Asperges en levensliederen... Opening atelier Tien en Chemin de fer V I Expositie in beeldentuin Expositie steunt Kalundu View Dineren en entertainment in De Maashoeve Basisschool Tienray blijft Mariaschool Gunhoek BEZORGEN? ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 31 mei 2007 - Pagina 11 Het Geijsterse kunstenaar sechtpaar Mieke van Uden en Chris Roose heeft een abon nement op geslaagde feestjes dankzij een succesvol concept. Tijdens de Geijsterse Pink- sterkermis werd in sfeervolle beeldentuin van Keramieke weer de tweejaarlijkse Pink sterexpositie gehouden met vijf internationale kunste naars. Ondanks het kwakkeli ge weer -vooral pinkstermaan dag- vonden vele honderden mensen weer de weg naar de beeldentuin om te genieten van kunst. Van de keramische en bronzen beelden van Mieke van Uden, de schilderijen van Corine Annelies van Dolder, het keramisch werk van Monique Bruis en de kunst werken van het Duitse duo Frie- drick Pankow en Kerstin Schmidt. En natuurlijk de première van Chris Roose met zijn grote prach tige en strakke figuren van hoog gebakken klein en van brons die oogstrelend in de grote tuin prijk ten. En terwijl het publiek genoot van de kunst speelde in de tuin Marco Marien en Hans Kalberg mooie muziek met zang van Nel- leke van de Klok. Bovendien trok troubadour Peter van de Water met zijn accordeon door de tuin om hier en daar wat Franse sfeer op te roepen. In de huiskamer van de galerie werd een klassiek con cert gespeeld door Loek Kleeven uit Horst en Sjors van de Ven uit Velden. En maandagmiddag was het de beurt aan de leden van de bijzondere zanggroep De Ramo- na's die op meesterlijke wijze oude levensliederen op theatrale wijze vertolkten.Temidden van de serieuze kunst even een moment van ontspanning en veel lachen. Monique Bruis, keramiste, is een van de leidsters van dit gezel schap dat na tien jaar optredens dit jaar een punt zet achter hun muziekcarrière. En zondagavond tekende kok Hans Liverse en zijn jonge witte garde voor een bij zonder culinair hoogstandje door asperges op de barbecue klaar te maken voor het lopend buffet in de tuin. "Dat is inderdaad heel bijzonder, maar het werkt uitste kend", aldus de culinaire groot meester. Hij plaatste grote bakken water op de barbecue, dompelde daar de geschilde asperges in en geschilde aardappeltjes met de ham, en minuten later was het witte goud om te watertanden. De kunstenaars en de gasten lieten dit Limburgs gerecht goed sma ken zoals het hele weekend in de Edmond Staal en Arno van Remortel, de mannelijke helft van de Ramona'sin actie in de beeldentuin te Geijsteren. beeldentuin naar meer smaakt. Onder grote publieke belangstel ling zijn afgelopen vrijdag atelier Tien en praktijk Chemin de fer aan de Spoorstraat in Tienray officieel geopend door burgemeester Halin. Na een welkom en een inleiding van twee deskundigen over de counseller en de kunstenaar ver richte de burgemeester de officiële handeling waarmee beide onder nemingen officieel in werking werden gesteld. Hierna klonk een luid applaus, schoten onzichtbare vuurpijlen de lucht in en schalde vrolijke zigeunermuziek over de Spoorstraat. Het startsein was gege ven voor verdere informele feeste lijkheden in en rond de praktijk van Wil Stultjens en het atelier van Erik van Maarschalkerwaard. Ook de open dag werd goed bezocht. Een divers publiek maakte kennis met de wereld van counseling en het domein van de kunstenaar. Na het succes van de Pinkster expositie in de prachtige beel dentuin en galerie van Keramieke Atelier aan de Sint Wilbertweg in Geijsteren exposeren de vijf kun stenaars daar nog de hele maand juni. Er is werk te zien van Mieke van Uden (keramische en bronzen beelden), Chris Roose (strakke grote keramische beelden), de Spanjaard Pedro del Rio (beel den), keramiste Monique Bruis en schilderijen van Corine Annelies van Dolder uit Doorn. Bovendien wordt bijzonder werk geëxpo seerd door Friedrich Pankow en Kerstin Schmidt uit Duitsland. Dit kunstenaarsduo werkt intensief samen aan kunstwerken, waarbij ze verschillende technieken niet schuwen. Het meest kenmer kende deel van het werk bestaat uit glas. De expositie in de beel dentuin en het atelier zijn in het weekend geopend van 12.00 tot 18.00 uur en door de week op afspraak (tel:0478532901). bezoek otize site: www.gunlioek.nl Venray De Hoveniers mtcsmm Willibrorduskapel In de zomermaanden juni, juli en augustus is er elke woensdag avond een eucharistieviering in de kapel van St.-Willibrordus in de bossen van Geijsteren. De eerste viering op deze traditierijke plek is op woensdag 6 juni, de laat ste op 29 augustus. De diensten beginnen oml9.00 uur. Panden op de foto Binnenkort wordt gestart met het 'in beeld' brengen van de hele gemeente. Daarvoor worden alle panden gefotografeerd. Deze infor matie wordt gebruikt om onze inwoners nog beter van dienst te kunnen zijn. De bedoeling is dat de fotograaf, Alex Vorstenbosch, hiermee begin juni zal starten. De fotograaf rijdt rond in een blauwe Peugeot 2006 (kenteken 71-SJ-26) met opschrift 'TOG Nederland'. Hij kan zich bovendien altijd legi timeren. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Cheque voor dorpsgemeenschap in Zambia De dorpsgemeenschap van het Zambiaanse Kalundu View lift mee op het succes van de tweedaagse kunstexpositie in de beeldentuin van Kera mieke in Geijsteren. Het kun stenaarsechtpaar Mieke van Uden en Chris Roose draagt de activiteiten van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum al vele jaren een warm hart toe. En dat bleek afgelopen week end maar weer eens. Aan de ingang van de expositie had Maartje Kunen uit Geijsteren een mooie SOS-presentatie gemaakt, waar onder andere een Afrikaanse beeldengroep stond die geschon ken werd door het echtpaar aan SOS. De hoogste bieder mocht de drie beelden meenemen en na twee dagen bieden stond de meter op 475 euro. Bovendien had de keramiste Mieke van Uden een bijzondere keramische offer blok gemaakt in de vorm van een wereldbol. Daarin konden de bezoekers een vrijwillige bij drage deponeren voor de bouw van een basisschool in Kalundu View (Zambia). Bovendien traden enkele artiesten op die een flinke duit in de wereldbol deden en gaf Mieke van Uden SOS ruimschoots de gelegenheid om tijdens de expositie promotie te maken voor de actie. SOS-voorzitter René Poels prees het kunstenaarsecht paar voor de hartverwarmende actie en de wijze waarop zij hun creativiteit delen met anderen. Zoals de vele bezoekers die geno ten van de expositie, maar ook de mensen in het Afrikaanse Kalundu View die ook delen in het succes van de Geijsterse expositie. In totaal kon het kunstenaarsecht paar na afloop de penningmeester van SOS een bedrag overhandigen vanl083,83 euro. En het bijzonde re van de SOS-actie is dat de lande lijke organisaties NCDO en Wilde Ganzen dat bedrag vermeerderen zodat de Pinksterexpositie het mooie bedrag opgeleverd heeft van ruim 2700 euro. Maar dat is nog niet alles. Een van de gasten van de Pinkster expositie is actief bij een tweede hands winkel die speciaal actievoe ren voor kleinschalige projecten in de Derde Wereld. En dankzij Mieke van Uden werden er con tacten gelegd met SOS en ziet het ernaar uit dat deze tweedehands winkel de stoelen en tafeltjes van de nieuwe basisschool in Kalundu View voor haar rekening neemt. Voorzitter Poels van SOS was zeer Maartje Kunen uit Geijsteren had een SOS-stand gemaakt voor de beeldentuin met daarin de Afrikaanse beeldengroep en de wereldbol, onder de indruk: jullie inspiratie, creativiteit, originaliteit en ener gie, inspireert anderen. Steeds meer mensen in Meerlo-Wanssum doen mee met SOS en dat is iets om trots op te zijn. Dank je wel Miëke en Chris'. Grand-eetcafé De Maashoeve beleefde vrijdagavond een pri meur. Voor de eerste keer werd op het vernieuwde en grote Maas terras en in het sfeervolle restau rant gedurende meer dan vier uur gedineerd en genoten van enter tainment, dans, cabaret en gooche len van de artiesten van Flits Light Productions. Het was een schot in de roos van de exploitanten van De Maashoeve, het echtpaar Bas en Bianca Roosen. Een kleine hon derd gasten beleefden de eerste dinershow en werden al op het terras opgevangen door enkele bijzondere figuren die de stem ming er snel in wisten te brengen. En na een welkomstdrankje begeleidden Bas en Bianca de gas ten naar de gereserveerde tafeltjes en kon het feest pas echt begin nen. Een zanger, twee zangeres sen en een entertainer met clown zorgden voor een spetterende show met prachtige zang van bekende songs uit musicals en nummers van Marco Bosato, Elvis Presley, John Travolta en Freddy Murcery. Alles werd begeleid met lichteffecten en de nodige rook. Bovendien werd er af en toe gedanst, zelfs door de oudste gast aan tafel, een 93-jarige oma die met haar hele familie te gast was. En tussen de bedrijven door ser veerden de mannen van De Maas hoeve de lekkerste gerechten en drankjes. En dan weer verscheen er een buikspreker met een aap op zijn arm die het publiek amuseerde en op het einde van de show kwam er een goochelaar die flitsend vlug trucjes uithaalden en alweer aan een volgende truc bezig was terwijl de gasten het eerste nog aan het beredeneren waren. En als je dacht dat de show voorbij was, gaven de zangeressen en zanger nog eens extra gas met prachtige songs. En wie na ruim vier uur tafelen nog niet genoeg had van dat allemaal, kon de dansvloer op om onder het genot van goede Buikspreker met pratende aap houdt dinerende gasten even bezig. muziek en zang nog lang te dan sen. De volgende dinershow in De Maashoeve is op 8 juni. Meer info: www. demaashoe venl De naam van de basisschool in Tienray wordt niet gewij zigd. De Mariaschool blijft ook in de toekomst de Mariaschool heten. Dat blijkt uit een brief die woensdag in het dorp is verspreid en door de directie van Dynamiek Scholengroep, Mariaschool en Dorpsraad Tienray is ondertekend. Het veranderen van de naam van de school was maandenlang een heikel thema in Tienray. Het schoolgebouw in Tienray, met de eigen Mariagrot ook wel klein Lourdes genoemd, werd de afgelo pen maanden flink opgeknapt en omgetoverd tot een brede school. Een ideaal moment om ook de naam van de school te wijzigen, zo dachten de directie en het team van de Mariaschool. Een naam die past bij de uitgebreide functie van de school. Het plan om de naam te wijzigen, leverde echter een storm van kritiek op. Er werden bijvoorbeeld 670 hand tekeningen tegen het plan van de school opgehaald en onder meer oud-leraren, de heemkundevereni- ging en de dorpsraad kwamen in het geweer tegen de voorgeno men naamswijziging. Uiteindelijk besloot het bestuur van de Maria school om het team en ouders te laten stemmen over de naamswij ziging en die stemden voor. Dit tot grote ergernis van onder meer de dorpsraad, die vond dat er niet werd geluisterd naar de mening van de bevolking van Tienray. GESPREKKEN Vervolgens bleek echter al snel dat de 'gemeenschap' zich niet bij het besluit wilde of kon neerleg gen. Het bestuur van Dynamiek Scholengroep sprak in de afge lopen weken in bijeenkomsten met de ouderraad, de medezeg genschapsraad, het schoolteam, de pastoor en de dorpsraad over de ontstane situatie en stelde vast 'dat een definitieve keuze op korte termijn uiterst noodzakelijk is'."In principe menen wij dat een besluit over een naamswijziging van een school een aangelegen heid is die door de mensen in en rond de school zelf genomen moet kunnen worden en waar wij ons als bestuur niet mee bemoei en", aldus het bestuur in de brief. "In deze kwestie echter ontstaat de kans dat er langdurig schade wordt aangericht". GEEN GOED BESLUIT Uit de gesprekken werd vol gens het bestuur duidelijk dat er geen goed besluit meer mogelijk was. "Welk besluit er ook geno men zou worden, er zijn vooral 'verliezers'.Wij schatten in dat de mensen die voor naamswijziging zijn er beter mee kunnen leven als dit niet doorgaat dan omge keerd. Het mag niet zo zijn dat een naamswijziging mensen in de gemeenschap tegen elkaar opzet. Het College van Bestuur van Dyna miek Scholengroep heeft dan ook het besluit genomen om de naam Mariaschool te handhaven". De dorpsraad is uiteraard blij met het behoud van de naam Mariaschool, zo blijkt uit de brief. "Wij betreuren echter hoe er de afgelopen weken soms is gerea geerd. Het kan en mag ons inziens nooit zo zijn dat mensen worden bedreigd en/of worden bele digd om een beslissing die men gezamenlijk neem", laat dorps raadvoorzitter Anthony van Baal optekenen. "Wij als dorpsraad stonden voor de perikelen al vol ledig achter de school en staan dat uiteraard nog steeds. Wij waar deren het ook dat men met ons de discussie is aangegaan over de naamswijziging". Van Baal hoopt net als de direc tie van Dynamiek Scholengroep en de directie van de basisschool dat met het besluit voor behoud van de naam Mariaschool de wrij ving tussen voor- en tegenstanders in het dorp is weggenomen en het "boek af te kunnen sluiten". Verspreidingsburo Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11