Automobilist is lastig Open dag SaWeCo druk Niet alle winkels open op Koninginnedag 4 Vijftig jaar de Smelehof Open Huizen Route Bibliotheek start met zoek&boek V Flyers Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 12 april 2007 - Pagina 7 De politie is op zoek naar een automobilist die zondag avond drie meisjes uit Merselo herhaaldelijk lastig viel. De man sneed de meiden, in de leeftijd van 13 en 14 jaar, de pas af, blokkeerde de weg en reed zachtjes tegen ze aan. De meisjes voelden zich bedreigd door de man en hebben van zijn asociaal verkeersgedrag aangifte gedaan bij de politie. De problemen begonnen op de Henri Dunantstraat in Venray. De fietsende meisjes kregen van de automobilist geen voorrang en hij raakte een van hen licht. De meisjes fietsten vervolgens ver der in de richting van de Oostsin gel, waar de automobilist steeds zachtjes achter hen aanreed en de weg blokkeerde. Ook reed hij weer tegen de fietsen van de mei den aan. De automobilist sprak de drie op een gegeven moment volgens de politie ook aan op hun verkeersgedrag. Nadat hij weer diverse keren de weg geblokkeerd had, reed hij weer verder. De fiet sen van de meisjes raakten niet beschadigd door de acties van de automobilist. In de auto bevonden zich twee mannen van ongeveer twintig jaar. Beide mannen had den kort geschoren haar, bruine ogen en een getint uiterlijk. De auto waarin zij reden is een grote personenauto (vermoedelijk een MPV), waarvan de bovenzijde groen of blauw is en de onder zijde wit. De situatie kwam bij de meisjes over als behoorlijk drei gend. De politie vraagt getuigen zich te melden via telefoonnum mer 0900-8844 (lokaal tarief) of via Meld Misdaad Anoniem (0800- 7000). Bijna 3000 bezoekers hebben tweede paasdag weer een bezoek gebracht aan de Boerenbond in Swolgen. Naast de diverse aan biedingen werd de bezoeker een enerverend programma geboden. De kinderen amuseerden zich met het springen op de trampolines of het schatgraven. Dit terwijl de "groten" een kijkje namen in de winkel. Vooral het grote assorti ment grasmaaiers en tuinmeube len kreeg volop de aandacht. In het voorjaarszonnetje genoten de bezoekers van livemuziek en de barbecue. Een roofvogelshow en een demonstratie schapen drijven maakten het geheel compleet. Uitzendbureau Mondial 'not amused' In de uitzendwereld is nogal wat verwarring ontstaan rondom Uitzendburo Mondial uit Horst, met binnenkort een vestiging in Venray, en VOF Mondial Uitzend in Noord-Holland. Het bureau uit 't Zandt in Noord-Holland is onlangs in opspraak gekomen omdat het de ingehouden loonbelasting van Poolse werknemers in eigen zak gestoken zou hebben. "Door deze naamsgelijkenis worden wij ten onrechte met dit bedrijf in verband gebracht", laat directeur Noud Pijpers van Uitzendburo Mondial weten. "Zelfs door de belastingdienst." Pijpers bena drukt dat de bedrijven niets met elkaar van doen hebben. "Wij heb ben zelfs geen Poolse medewer kers in dienst", stelt Noud Pijpers, die door deze naamsverwarring 'not amused' is. Uitzendburo Mon dial heeft momenteel kantoren in Horst en Tegelen. De opening van het kantoor in Venray is aanstaan de en ook in Venlo wordt een ves tiging gerealiseerd. Uitzendburo Mondial is lid van de NBBU en is ISO 4400-1 gecertificeerd. Wijnspijsproeverij bij Wagyufarm Op vrijdag 20 april vind bij Wagyufarm St. Joseph Hoeve in Veulen een wijnproeverij plaats, gevolgd door een zoge heten wijnspijsproeverij. De organisatie is in handen van Jan Slangen van de Wagyufarm. Van 17.00 tot 18.30 uur kunnen de bezoekers gratis wijn proeven, wijnen van Domaine de Marotte, een wijngaard in de Vaucluse, die wordt beheerd door het Neder landse echtpaar Van Dijkman. Vanaf 19.00 uur kunnen de gas ten deelnemen aan de wijnspijs proeverij. Hiervoor wordt een bijdrage van 15 euro per persoon gevraagd. Chefkok Bertus Lieftink uit Venray zal de producten berei den. Aan deze proeverij wordt deelgenomen door kaasboerderij De Bokkesprong, palingboerderij De Rijpelaal, bakkerij Bella Luna en natuurlijk de Wagyufarm van Jan Slangen. Bertus Liefting zal de spijswijncombinaties toelichten, terwijl de deelnemende onderne mers tekst en uitleg geven over hun eigen producten. Aanmelden kan via info@ wagyufarm.nl of telefonisch 0478- 541257. In Venray zijn dit jaar met Koninginnedag niet alle winkels geopend. Tijdens de najaarsverga dering van Venray Centraal werd het advies uitgebracht om de win kels deze dag te sluiten. Een groot aantal ondernemers legt dit advies echter naast zich neer. Venray is traditioneel de enige plaats in de regio waar tijdens Koninginnedag de meeste winkels geopend zijn. Door het groot aan tal activiteiten in het centrum is die dag omzettechnisch voor een deel van de ondernemers ook een prima dag.Tijdens de najaarsverga dering van Venray Centraal werd vanuit de aanwezig leden (slechts vijftien, red.) het voorstel gedaan deze dag, die dit jaar op maandag valt, dicht te houden. Tegenval lende omzetcijfers van de laatste jaren en het gegeven dat Venray een van de weinige plaatsen in Nederland zou zijn die open is, waren de argumenten bij dit voor stel. Een meerderheid van de ver gadering ging hiermee akkoord. De ondernemersvereniging com municeerde dit naar haar leden. Venray Centraal telt ongeveer 65 leden. Een groot aantal bedrijven in het centrum is echter geen lid. Met name de horeca en de groot winkelbedrijven drongen vervol gens aan op een openstelling. Het bestuur van Venray Centraal blijft bij zijn advies.'Er moeten wel erg zwaarwegende argumenten zijn om dit, nagenoeg unanieme besluit van de algemene leden vergadering, terug te draaien', laat het bestuur in een brief aan de Venrayse ondernemers weten. Bovendien verwacht het bestuur niet dat leden op Koninginnedag nu wel open zullen gaan, nadat ze eerst besloten hadden om dicht te blijven. Het bestuur spreekt overigens wel de hoop uit op een succesvolle Koninginnedag met mooi weer, waar horeca en winkeliers die wel open zijn dan van kunnen profiteren. Daarnaast roept het bestuur de leden op om actiever deel te nemen. Bij de laatste ledenvergadering waren ongeveer vijftien leden aanwezig. Alleen dan kan Venray Centraal goed functioneren en daarbij is de ontwikkeling van het Venrayse (winkel)centrum gebaat. Op 26 april houdt Venray Cen traal zijn voorjaarsvergadering. Er wordt tijdens die bijeenkomst onder meer gesproken over de nieuwe website, de plannen van de gemeente met het centrum, het experiencepark en het inno vatiefonds. Maak je graag foto's met je digitale camera en wil je deze in korte tijd vakkundig leren bewerken? Dan is de begin nerscursus Photoshop van Combi Dom Melskens wel licht een ideale partner. Je leert onder andere de kleuren en het formaat van foto's aan te passen. Ook leer je hoe je foto's moet samenvoegen en hoe je om moet gaan met fil ters. Daarnaast ben je straks in staat een digitaal fotoalbum te maken. Je omgeving zal ver steld staan. Krijg je geen genoeg van je digitale camera? En heb je inmid dels een archief vol leuke digitale foto's? Dan is de cursus digitale fotobewerking een uitstekende aanvulling om kennis over Pho toshop op te doen of te vergroten. En te gebruiken. Theo Klabbers van Dom Melskens, die op dins dag 17 april weer start met de vol gende cursus, over de insteek van de cursus: "De bedoeling is dat de deelnemers in vier avonden leren werken met Photoshop Elements, een algemeen erkend fotobewer kingsprogramma. In de theorie en de praktijk maakt de cursist ken nis met dit gebruikersvriendelijke programma. Naast een stuk theo rie is het vooral de bedoeling dat de deelnemers in de praktijk aan de slag gaan met de kennis die ze krijgen." Met deze cursus leer je in korte tijd digitale foto's te bewerken. Alsof je nooit anders hebt gedaan. De cursus omvat tal van basisbewerkingen. Je leert kleuren aanpassen, bijvoorbeeld om rode ogen of overbelichting te corrigeren. Ook laat de cursus je zien hoe je foto's vergroot, ver kleint en uitsnijdt. Later komen de meer geavanceerde technieken aan bod, zoals foto's manipuleren en samenvoegen en het omgaan met zogenaamde filters. Ook leer je hoe je foto's op cd-rom of dvd kunt zetten. Zo maak je een digi taal fotoalbum of deel je foto's via internet met anderen. "Het allerbelangrijkste is dat de cursis ten daarna thuis aan de slag gaan. De cursus is licht en luchtig, al is enige kennis van windows wel handig. Het belangrijkste blijft het gewoon doen. Randen om foto's maken, teksten in foto's weerge ven, stukken uit foto's snijden, deelvergroten, een storend ver keersbord in een foto weghalen, allemaal praktische zaken die vrij gemakkelijk onder de knie zijn Theo Klabbers (l) van Dom Melskens geeft de cursus. te krijgen. En handige zaken om die vakantiefoto's iets beter, nog mooier te maken dan ze al zijn. De cursus is bedoeld om de mensen te prikkelen actief met de foto's aan de slag te gaan om uiteinde lijk betere resultaten te krijgen. Omdat de cursus maximaal tien deelnemers telt, krijgt iedereen volop aandacht", aldus Klabbers. Op dinsdag 17 april start een nieuwe beginnerscursus Pho toshop. Daarvoor zijn nog slechts enkele plaatsen vrij. Niet lang daarna wordt weer een nieuwe cursus gegeven waarvoor belang stellenden zich nu ook al kun nen aanmelden via telefoon (0478)583467. Vorige week werd in hotel restaurant De Zwaan voor de tweede keer een Ladies Night georganiseerd. Zo'n 130 vrou wen uit Venray en omgeving konden onder het genot van een hapje en een drankje genieten van de laatste trends op het gebied van mode, accessoires, visagie, haar etc. Daarbij steunden zij meteen het goede doel, want elke gast droeg tien euro bij voor de stichting Nigyo. "Nigyo staat voor het Nij meegs Instituut Gynaecologische Oncologie", legt Gladys van den Munckhof uit. Zij is sinds eind vorig jaar contactpersoon tussen de stichting Nigyo en de patiën tenbelangenvereniging. "Nigyo is een initiatief van gynaecoloog/ oncoloog Leon Massuger. Hij had in Canada kennisgemaakt met een gelijke stichting en was vastbeslo ten om in Nederland een derge lijk initiatief op te starten. Nigyo houdt zich bezig met het werven van fondsen om het onderzoek naar gynaecologische kanker (baarmoederhalskanker en eier stokkanker) te ondersteunen. In het bestuur zitten negen vrouwen, die overigens zelf deze vorm van kanker niet hebben, (gehad) maar zich er terdege van bewust zijn dat dit ook hen kan overkomen", aldus Gladys, bij wie zelf in 2004 baarmoederhals kanker werd geconstateerd. "Het motto van de stichting is 'Ik wens je een lang leven'. Daarin zit een grote kern van waarheid. Als ik in 2004 niet zelf vrijwillig mee had gedaan aan een onderzoek, had ik hier nu waarschijnlijk niet meer Mishandeling man in hartje Venray De politie heeft zaterdagmiddag twee personen aangehouden voor mishandeling van een 32-jarige man uit Tegelen op het Henseni- usplein. De twee verdachten zijn inwoners van Venray in de leeftijd van 17 en 20 jaar. Een van de ver dachten had een woordenwisse ling met een meisje en gedroeg zich zeer agressief. Toen het meis je kennelijk werd geslagen, raak ten de gemoederen oververhit. Het slachtoffer nam het op voor het meisje maar werd geslagen en geschopt door de twee verdach ten. Hierbij liep de man rugletsel op. Uiteindelijk vluchtten de beide verdachten. Door een passerende agent in vrije tijd werden de twee verdachten korte tijd later aange troffen en meegenomen naar het politiebureau. Bij de verdachten werd een mes en een kleine hoe veelheid wiet aangetroffen en in beslag genomen. gezeten. Hoe eerder de ziekte geconstateerd wordt, des te hoger de genezingskans, De stichting streeft er daarom niet alleen naar om geld bijeen te halen, maar ook naar een grotere bewustwording en betrokkenheid. Op de site www.ikwensjeeenlangleven.nl kun je daar alles over terugvinden. Als ik op een bijeenkomst uit kan De Ladies Night is mogelijk gemaakt door de Zwaan Secondo LifestyleVerlinden juwelier, Hair, Bettine Nagelstyliste, Bloemsier- kunst September, Opticien Rob van Dijk, Feel en Bruidsboutique Janine die daarmee de stichting Nigyo steunen. Op de foto wordt de laatste mode geshowd (foto: van Essen fotografie) leggen wat de stichting doet en ik bereik daarmee dat een persoon onder de aanwezigen vrijwillig meedoet aan een onderzoek, dan Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl ben ik al zeer tevreden." Omdat de stichting Nigyo nog vrij nieuw is, kan ze dit jaar nog niet rekenen op gelden van het Koningin Wilhelmina Fonds. "De stichting heeft op jaarbasis 300.000 euro nodig om onder zoek te ondersteunen en de con tinuïteit te waarborgen. Daarvoor worden allerhande evenementen georganiseerd zoals een spinning marathon en deze Ladies Night, waar een groot aantal Venrayse ondernemers aan deelneemt. Daarnaast heeft Gladys middels een mail een kettingreactie op gang gebracht die verder bij draagt aan de bewustwording onder vrouwen.Tijdens de Ladies Night legde Gladys niet alleen uit wat de stichting doet, maar praatte ze ook de gehele show aan elkaar. "Voor mij was ook dat een nieuwe ervaring. Ik heb vaak meegelopen bij modeshows, maar presenteren is toch iets heel anders. Maar daarom niet minder leuk, zeker als het voor een goed doel is." huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Het vijftigjarig bestaan van het gemeenschapshuis in Ysselsteyn wordt in het weekend van 13 tot en met 15 april gevierd met tal van activiteiten. Ter gelegen heid van het gouden jubileum vindt aan het eind van de maand ook nog een smartlappenavond plaats. De realisatie van het gemeenschapshuis ging niet van een leien dakje. Het toenmalige oprichtingsbestuur kende tal van tegenvallers. Toezeggingen over subsidie werden niet of veel later uitgekeerd, en er werd ook een fors beroep gedaan op de toen malige inwoners van Ysselsteyn. Het oprichtingscomité - dat was voortgekomen uit een parochie vergadering eind 1954 - bestond uit pastoor Janssen, L. Arts, H. Goo- ren,A Fleurkens,A.Jaspers, S. Key- sers, S. Lemmens, M. Teunissen, L. Vergeldt, J. Winnen, M. Wismans en H. Jenniskens moest dan ook alle zeilen bijzetten om de zaak finan cieel rond te krijgen. Zo werd een renteloze obligatie uitgege ven van 50.000 gulden, die moest dienen als startkapitaal, en, om de subsidiegevers ervan te overtui gen dat het menens was met de realisatie van het gemeenschaps huis. Dat bedrag was in die tijd, amper tien jaar na de oorlog, een fors bedrag voor een jong dorp als Ysselsteyn. Het betekende per gezin een bijdrage van meer dan 100 gulden. Om de obligaties aan de man de brengen, besloot men dat pastoor Janssen de inwoners van Ysselsteyn zou benaderen voor de aankoop van obligaties. Blijkbaar was er in die tijd een grote behoefte aan een grotere zaalruimte, anders is het niet voor te stellen dat de inwoners van Ysselsteyn zo grootschalig hun bijdrage leverden voor de reali satie van hun gemeenschapshuis. Door het lobbywerk van pastoor Janssen en M. Wismans werden na enkele jaren toch de beno digde subsidies toegezegd en nu definitief. In de tussentijd had het bestuur niet stilgezeten en wer den tal van activiteiten ontplooid om aan de benodigde financiële middelen te komen. Zo waren de dansavonden wijd en zijd bekend. Orkesten als de Loneley Birds en de Mixed Stars roepen bij tal van inmiddels oudere Ysselsteyners nog mooie herinneringen op. De eerste beheerders waren Jeu en Dien Versteegen en er werden in het gemeenschapshuis in die jaren onder meer fancy fairs gehouden onder de naam Ysselsteyn Herfst- festijn. In de beginjaren werd van de Ysselsteynse gezinnen ook nog een jaarlijkse bijdrage gevraagd in de exploitatie van het gemeen schapshuis. Het gemeenschap huis stond in Ysselsteyn in de volksmond aanvankelijk bekend als 't Jeugdhuus. In de beginjaren waren er dan ook tal van activitei ten afgestemd op de jongere jeugd onder de 18 jaar. Bij het bereiken van het 25-jarig jubileum kreeg het gemeenschapshuis eindelijk een eigen naam: De Smelehof. Een naam die de Ysselsteyners aan spreekt, want bijna niemand heeft het meer over het jeugdhuus, maar over de Smelehof. Smelehof, een naam die verwijst naar het buntgras dat in het Yssel steyn van voor de ontginning in ruime mate aanwezig was,is een bedenksel van de huidige beheer ster van de Smelehof: Diny Jans sen. Gedurende 50 jaar werd in het gemeenschapshuis een stuk van de hedendaagse Ysselsteynse geschiedenis gemaakt. Tal van hoogwaardigheidsbekleders wer den in het gebouw ontvangen, zowel van politieke als kerkelijke aard, evenals bruidsparen. Carna valsfestiviteiten, culturele activi teiten, dorpsfeesten: ze vonden allemaal plaats in de Smelehof. Het jubileum van het gemeenschaps huis begint met de Avond van de lach op vrijdag 13 april met tal van artiesten. Op zaterdag 14 april is er een receptie ter gelegen heid van het vijftigjarig jubileum, en op zaterdag 28 april kunnen belangstellenden genieten van een smartlappenavond. Tijdens deze avond kruipen tal van jeug dige Ysselsteyners in de huid van Nederlandstalige artiesten. Op zaterdag 21 april zijn er weer kansen voor de woningzoe kers: er wordt door de Venrayse makelaars weer een Open Huizen Route georganiseerd. De drem pel om een huis van uw keuze te bezichtigen is dan zo laag, dat u er gemakkelijk over heen kunt stap pen. Voor de zesde keer organise ren de LMV Makelaars Patricia van Rijswick, Katja de Geus, Cornfiel Kroon en Dirkx van Soest samen met de NVM Makelaars Peelrand en Carel Fijen een Open Huizen Route. Deze wordt twee keer per jaar, in het voor- en najaar gehouden. Op zaterdag 21 april is het weer zover! De Open Hui zen Route is uitgezet in de regio Venray, Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum en Vierlingsbeek. In het blad Wonen, in de Peel en Maas en de Echo van Horst wordt hier uit gebreid aandacht aan besteed. In dit veelkleurige aanbod van ruim 150 huizen staan alle woningen op volgorde van vraagprijs. Op deze manier is het voor u eenvou dig om een goede route uit te stip pelen. Tijdens een Open Huizen Route staan de deuren van de te koop aangeboden huizen open voor iedereen die op zoek is naar een fijne woonplek. Aan de hand van de genoemde openingstijden stelt u uw eigen, favoriete Open Huizen Route samen. U wordt gastvrij ontvangen door de eige naar of door de makelaar die u het pand met veel plezier laat zien. U weet dat momenteel veel huizen te koop staan. In de samen werking van de Venrayse Make laars wordt gezocht naar kansen die zoekers en aanbieders op de woningmarkt bij elkaar brengen. De ervaring van de eerdere Open Huizen Routes leert dat een initia tief als dit daar zeker toe bijdraagt. Na elke Open Huizen Route wor den extra veel huizen verkocht. Het aanbod biedt voor elk wat wils en daarom is er één advies: houdt zaterdag 21 april vrij in uw agenda om eens wat huizen van binnen te bekijken! Leden van de Bibliotheek Ven ray hebben sinds kort de beschik king over miljoenen boeken, cd's, muziek-dvd's en muziekpartitu ren. Dankzij zoek&boek kunnen de bibliotheekleden uit Venray deze materialen online aanvragen bij andere bibliotheken in Neder land. Al heeft uw bibliotheek nog zo'n uitgebreide collectie, soms wilt u iets lenen dat alleen ergens anders te krijgen is. Daarom is er nu zoek&boek, waarmee u een voudig kunt zoeken en aanvra gen bij uw eigen bibliotheek én bij andere bibliotheken. Dit kan 24 uur per dag, zeven dagen per week en vanuit huis. In de loop van dit jaar worden alle open bare bibliotheken aangesloten op zoek&boek. Vanaf dan beschikt men met zoek&boek over ruim 35 miljoen boeken, cd's, muziek- dvd's en muziekpartituren! Om zoek&boek te gebruiken, gaat u gewoon naar de website van uw eigen bibliotheek of bijvoorbeeld naar www.bibliotheeklimburg. nl. Men kan onder meer zoeken op titel, auteur en onderwerp. De gevonden boeken en andere items zijn direct aan te vragen. Bevindt het item zich in de collec tie van de eigen bibliotheek, dan krijgt men bericht dat het klaarligt of gereserveerd is. Heeft de bibli otheek het gewenste boek niet, dan verzorgt zoek&boek de aan vraag bij een andere bibliotheek én het transport. Doorgaans kan men het boek binnen een week bij de eigen bibliotheek afhalen. De prijs hangt onder meer af van de omvang van de bestelling en de afstand die hij moet afleggen. Bij de aanvraag kan men aangeven hoeveel de bestelling maximaal mag kosten. Voor meer informatie over zoek&boek kan men terecht bij de Bibliotheek Venray via tel. (0478)581970 of kijk op www. bibliotheekvenray.nl. Digitale foto's leren bewerken Ladies Night geslaagd r>uh,c' 'nfernet Com"1

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7