Vrijwilligers aan de slag bij de politie metalnight in Gaellus Tienray Dubbele opening Mari Wanssum BV BEZORGEN? Plyers steunt ire a PEEL EN MAAS Donderdag 10 mei 2007 - Pagina 13 Party- en rondvaartboot Filia Mosae gooit alweer voor het elfde seizoen de trossen los. Het mooie voorjaar heeft ervoor gezorgd dat velen al een prachtige vaartocht heb ben gemaakt over de Maas en het Leukermeer. Het vaargebied van de Filia Mosae (Latijn voor dochter van de Maas) ligt grotendeels tussen Bel- feld en Sambeek, maar op verzoek wordt er ook wel naar Roermond of Cuyk gevaren. Vrijwel dagelijks zijn er op vaste tijden diverse rond vaarten, die 1,5, 2 of 3 uur duren vanuit Well. Naast de rondvaarten zijn er ook diverse arrangemen ten, zoals de varende brunch op een aantal zondagochtenden, de candlelightcruise op vrijdagavond in het najaar en de aspergecruise op de zondagen in mei en juni. Bij de candlelightcruise wordt er onder het genot van een karafje rode wijn, stokbrood/kruidenbo ter, diverse soorten kaas en worst een 2 uur durende tocht van 20.00 tot 22.00 uur gevaren. De route loopt langs Wanssum, Blit- terswijck, Geysteren, Maashees en over het Leukermeer. Tijdens de 3 uur durende aspergecruise wordt er door Hostellerie de Hamert een 4-gangen diner geserveerd, flesje wijn erbij en koffie met bonbon toe. Jaarlijks komen daar vanuit het hele land gasten op af die al varend door het mooie Limburgse landschap genieten van een diner met de koningin der groente in de absolute hoofdrol. Ook voor Korpschef Bryan Rook- huijzen van de politie Lim burg-Noord heeft tijdens een officiële bijeenkomst zeven vrijwilligers verwelkomd. Deze mensen gaan vrijwilli gerswerk verrichten binnen verschillende onderdelen van het korps. Met de komst van volontairs wil de politie nadrukkelijk ook de band met de samenleving aanhalen. De politie Limburg-Noord heeft er vrijwilligers bij gekregen. Dat heeft ze te danken aan de komst van een nieuw soort vrijwilliger, de volontair. Volontairs zijn burgers die op vrijwillige basis ondersteunend werk verrichten voor de politie. Ze doen dit onbetaald. Het gaat niet om echte politietaken, maar om aanvullende werkzaamheden waar de politie zelf niet aan toe komt. Volontairs hebben geen invloed op de formatiesterkte en zijn ook niet bedoeld als vervan ging van het gewone personeel. De meerwaarde van de volontairs is dat zij politiemensen bepaalde klussen uit handen nemen, waar door deze meer tijd overhouden om zich bezig te houden met hun kerntaken, het handhaven van de openbare orde en veiligheid. De zeven nieuwe vrijwilligers varië ren in leeftijd tussen de 23 en 68 jaar. Het zijn vier vrouwen en drie mannen. Vier van hen gaan aan de slag als gastvrouw of gastheer bij het trainingscentrum van de poli tie in Sevenum. Twee mensen gaan respectie velijk naar de afdeling communi catie en de afdeling forensische opsporing. De laatste volontair wordt belast met het kalligraferen van oorkonden en certificaten. Korpschef Rookhuijzen is erg enthousiast met de komst van deze volontairs. Hij wil er uitein delijk honderd van hebben eind 2009-Veel mensen vinden dat de politie belangrijk werk doet. Ze willen daar graag hun steentje aan bijdragen. Door vrijwilligerswerk als volontair te doen is dat moge lijk, zonder dat je meteen een opleiding van enkele jaren moet volgen zoals dat bij de vrijwillige gezelschappen bestaat de moge lijkheid het schip op afwijkende tijden af te huren voor een asper ge- of candlelightcruise of brunch. Naast de arrangementen wordt de Filia Mosae ook ingezet voor gezelschappen die om uiteen lopende redenen een vaartocht willen maken. Hierbij valt te den ken aan een bruiloft, verjaardag, vergadering, bedrijfsuitstapje, familiedag etc. Dit soort vaar- politie het geval is. Overigens zijn dit ook burgers die vrijwilligers werk verrichten. Zij doen daad werkelijk politiewerk op straat en hebben dezelfde bevoegdheden als de beroepspolitie. De politie Limburg-Noord heeft ongeveer tachtig vrijwillige politieambtena ren in dienst. TAKEN Het werk van een volontair kan variëren van het verrichten van huishoudelijke taken, gastvrouw of gastheer zijn bij een receptie en het verzorgen van rondleidin gen in het politiebureau tot het bijhouden van een website van de politie of het doen van eenvou dige technische klusjes. Maar ook kunnen volontairs worden inge zet voor ondersteuning van pro jecten, het houden van enquêtes, tuinonderhoud of bodediensten. De volontair kan al aan de slag voor enkele uren per week maar dat kan ook variëren tot enkele dagdelen per week. De politie kan de kennis, kunde en ervaring van gepensioneerden net zo goed gebruiken als die van studenten of jongeren die een vakopleiding hebben gedaan of nog midden in hun opleiding zitten. Vanzelfspre kend worden de volontairs uit voerig gescreend voordat ze bij de politie aan de slag gaan. tochten wordt meestal op maat gemaakt, omdat het kan variëren van een vaartocht met alleen kof fie, een informele borrel, barbe cue, koud- of warm buffet of een meer-gangen diner. Ook wordt er samengewerkt met diverse aan de Maas gelegen restaurants die het eten aan boord kunnen verzor gen. Hierbij kunnen ook andere locaties als op- en afstapplaats die nen. (Blitterswijck, Broekhuizen, In OJC Gaellus vindt op zater dag 12 mei een metalnight plaats. De avond wordt geopend door Symbolic. Deze band is opgericht in 2006 en speelt nummers van alle albums van Death. Na Symbo lic staat Stormrider op de planken. Stormrider is een heavymetalco- verband. In deze formatie spelen (ex)muzikanten van onder meer Lemur Voice, Form, Sun Caged, Fifth, Kelvin Zhero, Mangled, Cal- lenish Circle, Powervice en Sym bolic. De bandleden spelen covers van alle grote metalbands. Een greep uit het reportoire: Anthrax, Judas Priest, Metallica, Testament, Dio, Megadeth, Mercyful Fate, Annihilator, Sanctuary en Manno- war. Hoogtepunten van de afge lopen negen jaar waren optreden op Graspop in België, en in het voorprogramma spelen van o.a. Rijkswaterstaat houdt open huis Voor de tweede maal houdt Rijkswaterstaat een lande lijk open huis. Op zaterdag 9 juni openen meer dan dertig locaties, verspreid over het hele land, de deuren voor het publiek. Drie daarvan liggen in Limburg: Meers (Grensmaas), Sluizencom- plex Heel en Hoogwatergeul Lomm. Het open huis staat in het teken van het samenspel tussen Rijkswaterstaat en het publiek. Het thema luidt Doe mee ach ter de Schermen, en ervaar hoe Rijkswaterstaat 24 uur per dag werkt aan uw veiligheid. Tijdens het open huis maken bezoekers tussen 10.00 en 17.00 uur kennis met vele aspecten van het werk van Rijkswaterstaat. Daarbij heb ben ook de samenwerkingspart ners van Rijkswaterstaat op de verschillende locaties een nadruk kelijke rol. Onder het mom van Doe mee achter de Schermen, krijgt de dag een actief karakter. Wandelend, varend en experimen terend kan jong en oud aan de slag. Verder geven Rijkswaterstaat en partners de hele dag presen taties en demonstraties. Voor wie meer wil weten over het Open huis van Rijkswaterstaat of over de verschillende locaties die te bezoeken zijn is aanvullende informatie te vinden op www. rijkswaterstaat.nl. Op zaterdag 2 juni stelt Rijkswaterstaat in Roer mond het informatiecentrum Vias- coop en de Roertunnel open voor het publiek. Dit doet ze samen met Bouwend Nederland. Meer informatie hierover volgt binnen kort op www.vialimburg.nl. Arcen, Blerick en Sambeek) Ook wordt de Filia Mosae regelmatig gebruikt als huwelijksbootje. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft het schip namelijk aangewezen als tweede trouwzaal. Maar de rederij beschikt ook over vergun ningen om as te verstrooien in de Maas. Rederij Filia Mosae, tel; 0478 501898, tel: 06-51526325, www. filiamosae.nl, e-mail; info@filiamo- sae.nl OJC Gaellus presenteert de band Stormrider. Testament, Laaz Rockit and Death Angel. Dit jaar is de band weer te bewonderen op Graspop OJC Gaellus is om 20.00 uur geopend, Symbolic begint om 21.00 uur en de entree is 5 euro. Dumpen afval Op de Stayerhofweg in Wans sum zijn vrijdagmiddag door onbe kenden twaalf plastic vaten, waar van er enkele een onbekende stof bevatten, gedumpt. Onderzoek van de ingeschakelde brandweer wees uit dat de stof niet gevaarlijk is. De gemeentelijke milieudienst heeft de ontdekte vaten van veer tig liter opgeruimd. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Meten, beoordelen, beter worden Meten, beoordelen, beter Wor den. Onder dit motto werken de Altenheime der Stadt Mönchen- gladbach GmbH en Zorggroep Noord-Limburg, Regio Venlo samen aan de verbetering van de kwaliteit van hun zorgaanbod. In een drie jaar durend project worden ervaringen besproken en elkanders dienstverlening ver geleken. Dit om de kwaliteit van zorg te verhogen. Met kwaliteit bedoelen beide ondernemingen vooral de kwaliteit van leven van hun cliënten. Het project ligt op koers en bevindt zich nu in het stadium Beter worden! Na grondi ge voorbereiding en wederzijdse bezoeken wordt nu voor het eerst aan beide zijden van de grens op basis van gelijke criteria gemeten. Hiervoor zijn gemeenschappelijke kenmerken en vragen ontwikkeld. Naast de vaststelling van professi onele normen, zoals bijvoorbeeld voldoende drinken, wordt grote waarde gehecht aan de mening van de cliënten en hun familie leden. De cliënten beoordelen in een enquête de vriendelijkheid van het personeel, de inrichting van de instellingen en vele andere aspecten. Met de uitkomsten kunnen de medewerkers van de Altenheime en de Zorggroep hun werk beter beoordelen. Elke instelling en woonafdeling kan zich nu met alle andere vergelijken en van goede ideeën leren. Daarop kun nen doelgerichte verbeteringen gepland en doorgevoerd worden. De projectpartners gaan ervan uit dat op deze wijze verdere verbe tering van de kwaliteit van zorg bereikt wordt. De vrijwilligers van SOS Meerlo-Wanssum hebben een succesvol weekend ach ter de rug met zaterdagavond een presentatie in de kerk te Wanssum en zondag de pre mière van de film Surving on God's Guidance (Overleven met Gods hulp) in jongeren centrum te Meerlo. Het bevrijdingsconcert in de Michaëlkerk in Wanssum zater dagavond is een ongekend succes geworden. Prachtige zang van het Gemengd Koor Wanssum, Con Brio Broekhuizen en het Engelse gastkoorThe Stuart Singers, mooie muziek van fanfare Concordia en een geweldige finale van alle koren onder begeleiding van de fanfare.Voor dirigent JosArdts van het gemengd Koor Wanssum was dit het eerste openbare optreden Werkgroep voor monumenten Het monumentenbeleid blijft de gemoederen in de politiek bezighouden. Het blijkt niet eenvoudig om een beleid te formuleren dat bij de gemeente Meerlo-Wanssum past én betaalbaar is. De partijen worstelen al ruim twee jaar met het vaststellen van een monumentenbeleid. Om uit deze houdgreep te komen, beslo ten de partijen maandagavond tij dens de raadsvergadering dat een werkgroep bestaande uit een aan tal raadsleden een monumentenbe leidsplan gaat opstellen dat breed gedragen wordt. De werkgroep, die bestaat uit de raadsleden Theo Francken (PK Meerlo-Wanssum), Arnold Holl (GP'94), Ben Minken (PvdA) en Rob van der Heijden (CDA), wil het nieuwe concept plan volgende maand al aan de politiek voorleggen. Want alle par tijen vinden het belangrijk dat er een beleidsplan komt waarmee karakteristieke gebouwen, pan den die geen rijksmonument zijn, kunnen worden beschermd. Het probleem is alleen dat het monu mentenbeleidsplan niet te veel geld mag kosten. De laatste jaren discussieerde de politiek regelma tig over de opzet en uitvoering van het plan. Zo ook in 2004, toen een voorstel van het college van B en W werd afgeschoten omdat het te ambitieus en vooral te duur was. Een tweede voorstel werd in 2006 door de partijen als 'te sober' beoordeeld, en vorige maand nog werd ook de derde variant door de commissie als te duur beoor deeld en aan de kant geschoven. Om uit de impasse te komen gaat de raadswerkgroep nu proberen een nieuw monumentenbeleid te formuleren. Inzamelen kleding en textiel Op dinsdag 15 mei kunt u kle ding en textiel aanbieden aan de Cirkel. Dit bedrijf zal enkele dagen van tevoren zakken verspreiden waar u de spullen in kunt doen. Op 15 mei worden de zakken weer opgehaald zodat uw tex tiel kan worden hergebruikt. Het aanbieden van kledingzakken is gratis. met dit koor en dat werd door de honderden bezoekers zeer gewaardeerd. Het Engelse koor onder leiding van Gerry Palmer had een bijzondere toegift door een Nederlands lied te zingen: Piet Hein zijn naam is klein. Het Gemengd Koor Wanssum had de Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum in de gelegenheid gesteld om zich te presenteren tijdens het concert en het nieuwe scholenproject in Zambia onder de aandacht te brengen. SOS-vrijwilligster Dési- rée deed dat op een vlotte manier, ondersteund met de SOS-video- clip. De vrijwillige bijdrage van de bezoekers na afloop van het con cert leverde het prachtige bedrag op van 940 euro, een bedrag dat door Wilde Ganzen en NCDO wordt aangevuld tot een bedrag van 2632 euro."In het dorp Kalun- De nieuwe showroom van Mari Wanssum All about pools leisu re in Wanssum is vorige week vrij dag op spetterende wijze officieel geopend. Naast de opening van het nieu we pand is ook de website www. mari.nl heropend. De vernieuwde website dient als een belangrijk verlengstuk van de nieuwe show room. Hiermee wil Mari de uitstra- Op dinsdag 8 mei nam wethou der Minken (PvdA, Sportzaken) een speciaal plaatsnaambord in ontvangst. Het plaatsnaambord moet inwoners van de gemeente wijzen op de noodzaak om dage- duView (Zambia) kunnen de men sen aan het werk. De geste van het gemengd koor en uiting van soli dariteit waarderen wij zeer", aldus voorzitter René Poels van SOS. De film van SOS Meerlo-Wans sum over Zambia en het scho lenproject in het dorpje Kalundu View (Zambia) was zondag een groot succes. Zo'n honderdvijftig jongeren en volwassenen waren naar jongerencentrum Merlin gekomen om de nieuwste film productie van Marijn Poels te bekijken. Onder de aanwezigen waren onder andere pastoor Ruud Verheggen van Meerlo/Tienray/ Swolgen en de wethouders Leo Beterams en Carla Brugman van de gemeente Meerlo-Wanssum. De reacties waren overweldigend. En na de film werd er door het publiek en de cineast goed gedis cussieerd over het project en de ling van het bedrijf onderstrepen. De vorige website was drastisch aan vernieuwing toe. Het realise ren van deze 'dubbele opening' was nog even dubieus, maar toch hebben we de lancering van de nieuwe website voor de opening kunnen realiseren. In het kader van ruiken, zien, voelen en probe ren hebben we de website infor matief gemaakt en nodigen wij u lijks voldoende te bewegen. Want, bijna de helft van alle Nederlan ders beweegt nog steeds te wei nig. Vooral mensen met zittende beroepen en schoolgaande jonge ren blijven achter bij de norm van SOS voert de acties samen met Wilde Ganzen. manier waarop de film tot stand is gekomen. Poels kreeg veel lof toegezwaaid het publiek voor zijn bijzondere film die mede tot stand is gekomen dankzij een financiële bijdrage van de landelijke organi satie NCDO. Opvallend was dat er ook diverse jongeren de première bijwoonden en na afloop lieten weten dat zij zich actief te willen gaan inzetten voor ontwikkelings samenwerking via SOS. De bedoe ling van SOS Meerlo-Wanssum is om deze boeiende, indrukwek kende en inspirerende film het komende jaar bij zoveel mogelijk verenigingen en organisaties te tonen. Organisaties die interesse hebben kunnen daarvoor contact opnemen met Gertie Mooren (0478692399). zeker uit om naast een website bezoek een kijkje in onze show room te komen nemen. Mari All about pools leisure is al jaren een toonaangevend bedrijf in de Wellness Leisure markt en heeft hiervoor een uitgekiend product assortiment. Kwaliteit en service staan bij Mari hoog in het vaandel. Tevens verzorgt Mari voor u pro jecten van A tot Zwemmen. dertig minuten bewegen per dag. Daar moet verandering in komen vindt het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB), initiatiefnemer van de campagne 30 minuten bewegen. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray :<WC Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl minuten bewegen SS3 minuten bewegeth Rondvaartboot gooit trossen los Verspreidingsbu ro n<jW' internet I Meerlo-Wanssum Succesvol weekend SOS Meerlo-Wanssum Dertig minuten bewegen... uvit.30nnnutenbeHegea.iif (kt >i NISB r,tfs3l

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13