"Brukske is een fijne wijk n y0 /,04° Nog geen bedrijf voor Sciencelink Julicher Meijer BEZORGEN? SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 3 mei 2007 - Pagina 3 Wethouder Emonts: "Gevolgen zijn zeer beperkt" Samenwerking Venray vindt het prima dat vrijwilligers- steunpunt Match ondersteu ning krijgt van Synthese. Maar dat dit ten koste gaat van jon geren en het maatschappelijk werk, is bij de partij in het verkeerde keelgat geschoten. Samenwerking kreeg in de commissie Maatschappelijke Diensten steun van de meeste andere partijen. Wethouder Emonts (PvdA) is evenwel niet van plan de bezuiniging terug te draaien. Match kan voortaan twintig uur per week beschikken over een kracht van welzijnsinstelling Syn these. De kosten van 42.000 euro per jaar, moeten echter ergens anders worden weggehaald. Zon der de commissie Maatschap pelijke Diensten te raadplegen, heeft het college al een besluit genomen. Er is flink geschrapt bij activiteiten voor jongeren (bus, infopunt, tienerdag) en het maat schappelijk werk waar nu wacht lijsten dreigen te ontstaan. Match-voorzitter Piet Kroft is uiteraard blij met de externe steun voor zijn organisatie. Maar hij voelt zich 'hoogst ongelukkig' met de werkwijze van wethouder Emonts en het college. Bij de com missieleden stond vorige week de steun aan Match niet ter discussie. Maar wel de gevonden bezuinigin gen. werking) hekelde de gang van zaken. Hij vindt dat de politiek op voorhand geïnformeerd had moeten worden. Jaarlijks wordt bij de begrotingsbehandeling een keuze gemaakt uit het diensten- boek van Synthese. "We hebben al vaker gevraagd de politiek vooraf te betrekken bij wijzigingen", zei Wijnhoven. "Dit collegebesluit ver baast ons ten zeerste. We hebben hier grote problemen mee." Wijnhoven wijst erop dat jeugd- en jongerenbeleid een speer punt voor het college is. "Hoe is het dan te rijmen dat er op deze manier gesneden wordt? Net nu er zoveel problemen op dit front zijn." Samenwerking vindt het ook onacceptabel dat er wachtlijsten dreigen te ontstaan bij het maat schappelijk werk. "Maatregelen met zo'n impact hadden eerst met ons besproken moeten wor den", aldus Wijnhoven die Emonts vraagt het voorstel opnieuw te bekijken. Samenwerking wil de 42.000 euro voor Match desnoods betalen uit de post onvoorzien of de algemene middelen. "Maar niet ten koste van mensen die maat schappelijke ondersteuning zo hard nodig hebben." De VVD en Elly van Dijck (PvdA) steunden Samenwerking. "Er is al zoveel bezuinigd bij maatschappe lijke diensten", zei Van Dijck "Daar moet nu een einde aan komen. Jeugd en jongeren zijn inderdaad een speerpunt van beleid. Daar moeten we uiterst voorzichtig Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) wilde de gevolgen van de bezuiniging weten. "De maat schappelijke gevolgen zijn zeer beperkt", reageerde Emonts. "Een heroverweging is niet aan de orde. Het is een bevoegdheid van het college en het besluit is in over leg met Synthese genomen." De wethouder zei dat het voor het maatschappelijk werk nog het meest lastig is. "Want het zit er dik in dat er wachtlijsten komen." De bezuinigingen bij de jongerenbus en het jongereninfopunt, kunnen volgens Emonts worden opgevan gen door de inzet van straathoek werkers en het nieuwe jongeren centrum dat op 1 juni opengaat in café 't Podium. In theatercafé De Artiest vond dinsdagmiddag de officiële bouwstart plaats van de parkeergarage van De Gouden Leeuw. Bij grootschalige bouwprojecten als De Gouden Leeuw is het gebruikelijk feestelijk stil te staan bij de start van de bouw. Nico Eurlings, directeur van projectontwikkelaar 3W, en wethouder Lei Heldens ontvingen de genodig den, onder wie toekomstige bewoners, omwonenden en andere Venraynaren. Even later vond de feestelijk starthandeling plaats op de bouwlocatie. Beide heren onthulden op de bouwplaats een cartoon, die symbool staat voor het kunstwerk dat door de projectont- wikkelaar wordt aangeboden aan de toekomstige bewoners van De Gouden Leeuw. In de toekomst wordt dit kunstwerk, dat nog gemaakt moet worden, geplaatst in de binnen tuin van De Gouden Leeuw. Aansluitend overhandigde wethouder Heldens een cheque aan vertegenwoordigster Ina Roosenboom (foto) van de contactgroep De Gouden Leeuw. Deze cheque is goed voor twee gratis wasbeurten voor de ramen van de omwonenden. Daarmee wil Venray iets terugdoen voor de verwachte (stof)overlast tijdens de bouw van het complex met parkeergarage, winkels en ongeveer 160 woningen. Wethouder Van der Broeck: "Bezuiniging toch doorzetten" De meeste politieke par tijen, behalve PvdA en Lokaal Aktief, willen dat de schouw burg niet verder wordt gekort op de subsidie. Bij de bezuini gingsoperatie in 2003 is afge sproken dat de schouwburg jaarlijks 80.000 euro subsidie moet inleveren. Hiervan is nu 44.000 euro doorgevoerd, ter wijl in de komende jaren nog 36.000 euro gekort moet wor den. In de commissie Maatschap pelijke Diensten vindt een meer derheid dat er nu wel genoeg bezuinigd is. Bovendien staat de gemeente er financieel veel beter voor dan in 2003. Het college wil de 80.000 euro geleidelijk bin nenhalen door jaarlijks te korten op subsidie voor het onderhoud. Elly van Dijck (PvdA) vindt het een passende methode. "Over al die jaren verspreid is het ook het minst pijnlijk." Voor Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) had de 80.000 euro allang gekort moeten zijn. "Door hun vertragingstactiek hebben ze steeds uitstel kunnen krijgen. We willen dat het college keihard vasthoudt aan de voorge nomen bezuiniging. We kunnen het geld beter geven aan vereni gingen waar wel alle mensen wel kom zijn", aldus Van den Hoek, die vindt dat de prijzen van entree kaartjes verhoogd moeten wor den. "De bezoekers blijven toch wel naar de schouwburg komen." Martin Wijnhoven (Samenwer king) constateerde 'dat de schouw burg steeds meer de huiskamer van Venray wordt'. "Daar mogen we best trots op zijn. Het heeft uitstraling tot buiten de gemeen tegrenzen. We moeten daarom de bezuiniging heroverwegen." Ingeborg de Barbanson (VVD) vindt het van belang dat de schouwburg de brede program mering ('voor elk wat wils') kan behouden. "De schouwburg doet het goed en dat moet zo blijven. Het bestuur komt met goed onder bouwde reacties. Alternatieven zijn er niet voor de bezuiniging. Het heeft ook gevolgen voor het onderhoud. We pleiten ervoor de resterende bezuiniging niet meer op te leggen." Roland van Hal (SP) kon zich vinden in het pleidooi van de VVD. Gerard Thijssen (inVENtief) zei dat het besluit om te bezui nigen is genomen in een tijd dat de gemeente veel krapper bij kas zat. "Het bestuur kent een degelijk aanpak. We moeten ons nu anders opstellen. Het is tijd voor een her overweging." John Michels (CDA) herin nerde eraan dat eind 2007 het vierjaarlijkse convenant afloopt. "Het is een goed moment om hier opnieuw naar te kijken." Wethouder Van der Broeck (CDA) toonde zich zeer te spreken over de prestaties van de Venrayse schouwburg. De bezettingsgraad van 65 procent is hoger dan het landelijk gemiddelde (55%). Het personeelsbestand is veel lager dan dat van vergelijkbare schouw burgen. De gemeentelijke subsidie per bezoeker bedraagt in Venray 11,36 euro. In de regiogemeen ten is dit gemiddeld 12,27 euro terwijl het landelijk gemiddelde 13,50 euro is. SUBSIDIE In Venray is de subsidie van de gemeente 36 procent van de totale inkomsten. Bij vergelijkbare schouwburgen is dit 45 procent. Bovendien opent de schouw burg steeds vaker de deuren voor sociaal-culturele activiteiten voor verenigingen en vrijwilligersor ganisaties. De foyer wordt hier gratis voor beschikbaar gesteld. Afgelopen jaar vonden er 120 gratis voorstellingen plaats, dit is vier keer meer dan in het conve nant is afgesproken. "De schouw burg doet het inderdaad zo gek nog niet", zei Van der Broeck. "We mogen er best trots op zijn dat het zo goed draait." Toch wil de cultuurwethouder niet meegaan met de meerder heid van de commissieleden. Van de Broeck vindt dat de afgespro ken taakstelling van 80.000 euro, waar de gemeenteraad destijds in meerderheid achter stond, moet worden gehaald. "Ik raad een her overweging af. Het loopt door deze bezuiniging echt niet spaak. Het heeft geen gevolgen voor het onderhoud, de programmering of de verenigingen", aldus Van der Broeck, die voor het nieuw op te stellen convenant schoon schip wil maken. "Deze zomer komt er eerst een nieuw kunst- en cultuur beleid. Daarna volgt het conve nant. Daarom wil ik nu een dikke streep zetten onder de voorge nomen bezuiniging om dan stap voor stap verder te gaan." Wiljij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Moederdagontbijt Moeders worden op zondag 13 mei in zonnetje gezet. Kiwa- nis Club de Rooyse Ladies speelt daarop in door voor de tweede keer een geheel verzorgd moe derdagontbijt te houden bij moe ders thuis! Uiteraard komen de opbrengsten van deze actie ten gunste van het goede doel, name lijk het kookatelier van de school voor speciaal basisonderwijs Focus in Venray. Focus Venray heeft vanuit zijn visie gekozen voor het werken met ateliers. Ze hebben een aan tal leergebieden zoveel mogelijk in ateliers ondergebracht met veel uitdagende leermiddelen. Er is een rooster opgezet, zodat de kinderen alle ateliers binnen een week bezoeken. De talenten van de kinderen worden veel meer uitgedaagd en hun zelfvertrou wen groeit enorm. Het bedrag dat Focus ontvangt van Kiwanis Club de Rooyse Ladies zal wor den gebruikt voor de inrichting van een nieuw op te zetten kook- atelier. De Rooyse Ladies zetten zich geheel vrijwillig in om voor de moeders in Venray en kerkdor pen een ontbijt samen te stellen. Dit luxe ontbijt wordt op zondag 13 mei tussen 8.00 en 9.30 uur thuisbezorgd. Het ontbijt kan des gewenst worden aangevuld met champagne. Wie een moeder ook eens echt verrassen, kan het speciale Rooyse Ladies Moederdagontbijt bestel len. Het Moederdagontbijt kan tot 8 mei worden aangevraagd via pp- mdings@hetnet.nl. of via tel. 06 51789175. PEEL EN MAAS een abonnement waard ff 1000 1010 1020 990 980 Is Brukske een mooie wijk? Ja, vinden acht van de slechts elf mensen die reageerden op de stelling van vorige week. De meningen zijn dus verdeeld. Sommigen vinden Brukske een mooie wijk van wege de vele culturen die in de wijk wonen, anderen vinden de woningen en gebouwen ouderwets. 'Brukske is een fijne wijk, maar aan het cen trum en de toegankelijkheid van de wijk mag wel het een en ander verbeterd worden', schrijft Mustafa Tilaïdie. Jan Peeters woonde jaren lang in de wijk, maar verhuisde enkele jaren geleden naar Horst. Hij schrijft. 'Brukske moet snel vernieuwen, want de gebouwen zijn ouderwets en veel woningen kunnen ook wel een opknapbeurt gebruiken. Ook het winkelcen trum is niet al te best te vinden. Daar moet verandering in komen wil de wijk aantrekkelijker wor den'. M. Unasic vindt 'Brukske een prima wijk'. 'Ik woon hier al twin tig jaar en snap al die negatieve berichten niet. Brukske is een prachtige wijk, een smeltkroes van culturen. Daar moet je juist van genieten'. F. Wilms is van mening dat Brukske een wijk is die wel een opknapbeurt kan gebruiken. 'Maar dat geldt voor meer wijken in Venray. Er staan in Brukske te veel dezelfde woningen, dat is niet goed voor de samenstelling van de bevolking in de wijk. Qua bewoners is de wijk geen goede afspiegeling van de samenleving'. J. Peeters is het met hem eens. 'Ik woon graag in de wijk, maar er moet wel wat gebeuren. Met een nieuw winkelcentrum en woningen in verschillende prijs klassen kun je het imago van de wijk al aardig opkrikken. Maar ik vind Brukske een mooie wijk om in te wonen, vooral vanwege alle culturen die in Brukske wonen en leven." Wonen Venray en de gemeente moeten Brukske snel opknap pen, vindt N. Lucassen. 'Brukske 970'\ 960' 950 is een mooie wijk, maar er kan toch nog veel aan verbeterd wor den. Ik erger me bijvoorbeeld aan de overlast van hondenpoep en zwerfafval en ben benieuwd naar de plannen die de gemeente en Wonen Venray hebben met de wijk. Ik heb gelezen dat er meer kwalitatief goede en duurdere woningen in de wijk komen. En ik hoop dat ze het winkelcentrum beter bereikbaar maken. Dat zou volgens mij een goed begin zijn'. De Barometer gaat met vakantie en keert na de zomer weer terug. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De gemeente is er nog niet in geslaagd een bedrijf te strikken voor laboratorium park Sciencelink. Half januari werden de plannen gepresen teerd. Het bedrijvenpark komt op een zichtlocatie langs de A73 op bedrijventerrein De Hulst II. Wethouder Heldens toont zich desondanks optimistisch. In de commissie Middelen vroeg Joos Linskens (CDA) naar de stand van zaken. Hij wilde de resulta- Vervolg voorpagina 'Speeltje college en ambtelijke top' Behalve inVENtief zijn alle partijen het erover eens dat het gemeentehuis op de huidige locatie moet blijven. Bert Lins- kens wees op het karakter, de uit straling en de betekenis die het gebouw heeft voor veel Venrayna- ren. "Maar er moet veel gebeuren wil het een modern kantoorpand worden. Toch is het de beste optie hier te blijven. Ook als de kosten wat hoger uitvallen", aldus Lins- kens. De VVD was in het verleden voorstander van nieuwbouw elders. Daar komt Frans van der Kruijf nu van terug. "Omdat het huidige gemeentehuis nauwe lijks verkoopbaar is. Bovendien zou vertrek een desinvestering zijn van de nieuwe publiekshal", aldus Van der Kruijf, die vindt dat nieuwbouw evenwel veel voorde len biedt. "Dan kun je het gebouw beter vormgeven aan de eisen van de moderne tijd." De VVD eist dat de renovatie de kosten van nieuw bouw niet mag overstijgen. De opzet is dat het gemeen tehuis er na de renovatie weer dertig tot veertig jaar tegen kan. Richard de la Roy (Lokaal Aktief) heeft zijn bedenkingen. "Ruim tien jaar geleden is het al grondig ver bouwd. En nu moet er weer heel veel gebeuren. De ontwikkelingen staan niet stil. Over tien jaar zal er weer veel veranderd zijn met nieuwe inzichten", zei De la Roy die efficiency belangrijker vindt dat het uiterlijk van het gebouw. "Dertig miljoen is erg veel geld. Maar het is wel noodzakelijk. De werkplekken zijn ondermaats en ze moeten voldoen aan de arbo- eisen." Wethouder Najja (PvdA) beloof de met een degelijke financi- ele onderbouwing te komen. Hij zegde toe dat de nieuwe publieks hal wordt ingepast. "Zodat er geen sprake is van kapitaalvernietiging." Najja was blij met de brede steun voor de renovatie. "Dit is een ide ale plek dichtbij het centrum die goed bereikbaar is. Het allerbe langrijkste is dat er goede produc ten en diensten geleverd worden. Dat verdienen de burgers van Ven ray ook." ten van de acquisitie weten. "Wie is de voortrekker? En hoe actief gebeurt het? De invulling van het terrein mag niet te lang op zich laten wachten", vond Linskens. Heldens moest bekennen dat na drieënhalve maand de oogst karig is. "Nee, we hebben nog geen enkele handtekening. Maar achter de schermen gebeurt er veel. De reacties zijn positief. Acquisitie vergt nu eenmaal tijd. We kiezen niet voor intermediairs want dat werkt niet goed. Het beste is een directe en persoonlijke 'face to face' benadering. Het is vooral een kwestie van de lange adem", aldus Heldens, die hoopt snel resul taat te kunnen boeken. "Het is van belang dat het eerste schaap over de dam komt. Dan wordt het gemakkelijker om meer bedrijven binnen te halen." De gemeente is op zoek naar bedrijven die onderzoek en ont wikkeling verrichten voor de far maceutische industrie, fijnchemie en voedingssector. Volgens Hel dens is het een sterke groeimarkt. Hij meldt dat Sciencelink een Drie zorgwoningen in Landweert Op de hoek Herik-Honing- klaver in de wijk Landweert komen drie zorgwoningen voor twaalf bewoners van de stichting Dichterbij. Initiatief nemer Holtermans moest zijn plannen bijstellen na protes ten van buurtbewoners. Zij vrezen verkeersoverlast en vonden het oorspronkelijke bouwplan - vier woningen voor veertien bewoners - te groot op die plek. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) verwacht dat het col lege in mei groen licht kan geven voor het gewijzigde bouwplan. "Na alle commotie moest er eerst een goede communicatie met de buurt komen. Er is goed gekeken naar de verkeerssituatie en de ste denbouwkundige problemen", zei Teunissen in de commissie Stede lijke Ontwikkeling. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) stelde vragen in de com missie omdat Holtermans groen had laten rooien op de beoogde bouwplaats. "Maar dit betekent niet dat er al bouwactiviteiten plaatsvinden", verklaarde Teunis sen. "Holtermans heeft op eigen erf en op eigen risisco een groene haag verwijderd. Dit is het opscho nen van de locatie. Er is verder niets aan de hand." Van den Hoek vindt het jam mer dat er nu minder zorgwonin gen komen. "De buurt had vooral bezwaar tegen het taxivervoer." Bert Linskens (PvdA) merkte op dat het gewijzigde plan qua bouw- masse niet veel kleiner is. "Het gaat per saldo slechts om zeven kubieke meter minder." plek krijgt op de 'Versnellingsa genda' van de provincie Limbrug. "Behalve van de provincie krijgen we ook ondersteuning van het Liof en Kamer van Koophandel. Het draagvlak is er maar dit is niet genoeg." Heldens zei dat er twintig bedrijven zijn geselecteerd die actief benaderd worden. "De eer ste contacten lopen en er zijn afspraken gemaakt. Het is bemoe digend. Ook hebben we Science link in Den Haag gepresenteerd voor internationale bedrijven." Tevens gaan de gemeenten in de regio Venlo samenwerken op het gebied van acquisitie. Dat gebeurt onder de vlag van Green- port, het terrein waar in 2012 de Floriade gehouden wordt. "We denken eraan samen een acqui sitiebureau op te zetten. Door krachten te bundelen kunnen we beter marktonderzoek doen. Dan kunnen we ook wereldwijd men sen op pad sturen." Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs. Gratis intakegesprek. DE SCHEIDINGSWEG Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters (077) 352 33 59 of 06-53264978 www.scheidingsweg.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Samenwerking verwerpt korting jongerenwerk Martin Wijnhoven (Samen mee zijn." Gratis ramen wassen voor buurt De Gouden Leeuw Politiek wil korting schouwburg stopzetten Verspreidingsburo Gratis 1 kennismakingsgesprek '"üniitif in i ;:ü9H ai oo OO 0) oo ai

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3