Gemeente Venray Werken aan een goed woon- en leefklimaat 't Podium nog vier weken gesloten Provincie tevreden met financiën Venray Nieuwe werkwijze rondom adviseren welstand Kijk ook op www.venray.nl Blauwe container voor glas Koninklijke onderscheidingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het asbest werd gevonden bij de voorbereidingen voor het aanbrengen van geluidsisolatie in 't Podium. Bij die voorbereidende werkzaamheden kwamen tevens gebreken aan vloer en elektriciteit aan het licht. Ook die zullen in de komende vier weken worden verholpen. De totale kosten bedragen naar schatting 60.000. 't Podium in Venray blijft nog tot 1 juni gesloten. Zowel op de zolder als in de kelder van deze horecagelegenheid heeft een gespecialiseerd bureau op 20 april beschadigd asbestboard gevonden. Dat moet meteen worden verwijderd. In het cafégedeelte is geen asbest aangetroffen. Maar om elk risico uit te sluiten, besloot burgemeester Jos Waals toch om 't Podium per direct te sluiten. De gemeente heeft jeugd, omwonenden en andere inwoners van Venray daarover actief geïnformeerd. Volgens de GGD is er geen gevaar geweest voor de gezondheid van bezoekers en omwonenden. Venray, focus op mensen Donderdag 3 mei 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 18 Alle zeven gemeenten in Noord Limburg, waaronder Venray, hebben hun financiën zo goed op orde, dat ze van de provincie tot het jaar 2010 zogenoemd repressief toezicht krijgen. Dat betekent dat de provincie de financiën van deze gemeenten met meer afstand zal volgen dan tot nu toe het geval was. dan moet je zorgen dat er meer jongeren naar de wijk trekken. Dat kun je doen door er bijvoorbeeld voor te zorgen dat de doorstroming in de bestaande woningvoorraad op gang komt en door extra woningen te bouwen." Differentiatie in woning aanbod en bevolkingsopbouw vormt een belangrijk speerpunt van de ge meente Venray. Een verscheidenheid aan woningtypen en bevolkingsgroe pen bevordert namelijk de leef baarheid. "Het is goed als diverse bevolkingsgroepen met elkaar in contact komen. Daarmee bevorder je bijvoorbeeld de integratie van allochtonen. Mooi ook dat oude ren zo kunnen genieten van jonge kinderen. Bovendien wordt het voorzieningenniveau gehandhaafd. Want wonen er kinderen in een wijk, dan zijn er immers ook scholen en speeltuintjes. Voor ouderen wordt daarentegen vaak een soos of een buurtsuper gerealiseerd." Werk aan de winkel De vraag is nu natuurlijk hoe het in Venray gesteld is met het woon klimaat. "Recent onderzoek heeft uitgewezen dat de meeste Venray- naren tevreden zijn over hun woning en woonomgeving", weet Hans Teunissen. "De woonomgeving in Venray wordt gewaardeerd met een 7,8. Dat is heel mooi, maar dat be tekent niet dat we achterover kun nen leunen. Omdat de maatschappij verandert, blijft er werk aan de win kel. Voor de komende jaren staan onder meer de verdere ontwikkeling van de Brabander, diverse woning bouwprojecten in de kerkdorpen en de herstructurering van Brukske op de rol. We blijven werken aan een goed woon- en leefklimaat." Kleinere bouwwerken aan de achterzijde van woningen in Venray zijn voortaan grotendeels welstandvrij. De tijd en energie die de gemeente daarmee bespaart, steekt ze in de grotere bouwprojec ten en stedenbouwkundige plannen, die meer invloed hebben op de kwaliteit van de omgeving. De nieuwe werkwijze rondom ruimtelijke kwaliteit is verwoord in de nota 'Ruimtelijke Kwaliteit in Venray'. De gemeenteraad heeft deze nota op 27 maart goedgekeurd. De nota vervangt de Welstandsnota. Naast een nieuwe werkwijze rondom de advisering over bouwplannen, is een van de belang rijkste wijzigingen voor de inwoners van Venray het grotendeels welstand- vrij verklaren van kleinere bouwwerken aan de achterzijde van woningen. De gemeente geeft daarmee meer vrijheid op plaatsen waar dat kan. De tijd en energie die ze daarme bespaart, zet ze in voor de grotere bouwinitiatie- ven en stedenbouwkundige plannen, waarbij de invloed op de kwaliteit van de omgeving groter is. Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit De oude commissie Welstand, Monumenten en Architectuur is daarom vervangen door het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK). De werkwijze van dit nieuwe ARK resulteert in een klantgerichte benadering. Veel energie wordt gestoken in het stimuleren en adviseren van initiatiefnemers. Naast deze begeleiding behoort ook de wettelijk verplichte beoordeling van plan nen tot de taken van het adviesbureau. Dankzij het nieuwe beleid hoeven veel bouwplannen niet meer door een hele 'welstandcommissie' beoordeeld te worden. Deze aanpassing leidt tot een efficiëntere werkwijze, beter afge stemd op de aard en omvang van de bouwplannen. Voor kleinere, eenvoudi ge bouwplannen worden gebiedsadviseurs en bouwcoaches uit het ARK be noemd. Waar nodig en mogelijk zullen zij zich specialiseren op een bepaald gebied of soort bouwplannen, zodat ze weten wat er speelt en de adviezen zo consequent mogelijk gegeven worden. Het ARK krijgt vooral een taak bij ingrijpende, complexe en belangrijke bouwplannen. Ook over bouwplannen bij monumenten en stedenbouwkundige plannen geeft het ARK advies. Nieuw vergaderschema In verband met de nieuwe werkwijze verandert ook het vergaderschema. Het oude schema, met elke drie weken een vergadering, is per 25 april vervallen. Vanaf nu vergadert de kleine commissie (gebiedsadviseur/bouw- coach) in de oneven weken op donderdagochtend. Eens in de vier weken wordt deze vergadering in de middag verlengd met een overleg van het vol tallige ARK. Meer informatie over de nieuwe werkwijze, het vergaderschema en de nota 'Ruimtelijke Kwaliteit in Venray' vindt u op www.venray.nl. Met vragen kunt u ook terecht bij Danny Danckaert, secretaris van het ARK. De provincie heeft de financiële positie en financiële functie van Venray en de zes andere gemeenten (Beesel, Arcen en Velden, Venlo, Sevenum, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum) diepgaand onder zocht. Dat gebeurt eens in de vier jaar. Op basis van die onderzoeken bepaalt de provincie welk soort toezicht zij de komende tijd zal hou den. Bij de begrotingen 2008-2010 bekijkt de provincie tussentijds of de gemeenten niet ernstig uit koers zijn geraakt. Mooi resultaat "Alle zeven onderzochte gemeenten hebben we vier jaar repressief toezicht kunnen geven. Een mooi resultaat, want enkele van deze gemeenten verkeerden nog maar kort geleden in flinke financiële problemen", zegt Herman Vrehen, verantwoordelijk portefeuillehouder van de provincie Limburg. Overigens behoort Venray niet tot die gemeen ten die recent nog in financiële moeilijkheden zaten. Vrehen: "We hebben nu gezien dat deze gemeen ten goed bezig zijn en doen tot het volgende verdiepingsonderzoek een stap terug. Als provincie zijn we wel beschikbaar als sparringpartner voor de gemeenten, want dat is het doel van de modernisering van het finan cieel toezicht." Aanbevelingen Uit het verdiepingsonderzoek van de provincie komen ook een paar aanbevelingen naar voren. Binnen kort bespreekt het college van B en W een nota waarin wordt toegelicht hoe de gemeente Venray die aan bevelingen gaat invullen. Te vaak verdwijnen producten in de ondergrondse afvalcontainers die daar niet in thuishoren. Welk afval hoort nu in welke contai ner? Deze week: de blauwe con tainer voor glas. De blauwe containers zijn bestemd voor glazen flessen en potten. Het glas moet gescheiden worden in wit, groen en bruin/bont glas. Voor elke kleur glas hebben de containers een Diversiteit in woningaanbod én bevolkingssamenstelling vormt een belangrijk uitgangspunt in het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente Venray. Volgens wethouder Hans Teunissen van Volkshuisvesting is die verschei denheid van cruciaal belang voor een goede leefbaarheid. Hans Teunissen is sinds 2,5 jaar wethouder in Venray. Onderdeel van zijn portefeuille is Volkshuisvesting. Wat houdt die taak precies in? "Sa mengevat betekent dit dat ik, samen met de vakambtenaren, beleid maak en uitvoer. Beleid dat ervoor zorgt dat alle huisvestingswensen in Ven ray gerealiseerd kunnen worden", vertelt Teunissen. "Maar dan moet aparte opening. In de opening voor bruin/bont glas hoort alle glas dat niet bij wit of groen mag. Denkt u ook aan kleine potjes en flesjes, zo als make-uppotjes en koffiemelkfles- jes. De doppen van de flessen en de deksels van de potjes graag al thuis eraf halen. Deze kunt u in uw eigen grijze afvalbak kwijt. Voor vlakglas (ruiten) staat een speciale container op het milieustation. Niet bij het glas Wat mag niet in de blauwe contai ner voor glas? Dit zijn gloeilampen, spaarlampen, TL-buizen, vlakglas, ruiten, spiegels, autoglas, aarde werk, porselein en hittebestendig glas (zoals ovenschalen). Ook glas werk dat niet in de ondergrondse container past, zoals viskommen of vazen, mogen er niet in. Zet dit glas niet naast de container. De scherven je wel weten welke woningen de in woners van Venray willen. Om deze wensen goed in kaart te kunnen brengen, bepaalt de gemeente het beleid niet alléén, maar samen met bijvoorbeeld dorpsraden en woning corporaties. Daarnaast spelen bij voorbeeld ook de samenstelling van de bevolking, de economische situ atie en maatschappelijke ontwikke lingen een rol." Hans Teunissen geeft aan dat onder meer de vergrijzing, de ontgroening (het feit dat jonge ren wegtrekken uit bepaalde wijken en dorpen, red.) en het gegeven dat mensen steeds minder kinderen krijgen vandaag de dag van invloed zijn op het volkshuisvestingsbeleid. "Dergelijke ontwikkelingen bepalen mede welke woningen er waar en kunnen gevaar opleveren. U kunt dit glas gratis afgeven op het milieu station. Om geluidsoverlast voor de omgeving te voorkomen, dient u de glasbak alleen overdag te gebruiken. Waar? De blauwe containers staan op de volgende plekken: - Castenray: Pastoor Verheggen- straat - Heide: Meester Driessensstraat - Leunen: Kapelweg - Merselo: Kleindorp - Oirlo: Pastoor Gerardsstraat - Oostrum: Hoefslag/Mgr. Hanssen- straat - Ysselsteyn: Lovinckplein - Veulen: Voerleberg - Vredepeel: Johan van Stalbergweg - Venray: bij de inzamelplekken op Blekersveld (Edah), De Gouden wanneer gebouwd worden. Of je bijvoorbeeld meer levensloopbesten- dige huizen, meer starterswoningen of juist kleinere woningen moet bouwen. Volkshuisvesting raakt alle facetten van de samenleving. En dat is wat dit onderwerp zo boeiend maakt." Differentiatie Volgens de wethouder is het belang rijk om de opbouw van de bevolking nauwlettend in de gaten te houden en ook rekening te houden met de verwachtingen voor de toekomst. "Als je weet hoe een wijk er over tien of twintig jaar uit zal zien, kun je daar nu al rekening mee houden en hierop proberen te sturen. Zal de bevolking bijvoorbeeld verouderen, Leeuw (AH), Bongerdstraat (Jan Linders), Kruidenlaan (Plusmarkt), Kiosk (C1000) en Veltumse Kleffen (C1000). Alleen glasbakken vindt u ook nog op de Broekweg, De Hoge Beek, De Hoenderstraat, Jerusa lem, Clara Wichmannstraat, Kiosk (Aldi), Kolkweg, Berkenstraat en Kennedyplein. Kostenbesparing Afval scheiden heeft voor u een belangrijk voordeel: hoe meer afval u gescheiden inlevert, hoe minder er in uw eigen afvalbak verdwijnt. En hoe minder u dus aan afvalkosten betaalt. Laat geen kartonnen dozen of plastic zakken achter bij de glas bak. Het illegaal dumpen van afval, ook in de buurt van of naast de con tainers en terminals in de gemeente Venray, wordt beboet. Deze boete kan oplopen tot 250 euro. Burgemeester Jos Waals heeft ter gelegenheid van Koninginne dag 2007 in Venray zeven koninklijke onderscheidingen en een Draaginsigne Gewonden uitgereikt. Drie personen zijn benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau: - De heer R. van den Brand (69) voor zijn bijdragen aan de geschiedschrijving van Zuid Nederland en omgeving. - De heer A. Ederveen (67) voor zijn langdurige intensieve inzet als vrijwilliger met een zeer hoog wetenschappelijk gehalte op (inter)nationaal niveau voor de Hersenstichting Nederland. - De heer P. Spronken (56), die vanaf 1972 vrijwel onafgebroken in totaal 23 maatschappelijke func ties heeft vervuld, voornamelijk op het gebied van de (geestelijke) gezondheidszorg. Lid Orde Oranje-Nassau Vier Venraynaren zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: - De heer P. van Doesum (64) vanwege zijn belangrijke stimulans gedurende vijftien jaar aan de betekenis en promotie van de literatuur in de regio Venray. - De heer H. Roozeboom (60) voor zijn inzet op het terrein van de amateuristische muziekbeoefe ning, onder andere als secretaris en vice-voorzitter van het district Venray van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. - De heer J. Strijbos (61). Hij zet zich al 35 jaar op diverse terreinen in voor de samenleving bij vereni gingen en organisaties op het gebied van sport, muziek, carna val, heemkunde en cultuurhistorie en de kerkgemeenschap. - De heer P. van der Velden (66). Hij is 28 jaar lid en dirigent van koren in Helmond en Venray en is lid van de gemeenteraad van Venray. Sinds 2002 is hij voorzitter van Samenwerking Venray. Draaginsigne Burgemeester Waals heeft een Draaginsigne Gewonden en de bijbe horende oorkonde uitgereikt aan de heer E. Hermsen. Hij maakte deel uit van de Nederlandse vredesmis sies in het voormalige Joegoslavië in 1995/1996 en 1998/1999. adv. week 18.indd 17

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17