer- prijswinnaars Jeff Gerth en Don van Natta Jr, beiden werkzaam bij The New York Times - jaren van onderzoek naar het politieke en persoonlijke leven van Hillary Rodham Clinton. Hillary Rodham Clinton de biografie is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19-95 euro. HILLARY RODHAM CLINTON Kunst Cultuur De biografie JEFF (JERTH EN DON VAN NATTA JR.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11