Inhoudelijke behandeling moordzaak Engels in juli Sraar Wijnhoven 15 jaar maaltijden bezorger! l n LMMSEWICE Mondeling akkoord over discotheek Zenith Raad van State niet akkoord met splitsing nertsenhouderij Tweede naar De bedrijf Blakt Einde vrij sluitingsuur 'Match draait juist ontzettend goed' "Burgers moeten achterdeur sluiten 't Podium blijft nog dicht ^circtldKci r t 1 Laat u inspireren Drukwerk offerte? Aanbiedingen! Boek bestellen? door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 5 De inhoudelijke behandeling van de zaak van de vermoorde vrouw Kathleen Engels-Cre- mers uit Venray zal op 10, 12 of 14 juli plaatsvinden. De rechtbank in Roermond zal zich daar waarschijnlijk don derdag tijdens de pro-forma- zitting over uitspreken. Advocaat Lina uit Venlo, die de verdachte - de man van de ver moorde vrouw - bijstaat, had bij de rechtbank in Roermond het verzoek ingediend om de inhou delijke behandeling eerder te laten plaatsvinden dan dinsdag 19 juni, de dag die de rechtbank oor spronkelijk had gereserveerd voor de zitting. Maar dat bleek niet haal baar, omdat de resultaten van de onderzoeken die de verdediging heeft aangevraagd, nog steeds niet volledig beschikbaar zijn. Advocaat Lina heeft twee ver zoeken ingediend. Allereerst heeft hij het Nederlands Foren sisch Instituut gevraagd om DNA- onderzoek te doen naar een aan tal sporen, waaronder de nagels van de vrouw. Die nagels zijn na de moord, op woensdagavond 15 maart 2006, veilig gesteld en daar na niet meer onderzocht. Lina wil de nagels op DNA-sporen laten onderzoeken. Mogelijk dat er DNA van een andere persoon dan de verdachte wordt aangetroffen. Dat zou de zaak een nieuwe wending kunnen geven. "Het slachtoffer is met fors geweld gedood", liet advocaat Lina eerder weten. "Een logische reactie is dat ze zich heeft geweerd en daarom zit er wellicht DNA van de moordenaar onder haar nagels." Het tweede verzoek heeft betrekking op het concreter vast stellen van het tijdstip van overlij den van het slachtoffer. Dat is vol gens advocaat Lina nog erg ruim gecalculeerd en kan volgens hem nauwkeuriger worden bepaald. "Daar zijn nieuwe methodes voor. Dat heb ik de rechtbank en het Openbaar Ministerie ook laten weten. Op basis van die methodes kan veel exacter worden vastge steld wanneer het slachtoffer is overleden. Die informatie is cruci aal in het kader van de constructie van het alibi van mijn cliënt." Er is volgens Lina wel al een aan tal onderzoeksresultaten beschik baar, maar de raadsman wil eerst alle gegevens afwachten voordat hij daar uitspraken over doet. Lina sluit niet uit dat er ook nog contra expertises worden aangevraagd. "We zijn nog lang niet klaar met deze zaak. Ja, ik weet het, mijn cli ënt zit al ruim een jaar in hechte nis. Hij begint het wachten ook heel erg moe te worden. Maar ja, liever langer wachten en heel zorgvuldig te werk gaan, dan snel handelen en daardoor misschien fouten maken." Justitie vermoedt dat de man zijn vrouw heeft vermoord voor dat hij naar Meerlo vertrok om daar een klusje te verrichten. De Venrayse vrouw werd 15 maart 2006 vermoord aangetroffen door haar man. De 36-jarige echtge noot werd enkele dagen later als verdachte opgepakt. Hij blijft ont kennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Hij beweert die avond op een bepaald tijdstip van huis te zijn gegaan, voor een bezoek in Meerlo. Toen hij terug kwam, heeft hij zijn vrouw dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende periode niet thuis is geweest. Kathleen Engels-Cre- mers werd meerdere keren met een scherp voorwerp gestoken. Het moordwapen is spoorloos. NOORD-LIMBURG Afgelopen dinsdag is door Maaltijdservice Noord-Lim burg de welverdiende zilveren speld van Synthese uitgereikt aan Sraar Wijnhoven (op de foto links) uit Blitterswijck. Hij bezorgde, in eerste instantie dagelijks, de warme maaltijden vanuit het bejaardenhuis Elders- home te Well in de omliggende dorpen. In verband met de tempe- ratuursnormen (HACCP) zijn deze dagelijks bezorgde warme maal tijden in de omliggende dorpen gestopt in de afgelopen jaren. "In 1994 ben ik gestart met het bezorgen van de koelversmaaltij den. Eerst samen met HermanArts en de laatste jaren samen met Jan Jacobs. We vertrekken vanuit Maal tijdservice Noord-limburg te Ven ray met een koelauto. We rijden altijd twee verschillende routes: de ene week de route Well-Ayen en Bergen, en de andere week de route Geijsteren-Wanssum-Sieben- gewald en Afferden. Ik doe het nog altijd met heel veel plezier. Je komt altijd bij dankbare en tevre den oudere mensen, die ook heel graag even een praatje maken. Ik hoop samen met Jan nog vele jaren maaltijden te mogen bezor gen!", aldus Sjraar Wijnhoven. Harry Maessen heeft een mondeling akkoord bereikt met ABN-AMRO over de over name van het bedrijfspand van megadiscotheek Zenith. Maessen hoopt de overname deze week af te kunnen ron den. Over wat de exacte plan nen zijn met het pand op industrieterrein De Hulst in Oostrum, laat de Ysselsteynse zakenman zich op dit moment nog niet uit. Uitgaanscentrum Zenith ging in januari failliet. Tegenvallende bezoekersaantallen leidden tot de val van de grootste discotheek van de Benelux. Vervolgens werd er maandenlang gespeculeerd over de toekomst van het gebouw. Daar bij speelden de eigendommen van Harry Maessen een belangrijke rol. De parkeerplaatsen rondom het gebouw zijn immers eigen dom van Maessen. Maessen bevestigde afgelopen maandag dat hij mondeling tot een akkoord is gekomen. "Maar er is nog niets definitief zolang er niets getekend is", laat hij des gevraagd weten. Hij hoopt dat de deal deze week wordt afgerond. Naar alle waarschijnlijkheid wordt discotheek Zenith nieuw lezen ingeblazen. "Maar een disco theek op deze grote schaal zal het niet meer worden." Het gerucht dat een deel van het gebouw als discotheek in gebruik blijft en een ander deel wordt verhuurd aan Gilde Opleidingen, wil Maes sen niet bevestigen noch ontken nen. Ook op de vraag of Ton van Dijck de nieuwe discotheek gaat runnen, wil hij niet reageren. Jeroen Bakkers, curator van Zenith namens Boels Zanders advocaten, geeft ook nog geen reactie. 'Afgesproken is dat eerst nadat de koopovereenkomst gete kend is naar buiten toe gereageerd zal worden. Ik verwacht overigens de overeenkomst nog deze week ter goedkeuring aan de rechter commissaris voor te leggen en te kunnen ondertekenen'. De stankhinder van een toe komstige nertsenhouderij aan de Twistweg in Vredepeel kan niet door de beugel, zelfs niet nu het bedrijf officieel in twee- en is gesplitst. In deze al gerui me tijd spelende zaak sprak de Raad van State opnieuw een veto uit. Oorspronkelijk werden op het bedrijf legkippen gehouden, maar eigenaar H. van Deurzen dacht er verstandig aan te doen om gedeel telijk op nertsen over te stappen. Dat bleek gemakkelijker gezegd dan gedaan, want de benodigde milieuvergunning werd herhaalde lijk door de Raad van State vernie tigd op verzoek van omwonenden en Milieu-Offensief. Woensdag was het opnieuw zo ver. Om binnen de wettelijke kaders voor de stankhinder te blijven, is het bedrijf inmiddels opgesplitst in tweeën, waarvan één deel door Van Deurzen aan zijn broer is verkocht. Volgens de hoogste bestuursrechter maakt dat echter niet uit, aangezien de verkoop dateert van na de nieuwe vergunning. Als geheel bezien ligt de nertsenhouderij domweg te dicht bij een woning. Het enige wat er nu nog op zit, is dat de gemeente probeert beide bedrij ven, ieder met één nertsenstal, afzonderlijk te vergunnen. Het is echter onwaarschijnlijk dat de bezwaarmakers zich daar zomaar bij neerleggen, dus ongetwijfeld krijgt deze zaak een vervolg. Na Cordstrap heeft zich een tweede bedrijf gemeld dat zich wil vestigen op bedrijventer rein De Brier. Het gaat om het bedrijf Gammaflex dat door bemiddeling van Maes sen Bedrijven een kantoor- en bedrijfspand wil bouwen in De Blakt. Omdat het nieuwe bedrijven terrein nog steeds een agrarische bestemming heeft, moet een lange procedure - zes tot negen maan den - gevolgd worden om vrijstel ling te krijgen van het bestem mingsplan. Gammaflex voert (oppervlakte) behandelingen uit aan allerlei prodcuten. Volgens wethouder Heidens is het deels een logistiek bedrijf. Het valt in de milieucatego rie 3/4. Gammaflex is 24 uur per dag continu in bedrijf. De produc ten worden per vrachtwagen in pallets aangevoerd. Via transport banen gaan de producten door de behandelruimte met ioniserende straling om vervolgens opgeslagen te worden of in vrachtwagens te worden vervoerd. Het gaat onder meer om het steriliseren van medische producten, ontsmetting van verpakkingen en het verbete ren van kunststoffen. WD en PvdA hadden er moeite mee om nu al een bedrijf toe te laten terwijl er nog geen bestem mingsplan voor De Blakt is. "Had dit bedrijf zich niet op een andere plaats kunnen vestigen", vroeg John Niessen (WD) zich af. Bert Linskens (PvdA) sprak van wil lekeur. "Economisceh motieven lijken de boventoon te vieren. Terwijl het toch belangrijk is of zo'n bedrijf wel past in de ruim telijke visie. Waarom is niet geko zen voor een locatie waar het qua bestemmingsplan wel kan", vroeg Linskens. Heidens reageerde dat Gammaflex niet goed past op De Hulst II waar vooral ruimte is voor hoogwaardige werkgelegenheid (Sciencelink, Gilde Opleidingen en kantoren). "Dit bedrijf past qua aard perfect op De Blakt", aldus Heidens. Burgemeester Waals gaat de vrije sluitingstijden voor de Ven rayse horeca terugdraaien. Dat meldde Waals maandag in de com missie Stedelijk Beheer. Hij ver wacht binnen een paar maanden met een voorstel te komen. Het sluitingsuur wordt wellicht 3-00 of 3-30 uur. Voor invoering van de vrije horecatijden moesten de café's om 2.00 uur de deuren slui ten. "In de randen van de nacht neemt het geweld en de crimina liteit in het centrum toe", verklaar de Waals. "Door het instellen van een vast sluitingsuur zal het weer veiliger worden op straat. Zonder echt afbreuk te doen aan het uit gaansleven." Waals zei dat hij de maatregel liever eerder had geno men. "Maar ik wil in overleg met horeca en politie eerst met een goed onderbouwd plan komen." 'Laaiend', zo luidt de eer ste reactie van voorzitter Piet Kroft. Afgelopen week ver scheen er een artikel over Match, het steunpunt van vrij willigerswerk, in Peel en Maas. Vooral de term "wankele basis' schoot bij Kroft helemaal in het verkeerde keelgat. Pas later vernam de Match-voor zitter dat het artikel gebaseerd was op een nota van de gemeente Venray. Welzijnsinstelling Synthese gaat voor twintig uur per week een professionele kracht inzetten bij Match. Daar heeft het college mee ingestemd. Keerzijde is dat dit ten koste gaat van activiteiten voor jongeren (jongerenbus, tie nerdag) en maatschappelijk werk. "Pas vrijdagavond kreeg ik de stukken van de gemeente in han den", zegt een verbaasde Kroft die wat recht wil zetten. "Match draait juist ontzettend goed. Er is helemaal geen sprake van een wankele basis. Alle vrijwilligers en bestuursleden werken zich uit de naad. Als voorzitter steek ik er ook veel tijd in, zo'n tien tot vijf tien uur per week." Feit is wel dat Match als pure vrijwilligersorgani satie behoefte heeft aan professio nele ondersteuning. "Maar we zijn te klein om zelf iemand in dienst te nemen. Vandaar dat we naar andere wegen hebben gezocht", zegt Kroft die zelf ook actief op zoek gegaan is bij organisaties als Arkant en Wel.Kom. Hij wist er sinds kort van dat de gemeente in de slag was met Synthese. Kroft spreekt zijn afkeur erover uit dat dit ten koste gaat van het jonge ren- en maatschappelijk werk. Hij heeft namens de PvdA zitting in de commissie Maatschappelijke Diensten. "Hier zijn we ontzettend ongelukkig mee. We gingen ervan uit dat door een herschikking er wel uren konden worden vrijge maakt. Het blijkt ijdele hoop. Flier hebben we nooit om gevraagd", aldus Kroft die niet te spreken is over de gang van zaken bij de gemeente."Ik houd van open kaart spelen. Maar hier wil ik het verder nu niet over hebben. Dat wil ik eerst zelf met ze bespreken." ff Burgemeester Waals vindt dat de inwoners van Venray ook zelf schuld zijn aan het hoge aantal auto- en woninginbraken. "Burgers zijn vaak verdomde slordig", ver zuchtte Waals maandag in de com missie Stedelijk Beheer. "Wie laat er nu zijn achterdeur openstaan voor een boel? Het is vooral in het buitengebied nog de gewoonte. Vroeger kon dat nog wel maar nu niet meer." Tevens vindt Waals dat de men sen niet onbeheerd dure spul len moeten achterlaten in auto's. "Vooral de Tomtom's zijn zeer in trek. Stop ze weg of neem ze mee. Want gelegenheid maakt de dief." Politiechef John Geraedts gaf Waals gelijk. Het aantal auto-inbra ken is vorig jaar in het district Venray gestegen van 560 naar 768. "Navigatiesystemen worden veel gestolen. Daar zijn de inbrekers verzot op. De mensen lokken het inderdaad zelf uit met dure auto radio's of laptops en tassen die op de achterbank worden achtergela ten." Tijdens werkzaamheden in 't Podium, ter voorbereiding op het aanbrengen van geluid- werend materiaal, is asbest aangetroffen. Na een eerste onderzoek zijn asbestresten aangetroffen in de kelder en op zolder. In het cafégedeelte is niets gevonden. Reden voor burgemeester Waals om het café in ieder geval tot giste ren, woensdag, te sluiten. Die sluiting is verlengd totdat het nader onderzoek meer heeft opgeleverd. Volgens de GGD is het op basis van de momenteel bekende gege vens aannemelijk dat er geen gevaar is geweest voor de gezond heid van cafébezoekers en omwo nenden. Om toch ieder risico uit te sluiten, besloot de burgemeester afgelopen vrijdag, op advies van de 'Veel huiselijk geweld' Huiselijk geweld komt in Venray vaker voor dan in de omliggende gemeenten. Vorig jaar heeft de politie 34 zaken voor de rech ter gebracht. Volgens chef John Geraedts moet de politie weke lijks uitrukken na een melding van huiselijk geweld. Waarbij het er meestal niet zachtzinnig aan toe gaat. "Het gaat vaak gepaard met grof geweld waarbij de man veelal de dader is. We moeten ook steeds vaker een tijdelijk huisver bod instellen. Het is een harde maatregel als iemand zijn eigen huis niet meer binnen mag. Maar het is wel noodzakelijk." Sinds een paar jaar zoekt de politie bewust de publiciteit op met gevallen van huiselijk geweld.Volgens Geraedts leidt dit er toe dat de slachtoffers eerder aangifte durven te doen. www.vandenmunckhof.nl GGD, om 't Podium te sluiten. Het pand werd gesloten en de ramen en deuren bleven dicht.Woensdag kwamen de resultaten van een aan vullend onderzoek binnen. Deze moesten nog bekeken en bespro ken worden met de GGD. Op basis daarvan zal verdere besluitvorming plaatsvinden. "Tot dan willen we ieder risico van contact uitsluiten", aldus burgemeester Waals. Vrijdag avond werd de jongerenbus nabij het café geparkeerd om bezoekers en omwonenden van informatie te voorzien. Ook de buurtbewoners zijn afgelopen vrijdag geïnfor meerd. Verder was de gemeente voor informatie vrijdagavond en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur telefonisch bereikbaar. Wethouder Emonts vond het met name sneu voor de jeugd. "Wij gaan ons de komende week, afhankelijk van het onderzoek, beraden op de mogelijkheden voor de Venrayse jongeren", aldus Emonts. Stemmachines in beter beveiligde ruimte Op last van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de gemeente Venray de stem machines in een beter bevei ligde ruimte moeten opslaan. Ook het sleutelbeheer, de toe gang tot de opslagruimte en de procedures moeten worden aangescherpt. De stemmachines staan voort aan in een afgesloten ruimte in de kelder onder de vleugel van Jerusa lem. De kamer is voorzien van een inbraakveilige en brandwerende deur. Deze ruimte is vochtvrij en staat niet in verbinding met de kruipruimte zoals dat bij de vorige opslagplaats nog het geval was. In een sleutelbeheersplan is exact vastgelegd wie er toegang krijgt tot de ruimte. Het ministerie heeft samen met TNO bij een tiental gemeenten onderzoek gedaan naar de bevei liging van stemmachines. Venray is op 14 november 2006 bezocht. Aanleiding is de vermeende frau degevoeligheid. De stichting 'Wij- vertrouwendestemcomputerniet' heeft de publiciteit gezocht en meent dat de verkiezingsuitslagen gemanipuleerd kunnen worden. Omdat daardoor het vertrouwen in het gebruik van stemcomputers kan worden geschaad, heeft het ministerie de gemeenten opgedra gen extra beveiligingsmaatregelen te treffen. Om de situatie goed in kaart te brengen, zijn diverse gemeenten bezocht. Het gaat niet alleen om de opslagruimte maar ook over het plaatsen en ophalen van de machines bij de stemlokalen en de beveiliging van de stemgeheu- gens. Naast een beter beveiligde ruimte moet de gemeente een sleutelbeheersplan opstellen. Ook moeten de instructies en proce dures rondom de machines en de stemgeheugens op papier worden gezet. Dit is nu nog niet het geval. www.vandenmunckhof.nl 'Politie pakt scooters aan' De politie gaat jongeren die rondscheuren op scooters harder aanpakken. Dat meldt politiechef John Geraedts. "We krijgen de laat ste maanden steeds vaker klach ten binnen. We zijn het racen op die scooters zat. We gaan het weer stevig aanpakken." De klachten komen niet alleen uit het centrum maar ook de wijken Brukske en Veltum. D'n Herk straatnaam Servaashof D'n Herk wordt de nieuwe straatnaam in Servaashof. De psy chiatrische patiënten krijgen de beschikking over een eigen adres met postcode waardoor ze voort aan zelf rechtstreeks post kunnen ontvangen. In het begin van de vorige eeuw stond het Servaasterrein aan de Stationsweg bekend onder de naam Venrays Veld. Hierbinnen waren er meerdere historische veldnamen zoals de Herk, Hoeckstuk en Korte Dijk. De Herk was het perceel dat gelegen is op de hoek van de Oostsingel en Stationsweg. Omdat Servaas hof hierop aansluit en ligt tussen beide straten, wordt D'n Herk als een geschikte naam gezien. Eigenaar GGZ Groep wil door de straatnaamgeving de vermaat schappelijking van cliënten van Servaashof bevorderen. Door het toekennen van een eigen post adres neemt de invloed van het instituut direct en merkbaar af. Ook roept D'n Herk geen associ atie op met psychiatrie of andere GGZ-activiteiten. van den munckhof www.vandenmunckhof.nl Vö or een koKiuklij'kt zit Mooi Functioneel High-tech Comfortabel IV VAL-EUR tDERHOUD VAN M ERLO Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle Weathercraft modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Barcelona, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 54. Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENaanpcr/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5