Avydo Het slechte imago van Brukske de graaf VENRAY Uw ICT TuinToko Aandacht voor andere culturen... Mr ónze zorg bts totaalbouw maar profiteer er van Lijfrente en pensioen? Iedere dag geopend Vraag niet hoe het kan, voor dé specialist tegels, sanitair en Schapen drijven Kidsfestival in Sarajevo En verder: Jumpers kampioen Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere 3 GEOPEND Honderdachtentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 19 april 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 12-13 Kunst Cultuur 15-23 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 25-32 Kerkelijke diensten 34 SPRING SUMMER PALL MALL Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Telecom s/ Safety Systems Accountants Belastingadviseurs Accountants Belastingadviseurs mail info@avydo.nl - www.avydo.nl - Tel. 0478-583097 Wijk vecht tegen 'foute' beeldvorming buitenwacht De wijk Brukske met zijn 5127 inwoners heeft geen goede naam. Daar is iedereen het wel over eens. Begin jaren zeventig werd de nieuwbouw wijk in rap tempo uit de grond gestampt. De tijdgeest is zicht baar in de bebouwing: dicht en in zichzelf gekeerd. Het winkelcentrum ligt verstopt in het hart van de wijk. Wie over de Henri Dunantstraat langs Brukske rijdt, ziet alleen veel groen en soms achterkanten van huizen. Er moet daarom iets gebeuren met de gebou wen, de wegen en het groen. Daarnaast moet het imago opgepoetst worden maar hoe? Een slechte naam raak je niet zo snel meer kwijt. Petra van Duijnhoven, lid van het wijkplatform, gooit dinsdag avond in wijkcentrum de Kiosk de knuppel in het hoenderhok. De 'boze buitenwacht' krijgt de schuld. Als er verhalen en foto's in de krant staan over zwerfafval dan zijn ze bijna altijd uit Brukske. "Maar bij de Plusmarkt in Land- weert en in Veltum zie ik net zoveel rommel. En het zijn meest al mensen van buiten de wijk die hier 's avonds laat hun troep dum pen. Ze laten Brukske met hun rotzooi achter." Het slechte imago dateert ech ter van ver voor de afvalproble- matiek. Van Duijnhoven denkt dat het aan de Venrayse volksaard ligt. Zo'n 35 jaar geleden streken mensen van allerlei pluimage in Brukske neer. Het dorpse Venray bekeek het met argusogen. "Ven ray was een kneuterig dorp in de Peel. De Venraynaren voelden zich bedreigd. Ze vonden het een vreemde wijk. Al snel gingen de verhalen rond. Het deugt niet wat daar gebeurt.Allemaal dat vreemd volk uit de Randstad", vertelt Petra van Duijnhoven, die zich stoort aan de 'foute meningen'. "We moeten het tij keren. Daar voor is het nooit te laat", zegt ze strijdvaardig. Om van de slechte naam af te komen, moeten de positieve kan ten van Brukske uitgedragen wor den. Zoals het vele groen. "Daar zijn veel andere wijken jaloers op." En dan de gemengde samen stelling van de bevolking. Bijna vijftig nationaliteiten huizen er. "We moeten trots zijn op onze kleurrijke samenleving", vindt Van Duijnhoven. "Een groot deel van de wereldbevolking is hier vertegenwoordigd. Dat kan geen enkele andere wijk zeggen." Dinsdag werd het wijkontwik kelingsplan van Brukske gepre senteerd. Er is zelfs een commu nicatiebureau in de arm genomen om het imago op te krikken. Liesbeth van Beek, directeur van Wonen Venray, ziet in Brukske twee groepen bewoners. De men sen die er al heel lang wonen en bewoners die er weer snel ver trekken. Dit zijn vooral de hoger opgeleiden met hogere inkomens. Het is een vicieuze cirkel. Ze zoe ken snel een betere en duurdere woning buiten de wijk. "Het komt omdat er in Brukske veel dezelfde woningen gebouwd zijn. Daar door krijg je ook een eenzijdige samenstelling. Qua bewoners is Brukske geen goede afspiegeling van de samenleving." Uit de enquête van bureau Companen blijkt dat veel wijk bewoners zich ergeren aan het zwerfafval en hondenpoep. Er heerst sociale onveiligheid. Enke le wijkbewoners vertelden dat ze zich bedreigd voelen door groe pen jongeren die er rondhangen. Er wordt gedronken, geblowd, zelfs gedeald en er worden ver nielingen aangericht. "Hangjon geren zorgen voor steeds meer overlast", vertelt een bewoner uit de Verdistraat. "Brandstichtingen, inbraken en onheuse bejegening van bewoners." Dat beaamt een ander. "Als je er iets van zegt, dan krijg je een grote mond. "En de politie doet niets", wist iemand. "Je kunt bellen wat je wilt. Ze komen niet. Je krijgt alleen te horen 'daar heeft u al twee keer voor gebeld'." LEESVERDER OP PAGINA 3- Voor AANBIEDINGEN www.schutting.nl 'Scholen moeten beter beveiligd worden' In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt (naar aanleiding van het bloedbad op de school in Virginia): 'Scholen moeten beter beveiligd worden'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vanden- munckliof.nl of geef uw reactie op www.vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. Voor meer informatie: www.tapijtcentrum.nl TAPIJTCEMTRUM Julianasingel 7 Koninginnedag (2) Hannes, wat zit je toch te mel ken over die Koninginnedag! Ja, dat klopt, maar het is dan ook een dag die mij na aan het hart gaat. Ik kijk altijd uit naar Koninginnedag, in mijn ogen dé nationale feestdag van het jaar. Koningin Beatrix met haar hoedje, het kneuterige koek- happen van de prinsen, Maxima die de show steelt, het oranjege- kleurde volk: het is altijd genieten op de televisie als het weer 30 april is. Iedereen is vrolijk, ieder een lacht, drinkt en feest. Een concertje hier, een vlooienmarkt daar, Nederland kleurt oranje en geniet (vaak) van een zomerse vrije dag. Al heeft niet iedereen vrij. Ja, het is jammer voor het winkelpersoneel in Venray, maar dat moet nu toch aan de bak. De lobby van enkele ondernemers heeft succes gehad. Want meer dan tachtig winkels blijken nu toch hun deuren te openen op Koninginnedag, tegen het advies van het bestuur van Venray Cen traal in. Onder het motto 'Je bent ondernemer, of je bent het niet' gaat tachtig procent van de win kels die op een normale koop zondag open zijn, op Koninginne dag ook open. Een goede zaak, in mijn ogen. Want het zou toch ook vreemd zijn als alle winkeldeuren potdicht waren gebleven? Dat zou toch een deuk in het imago van ondernemend Venray hebben opgeleverd? Op de oranje Konin ginnedag-posters die her en der aan de muren van winkelpanden hangen, profileert Venray zich namelijk met de tekst opvallen de tekst 'Je vindt het in Venray!'. Maar wat zou je in Venray heb ben gevonden als die actievoe rende ondernemers niet in het geweer waren gekomen? Geslo ten deuren? Dat kan toch niet! Venray heeft zijn winkels open op Koninginnedag, Boxmeer op Hemelvaartsdag, dat is toch alge meen bekend en duidelijk voor alle mensen in de regio, van wie er duizenden al jaren op 30 april naar Venray komen. Want Venray en Koninginnedag, dat is een gezellige twee-eenheid. De win kels open op 30 april is een tra ditie die je moet koesteren. Zeker als je ziet wat voor activiteiten er ook dit jaar weer in en om het centrum worden opgezet. De kin- dermarkt op de Grote Markt en het grasveld achter de kerk, een extra grote weekmarkt op het Hensenius- en het Schouwburg plein: het wordt weer genieten van een koninklijke, sfeervolle, vrije Oranje-dag. Alhoewel, shit, ik moet werken, ik heb dienst! Onze boekhandel blijft dicht, dat is een traditie, maar de kabelkrant en Peel en Maas 'lopen' door. En dus zullen er wel wat leuke plaat jes geschoten moeten worden. Had ik toch maar een ander vak moeten kiezen Hannes maakt bezorgt 't plaatst 't Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl ook op zondag (t/m 19 mei) De Barometer Op het Raayland College in Venray werden dinsdag en woens dag de zogeheten Big Mix-dagen gehouden voor de bovenbouw van liet vmbo zorg welzijn. Big Mix staat voor multiculturele dagen, dagen die een bijdrage moeten leveren aan het vergroten van de acceptatie van leerlingen voor andere culturen en levensovertui gingen. Het programma omvatte een scala aan activiteiten. De leer lingen konden bijvoorbeeld deel nemen aan workshops djembé en ontwikkelingswerk, maar ook gerechten koken en in kleine groepjes praten met afgevaardig den van verschillende geloven en levensovertuigingen. Daarnaast waren er een aantal excursies, bijvoorbeeld naar de moskee, de kerk en het Moedercentrum Ven ray. Woensdag hield het jongeren werkteam van Synthese Venray op de school een culturele uitwisse ling CU2 ('see you to'): het Gids- project. In het Gidsproject 'gidsen' leerlingen elkaar naar voor hun belangrijke locaties in hun vrije tijd. Op woensdagmiddag werden beide projecten afgesloten met een muzikale happening. 2.00T7.M TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongenvof.nl theatergezelschapzij serveren U een heerlijk verrassingsdiner U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel Asteria Venray 20% KORTING OP ALLE WAND- EN VLOERTEGELS!!! (actie alléén geldig van 14 tot en met 21 april 2007!) EN MAAS berden sterk in scha de werk alarm systemen camera beveiliging toegangscontrole TuinToko De Tuin Totaal Markt Beekweg 52b Venray (Merselo) T. 0478 - 57 90 92 Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl 0478 - 533 224 www.LIHO.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl brandmeld systemen telecommunicatie meldkamer diensten Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 bouw tegels sanitaiT Bent u op zoel< paar tegels? Voor de woonkamer, de keuken, de badkamer of het toilet? Ip opze tegel showroom vindt u alle gerenommeerde merken. Kom kijken en profiteer van maar liefst 20% korting! De voorjaarsactie loopt van dinsdag 14 tot en met zaterdag 21 april én is geldig op ons totale assortiment tegels, met uitzondering van natuursteen! Indien u wenst, kunnen de vakkundige tegelzetters van ons bouwbedrijf uw tegels ook leggen of zetten. Alles in één hand!

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1