Grote autocross in Ysselsteyn Geupexamens Tong-il Voorjaarskampioenschap Venrayse schutterij Successen voor 't Zandakker Menwedstrijden in Horst Boek bestellen? www.vandenmunckhof.nl SZORG GROEP "Het is belangrijk om een beetje mee te blijven doen" PEEL EN MAAS Donderdag 12 april 2007 - Pagina 24 Het Alvertje De Roerdomp DC De Piëlhaas LR en PC St. Jan Merselo Paardensport vereniging Ysselsteyn m A Noord-Limburg Dagbehandeling in Beukenrode Onder auspiciën van de Autosport Unie Zuid wordt door ACC 't Veule op zondag 15 april vanaf 11.30 uur een grote autocross verreden. Op een harde zandbaan met een lengte van 750 meter komen die dag coureurs aan de start uit heel Nederland. Er wordt gereden met geprepareerde auto's die men ook tegenkomt in het normale straatbeeld, maar ook met bolides spe ciaal gebouwd voor de autocross. Er worden snelheden bereikt van meer dan 150 kilometer per uur! Dit alles staat garant voor spanning, spektakel, fraaie inhaalacties, koprollen en sensa tie. Het rennerskwartier is de hele dag toegankelijk en in de feesttent op het terrein is de gehele dag de gelegen heid om wat te eten en te drinken en ook voor de kleinsten onder ons is er volop vertier. Voor inlichtingen en eventu ele opgave kan men contact opne men met Carla Reintjes via tel. (0478)581266 of bekijk de website www.autocrossclubtveule.nl. De dag wordt gehouden aan deTimmermann- sweg inYsselsteyn. De jeugdige taekwondokas tonen trots hun diploma s. Taekwondovereniging Tong-il heeft een examen voor de mono's groep van zeven tot en met negen jaar gehouden in de sporthal van De Toverbal in Venray. Het examen werd gehouden onder auspiciën van deTae- kwondobond Nederland. Dit betekent dat alle kandidaten een internationaal erkend diploma ontvangen van het met goed gevolg afgelegde examen. Opmerkelijk was de kennis van de Koreaanse benamingen en de zuivere uitvoering van de diverse technieken van deze jonge deelnemers. De onder staande deelnemers mochten hun nieuwe geupgraduatie in ontvangst nemen: Wit-Gele band 9e geup: Patrick Claus, Niels Kaptein, Denise Nabuurs, Jason Tavenier, Natascha Nabuurs en Joey van Ewijck en Thijs Linskens. Gele band 8e geup: Connor Hendriks, Amber en Kylian Mooren, Rangel Seleav, Edwin van Tilburg, Nigel van Vught, Kevin Wilmsen, Mayron en Shy- reen Gerrits.Voor de volgende onder delen moest door alle kandidaten een voldoende worden behaald: theorie, schijngevechten, stapsparring, zelfver dediging en vrij sparring. Alle deelnemers werden door de examencommissie met een voldoen de beoordeeld. Na dit behaalde resul taat kunnen er weer nieuwe kinder tjes van zes tot en met acht jaar, die al op de wachtlijst stonden, starten met deze sport. Op tweede paasdag hebben de leden van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan in Venray gestreden om het voorjaarskampioenschap op de eigen schuttersweide, gelegen aan de Loonsedijk in Merselo. Het was een spannende strijd, waar 29 schutters in een felle strijd met elkaar verwikkeld waren voor de eretitel van voorjaars kampioen van de Venrayse schutterij. Uiteindelijk ging de titel naar Ron Linders, Natascha de Klein-Hendrickx en Paul de Klein, die in de finale Toos linders-Verhaeg, Stefan van Lierop en Harry Puyn versloegen. Derde werden Joop Linders, Mary Stiphout-Graat en Martien Lenssen. De totale einduitslag: 1) Ron linders 36 punten - 54 punten na kaveling, Natascha de Klein-Hendrickx, Paul de Klein. 2) Toos Linders-Verhaeg 36 punten - 52 punten na kaveling, Stefan van Lierop, Harry Puyn. 3) Joop Linders 35 punten - 44 punten na kaveling, Mary Stiphout- Graat, Martien Lenssen. 4) Lisanne Stevens 35 punten - 43 punten na kaveling, Alex Lamers, Giel Krijnen. 5) Sjaak van Rhee 35 punten - 41 punten na kaveling, Jo Lenssen, Bianca van Dorrestein. 6) Martien Lenssen - 34 punten, Henk de Klein, Huub Stevens. 7) Marian van Lierop-Rooyackers - 33 punten, Pascal de Klein, Annemie Nooijen. 8) Bianca Krijnen-de Klein - 33 pun ten, John Stevens, Ria de Klein-Peters. 9) Joep Krijnen - 32 punten, Hans van Rhee, Pierre Lenssen. 10) Elise Ijszenga - 24 punten, Ber- nie van Lierop, Patrick de Klein. De eerste wedstrijd om de lente koning voor lange hengels is gevist. Uitslag: 1) Henk Hendriks. 2) Peter Gerrats. 3) Pieter Kunen. 4) Wiel Ver- berkt. 5) René Wijnhoven. Op zondag 15 april is de tweede wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels. Deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven. De loting is om 7.00 uur precies bij de schuilgelegen- heid.Wie niet tijdig aanwezig is heeft pech en moet zich tevreden stellen met een van de slechtere plaatsen. Er wordt gevist van 8.00 uur tot 12.00 uur. Op zaterdag 21 april is er een individuele wedstrijd in het Wans sums Ven. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur en de loting is vanaf 10.00 uur bij de vijver. Aanmelding is mogelijk tot donderdag 19 april, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tel. (0478)571311. Wegens gebrek aan de belangstel ling gaat de jeugdcursus helaas niet door. Op donderdag 17 april is de tweede training van het jeugdteam. Bijeenkomst is om 18.00 uur bij de jeugdvijver. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Dagver gunningen zijn verder verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor contributiebedragen 2007 www.hsvhetalvertje.nl. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunnin- gen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secre taris H. Hendriks aan de Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via tel. (0478)582994 of 06-23140989, of e- mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www. hsvderoerdompnl Bij de eerste onderlinge wedstrijd op visvijver De Ballonzuil waren de vangsten goed te noemen. Uitslag: 1) L. v.d. Hoogenhof. 2) H. Goemans. 3) F. v.d. Sande. 4) G. Ver- donschot. 5) C. Kools. Voorlopig is er elke woensdag onderling vissen aan visvijver De Ballonzuil voor leden van de vereniging. De bijeenkomst is op woensdag om 13.00 uur. Zater dag 21 april individueel Het Alvertje Oostrum. Woensdag 25 april begin van de zomeravondcompetitie. Men gaat tien wedstrijden vissen op visvij ver De Ballonzuil. De bijeenkomst is om 18.00 uur en het vissen duurt van 18.30 tot 21.30 uur. Verdere inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij de wedstrijd commissie de herenA.de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 en H. Goemans via tel. (0478)514230 of 06- 13356754. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 14 april vanaf 20.30 uur een toer nooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel.(0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1. Dennie Smits. 2. Arno Verhaegen. 3. Erick Janssen. 4. Lou Janssen. 5Marcel Oosterwijk.Thorsten Goorenjos Hee- sen en Jolanda Gisberts. Verliezersronde; 1Frank Coumans. 2. Roy Troisfontaine. 3. Dave Achten. 4. Johan van Hoof. 5.Albert Moorrees, Linda Roovers.Sascha Diender en Bets Willemsen. De hoogste finish was voor Frank Coumans met 119 punten. Er werd een keer 180 gegooid door Crit van Hoof en twee keer door Erick Jans sen. Sportnieuws -info Er is gestreden om de eerste schiet wedstrijd van Schutterscombinatie Noord-Limburg bij schutterij Ons Genoegen in Siebengewald. In de A- klasse ging het dagklassement naar Sint Lambertus Helden, Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo en Sint Lucia Horst met 72 punten. In de B-klasse ging de eindzege naar 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray en Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo met 71 punten, terwijl Sint Lambertus Helden derde werd met 70 punten. In de C-klasse ging de eindzege naar 't Zandak ker Gilde Sint Jan Venray Cl en Ons Genoegen Siebengewald met 71 pun ten. Het dagklassement A-Klasse: 1) Sint Lambertus Helden 72 pun ten. Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo 72 punten. Sint Lucia Horst 72 punten. 4) Sint Martinus Maasbree 71 pun ten. Ons Genoegen Siebengewald 71 punten. 6) Sint Sebastianus Sevenum 70 punten, 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray 70 punten. 8) Sint Hubertus Beringe 68 pun ten. Sint Anna Maasbree 68 punten. 10) Sint Leonardus Panningen- Egchel 65 punten. Sint Urbanus Gras- hoek 65 punten. 12) Sint Jan Grubbenvorst 64 pun ten. B-Klasse 1) 't Zandakker Gilde Sint Jan Ven ray 71 punten. Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo 71 punten. 3) Sint Lambertus Helden 70 pun ten. 4) Sint jan Grubbenvorst 69 punten. Sint Sebastianus Sevenum 69 punten. 6) Sint Lucia Horst 68 punten. 7) Sint Martinus Maasbree 67 pun ten. 8) Ons Genoegen Siebengewald 66 punten. 9) Sint Hubertus Beringe 65 pun ten. 10) Sint Anna Maasbree 63 punten. 11) Sint Urbanus Grashoek 62 pun ten. C-Klasse 1) 't Zandakker Gilde Sint Jan Ven ray Cl 71 punten. Ons Genoegen Sie bengewald 71 punten. 3) 't Zandakker Gilde Sint Jan Ven ray C2 69 punten. 4) Sint Hubertus Beringe Cl 66 punten. 5) Sint Jan Grubbenvorst Cl 63 punten. 6) Sint Jan Grubbenvorst C2 53 punten. 7) Sint Sebastianus Sevenum 17 punten. De volgende wedstrijd is gepland op zaterdag 12 mei vanaf 14.00 uur bij schutterij Sint Sebastianus in Seve num. Al een kwart eeuw worden in Horst de Nationale Samengestelde Menwedstrijden georganiseerd in een weekend in april op het grote evenemententerrein Kasteelse Bossen te Horst. Vorig jaar trok dit groots evenement ruim 10.000 bezoekers en dit jaar verwachten de organisatoren tijdens de 25ste editie van dit spektakel nog meer mensen in Horst. Naast de paardensport is er nog een groot nevenprogramma dat de aan dacht meer dan verdient tijdens dit voor het publiek gratis toegankelijke festijn. Op zaterdag en zondag 14 en 15 april is het weer zover. Op zondag 15 april is er een echte publieksdag met de spectaculaire hinderniswed strijden. Maar op zaterdag 14 april is er ook al van alles te beleven, zoals Een aantal ruiters en amazones is naar de allereerste wedstrijd van het buitenseizoen in Velden geweest. Daar werden twee mooie prijzen behaald: Ingrid Willems startte haar Ultra-Vox in de klasse L-springen en behaalde een mooie derde plaats. Karin Winnen startte haar Winter voor de eerste keer in de klasse Ll- dressuur. Niet zonder resultaat want ze behaalde met maar liefst 199 pun ten een derde plaats. Er is een SGW wedstrijd in Etten- Leur gehouden. In de klasse B werd Irene Potten vierde met Jupiter en Natascha Mennen zesde met Unymp- het. Verder was er een concour in Vel den. Daar behaalde Tamara Klaassen met Vanesa een zevende plaats in de R «nrinopn het Nederlands kampioenschap jacht- hoornblazen. Op zondag wordt het neventerrein grotendeels ingenomen door de Belgische historische groep Hagelanders. De groep streeft een authentiek beeld na van een bepaalde periode in de middeleeuwen. Mid dels tenten en daarbij behorende stookplaatsen, dansen, koken, schijn gevechten scheppen de leden van Hagelanders een beeld uit die jaren. De Belgen komen met een groep van ongeveer 35 personen. Daarnaast wordt het beeld verder ondersteund door een viertal ambachtslieden die ter plaatse smeden, kaarsen maken, tin gieten en hout bewerken. Deze groep noemt zich Den Troep. Spec taculair en goed voor veel belangstel ling is Steve Meerman, een valkenier met zestien verschillende roofvogels. Hij zal diverse demonstraties en uitleg geven over het gedrag van de vogels. Tevens kan het publiek de jachthand- schoen aantrekken en een vogel op de hand nemen om daarmee op de foto te gaan. Daarbij ervaart men hoe zwaar zo'n vogel is, althans de grotere jongens (en meisjes). Verder is in het kader van de middeleeuwen een zoge heten .'Ger' opgezet. Dit is een ronde mongoolse tent, met een houtkachel in het midden en ongelofelijk veel sfeer. In en voor de tent zullen Philip enTheresia hun verhalen vertellen en hun instrumenten bespelen. Verder is in de Kasteelse Bossen een mooie muziekgroep, miedival folkgroep Slag en de Stoot, aanwezig, die middel eeuwse muziek ten gehore brengt. En ten slotte rent er een echte nar over het grote evenemententerrein. Zijn naam: Johannes de Nar. Voor de jeugd is er verder nog veel meer te doen: gratis ponyrijden, gratis schatgraven met leuke prijsjes, en tegen een gerin ge vergoeding (dat geheel ten goede komt aan de Clinic Clowns) kun nen kinderen zich laten schminken. Natuurlijk is er ook een natje en een droogje, zoals een oliebollenkraam, een suikerspin, een publiekstent met tal van drankjes en lekkere etenswa ren. het feit dat nog kon en weer te val Mevrouw maakte in septem ber vorig jaar een pijnlijke val in haar keuken. "Ik had meteen door dat mijn pols was gebroken, dat voelde ik wel". En inderdaad, haar pols bleek op twee plaatsen gebroken. Op de EHBO wordt verschillende malen geprobeerd om een spalk aan te brengen maar dit lukt niet goed. De breuk is erg gecompliceerd en na een dag van proberen wordt beslo ten om te opereren. Aan de bui tenkant van de arm wordt een beugel geplaatst die in de botten wordt verankerd. Hierdoor lukt het wel om de breuk goed te zet ten. Mevrouw mag na twee dagen naar huis om te herstellen. Ze vertelt verder: "Het is raar, maar pas toen ik weer thuis was merkte ik dat ik niet meer kon lopen.Alle aandacht ging uit naar mijn pols en de operatie. Ook heb ik veel last gehad van de nar cose, dus toen ik me wat fitter voelde bleek er veel meer aan de hand te zijn. Ik kon niet meer uit de voeten en ik had ook pijn in mijn rug.". Mevrouw heeft hulp nodig en krijgt zorg thuis. "Na de a; valpartij kreeg ik last van onrust n en werd ik angstig. Ik ergerde me o ik ineens zo wei- ik was ook bang Jen. De arts heeft klantenservice 077 320 95 95 I website www.zgnl.nl Meneer Hendrix vult aan: "Het is belangrijk om een beetje mee te blijven doen. Ook als je ineens in een situatie komt zoals mijn vrouw. Je moet onder de men sen blijven en je niet terugtrek ken. Dan zie je mensen soms zo afstompen. Laatst vertelde ze nog een mooi verhaal over een Afrikaanse man die ook de dag behandeling bezoekt. De man spreekt niet goed Nederlands en dan is het soms geestig om te horen hoe de verpleegkundigen woordjes uit zijn taal gaan leren." Hoe lang mevrouw nog moet revalideren is nog niet duidelijk. Het behandelend team van de dagbehandeling bespreekt elke zes weken de voortgang. Bin nenkort gebeurt dat weer. "Ik wil dingen nog wat beter kunnen als dat ik nu kan. Natuurlijk, ik weet dat ieder mens ouder wordt en langzaam inlevert. Maar na mijn val ging het voor mij wel ineens een heel stuk achteruit. Dus als het aan mij ligt ben ik daar nog niet klaar." Advertorial me toen geadviseerd om te reva lideren op de dagbehandeling." Op afdeling dagbehandeling staat een team van revalidatie- deskundigen klaar om mevrouw te begeleiden. Ze krijgt met name fysiotherapie die gericht is op het lopen. Ook de beweeglijkheid van de pols krijgt de aandacht. Een ergotherapeut van Beuken rode bezoekt mevrouw thuis om te kijken of in huis aanpas singen nodig zijn. "Na de koffie en de koek ga ik onder begelei ding mijn oefeningen doen. Ook 's middags ben ik daar mee bezig. Tussen de middag krijgen we op de afdeling een warme maaltijd. Als mijn man zou willen kan hij mee-eten. Dat doet hij niet, want dat vindt hij teveel rompslomp. Zelf koken kost hem minder tijd. Sommige mensen doen na het eten een dutje, maar voor mij hoeft dat niet. Ik doe mee aan de activiteiten die worden georganiseerd. We doen spelle tjes en maken leuke dingen. Met kerst heb ik nog een mooi stukje gemaakt". Mevrouw Hendrix bezoekt regelmatig de dagbehande ling in verpleeghuis Beuken rode van Zorggroep Noord- Limburg. Deze afdeling biedt verpleeghuiszorg van uiteen lopende aard. Klanten komen er overdag voor de zorg die ze nodig hebben en gaan 's avonds weer naar huis. Mevrouw moet revalideren. Zij werkt op de dagbehande ling aan haar herstel na een pijnlijke val in haar keuken. Een smak die wel haar wereld op zijn kop zette, maar niet haar wil om er weer bovenop te komen. "Ik kom er drie dagen per week en ben er dan bijna de hele dag. 's Ochtends word ik om tien uur gehaald door de taxi en kwart voor vier weer thuisge bracht. Mijn programma op de dagbehandeling begint steevast met een kopje koffie en ontbijt koek. Gezellig, en daarna ga ik mijn oefeningen doen", aldus mevrouw Hendrix (80).

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24