j| Ingezonden Floriade op tournee Culinair Creatief voor exclusieve catering ANBO Venray verwelkomt 250e lid Geslaagde Ceciliamiddag Venrayse jeugdkoren Geld voor weeskinderen Campagne Zonnebloem Pauselijke onderscheiding Carbootsale voor manege Seurenheide Gunhoek De Hoveniers 0478-571800 AishëVeis ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten- Stappenplan Cor Nellissen Borderline Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 7 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Volgens het burgerjaarverslag van Jos Waals blijken de meeste klachten van de Venrayse burgers ongegrond. Niet vreemd als je bedenkt dat het onderzoeken van een klacht veelal beperkt blijft tot het horen van ambtenaren die de klacht veroorzaakt hebben, toch? Verder blijkt dat ambtena ren regelmatig hun afspraken niet nakomen, kortom miscommuni catie alom. Kan het zijn dat deze manier van communiceren onze 70-jarige Cor de afgelopen vijftien jaren in ernstige mate murw en "kniens" gemaakt heeft? Na bestu dering van zijn dossier en de vori ge Peel en Maas kan ik mij hier iets bij voorstellen. Het jarenlang slepende conflict tussen Cor, de gemeente en projectontwikkelaar BBOM over een door Cor nog af te breken loods, leek na bemidde ling van CDA-sterTonTeeuwen en wethouder HansTeunissen tot een oplossing te komen. Na afbraak van de loods zou BBOM haar restschuld van 136.000 euro plus wettelijke rente aan Cor overma ken. In de hiervoor opgemaakte overeenkomst was projectontwik kelaar BBOM echter geen partij. Via een tweede overeenkomst sloot BBOM zich evenwel volledig aan bij de eerste en bevestigde hiermee dus ook de toezegde wettelijke rente. Het gegeven dat BBOM in dezelfde overeenkomst de notaris machtigt om de bij hem geparkeerde 136.000 euro plus daadwerkelijk genoten rente aan Cor over te maken, houdt nog niet in dat de wettelijke rente niet verschuldigd is. Voor BBOM en de gemeente was het dan ook even schrikken toen bleek dat de wet telijk rente 60.000 euro hoger was dan de genoten rente. Ondanks de duidelijkheid van de overeenkomsten blijven gemeente en BBOM van mening dat uitsluitend de genoten rente verschuldigd is. Een lovenswaar dig initiatief van Ton Teeuwen en Hans Teunissen verzandt nu in eindeloze politieke discussies en gekonkel, waarvan Cor wederom de dupe dreigt te worden en welke ongetwijfeld tot de nodige kostbare procedures zal leiden. Wordt het niet eens tijd dat de gemeente haar fouten toegeeft en dat zij het jarenlange slepende en ziekmakende drama voor Cor en zijn gezin de wereld uit helpt?. Één ding is zeker; in een omge keerde situatie betaalt een burger niet alleen de wettelijke rente maar veelal ook de nodige incas sokosten aan de overheid, onge acht de rente die hij op zijn eigen bankrekening ontvangt! Leo Reintjes, Leunen Om bewoners en ondernemers uit de regio en overige belang stellenden in een vroeg stadium te betrekken bij de plannen voor de Floriade 2012, gaat de Regio Venlo Floriade 2012 BV binnen kort op tournee. In eerste instan tie doet de Floriade de gemeente lijke informatiecentra van de vijf betrokken gemeenten aan. Een presentatiewand, brochures en een promotiefilm geven de bezoe kers een indruk van het terrein, van de inrichtingsvoorstellen en van de Floriade als groen bele vingsevenement. De voorlichtingstournee start op woensdag 16 mei in Gennep en doet daarna Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray aan. In elke van de vijf gemeenten blijft het informatiemateriaal onge veer drie weken beschikbaar. In de zomervakantie maakt de Floriade on tour een tussenstop bij Bouwpunt Venlo. Rond 2010 groeit de tournee uit tot een (internationale Floriade on tour. Algemeen directeur Paul Beek van de Floriade en burgemeester Marlies de Loo van Gennep geven samen de aftrap voor de Floriade on tour. Paul Beek zal bovendien een bord plaatsen bij een boom die de gemeente Gennep voor deze gelegenheid cadeau krijgt van de Regio Venlo Floriade 2012 BV. De Floriade on tour doet van 15 oktober - 2 november 2007 Venray aan. Jubilea, bruiloften, recepties, bedrijfsopeningen,personeelsfees ten, bedrijfspresentaties en andere gelegenheden vragen om een goed verzorgde catering. Bij Culi nair Creatief Ruud Welbers kunt u dan ook terecht voor eenvou dige borrelgarnituren, kwalitatief hoogstaande koude en/of warme buffetten, ontbijt- en lunchbuf- fetten, themabuffetten, zoals bij voorbeeld een Duits, Mexicaans, Spaans, Tropical, Afrikaans, Coun try western, rock- 'n- roll, tapas etc., barbecues, diners tot comple te evenementscatering. Zij leveren zowel aan particulie ren als aan horecagelegenheden en bedrijven, van groot tot klein, als ondersteuning of compleet verzorgd. Een 'gewone' koude schotel zult u bij Culinair Creatief niet aantreffen. Onder het motto 'het oog wil ook wat' verzorgt de zaak zeer fraai uitgedoste schotels en buffetten. Een gewone schotel hebben zij natuurlijk wel, maar ook daar maken zij iets extra's van, zodat het er anders uitziet dan bij anderen. Ambachtelijke werkwijze, verse producten van topkwaliteit, smaak en creatieve verzorging gaan bij Culinair Cre atief hand in hand. De prijs-kwa- liteitverhouding is hierbij echter zeer scherp gebleven. Daarnaast kunt u bij Culinair Creatief tevens terecht voor materialen, zoals bijvoorbeeld tapinstallaties, koel- buffetten, glaswerk, serviesgoed, meubilair, bedienend personeel, Culinair Creatief is hét adres voor een catering. tenten, amusement, aankleding van de locatie etc. etc. Kortom: Culinair Creatief Ruud Welbers is een toporganisatie voor particu lieren en bedrijven voor eenvou dige tot zeer exclusieve catering! Is uw interesse gewekt? Kijk dan snel op de website voor de mogelijkheden! Een feest is pas een geslaagd feest, als het Culinair Creatief is geweest! Culi nair Creatief: Nieuwhuisweg5, 5804 AN Venray, tel: 0478 58 69 26, fax: 0478-64 11 26, website: www.culinaircreatief.nl, e-mail: nfo@culinaircreatief.nl De Stichting Wilskracht, Mensa- na en de GGZ Noord- en Midden- Limburg houden op donderdag 7 juni van 19-30 tot 21.30 uur een informatieavond over borderline persoonlijkheidsstoornis. De bor derline persoonlijkheidsstoornis wordt onder meer gekenmerkt door sterk impulsief handelen, stemmingswisselingen, agressie en zelfbeschadiging. De bijeenkomst wordt gehouden in het Vie Curi ziekenhuis in Venlo. Aanmelden is noodzakelijk. Voor meer infor matie en aanmelding kan men contact opnemen met Informatie centrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg via tel. (0478)527066, e-mail igg@ ggznml.nl. Tijdens de half jaarlijkse bij eenkomst voor nieuwe leden werd Tiny Verheij en-Smits in de bloemetjes gezet. Zij is het 250e lid van de snel groeiende ANBO voor 50-plussers afde ling in Venray. Voorzitter Piet Kroft memoreer de dat de groei met vijftig leden in een jaar tijd enerzijds de waarde ring voor ANBO Venray aangeeft en anderzijds steeds meer eisen aan het bestuur stelt om de belan gen van de leden goed te behar tigen. Voor deze belangenbehartiging op plaatselijk gebied prees hij zich gelukkig deel te kunnen uitmaken van de Centrale van Ouderenver enigingen en Seniorenraad Venray. Verder sprak hij de verwachting uit voor eind 2007 het 300e lid bijgeschreven te hebben. 1 Jeugdkoor de Bandelieren (foto) en jongerenkoor Tomor row People hebben in de aula van basisschool Petrus' Banden samen een Ceciliamiddag gehouden. De middag wordt gegeven voor ieder een die de koren een warm hart toedraagt, met name de ouders en familie van de koorleden. Ook dit jaar was de opkomst goed en hebben beide koren alle aanwezi gen op een leuke muzikale middag getrakteerd onder het genot van een hapje en een drankje. Speciale aandacht ging uit naar de jubilaris sen Silvia (vijftien jaar koorlid), de zussen May en Jill (beiden tien jaar koorlid) en Charel en Marijke (bei den vijf jaar koorlid). Zij ontvingen allen een oorkonde en een cadeau bon. De workshop voor alle aan wezige kinderen en tieners was een groot succes. De middag werd afgesloten door een optreden van jeugdkoor de Bandelieren onder leiding van dirigente Marian en jongerenkoor 'Tomorrow People' onder leiding van dirigent Marcel. Tijdens de reüniediscotheek in partycentrum Roelanzia werd er bij de entree een bij drage gevraagd voor de wees kinderen van Nepal, waar dorpsgenote Marjo Jenniskens al enkele jaren goed werk ver richt. Afgelopen week hebben de ouders van Marjo Jenniskens,Toon en Corry Jenniskens, de envelop met de opbrengst van 450 euro in ontvangst genomen, overhandigd door Mia Rongen-Bos. Basisscholen, gemeenten, par ticulieren en afdelingen van Nationale Vereniging de Zonne bloem gaan twintig miljoen zon nebloempitten planten. Ze doen dat in het kader van de nieuwe publiekscampagne van de Zonne bloem, De Zonnebloem kleurt je wereld. Superboeren Joost Volmer en Reinier Robbemond verrichten op donderdag 10 mei om 18.30 uur de aftrap. Beide voetballers van de kersverse eredivisionist De Graafschap geven en passant het startschot van de rolstoeldrie- daagse Roll-over Bronckhorst in Wichmond. Met de campagne wil de Zonnebloem de aandacht vestigen op de meer dan een mil joen huisbezoeken, die de 38.500 vrijwilligers brengen aan 60.000 mensen met een fysieke beper king door ziekte, handicap of leef tijd. Alhoewel de meeste mensen de Zonnebloem kennen van de aangepaste vakanties en het eigen vakantieschip, vormt dit bezoek- werk sinds jaar en dag het hart van de vrijwilligersorganisatie. Het is een effectief wapen tegen soci ale uitsluiting en vereenzaming van mensen die vanwege fysieke beperkingen niet of nauwelijks de deur uitkunnen. En de bezoe ken brengen extra kleur in hun leven. De Zonnebloem hoopt met de twintig miljoen pitten Neder land begin september helemaal geel te kleuren. De animo voor de actie is groot. Afdelingen, vrijwil ligers, ondersteunende leden en donateurs van de Zonnebloem zaaien overal in het land mee. Ook hebben al meer dan driehonderd basisscholen zonnebloempitten besteld. Bovendien wagen vijftig gemeenten een poging om de geelste gemeente van Nederland te worden, waaronder Utrecht, Almere, Enschede, Amersfoort en Den Bosch. In de afsluitende Week van de Zonnebloem (3 tot en met 9 september) wordt iedereen opgeroepen om alle zelfgekweek te zonnebloemen af te snijden en ermee bij een ziek of gehandicapt iemand op bezoek te gaan. Ook vinden die week allerlei activitei ten plaats, zoals een conferentie over eenzaamheid. De campagne De Zonnebloem kleurt je wereld, wordt onder steund door commercials, stop peradvertenties en posters met Danny de Munk als boegbeeld. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Tijdens de heilige mis van afge lopen zaterdag in de Grote Kerk kreeg Ger de Groot uit handen van deken Harrie Smeets de pau selijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice. Hierbij waren twee leden van het kerkbestuur aanwezig, die de erbij behorende oorkonde en bloemen overhan digden. De Groot is september vorig jaar gestopt als vrijwilliger in de parochie. Deken Smeets: "Afgelopen dagen werden namens de koningin onderscheidingen uitgereikt aan mensen die zich dienstbaar hadden gemaakt voor onze samenleving. U heeft in de afgelopen decennia veel voor Venray, maar vooral ook veel voor deze parochiegemeenschap Sint Petrus-Banden betekend. Als lector van het eerste uur verkon digde u Gods woord en ging voor in gebed. In de avondwakegroep stond u klaar voor mensen in ver drietige omstandigheden, onder steunend en met passende woor den die rust konden geven. Op de achtergrond als secretaris van onze vergaderingen van priesters in het dekenaat. De notulen werk te u uit en bezorgde deze post per fiets. En verscheidene jaren nam u deel aan het parochieberaad als afgevaardigde van de werkgroe pen waar u lid van was. Daarin ondersteunt door uw echtgenote die het mogelijk maakte dat u zich in kon zetten voor onze kerkge meenschap. Onze samenleving heeft meer behoefte aan mensen waarop men kan rekenen, dan aan mensen die alleen maar kunnen tellen." Na de dienst kon men Ger de Groot en echtgenote voor in de kerk feliciteren. Eindstraat 12, tel. 581553 Lions Club Venray Peelparel houdt op zaterdag 12 mei de jaar lijkse carbootsale. Men is vanaf 9.00 uur welkom op het Schouw burgplein. De opbrengst komt ten goede aan stichting manage Seurenheide in Bergen voor het paardrijden met invaliden. Op het schouwburgplein staan deze dag veel auto's en marktkramen met tweedehands artikelen. Men heeft de keus uit kinderspeelgoed, huis raad, kleine meubels en mooie kleding, zowel voor volwassenen en kinderen. Alles van goede kwaliteit en tegen zeer betaalbare prijzen. De kinderen kunnen zich laten schminken en zich een kapsel laten aanmeten met Doe raar met je haar. Natuurlijk is er een terras. Bij het rad van fortuin zijn grote en kleine prijzen te winnen. De Stichting Manege Seurenheide heeft als doel het bevorderen van het paardrijden voor invalide rui ters en het bewerkstelligen van de integratie tussen validen en mindervalide ruiters. De stichting werkt met veel vrijwilligers en dekt haar kosten door middel van subsidies en giften van sponsors. Paardrijden voor mindervaliden heeft naast lichamelijke ontspan ning ook positieve effecten op het sociaal contact en concentratie vermogen. LC Venray Peelparel is een jonge Lionsclub in Venray en bestaat uit enthousiaste dames. Ze houden elk jaar een aantal activi teiten waarbij de opbrengst aan goede doelen wordt geschonken. Meer informatie staat op www. lcvenraypeelparel.nl. www.gunhoek.nl Venray-Oirlo Iftfif m 'STTj' -*rt-

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7