Man ff ff s fc I i v i. Huub en Bets Philipsen 50 jaar samen Het is bijna vijftig jaar gele den dat Huub Philipsen (77) en Bets Voermans (75) samen in het huwelijksbootje stapten. In Oirlo natuurlijk, want dat is het dorp waar beiden geboren en getogen zijn, kinderen kre gen en samen jarenlang met hart en ziel in hun tuinderbe- drijf werkten. Dat bedrijf heb ben ze al een hele poos niet meer, maar samen zijn Huub en Bets nog altijd. Binnenkort wordt hun huwelijk bekroond met een gouden randje, want op dinsdag 8 mei viert het echtpaar Philipsen-Voermans zijn gouden bruiloft met fami lie, vrienden en bekenden. Huub en Bets zijn echte Oirlo- naren. Beiden groeiden op in het Venrayse kerkdorp en natuurlijk kenden ze elkaar al jaren. Op de Hij wil iets betekenen voor de kansarmen in de wereld. Dit verklaart waarom de 20- jarige Gilde-student Giel Claes- sens terecht is gekomen op een bijzondere stageplek: stichting 'Kinderen van Ecua dor'. Ecuador is een land waar kansarm nog met hoofdletters geschreven wordt, waar elke dag anders is dan de vorige. Mede hierdoor vereist zijn stage een enorm doorzettings- en improvisatievermogen. En dat heeft hij. Giel is dan ook niet zomaar de Gilde-uitblin ker van 2007 geworden! De stichting 'Kinderen van Ecuador' streeft ernaar om zowel op korte als op lange termijn bestaande projecten voor kin deren in Ecuador te financieren. Daarnaast is de stichting ook een eigen project gestart voor kans arme kinderen in het noorden van Quito. Door de aanwezigheid van vrijwilligers, waarvan Giel er één is, kan zij garanderen dat het geld op de juiste plek terechtkomt en goed wordt besteed. Giel is binnen de stichting werk zaam op een openbare school 'Andrade Marin', waar hij kinderen van groep 4 leert lezen. Hiermee probeert hij de kinderen te laten inzien hoe belangrijk lezen voor hun toekomst is. Daarnaast begeleidt hij kinde ren van de markt in Cotocallao. Deze kinderen hebben vaak geen kans op werk of om een opleiding te volgen. Iedere ochtend gaat hij met de jongsten naar het kinder speelhuis 'La Casita'. De kinderen leren hier van alles, krijgen een gevoel van waarde mee en gaan uiteindelijk hun eigen leven ook als waardevol ervaren. 'Gracias', kermis in Leunen gingen de twee dorpsgenoten als jonge twinti gers voor het eerst met elkaar uit en een paar jaar later gaven ze elkaar het jawoord. Op 3 mei 1957 trouwden ze voor de wet en op 8 mei 1957 voor de kerk. In Oirlo werden ook hun dochter Annie en zoon Martin geboren. Huub en Bets waren altijd in de weer in hun kassen. Tomaten, prei en sla werden in de kassen van de familie Philipsen met zorg geteeld. "Het was altijd hard werken", zegt Huub, die voor hij trouwde twee jaar bij een tuinder in Venlo woonde en het vak leerde. "Maar we hebben altijd heel veel plezier in Oirlo gewerkt en gewoond." Hebben, ja. Want sinds enkele maanden woont het echtpaar in een prachtig en ruim seniorenap partement in het St. Jozefkwartier aan de St. Jozefweg in Venray. En I 0 een knipoog of een lach en Giel's dag kan niet meer stuk! Voorafgaand aan zijn stage, op 9 december jongstleden, heeft Giel met zijn band 'Pilot Flame' een benefietconcert georganiseerd om extra geld in te zamelen voor de stichting. De opbrengst loog er niet om en het concert mag dan ook een succes genoemd worden. Als popcornverkoper deed Giel het ook niet slecht. Twee inspan nende verkoopdagen leverden dat is toch even wennen voor de twee Oirlonaren. "We woonden in Oirlo in een groot huis en hadden de ruimte. Dat is in Venray wel anders, hier is het veel drukker. Maar we beginnen onze draai in Venray nu toch wel te vinden, het huis en de tuin in Oirlo werden gewoon te groot voor ons", zegt Bets. VOETBALCLUB Het leven van het echtpaar stond jarenlang voor een groot deel in het teken van het eigen bedrijf dat ze runden. Maar ook in het plaatselijk verenigingsleven waren beiden actief. Zo was Huub vaak te vinden op het voetbalveld in Oirlo. Hij speelde jarenlang in het eerste team en was later ook actief in de lagere teams en bij de veteranen. Later maakte hij zich ook verdienstelijk als leider en hem een aanzienlijk bedrag op. Muziekinstrumenten gaat hij hier voor kopen, zodat de kinderen in Ecuador net als hijzelf kunnen ervaren hoe mooi muziek maken is. Z'n drive bleef niet onopge merkt. Vanwege z'n geweldige ini tiatief en doorzettingsvermogen werd Giel door Gilde Opleidingen gekozen tot Gilde-uitblinker van 2007. Op 31 augustus 2007 wordt de vrijwilliger. Voor zijn verdiensten en trouw lidmaatschap werd hij benoemd tot erelid van DIS, dat enkele jaren geleden met SV Cas- tenray fuseerde tot SVOC'01. Bets was niet alleen huismoeder, maar ook lid van het dameskoor en de vrouwenbond. Ook waren beiden vaak te vinden in hun eigen hob- bykas. "We hebben eigenlijk nooit zelf groenten hoeven te kopen",vertelt Bets. Het echtpaar fietst en wan delt nog altijd graag en is en blijft lid van de KBO in Oirlo. "We doen mee aan de seniorengym want je moet toch een beetje in beweging blijven", vindt Huub. "Gelukkig kunnen we allebei nog altijd auto rijden, we zijn niet afhankelijk van anderen." Maar ook van de reizen met de KBO genieten de twee nog altijd met volle teugen. Gilde-kanjer afgevaardigd naar de landelijke verkiezing van de mbo- uitblinker in Amersfoort. Deze verkiezing wordt jaarlijks door de MBO Raad georganiseerd voor studenten die uitblinken in hun afstudeerjaar. Giel is ontzettend trots dat hij zich de uitblinker van Gilde Oplei dingen mag noemen. Hij vindt het goed dat er nu eindelijk wat meer aandacht besteed wordt aan de kansarmen in de wereld. De Huub en Bets Philipsen-Voer- mans zijn vijftig jaar getrouwd. Vijftig jaar samen, een mijlpaal is bereikt. Ook Bets en Huub, die al jaren de trotse opa en oma zijn van Roy en Inge, zijn dankbaar dat ze hun vijftigjarig huwelijk kunnen vieren. "Want het is toch wel bijzonder", vindt Bets. "Toen mijn ouders vijftig jaar getrouwd waren, dacht ik: 'Wat zijn die oud'. En ik voel me nu eigenlijk nog helemaal niet zo oud. Het gaat eigenlijk allemaal zo snel. Vijftig jaar zijn zo voorbij." Huub en Bets Philipsen-Voer- mans vieren hun gouden huwe lijksdag op dinsdag 8 mei in beslo ten kring. Uit dankbaarheid is er om 15.00 uur een heilige mis in de kerk van Oirlo. Giel Claessens loopt momen teel stage in Ecuador. komende weken zet hij z'n avon tuur in Ecuador voort. Wat deze uitblinker volgend jaar gaat doen, weet hij nog niet precies. Eén ding weet hij wél zeker, hij blijft zich inzetten voor de kansarmen in de wereld! Wil je het avontuur van Giel volgen? Dat kan op www. gielios.waarbenjij.nu. Basisschool De Stek aan de Mat- thiasstraat in Castenray. Vóór 1922 gingen de kinde ren van Castenray in Oirlo naar school. Voor sommigen was dit een afstand van bijna zes kilome ter, die ze twee keer per dag op klompen moesten afleggen. Op 1 april 1922 kreeg Castenray een eigen school en per 1 juni werd H. Vollebergh uit Venray tot hoofd van deze uit vier klassen bestaan de openbare school benoemd. De school lag niet ver van de kerk aan de Horsterweg. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de school onherstelbaar verwoest en in 1950 werd door aannemers bedrijf Gebroeders Hoebers voor 32.349 gulden een uit drie klassen bestaande school gebouwd aan de Nee, de Linde is geen luxe viersterrencamping voor mas sa's toeristen. De Linde is een minicamping, die is gelegen aan de rand van het bos in een gebied dat rust biedt. Vooral veel senioren en gezinnen met kinderen weten de weg naar het gezellige vakantieadres aan de Haag 41 in Merselo al jaren te vinden. Op zondag 6 mei van 12.00 tot 16.00 uur kan iedereen een kijkje komen nemen op de camping, die in de afgelopen maanden is ver nieuwd. Tijdens de open dag kunnen de kinderen onder meer genieten van de fratsen van een clown en springen op een luchtkussen. Natuurlijk is er ook gedacht aan een hapje en een drankje. Martien en Anja Versteegen, eige naren van minicamping De Linde, hebben drukke maanden achter de rug. De oude stallen op het terrein werden gesloopt en zijn inmiddels vervangen door een gloednieuwe en ruime toilet-, dou che-, recreatie- en receptieruimte. "Het werd hoog tijd om onze gas ten een betere en vooral luxere sanitairruimte aan te bieden, want tot nu toe moesten ze altijd in een soort van bouwkeet douchen", zegt Anja Versteegen. "Zeven sei zoenen geleden zijn we met de minicamping begonnen en deze nieuwe ruimte stond eigenlijk al lang op ons verlanglijstje. We zijn blij dat alle werkzaamheden nu eindelijk achter de rug zijn en dat de nieuwbouw klaar is. Want het kampeerseizoen begint weer. We hopen dat onze gasten net zoveel kunnen genieten van onze nieuwe voorzieningen als wij." De camping, die vijftien stand plaatsen telt, is ruim van opzet. Gasten kunnen met hun caravan, camper en/ of tent op het keurig verzorgde terrein van De Linde terecht en in een prettige sfeer vertoeven in een landelijke omge ving. "Gastvrijheid, rust en ruimte zijn drie woorden die bij onze camping passen. De Linde is voor al ideaal voor gezinnen met kinde ren, want die kunnen bij ons heer lijk rennen en ravotten. Ze hebben alle ruimte en lopen zo het bos in", zegt Anja Versteegen. Maar ook voor mensen die rust zoeken en graag fietsen en/of wandelen, is De Linde de juiste standplaats. De camping telt 15 plaatsen die alle maal voorzien zijn van elektra en is alleen bedoeld voor toeristen. Ook heeft De Linde voor het eerst ook een eigen caravan te huur. Skelters en fietsjes zijn aanwezig voor de kinderen, evenals een speeltuintje toenmalige weg naar Oirlo, de hui dige Matthiasstraat. Dit gebouw heeft in de loop der jaren diverse aanpassingen ondergaan. Zo werd in 1956 een vierde lokaal bijge bouwd en in 1983 ging de eerste spade in de grond om het gebouw functioneel te maken voor de inte gratie kleuter- en lagere school. Per 1 augustus 1985 werden alle kleuter- en lagere scholen name lijk verenigd in de basisschool. Er kwam een gemeenschapsruimte, een handvaardigheidlokaal en een documentatiecentrum. Door de vernieuwing van het onder wijs, waarbij de individuele aan leg van elk kind afzonderlijk voorop stond, kwam er steeds meer behoefte aan aparte, kleine ruimtes. In het jaar 2000 werd er (schommel, glijbaan, speelhuisje en zandbak). Tevens heeft De Linde de beschikking over enkele buitenspellen. Honden met een geldig inentingsbewijs zijn toege staan op de camping, mits ze zijn aangelijnd. Ook fiets- en wandel routes zijn op de camping verkrijg baar. Minicamping De Linde, die is aangesloten bij Vekabo Nederland aan het huidige schoolgebouw een noodlokaal geplaatst, zodat er meer ruimte vrijkwam om aan de vernieuwing van het onderwijs te beantwoorden. Al deze aanpassingen hebben aan het karakter van het oorspron kelijke gebouw uit 1950 geen afbreuk gedaan. Karakteristiek zijn de vele ramen die verdeeld zijn in een boven- en ondergedeelte. Het bovengedeelte bestaat uit twaalf kleine ruitjes, terwijl het ondergedeelte slechts twee ruiten heeft. Het grote pannendak vormt een harmonieus geheel met de rest van het gebouw. Koester uw Monument! Reacties naar SVM, p.a. Groene Hart 7 in Venray, e mail venraymonumentaal@kpn- planet.nl. De nieuwbouw van mini- camping De Linde in Merselo is gloednieuw en luxe. en de ANWB, is van 1 april tot en met 15 oktober geopend. Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de camping: www. delinderecreatie.nl, e-mail: info@ delinderecreatie.nl. ZWEMBADEN - SAUNA'S - INFRAROOD CABINES - SPA'S Wanneer Zaterdag 5 mei Zondag 6 mei 2007 Waar Stayerhofweg 2c, 5861 EJ Wanssum Tijd 11.00 - 17.00 uur BS 1 OPENINGSACTIES 7 T/M 12 MEI 2007 all abou! oools 8 leisure Giel Claessens Gilde-uitblinker 2007 Minicamping in Merselo vernieuwd BémSIkl en maas Vijftig jaar zijn zo voorbij Koester uw monument i jf Ik WANSSUM BERGEN MARI Wanssum BV - All about pools leisure Stayerhofweg 2c 5861 EJ Wanssum T 0478 - 53 27 47 F 0478 - 53 17 83 I www.mari.nl E info@mari.nl Student geeft kansarmen een waardevol bestaan Open dag De Linde

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15