Haast met nieuwe sporthal Gebiedspanel digitaal Buitenweg binnen bebouwde kom 'Patersstraat hoort ook bij centrum' 'Een gek hou je niet tegen' Verzet tegen hoge grondprijzen LETSELSCHADE? Collectief bouwen in Oirlo van start KOOPJESWEEK VAN DER PUTT lil ADVOCATEN "We zien ze vliegen" Boek bestellen? Deze week PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 3 De komst van een derde sporthal in Venray wordt los gekoppeld van het multifunc tioneel centrum (mfc). Het college vindt het ongewenst dat de nieuwe sporthal nog langer op zich laat wachten. Het mfc-project, waarvan de sporthal onderdeel uitmaakt, loopt teveel vertraging op. Veel verenigingen en scho len zoals het Raayland College staan al jaren te springen om een nieuwe sporthal. Ze moeten zich nu behelpen met gymlokalen tot zelfs buiten de gemeente Ven ray. Sportclubs moeten vaak op 'onmogelijke' uren trainen of hun wedstrijden spelen. Het is al lan ger bekend dat de derde sporthal, die tevens als evenementenhal dienst kan doen, naast de bestaan de sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel wordt gebouwd. De plannen zijn twee jaar geleden in de ijskast gezet omdat het idee van een multifunctioneel centrum opkwam. Veel muziek-, sport- en culturele verenigingen kampen met huisvestingsproblemen. De gemeente dacht met een nieuw mfc in een keer alles op te los sen. De derde sporthal zou een onderdeel worden van het totale gebouwencomplex waarin ook een nieuw jongerencentrum zou komen. Door allerlei oorzaken heeft het mfc-project, een investering van 8 miljoen euro, veel vertra ging opgelopen. De wensen van de individuele gebruikers moeten vertaald worden in het bouwplan. Ondertussen zijn er nieuwe ont wikkelingen zoals de verbouwing van de foyer van de schouwburg waar Venrayse verenigingen en instellingen ook terecht kunnen. De sloop van Dr. Poelsschool, waar Omroep Venray en de Zangers van St. Frans onderdak hebben, staat weer ter discussie. Er liggen wel licht ook mogelijkheden op het St. Annaterrein waar een nieuwe woonwijk komt. De judovereni ging en de muziek- en kunstwerk plaats huizen al jarenlang op het instituutstrerrein. Op 11 december 2006 werd de gemeenteraad bijgepraat over de stand van zaken. De politiek drong erop aan vooral haast te maken met de sporthal. Vanwege alle onzekerheid, enkele vereni gingen zijn op zoek of hebben inmiddels alternatieve ruimte gevonden, werd gepleit voor een kleinschalige opzet van het mfc. Als de behoefte later groter wordt dan kan het gebouw altijd nog worden uitgebreid. De raad heeft een budget van 300.000 euro beschikbaar gesteld voor de voorbereidingfase. Van dit bedrag is nu nog 225.000 euro over. Dit erstant zal volledig over geheveld worden naar de sport en evenementenhal. Waarmee de komst van het mfc nog meer op losse schroeven komt te staan. Het college heeft er evenwel nog steeds vertrouwen in en benadrukt dat de splitsing geen vertraging voor het mfc hoeft te betekenen. De verenigingen en instanties die een intentieover eenkomst voor het mfc hebben ondertekend, zouden allemaal nog achter hun toezegging staan. Het gebiedspanel ging dinsdag middag digitaal. In aanwezigheid van wethouder Najja vond in de schouwburg van Venray de lance ring plaats van www.gebiedspa- nel.nl. De site van de zogenaamde gebiedspanels sluit aan bij de al bestaande site van de dorpen Dinsdag vond de lancering plaats van de website www.gebiedspanel.nl, en wijken. Daarmee voorziet de bestaande site 'Dorpen/wijken Venray.nl' niet alleen in een groei ende informatiebehoefte, maar bundelt ook de informatie die vanuit meerdere kanten over een nl' telt maandelijks zo'n 23-360 individuele bezoekers en wordt met deze aanvulling ook een her kenbare ingang voor informatie over de gebiedspanels. Op de pagina's van de gebiedspanel.nl In de loop der tijd komt ook voor de andere gebieden steeds meer informatie ter beschikking. Binnen het gebiedsgericht wer ken kennen we de zogenaamde gebiedspanels. dorp of wijk beschikbaar komt. zijn vooral de startgebieden Cen- Hierin werken samen de dorps- De site 'Dorpen/wijken Venray. trum, Oostrum en Brukske gevuld, en wijkraden, Wonen Venray, de politie, Synthese en de gemeente Venray. In de gebiedspanels wor den de integrale gebiedsvisies met het daarbij behorende uitvoe ringsprogramma opgesteld. Om hierover met de inwoners van Venray te communiceren, is het inzetten van digitale media in de vorm van internet een belangrijke aanvulling. De gemeente gaat de bebouw de komgrens aan de Beekweg een paar honderd meter opschuiven in westelijke richting. Van huisnum mer 40 naar 44a. Hierdoor komen de Buitenweg en de uitbreiding in nieuwbouwwijk Aan den Heuvel binnen de bebouwde kom van Venray te liggen. Op de T-splitsing Buitenweg-Beekweg wordt een rotonde aangelegd.Vanuit het cen trum van Venray wordt de maxi mumsnelheid op de Beekweg tot aan deze rotonde 50 kilometer. Ook in Castenray wordt de bebouwde kom een stukje uitge breid. Dit heeft alles te maken met de aanleg van een verkeersplateau op de T-splitsing Steegkamp-Lol- lebeekweg. De huidige komgrens ligt vijftig meter voor de nieuwe verkeersdrempel. Dit zou beteke nen dat het verkeer vanuit Cas tenray met 80 kilometer deze hin dernis op de Lollebeekweg mag nemen. Om een maximaal snel- heidsremmend effect te krijgen, wordt de bebouwde komgrens verschoven tot na de kruising en geldt er een maximumsnelheid van 50 kilometer. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gra tis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl WD en Samenwerking wil len dat de Patersstraat wordt meegenomen bij de herinrich ting van het winkelcentrum. WD-raadslid Ingeborg de Bar- banson wil nog een stap ver der gaan door ook de Leeuw straat en de onderdoorgang bij Albert Heijn naar de Gouden Leeuw bij het project 'centrum op de schop' te betrekken. "Daardoor ontstaat er een samenhangend geheel met dezelf de bestrating en verlichting", zei De Barbanson maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Ande re partijen drongen vooral aan op een goede voorlichting door de gemeente. "Want er ontstaat veel overlast", zei Tino Zandbergen (inVENtief)."Dit is des te vervelen der als het niet goed wordt uitge legd." Ook vroeg Zandbergen om de gebruikers van het centrum er actief bij te betrekken. De VVD denkt dat een goede uitleg en communicatie veel wrijvingen, vooral bij de onder nemers, kan wegnemen. Veel par tijen zijn er voorstander van de straatverlichting aan de gevels te bevestigen. Want lantaarnpalen zijn vaker het doelwit van agres sie en geweld. De gemeente moet daarvoor wel op één lijn zien te komen met de pandeigenaren in het centrum. Een bewaakte fiet senstalling en een openbaar toi let prijken eveneens hoog op het wensenlijstje van de politiek. Maandag werd in de commissie het plan van aanpak besproken. De kritiek spitste zich toe op het ontbreken van een tijdpad en de magere financiële onderbouwing Het college heeft de haal baarheid van de pilot 'collec tief particulier opdrachtgever schap' in het uitbreidingsplan Oirlo zuid-oost vastgesteld. Met dit besluit kan in samen werking met de dorpsraad gewerkt worden aan de ver dere uitwerking van dit bouw concept. Bij dit concept bouwen men sen hun huis zonder tussenkomst van een projectontwikkelaar. Het is voor het eerst dat een derge lijk concept binnen de gemeente Venray wordt uitgevoerd. Belang stellenden voor de bouwperce len verenigen zich in een zoge noemde locatievereniging. De vereniging voert de regie en doet zoveel mogelijk zelf. De gemeente beperkt zich tot het geven van stedenbouwkundige randvoor waarden. Bij collectief particulier opdrachtgeverschap staat geza menlijkheid centraal. De locatie vereniging kiest een architect, ontwerpt de te bouwen wonin gen, zoekt een aannemer en koopt materialen in. Gezamenlijk ontwik kelen en inkopen spaart kosten en zodoende vallen bouwkosten lager uit. De vereniging kan zich laten ondersteunen door een advi seur. De gemeentelijke bemoeie nis is zo minimaal mogelijk. Er worden wel stedenbouwkundige randvoorwaarden gegeven zoals de eisen die het Bouwbesluit stelt, bijvoorbeeld de omvang van de bouwkavel, de bouwmassa, rooi lijnen, hoogte, parkeernormen en de eisen met betrekking tot de openbare ruimte. Vergelijkbare projecten in Noord-Brabant laten goede resultaten zien. Dat vormde vorig jaar de aanleiding voor de dorpsraad van Oirlo om voor hun dorp een pilotaanvraag te doen. Binnenkort nodigt de gemeente de mensen uit die tijdens de infor matieavond in september belang stelling hebben getoond. Dan worden onder andere afspraken gemaakt over het oprichten van de locatievereniging. van de investering van 6,9 mil joen euro. Twee weken geleden zijn bij een bijeenkomst van de 'gemeentebrede overlegtafel' drie werkgroepen geformeerd. Inge borg de Barbanson wees erop dat in het verleden al veel op papier is gezet. "Diverse groeperingen zijn er al mee bezig geweest. Alle ideeën en wensen zijn bekend op het gemeentehuis. We moeten het niet overnieuw gaan doen." Wethouder Van der Broeck (CDA) erkende de scepsis over de drie werkgroepen. "De men sen hebben liever dat we met een concreet voorstel komen. 'Want het is toch allang bekend wat we willen', zo luidde de reactie", aldus Van der Broeck die beloofde werk te maken van communicatie. "We komen regelmatig met een nieuwsbrief via e-mail. Bovendien gaan we vanaf de eerste schet sen alles op internet zetten. Met de opzet dat iedereen kan reage ren. We hopen dat het gaat leven en dat er veel reacties komen." Tineke Lamers (Samenwerking) wijst erop dat in het centrum veel oudere mensen wonen. "Zij maken meestal geen gebruik van internet." De wethouder wil het beoogde centrumgebied niet verder uit breiden zoals de WD dat wenst. "Naar aanleiding van eerdere reac ties hebben we het al uitgebreid met de Korte Straat en de kop van de Patersstraat. Deze straat is een paar jaar geleden nog gerenoveerd en kan er daarom buiten blijven." Gezien de ontwikkelingen in de Gouden Leeuw, waar een nieuwe woonwijk met parkeer kelder gebouwd wordt, wil Van der Broeck de verbinding naar het centrum nog niet meenemen. "Want de inrichting moet ook pas sen bij de nieuwbouw in de Gou den Leeuw. Dat kunnen daarom beter later doen." De wethouder zegde toe dat in het projectplan dat volgt, de kosten beter onder bouwd zullen zijn. "Er komt ook een spoorboekje met een tijdpad erbij." De Barometer Moeten de scholen beter beveilig worden? Nee, vindt zeventig procent van de 24 mensen die reageerden op de stelling van vorige week. De aanslag op een school in de Amerikaanse school in de staat Virginia 'is verschrikke lijk, maar een gek hou je niet tegen', schrijft Marlies van Ede. 'Van onze scholen moe ten we geen gevangenissen maken'. Jan van Boekei is het eens met Marlies. Maar hij vindt wel dat scholen misschien wat vaker de deur gesloten moeten houden als er even geen toezicht is. 'Laat de mensen eerst aanbellen, niet iedereen moet zomaar naar bin nen kunnen lopen. Dat is nu wel vaak het geval. Als je wilt, kun je elke school eenvoudig binnenko men'. 'We moeten niet overspan nen doen', is de mening van Loes Jans. 'Want hoe groot is de kans dat iemand met een pistool jouw school binnen komt wandelen? Natuurlijk moet de veiligheid in orde zijn, maar van detectiepoort jes ben ik geen voorstander. Dat geeft je als scholier al een angstig, onveilig gevoel'. 'Die vreselijke daad in Amerika is gelukkig een uitzondering. Ik vind het vreemd dat iedereen in de VS gewoon wapens kan kopen. Dat vraagt toch om problemen', schrijft Jules Timmermans. 'Ik voel me veilig op school, want ik denk dat de kans groter is dat je over lijdt in het verkeer'. P. Joosten vindt de scholen in Nederland'veilig genoeg'.'Je moet er toch niet aan denken dat je eerst door allerlei poortjes moet en ook nog wordt gefouilleerd? Hoe ver wil je daarin gaan? Een school is een school, geen gevan genis!' 'Wie had kunnen bedenken dat een scholier op zijn eigen school zo'n bloedbad aanricht. Dit zijn van die ongelofelijke incidenten die je helaas dagelijks op tv ziet', schrijft J. ter Beek. 'Mensen die dit doen, zijn ziek in hun hoofd, die zijn moeilijk tegen te hou den. Doen ze het niet op school, dan doen ze het op straat of op het station. Het is een schreeuw om aandacht! Het is erg, heel erg, maar we moeten van de scholen geen bunkers maken'. Piet van Lier is het daarente gen wel eens met de stelling. 'De deuren van basisscholen moeten alleen opengaan als de kinderen naar school komen en weer wor den opgehaald. In het voortgezet onderwijs is dat misschien wat lastiger te realiseren, maar daar is een taak weggelegd voor de con ciërge. Al kan die onmogelijk alle gezichten onthouden, de scholen zijn gewoon te groot geworden. Vroeger waren alle scholen klein en overzichtelijk, een vreemde in de school viel meteen op'. M Claessens vindt ook dat de scholen beter beveiligd moeten worden.'Dat is prioriteit nummer één voor iedere school, instelling, instantie, en gezin. Een kind moet zich veilig voelen!' In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Brukske is een mooie wijk'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of geef uw reactie op www. vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezon den reacties. Vervolg voorpagina Thomassen: "Onze producten zijn uitvoerig door ornithologen en biologen getest en onderzocht. Al onze natuurbeschermingspro ducten zijn van hoge kwaliteit. Door nauw samen te werken met de verschillende natuurbescher mingsorganisaties in Nederland, zoals Vogelbescherming Neder land, De Vlinderstichting, Stichting Egelopvang en Stichting Eekhoor- nopvang proberen we het leefmi lieu van plant en dier te verbete ren, waarbij wij een deel van onze opbrengst afdragen aan deze orga nisaties." SPANNEND 'We zien ze vliegen' was de titel van een natuurproject op de Ven rayse basisschool De Keg. In de lessen van vier klassen (ongeveer honderd kinderen in de groepen 1 en 2) werd aandacht geschonken aan vooral vogels in hun natuur lijke omgeving. Op vrijdagmorgen is een groep kinderen van De Keg te gast bij De Oude Barrier. Bij aankomst valt hun oog meteen op de speeltuin bij de entree van het Venrayse natuurgebied. 'Een speeltuin, wat een lange glijbaan'. De eerste kinderen lopen al in de richting van speeltuin om plaats te nemen op een schommel. Ze wor den al snel tot de orde geroepen. Vogelexpert Henk Alards neemt meteen het heft in handen. 'Wat hebben jullie in de klas gedaan?', trekt Alards de aandacht van de kinderen.Een vogeldansje'vogel liedjes gezongen', een 'vogelhuisje geverfd'. De kinderen zijn de speeltuin vergeten en concentre ren zich op het eigenlijke doel van hun komst. Henk Alards pakt een doos met pluchen vogels. 'Kijk goed op de kaart, wat is dit voor een vogel'. Een makkie voor de kinderen. 'Een roodborstje', is het goede antwoord. 'Eten vogels boterhammen?', vraagt Alards. 'Nee, wat dan?' De kinderen van De Keg hebben hun huiswerk goed gedaan. 'Pinda's, zaadjes, rotte appels, wormen, bijen en slakken'. 'Andere vogels'. Henk Alards geeft de kinderen een complimentje. 'Jullie zijn heel goed'. De leerlingen van De Keg vinden het uitje naar De Oude Barrier dan ook heel spannend. Ze mogen met een telescoop de vogels bekijken, vanuit een obser vatiehut kijken naar een ingerich te voederplaats en aan het einde van het vogelkijkuurtje hun zelfge maakte nestkastje aan een boom ophangen. Ze zijn allemaal even enthousiast."Dit is heel leuk", zegt Lois. "Vooral het zoeken van de vogeltjes op de kaart. Ik vind de roodborst de mooiste vogel. Straks gaan we op school nog een vogel liedje zingen. Dat hebben we zelf verzonnen", zegt ze trots. Nathan vond de schuilhut het meest span nend. Ook hij heeft zijn favoriete vogeltje. "De koolmees. Maar ook de pimpelmees." Juf Marijke is tevreden over het natuurproject. 'Teder voorjaar schenken we aandacht aan een item dat kenmerkend is voor de tijd van het jaar. Deze keer was er aandacht voor de vogels in de natuur. Op allerlei manieren zijn de kinderen met dit onderwerp aan de slag gegaan. Het was opval lend hoe leergierig ze waren. Heel erg geïnteresseerd. Ze hebben nestkastjes geverfd, veren geplakt op posters met nepvogeltjes, zelf geprobeerd om nestjes te maken, vogelliedjes gezongen. Het was een heel leerzaam project." www.vandenmunckhof.nl en als extra 20% ORANJE KORTIMG op gehele zomercollectie geldig t/m 2 mei Steenstraat 116 Boxmeer Tel:0U8S-S73*471 De projectontwikkelaars Grouwels Daelmans, AM Wonen en Wonen Venray heb ben bij de gemeente Venray geprotesteerd tegen de hoge grondprijzen in Brabander. De drie bedrijven gaan kavels bebouwen in het plan Aan den Heuvel. De levering van de grond is een paar jaar vertraagd vanwege de onteigeningsprocedure tegen eigenaar Franssen aan de Noord singel. De gemeente heeft nu voor de bouwers de grondprijzen van 2007 in rekening gebracht. Dit is 220 euro per vierkante meter voor de vrije sectorbouw en 110 euro voor de sociale woningbouw 'Borden fietspad Leunseweg vergeten' Fietsers die via de rotonde op de Zuidsingel over de Leunseweg richting Leunen gaan, kunnen sinds vorige week geen gebruik meer maken van het fietspad langs sportpark De Wieën. Vanwege het aanleggen van een riolering is het fietspad opengebroken. Alle fiet sers moeten gebruik maken van het fietspad aan de andere kant van de Leunseweg. Dat levert volgens Tineke Lamers (Samenwerking) gevaar lijke situaties op. "Vooral door het autoverkeer dat uit de Acaciastraat komt. De fietsers worden de ver keerde kant uit gestuurd maar er staan helemaal geen aanwijzings borden", zei Lamers maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Sieb Nijssen (CDA) wist dat er al ongelukken zijn gebeurd. "Dat komt omdat de gemeente de bewegwijzering vergeten heeft voor het dubbele fietspad." Wethouder Van der Broeck (CDA) moest dat beamen. "Toen ik laatst van Venray naar Horst fietste, moest ik daar ook de Leunseweg oversteken. 'Hoe kunnen ze zoiets bedenken', was mijn eerste reac tie. Maar sinds vandaag (maandag, red.) zijn er borden geplaatst." Aangehouden De politie heeft vorige week dinsdagmiddag een 52-jarige vrouw uit Venray aangehouden op verdenking van oplichting van een meubelzaak, een autoverhuur bedrijf en een schildersbedrijf. In totaal gaat het om een bedrag van meer dan 20.000 euro. De zaak kwam aan het licht na een aangifte van de meubelzaak. Daar had de vrouw voor zo'n 10.000 euro aan meubels gekocht, maar niet betaald. De vrouw werd voor verhoor uitgenodigd aan het poli tiebureau, waarna ze bekende en werd aangehouden. Ze is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. De politie onderzoekt of de vrouw nog meer bedrijven heeft opgelicht. van Wonen Venray. De bedrijven willen echter dat de gemeente de grondprijzen van 2004 hanteert. Want toen vonden de grondaanbiedingen plaats. In de afgelopen drie jaar zijn de grondprijzen met 13 procent gestegen. De bouwbedrijven zeg gen dat het buiten hun schuld ligt dat de grond niet eerder geleverd is. Bovendien zijn in de afgelopen drie jaar ook de bouwkosten fors gestegen. Wonen Venray waar schuwt dat door de hoge grond prijzen de woningen te duur dreigen te worden voor de soci ale sector. De gemeente Venray is evenwel niet van plan de grond prijzen te verlagen. De kavels kon den niet eerder worden uitgege ven omdat het achterste gedeelte van de percelen nog in bezit was van Franssen. De onteigeningspro cedure is nu afgerond. In de bouwclaims is destijds vastgelegd dat de aanbiedingen plaatsvinden tegen de dan gelden de grondprijzen. Daarbij is geen jaartal genoemd. De gemeente heeft alle partijen op 15 febru ari 2005 geïnformeerd over de onmogelijkheid van de grondver werving van Franssen. Aangege ven is toen dat een onteigening ongeveer twee jaar kan duren. De gemeente is dan ook niet van plan de grondprijzen te verlagen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3