Lintje Toon van Heesch Onderscheiding Simon Kreutz Ridder Joep Hahn Lilo Stark geridderd Lintje voor Henny Derksen Service rubriek PEEL EN MAAS Basisschool St. Willibrordus in Geijsteren wil nieuw speelplein De verbouwing in het kader van een verbrede school is onlangs afgerond. De nieuwe multifunctionele ruimte van St. Willibrordus in Geijsteren is het pronkstuk van de kleine basisschool met 57 kinderen. Om in deze lijn door te gaan, hebben de leerkrachten, leer lingen en ouders besloten om ook met het speelplein aan de slag te gaan. Directeur Jos van Gerven: "Het moet een uitda gende en prikkelende speel plaats worden." St. Willibrordus in Geijsteren is qua omvang een bijzondere basisschool. De school telt name lijk slechts 57 leerlingen. "We zijn een klein dorpsschooltje", vertelt Jos van Gerven. "Het aantal leer lingen is verdeeld over drie vaste groepen. Groep 1 en 2, groep 3, 4 en 5, en groep 6, 7 en 8. Het voordeel van een kleine school is dat de kinderen meer individuele aandacht kunnen krijgen. Dat past volledig bij onze visie dat kinde ren op een ontwikkelingsgerichte manier moeten worden benaderd. Bovendien biedt het ons de moge lijkheid een goede en doordachte zorgstructuur op te zetten. Dit houdt in dat we kinderen met een zorgbehoefte langer op school kunnen houden." Het klein aantal leerlingen op de school heeft ook nadelen. "Omdat er weinig klasgenootjes zijn, zijn de kinderen beperkt in het kiezen van hun vriendjes. En omdat het aantal leerlingen laag is, liggen er veel uitvoerende taken bij dezelf de personen. Bovendien zijn de inkomsten van de school laag. We krijgen per kind een vast budget. Met 57 kinderen hebben we dus niet veel financiële armslag. Om iets extra's te kunnen doen, zijn we vaak afhankelijk van ouders." MULTIFUNCTIONELE RUIMTE De St. Willibrordus heeft onlangs verbouwd. "In het kader van de verbrede school hebben we een multifunctionele ruimte gecreëerd, waar de leerlingen zelf standig kunnen werken, gebruik kunnen maken van computers en waar een bibliotheek en informa tiepunt aanwezig zijn. Het resul taat is mooi geworden. De leer krachten en leerlingen zijn er blij mee, en ook de ouders zijn heel enthousiast. Met deze multifunc tionele ruimte kunnen we perfect aansluiten op het zogenaamde OGO-onderwijs, dat uitgaat van de ontwikkeling, wensen, mogelijk heden en beleving van het kind. Centraal hierbij staat het uitdagen en prikkelen van het kind. Een nieuw speelplein vinden wij bij deze ontwikkelingen passen." SPORTKOOI "Het speelplein nu is niet aan trekkelijk genoeg. Wij vinden dat het uitdagender kan, zodat kinderen van alle leeftijden wor den geprikkeld te spelen. Samen met de ouders en het personeel van de school zijn we aan het bekijken hoe we dit kunnen ver wezenlijken. Omdat we met een beperkt budget werken, zijn we afhankelijk van de vrijwillige hulp van ouders. We spelen nu met de gedachte een soort sportkooi op het plein te zetten en een 'bosje' met speeltoestellen. In de school krant hebben we een oproep gedaan voor hulp om dit plein te kunnen realiseren, en gelukkig hebben we daar veel respons op gekregen. De grote betrokkenheid van de ouders is één van de voor- De leerlingen van de Geijsterse basisschool hopen op een nieu we speelplaats. delen van een kleine school." LEEFBAARHEID De beperkte omvang van de school brengt ook zorgen met zich mee. "Als we kijken naar het aantal woningen in Geijsteren, dan moe ten we concluderen dat het aantal leerlingen in de toekomst zal gaan dalen, en daar maken we ons toch wel zorgen over. Voor de leefbaar heid van het dorp is het van groot belang dat er een levendige school aanwezig is. Het is problematisch dat er geen of weinig nieuw bouw in Geijsteren komt. Nieuwe woningen trekken jonge gezinnen aan en dat brengt ook nieuwe kin deren voor de school. Dat is goed voor de school, maar ook voor de kinderen van de school en voor de leefbaarheid van het dorp. Wij streven er niet naar om een grote school te worden, maar we wil len wél een levendige school zijn, om zo een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid van het dorp. Ik hoop dan ook dat er snel nieuw- bouwplannen komen." Donderdag 3 mei 2007 - Pagina 9 Toon van Heesch (63) is vrijdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij heeft sinds 1987 diverse acti viteiten ontplooid en is nog altijd actief op het terrein van sport, welzijn en het kerkelijk leven. Daarnaast zet hij zich bestuurlijk en uitvoerend in voor de Dorpsraad Blitters- wijck, BVV'27 en de Stichting Parochiehuis Blitterswijck. Toon van Heesch is vanaf 1987 lid en vertegenwoordiger van de ouderenvereniging en de jeugdaf deling van de voetbalclub (1987 1997) en vanaf 1997 voorzitter van de dorpsraad in zijn dorp. Tevens is hij betrokken bij de organisatie van veel evenementen voor de jeugd en de ouderen in Blitterswijck. Van 1993 tot 1997 was hij jeugdvoorzitter en lid van de jeugdcommissie van de samen werking tussen de sportvereni gingen van Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck. Ook verzorgt hij de pr voor de 285 leden tellende Blitterswijckse voetbalclub BVV'27, onder meer door het schrijven van wedstrijd verslagen in de regionale nieuws- krant Peel en Maas en het behe ren van de website. Van Heesch is tevens vanaf 1995 secretaris van de Stichting Parochiehuis Blitters- wijck. Simon Kreutz 54) uit Blitt- terswijck is vrijdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nas sau. Hij ontplooit al sinds 1964 bestuurlijke activiteiten voor de samenleving op het gebied van welzijn, sport, carnaval en muziek. Hij was bijvoorbeeld van 1964 tot 1973 leider van Jong Neder land en van 1997 tot 2006 secre taris van muziekvereniging Moed en IJver. Verder is hij vanaf 1965 vrijwilliger bij de Blitterswijckse voetbalvereniging BVV'27. Eerst als jeugdleider, van 1970 tot 1977 was hij jeugdtrainer en sinds 1977 is hij bestuurslid. Momenteel is hij adviseur van het bestuur en houdt hij zich bezig met jeugdzaken. Tevens is Kreutz nog altijd een actief lid van carnavalsvereniging De Ruuk. Hij was voorzitter van de revuecommissie en organiseert de jaarlijkse revueavonden voor de Blitterswijckse gemeenschap. Lenteconcert Het Gemengd Koor Tienray houdt op zaterdag 5 mei een lenteconcert in het parochiehuis aan de Bernadettelaan in Tienray. Aanvang: 20.00 uur, entree gratis. De deelnemende koren zijn de gemengde zangvereniging Merula uit Melderslo, Bliërickse Zang- kompenie uit Blerick, het Budels Gemengd Koor en het Gemengd Koor Tienray. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: FJ.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 aG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedre- cepten:Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Openings tijden: ma., di. en do. van 10.00 12.30 uur. In de gemeente Meerlo-Wans- sum werd burgemeester Joep Hahn donderdagavond benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Hij werd door gouverneur Frissen in het gemeentehuis in het zonnetje gezet vanwege zijn belangrijke en veelzijdige maat schappelijke verdiensten bij diver se organisaties op regionaal en provinciaal gebied. Joep Hahn is onder meer vele jaren werkzaam geweest in diverse functies bij ver schillende gemeenten. Sinds 1985 is hij burgemeester van Meerlo- Wanssum. Joep Hahn vervult al meer dan dertig jaar tal van nevenfuncties. Hij is actief en actief geweest in de politiek, de sport, de gezond heidszorg, kunst en cultuur, het onderwijs, media, ruimtelijke ontwikkeling, volkshuisvesting en muziek. Op bestuurlijk vlak was en is hij actief als voorzitter van de Woningbouwvereniging Almere, plaatsvervangend voor zitter van de Stichting Kunst en Cultuur Limburg, voorzitter van de Stichting Monumentenzorg Limburg, voorzitter van de Stich ting Volwasseneneducatie Noord Limburg, voorzitter Wildbeheer eenheid Meerlosebaan, voorzitter van de Muziekschool Venray e.o. en vicevoorzitter van de Stichting Omroep Limburg. De 73-jarige Wanssumse Lilo Stark-Ziegelmaier is een klei ne, dappere vrouw met grote daden. Al vele jaren zet zij zich vooral in voor medemensen die op de vlucht zijn. Bij haar hebben de vluchtelingen in Noord-Limburg altijd een luis terend oor en zij knokt voor de mensen die hun land en familie voor hun eigen veilig heid hebben moeten verlaten vanwege hun politieke mening of geloofsovertuiging. Voor al haar werk voor onder andere Vluchtelingenwerk Noord Limburg werd Lilo Stark vrij dagmorgen door de kersverse ridder burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Mensen als Lilo Stark spreken met hun hart en dat is dé basis voor menselijkheid, sprak burge meester Hahn, die zeer veel loven de woorden had aan het adres van de vrouw die honderden vluch telingen warmte en liefde heeft gegeven en geholpen om hun eigen weg in te slaan. De in Duitsland (Lauch- heim) geboren Stark is al vanaf 1982 actief lid van de Interna tionale Werkgroep Vastenactie (Noord)Limburg en is ze enkele jaren vrijwilligster geweest bij Huize Doortocht, een tehuis voor voor dak- en thuislozen in Venlo. In 1984 heeft zij mede Vluchte lingenwerk Noord-Limburg opge richt en sindsdien is ze samen met 55 vrijwilligers bijna dag en nacht in de weer. Zij geeft leiding aan het bureau te Venlo, juridi sche begeleiding aan asielzoekers en vluchtelingen en bemiddelt met gemeenten, advocaten en gemeentelijke diensten. Elke dag gaat ze per openbaar vervoer van Wanssum naar Venlo om haar vrij willigerswerk te verrichten. Dat ze een uitstekende band heeft met de vluchtelingen, bleek wel tijdens de uitreiking van de onder scheiding in de raadzaal van het gemeentehuis. Veel vluchtelingen en ex-vluch telingen waren aanwezig om de happening nog meer kleur te geven. Lilo Stark is ook als vrijwil liger actief bij de jongerenkerk in Venlo. Ze relativeerde haar werk door te zeggen dat ze het niet alleen heeft gedaan, maar samen doet met tientallen vrijwil ligers uit Noord-Limburg. En mede dankzij haar ridderschap krijgt het vluchtelingenwerk in Noord Limburg weer extra aandacht, en dat vindt Lilo Stark welhaast het belangrijkste van de koninklijke onderscheiding. In 1993 kreeg ze ook al de erepenning van de gouverneur van Limburg, in 1999 kreeg ze de prestigieuze Wortelet- ruuy van CV De Wortelepin in Ble- rick uitgereikt en zes jaar geleden ontving zij de gouden speld van de gemeente Venlo. De feestelijke uitreiking in Meerlo-Wanssum werd bijgewoond door tientallen vrienden en bekenden, familie en vrijwilligers met wie Lilo Stark al die tijd heeft samengewerkt. Ook de bekende Venlose kapelaan Leo Breuren, oud-wethouder en oud kamerlid Theo Stroeken, wethou der Jan Lamers van Venlo en SOS Meerlo-Wanssum- voorzitter René Poels waren aanwezig. Henny Derksen-Zondervan (69) is vrijdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Meer- lose ontplooit bestuurlijke activitei ten sinds 1973 op het gebied van cultuur, welzijn, kerk en gemeente politiek. Haar inzet kwam en komt ten goede aan de samenleving, ze heeft zich gedurende lange tijd als vrijwilliger ingezet voor de samen leving. Henny Derksen-Zondervan was onder meer jarenlang secre taris en penningmeester van de Vrouwenbeweging Meerlo. Daar- naast was ze ook secretaris en pen ningmeester van de Vrouwenbewe ging Kring Horst, waarin ze Meerlo vertegenwoordigde. Momenteel is ze bestuurslid van de dorpsraad in Meerlo en secretaris en typiste van 't Meerlo's Klokje, het dorpsblad. Ze hield ook de administratie en de abonnementen van het leden bestand bij. Gedurende twee jaar was Henny Derksen Zondervan secretaris van het CDA en ze was ook vrijwilligster bij het poetsen van de kerk. Een uitdagende en prikkelende speelplaats Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9