Raayland zwermt uit De Vlaswei viert jubileum Schouwburg wordt niet gekort Bezuiniging jongerenwerk van de baan Familie moet pand verlaten 19, V as •4 Niets! Laat u inspireren PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Een jaarabonnement kost u slechts door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Opening op 24 mei Door de overname van Edah-winkels door Sligro Food Group, groeit EM-TE in 2007 van 30 naar ongeveer 75 filialen. Deze supermarkten liggen voornamelijk in het zui delijk deel van Nederland. De in oktober vorig jaar gestarte ombouwoperatie zal geheel 2007 gecontinueerd worden en wekelijks zal er minimaal één winkel geopend worden. Direct na Venray volgen er EM-TÉ supermarkten in onder andere Hulst en Echt. De Edah aan de Bleek in Venray wordt volledig verbouwd. Deze 'extreme make over' is nodig om het pand geschikt te maken voor de 50e EM-TÉ supermarkt. Daarom sluit deze Edah op zaterdag 19 mei haar deuren. Die zaterdag wordt een grote voordeeldag, want dan wordt de winkel tot 13:00 uur zoveel mogelijk léég verkocht, uiteraard met flinke kortingen! Na enkele dagen sluiting (maandag t/m woensdag) gaat de winkel op donderdag 24 mei weer open. De afgelopen periode zijn de medewerkers van de supermarkt opgeleid en getraind om hun klan ten in de nieuwe omgeving van dienst te zijn. Want er verandert véél. Naast het grote assortiment van maar liefst 17.500 artikelen t.o.v. 8.000 bij Edah, onderscheidt EM-TÉ zich door véél aandacht voor topkwaliteit versproducten en persoonlijke service. De klant staat bij EM-TÉ centraal. Opval lend zijn de grote afdelingen dag verse producten als brood/banket, groenten/fruit, vlees, vis en vlees waren/kaas. Met de combinatie van topkwaliteit producten en vakkundig opgeleide medewer kers brengt EM-TÉ het vakman schap en de ambachtelijke uitstra ling weer terug in de supermarkt. De geur van vers gebakken brood, fijn gegrilde rosbief en volop te proeven producten, maken win kelen weer prettig! Als extraatje op de altijd concurrerende prijzen kunnen klanten direct vanaf de opening profiteren van spectacu laire openings- en kennismakings acties. Juist omdat het in Venray de 50e EM-TÉ supermarkt betreft, zal deze opening gepaard gaan met éxtra feestelijke acties! In de regio Tilburg-Waalwijk is EM-TÉ al jaren een begrip en supermarkt nummer één. Sinds oktober 2006 heeft EM-TÉ zijn marktgebied uitgebreid met 30 nieuwe supermarkten. Vanaf 24 mei dus ook in Venray. Rolstoeldansgroep Roll for Fun uit Blitterswijck succesvol Rolstoeldansgroep Roll for Fun uit Blitterswijck gaf onlangs tijdens het Holland Dansspektakel in Cuijk haar visitekaartje af. Na een inno verend weekeinde keerden de drie dansparen met vier medailles huiswaarts. Neder lands kampioene duo-dansen amateurklasse 1, Sabrina van den Bekerom (28) geniet nog steeds na. "Anderhalf jaar geleden is er, mede door stichting BES, in Blit terswijck een enthousiaste dans groep opgericht, Roll for Run. Roll for Fun bestaat uit ongeveer zestien dansers, van wie de helft in een rolstoel zit. Iedere donder dagavond trainen we om alle dan sen en danspassen onder de knie te krijgen. Met drie van de acht paren doen we geregeld mee aan wedstrijden.Tijdens deze wedstrij den zijn er verschillende catego rieën en klassen waarin een paar kan worden ingedeeld. Deze cate gorieën zijn debutanten-, amateur- en selectieklasse. Daarnaast hangt het ook nog van de beperking van de rolstoeldanser af of je in klas se één of twee behoort. Als je in klasse één danst, heb je een beper king in je arm, schouder of romp, terwijl je in klasse twee vrij kunt bewegen met je bovenlichaam. Ten slotte zijn er ook nog twee vormen van rolstoeldansen waar wij als dansgroep aan deelnemen: combidansen en duo-dansen. Bij combidansen wordt het danspaar gevormd door een rolstoelpartner en een staande partner, terwijl er bij het duo-dansen twee rolstoel partners zijn." VERRASSING "Tijdens het paasweekeinde heeft onze vereniging met drie dansparen meegedaan aan een grote wedstrijd in Cuijk. Voor twee van onze paren was het hun tweede wedstrijd in de debutan tenklasse van het combidansen. Heel spannend dus. Ze hebben prachtig en heel goed gedanst. Helaas zijn ze niet doorgedron gen tot de finale: ook rolstoeldan sen blijft natuurlijk gewoon een jurysport. Zelf heb ik met mijn danspartner Josephien Klaassen uit Venray meegedaan in de ama teurklasse van zowel het combi als het duo-dansen. Voor onze combidansen mochten we de vloer na de gebruikelijke eerste ronde nog een keer betreden in de herkansing. Uiteindelijk behaal den we de finale en zijn we derde van Nederland geworden. Na de eerste ronde werden we met het duo-dansen gelijk doorgeplaatst naar de finale. Tijdens de finale hebben we een viertal dansen uitgevoerd in de ballroomklasse, te weten; de Engelse en Weense wals, de quickstep en de tango. En tot onze grote verrassing werden we eerste en Nederlands kampi oen. Met het duo-dansen zijn we pas anderhalf jaar geleden actief begonnen en aan twee van de vier dansen zijn we zelfs pas drie weken voor de wedstrijd begon nen. Het was dus nog allemaal redelijk nieuw voor ons. Ikzelf dans inmiddels al zo'n elf jaar in een rolstoel, maar mijn partner niet. Zij zit in het dagelijks leven niet in een rolstoel, maar heeft dit anderhalf jaar geleden voor het rolstoeldansen wel moeten leren. Wij dansen ruim 7 jaar samen en het gaat perfect nu, we zijn heel goed op elkaar ingespeeld." "De laatste tijd is er gelukkig meer aandacht voor rolstoeldan sen. Mede door de maatschap pelijke betrokkenheid vanuit het onderwijs zijn er twee stagiaires bij ons actief en zijn we positief in de media geweest. Dat is heel goed. Mensen met een beperking kunnen nog heel veel en het is belangrijk dat ze positief in het leven staan, ondanks hun beper kingen. Bij onze dansgroep heb ben zowel mensen met als zonder beperking de kans actief mee te doen en te genieten van bewegen op muziek." Voor meer informatie: www.rol- lforfun.swingt.nl In een steeds kleiner wordende wereld vindt het Raayland Col lege uitwisseling met studenten uit andere Europese landen heel belangrijk. Aan zoveel mogelijk leerlingen van het hele Raayland College wordt dan ook de moge lijkheid geboden eenmaal in de schoolloopbaan aan een uitwis seling deel te nemen. Zo hebben alle schooltypes in de loop van het jaar hun uitwisselingen, de tweede klassen havo/vwo, vmbo drie, havo vier en ook atheneum en gymnasium vier. De uitwis- selingsscholen bevinden zich in landen verspreid over heel Europa, van België tot Turkije. In de week van zeven tot veertien mei zwermen bijna alle atheneum vier en gymnasium vier leerlingen uit over Europa. Een deel van de gymnasium vier leerlingen gaat klassieke cultuur opsnuiven in Palermo op Sicilië, een ander deel gaat de oude Poolse hoofdstad Krakau bezoeken en brengt ook een bezoek aan concentratiekamp Auschwitz. Vanuit het atheneum gaat een groep met de tekenle raren een opdracht maken voor CKV in Catania op Sicilië en een andere groep blijft noordelijker in Forli in Italië. In Noord-Europa worden de leerlingen ontvangen in het Noorse Stavanger en het Finse Kauhajoki, waar zij van de Scandinavische levensgewoonten kunnen proeven. Basisschool De Vlaswei uit Venray viert van 14 tot en met 16 mei het 25-jarig jubileum. Met een driedaags feestpro gramma wordt het jubileum luister bijgezet. Basisschool De Vlaswei is voort gekomen uit de Ursulaschool en OLV van Lourdes kleuterschool. De teams van deze twee scholen hebben de totstandkoming van de nieuwe school De Vlaswei gerealiseerd. Er werd een pakket van wensen en eisen samenge steld dat is overgedragen aan de architect die daarmee aan de slag ging. Op 18 oktober 1981 werd de school aan de Boterbloem 47 in gebruik genomen. In het begin werd er op twee locaties gewerkt. De ene school (oude) werd afge bouwd en de andere (De Vlas wei) opgebouwd. Op dit moment bestaat De Vlaswei uit vier kleuter groepen, twee groepen 3 en groe pen 4 t/m 8. Er zijn negentien leer krachten werkzaam. Hans Nielen is sinds enkele jaren de directeur van de school die verder ook nog een administratieve kracht en een conciërge in dienst heeft. Op dit moment bezoeken 286 kinderen de school. Aangezien de school een facelift nodig had, werd het jubileum uitgesteld. Dit wordt nu gevierd van maandag 14 tot en met woensdag 6 mei. Onlangs is er binnen de school veel ver bouwd en gemoderniseerd. De speelplaats is aangepast en binnenkort zijn de klaslokalen aan de beurt. In het kader van het jubileum gaan de groepen 1 t/m 8 op maandag 14 mei samen op schoolreis naar Toverland. Op dinsdag 15 mei is er een vossen jacht in het centrum van Venray. Op woensdag 16 mei vindt er een talentenjacht plaats. Kinderen van de school dansen, zingen, playbac ken, spelen toneel, enz. Alle activi teiten worden voorbereid door de oudervereniging en het team. Wat gebeurt er als U niet adverteert Ere wie ere toekomt Ben Winants uit Holthees werd op vrijdag 27 april benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft voor de geestelijke gezond heidszorg een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling, pro fessionalisering en modernisering van de psychiatrische hulpverle ning in de regio en heeft daarmee de basis gelegd voor de huidige geestelijke gezondheidszorg in het Land van Cuijk. In Peel en Maas van vorige week werd aandacht besteed aan de lintjesregen, maar de uitreiking van de onderschei ding aan Ben Winants werd per ongeluk vergeten. Wereldwinkel In Wereldwinkel Venray wordt zaterdag 12 mei aandacht besteed aan World Fair Trade dag. Op deze dag, die gevierd wordt met een hapje en een drankje, muziek en uitleg over de producten van de wereldwinkel en werkwijze, wordt nog eens extra stilgestaan bij kinderarbeid. Kinderen vor men het thema van deze bijzonde re dag. Daarom is er om 12.15 uur de prijsuitreiking van de fotowed strijd voor zes- tot zestienjarigen, die met hun foto aangeven wat hun favoriete wereldwinkelpro duct is. De foto's van deze wed strijd zijn te bewonderen in de Wereldwinkel tot zaterdag 19 mei. Bezwaren tegen vergunning circuit Er mogen geen races en trainingen meer worden gehouden op circuit De Peel aan de Bakelsedijk in Vrede- peel. Dat vinden Werkgroep Behoud de Peel, Naturisten vereniging Vrij-Uit, Stichting Milieufederatie Limburg en 23 omwonenden van het circuit. Dinsdagmorgen boog de com missie Bezwaarschriften van de gemeente Venray zich over de bezwaren tegen de evene mentenvergunning die het college van B en W onlangs aan Stichting Motorclub Ven ray (SMC Venray) verleende. Door nu te ageren tegen de eve nementenvergunning hopen de bezwaarmakers dat de geplande races in juni en september niet door zullen gaan. De trainingen zijn momenteel in volle gang en er zijn al enkele wedstrijden op het circuit gehouden, en dat is tegen het zere been van de Werk groep Behoud de Peel, Naturis tenvereniging Vrij-Uit, Stichting Milieufederatie Limburg en de buurtbewoners. Dinsdagmorgen liet een vertegenwoordiger van Stichting Milieufederatie de com missie Bezwaarschriften weten dat de bezwaarmakers nog steeds te maken hebben met geluids overlast. Zij vinden het onbe grijpelijk dat er niet opgetreden wordt tegen het illegale circuit. "Dat circuit is strijdig met de wet geving op het gebied van milieu en ruimtelijke ordening", stelde een woordvoerder van Stichting Milieufederatie Limburg. "Er mag geen vergunning worden afgege ven zolang er sprake is van diverse overtredingen. Ik snap niet dat de burgemeester niet op de hoogte is van deze strijdigheid." Maar volgens een woordvoer ster van de gemeente Venray hebben deze twee dingen niets met elkaar te maken. "We kun nen de evenementenvergunning gewoon niet weigeren." De com missie Bezwaar buigt zich nu over de kwestie en komt over enkele weken met een advies aan het college van B en W Kindervakantie werk breekt opnieuw record Kinderen van de Venrayse basis scholen hebben zich aan kunnen melden voor Kindervakantiewerk. Er hebben zich dit jaar zo'n 965 kinderen aangemeld. Met dit aan tal is het oude record van 915 kinderen, dan stamt uit 2005, verbroken. Hiermee verstevigt het Venrayse kindervakantiewerk zijn positie als grootste KVW van Nederland. "Dit zijn geweldige deelnemersaantallen", aldus Erik van de Leur namens de organisa tie. "Het is voor ons erg prettig te zien hoeveel kinderen graag deel willen nemen aan deze week". De organisatie, volledig in handen van vrijwilligers, is goed voorbereid op dit soort deel nemersaantallen. Zo wordt het programma vaak met de helft, of zelfs met een kwart van de groep doorlopen. Op die manier wordt voorkomen dat het voor de kin deren te massaal wordt. Ook kan op die manier de veiligheid in alle gebruikte locaties gewaarborgd worden. Natuurlijk heeft dit deelnemers aantal wel een kleine kantteke ning, want bij veel deelnemers is er immers ook veel leiding nodig. Voor zo'n grote groep zijn er zeker 160 leiders nodig die, afhan kelijk van hun leeftijd en ervaring, alleen of met zijn tweeën leiding geven aan een groepje van tien kinderen. Op dit moment hebben zich bijna honderd leiders aange meld en zijn er dus nog meer dan zestig leiders en leidsters nodig. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)515777. Alle informatie is ook te vinden op www.kvw- venray.nl. Kindervakantiewerk vindt dit jaar plaats van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli en staat dit in het thema Spoken en Grie zelen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De schouwburg wordt niet verder gekort op de subsi die. De zeven partijen in de gemeenteraad dienden dins dag een gezamenlijk amen dement in. Daarin wordt het college opgedragen de voorge nomen bezuinging uit te stel len totdat er een nieuw conve nant is afgesloten. In de commissie Maatschappe lijke Diensten tekende zich hier voor al een meerderheid af.Alleen PvdA en Lokaal Aktief wilden toen dat de bezuinigingsoperatie van 2003 volledig zou worden doorgezet. Afgesproken is dat de schouwburg jaarlijks 80.000 euro subsidie moet inleveren. Hiervan is inmiddels 44.000 euro doorge voerd terwijl in de komende jaren nog 36.000 euro gekort moet wor den. PvdA en Lokaal Aktief onder vonden steun van wethouder Van der Broeck (CDA) die de bezui niging van 80.000 euro helemaal wil afronden alvorens een nieuw convenant af te sluiten. Dinsdag in de raadsvergadering kon Van der Broeck niets anders dan gehoor geven aan de absolute raadsmeerderheid. Het vorige vier jarige convenant liep al in 2005 af. De schouwburg heeft onlangs alle partijen uitgenodigd en bijgepraat. Twee jaar geleden verscheen het nieuwe beleidsplan'Kiek ze kieke' waarop de gemeente nooit een reactie heeft gegeven. De gemeen teraad eist nu dat de toekomstige subsidieafspraken worden vast gelegd in het nieuwe convenant dat in de loop van dit jaar wordt opgesteld. De gemeenteraad vindt het prima om 75.000 euro uit te trekken voor ondersteuning van vrijwilligersorganisatie Match en het Moedercentrum. Dat welzijnsinstelling Syn these daardoor moet bezuini gen op het jongerenwerk en het maatschappelijk werk, dat gaat een raadsmeerderheid veel te ver. In de commissie Maatschappe lijke Diensten ontstond er al ophef over. Het college had, zonder de politiek te horen, tot deze ingreep besloten. Dinsdag in de gemeente raad tekende zich een wat vreem de meerderheid af. De opposi tiepartijen Samenwerking en SP dienden samen met de PvdA een motie in. De drie partijen halen aan dat jeugd- en jongerenwerk juist een speerpunt van beleid is. Het is bovendien ongewenst dat door de verschuiving van de budgetten er wachtlijsten bij het maatschappelijk werk ontstaan. In de motie wordt het college opge dragen om de 75.000 euro voor Match en het Moedercentrum daarom te betalen uit de post onvoorzien. Wethouder Emonts (PvdA) ontraadde de motie. "Want de consequenties zijn zeer beperkt." CDA, Lokaal Aktief en inVENtief steunden het college wél terwijl de WD zich achter de motie schaarde. Met dertien stem men voor en negen tegen werd de motie aangenomen. "Het college zal zich beraden", verklaarde bur gemeester Waals. "Binnen veertien dagen geven we antwoord." Het echtpaar Weemen moet de voormalige kippenslach terij aan de Roffert in Cas- tenray verlaten. Voor 6 juni 2007 moet het pand ontruimd zijn tegen een dwangsom van 2.000 euro per week als deze datum wordt overschreden. Anderhalf jaar geleden kocht meubelhandelaar Weemen het gebouw om er te gaan wonen. Achteraf bleek dat het pand geen woonbestemming had en dat het echtpaar er dus illegaal verblijft. Toen hij het gebouw kocht was Weemen volgens eigen zeggen niet op de hoogte van het woon- verbod. "Hier hebben voorheen altijd mensen gewoond", verklaar de hij onlangs bij de commissie bezwaarschriften. De commissie heeft het bezwaar echter niet toe gewezen. In december besloot het college al dat de bedrijfsruimte binnen een halfjaar ontruimd moest zijn. De gemeente houdt vast aan deze termijn. Het pand ligt in een landbouwontwikkelingsge- bied waar de intensieve veehou derij voorrang heeft. Hierin past geen burgerwoning, zo redeneert de gemeente. Op een ander punt kreeg Weemen wel gelijk. Bij een controle in oktober 2006 troffen ambtenaren enkele containers en een grote stapel straatkeien aan. Onder last van een dwangsom moest Weemen beide overtredin gen ongedaan maken. De contai ners zijn verdwenen, maar de ste nen bleken op het perceel van de buurman te liggen. De gemeente heeft zijn excuses gemaakt voor de fout en het bezwaar gegrond verklaard. Weemen krijgt de kos ten voor de beroepszaak, 644 euro, vergoed. Naam: Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 5 Edah in Venray wordt 50e EM-TÉ Supermarkt Nederlands beste in rolstoel -J CD ui cd 00 DJ DJ GO UI Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL W0NENoawpo/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5