Sterk bezet jeugdtoernooi TV/Sportijn Ruiterfestijn Meerlo met quadspektakel Lake Valley toch naar hoofdklasse Jeu-de-boules- toernooi KBO Twaalf medailles jeugdatleten Bridgetoernooi afsluiting schoolbridge Niets! PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni 2007 - Pagina 22 Op zondag 17 juni in sporthal De Wetteling Wat gebeurt er als U niet adverteert De Peelrunners JBC Venray 80 3-on-3 Basketball Challenge de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: r t Jeugdbowlen MGC Venray Atletiek Venray De Vers Bridgedrive BC 2002 RV BC Doublet www.vandenmunckhof.nl BC De Kemphaan BC Klavertje Vier BC Common Sense NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray Venrayse zaalvoetbalclub fuseert met AJ Deurne Sportnieuws -info De liefhebbers van paardensport komen van 8 tot 10 juni tijdens het rui terfestijn in Meerlo aan hun trekken. Op zondag 17 juni wordt in sporthal De Wetteling het jaar lijkse jeugdzaalvoetbaltoernooi van TV/Sportijn gehouden. Naast de organiserende vereniging TV/ Sportijn nemen jeugdteams deel van Chabbab Hees (Nijmegen), SCWM (Sittard), FCK/De Hom mel (Den Bosch), Hasselt (België), Groenoord (Schiedam) en Spar- taan'20 uit Rotterdam. Voor het vierde jaar wordt dit toernooi voor spelers onder 19 jaar gehouden. In de eerste twee sterk bezette edities was TV/Sportijn min der succesvol. Maar vorig jaar wisten de talentvolle Venrayse zaalvoetbal lers de titel voor zich op te eisen. In de finale werd Chabbab Hees met 4-2 verslagen. In 2005 was de hoofdprijs voor Dreamboys Rubalas dat het toernooi overtuigend won. Onder de nieuwe naam Groenoord is de Schiedamse winnaar opnieuw van de partij. Het allereerste toernooi werd gewonnen door FCH/ Decora Houkes uit Heer len. Ondanks het mislopen van het kampioenschap en het verlies in de nacompetitie, 'promoveert' Lake Valley toch naar de hoofd klasse zaalvoetbal. De Venrayse eersteklasser fuseert namelijk met AJ Deurne dat afgelopen jaar als achtste eindigde in de hoofd klasse. AJ Deurne telt slechts één team. Enkele spelers zijn niet meer beschik baar omdat ze op het veld voor de hoofdklassers Deurne of Gemert uit komen. AJ Deurne overwoog zelfs de vereniging op te heffen. De Braban ders zochten contact met Lake Valley dat de promotie naar de hoofdklasse op het nippertje was misgelopen. Het gevolg is een fusie tussen beide clubs De KBO afdelingen in de gemeente Venray houden een jeu-de-boules- toernooi op donderdag 28 juni. Er wordt gestreden om de KBO-RABO wisselbeker. In 2006 is deze wisselbe- ter gewonnen doorThei en Jo Deters uit Ysselsteyn. Het toernooi wordt gehouden op de banen van de Jeu de Boules club Venray en wordt geopend door de voorzitter van de Centrale van Ouderverenigingen Charles de Vilder. Het is een 55+ toernooi en iedereen vanaf 55 jaar is welkom, ook niet-leden en leden van ouderenver enigingen en leden van de ANBO. De dag begint om 10.30 uur en iedereen dient om 10.00 uur aanwezig te zijn. Er wordt doublette gespeeld, twee tegen twee en ieder team speelt vijf wedstrijden. Er wordt in twee poules gespeeld. De eerste van elke poule spelen de finale tegen elkaar om de KBO- RABO wisselbeker. Verder zijn er nog diverse prijzen te winnen. De De c/d junioren van AV Venray- Regio hebben bijzonder goed gepres teerd bij de Limburgse Kampioen schappen baanatletiek 2007. Met maar liefst twaalf medailles keerden de jeugdatleten terug uitVenlo. Het meest succesvol waren Suzan Stevens en Don Keijzers die ieder drie gouden plakken behaalden. Suzan won bij ded meisjes D de Limburgse titel bij het hoogspringen met een sprong over 1.50 meter, bij het kogel stoten met een worp van 11.26 meter en ten slotte was zij veruit de snelste op de 60 meter horden met haar fina- letijd van 10.8 seconden terwijl ze in de halve finale al 10.6 seconden had gelopen. C-junior Don Keijzers was succesvol door de titels op te eisen bij het verspringen met een mooie sprong over 5.04 meter, winst bij de 100 m horden en het speerwerpen met een prima worp van 43,00 meter. Bij deze kampioenschappen werden Ook dit jaar verschijnen er kwa litatief sterke teams in sporthal De Wetteling. De zeven ploegen werken een halve competitie af. De aftrap is om 9.30 uur met het duel TV/Spor tijn tegen Chabbab Hees, dit was de finale van 2006. Bijna acht uur later, om 17.10 uur, begint de 23e en laat ste groepswedstrijd gevolgd door de kleine finale om de derde en vierde plaats. De finale begint tegen de klok van 18.00 uur. De prijsuitreiking is direct na afloop van de eindstrijd. Iedere wedstrijd duurt twintig minuten zonder pauze. Een gele kaart betekent een tijdstraf van een minuut en bij rood volgt een uitslui ting van drie minuten. Tevens is de weggestuurde speler geschorst voor de eerstvolgende wedstrijd. De wed strijden worden geleid door de KNVB- arbiters Leo Alaerds, Mohamed Azer- fane en Piet Strijbosch. Er is ook een prijs voor de beste speler van het toernooi, die wordt gekozen door de toernooicommissie. Gastheer TV/Sportijn is twee jaar geleden ontstaan uit een fusie tussen HVC/Taxi Verstraaten en TVF/OTTO. waardoor het ambitieuze Lake Valley toch de sprong omhoog kan maken. "Ons doel was dit jaar te promove ren. Is het niet rechtsom dan linksom. Het hele jaar hebben we om de titel gespeeld", zegt coach Paul Janssen die blij is met de recente ontwikkelingen. "Tijdens de nacompetitie wisten we nog van niets. Er blijven nog drie of vier spelers van AJ Deurne over die wij aan onze selectie kunnen toevoe gen. Dus we komen ruim in de spelers te zitten. Dit is wel prettig", aldus Jans sen. Bij Lake Valley verandert er verder weinig. De huidige groep blijft intact. Sjoerd van der Coelen en Bart Linders waren afgelopen seizoen niet altijd inzetbaar vanwege het veldvoetbal bij SV Venray. Beide spelers zijn nu inschrijving kan men meteen opge ven met wie men speelt en samen een team vormt. Opgeven kan tot en met zondag 17 juni. De leden van KBO Venray, KBO Smakt, ANBO Venray, Ouderenver eniging Landweert, Smakterheide en Noordwest kunnen zich opgeven bij Pierre Clijsters via tel. (0478)580516. De leden van KBO Oirlo en KBO Castenray kunnen zich opgeven bij Toos Voermans via tel. (0478)571285. Leden van KBO Oostrum kunnen zich opgeven bij Thei Linskens via tel. (0478)583384. De leden van KBO Merselo geven zich op bij Gerrit van Hoof via tel. (0478)546535 en die van KBO Ysselsteyn bij Toon Tielen via tel. (0478)541354. De leden van KBO Leunen, Veulen en Heide kunnen zich opgeven bij Herman Janssen via tel. (0478)582498. Niet-leden kunnen zich opgeven via de bovenstaande telefoonnummers voorts vijf tweede plaatsen behaald: Bob Keijzers mocht bij de catego rie jongens D het zilver in ontvangst nemen bij het hoogspringen met zijn sprong over 1.40 m en bij het speer werpen; Lynn Vievermans werd eer vol tweede bij het speerwerpen en Sandra Kleuskens kwam als tweede in de eindklassering door in de finale op de 60 meter een tijd neer te zetten van 9.6 seconden. JesperVrouwenvel- der behaalde het zilver bij het discus werpen met een worp over 17,32 m. Tenslotte was een bronzen medaille weggelegd voor Mirthe Nillessen die in een goed gelopen race over de 1000 meter in een tijd van 3.26.7 ein digde bij de meisjes D. Voorts werd door een aantal atleten nog persoon lijke records behaald bij deze voor AV Venray-Regio succesvol verlopen Lim burgse kampioenschappen. De Acht van Horst wordt gehouden op vrijdagavond 22 juni rondom de atletiekbaan en de visvijvers van de Kasteelse Bossen in Horst. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 7 juni parkeerplaats Schuit water Melderslo. Donderdag baan training met speciaal programma om 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag morgen damestraining 9.00 uur, Kasti ëlse Baan. Zaterdagmiddag bostraining 16.00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen. Wedstrijduitslagen en berich ten doorgeven via info@peelrunners. nl. Het eerste team komt uit in de eerste divisie. De jeugdafdeling werd vorig seizoen verder uitgebreid en heeft nu jeugdtakken vanaf de D-junioren tot en met de A-junioren. Sinds kort verzorgt de KNVB ook jeugdcompe- tities. Verenigingen uit de districten Oost (FC Olympic en Chabbab Hees) en Zuid II (SCWM en TV/Sportijn) nemen deel aan de competitie voor D- en C-junioren. Het B-jeugdteam van TV/Sportijn speelde in een competi tie in de regio Roermond. De Venrayse ploeg wist deze competitie met zes teams winnend af te sluiten. Komend seizoen zal er een KNVB B-jeugdcom- petitie met twaalf verenigingen in het district Zuid II van start gaan. Het Venrayse team bestaat uit de spelers Martin Michels (keeper), Fenne Smits (keeper), Frits Lucassen, Gijs Mooren, Robert-Paul Hulsman, Kevin Beerkens, Tim van den Hurk, Joy Koenen, Yilmaz Durgun en Pim Litjens. De begeleiding is in handen van jeugdcoördinator Hans van den Bekerkom en de coaches Jos van Ger- ven en Lesley de Sera. gestopt op het veld en hebben volle dig voor de zaal gekozen. In de hoofdklasse is maandag de reguliere speelavond. Lake Valley houdt evenwel vast aan vrijdagavond. "Maandag vind ik geen geschikte dag", zegt coach Janssen. "Omdat de meeste jongens zondag ook op het veld spe len. Daar hebben ze maandag nog vaak de naweeën van. Vandaar dat wij voor de vrijdag kiezen. Dit komt voor iedereen veel beter uit. We blijven op woensdag trainen en kunnen dan gericht naar de wedstrijd van vrijdag toewerken." Omdat de meeste andere clubs op maandag spelen, zoals ook TV/Sportijn 2, krijgt Lake Valley wel te maken met een onregelmatig compe titieverloop. De tweede dag van Het Vervolg- toernooi in Boxmeer is gespeeld. De uitslag van dit regiotoernooi tussen de verenigingen Amicale Cuijk uit Cuijk, De Bokkeschieters uit Boxmeer, JBC Venray 80 uit Venray en Grave Supe rieur uit Grave, telt over vier dagen. Omdat het aantal deelnemers varieert per vereniging worden de uitslagen in procenten uitgeteld. Op deze tweede dag was de uitslag: 1) Boxmeer met 53.57 procent. 2) Grave Superieur met 53,12 procent. 3) Amicale Cuijk met 45,83 procent en 4) JBC Venray 80 met 45 procent. Het gemiddelde over twee wedstrijddagen is: 1) Grave Superieur met 62,5 procent. 2) JBC Venray 80 52,5 procent. 3) De Bok keschieters uit Boxmeer met 42,86 procent en 4) Amicale Cuijk met 39.58 procent. De jaarlijkse afdelings competitie het AC in de 2de klasse is voor Venray goed gegaan. Er hebben op afdelingsniveau twee teams mee gedaan. Team 1 bestaande uit Edgar Ikkert.Anny Geurts en Frans van Erp zijn in hun groep vijfde geworden. Team 2 bestaande uit Tony Ikkert, Rob Janssen en Wim v.d. Meer zijn in hun groep eerste geworden en ze promo veren naar de le klasse. Jumpers '76 houdt op zaterdag 16 juni de 3-on-3 Basketball Chal lenge. Een dag basketballen op het Schouwburgplein in het centrum van Venray met vele side-events en entertainment. Vanaf 9.00 uur gaat de jeugd in de categorieën Under 18, Under 16 en Under 12 strijden om de bekers. Er wordt gespeeld op een half basketbalveld. Nadat het ochtend programma is afgelopen maken de dames en heren boven de 18 jaar hun opwachting. Ook zijn er tijdens deze dag side-events zoals de Broer&Zus Shooting Range en worden er street- dance performances gegeven. Er is dus ook genoeg te doen voor minder actieve toeschouwer. Inschrijven kan tot uiterlijk maandag 11 juni via het inschrijfformulier dat te vinden is op http ://3-on-3j umpers76nlIedereen mag deelnemen aan dit toernooi. de SCHATTEN van de Grote Kerk Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Op de in Nieuwegein gehouden finale van de Nederlandse Jeugdkam pioenschappen All Events hebben de finalisten zich niet in de prijzen kunnen spelen. In de Junioren Jon gensklasse eindigde Luke Verhoeven toch een verdienstelijke achttiende plaats. Zijn totale toernooigemiddelde bedroeg 167 gemiddeld over zestien games. Richard Addae, die in de Aspi rantenklasse uitkwam, zal desondanks met zijn gemiddelde van 164,43 niet ontevreden zijn. Het leverde hem de negentiende plek op. Paula Jansen (junioren) moest zich voor deze finale helaas afmelden wegens een blessure. In de Huisleague is De Golden Pins met 240,5 punten uiteindelijk sterker gebleken dan haar naaste concurren ten. De ploeg, onder leiding van Stef Billekens haalde het ondanks een nederlaag op de laatste wedstrijddag. Aangezien nummer twee De Ballen- gooiers ook onder de druk bezweek, was er voor De Golden Pins geen vuiltje meer aan de lucht en kon de vlag in top. De Ballengooiers onder aanvoering van Eric Minten bleef ste ken op 216 punten en bleef daarmee de leider van het eerste uur het Ien de Pocket-team van Luke Verhoeven, dat 186,5 punten vergaarde, toch nog ruim voor. In de Harrie Claessens- League zorgde Jolanda Camps voor een verrassing door deze trofee voor de tweede maal op rij te winnen. Met 585 punten bleef ze Niels de la Roy (396) en Ravenne Oosterwijk (359) ruim voor en verdiende daarmee een extra pluim. De aanmoedigingsprijzen, prijzen voor die spelers die het afgelo pen seizoen de grootste vorderingen maakten, werd bij de meisjes gewon nen door Jolanda Camps met een stij ging naar 99,22 gemiddeld (+34,99) en bij de jongens door Ken Litjens met een stijging naar een gemiddelde van 141,22 (+16,91). De hoogste games inclusief handicap werden gewonnen door Richard Addae (275) en Patricia Camps (232). De hoogste serie werd een prooi voor Luke Verhoeven (688) en Patricia Camps (647). Bij de nieu welingen gingen de prijzen voor de hoogste game naar Ravenne Ooster wijk (227) en Roel Wolters (216). Zij wonnen eveneens de prijzen voor de hoogste serie met respectievelijk 629 en 624. Met deze prijsuitreiking kwam er een einde aan het seizoen 2006/2007. Op de vijfde speeldag van de Bondscompetitie heeft Venray 1 in de eerste klasse een zwaarbevoch ten, maar verdiende zege behaald op lijstaanvoerder Geldrop 3.Al vanaf het begin werd er flink de beuk ingegooid en dat leidde tot een fraaie ronde van 91 slagen, waar de Brabanders zich met 102 slagen tevreden moesten stellen. Maar ook zij hadden de banen snel onder controle en dat leidde al meteen tot een 96 - 96 score, met een rondje 20 voor zowel Gerrit Vermeu len als Geldropspeler Peter Klaren- beek. Na de pauze werd er gestreden tot op het scherpst van de snee met als resultaat een fantastische 87 - 89, nu met een rondje 20 voor Jan Engels en opnieuw ex-bondscoach en inter national Peter Klarenbeek. De situatie voor de laatste ronde was nu, dat er met twaalf slagen verschil verloren mocht worden om toch een overwin ning te behalen. Hoewel er nog best goed gespeeld werd, grepen de spe lers van Geldrop toch de laatste stro halm, maar meer dan vier slagen winst zat er voor hen niet in, zodat Venray 1 met nog één thuiswedstrijd voor de boeg haar ongeslagen status intact hield door de Brabanders met haar eerste nederlaag huiswaarts te sturen: 5 - 3. Hoe goed er gespeeld werd en hoe spannend het was, blijkt uit de eindscore 371 - 380. Beste speler was Gerrit Vermeulen met een prach tige score van 89 slagen, maar ook de scores van Jan Engels en Gerrit Jans sen (beiden 93) mochten er zijn. Bij de tegenpartij was Peter Klarenbeek eveneens in zeer goeden doen en was met 90 slagen de beste man van zijn team. Daardoor passeerde Ven ray 1 Geldrop 3 in de stand en is nu zelf koploper met twaalf punten vóór Geldrop 3 met 11,5 punten. Venray 2 speelde in de tweede klasse een thuis- match tegen de reserves van Zicht Nirve uit Nuth. Mochten de Zuid- Limburgers nog enige titelaspiraties hebben, dan werden meteen de kop ingedrukt, want de mannen van cap tain Henk van Leeuwen toonden zich van meet af aan veel slagvaardiger dan hun opponenten. Een start van 2 rond jes 96, zonder meer een uitstekend begin, konden door de tegenstander niet worden gepareerd, getuige hun scores van 121 en 122 slagen. Na de pauze een klein dipje, maar Zicht Nirve 2 wist hiervan niet te profiteren (104 - 124). De laatste ronde was dus een formaliteit en zonder het resul taat uit het oog te verliezen dook men met een rondje 98 weer onder de 100. Maar nu bleken de gasten toch tot een krachtsinspanning in staat door de laatste ronde met slechts vijf sla gen te verliezen: 98 - 103. Uitslag 8 - 0 (394 - 470) in het voordeel van de nog steeds ongeslagen Venray 2-ploeg, die nu te titel wel in het vizier krijgt. Henk van Leeuwen was met 95 slagen de beste speler en Jan van Dijk (96) en Ton Hendriks (99) speelden even eens een prima partij. Jan van Dijk liet met 21 slagen de laagste ronde aantekenen. Venray 3 ging op bezoek bij nummer twee Heeze-Leende 1, dat haar thuiswedstrijden in Soerendonk pleegt te spelen. De Venraynaren had den het bijzonder zwaar tegen een nog niet een bijster goed spelende thuisploeg, maar dat was toch ruim voldoende om Venray 3 met een dikke 8 - 0 (462 - 595) nederlaag naar het Limburgse land terug te sturen. Theo Litjens was met 140 slagen de beste speler. In de onderlinge competitie won Huub Straatman met 71 slagen de twaalfde speelronde. En bij de dames bleek Annie Litjens met 77 slagen de sterkste. De laagste ronde kwam op naam van Pierre Dean (21) enAnnie Litjens (23). Op de dertiende speeldag kwam Gerrit Vermeulen met 70 slagen als sterkste uit de bus. Bij de dames toonde Miet Clevers zich het meeste bedreven met 82 slagen. Zij scoorde met 25 slagen ook de laagste ronde. Bij de heren deelden Gerrit Vermeulen en Jan Engels met 22 sla gen die eer. Aanstaande zondag speelt Venray 1 tegen Zicht Nirve II Icczc 1 tegen Venray 2 en Zicht Nirve 2 tegen Venrav 3 In Meerlo wordt van 8 tot 10 juni het tiende opeenvolgende ruiterfestijn gehouden. Hoewel Meerlo voor de elfde keer het rui terfestijn organiseert vindt het nu pas voor de tiende keer plaats. In 1997 werd er een valse start gemaakt doordat op het laatste moment het festijn werd afgelast van wege een vervoersverbod door de oprukkende varkenspest. Inmiddels is het festijn uitgegroeid tot het grootste paardentoernooi van Noord Limburg dat naast zo'n 2000 ruitercombinaties massaal het publiek weet te trekken. Niet in de laatste plaats doordat in Meerlo ieder jaar naar verrassende vernieuwingen wordt gezocht die ook voor het publiek veel sensatie opleve ren. Zo wordt er zaterdag tegen de avond voor het eerst een stallencom- petitie gehouden waarbij de stallen- teams het met paarden én quads tegen elkaar opnemen. Hierdoor kunnen de stallen, die ieder met twee paarden en twee ruiters starten, ook hun groom inzetten om het snelste rondje op een heuse quad te maken. Wie de drie rondjes opgeteld het snelst aflegt en de minste fouten maakt wint deze unieke wedstrijd. Inmiddels hebben Basisschool De Bongerd was gast heer voor alle kinderen die dit jaar Bij de avondwedstrijd van AV Ven- ray-Regio voor A/B junioren, senio ren en masters, werden enkele goede resultaten behaald. Junior B Erik Ste vens raffelde de 100 meter af in 11.56 seconden en nog beter was zijn 200 meter door deze in een tijd van 22.80 seconden te winnen. Pim Stevens had een tijd van 11.98 seconden bij de 100 meter terwijl Tim ter Huurne een persoonlijk record liep in 12.21 seconden. De 200 meter liep Tim Ste vens in 24.53 seconden, eveneens een persoonlijk record. Jan Poels liep bij masters de 200 meter in 28.33 secon den en vestigde daarmee en nieuw clubrecord. Op zondag 24 juni houdt AV Venray-Regio de Limburgse baan- kampioenschappen voor pupillen. Het défilé begint om 10.30 uur en de wedstrijden om 11.00 uur.Atleten die nen uiterlijk 10.15 uur het startnum- mer te hebben afgehaald. De (baan)trainingen zijn als volgt: Pupillen woensdag 18.00-19.00 uur, zaterdag 11.00- 12.15 uur. C/D junio ren maandag 18.00-19.00 uur, donder dag 19.00-20.30 uur.A/B en senioren dinsdag 19.00-20.30 uur, donderdag 19.00-20.30 uur, zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: dinsdag 18.30-20.00 uur, don derdag 18.30-20.00 uur,zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donder dag 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën) Telefoon tijdens trainin gen (0478)585522. Informatie bij de trainers of via tel. (0478)588217. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer vanAV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 16 juni Best gebiedsfinale c/d junioren. 24 juni Etten-Leur competitie A- junioren. 24 juni Venray Limburgse kampi oenschappen pupillen. zich tien stallen ingeschreven voor deze competitie dus het beloofd een felle strijd te worden. Zo zijn de thuis rijdende stallen van de Poelsen uit Swolgen zeker favoriet, maar ook stal Houwen heeft al eerder laten zien snel uit de voeten te kunnen met paard en quad. Ook doen enkele internationale stallen uit België, Duits land en Noorwegen mee. De startlijst vermeldt ook Piet Raymakers jr, wiens vader in een Jump en Drive bij Jum ping Indoor Maastricht ooit met de auto de tribune opzocht! Meerlo organiseert haar concours overigens in nauwe samenwerking met dat JIM. Een samenwerking die ontstond toen Meerlo haar ruiterterrein het MEC Meerlo doopte, terwijl het JIM in het MECC Maastricht plaats vindt. Een in eerste instantie negatieve reactie op onze naam van het terrein heeft door dat contact een samenwerking opge leverd waardoor er honderden vrije tickets voor de bezoekers aan Meerlo voor het JIM te verdienen zijn. Door elkander te helpen in plaats van te bestrijden weten beide festijnen meer bridgeles hebben gehad. Het cursus jaar werd afgesloten met een gezellig- heidsbridgetoernooi in twee catego rieën: acht leerlingen van de Hommel, twintig van de Bongerd die de mini- bridge 1 cursus van ongeveer tien lessen hadden gehad en een andere groep van tien leerlingen van St. Jan plus de zes leerlingen van De Keg die de cursus minibridge 1 en 2 hebben gedaan. De overige leerlingen van De Keg die hebben leren minibridgen genoten van een extra vrije middag. Voor veel kinderen was dit het eerste toernooi en was zowel het wisselen van tafels als het invullen van de sco rebriefjes nieuw, gelukkig was er hulp voorhanden van enkele vrijwilligers van de bridgeclubs en enkele ouders. Het geheel stond onder leiding van Corrie Hartong en Joan Hinssen die dit jaar de cursussen verzorgd heb ben. In minder dan twee uur werden vier ronden gespeeld. Enig gepuzzel in de scorebriefjes was soms nodig, maar daarna konden de winnaars bekendgemaakt worden. In de mini 2 klasse was de eerste plaats voor Ingrid Martens en Bo Gielens van St. Jan, de tweede plek was voor Dominick Som- mers die het toernooi speelde met een invallende vrijwilliger, en derde waren Annemieke Graste en Merel Deijkers van De Keg. In de mini 1 klas se was de hoogste score voor Michelle Tebarts en Marlonne Berkens van De Bongerd, de tweede plaats was voor Dennis Kok en StefanAnsinger van De Hommel en de derde en vierde plaats werd gedeeld voor Aukje Michiels met Kim Bonants en Laila el Morabit met JackelienVink. NRBC Overloon houdt op zaterdag 16 juni voor de vierde maal de De Vers Bridgedrive in Landal Greenpark De Vers in Overloon. De dag begint om 14.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Er wordt gespeeld om de Vers wisseltro fee, met een diner voor twee perso nen als hoofdprijs. Verder zijn er nog vele andere prijzen te verdienen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij dus rea geer snel. Inschrijven kan per e-mail crooij mans-driessen@hetnetnlMeer informatie is verkrijgbaar bij Gerda C.rooiimans via tel. f04781641265. publiek aan zich te binden. Naast de strijd met paarden en quads biedt de zaterdag namiddag nog de grote prijs van Meerlo, een spingrubriek op 1.40 meter hoogte en de kür op muziek voor de hoogste dressuurklasse. Bij het springen zal oud nationaal kampi oen EmielTacken uit Meterik zijn ren tree vieren nadat een botbreuk hem vele maanden uit het zadel hield. In de dressuurrubriek zal de locale favo riete Fieke Houwen ongetwijfeld hoge ogen gooien. Op de zondagmiddag is het sponsorspringen het hoogte punt van het concours voor de springrui ters. In deze rubriek gaan de hinder nissen tot boven de 1.60 meter de hoogte in terwijl de prijzenpot tot in de duizenden euro's loopt. Het fana tieke publiek vult hierbij de pot om de ruiters te bewegen nog hoger te gaan, uiteindelijk wint de ruiter die als laatste overblijft. Limburgs kampioen Martien Amendt heeft de eerste wild card met zijn titel voor de rubriek ontvangen van de organisatie en zal ongetwijfeld concurrentie krijgen van Petra van Dijck uit Venray die al twee De pinksterdrive is gespeeld. De beste in de gele lijn waren Toon den Brok en Jan Steinvoort met 57,81 pro cent. Tweede was het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 55,21 procent en de derde plaats ging naar het gelegenheidspaar Mia Koopman en Ton van Jaarsveld met 53,13 pro cent. In rood waren Rieky Cremers en Annie Selder met 57,81 procent de winnaars. Tweede was het gele genheidspaar Riet Dobbe en Hennie Rohrich met 56,25 procent, terwijl Thea van den Berg en Siem Leyen derde waren met 55,63 procent. De elfde ronde laddercompetitie is gespeeld in een lijn door zeventien paren. De eerste plaats was voor het paar Annie Clermonts en Mia Koop man. Zij scoorden 64.29 procent. Tweede waren Ine Thielen en Nel Camps met 62.14 procent, zij wer den op enige afstand gevolgd door Ans van Hooft en Trudy Jeurissen met 56.79 procent. De einduitslag van bridge soos De Kemphaan: 1) Jan Janssen en Frans Mertens. 2)Toine en JanTiggeloven. 3) Jeanne Korsmit en Jac. Huijs. 4) Cis en Jan Selders. 5) Truus Buijssen en Ilse Tummers. 6) AnnyArts en Riet Dobbe. 7) Dorry Driessen en Maria Vloet. 8) Jo Linders en Wim Rambags. 9) Mieke van Osch en Mientje Wester. 10) Tiny en Frans Oudenhoven. Het seizoen zit erop. De eerste dinsdag in oktober wordt er weer met bridgen begon nen. De vrije drive is gespeeld en de winnaars waren Wilma Dik en Lei Vis sers met 70 procent. Tweede waren Tonny van Ham en Jeanne Korsmit met 61.07 procent, gevolgd door Maria Cuppen en Leny Jenniskens met 58.63 procent. Uitslag clubkampioenschap 2006- 2007: 1) Dames Van Goinga en Tig- gelhoven. 2) Dames v.d. Boom en van Glabbeek. 3) Dames Cuppen en Jen niskens. 4) Mevrouw Dik en heer Vis sers. 5) Dames Peters en Spekhorst. 6) Mevrouw Haeens en heer Steeghs. 7) Echtpaar Verhoeven. 8) Heren Verhe- ijen en Versleijen. 9) Dames Van Ham en Korsmit. 10) Heren Sturm en De Vries. Uitslag slemcompetitie 2006- 2007: 1) Dames Van Ham en Korsmit. 2) Dames v.d. Boom en Van Glabbeek. maal met de prijs in deze rubriek aan de haal ging. Voor de dressuur is de DEC Trophy 07 het hoogtepunt. Deze rubriek waarbij de dressuurruiters hun paarden wisselen met die van de tegenstander is nog steeds uniek op de wereld en ook niet zonder gevaar gebleken toen in een van de vorige afleveringen een van de paarden zijn nieuwe ruiter niet accepteerde en de ruiter in het stof beet. Inge Coenen uit Grubbenvorst zal zeker gezien haar successen in de dressuur gebrand zijn deze titel op haar erelijst toe te voegen. Meerlo heeft gezorgd dat de accommodatie er weer perfect bij ligt. Het hoofdterrein is vernieuwd en de indeling is ruimer opgezet waardoor nog meer kwaliteit geleverd kan wor den. Het met eiken omzoomd terrein biedt een geweldige ambiance voor het publiek. Voorzitter Jan Janssen zit vanaf het begin aan het roer: "Meerlo heeft een reputatie bij ruiters en publiek opgebouwd waar we trots op mogen zijn" en met betrekking tot het telkens prachtige weer wat Meerlo treft: 'de katten worden blijkbaar goed gevoerd in Meerlo', een oud gezegde om goed weer te krijgen en daarover mocht men nooit klagen in Meerlo tot heden. Er is in een lijn gespeeld met zes tien paren. De winnaars met 61,61 procent waren Thea Peters en Ali Overbeek.Tweede met 61,31 procent waren Jo Linders en Jeanne Korsmit en als derde met 60,71 procent ein digden Riet Dobbe en Cor van Elzak- ker. Volgende week wordt de club kampioen bekendgemaakt. De derde zitting van de eindladder is gespeeld met eenendertig paren in drie lijnen. In de A-lijn wonnen Annie Boekholt en Mia Lommen met 62,50 procent. Tweede waren Jacqui Coenen en Jacqueline van der Slik met 59,90 en de derde plaats was voor Theo Jakobs en Jo Sijbers met 55,63 procent. In de B-lijn scoorden Edith Ottenheim en Joke Peeters het best met 65,63 procent. Zij werden gevolgd door Thea van de Berg en Siem Leyen met 58,33 procent en Martin Janssen en Piet Rutten met 57,81 procent. In de C-lijn lieten Doke Verheijen en Lou Gilissen iedereen ver achter zich met 73,91 procent. Ver daarna kwamen Tiny en Jac Meeusen met 56,61 procent en Wies Appels en Marga Steemers met 56,35 procent. De laatste ladderavond is gehou den. De beste in geel waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom met 67.36 procent, gevolgd door Toon den Brok en Jaqueline v.d. Slik met 67.36 procent. Derde waren Harrie en Riet Willems met 54.17 procent. In de rode lijn waren de hoogst geplaatsten HansAerts en Riet Dobbe met 57.75 procent. Tweede waren Hein Tak en Liesbet Schaap met 56.13 procent en derde waren Sef en Mia Lommen met 52.60 procent. In de groene lijn waren Koos Bongers met Toon Coopmans en Kees en Ria van Son eerste met 56,25 procent, gevolgd door Marie Kersten en Nellie Basten met 53.25 procent. Op de tweede avond van de strijd om de zomertrofee werden de aan wezige paren ingedeeld op basis van de scores van vorige week, ongeacht hun kleur. Dat wil zeggen dat de beste uit de gele, rode en groene lijn tegen elkaar speelden. In de gele lijn wis ten Annie Boekholt en Jan Steinvoort iedereen de baas te blijven. Op enige afstand werden zij gevolgd door Rie- neke de Weert en Joop Corzilius en het echtpaar Willemsen. In de rode lijn waren Frans van Lieshout en Wim Manders duidelijk te sterk voor Marijke Meijer met Wim Teunissen en Miem Limpens met Corrie Borssen.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 22