Kunst en counselling in Tienray Cheque voor scouting Pinksterexpositie in beeldentuin Eerste stapjes... #MAGAZIJIWERKOOP* LOEKIE ATB-GIANT AMERICAN IMAGE AUPING ACTIE FRANSLEMMERS aan de Venloseweg 2 in Horst iHnr^r PEEL EN MAAS TUINPLANTEN - LIEFHEBBERS feut 1/en&<Mfe*t ete faue&en PEEL EN MAAS Donderdag 24 mei 2007 - Pagina 11 Vogelmarkt Borderline jongens/meisjes 24/26 inch V.A. OPENINGSTIJDEN: Di. 10.00-18.00 Wo. 10.00 - 18.00 Do. GESLOTEN Vrij. 10.00 - 18.00 Zat. 10.00 - 16.00 van 10.00 -17.00 uur e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Een groot assortiment aan tuinplanten, altijd van eigen kwekerij zoals: Oostenrijkse hanggeraniums€0.90 altijd gekweekt met twee planten per pot Dubbele hanggeraniums€0.90 Dubbele staande geraniums€0.90 Fuchsia's€0.90 Hangpetunia's, sanvitalia, wierook etc. etc€0.90 Verder natuurlijk alle eenjarige perkplanten. - Rhododendrons, in maten variërend van mini tot 2 meter hoogte. - Ruim 120 soorten, bloeitijd varieert van begin maart tot eind juni. - Deze groeien en bloeien zowel in de zon als in de schaduw. Wij zijn geopend van ma t/m vrij van 08.30-18.00 uur Op zaterdag van 08.30 tot 16.00 uur. Optimaal slaapcomfort in nieuwe eigentijdse hoogglanskleuren! Bij de opening van een prak tijk in counselling en de inge bruikname van een vernieuwd atelier organiseren Wil Stul- tjens en Erik van Maarschal- kerwaard op zaterdag 26 mei een open dag van deze nieuwe kleine ondernemingen aan de Spoorstraat in Tienray. In deze snelle moderne tijd gunt men zichzelf nauwelijks nog de tijd voor zelfreflectie en stil te staan bij het dagelijkse leven. Voortdurend zijn we onderwor pen aan een continue stroom van informatie en indrukken die we al dan niet kunnen verwerken. In wat voor perspectief zien wij de wereld en hoe ondergaan wij de naakte waarheid? Kunst laat onzekerheden toe, zet aan tot denken, verbreedt uw blik op de wereld, kan dromen werkelijkheid laten worden, kan u inspireren en activeren, roert zich in de realiteit, kan u onthut sen, ontroeren of vervoeren, geeft commentaar op het dagelijkse leven, kan vorm geven aan de toe komst, kan richting geven aan uw gedachten, kan u wakker schud den en spoort aan tot het verbe teren van de wereld. Mocht het u echter allemaal boven het hoofd groeien, dan bestaat de mogelijk heid om er over te praten en uw weg te vinden naar een praktijk voor counselling, coaching en conflictbemiddeling. Counselling is een pedagogische, psycholo gische en sociale hulpverlening Counselling zet aan tot denken, is toekomstgericht, kan dromen werkelijkheid laten worden, kan u inspireren en activeren, geeft reflectie op het dagelijkse leven, kan richting geven aan uw gedach ten en gevoelens, kan u wakker schudden en u aansporen tot het verbeteren van de wereld. Erik van Maarschalkerwaard is architectonisch vormgever/ beel dend kunstenaar. Met Atelier Tien - interieur- en exterieurprojecten - richt hij zich op het verder ont wikkelen van zijn bestaande werk zaamheden: het vormgeven aan (openbare) ruimte binnen of bui ten, in concept, ontwerp of met beelden en het in opdracht bou wen van architectonische maquet tes. Wil Stultjens is geregistreerd registercounsellor, coach en con flictbemiddelaar. Met Chemin de fer richt zij zich op particulieren én op het bedrijfsleven. Als coun sellor focust zij zich op persoonlij ke kwaliteiten van de hulpvrager, die ondersteuning zoekt bij het omgaan met problemen; als con flictbemiddelaar/mediator kan zij coachen en als vertrouwensper soon fungeren. Op vrijdag 25 mei vindt de officiële opening plaats. U kunt Chemin de fer en Atelier Tien bezoeken tijdens de open dag, zaterdag 26 mei van 12.00 tot 16.00 uur aan de Spoorstraat 2a en 10 te Tienray. 'Heftige relatie' van Chris Roose. De expositie in Keramieke Atelier is beide pinksterdagen geopend van 12.00 tot 18.00 uur. De entree is gratis, maar bezoekers kunnen wel een vrijwillige bijdrage geven voor het SOS-scholenproject in Zambia. Meerlo-Wanssum Dick van Kempen uit Blit- terswijck is de gelukkige win naar van een C1000 waarde bon van 100 euro. Samen met nog vier andere prijswinnaar uit de gemeente Venray kreeg hij de prijs maandag uitge reikt door wethouder Brug man (Meerlo-Wanssum), wet houder Teunissen (Venray) en directeur van Beek (Wonen Venray). Dick van Kempen stelt de prijs beschikbaar aan de scouting Blit- terswijck. De prijswinnaars zijn uitgeloot onder de internetdeel- nemers van het woningmarkton derzoek dat onlangs is gehouden. Doel van dit onderzoek, dat op initiatief van de gemeenten Ven ray en Meerlo-Wanssum en Wonen Venray is gehouden, was om de woonwensen van burgers in beeld te brengen. De deelnemers aan het onderzoek konden de enquête op papier óf via internet invullen. Het verwerken van digi tale gegevens gaat het snelst. Om deelname via internet te stimule ren, is besloten om onder de inter- netdeelnemers vijf waardebonnen van 100 euro beschikbaar te stel len. Uiteindelijk hebben zo'n 2400 mensen de enquête via internet ingevuld. Dick van Kempen ontvangt de cheque van wethouder Carta Brugman. Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op maandag 28 mei, tweede pinkster dag, weer haar maandelijkse vogel markt. Op deze markt kunnen belangstellenden vogels kopen of verkopen, behalve duiven en kwar tels. Tevens is er een vogelhande laar aanwezig. Ook worden op de markt allerlei vogelbenodigdheden aangeboden. In de verenigingsbi bliotheek kunnen boeken over de vogelsport geleend worden. Leden van de vereniging vertel len de bezoekers graag over hun hobby. De markt wordt gehouden in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo van 09-30 uur tot en met 12.00 uur. De Stichting Wilskracht, Mensa- na en de GGZ Noord- en Midden- Limburg houden op donderdag 7 juni inVenlo een informatieavond over borderline persoonlijkheids stoornis. De bijeenkomst wordt gehouden in het Viecuri zieken huis inVenlo en duurt van 19-30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Mid den-Limburgvia tel. (0478)527066, e-mail igg@ggznml.nl. In het pinksterweekend van 27 en 28 mei vindt in de prach tige beeldentuin en galerie van Keramieke Atelier aan de Sint Wilbertweg in Geijsteren weer de traditionele, tweejaarlijkse Pinksterexpositie plaats. Deze expositie is een bijzondere combinatie van kunst in aller lei vormen, muziek in diverse genres en entertainment van het beste soort. De organisa tie is in handen van het kun stenaarsechtpaar Mieke van Uden en Chris Roose. Voor Chris Roose is het een heel bijzondere expositie omdat hij voor de eerste keer zijn beel den toont. Grote, strakke figuren van gebakken klei en van brons. De onderdelen van zijn werken zijn op een verrassende wijze verbonden met kleurrijke verbin dingsstukken. Mieke van Uden toont haar keramische en bron zen beelden zoals de bezoekers die van haar kennen. Maar deze keer toont ze ook weer nieuwe vormen. Het kunstenaarsechtpaar heeft vijf collega-kunstenaars uit genodigd om de expositie mee in te kleuren. Bijzonder is het werk van de Spanjaard Pedro del Rio. Zijn beelden stonden al eerder in de beeldentuin van Keramieke. Pedro is ernstig ziek en is niet in de gelegenheid om aanwezig te zijn. Maar hij stelt het zeer op prijs dat Keramieke Atelier zijn bijzon dere werken exposeert. Keramiste Monique Bruis uit Venlo exposeert voor de eerste keer in Geijsteren op de expositie. Zij werkt veel met keramiek, maar ook met brons, aluminium, papier en verbronst tin. Uit Doorn is schil deres Corine Annelies van Dolder aanwezig met haar schilderijen in olieverf en acryl. Haar werken vormen een zoektocht naar de werkelijke verhoudingen. Bijzon dere aandacht op deze Geijsterse expositie krijgen de kunstwerken van Friedrich Pankow en Kerstin Schmidt uit Duitsland. Dit kunste naarsduo werkt intensief samen aan kunstwerken, waarbij ze ver schillende technieken niet schu wen. Het meest kenmerkende deel van het werk bestaat uit glas. BEELDENGROEP Het kunstenaarsechtpaar Mieke van Uden en Chris Roose expo seert ook een keramische Afri kaanse beeldengroep waarop de bezoekers een bod kunnen doen. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor het scholenpro ject in Zambia van SOS Meerlo- Wanssum. Zoals de traditie van de Pinksterexpositie in Geijsteren wil, worden de gasten van deze tweedaagse muzikaal onthaald door Hans Kalberg uit Nijmegen en de bekende musicus/dirigent Marco Mariën uit Meerlo-Wans sum. Daarnaast treden Loek Klee- ven (piano) uit Horst en Sjors van de Ven (dwarsfluit) uit Velden op. Zij spelen onder andere Bach Han del en Schubert. Eerste pinkster dag loopt troubadour Peter van de Water uit Meerlo in de beel dentuin rond.Tweede pinksterdag rond de klok van half drie is er een exclusief optreden van de Venlose Ramona's. Het is een van de laat ste optredens van deze Venlose groep, die smartlappen en levens liederen op een bijzonder theatra le wijze voor het voetlicht brengt. Opgeruimd staat netjes. Maar vogels met nestdrang denken daar heel anders over. Deze zwaan heeft een stapel snoeihout langs de Molenbeek in Meerlo uitge zocht als broedplaats. Drie kleine zwaantjes kunnen op deze manier, beschut en afgeschermd van mo gelijke vijanden, hun eerste voor zichtige stapjes in de wereld zet ten. Foto: Désirée Driesenaar u p vuil IU.UU - open dag Een kapsalon met een blitze stijl! Persoonlijk model- en kleuradvies, Gunstige prijzen. Een ruim assortiment haarproducten. Alleen op afspraak. Gevestigd op: Vakantiepark Leukermeer, De Kamp 5, 5855 EG Well Blitz 06-45 25 28 44 American Image: 06-26364119 SMtC&- 1997 Een winkel met een eigen stijl! Leverancier van o.a. Oakley, Billabong, Fox, Reef en Rehall. Een uitgebreidde collectie van kleding, schoenen en accessoires! Vele soorten heesters, coniferen en vaste bloeiende planten. Voor uw balkon of terras; Meer dan 100 soorten en maten kuipplanten gekweekt tot 150 cm hoog in 10 liter pot bv. Bougainvillea Solanum Jasmijn Fuchsia enz, enz. Hifi: t/oo>i de ecAte ÜefAceMen, <mmh een maatje ynot&i en toeA duidelijk CfeedAaf&i faoejit u, necAttfneeAe 6ij dat ie aMeen maan in, cue eoandeel! SienfriaMtenAcveAenij KREKELKAMP, 14 WANSSUM TEL. 0478 531856 Waardecheqg® C1000 100,- Hoe beter u slaapt, hoe lekkerder u wakker wordt. Daarom is het goed nieuws dat optimaal slaapcomfort tijdelijk extra voordelig is. Voor een complete Auronde, ind. spiraal bodems en Auping matrassen betaalt u geen €1.770,-, maar slechts €1.395,-. Dus kom snel naar Frans Lemmers en ontdek hoe een ander mens wordt.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11