Gemeente Ven ray i Bouwen aan De Gouden Leeuw i Venray werkt aan toerisme en recreatie Vaststelling bestemmings plan Centrum Adviseer mee over herinrichting centrum Jaarrekening 2006 toont positief resultaat Meerdere 'gemeentegidsen' in omloop? Jongeren gaan voor'coole koe' Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis - VOliVU Openingstijden Met het aantrekkelijke centrum en het uitgestrekte, groene buitengebied heeft Venray toeristen en recreanten veel te bieden. In de kadernota Toerisme en Recreatie heeft de gemeente in 2006 aangegeven hoe zij de verdere ontwikkeling van de toeristische sector ziet. De nota borduurt verder op het thema 'dorp én stad' uit het Gemeentelijk Ontwikkelingsperspectief. Twee speerpunten zijn daarbij belangrijk: het winkelcentrum als toeristisch koopcentrum en het buitengebied als gebied voor kleinschalige, extensieve recreatievormen. De gemeente wil graag samen met andere partijen een vervolg geven aan de voornemens uit deze nota. Daarom heeft ze begin dit jaar een overlegtafel opgericht waar de gemeente en een aantal organisaties samen plannen ontwikkelen die het toerisme en de recreatie in Venray verder kunnen stimuleren. Deze groep heeft inmiddels een eerste lijst met projectideeën opgesteld, onder andere met recreatieve routes, evenementen en promotie. De komende maanden werken de partijen deze lijst verder uit. *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 19 april 2007 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Tijdens de eerste fase van de bouw van de parkeergarage De Gouden Leeuw zijn de damwan- den geplaatst, wat gepaard ging met trillingen. Nu deze werk zaamheden zijn afgerond, begint het uitgraven van de grond om straks de betonnen fundering te kunnen storten. Tijdens het graven van de bouwput en het plaatsen van de bemalings inrichting - nodig om het bestaande grondwaterpeil te verlagen - is veelvuldig vrachtverkeer noodzake- De gemeenteraad heeft het bestemmingsplan voor het cen trum van Venray vastgesteld. Dit bestemmingsplan voorziet in een eenduidige regelgeving. Het bestemmingsplan Centrum is een herziening van verschillende plannen in het centrum van Venray. Het plangebied omvat globaal het gebied binnen de binnenring van de kern Venray, exclusief het terrein van De Gouden Leeuw, Jerusalem, delen van het Mgr. Goumansplein en het oude raadhuis. Ruimtelijke visie Een van de uitgangspunten voor het opstellen van het bestemmingsplan is de ruimtelijke gebiedsvisie op het centrum. Daarmee is het plan meer dan alleen een beheerplan. De dynamiek van het centrum blijft gewaarborgd en er is ruimte inge bouwd voor functiewijzigingen. Aan het besluit van het college is veel vuldig overleg met een groot aantal betrokkenen voorafgegaan. Een aantal van hen heeft zienswijzen in gediend. Over het standpunt van de gemeenteraad zijn de betrokkenen geïnformeerd. Ter inzage Het bestemmingsplan wordt nu zes weken ter inzage gelegd. Tijdens deze periode kunnen belanghebben den bedenkingen tegen het plan in dienen bij Gedeputeerde Staten, die over de goedkeuring van het plan beslissen. De publicatie van de ter inzage legging vindt u elders op deze gemeentepagina in Peel en Maas en in de Staatscourant van vandaag. Belangstellenden kunnen gaan meepraten en adviseren over de plannen voor de herinrichting van het centrum van Venray. Zij kun nen zich hiervoor aanmelden bij de gemeente. Dat bleek vorige week tijdens de gemeentebrede overlegtafel. Op dinsdagavond 10 april vond in de Witte Hoeve de eerste gemeentebrede overlegtafel plaats over de herinrichting van het centrum van Venray. Het college van B en W wilde graag weten hoe en waarover mensen willen meepraten. In hun inleidingen legden de wethouders Najja (Bestuurlijke Vernieuwing) en Van der Broeck (Openbare Ruimte) uit waarom het zo belangrijk is om mee te praten en wat de gemeente Venray al heeft gedaan om de plannen voor het centrum een stevige basis te geven. Hoe meepraten? Daarna gingen de aanwezigen in vijf aparte groepen uiteen. Binnen de groepen ontspon zich een interessante discussie over hoe meegepraat kan worden. De uitkomsten van de discussies werden breed gedragen: hou het simpel, maak gebruik van alle informatie die al over de herinrichting van het centrum bestaat, niet te veel praten maar doen, maak een aantal werkgroe pen die niet te groot zijn en die elk de belangen van hun achterban dienen. Bijna unaniem kozen de aanwezigen ervoor drie werkgroepen te vormen: -de bewoners en huurders van het kernwinkelcentrumgebied -de gebruikers die in het gebied vertoeven (bijvoorbeeld winkelend publiek, bezoekers van evenementen, marktkooplieden; met daarbij ook specifieke aandacht voor onderwerpen als toegankelijkheid voor gehandicapten en aantrekkelijkheid voor jongeren) -de (vastgoed)eigenaren en ondernemers. Binnen de werkgroepen kunnen ook nog themagroepen worden gevormd. lijk om de grond af te voeren. Zwaar werkverkeer zal via de Langstraat, Leunseweg en Deurnesesweg aan en af rijden. Dit transport duurt circa vier a vijf weken en gebeurt tijdens normale werktijden. Vooral bij droog weer kan het vrachtwagenverkeer in de bouwput mogelijk voor stofover- last zorgen. Contactgroep Om de omwonenden tijdens de bouw optimaal te informeren, heeft de gemeente Venray het initiatief genomen tot de 'Contactgroep De Gouden Leeuw'. Deze contactgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de omwonenden en Wijkplat- form Venray. In een brief zijn alle omwonenden geïnformeerd over de samenstelling van deze groep. De eerste bijeenkomst van de contact groep is op 23 april 2007. Heeft u vragen of wilt u meer weten? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray op nummer 52 33 33 of via e-mail: gemeente@venray.nl. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 16 De jaarrekening programma verantwoording 2006, zoals het college van B en W van Ven ray die heeft vastgesteld, laat een positief resultaat zien. De gemeenteraad neemt tijdens de vergadering van 19 juni een besluit over de jaarrekening. Dankzij een voorzichtig financieel beleid van gemeenteraad, college en ambtelijke organisatie is 2006 afgesloten met een positief resul taat van 1,677 miljoen. Bij de laatste begrotingsaanpassing (de 2e Bestuursrapportage 2006) werd nog een positief resultaat van 2,950 miljoen voorspeld. Dat het resultaat uiteindelijk lager uitkwam, heeft te maken met een lagere algemene uitkering van het rijk, een nadeliger renteresultaat en hogere stortin gen in onze reserves. Wat er met het positieve resultaat gebeurt, zal blijken in de Voorjaarsnota 2007, die ook in de junivergadering van de gemeenteraad aan de orde komt. Prestaties 2006 Naast het financiële resultaat is ook de vraag aan de orde: Ts gedaan wat is afgesproken?' Het antwoord is overwegend positief. De gemeente Venray heeft in 2006 tal van aan sprekende prestaties neergezet. Dat geldt zowel op het terrein van pro jecten (zoals de bedrijventerreinen, Wet maatschappelijke ondersteu ning, De Gouden Leeuw) als op het terrein van visie- en beleidsontwik keling (zoals het Ontwikkelingsper spectief en de kadernota Toerisme en Recreatie). Daarnaast heeft de gemeente tal van stappen gezet op weg naar een verbeterde bedrijfs voering. Het in maart aangetreden college van CDA, PvdA en Lokaal Aktief is onder het motto 'Dooront wikkelen en meedoen' verdergegaan op de al ingeslagen weg. Belastingdruk Voor de inwoners van Venray is het prettig dat de gemeente de voor genomen prestaties heeft geleverd zonder dat zij daarvoor fors meer moesten gaan betalen. Uit deze tabel blijkt dat Venray wat belasting druk betreft, gunstig afsteekt bij het gemiddelde in de provincie Limburg en bij de gemeenten in de regio. Overigens leven er over de gemeen telijke inkomsten nogal wat misver standen. Uit het diagram blijkt dat de gemeente 'slechts' 20 procent van haar inkomsten rechtstreeks via haar inwoners ontvangt (alge mene belastingen zoals de Onroe rend Zaak Belasting) of in rekening brengt (kosten ophalen huisvuil of de kosten van een paspoort). Inkomsten Begroting 2007 26% andere bronnen 21% lokale heffingen Vergelijking belastingdruk per huishouden (OZB-eigenaar, rioolrechten en afvalstoffenheffing) met het gemiddelde in de provincie Limburg en de zes omliggende gemeenten gemiddelde Provincie Limburg Sevenum Venlo Maasbree Helden Horst Venray Meerlo- Wanssum OZB eigenaar 189,94 211,68 203,73 204,66 158,11 240,89 207,00 182,95 Rioolrechten 159,98 260,00 163,68 190,00 193,00 110,00 155,95 186,87 Afvalstoffenheffing 260,50 209,54 298,32 258,00 238,20 228,00 208,62 199,00 Totaal 610,42 681,22 665,66 652,66 589,31 578,89 571,57 568,82 Aanmelden De gemeente Venray ziet alle groepen graag goed vertegenwoordigd. Dus heeft u belangstelling en tijd, en vertegenwoordigt u een belangen groep? Geef u dan op voor een van de werkgroepen. Aanmelden kan bij Rein Blaauw, projectleider van 'Centrum op de schop', telefonisch op 52 33 33 of via e-mail: gemeente@venray.nl t.a.v. Rein Blaauw. Bij hem kunt u zich ook opgeven voor de digitale nieuwsbrief over de herinrichting van het centrum. Wordt u benaderd om te adverteren in een 'gemeentegids' of op een speciale website tegen een maandelijks te betalen bedrag? Dan gaat het hierbij niet om de officiële gemeentegids van Venray. Venray geeft haar officiële gemeentegids jaarlijks uit in samenwerking met uitgeverij City Tourist Promotions uit Kaatsheuvel. Opname hierin is gratis voor niet-commerciële instanties. Anderen kunnen tegen betaling in de gids adverteren. Hiervoor kunt u bezoek krijgen van een acquisiteur die zich kan legitimeren met een officiële acquisitiebrief, die is ondertekend door het college van Burgemeester en Wethouders van Venray. Een digitale versie van het adressenbestand uit de gids vindt u op de ge meentelijke website www.venray.nl. De gedrukte versie van de gemeente gids editie 2007-2008 verschijnt in de zomer van dit jaar. Venrayse jongeren hebben op woensdag 11 april in 't Podium het beste ontwerp gekozen voor een campagne om het wens- geld in Venray te promoten. Het winnende ontwerp, een koe met zonnebril en koptelefoon, is vanaf mei op veel plekken in de gemeente te zien. De jongeren hadden de ideeën voor een reclamecampagne twee weken eerder zelf bedacht. Een professio neel communicatiebureau werkte die ideeën uit tot drie ontwerpen. Hieruit hebben de jongeren nu, na een lange discussie, het ontwerp met een 'coole koe' gekozen. "Deze valt tenminste op", aldus de jonge- ren. In mei start de campagne onder de naam 'Mijn idee is geld waard'. De campagne bestaat onder andere uit een website, posters in het cen trum en op scholen, en een flyer die wordt verspreid op scholen. Wensgeld Wensgeld houdt in dat jongeren tussen 11 en 23 jaar die iets wil len organiseren, van de gemeente Venray maximaal 2000 euro kun nen krijgen om dit daadwerkelijk te realiseren. De gemeente heeft het wensgeld onder meer geïntrodu ceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hen te doen is in Venray. Het wensgeld moet jonge ren stimuleren zelf activiteiten te organiseren, zoals een filmdag, een sportevenement of een festival.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21