Zorgwoningen op circusterrein Woonwensen in kaart j| Ingezonden Harrie Arts Dit jaar 300 nieuwe woningen Niets! BEZORGEN? Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 12 april 2007 - Pagina 5 De voormalige jongerensoos aan de Hoenderstraat krijgt een andere bestemming. De gemeente wil het monumen tale pand niet meer gebruiken als welzijnsaccommodatie. De afgelopen decennia was jon gerencentrum Dingus in het gebouw gevestigd. In maart 2006 sloot de gemeente het pand na een langdurig con flict. De gemeente had een kre diet van ruim 1,8 miljoen euro uitgetrokken om het vervallen gebouw helemaal te renoveren. Door onenigheid met het Dingus- bestuur is de verbouwing nooit tot uitvoering gekomen. Van het oorspronkelijke bedrag is inmid dels 200.000 euro gebruikt voor het juridische procedures tegen Dingus. Het restantkrediet van 1.678.000 euro wordt nu weer ingetrokken en valt ten gunste aan de algemene middelen. Het pand wordt ingebracht in het gemeentelijk grondbedrijf. De bestemming is afhankelijk van de plannen die er in de noordwest hoek van Venray-centrum zijn. Het is de bedoeling dat het gebouw niet te lang leeg blijft staan van wege een verdere verloedering en een steeds slechtere bouw kundige staat.Achter de schermen wordt al langer gewerkt aan plan nen voor deze historische hoek in Venray. De politiek heeft herhaal delijk gevraagd om de naast gele gen oudste huizen te behouden en op te knappen. Tevens zijn er bouwplannen voor de driehoek Bontekoestraat, Hoenderstraat en Eindstraat, de onverharde parkeer plaats aan de Hoenderstraat en het nabijgelegen Mgr. Goumans- plein. Tegenover het Dingus-pand, waar de parkeerplaats van Edah ligt, zijn eveneens nieuwe ontwik kelingen voorzien. Deze locatie was onlangs nog in beeld als alter natief voor het gemeentehuis. Het is ook mogelijk dat gemeente het beeldbepalende pand Hoender straat 10-12 verkoopt. Na het vertrek van Dingus lie ten enkele muziekverenigingen het oog vallen op het gebouw. De gemeente vindt echter dat het pand te veel bouwkundige en Winnende ontwerp voor campagne bekend Het college van B en W heeft ingestemd met de uitgangspun tennotitie voor de locatie van het zogeheten circusterrein tus sen de Nieuwe Maasheseweg en Christoffelkruid. Hierin zijn de randvoorwaarden geformuleerd waaraan een projectuitwerking moet voldoen. De eigenaar, Wonen Venray, is bereid te investeren in het gebied. Herontwikkeling van de locatie circusterrein is al langer aan de orde, maar heeft nog niet geleid tot een concreet resultaat. In februari is de Singelvisie vastge steld. De nu vastgestelde uitgangs puntennotitie vormt een verdere uitwerking van deze Singelvisie. De gemeente heeft in het verleden aangegeven de herontwikkeling te willen faciliteren. Herontwik kelingsplannen moeten aansluiten bij vaststaand gemeentelijk beleid en de geformuleerde stedenbouw kundige uitgangspunten en rand voorwaarden. Daarnaast dienen de plannen te passen binnen het gemeentelijk volkshuisvestingsbe leid dat binnenkort wordt geac tualiseerd. Concreet betekent dit dat het woningaanbod afge stemd moet worden op de vraag. Het college van B en W heeft in september 2006 al in principe ingestemd met het voorstel om zorgwoningen op te nemen in het woningbouwprogramma voor het circusterrein. Het college onder streept hiermee de noodzaak van nieuwe woonvormen voor bewoners (senioren) met een bepaalde zorgbehoefte, verspreid over de wijken van Venray. Door het bouwen van deze woningen wordt het zo lang mogelijk zelf standig kunnen blijven wonen van deze doelgroep gestimuleerd. Naast de zorgwoningen worden op het circusterrein ook sociale huurwoningen en koopwoningen gerealiseerd. Wonen Venray, initi atiefnemer en eigenaar van deze locatie, wil nu zo snel mogelijk aan de slag om het circusterrein te ontwikkelen tot een kwalitatief hoogwaardige woonlocatie. Venrayse jongeren heb ben op woensdag 11 april in 't Podium het beste ontwerp gekozen voor een campagne om het wensgeld in Venray te promoten. De ideeën voor de reclamecampagne hebben ze twee weken geleden zelf bedacht, waarna deze door een professioneel communi- Verkeerssluis Graag wil ik reageren op het artikel over het plaatsen van ver- keerssluizen door middel van overlappende hekken in de Joke Smitstraat. Doordat deze sluizen er nu sinds geruime tijd staat kun nen we er niet of nauwelijks met onze motoren meer door om in onze achtertuin te komen. Omdat ik hiertegen bezwaar heb aange tekend, ben ik voor de commis sie bezwaarschriften moeten ver schijnen. Dit op uitnodiging van de gemeente. Hoe makkelijk moet iets zijn om een simpel probleem op een snelle manier te kunnen oplossen? Mijn vraag was dus om de tussenruimte van de verkeers- sluis met een stoeptegel te vergro ten. Dan zouden wij er weer tus sendoor kunnen met de motoren. De verkeerssluis overlapt ook dan nog, zodat eventuele fietsers niet zomaar de straat (Joke Smitstraat) op kunnen fietsen. Dit is eigenlijk ook de opzet van deze maatregel. De verkeersveiligheid blijft dan gewaarborgd. De heer P. Hanen van de gemeente heeft dit ont kend. Op dit moment is het echter zo dat er al behoorlijk wat fietsers niet meer zoals het bedoeld is door de sluis fietsen, maar erlangs. Dat is al goed te zien aan de aan plant, aan beide zijden van de sluis. Helaas is er drie weken gele den weer een kind aangereden. De politie is erbij geweest. De metingen in oktober hebben uit gewezen dat in onze straat niet of nauwelijks te hard wordt gereden. Van alle passerende voertuigen reed 0,1 en 0,8 procent te hard. Dit is voor de aanpassing van de weg gemeten. Er is aan beide zij den van de Joke Smitstraat geme ten. Bij vijftien procent is er een catiebureau zijn uitgewerkt tot drie ontwerpen. Hieruit is nu het winnende ontwerp geko zen. Wensgeld houdt in dat jongeren tussen 11 en 23 jaar die iets wil len organiseren, van de gemeente Venray maximaal 2000 euro kun nen krijgen om dit daadwerkelijk situatie, waarbij volgens de politie iets ondernomen moet worden. Volgens de cijfers heeft de weg- beheerde zijn zaak dus goed voor elkaar. Officieel zou er niets te hoeven veranderen. Deze cijfers zijn bekendgemaakt tijdens de jaarvergadering van de wijkraad, waarbij de politie ook aanwezig was. Dus eigenlijk wordt er netjes in onze straat gereden. De beton blokken die geplaatst zijn waren mij en meerdere bewoners, ech ter wel wat zorgen. Deze worden nu veelvuldig gebruikt als een soort speelplaats. Volgens mij is dat vragen om meer ongelukken. Natuurlijk moet het verkeer reke ning houden met spelende kin deren, maar het is toch echt niet de bedoeling dat kinderen met vooral mooi weer op de rijbaan spelen. Er zijn diverse speelvoor- zieningen aangebracht in de wijk waar veilig gespeeld kan worden. De wijk is op dit moment een der tig kilometer zone, en nog steeds geen woonerf. We zullen zien wat de toekomst brengt, maar of het er echt veiliger op geworden is waag ik te betwijfelen. L. Brauer, Venray Kruizen Ik heb in Peel en Maas verschil lende malen het artikel 'Laat krui zen staan waar ze nu staan' gele- zen.Toen het weekblad donderdag op de mat viel heb ik het artikel gezien, en me het hele weekend geërgerd aan de manier waarop de gemeente omgaat met de mening van burgers. Jaren geleden, nadat bekend werd dat de kruizen op een rotonde zouden worden geplaatst, is over dit onderwerp een bijeenkomst georganiseerd, te realiseren. De gemeente Venray heeft dit onder andere geïntroduceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hun 'te doen is' in Venray. Het wensgeld moet jonge ren stimuleren zelf activiteiten te organiseren zoals een filmdag, een sportevenement of een festival. pal naast de plek waar ze nu staan. Niet omdat ik geïnteresseerd was in kunst maar omdat het mooi weer was en ik wilde weten wat de burger van Venray dacht over dit voorstel ben ik naar het Anna- terrein getogen. Wat ik daar aan trof waren een aantal mensen die 'schijnbaar' verstand hadden van de zaak, een kunstenaar die de zijn kans zag om onsterfelijk te wor den, en veel mensen die de krui zen niet geschikt achten als kunst voor een rotonde. Het merendeel van de aanwezige burgers had buiten een mening, ook alternatie ven paraat en begrip voor de kun stenaar. Niemand was echter van mening dat er een speciale roton de voor dit soort 'kunst' moest komen. Niemand was van mening dat Venray mooier wordt met deze kruizen. En niemand kom aan het einde van die zondagmiddag voor zien dat aan de organisatie van de 'Waan' een speciale rotonde zou worden geschonken. Als je - Waan - opzoekt in het woordenboek lees je de volgende omschrijving: Droom, schijn, schim, dwaling, illusie, wanbegrip, droombeeld, inbeelding, presumptie, hersen schim, verblinding, begoocheling. Ik vind het waanzinnig dat de Venrayse bestuurders niet naar de burgers luisteren. Ik vind het waanzinnig dat het belastinggeld van de burger wordt verkwanseld. Het is een waan-idee te denken, dat de kruizen lang overeind zul len blijven als ze op een rotonde geplaatst worden. De kruizen vertellen niets over de psychiatrische historie van Venray, en horen daarom ook niet op een rotonde thuis. Frans Kateman,Venray Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Om ervoor te zorgen dat jongeren ook daadwerkelijk gebruik gaan maken van het wensgeld heeft de gemeente Venray hulp ingeroepen van jongeren zelf. Op 28 maart hebben zij onder begeleiding van een communicatiebureau ideeën bedacht voor een reclamecam pagne. De campagne gaat in mei van start onder de titel 'Mijn idee In memoriam In de ochtend van Witte Donderdag 5 april is op 80- jarige leeftijd de markante Merselonaar Harrie Arts over leden. Arts was bij velen beter bekend als Kampen Har. Kampen Har heeft in Merselo een belangrijke bijdrage geleverd aan het ontstaan en in stand hou den van verschillende verenigin gen. Hij is een van de oprichters van carnavalsvereniging De Zage- wetters, waarvan hij ook jaren lang secretaris/penningmeester is geweest. Vanuit die functie was hij vooral op de achtergrond actief, maar toch organisatorisch de dra gende persoon: hij organiseerde de jaarlijkse zittingsavonden, zat in de prinskeuzecommissie voor de eerste 44 prinsen van deze vereni ging en was de grote regelaar voor Raad van Elf en de bouw van de prinsenwagen. Op de zittingsavon den trad hij wel op de voorgrond, en wel als Tontje, een personage die de lokale gebeurtenissen op de korrel nam. In totaal heeft hij dit 38 jaren gedaan, eerst 19 jaren met Tinus (Albert Michels), daar na 19 jaren met Tieske (Herman Zegers). Ook de volgende tien jaren schreef hij mee aan de teksten van dit duo, dat toen gevormd werd door Tieske en Theike. Als dank voor de inzet voor deze ver eniging werd hij Opperzagewet- ter. Arts was ook de een van de oprichters van SV Merselo, waar van hij ruim veertig jaar bestuurs lid is geweest. Hij vervulde talrijke functies binnen deze vereniging, onder andere secretaris/penning meester, jeugdleider, wedstrijdlei der/scheidsrechter, elftalleider en onderhoudsman. Het verzorgen van de toto/lotto administratie en de daarbij horende werkzaamhe den zijn ook vele jaren door Arts verzorgd. Voor deze vele werk zaamheden werd hij door de ver eniging tot erelid benoemt. Zijn dagelijks werk bestond meer dan andere aanpassingen nodig heeft om op korte termijn veilig en functioneel te kunnen gebruiken. De kosten van de investeringen wegen ook niet op tegen een tij delijk gebruik. Bovendien loopt de gemeente het risico aansprakelijk gesteld te worden voor mogelijke schade of ongevallen die ontstaan vanwege de slechte bouwkundige toestand.Tevens kan verhuur nieu we ontwikkelingen dwarsbomen. Het is de bedoeling dat de cultu rele verenigingen straks onderdak krijgen in het nieuwe multifuncti oneel centrum aan de Zuidsingel. De winnende poster werd ont worpen door de meiden op de foto. is geld waard' en bestaat onder andere uit een website, posters in het centrum en op scholen, en een flyer die wordt verspreid op de scholen. veertig jaar uit het voeren van het secretariaat van de Tuinbouwver- eniging Merselo. Vanuit de loods naast zijn woning aan de Haag verrichtte Harrie zijn werkzaam heden. Iedereen die daar wel eens bin nen geweest is, en dat zijn vele aspergesorteerders, kent zeker nog het beeld van de grote laden- kast, waarin zijn administratie was opgeslagen. Zeker de helft werd in beslag genomen door 'dorps zaken', want naast de genoemde verenigingen was hij ook nog (bestuurs)lid van de toneelver eniging KDO, bestuurslid van handboogschutterij St. Hubertus en verzamelde hij vele historische gegevens, met name zaken die betrekking op Merselo hadden. Arts is ook lid geweest van de Ruilkverkavelingscommissie Mer- selo-Overloon. Voor zijn vele ver diensten op zowel het maatschap pelijk vlak als in de uitvoering van zijn werkzaamheden is hij gedecoreerd als Ridder in de Orde van Oranje Nassau en heeft hij in Merselo de Orde van Verdienste ontvangen. De uitvaartdienst was afgelopen woensdag in de parochiekerk van Merselo. Kunstwerk 'boot' in reparatie Uit veiligheidsoverwegingen is de 'boot' van het kunstwerk op De Bleek medio februari verwij derd. De messing strips van de boot lieten door ernstige roest- vorming los. Dit was gevaarlijk omdat spelende kinderen zich hieraan zouden kunnen verwon den. Inmiddels heeft de gemeente besloten om de boot te repareren. Dit gebeurt door Peter van den Berk, de kunstenaar die destijds de boot heeft gemaakt. De repa ratie zal ongeveer vijf weken in beslag nemen. Dit betekent dat de boot half mei wordt herplaatst. De waterpomp van de vijver wordt dan ook weer in bedrijf gesteld. Gebiedspanel presenteert visie Brukske Op 17 april presenteert het gebiedspanel de gebiedsvisie voor de wijk Brukske. In Brukske is het Ondernemend Gezelschap Brukske (OGB) actief, waarin een groot aantal organisa ties vertegenwoordigd zijn, zoals wijkplatform Brukske, Wonen Ven ray, gemeente Venray, Synthese, politie, zorggroep, scholen, peu terspeelzalen en de Marokkaanse en Turkse gemeenschap. Zij heb ben samen het wijkontwikkelings plan Brukske opgesteld. Het OGB presenteert het plan op dinsdag 17 april in wijkcentrum De Kiosk. De presentatie wordt twee keer achter elkaar gehouden. De eer ste begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De tweede start om 20.45 en duurt tot 22.15 uur. Deze bijeenkomst is bedoeld voor alle inwoners van de wijk Brukske. Ook andere belangstellenden zijn welkom. Opening wandelroute in Holthees De wandelroute van de dorpsraad Smakt-Holthees wordt zondag 15 april om 14.00 uur in zaal 't Trefpunt in gebruik genomen. Na een toespraak van de voor zitter van de dorpsraad, Peter Koe nen, wordt de opening verricht door de wethouders Hermien van de Brand van de gemeente Box meer en Patrick Van der Broeck van de gemeente Venray. Na een muzikale omlijsting door de fan fare kunnen de liefhebbers van wandelen een gedeelte van de route lopen, eindigend bij Hoeve De Knol. De kinderen en even tueel de ouders gaan samen met het gilde via de Parallelweg naar Hoeve De Knol. Voor de kinderen is er een speurtocht. Elk deelne mend kind krijgt een gratis kaartje voor Zoo Pare Overloon. Opening wandelroute Oostrum Dorpsraad Oostrum opent op zondag 15 april om 11.00 uur een wandelroute bij het NS station. De opening wordt verricht door de oudste inwo ner van Oostrum, Louis Weijs. De opening bestaat uit het ont hullen van het informatiebord over de wandelroute. De wan delroute rond Oostrum wordt daarmee formeel opengesteld voor de wandelaars. De dorps raad heeft voor de openstelling, via de knooppunten, een korte wandelroute uitgezet vanaf het NS station naar de Aide Meule, die ongeveer 45 minuten gaat duren. Men kan ook rechtstreeks naar de Aide Meule lopen. Bij de opening worden prijsvraagformulieren uit gereikt die men tijdens de wandel tocht kan invullen. Bij aankomst in de Aide Meule wordt koffie of frisdrank aange boden. Voor de kinderen is er een traktatie .Aan drie goede inzenders van de prijsvraag wordt een prijs uitgereikt. Dit jaar worden in de gemeente Venray 306 wonin gen gebouwd waarvan 126 in de kerkdorpen. In 2006 kwamen er 335 woningen bij en ook in de volgende jaren rekent de gemeente jaarlijks op ongeveer een zelfde aantal. Na een jarenlange impasse komt er nu eindelijk schot in de woningbouw. Het streefgetal van 300 woningen per jaar was een lange periode onhaalbaar. De wijk Brabander neemt in 2007 het leeuwendeel van de bouwpro ductie voor zijn rekening met 151 huizen. Keerzijde van de medaille is dat dit jaar in Venray 96 apparte menten verdwijnen door de sloop van twee flats in Veltum. De 136 vervangende woningen keren pas in de jaren 2008, 2009 en 2010 terug. De kerkdorpen werden afgelo pen jaar ruim honderd woningen Er is een nieuwe website gelanceerd die de verhuisplan nen en woonwensen van alle inwoners van Limburg perma nent gaat monitoren. Onlangs gaf gedeputeerde Ger Dries- sen het officiële startschot voor deze nieuwe site met de toepasselijke naam www. ikwileenanderewoning.nl. Leo van de Pas geeft uitleg over dit nieuwe initiatief. Wat is het precieze doel van Ikwileenanderewoning.nl? "Op deze site kunnen woon consumenten (zowel huurders als kopers) via een enquête hun woonwensen en verhuisplannen kenbaar maken. Met de uitkomsten kunnen wij overheden en markt partijen permanent een compleet beeld van de actuele woonwen sen van burgers leveren, zowel op provinciaal als op regionaal en gemeentelijk niveau. Omdat ook de gegevens van de huidige woon situatie worden gevraagd, kunnen eventuele effecten van de te verla ten woning worden gemeten. De overige vragen moeten antwoord geven op waar en hoe men wil wonen, welke eigenschappen men van woning en omgeving belang rijk vindt en welke prijs men voor die koop- of huurwoning wil beta len. Het invullen van de vragen duurt ongeveer tien minuten." Er zijn al meerdere onder zoeken, wordt dit niet teveel? "In het verleden waren wel gegevens beschikbaar, maar dan veelal versnipperd. Makelaars had den kaartenbakken met woning zoekenden, corporaties hadden hele wachtlijsten met huurders en gemeenten lieten kostbare onderzoeken uitvoeren. Maar de woningmarkt is in beweging. Door internet zijn de zoekersbe standen bij de makelaars afgeno men en het inzicht bij corporaties van woningzoekenden is vanwege rijker. Alleen inVredepeel werd in 2006 niet gebouwd.Volgens plan ning komen er dit jaar 126 huizen bij verdeeld over negen van de tien dorpen. In Oirlo kan pas in 2008 weer gebouwd worden. De grootste uitbreiding is in Oostrum waar 66 woningen opgeleverd zullen worden. Goede tweede is Merselo met 25 nieuwe huizen. Ysselsteyn wordt tien woningen rijker gevolgd door Castenray (8), Leunen (4), Veulen (4), Heide (3), Smakt (3) en Vrede- peel (3). De komende jaren zal de bouw productie in de dorpen iets afne men naar 84 woningen in 2008 en 74 woningen in 2009- Behalve in Leunen, Merselo en Ysselsteyn zal in de komende twee jaar ook Oirlo weer flink kunnen uitbreiden. Als het project 'bouwen in eigen beheer' van de grond komt, dan krijgt Oirlo er de komende twee jaar dertig (starters)woningen bij. dubbeltellingen e.d. niet optimaal. De onderzoeken van Gemeen ten beperken zich over het alge meen tot de behoefte binnen de gemeentegrens. Het nieuwe onder zoek lost dit probleem op. Per jaar worden in Limburg 15.000 wonin gen gekocht en vinden een dubbel aantal huurmutaties plaats,." Opnieuw een initiatief van Woonplein Limburg BV? Inderdaad, wij zijn inmiddels vijf jaar actief op de Limburgse woningmarkt. Op de website woonpleinlimburg.nl. zijn ruim 10.000 panden te vinden van meer dan driehonderd makelaars en woningverhuurders. Voor de Limburgse consument is dit de belangrijkste en meest complete woonsite. De website woning- marktcijfers.nl bestaat vanaf 2006 en levert zeer veel informatie over de woningmarkt. Het betreft dan gerealiseerde prijsontwikkelin gen en aantal transacties van elke gemeente of provincie in Neder land. De nieuwe website ikwileen- anderewoning.nl. past dan ook uit stekend in het programma. Naast de statistiekgegevens van woning transacties en het woningaanbod kunnen we nu dus ook de wens van de consument in beeld bren gen. En dat is meer nodig dan ooit. Door de afnemende bevolking en vergrijzing in Limburg, hoeft de woningvoorraad nauwelijks meer te groeien. De aantallen die van wege kwaliteitsverbetering (onder andere door sloop) nog gebouwd kunnen worden moeten perfect aansluiten bij de (toekomstige) wensen van de consument." Hoe wordt de website in de markt gezet om snel bekend heid te krijgen? "Wij hopen dat de website met ondersteuning van alle betrokken partijen, zoals overheden, make laars en woningverhuurders, snel bekendheid zal krijgen en dat duizenden inwoners met verhuis- wensen de enquête zullen invul len. Voor consumenten die geen internet hebben zal via de zojuist genoemde kanalen een gedrukte versie van het vragenformulier beschikbaar komen. Belangstellen den kunnen via een abonnement vorm over de uitkomsten beschik ken." Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Pand Dingus krijgt andere bestemming Wensgeld voor jongeren Verspreidingsburo EeTi goed idee Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COM FORTABEL W0NENcranpa/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5