Geijsteren heeft eigen historische canon Leefplein Meerlo wordt het kloppende hart Dorpsraad wil naam school behouden Zonnehof locatie vergadering Peuterspeelzalen in beweging Personeel Blitta Oude foto Service rubriek I r PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 12 De introductie van de canon van Nederland leidde vorig jaar tot felle discussies. Inzet van de publieke debatten was de subjectiviteit van de keuze. Met andere woorden: waar om werd de ene persoon of gebeurtenis wél opgenomen in de canon, en de andere niet? Het weerhield Theo Jeu ken (62) en Gérard Lucassen (76) er niet van om een histo rische canon voor Geijsteren op te stellen. Het resultaat is onlangs gepresenteerd aan de leerlingen en leraren van basisschool St. Willibrordus in Geijsteren. De canon is dusdanig vormgege ven dat het een dynamisch geheel blijft: er kan altijd nog informatie worden ingevoegd. "Want ook wij hebben gedubd over het wel of niet opnemen van bepaalde gebeurtenissen en personen", geven de auteurs toe. Het woord canon - met de klem toon op de eerste lettergreep: canon - heeft verschillende bete kenissen. Van Dales woordenboek noemt als eerste betekenis 'regel, richtsnoer, maatstaf', en in die zin is het bedoeld als het geheel van belangrijke personen, tek sten, kunstwerken, voorwerpen, verschijnselen en processen die samen laten zien hoe Nederland zich heeft ontwikkeld tot het land waarin we nu leven. De canon van Geijsteren kent dezelfde leidraad: welke gebeurtenissen, personen en voorwerpen hebben Geijste ren gemaakt tot wat het dorpje nu is. De canon is historisch inge kleurd, dat wil zeggen dat aan de hand van de tijdbalk de feiten op een rij zijn gezet. IJKPUNTEN De aanleiding om een histori sche canon over Geijsteren op te stellen, ligt in de conclusie van een landelijk onderzoek dat het onder wijs in Nederland met verouderde methoden werkt. Het vak geschie denis vormt daar geen uitzonde ring op. Bovendien wordt er kri tisch gekeken naar hoe de historie wordt behandeld: heeft het zin om kinderen de wereldgeschiedenis te vertellen, als ze niet eens de his torie van hun eigen dorp en regio kennen? Moet de volgorde niet omgedraaid zijn: eerst weten wat er in je eigen voor- en achtertuin heeft afgespeeld, en dan pas gaan grasduinen in de Nederlandse en buitenlandse geschiedschrijving? Die mening zijn ook Theo Jeu ken en Gérard Lucassen toege daan. En zij vonden bij de leraren van basisschool St. Willibrordus een bondgenoot. "Ook op school werd nagedacht om de historie van Geijsteren te gaan doceren. Maar er was geen methode voor. Wij hebben de vraag gekregen of we de inhoud van een canon wil den verzorgen. En dat hebben we met veel plezier gedaan. Het was een uitdaging om de belangrijkste feiten, ontwikkelingen, mensen en zaken te selecteren. Uitgangspunt was dat ze grote invloed moeten hebben gehad op de sociaal-maat schappelijke ontwikkelingen van Geijsteren. We hebben gezocht naar ijkpunten in de historie van Theo Jeuken en Gérard Lucas sen presenteerden de canon onlangs aan de leerlingen en leraren van basisschool St. Willi brordus in Geijsteren. Geijsteren." De canon heeft het karakter van een losbladig mapje gekregen. Een bewuste keuze. "Zo kunnen we het gemakkelijk dynamisch houden. Want wij willen niet pre tenderen dat wij alle wijsheid in pacht hebben. Misschien hebben we toch bepaalde zaken over het hoofd gezien of zijn niet al onze keuzes juist geweest. Dat kan, we staan open voor aanvullingen en correcties. Het belangrijkste is dat de historie van Geijsteren in woord en beeld op een toe gankelijke manier inzichtelijk is gemaakt. De canon is een aaneen schakeling van leuke weetjes en mede daarom ook prima geschikt als welkomstgeschenk voor nieu we inwoners. Zij kunnen in een oogopslag kennis nemen van de historie van hun nieuwe woon plaats." Voor Theo Jeuken en Gérard Lucassen is de canon van Geijs teren niet hun eerste historische wapenfeit. Zij maakten ook deel uit van de werkgroep die een aan tal jaren geleden een historische wandeling in en rond Geijsteren uitzette. In een uur tijd lopen de wandelaars een route van 5 kilo meter die hen leidt naar historisch belangrijke locaties in het dorpje. "De route is een mengeling van locaties bekijken en een logisch traject lopen. Daarin hebben we keuzes moeten maken. De kasteel ruïne aan de Maas is bijvoorbeeld niet opgenomen in de wandeling. Niet omdat het geen belangrijke locatie zou zijn, maar wel omdat de locatie letterlijk en figuurlijk uit de logische route ligt. Boven dien zouden de wandelaars dan een drukke weg moeten over steken, dus ook vanuit het oog punt van veiligheid is die keuze gemaakt. We hebben begrepen dat de kasteelruïne in de toekomst een eigen wandelpad krijgt, dus wellicht kunnen we die route laten aansluiten op het traject van de historische wandeling." GILDEBOEK Theo Jeuken en Gérard Lucas sen hebben ambities om de komende jaren meer onderzoek te doen naar de historie van Geijste ren. "Het 'rente- en rekenboek' van het gilde uit het midden van de 18e eeuw is een uniek document. Samen met de informatie uit het oude parochiearchief hebben we het sterke vermoeden dat we dan op feiten en gebeurtenissen sto ten die tot dusver niet bekend zijn. Bijvoorbeeld over hoe de mensen destijds leefden, wat er speelde, gebeurtenissen, bijzondere men sen. Het zal nieuwe voeding geven aan de historische constructie van Geijsteren, we weten veel nog niet of onvoldoende." En verder is Gérard Lucassen bezig met een veldnamenonder- zoek. "Ik breng in kaart waar de namen van de gronden, gebou wen en straten vandaan komen. Daar zitten vaak boeiende verha len achter." Het onlangs gepresenteerde Leefplein Meerlo wordt het kloppende hart van het dorp Meerlo. Dat zeggen directeur Jan Jenneskens van de scho- lengroep Dynamiek en Geor gette Poppelier, directeur van basisschool Megelsheim Meer lo, in koor. Meerlo krijgt een unieke kans met alle voorzie ningen op het terrein van kin deren, onderwijs en gezond heidszorg op één locatie: het leefplein. Ze zijn blij dat de partners van het Leefplein Meerlo en het college van B en W de schouders onder dit grote project hebben gezet en de gemeenteraad voorstellen om ermee in te stemmen. Het leefplein komt op het ter rein tussen de Leeuwerik en de Julianastraat naast de sporthal. De totale kosten zijn geraamd op 12 miljoen euro, een bedrag dat wordt opgebracht door de deel nemende partijen, zoals de scho- lengroep Dynamiek en een groot aantal partners als de bibliotheek, peuterspeelzaal, jeugdgezond heidszorg, kinderopvang Samen Sterk, huisartsenpraktijk en apo theek, Zorggroep Noord-Limburg (woningen voor dementerende inwoners),Wonen Venray (met o.a. appartementen) en de gemeente. Wonen Venray heeft de architect nu opdracht gegeven een plan te ontwikkelen, terwijl in januari 2008 de eerste spade de grond in kan. Verwacht wordt dat Leefplein Meerlo in september 2009 feeste lijk geopend kan worden. De kiem van het leefplein werd in mei 2003 gelegd toen een aantal verenigingen uit Meer lo, basisschool Megelsheim, een vertegenwoordiging van de peu terspeelzaal en enkele vertegen woordigers van de gemeente bij elkaar kwamen om te ontdekken of een brede school (het netwerk van voorzieningen voor het kind) een haalbaar initiatief zou kunnen zijn. "Nu zijn we vier jaar verder en staan we voor de finale afwe ging om te kiezen voor het Leef plein Meerlo", zegt Jenneskens. GESCHIEDENIS Volgens Meerlonaar Jenneskens kan iedereen van de geschiede nis veel leren. Om die reden pre senteerde hij onlangs tijdens een informatiebijeenkomst een histo risch overzicht van Meerlo en zijn schoolgebouwen en de keuzes die er in het verleden gemaakt werden of die noodgedwongen ontstonden. De eerste school van het dorp lag aan de noord zijde van de toren bij het kerkhof (1811). Gedurende het Franse tijdperk kwamen nieuwe veror- deningen voor het onderwijs, ver dween het kerkelijke karakter en ontstonden de openbare scholen. In 1819 werd de eerste 'gemeen teschool' opgetrokken. In 1867 werd weer een nieuwe school gebouwd, ondertussen kregen de kinderen onderwijs in de grote kamer onder het poortje van het kasteel, toebehorend aan freule de Cocq van Haeften. De plechtige inwijding en inbezitneming von den plaats op 30 oktober 1867. Waartoe diende nu dit openbaar schoolgebouw? '....het geven van lager onderwijs met het daaraan verbonden herhalingsonderwijs of de zoogenaamde avondschool, tevens voor het godsdienstig onderricht of Catechetisatie Daaruit blijkt, volgens Jenneskens, dat het idee van de brede school van nu niet nieuw is, kijkend naar de activiteiten die toen ook al in de school plaatsvonden.'Meerloo had zijne nieuwe school een grootsch gesticht met cursussen in land- en tuinbouw met ooftteelt, Inenten der pokken door den geneesheer, werkplaats der ijkers voor maten en gewichten, repe tities van het muziekgezelschap, De Sint Jans schutterij, openbare dorpsschouwburg (door het fanfa regezelschap werden in de winter toneel - en muziekuitvoeringen gegeven met bier en wijntappe rij), vergaderlokaal voor de belan gen van de pluimveehouders, bijeenkomst voor de parochiale leesbibliotheek en uitdeeling der boeken Vergaderlokaal voor het bestuur van de Centrifuge en 14 daagse uitbetaling der boterprij- zen'. In 1921 kreeg Meerlo de Sint Joannes de Doperschool en in 1977 wordt Megelsheim gebouwd, een basisschool die uit tien klas sen bestond. De oude Sint Joan nes de Doperschool had maar vijf klassen. Directeur Georgette Pop pelier droomde tijdens de presen tatie van de plannen hardop over de situatie bij het Leefplein Meer- Ouderen brengen hun kin deren nu nog naar basisschool Megelsheim. lo over een jaar of zes.'Het is 7.30 uur 's ochtends, buiten schemert het nog. Op de parkeerplaats van het leefplein stoppen de eerste auto's. Vaders en moeders komen, op weg naar werk of studie, hun kinderen brengen. Eenmaal bin nen in het grote, multifunctionele gebouw, weten kinderen feilloos de weg naar de baby-, peuter- of bso-groep, waar zij door de leid sters worden verwelkomd. Rond een uur of 8 gaan voor en na ook in de overige ruimtes de lampen aan. Het gebouw komt verder tot leven; leerkrachten komen binnen en bij de JGZ komen moeders met baby's en peuters binnen wande len voor het groeispreekuur. Het is 8.30 uur. De leidster van de bso loopt even met de jongste kinde ren mee naar school om daarna snel terug te gaan naar de groep waar rond die tijd nog een aan tal peuters wordt gebracht. Sinds het nieuwe gebouw er staat, is de PSZ samengesmolten binnen de kinderdagopvang. Ouders maken nu de keus om hun peuter te laten deelnemen aan het pro gramma voor ontmoeten, spelen en ontwikkelen of ze kiezen dit programma in combinatie met kinderdagopvang. Zij kiezen en betalen dus voor een arrangement op maat. 11.30 uur: De "speelpeu- ters" worden uitgezwaaid en de overige peuters helpen de leidster met het dekken van de tafel. Ze hebben er honger van gekregen! Ook in de grote ontmoetings ruimte worden tafels gedekt; het is bijna 12.00 uur en de schoolkin deren, die tussen de middag over blijven, hebben vast ook honger. Tot 13.00 uur wordt er gegeten, gespeeld en even lekker ontspan nen, binnen en buiten, 's Middags herhaalt het gebeuren van de och tend zich in grote lijn. Daarnaast is ook de bibliotheek nu open. Kin deren werken er aan een werk stuk of zoeken een boek. 'Buiten wordt de gezamenlijke tuin door een aantal kinderen voorzien van eenjarige plantjes. Met een paar bewoners van het leefplein heb ben zij hiervoor eerst samen een plan gemaakt. Rond 15-30 uur gaat een aantal kinderen naar huis. Stil wordt het echter nog lang niet rondom het leefplein. Er is nog van alles te beleven: de kinderen van de BSO spelen zowel binnen als buiten. Ze kunnen deelnemen aan extra activiteiten. Zo is er de fotografieclub. Alle kinderen kun nen zich inschrijven om gedu rende 8 weken de basisbeginselen van digitale fotografie onder de knie te krijgen. Daarnaast wordt er op dinsdag ook een sportinstuif georganiseerd in de sporthal. Onder deskundige leiding wordt er gesport. Tegen 18.00 uur 's avonds wordt het een stuk rusti ger. De meeste kinderen zijn naar nu huis. Kinderen die pas rond 19 00 uur door hun ouders wor den opgehaald, bereiden met de leidster een gezond tussendoortje om de eerste honger alvast een beetje te stillen. De lampen gaan nog lang niet uit; vanavond heeft de plaatselijke toneelvereniging haar repetitie. Het is reuze handig om op de bühne in de gemeen schappelijke ruimte kunnen oefe nen voor de volgende uitvoering. Ook op het ICT-plein wordt nog gewerkt; een groep cursisten leert hoe zij een website kunnen bou wen. Ook hier weer een bekend gezicht; dat is toch die leerkracht die op school ook de kartrekker is als het om de inzet van multime dia gaat? Het is rond 23.00 uur, en buiten al lang weer donker, als de laatste gebruiker zijn fiets uit de stalling pakt. Het leefplein komt tot rust om morgenvroeg weer klaar te zijn voor een nieuwe dag van intensief gebruik'. Dit was zomaar een gewone doordeweekse dinsdag, zoals Geor gette Poppelier het tijdens de pre sentatie verwoordde. Ze had nog veel meer kunnen vertellen over activiteiten binnen het leefplein van de natuur- en techniekclub, de heemkundevereniging, kinde ren koken met ouderen, dans en beweging, schaken, muziek, talen cursussen, schilderen, beeldhou wen en knutselen. En de vele acti viteiten die er door de eerstelijns gezondheidszorg en de zorggroep worden aangeboden en de onder linge afstemming hierin. Volgens Georgette Poppelier zal Leefplein Meerlo zich in korte tijd ontwik kelen tot het kloppende hart van Meerlo, het kloppende hart waar de leefbaarheid van een platte landsgemeente enorm door wordt versterkt. Nieuwe actie tegen naamswijziging De dorpsraad van Tien- ray legt zich niet neer bij het besluit van het schoolbe stuur van de Mariaschool om de naam van de basisschool te wijzigen. In een brief aan Dynamiek Scholengroep, het bestuur en de ouderraad van de Mariaschool in Tienray schrijft de dorpsraad het als zijn plicht te zien om tegen de voorgenomen naamswijziging te protesteren. De dorpsraad hoopt nog altijd dat het besluit om de naam te wijzigen, wordt teruggedraaid. De brief werd ook huis aan huis in het dorp verspreid. Het veranderen van de naam is al maanden een heikel thema in Tienray. Het schoolgebouw in Tienray, met de eigen Mariagrot ook wel klein Lourdes genoemd, werd de afgelopen maanden flink opgeknapt en omgetoverd tot een brede school. Een ideaal moment om ook de naam van de school te wijzigen, zo dachten de directie en het team van de Mariaschool. Een naam die past bij de uitgebrei de functie van de school. Het plan om de naam te wijzigen, leverde echter een storm van kritiek op. Er werden bijvoorbeeld 670 hand tekeningen tegen de naamswij ziging opgehaald en oud-leraren, de heemkundevereniging en de dorpsraad kwamen in het geweer tegen het plan van het school bestuur. Uiteindelijk besloot het bestuur van de Mariaschool om het team en ouders te laten stem men over de naamswijziging en die stemden voor.'Onacceptabel', aldus de dorpsraad, die vindt dat er niet wordt geluisterd naar de mening van de bevolking van Tien ray. De naam Mariaschool hoort bij Tienray, aldus de dorpsraad, die geen begrip heeft voor de gang van zaken. 'Men heeft de naams verandering er doorheen gedrukt door het houden van een klein schalige verkiezing, waar ouders van huidige leerlingen en de leer krachten van de Mariaschool aan deel mochten nemen. Uiteindelijk hebben bij deze verkiezingen 35 personen (inclusief de leerkrach ten) aangegeven voor een naams verandering te zijn. De 670 hand tekeningen van de bewoners, dat ze tegen een naamsverandering zijn, tellen dus niet mee'. Deze protesten zijn volgens de dorpsraad natuurlijk niet voor niets zo hevig. 'Wij zijn van mening dat met de verbonden heid die ons dorp heeft met Maria, ook onze school deze naam in zich behoort te dragen. Een beeld in de gemeenschappelijke ruimte binnen de school is voor ons geen aanvaardbaar substituut voor de naam Mariaschool'. De dorpsraad vindt het verder 'onbe grijpelijk, dat er bij de plannen voor de brede scholen gespro ken wordt over een verrijking voor de gemeenschap, maar dat er bij ons in Tienray niet naar de gemeenschap wordt geluisterd'. De dorpsraad hoopt nog altijd dat het schoolbestuur wil luisteren naar de mening van de bevolking en dat de school ook na de ope ning van de vernieuwde brede school, begin juni, Mariaschool blijft heten. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 22 april de maande lijkse vogelmarkt. Op deze markt kan men vogels kopen of te koop aanbieden. Verder is er een opko per van vogels aanwezig die zelf ook een groot aanbod van vogels heeft. Er zijn vogelbenodigdheden te koop en in de verenigingsbibli otheek kan men terecht voor het lenen van boeken of videoban den over vogels. De markt wordt gehouden in sport- en feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9-30 tot 12.00 uur. Worstkoning- schieten De schietcommissie van het St.Antonius Abt Gilde in Blitters- wijck opent zaterdag 21 april het schietseizoen met het jaarlijkse worstkoningschieten. Deze worst- koningschietwedstrijd is in 1987 ontstaan. Dat was het jaar dat het schietterrein in het gebruik werd genomen en nu, twintig jaar later, is het nog steeds een leuk en gezellig evenement voor jong en oud! De opening vindt plaats op het schietterrein de Mars aan de Maasweg in Blitterswijck. De aan vang is 16.00 uur en de inzet is vijf meter braadworst. De inleg voor het schieten op het houten varken is 2,50 euro per persoon. Deel name staat open voor iedereen vanaf 12 jaar en degene die het laatste stukje van het houten var kentje van de schiethoorn schiet, mag zich worstkoning 2007 noe men. Vanaf zaterdag 21 april kan er weer iedere zaterdag van 18.00 - 20.00 uur en zondags van 10.00 - 12.00 uur geoefend worden op de wip en tevens gaat de onderlin ge competitie weer van start. Het schietseizoen duurt tot de eerste zaterdag van oktober. De voor jaarsvergadering voor alle leden wordt gehouden op maandag 23 april in café de Zwart, aanvang: 20.00 uur. De actie kinderhulp, een collecte huis aan huis, wordt gehouden op woensdag 25 april in Blitterswijck door de leden van het St.Antonius Abt Gilde. De commissie Ruimte en Eco nomie wordt op dinsdag 24 april gehouden in Dienstencentrum Zonnehof in Tienray. Voor aanvang van de vergadering brengen de politici, in het kader van toegan kelijkheid, een bezoek aan enkele woningen van de Zonnehof. Tij dens de commissievergadering, die om 20.30 uur begint, wil wet houder Brugman (PK, Ruimte) met de commissie onder meer van gedachten wisselen over de bouwtechnische eisen en andere eisen die aan woningen en gebou wen moeten worden gesteld. Momenteel worden bouwplan nen getoetst aan het bouwbesluit en de bouwverordening. Daar naast stelt de wethouder voor om plannen voor seniorenwoningen en openbaar toegankelijke gebou wen in een vroegtijdig stadium voor te leggen aan belangenor ganisaties als KBO en gehandi captenplatform. Samen met deze belangenorganisaties wordt beke ken of, en op welke (betaalbare) manier, het plan eventueel aange past moet/ kan worden om het aan alle eisen van toegankelijk heid te laten voldoen. Met de nieuwe bespreeknotitie, opgesteld naar aanleiding van een motie van PK Meerlo-Wanssum, wil het college van B en W tege moetkomen aan de wens van de raad. De politiek stelde eerder dat de toegankelijkheid van wonin gen en woonomgeving 'zo snel mogelijk in onze gemeentelijke bouwverordening en bouwbeslui ten moet worden opgenomen'. De peuterspeelzalen in Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum- Kronenberg organiseren in april een Peuter-beweeg-week. In de week van maandag 23 tot en met vrijdag 27 april krijgen alle peuters peutergymles. Ze leren bewegen met hun hele lichaam door middel van buig-, kruip-, spring- en klimoefeningen. Ook rollen ze met ballen en lopen ze over banken. Dit alles onder bege leiding van gecertificeerde peuter leidsters. Naast de gymlessen is er op donderdag 26 april ook een spellendag voor peuters in sport hal De Stapakker in Sevenum. Zo n 200 peuters nemen hieraan deel. Er is een ochtendprogramma van 9-15 uur tot 11.15 uur en een middagprogramma van 13-45 uur tot 15.15 uur. De peuters verrich ten op die dag een aantal oefe ningen variërend van het kruipen door tunnels tot het beklimmen van een hoge brug met matten. Uitdaging en prikkeling voor de peuters en vooral veel plezier in bewegen. Natuurlijk zijn ouders die dag van harte welkom om te komen kijken naar de klim- en klauterkunsten van hun peuters. De Peuter-beweeg-week vindt plaats in het kader van het Sport 3 project, waarin de gemeenten Horst a/d Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum samenwerken om beweging en sport te bevorderen. Binnen de peuterspeelzalen heb ben inmiddels 26 peuterleidsters de cursus Bewegen met Peuters afgesloten. Deze werd gegeven doorTalli Fokke, werkzaam bij de KNGU als gymdocente. Smid J. H. Franssen was de eer ste ondernemer in Blitterswijck die grootschalig aan de slag ging. Hij richtte het industriële bedrijf Blitta op, waar stalen ramen en kozijnen werden gemaakt. Op de foto uit 1929 ziet u het eerste Blitta-personeel. Vanuit Blitters wijck werden in het hele land ramen en kozijnen geleverd. De Jan Franssenstraat in Blitterswijck is vernoemd naar de oprichter van Blitta. Het bedrijf is later over geplaatst naar Venray. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 12