Concert Fanfare Eendracht Meerlo m Marginal in Jera'70 Lenteconcert Confetti BALANS BALANS Kunst Cultuur Knutselmiddag Nationale actie Niet Weggooien i Bibliotheek biedt service aan huis GROTE MEISJES HUILEN NIET Jeugd kiest beste ontwerp SPAANSE LESBO? Shakespeare in modern jasje BALANS! BUITEN DE WORDT OP GEMAAKT. IN BALANS ZOEK NAAR HUILEN NIET. JERUSALEM OP 21 APRIL PEEL EN MAAS HOMO HETERO BI OF TRANS IS WAT TELT. MEER PLAAT SEN THEATER MET JE JOJO! OP 21 APRIL PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 23 Fanfare Eendracht uit Meerlo geeft op zondag 22 april vanaf 12.45 uur haar jaarlijkse donateur concert in Schouwburg Venray. Het concert staat dit jaar in het teken van het project Muziek in de Klas. Drie jaar geleden is Fanfare Eendracht samen met basisschool Megelsheim en het Kunstencen trum Jerusalem uit Venray gestart met het geven van professioneel muziekonderwijs aan groep 4 en groep 5. Na twee jaar is het project uit gebreid over alle basisscholen in de gemeente Meerlo Wanssum. De provincie Limburg heeft haar financiële steun toegezegd om dit samen met de gemeente Meerlo Wanssum te realiseren. De enthou siaste aanpak heeft ertoe geleid dat bij Fanfare Eendracht momen teel meer dan dertig jeugdleden de jeugdopleiding volgen bij het Kunstencentrum Jerusalem. De vervolgstap na Muziek in de Klas is inmiddels ook ingevuld. Een groep van zeven leerlingen volgt momenteel les in groepsverband onder leiding van docent Hans Mooren. Het concert komende zondag start met deze groep leer lingen die laat horen wat ze met blaasinstrumenten het afgelopen jaar geleerd hebben. Daarna volgt een optreden van de blokfluit- groep van groep 5. Meer dan der tig leerlingen laten onder leiding van Ans Thijssen op het grote podium horen wat ze de afgelo pen twee jaar geleerd hebben. Uiteraard wordt er één nummer gezamenlijk gespeeld met de grote fanfare. Fanfare Eendracht vervolgt het programma met onder andere bekende filmmuziek van The Pira tes of the Caribbean. Na het spe len van deze filmmuziek wordt de uitslag van de kleurwedstrijd Wie kleurt de mooiste Pirates of the Caribbean bekendgemaakt. Daarnaast worden nog diverse bekende en luchtige muziekstuk ken ten gehore gebracht. Met dit donateurconcert wil Fanfare Een dracht laten zien wat het project Muziek in de Klas voor resultaat te zien geeft voor algemene muzi kale vorming. Deze algemene muzikale vorming is belangrijk voor het behoud van de muziekverenigin gen en voor het stimuleren van de interesse voor het maken van muziek. Alleen op deze manier kan Fanfare Eendracht een bloei ende vereniging blijven. Zaterdag 21 april staat Marginal op de planken bij OJC Jera'70 in Ysselsteyn. De acht Belgen die Marginal bevolken staan garant voor een mooi feestje. De cover formatie bekleedt een groot gedeelte van de complete rock- geschiedenis met haar repertoire. Met nummers vanAC/DC, Black Sabbat, Motorhead en Alice Coo per zal de band de zaal ongetwij feld op z'n kop zetten. De band Marginal is niet zó maar een coverband. De deuren van Jera'70 gaan om 20.00 uur open en de entree bedraagt vijf euro. Voor meer informatie kunt u terecht op www.jera70.nl Close Harmony Group Confetti houdt op zaterdag 21 april vanaf 20.15 uur het tweejaarlijks lente concert met de naam Close with Pop. Sinds de oprichting op 10 mei 1990 staat Confetti onder de bezielende leiding van Gertie Cre- mers. Tijdens de wekelijkse repeti ties wordt door de elf zangers en twaalf zangeressen gewerkt aan een modern, grotendeels Engels talig populair repertoire. Tijdens eigen concerten wordt dan ook een uitgebreid aanbod uit het repertoire ten gehore gebracht met muziek uit de jaren '50, '60, '70, '80 en '90 en variërend van luistermuziek, musical, disco tot popmuziek. Maar de voorkeur gaat toch uit naar het close har- TONEELGROEP SPEELT BLIJSPEL GROTE MEISJES IN KUNSTENCENTRUM OM 20.00 UUR. mony repertoire. Daarbij wordt a capella gezongen of onder bege leiding van een eigen combo. Choreografie en aankleding wordt aangepast aan de muziek die zij ten gehore brengen zodat het optreden een lust voor het oor en oog is.OokTap-zingen is vaak een onderdeel van hun optredens. De afgelopen jaren heeft Confetti ook regelmatig deelgenomen aan Venray Muziek Totaal. Afgelopen najaar hebben ze ook hun bijdrage geleverd aan de Proms in Leunen en de Proms Venray. Het concert zaterdag 21 april wordt verzorgd met medewerking van Manoeuvre en de Streetsingers, beiden onder leiding van dirigent Noël Sweer- den. Manoeuvre bestaat uit 22 mannen,die vooral close harmony, musical, soul, Latin en hits zingen, waarbij bij de meeste nummers bewerkt zijn voor vier- tot vijf stemmig gezang. The Streetsingers bestaat uit een gemengde groep van zestig zangers en zangeressen die zich voornamelijk richten op projecten waarbij klassiek, gospel, jazz en musical de hoofdmoot vormen. Beide koren komen uit Weert. Deze keer is de locatie van het concert de schouwburg op het voormalige complex van St. Anna in Venray. Meer informatie is te vinden op www.confetti-venray.nl. Vogelexcursie Staatsbosbeheer houdt op zon dag 22 april een vroege vogelex cursie in Nationaal Park De Groote Peel. De wandeling start om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. De excursie duurt onge veer twee uur. Na afloop is het bezoekerscentrum geopend. Deel nemende kinderen krijgen een zoekkaart vogels cadeau. Opgave vooraf is noodzakelijk en kan bij het bezoekerscentrum via tel. (0495)641497. Nationaal park De Groote Peel is één van de vogel- rijkste natuurgebieden van West- Europa. In het voorjaar broeden hier ongeveer 95 vogelsoorten. Een aantal hiervan zijn bijzonder en kenmerkend voor dit waterrijke natuurgebied. Vanaf de vogelkijk- hut kunnen de vogels op het water worden geobserveerd. Samen met de gidsen gaat men luisteren en kij ken naar vogels en zo de verschil lende soorten leren herkennen. Een verrekijker is bij deze excursie zeker aan te raden. Denk in regen achtige periodes aan goede schoe nen of laarzen. De paden in De Groote Peel kunnen soms drassig zijn. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is de toegangspoort tot Nati onaal Park De Groote Peel. Hier starten alle activiteiten. In april is de wisseltentoonstelling schilderij en met vogels van de Poolse schil der Janusz Stepniewski te bekijken. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en een routebeschrij ving zie www.staatsbosbeheer.nl. niet ontvangen? Bel 582877! Met muziek herdenken Het 9-stemmig kamerkoor Collegium Vocale Venray o.l.v. Marca Kusters biedt een muzikaal moment om te kunnen herden ken. Zo na de Pasen en vooruit lopend op 4 mei, de van oudsher bekende momenten van bezin ning, verzorgen zij op zondag 22 april een herdenkingsconcert. Het kamerkoor zingt belevings- muziek waaronder het prachtig verstilde Totus Tuus van Henryk Mikolaj Górevki, het Ave Verum van William Byrd en het heden daagse O Sacrum Convivium van Olivier Messiaen. Muziek geeft weer wat mensen ten diepste beweegt en muziek kan mensen bewegen. Voor wie op zoek is naar een moment van rust, meditatie en bezinning: zondag 22 april om 16.00 uur in de Grote Kerk van Venray. De toegang is gratis. IN JERUSALEM OP 21 APRIL OM 20.00 UUR. Start aspergeseizoen Noord- en Midden-Limburg, hét aspergeland bij uitstek, kijkt alweer uit naar de komst van de overheerlijke asperges, ofwel het 'witte goud'. Donderdag 12 april werd het officiële startsein gege ven voor het aspergeseizoen 2007. Daarom is er nu een vernieuwde 'Routes des Asperges' uitgebracht. Regio VW Noord- en Midden-Lim burg heeft, in samenwerking met het toeristische bedrijfsleven, alle informatie om van april tot en met juni extra glans te geven aan het motto 'Lekker Genieten in Noord- en Midden-Limburg' in een nieuwe brochure bijeen gebracht. De brochure 'Routes des Asperges' is te bestellen en te downloaden via www.lekker-genieten.nl of verkrijgbaar bij de VW-winkels in Noord- en Midden-Limburg. Sponsorloop de Meulebeek Ter afsluiting van het school project Sport4all houdt basis school de Meulebeek in Oostrum op donderdag 26 april een spon sorloop. De opbrengst van deze loop komt geheel ten goede aan stichting Kalipha (een hulporga nisatie uit Venray) met als doel: schoolvoorzieningen (waaronder meubilair) voor het dorpje Lamin- Daranka in Gambia, 's Ochtends hebben alle groepen een intensieve sport- en spellen- ochtend: Sport4all. Een goede war- ming-up voor de sponsorloop die van 17.00 tot 18.00 plaatsvindt op het Watermolenplein nabij de school. Van 18.00 tot 20.00 opent basisschool de Meulebeek de deu ren voor alle belangstellenden. In de klassen is een tentoonstelling van het schoolproject te bezichti gen en er zijn kleine spelactivitei ten. Iedereen is van harte welkom. Home-Start Home-Start is op zoek naar vrij willigers die een ochtend of mid dag in de week tijd hebben voor een gezin met jonge kinderen? Het gaat om het bieden van een luis terend oor, begrip, vriendschap, ondersteuning en gezelligheid. Opvoeden gaat niet altijd van zelf. Soms zijn er perioden dat het even niet wil lukken, bijvoorbeeld door verhuizing, echtscheiding of ziekte van een kind. Deze situaties kunnen spanningen in een gezin geven waardoor opvoeden extra moeilijk wordt. Op zo'n moment zou een steuntje in de rug veel helpen. Iemand die tijd en aan dacht heeft voor ouders en kinde ren, zodat zij de ruimte en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, praktische hulp, er even samen uit. Net zoals die buurvrouw van vroeger, die er gewoon even voor je is. Home-Start verzorgt een voorbereidende cursus en aanslui tend interessant vrijwilligerswerk dat veel voldoening geeft. Dit vrij willigerswerk geeft gezellige con tacten met andere vrijwilligers. De coördinator geeft ondersteu ning en begeleiding. Natuurlijk is er ook een onkostenvergoeding. Home-Start vraag aandacht en tijd, een positieve levenshouding en de bereidheid om de ervaringen te delen. Diploma's of opleidin gen zijn niet nodig, maar wel een groot hart, begrip en inlevingsver mogen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Synthese via tel. (0478)517317. Vraag naar Jeannette Janssen, coördinator van Home-Start. In bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel wordt op woens dag 25 april een knutselmiddag voor kinderen gehouden. Met natuurlijke materialen wordt een dromenvanger geknutseld. De acti viteit begint om 14.00 uur en gaat ongeveer anderhalf uur duren. De begeleiding wordt gedaan door gidsen van Staatsbosbeheer. Er kunnen twintig kinderen mee doen. Opgave vooraf is noodzake lijk en kan via tel. (0495)641497. Tijdens de knutselactiviteit gaan de deelnemende kinderen hun eigen unieke dromenvanger maken met takken, veertjes, bladeren, kortom materialen die buiten in de natuur letterlijk voor het oprapen liggen. Een dromenvanger boven het bed ophangen is niet alleen decoratief, het heeft ook nog een speciale betekenis. Oorspronkelijk komt de dromenvanger bij de indianen uit Noord Amerika vandaan. India nen geloven dat het zelf maken en ophangen van een dromenvanger boven het bed nare dromen weert. Volgens een legende is de hemel doorweekt met dromen; mooie dromen maar ook slechte dromen. Tijdens de nacht worden de slech te dromen gevangen in het 'web' van de dromenvanger, glijden er vervolgens af en drogen op in de ochtendzon. Mooie dromen kun nen ongehinderd hun doorgang in het centrum van de dromenvan ger vinden en treden daarmee het leven binnen van de dromer. Voor het verzamelen van de materialen hoeven de kinderen niet ver te lopen. Bezoekerscentrum Mijl op Zeven ligt namelijk aan de rand van Nationaal Park De Groote Peel. Dit is een groot natuurgebied waar voldoende natuurlijke mate rialen te vinden zijn. De gidsen helpen een handje en geven daar bij vooral de jongere deelnemers wat extra aandacht. Het is wel handig als kinderen die aan deze activiteit deelnemen knopen kun nen leggen. Van knutselen worden de kinderen wel vies, dus oude kleren aan en voor buiten even tueel regenkledij en laarzen. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is de toegangspoort tot Nationaal Park De Groote Peel. Hier starten alle activiteiten. Het bezoekers centrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informa tie en een routebeschrijving zie www.staatsbosbeheer.nl. SCHOUWBURG BALANS SPEELT IN JERUSALEM OP 21 APRIL OM 20.00 UUR. Niet Weggooien! is het motto van een gezamenlijke actie van de Nederlandse oorlogs- en ver zetsmusea, herinneringscentra en het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie (NIOD). Op 3 mei vindt deze actiedag plaats in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid in het Mediapark in Hil versum. Het nationaal oorlogs- en verzetsmuseum in Overloon, het Liberty Park, is een van de deelne mende musea aan de actie. Niet Weggooien! vraagt aan dacht voor het behoud van audio visueel materiaal uit de Tweede Wereldoorlog in Nederland en Nederlands-Indië. Musea en instel lingen willen voorkomen dat op het eerste gezicht onbelangrijk geachte originelen uit de oorlogs jaren verloren gaan. Hoeveel oude filmrolletjes met historische opna mes, negatiefstroken, bakelieten grammofoonplaten en bestofte fotoalbums liggen er nog op zol ders of verstopt in lades? Dragers waarvan de inhoud een waarde volle kijk kan geven op een voorbij tijdperk. De actie Niet Weggooien! staat dit jaar in het teken van (amateur)fllm,foto's en geluidsfrag menten. Met als doel het publiek bewust te maken van het belang dit audiovisuele materiaal als erf goed van de oorlog te bewaren en te behouden om het vervolgens te ontsluiten voor iedereen. Bezoe kers krijgen op deze dag informa tie van deskundigen, verbonden aan de deelnemende instellingen en musea, over het behoud van het materiaal. En zij zijn in de gele genheid hun eigen film-, foto- of geluidsmateriaal over te dragen aan de deelnemende organisaties. Tijdens de actiedag op 3 mei kan het publiek uiteenlopende presen taties, lezingen en unieke filmverto ningen bijwonen rond het centrale thema. Bijdragen hiervoor komen van onder andere onderzoekers, cineasten, documentairemakers, filmacteurs, archivarissen en 'oog getuigen'. Presentaties worden verzorgd door onder andere Hans Keiler (documentairemaker), Hans Goedkoop (presentator van Ande re Tijden) en Thorn Hoffman (film acteur). De dag wordt afgesloten met een panelgesprek, met onder meer Joop van Zijl. De toegang tot het speciale programma Niet Weg gooien! is gratis. Ook bezoekers die geen materiaal bij zich hebben kunnen dit programma volgen. De musea en instellingen zullen zich gezamenlijk in stands presenteren. Niet Weggooien! wordt financieel mogelijk gemaakt vanuit het pro gramma Erfgoed van de Oorlog van het Ministerie van Volksge zondheid,Welzijn en Sport. De bibliotheek aan huis ser vice is er voor iedereen die in de gemeente Venray woont en graag van de bibliotheek gebruik wil maken, maar niet zelf naar de bibliotheek kan komen door ouderdom, ziekte of handicap en ook niemand heeft om deze taak over te nemen. Wie gebruik wil gaan maken van deze dienst kan bellen met de bibliotheek. Er wordt dan een afspraak gemaakt voor een bezoek waarbij de moge lijkheden van de bibliotheek uitgelegd worden. De klant kan aangeven welke boeken men bij voorkeur leest. Hierbij kan geko zen worden uit het gehele assorti ment van de bibliotheek. Eenmaal per vier weken vindt doorgaans een bezoek door een vrijwilliger plaats, die telkens andere boeken meeneemt. Voor de bibliotheek aan huis service wordt het nor male abonnementstarief inclusief afkoop leengeld gerekend. Infor matie over de tarieven en uitleen- voorwaarden staan in de speciale folder, welke op aanvraag toege zonden wordt. Een overzicht van het aanbod van de bibliotheek is te vinden op de website www.obvenray.nl. Koninginnedag maandag 30 april is de bibliotheek gesloten. Vrijdag 4 mei is de sluiting om 18.00 uur. Zaterdag 5 mei is de bibliotheek normaal geopend. IN JERUSALEM OP 21 APRIL OM 20.00 UUR. Venrayse jongeren hebben vorige week woensdag in café 't Podium het beste ontwerp geko zen voor een campagne om het wensgeld in Venray te promoten. De ideeën voor de reclamecam pagne hebben ze twee weken geleden zelf bedacht, waarna deze door een professioneel com municatiebureau zijn uitgewerkt tot drie ontwerpen. Hieruit is nu het winnende ontwerp gekozen. Na veel discussie is uiteindelijk het ontwerp met een 'coole koe' gekozen."Deze valt tenminste op", aldus de jongeren. De koe met zonnebril en koptelefoon zal in mei op veel plekken te zien zijn in Venray. Dan start namelijk de cam pagne onder de naam 'Mijn idee is geld waard'. De campagne bestaat onder andere uit een website, pos ters in het centrum en op scholen, en een flyer die wordt verspreid op de scholen. Wensgeld houdt in dat jongeren tussen 11 en 23 jaar die iets wil len organiseren, van de gemeente Venray maximaal 2000 euro kun nen krijgen om dit daadwerkelijk te realiseren. De gemeente Venray heeft dit onder andere geïntrodu ceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hun 'te doen is' in Venray. Het wensgeld moet jon geren stimuleren zelf activiteiten te organiseren zoals een filmdag, een sportevenement of een festi val. Om ervoor te zorgen dat jon geren ook daadwerkelijk gebruik gaan maken van het wensgeld heeft de gemeente Venray hulp ingeroepen van jongeren zelf. Op 28 maart hebben zij onder bege leiding van een communicatie bureau ideeën bedacht voor een reclamecampagne. IN JERUSALEM OM 20.00 UUR. Voortgekomen uit dezelfde moedervereniging bestaan Het Overloons Toneel (HOT) en Fan fare Vriendenkring (FV) beide honderd jaar. Om dit te vieren is besloten om samen een muzikaal theaterspektakel op te zetten. In de zomer wordt daarom De Storm van Shakespeare uitgevoerd. Het stuk is door Erna van Ros malen in een modern jasje gesto ken. Op het eiland waar het ver haal zich afspeelt is Prospero heer en meester en Kalibaan zijn slaaf. De krachten van goed en kwaad, wraak en vergeving komen met elkaar in botsing. Men wordt meegenomen in een betoverende wereld van droom en fantasie. Een spektakel met toneel, dans en muziek. Door spelers, muzikanten en diverse werkgroepen wordt er al geruime tijd hard gewerkt om in juni iets moois neer te zetten. Zo is de werkgroep 'decor' bestaande uit leden van scouting, HOT en FV in het openluchttheater druk bezig om het decor te realiseren. Het openluchttheater, gelegen in het Liberty Park, is nog niet geheel speelklaar. Allereerst moet er een flink stuk grond uitgegraven wor den om plaats te bieden aan het huis van Prospero. Dit huis komt een paar meter boven de grond te staan en vergt dus een stevige con structie. Aan het huis vast komen een aantal luchtbruggen waar over de luchtgeest Ariel, een van de magische figuren uit het ver haal, zich gaat voortbewegen. Dit moet natuurlijk wel allemaal veilig gebeuren en de specialisten van scouting zorgen mede daarvoor. Er moeten bruggen geslagen worden tussen de eilanden in de vijver van het theater en de vaste wal. Er is een schip nodig waarop een deel van de spelers aankomt en het the ater weer verlaat. Voorzieningen voor licht en geluid moeten aan gelegd worden. Natuurlijke door gangen naar het gebied achter het speelveld dienen verwezenlijkt te worden want diverse spelers zul len tijdens het spel op reis gaan en via een grote boog weer terug keren naar het speelvlak. Er moet plaats komen voor alle muzikanten en het zicht moet vrij zijn zodat het publiek alles goed kan zien. En wat is De Storm zonder een zuchtje wind? Het is de bedoeling om met een aantal stevige ventila toren de storm ook werkelijkheid te laten worden. Ook hier moeten voorzieningen voor getroffen wor den. Het resultaat is te zien op 9, 15,16 en 22 juni in openluchtthe ater De Victorieklef gelegen in het Liberty Park in Overloon. Zie ook www.destormoverloon.nl. VERS GESCHEIDEN? IN JERUSALEM OP 21 APRIL OM 20.00 UUR. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23