Wout Poels wint bergklassement in zware Spaanse vijfdaagse Meerlose Fieke Reijntjes naar NK raften Engels koor in Wanssum r Kunstwerk onthuld Fanfare Eendracht Oproep Oude foto "j PEEL EN MAAS Donderdag 3 mei 2007 - Pagina 11 Wielrenner Wout Poels (19) heeft van zich laten spreken tijdens de zware Spaanse vijf daagse rittenwedstrijd Vuelta a Extremadura. "Het is fantas tisch als je enkele dagen ach ter elkaar meteen na de etappe gehuldigd wordt in de trui van het bergklassement", reageert de talentvolle wielrenner uit Blitterswijck. Samen met zijn oudere broer Norbert (24) en nog zes Neder landse renners van de poeg P3- Tranfer-Fondas verscheen Wout vorige week aan de start in het bergachtige gebied tussen Madrid en Portugal. Onder leiding van ploegmanager Daan Luycks ging de ploeg gemotiveerd van start, samen met in totaal 140 deelne mers. Het resultaat: enkele specia le rode truien als teken dat hij het bergklassement heeft geleid en uiteindelijk gewonnen, én een zil veren beker van bijna een meter hoogte. Bovendien werd Wout tij dens de huldiging uitvoerig gekust door twee Spaanse missen. Het was al meteen duidelijk dat Wout, de jongste van de ploeg, van zich zou laten spraken. Hij zat er in de bergen vaak bij en dat werd uiteindelijk beloond met de zoge heten bolletjestrui (de Spanjaar den hadden overigens een rode trui voor de beste plek in het bergklassement, red.). "Het zijn zware etappes. Maar onze ploeg heeft het uitstekend gedaan. We hebben samen het ploegenklas- sement gewonnen. Bovendien was onze kopman Reinier Honing tweede in het klassement. Ik ben uiteindelijk tiende geworden in het algemeen klassement, op tien seconden van de winnaar, en heb het bergklassement gewonnen." Broer Norbert eindigde op een verdienstelijke 23ste plaats. Toen na de eerste twee etappes bleek dat Wout goede benen had en in de bergen goed vooraan zat, werd hij tweede kopman van zijn ploeg. En dat betekende dat zijn colle ga's hem onderweg een handje moeten helpen. Uit de wind rijden en zo. Zo heeft Norbert enkele keren Wout moeten beschermen, en met succes. "Norbert heeft een keer voor mij de sprint aangetrok ken bergop. Dat scheelt echt wel. Ik heb een goede rittenkoers ach ter de rug. Kon goed mee, het ging steeds beter en ik heb geen slecht moment gehad." Met het winnen van het bergklassement doemt de vraag of of Noord-Limburg in de persoon van Wout Poels een wielrenner heeft in de geest van klimgeit Peter Winnen. Wout haalt zijn schouders op. Hij vindt dat hij nog veel moet leren in het peloton en zijn lichaam niet moet vernielen. Van zijn broer Norbert krijgt hij veel tips voor, tijdens en na de koersen. PROFRENNER De gebroeders Poels doen er alles aan om profrenner te wor den. Een moeilijke opgave, maar geen onmogelijke, constateerde onlangs een sportverslaggever. Het Noord-Limburgse duo van P3 Transfer-Fondas bewees zijn kunnen onlangs ook nog in de Hel van het Mergelland. Norbert Poels handhaafde zich redelijk in het peloton. Op de 47ste plek ein digde hij uiteindelijk, niet slecht, want gevestigde namen zoals Rob bie McEwen en Christophe Brandt liet hij achter zich. Wout verging het toen minder goed. Op veertig kilometer voor de finish ontplofte het peloton en kon hij het tempo Wout Poels wordt gefeliciteerd door twee fraaie Spaanse ronde missen. van de profs niet meer bijbenen. Na afloop constateerde Wout dan ook dat hij in dit soort wedstrij den nog tekort komt. Wout Poels is nog niet ongeduldig. Enkele jaren geeft hij zichzelf de tijd om te rij pen. Bij het continentale ploeg van Daan Luycks krijgt hij de mogelijkheden zich te ontwikke len. Enkele weken geleden mocht hij aan de zijde van zijn oudere broer zelfs starten in de Brabantse Pijl in België. Naast grote namen zoals Oscar Freire, Michael Boo- gerd en Karsten Kroon voelde Wout zich nog een snotneus. "Het was heel apart om naast mannen te fietsen die ik alleen kende van televisie. Je gaat even opzij als zij eraan komen." Wout Poels heeft wel ambitie. Voor de start van de 'Hel' liet hij weten dat hij zich wilde tonen op dit parcours dat hem wel ligt.Want bergop fietsen kan de klimgeit uit het Meerlo- Wanssumse dorp Blitterswijck. Hij bewees het met zijn schitterend eindresultaat in de Vuelta a Extre madura in Spanje. Hoge golven, stroomversnel lingen en heel hard peddelen in een rubberen boot. Dat is raften. Dat kan op vakantie in ruige bergachtige gebieden, maar ook in Nederland. Zelfs in wedstrijdverband. Eind mei 2007 vindt de derde editie van het Nederlands kampi oenschap raften plaats in de Fran se Alpen. Koud, bruisend water, sterke mannen en vrouwen en verschillende zware onderdelen zullen het beeld drie dagen lang gaan vullen. Onder meer bij de discipline slalom, het koningsnum mer van het evenement, wordt veel gevraagd van de deelnemers. Een van die sterke dames die zich met haar team Revolution heeft ingeschreven, is Fieke Reijn- tjes (19) uit Meerlo. Samen met vijf andere dames traint zij al ruim drie maanden om hun raft op het gebied van samenspel, kracht en uithoudingsvermogen te verbete ren. Omdat de Franse Alpen niet bepaald naast de deur liggen, vinden de trainingsdagen plaats in Zoetermeer, waar zich sinds enige tijd een kunstmatige wild waterbaan bevindt en in de Bel gische Ardennen, waar vooral op de lange afstand wordt geoefend. Tijdens het NK strijdt het team Revolution tegen vier andere damesteams. De fysiek zware Fieke Reijntjes (tweede van links) samen met haar teamge noten. sport wordt nog altijd overheerst door mannelijke deelnemers. Het winnende team mag zichzelf niet alleen Nederlands kampioen noe men, maar mag in juni ook ons land vertegenwoordigen tijdens de wereldkampioenschappen raf- ten in Zuid-Korea. The Stuart Singers zijn in hun lokale gemeenschap Min- chinhampton, county Glouces tershire in Groot-Brittannië, een begrip. Het gemengde koor -dat op volle sterkte uit 62 zangers en zangeressen bestaat- geeft jaarlijks ongeveer twaalf concerten en de opbrengst gaat altijd naar een goed doel. Het koor is op zaterdag 5 mei in de Michaelkerk in Wanssum te horen en treedt op zondag 6 mei op in museum de Locht en de Kasteeltuinen van Arcen. Bill Evans, woordvoerder van het koor, vertelt dat de zangers al maanden uitkijken naar het Nederlandse avontuur. "De meeste van onze concerten zijn lokaal of landelijk in Groot-Brittannië te beluiste ren, maar zo af en toe grijpen we een kans om eens verder over de grens te kijken. De concerten in Wanssum, Melderslo en Arcen pas sen prima in ons tourschema. Bij al onze concerten hebben wij de gewoonte om een vrijwillige gift voor een goed doel te vragen en de Stichting Ontwikkelingssamen werking (SOS) Meerlo-Wanssum past prima in deze traditie. SOS gaat een school bouwen in Zam bia en we kunnen wel zeggen dat Afrika ons na aan het hart ligt. Onze thuisbasis Minchinhampton en haar kerkgemeenschap van de Holy Trinity Church heeft al der tig jaar een band met de plaatsen Nkokoto en Masasi, beide in Tan zania. Wij hebben fietsen gespon sord voor de hulpverleners en materialen verzorgd om goede voorlichting over hiv en aids te geven in deze plaatsen. Hun Angli caanse Bisschop Patrick heeft ons al verschillende malen bezocht. Al met al zijn we blij dat onze bijdra ge aan het bevrijdingsconcert in Wanssum steun oplevert voor het project van SOS in Zambia. Ove rigens hebben wij in het totaal van ons veertienjarig bestaan al 120.000 Engelse ponden opge haald voor diverse goede doelen. Wij beleven plezier aan het zin gen, de toehoorders beleven ple zier aan onze muziek en met het geld dat al dat plezier oplevert, worden veel goede activiteiten w: ÉS Onder grote belangstelling van jong en oud uit Blitterswijck is op Koninginnedag het kunstwerk 'Saamhorigheid' onthuld. Hoewel het kunstwerk bij iedereen eigen associaties oproept, zijn de eerste reacties positief. De ontwerper, Jos Beurskens uit Beesel, heeft uit het verenigingsleven en de gemeen schapszin in Blitterswijck de inspi ratie gehaald voor dit kunstwerk. Het kunstwerk verwijst niet alleen naar de strijd tegen het wassende Maaswater, maar ook naar het dorpsplein waar het is geplaatst. Het dorpsplein, waar bewoners elkaar ontmoeten en waar vier wegen samenkomen, staat centraal voor de kenmer kende samenwerking in het dorp. De onthulling van het kunstwerk ging gepaard met een ballonnen wedstrijd van de schooljeugd. De adreskaartjes van deze ballonnen zijn voorzien van het logo van het kunstwerk. Daarmee is het nieu we beeldmerk van Blitterswijck ook per luchtpost wereldkundig gemaakt. De expositie van de Blit- terswijckse amateurkunstenaars Dodenherdenking Op vrijdag 4 mei vindt in Tien- ray de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Dit jaar wordt de medewer king verleend door leerlingen van de basisscholen van Geijsteren en Meerlo, Meerlo's Gemengd Koor en Fanfare Eendracht uit Meerlo. Programma 19.00 uur: herdenkingsbijeen komst in de kerk van Tienray; 19.50 uur: stille tocht naar het Hanna van de Voort-monument; 19.55 uur: kranslegging door leerlingen van de school van Meerlo en het gemeentebestuur; 20.00 uur: twee minuten stilte; 20.02 uur: afsluiting. verricht. Wat willen we dan nog meer?" Het bevrijdingsconcert op zaterdag 5 mei in de Michaelkerk in Wanssum begint om 20.00 uur. Daarna bestaat de mogelijkheid om met elkaar en de koren na te praten in De Zandhoek in Wans- sum. Het concert én het treffen erna zijn gratis toegankelijk. Een vrijwillige bijdrage aan het goede doel van SOS Meerlo-Wanssum is mogelijk. trok zeker zoveel belangstelling als het pas onthulde kunstwerk op het plein. In de zaal van het gemeenschapshuis was voor namelijk de schilderskunst van dorpsgenoten te bewonderen. Ter wijl in de etalages van de vroegere dorpswinkels naast schilderijen ook beeldhouwwerken en sierra den werden geëxposeerd. De getoonde werken van de kunstenaars Marly Baltissen, Joke van den Bercken, Wim Jochijms, Adje van Esdonk, Gerda van Ham, Michële van Lier, Ben van Loen- hout, Nettie Pijpers, Maria Rötjes, John Slot, Anneke Sluiters, Karlijn Surminski Marjo Swinkels, Jan Ver- mazeren, Sra Wijnhoven, Paula Wil- lers, Nanja Willers, Henk Wolters en leerlingen van de basisschool riepen bewondering,verbazing en interesse op. Maasproject De politie heeft zaterdagmid dag elf bekeuringen opgemaakt voor diverse overtredingen tij dens controles in het kader van het Maasproject. In totaal wer den 110 personen gecontroleerd. De controle is uitgevoerd op de oevers en vanaf het water op de Maas tussen Gennep en Venlo. Daarnaast werden de dode Maas- arm in Gennep, het Leukermeer en enkele visvijvers meegenomen. De overtredingen betroffen geen vispas (8), vuur stoken (2) en vis sen (1) met twee hengels. Met het Maasproject wordt de over last aangepakt rond de Maas die ontstaat als gevolg van illegaal kamperen, nachtvissen, vuur sto ken en het dumpen van afval. De politie werkt in het project onder andere samen met Rijkswaterstaat, bijzondere opsporingsambtenaren en politievrijwilligers. Bijeenkomsten Synthese Synthese, onderneming voor zorg en welzijn, houdt voor de gemeente Meerlo-Wanssum op dinsdag 8 mei van 10.00 tot 11.30 uur in de sociëteit van de KBO in Meerlo de maandelijkse bijeen komst. Het thema is multiple scle rose. Gastspreker is verpleegkun dige Th. Bergmans. De themabijeenkomsten PGB, die begin mei stonden gepland, kunnen door onvoorziene omstan digheden geen doorgang vinden. Zodra de nieuwe datums, locaties en tijd bekend zijn, worden ze gepubliceerd. Mantelzorgers die bekend zijn bij de steunpunten ontvangen voor deze bijeenkom sten bovendien een persoonlijke uitnodiging. Het steunpunt is niet alleen beschikbaar voor mantel- zorgers. Ook vrijwillige en profes sionele zorg en dienstverleners kunnen een beroep doen op het steunpunt. Het Steunpunt Man telzorg Horst vindt u aan de Bem- melstraat 2, 5961 HN Horst en is te bezoeken en bereikbaar tijdens kantooruren (op vrijdagmiddag gesloten). Ook is het mogelijk om op afspraak het steunpunt buiten kantoortijden te bezoeken, tele foonnummer 077-3978500, e-mail: r.vaneijk@synthese.nl, website: www.synthese.nl. Museum Tienray weer open Museum Sorghvliet in Tienray heeft zijn deuren weer geopend. Iedereen die geïnteresseerd is in de leef- en werkwijze van mensen tussen 1850 en 1950, is welkom. In het museum zijn allerlei gebruiks voorwerpen van oude ambach ten tentoongesteld. Het museum laat veel van het oude leven zien, zoals de teelt van vlas, tabak, ser- radel, klaver, spurrie en boekweit waarmee vroeger balkenbrij werd gemaakt. Mensen kunnen zien hoe hun (over)grootouders heb ben geleefd. Museum Sorghvliet laat bijvoorbeeld zien hoe mensen vroeger moesten ploeteren met handgereedschap. Voor iedereen is er wat in het museum dat boeit. Vanuit Meerlo en Horst staan er borden langs de weg die naar het museum verwijzen.Museum Sorg- hvliet is gelegen aan Over de Beek 23 in Tienray. De wandelroute langs de meanders van de Molen beek en de fietsroute van het land van Peel en Maas ter hoogte van knooppunt 50 komen langs het museum. Museum Sorghvliet is geopend op dinsdag- en donder dagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook buiten de openingstijden het museum bezoeken. Zij dienen dan wel van tevoren een afspraak te maken. Op Koninginnedag is bij een inbraak de digitale videocamera van Ronald Hollands gestolen, evenals drie tapes. Op deze tapes staan stuk ken film waarmee hij een documentaire wilde maken over het project Proyek Kampung Loco, dat kinderen in Indonesië financieel steunt zodat zij naar school kunnen gaan. Aangezien deze tapes verder voor niemand interessant zijn, zijn ze wellicht ergens achtergelaten of weg gegooid. Mocht iemand de tapes vinden of weten waar ze zijn, bel dan even: Ronald Hollands, tel: 06-46225419. De tapes kunnen natuurlijk ook anoniem in zijn brievenbus gedeponeerd worden. Het adres is: Van Lyndenstraat 29/A, Blitterswijck. De tapes zijn van het merk Sony, type QG-112M, en zijn voorzien van kleine nummerstickertjes 23, 24, 25. Fanfare Eendracht bijt in 1931 de spits af van de Kindsheids optocht door de Dorpsstraat in Meerlo. De foto is genomen vanuit Huize Meerlo. De optocht trekt tussen de boerderij van de fami lie Geurts en de oude brouwerij. Beide panden zijn gesloopt. Fan fare Eendracht Meerlo werd in 1890 opgericht onder protest van pastoor Van der Steen, maar met medewerking van burgemeester Kellenaers. De eerste dirigent van Meerlo's Fanfare was schoolhoofd en musicus H. Biermans. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11