Waterpoloërs Spio onderuit in laatste wedstrijd TC Venray blijft op koers Swakhoven leidt TC Rodhe naar zege OBK kampioen Promotie heren Rooyse VK! Tom en Mustafa presteren goed op NK-A Martin Hendriks stopt als trainer Dames Red Stars zeker van handhaving Eventing Castenray PEEL EN MAAS Donderdag 3 mei 2007 - Pagina 23 Spio-jeugd toont talent MGC Venray Biljartbond Horst-Venray Geweldige ontknoping in Panningen Door een halve competitie tegen Apollo uit Mill en Polaris uit Helmond te winnen, zijn de vol leybalheren van Rooyse VK gepro moveerd naar de eerste klasse. In sporthal Piushof in Panningen wisten de Venrayse volleybalhe ren op indrukwekkende wijze dit toetje te winnen en promotie af te dwingen. DZT 2-Spio 10-4. Doelpunten Spio: Jeroen Bosch (3x) en Erwin Streefland. De waterpoloërs van Spio speelden afgelopen zondag in Deurne tegen de reserves van DZT. Voor Spio stond er in deze laatste seizoenswedstrijd niet meer veel op het spel. Met een zevende positie in de 4e klasse bond mag Spio terug kijken op een goed seizoen. Voor het vorig jaar gepromo veerde DZT stond er zondag meer op het spel. De heren uit Deurne hadden vooral in het begin van de competitie veel aanpassing moeilijkheden aan het spel in 4e klasse bond. DZT wist echter de laatste wedstrijden voldoen de punten bij elkaar te sprokkelen om het tot de laatste wedstrijd spannend te houden. Door een 10-4 zege op Spio wist de thuisploeg degradatie te voorkomen. Het tot het bod gemotiveerde DZT liet in de eerste periode zien alleen maar tevreden te zijn met een winst op middenmoter Spio. De thuisploeg liet fris aanvallend waterpolo zien wat in de eerste periode al meteen in vier doelpunten resulteerde. Spio had het deze periode duidelijk het nakijken en moest in de rest van de wedstrijd alles op alles zetten om deze 4-0 ach terstand goed te maken. In de tweede periode kwam Spio beter in haar spel. Jeroen Bosch bracht met twee doelpunten Spio weer een beetje dichterbij, maar ook Deurne wist deze periode te scoren. Met een 5-2 achterstand ging Spio de derde periode in. Ook in deze periode zetten Spio de thuisploeg behoorlijk onder druk. De Deurnese formatie werd over het hele veld uitverdedigd. Hierdoor werd het spel van DZT erg slordig. Even leek het er op dat Spio van het slordige spel ging profite ren. De 5-2 achterstand werd verder gedicht tot een 5-4, echter verder dan vier doelpunten kwam Spio niet. DZT was zondagavond vele malen feller dan Spio. De wedstrijd werd daarom via een 7-4 periodestand 10-4 ver diend gewonnen door de heren uit Deurne. Deze nederlaag heeft echter geen gevolgen voor de stand. Na 22 compe titiewedstrijd eindigt Spio als zevende in de 4e klasse bond. Een erg goed resultaat voor de heren uit Venray die pas drie seizoenen op dit niveau spe len. Daarbij mag Spio zich tot één van de top waterpolo teams van Limburg rekenen. Slechts het team van Sittard, dat dit seizoen uit de 3e klasse degra deert is sterker dan Spio. Dit bete kent dat de heren van Spio volgend seizoen in de 4e klasse Limburgse derby's speelt tegen zowel Horst als Sittard. Volgend seizoen is het weer de taak van de trainers Geert Mommen en Gerrit-Jan Reurslag om de Venrayse formatie juist voor deze wedstrijden tijdig in vorm te krijgen. Op de derde speeldag van de lande lijke tenniscompetitie heeft het eer ste gemend team van TC Venray een goede stap gezet in de richting van het kampioenschap. In Asten werd het team van 't Root aan de kant gezet met 8-0. Hoewel de stand doet vermoeden dat het verschil tussen beide ploegen erg groot was bleek het in de praktijk in enkele partijen een close finish te zijn. 't Root uit Asten was voor het duel met Venray nog de enige ploeg die alle duels had weten te winnen. De Venrayse equipe, die eveneens nog ongeslagen is, was dus gewaarschuwd. 't Root beschikt over sterke dames en jonge, getalenteerde heren die, als ze over een goede dag beschikken, het de ploeg van trainer/coach Twan Len- sen erg lastig kunnen maken. Zoals gebruikelijk werd de dag gestart met de damesenkelspelen. Uit tactisch oogpunt had Venray een wijziging doorgevoerd in de opstelling. Carmen Ebus werd als eerste dame opgesteld en Marleen Custers nam het tweede damesenkelspel voor haar rekening. Ebus moest het opnemen tegen Lotte Mennen, een aanvallende speelster, die ondanks enkele kilootjes over gewicht, conditioneel en fysiek erg sterk is. De eerste set kende een gril lig verloop waarbij beide speelsters heel wisselvallig acteerde. Ebus liep uit naar 4-0, vervolgens wonnen Men nen drie games om uiteindelijk de laatste twee games weer aan Ebus te laten. In de tweede set trokken beide dames deze lijn voort en bleef de score op en neer gaan. Nu was het echter de speelster uit Asten die aan het langste eind trok en moest er een derde en beslissende set aan te pas komen. Ebus leek op tijd haar beste spel gevonden te hebben en won uit eindelijk met 6-2. Vervolgens was het de beurt aan Marleen Custers die het moest opnemen tegen de op papier minder sterke tegenstandster Josien van Bracht. Het krachtsverschil tus sen beide dames was vanaf de eerste game duidelijk zichtbaar en Custers was degene die continu aan de goede kant van de score bleef. Hoewel Van Bracht een goede partij speelde kwam zij toch vastigheid tekort om het Custers lastig te maken: 6-4 6-2. Ruud Geurts was de eerste Venrayse heer die de baan op mocht en hij nam het op tegen Robert van Someren. In het dagelijks leven zijn beide heren collega's dus deze wedstrijd was voor hen een bijzondere ontmoeting. In de eerste set ging de strijd gelijk op en speelde zowel Geurts als Van Someren een zeer redelijk niveau. Een tie-break moest uiteindelijk de doorslag geven en hierin trok Geurts aan het langste eind. In de tweede set kon Geurts echter geen vervolg geven aan zijn prestatie en wist hij slechts één game te veroveren. De Venrayse speler irri teerde zich zichtbaar aan de kwaliteit van de ballen en dit had jammerlijk een bepalende invloed op zijn spel. De enige game die Geurts overigens wist te behalen had hij niet eens zelf gewonnen maar verkregen door fou tief tellen van zijn tegenstander. In de derde set wist hij zich gelukkig op tijd te herpakken, en wederom door fou tief tellen van zijn tegenstander, trok hij de set met 6-2 naar zich toe. Tot slot was het de beurt aan Rob Luyben die het moest opnemen tegen Yan- nick van der Weerden. Luyben, die zijn enkelspel vorige week nog kansloos verloor, was gebrand op een goed resulaat en dat liet hij ook duidelijk merken. De Venrayse heer speelde fel en agressief en was het toonbeeld van vechtlust. De partij ontpopte zich in een heuse strijd met veel lange rally's waarbij de emotie soms hoog opliep. De eerste set werd uiteindelijk beslist in een tie-break die met 7-3 door Luy- ben werd gewonnen. In de tweede set was het verzet van de speler uit Asten gebroken en kon Luyben de set uitspelen: 6-2. In het damesdubbelspel moesten Ebus en Custers aantreden tegen Mennen en Van Bracht. Het Venrayse duo, dat het sterkste dubbel spelkoppel is in de eigen klasse, had in de eerste set opvallend veel moeite met de dames uit Asten. Ze kregen zelfs een setpoint tegen dat op mira culeuze wijze werd gemist door het duo van 't Root. Uiteindelijk werd de tie-break, die deze set moest beslissen, door Ebus en Custers gewonnen met 10-8. In de tweede set ging het zicht- baar makkelijker en was de wedstrijd binnen 20 minuten in Venrays voor deel beslist: 6-0. Het herendubbelspel bracht vervolgens al net zoveel inspan ning met zich mee als het damesdub belspel. Boers en Luyben, die het vaste herendubbel vormen, bleken in de eerste set moeite te hebben met het verrassend sterke spel van de tegen standers en vooral Boers kreeg weinig grip op de service van Van Someren en Van der Weerden. Wederom moest een tie-break de beslissing brengen maar deze werd helaas niet door Ven- ray gewonnen. In de tweede set scha kelde Luyben en Boers een tandje bij en kwamen zij steeds beter in de wedstrijd. De tegenstanders daarente gen zakten verder en verder weg. Van Someren en Van der Weerden waren fysiek en mentaal opgebrand en kon den het goede niveau van de eerste set niet vasthouden. De tweede set ging eenvoudig met 6-2 naar Venray. In de laatste en beslissende set walste de formatie van trainer/coach Twan Lensen over de 't Root heen en gunde hen geen enkele game: 6-0. De laatste twee gemengd dubbelspelen moesten er uiteindelijk voor gaan zorgen dat Venray de maximale score uit de ont moeting met 't Root zou gaan halen. Custers en Boers namen het op tegen Mennen en Van der Weerden en Ebus en Geurts moesten aantreden tegen Van Bracht en Van Someren. Al snel bleek dat het spel van beide Venrayse duo's op een aanzienlijk hoger niveau ligt dan dat van haar tegenstanders en dat deze duels, in tegenstelling tot veel partijen in deze ontmoeting, heel snel beslist zouden worden. Custers en Boers speelde ijzersterk en gunden hun opponenten slechts twee games (6-0 6-2) en ook Ebus en Geurts hoef den geen moment voor de overwin ning te vrezen. Zij wonnen met 6-4 6-3. TC Venray bekleedt, na deze ruime overwinning, nog steeds een eerste plaats in de rangschikking, met drie punten voorsprong op Merletten uit Boxtel en vier punten op GTR uit Geleen. Aanstaande zondag komt mid denmoter Rapiditas uit Nijmegen op bezoek. De wedstrijden starten om 10.30 uur op Sportpark Vlakwater aan de Kempweg in Venray. Het hoofdklasseteam van TC Rodhe heeft gespeeld tegen Panta Rhei 1 uit Limbricht. Phanta Rei realiseerde zich dat dit een sleutelwedstrijd was en had zich versterkt met de lokale trai ner Mark Vereecken. Dit mocht echter niet baten, met een tactische opstel ling van Rodhe resulteerde in het feit dat Thom Spee aantrad tegen Mark en de ondankbare taak had het hem zo moeilijk mogelijk te maken. Ondanks goed spel verloor Spee in twee sets. De tweede herenenkel was voor Eric Pellen. Met goed solide spel vanaf de baseline won Pellen de eerste set redelijk eenvoudig. De tweede set liep uit op een tiebreak die hij vrij eenvoudig met 7-3 won. De derde herenenkel werd een ware slijtage slag tussen Roel Swakhoven en Win- fried Hamacher. Deze vierde compe titiedag kenmerkte zich weer door veel zon en warmte. Hamachter won de eerste set nipt met 7-5. Met veel gepuf en gezwoeg won Swakhoven de tweede set in een tiebreak. De derde set moest de overwinning bren gen. Swakhoven speelde goed en ver zorgd tennis en bleek fitter dan zijn tegenstander en won set en de partij. De vierde herenenkel werd gespeeld door Tjeerd Jenniskens en werd zeer eenvoudig gewonnen met 6-2 en 6 0 van Rene Loo. Jenniskens speelde een goede wedstrijd en zette de lijn van de laatste week voort. De tweede herendubbel van Jenniskens en Rob Olthoff tegen Ed Urlings en Rene Loo verliep minder voorspoedig. Olthoff speelde te wisselvallig en zonder ver trouwen waardoor onnodig met twee maal 6-4 werd verloren. Maar toen het vertrouwde eerste herendubbel Swak- hoven en Spee. De tegenstander dacht dit varkentje wel even te wassen maar de heren waren zeer gemotiveerd om deze partij mee terug te nemen naar Venray en speelde hun tegenstander met zeer goed dubbelspel zoek en wonnen uiterst verdiend met 6-1 en 6-4. Rodhe ging dus naar huis met een zeer belangrijke 4-2 overwin ning. Deze dag kenmerkte zich in de afdeling 900 door zeer verrassende uitslagen en is het met geen mogelijk heid te zeggen wie kampioen wordt of gaat degraderen. Volgend weekend wordt niet gespeeld, zaterdag 12 mei moeten de mannen aantreden in en tegen Kerkrade, dit belooft wederom een leuke en spannende competitie dag te worden. De stand in de hoofdklasse Heren 35+: 1) Stein 4 - 17. 2) Kerkrade 4 - 14. 3) SLTC 4 - 14. 4) Vlodrop 4 - 12. 5) Rodhe 4 - 12. 6) De Gagel 4 - 11. 7) Panta Rhei 4 - 9. 8) Meijel 4 - 7. Het eerste team van OBK is voor de vierde keer kampioen geworden in zes jaar tijd. Dit jaar leek het er niet op dat dit team kampioen zou wor den, want sinds de fusie tussen Venray en Horst kwamen er een paar sterke ploegen bij. Zoals 't Huukske uit Well en De Ketsers uit Castenray. Het bleef ook spannend tot drie wedstrijden voor het einde van de competitie, want toen stond OBK nog maar vier punten voor op 't Huukske en LBC uit Overloon. Maar Piet Volleberg, J. van Duynhoven en H. Hendriks bleven de baas en uiteindelijk wonnen ze met een voorsprong van elf punten op 't Huukske en kon de vlag gehesen wor den. Afgelopen zondag organiseerde Spio een mini waterpolotoernooi in zwembad de Sprank. Uit heel Limburg waren jongens en meisjes uitgenodigd om op een speelse manier kennis te maken met waterpolo. De allerjong ste waterpoloërs van Spio waren met veertien kinderen sterk goed verte genwoordigd. In twee leeftijdsklasse streed Spio mee voor de prijzen, een team met spelers jonger dan 10 jaar en een team met spelers jonger dan 12 jaar. Beide teams van Spio speelden drie poulewedstrijden daarna moest een finalewedstrijd de beslissing geven. Helaas hadden de jongste talenten van Spio het erg moeilijk tegen de toch wat sterkere teams van andere vereni gingen. Toch werd er goed tegenstand geboden tegen tegenstanders waarvan de meeste al in competitieverband spelen. Ondanks dat de jongens en meisjes geen enkele wedstrijd wisten te winnen hadden ze natuurlijk wel veel plezier in het water. Beide teams van Spio mochten na een middag vol plezier tevreden zijn met een gedeel de derde plaats. Na afloop kreeg ieder kind zelfs een vaantje mee naar huis ter aandenken van het zeer succesvol verlopen Spio toernooi. Wat zondag vooral opviel is het aanvallende spel van de jeugd van Spio. Vooral bij de jeugd onder de twaalf jaar lag het tempo gedurende de hele wedstrijd erg hoog. Ook het team onder de 10 jaar liet erg leuk waterpolo zien. Mocht er in deze wedstrijden de bal nog met twee han den gespeeld worden, voor Spio gold dat er zoveel mogelijk met één hand gevangen en geworpen moest wor den. Juist deze toernooitjes zijn een goed oefenveld waarbij het plezier van de kinderen enorm belangrijk. De spelregels bij minipolo zijn daarom iets aangepast zodat zelfs beginnende spelertjes het spel zo plezierig moge lijk mee kunnen doen. Al met al een geslaagde dag waar men kon zien dat er voldoende talent aanwezig is bij de jongere waterpoloërtjes van Spio. Het laatste mini-waterpolotoernooi van dit seizoen wordt in Sittard gehouden. Natuurlijk zal de jeugd van Spio hier ook aanwezig zijn. Lijkt het je ook leuk om een keer mee te doen aan waterpolo? Meer info op spio.nl, of kom gerust eens langs bij onze trainingen: maan dag en vrijdag van 19:00-19:45 in zwembad de Sprank. Op de vijfde speeldag leverde Ger- rit Janssen als dagwinnaar op. Met een prima score van 70 slagen gaf hij zijn concurrenten het nakijken. Ook was hij verantwoordelijk voor de laagste ronde van de dag, namelijk 21. Hij klopte tevens Bets Wilms met 6 - 0, een score die ook werd gerealiseerd door de goed spelende Henk van Leeuwen (72), die Theo Litjens met 6 - 0 klop gaf. Derde werd koploper Leo Wilms, die met 74 slagen opnieuw sterk speelde, maar zich toch een ronde vergaloppeerde tegen Jo Litjens (26 85), die daarmee winnares bij de dames werd. Uitslag dus 4 - 2 voor Leo Wilms. Ook de nummer twee van het klassement Jan van Dijk boekte tegen Miet Clevers de maximale 6 - 0 winst met 76 slagen. Pierre Dean was eveneens uitstekend op schot met 72 slagen en een 6 - 0 overwinning op Truus van Dijk. Hij was daarmee exact even sterk als de eerder genoemde Henk van Leeuwen. Dus bezetten ze samen de tweede plek in de vijfde speelronde. Jan Litjens was wel de verrassing van de dag. Hij klopte zijn opponent Gerrit Vermeulen, die op het ogenblik het spoor een beetje bijster lijkt te zijn, overtuigend met 5 - 1 (76 - 80). Huub Straatman had één ronde de handen vol aan Annie Litjens, die dan ook gretig de twee punten inpalmde, maar verder liet Huub het niet komen in de met 4 - 2 gewonnen partij. Ten slotte was Piet van de Elst (4 - 2 winst) dan Riet Lem- mens, maar door een black-out gunde hij haar toch nog twee winstpunten in de tweede ronde. Leo Wilms (4,5 punten) blijft zich keurig aan de kop van de ranglijst handhaven. Ook Jan van Dijk (6 punten) wijkt als tweede niet van zijn zijde. Door de dip van Gerrit Vermeulen, die daarmee naar de zevende plaats duikelde, klom Henk van Leeuwen naar de derde plaats met 11,5 punten. De grootste stijger was Gerrit Janssen (12 punten), die van de dertiende naar de vijfde plek klom. Net vóór hem staat de andere verrassing Jan Litjens, die met evenveel punten (12) maar op basis van gemiddeldeverbetering de vierde plaats bezet. Bij de dames was een wisseling van de wacht. Door haar goede score veroverde Jo Litjens (18 punten) de leiding op Miet Clevers (19), die met één punt achterstand nu de tweede plaats in handen heeft. Op slechts een half punt meer (19,5) is Bets Wilms nu derde. De finale 3e klasse libre, gespeeld in café-zaal De Oldtimer in Venray werd georganiseerd door biljartvereniging DOS in Venray. Uitslag: 1) J. Beekmans DOS 12 mp. 2) G. de Haart SNA 12 mp. 3) P Gommans DOS 8 mp. 4) T. Aerts BC Vors 8 mp. 5) W. Camps Roe- lanzia 6 mp. 6) Th. Kronenberg DOS 4 mp. 7) T. Giezen OGO 4 mp. 8) G. Steeghs SNA 2 mp. Na een bloedstol lende finale tussen Jan Beekman DOS en Geert de Haart SNA, heeft De Haart vanaf de start de leiding genomen en deze niet meer weggegeven. Helaas voor hem kwam hij over drie dagen twee caramboles te kort, zodat Beek man toch nog de kampioen werd in de 3e klasse libre. De finale 4e klasse libre, gespeeld in de sporthal in Overloon, werd georga niseerd door biljartvereniging LBC in Overloon. Uitslag: 1) J. Goemans OGO 12 mp. 2) G. Toonen OGO 10 mp. 3) J. Peeters OoO 8 mp. 4) J. Verhalle oBK 8 mp. 5) H. Kamerman DOS 7 mp. 6) D. v.d. Sterren L'67 6 mp. 7) Th. Voes- ten OBK 4 mp. 8) T. Ophey OOO 1 mp. Na vele jaren van trouwe deelname aan de persoonlijke kampioenschap pen is het Jan Goemans OGO einde lijk gelukt om het kampioenschap overtuigend binnen te halen. Sportnieuws -info Het eerste duel in deze halve com petitie leverde een 2-0 zege op voor tweedeklasser Apollo dat eersteklas ser Polaris gemakkelijk aan de kant schoof. Voor Rooyse VK was de eerste krachtmeting tegen datzelfde Apollo dan ook meteen van eminent belang. Coach Jan Koopmans had voor een opstelling met een libero (Roel Jans sen) gekozen, zodat Koen Verweij, speler van heren 2, zich volledig op de aanval kon focussen. Die opzet wierp in eerste instantie geen vruch ten af. De openingsfase was duidelijk voor Apollo dat ook meteen afstand nam van de Venrayse volleybalheren. Rooyse VK toonde echter enorme veerkracht en in een zinderende eer- De volleybalheren van Rooyse VK promoveren naar de eerste klasse. ste set, die heel wat zweetdruppels kostte, keerde het tijd ten gunste van de Venraynaren. In een bloedhete zaal (gemiddeld 25 graden) werd voor ieder punt geknokt en werd de ach terstand uiteindelijk omgebogen in een nipte maar dikverdiende 27-25 setwinst. In de tweede set liet Rooyse VK er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Onder luide aanmoedigingen van de Venrayse aanhang op de tribune pakte Rooyse VK vanaf de eerste sla genwisseling een voorsprong. Het ging zelfs zo gemakkelijk dat speler Bjorn Emonts tijdens een time-out verzuchtte 'zo heb ik er geen zin meer in'. De spelvreugde droop af van de Venrayse volleybalheren die met 25 22 ook de tweede set en de partij tegen Apollo winnend afsloten. Door het resultaat in het eerste duel had Rooyse VK genoeg aan een set in de tweede partij met Polaris om promo tie af te dwingen. De eersteklasser dacht daar echter anders over. In de eerste set speelde Rooyse VK door vele persoonlijke fouten niet al te best en de set ging dan ook met 25-17 naar Polaris. In de wetenschap dat de tweede set per se gewonnen moest worden, vlogen de Venraynaren uit de startblokken. In een mum van tijd stond Rooyse met zes punten voor en was er geen vuiltje meer aan de lucht. De aanhang vierde al een feestje op de tribune en ook in het veld droop het spelplezier er vanaf. Mede door het goede verdedigen van Roel van Hooft in het achterveld haalden de mannen van coach Jan Koopmans de tweede set heel gemakkelijk bin nen: 25-15. Promotie was een feit. Het publiek ging uit zijn dak en de Rooyse volleybalheren konden het niet gelo ven. Na een jaar vol tegenslagen door vele blessure wist het team in de slot fase van de competitie toch promo tie naar de eerste af te dwingen, een geweldige prestatie. Voor de eer werd ook nog een derde set gespeeld. Hans Hendriks, die op 51-jarige leeftijd een geweldige prestatie neerzette, werd vervangen voor spelverdeler/aanvoer- der Rob Schoeber die een moeilijk seizoen achter de rug heeft na zijn ski-ongeluk. Beduusd werd hij in het veld gestuurd met als knipoog vanaf de zijkant van 'laat maar eens zien dat je weer terug bent'. Het werd een zenuwslopende set die tot die vijftien punten zou gaan. Polaris gaf niet op en probeerde alles op alles te zetten om degradatie tegen te gaan. Helaas voor hen waren de mannen van Jan Koopmans er ook op gebrand om deze set binnen te halen. De eerste paar punten gingen al gelijk naar de Helmondse ploeg. Rooyse VK nam echter snel het spelletje over en met een paar mooie buitenballen werd de eerste helft van de tweede set bin nen gehaald. De tweede helft werd een waar slagveld vanaf de vijftien. Er werd door beide teams voor elke bal geknokt met mooie rally's als resul taat. Uiteindelijk trok Rooyse VK in deze derde set met 20-18 aan het lang ste einde en pakte de volle buit. Voorzitter Martien Hendriks had toen al lang de liters bier klaarstaan voor de Rooyse mannen Afgelopen zondag werd in Hel mond het Nederlands jeugdkampioen schap voor A-spelers gehouden. Tom Thijssen en Mustafa Ali speelden een goed toernooi en wisten beiden door een tweede plaats in de poule door te stoten tot de laatste zestien. Daar eindigde het voor de beide spelers. Tom had teveel respect voor tegenstander Patrick Oeij, die hem bovendien met slim spel naar achte ren drukte. Mustafa had het ook moei lijk tegen reekshoofd Pepijn Leppers, maar speelde erg slim. Mustafa won bijna de tweede game, maar moest uiteindelijk door gebrek aan vast heid de winst aan Leppers laten. Voor Raoul Helmes eindigde het toernooi al in de poule, waar hij alle wedstrij den verloor. Hetzelfde gold voor Ben Hortulanus bij de Junioren, al won hij één partij. Tom en Raoul speelden samen een goed dubbel. Ze wonnen het eerste dubbel simpel om daarna met veel strijd met 3-1 te verliezen van Lep- pers/Van den Berg, de reekshoofden. Mustafa dubbelde met Westa-speler Niels van Koomen en ook zij wonnen het eerste dubbel. Daarna verloren ze van het duo Plijster/Van der Steen, de nummers 2. Ben dubbelde eveneens met een Westa-speler, Jeffrey Strik, maar zij verloren meteen het eerste dubbelspel. Een dag eerder werd eveneens in Helmond het NJK-B gespeeld. Daar wisten Max Thijssen en Annika Jen- niskens in hun respectievelijke klasse heel knap de kwartfinale te bereiken. Steven Ge wist bovendien de finale van het troosttoernooi te bereiken. Justine Janssen, Nina Veeken en Anouk Clerx haalden allen de hoofdronde. Justine kwam nog een ronde verder maar verloor kansloos van Christel Petit. Anouk had weinig in te bren gen tegen de latere winnares Sanne Philipsen. Nina verloor van Willianne Schipper. Voor Ernest Cruysberg, Nils Vervoort, Muhsin Alp en Judith Stoef eindigde het toernooi al snel in de troostronde. Na bijna 50 jaar is Martin Hendriks gestopt als trainer van de Venrayse vol leybalvereniging Rooyse VK. Martin is een verenigingsman pur sang, maar eenmaal moet er toch een afscheid genomen worden van een zéér bevlo gen trainer bij de Rooyse VK. Martin heeft veel meisjes en dames getraind en in zijn gloriejaren heeft hij de dames van VC Rooi zelfs naar de 1e divisie gebracht. Martin heeft zich onvergetelijk verdienstelijk gemaakt voor vele volleyballiefhebbers en in het bijzonder volleybalbeoefenaars. Vorige week trainde hij voor het laatst de meisjes in gymzaal De Toverbal, waar op gepaste wijze afscheid van hem werd genomen. Het damesteam van TTV Summa/Red Stars heeft zich zater dag definitief gehandhaafd in de eredivisie tafeltennis. In Amster dam werd weliswaar nipt met 4-3 verloren van Amsterdam '78, maar met 26 punten wordt het team minimaal zesde. De laatste wedstrijddag komende zaterdag zal uitsluitsel geven of de vijfde plaats behouden kan worden. Amsterdam ontvangt Vice Versa '51, Summa/Red Stars ontvangt thuis Bran- dersstad om 17.30 uur. De Venrayse formatie mag twee punten verspelen ten opzichte van Amsterdam. Zaterdag bleek in de warme hal het krachtverschil gering. Aan Amsterdam se zijde was Heleen Hop geheel fit in tegenstelling tot de wedstrijd eerder dit seizoen in Venray. Zowel invalster Marcia Kok als Kim Bakkers moesten buigen voor haar. Sabina won haar partij tegen Lea Kooij, maar verloor van Annemarie van der Kwast. Kim daarentegen won net als in Venray weer van Annemarie. Marcia Kok viel zaterdag in voor Kelly Willems, die wegens familieomstandigheden niet meespeelde. Marcia wist knap van Lea Kooij te winnen. Ook het gelegen- heidsdubbel Sabina en Kim verloor van Heleen en Annemarie, waarmee de eindstand uiteindelijk op 4-3 werd bepaald. Eventing Castenray op De Vliegert is een gezellig evenement dat in het weekeinde van zaterdag 5 en zondag 6 mei wordt gehouden. Het is een wedstrijd voor ruiters te paard met als hoogtepunt de cross country. Er is veel oog voor de natuur en een mooi evenemententerrein in country stijl voor jong en oud. Men kan proeven van de natuur en paardensport, een hapje uit de regio of een lekker drank je. Het rijden van een samengestelde wedstrijd is een uitdaging voor menig één die zich bezig houdt met de paar densport. Een wedstrijd waarbinnen alle disciplines aan bod komen, te weten dressuur, springen en een cross country. Aan de organisatie van zo'n evenement wordt in Castenray sinds enkele jaren hard gewerkt. Ook dit jaar worden deelnemers ontvangen uit de regio, landelijk en zelfs inter nationaal. Het laatste onderdeel van de wedstrijd is de crosscountry dit onderdeel van de wedstrijd vormt het hoogtepunt. Er wordt een route afge legd van hooguit 3,5 kilometer. Met hierin verwerkt achttien tot twintig sprongen. Al deze sprongen hebben een natuurlijke basis en liggen vast. Fried van Stiphout, bondscoach van het Nederlands eventing team, zal tij dens de wedstrijd toezien dat dit par cours vertegenwoordigt wat andere crossen in Europa ook doen NL: afwis seling, goede natuurlijke hindernissen en niveau verschillen. Op het nieuwe wedstrijdterrein in Castenray wordt gestreden in de klassen B L, M en Z voor paarden en pony's. In een grote tent is het prettig toe ven en er zijn consumpties verkrijg baar. Er staat een rodeostier te wach ten of een wat vriendelijker ogende melkkoe. Zie ook www.sgwlimburg.nl.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23