Gemeente Venray sluit boekjaar positief af de graaf Nieuwe speeltuin in Venray BflnrF 5 Üw ICT GD J ónze zorg bts totaalbouw www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere Scheiden? sandwich Voor dé specialist tegels, sanitair en Meerlose drieling viert gouden feest Gouden bruidspaar in Venray SSS'18 glansrijk kampioen En verder: IRÜHL HAEGENS MOLENAAR/#"" *1 VÏstSa«5^ mniiiifnm Honderdachtentwintigste jaargang - week 15-donderdag 12 april 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 18-19 Sport 20-24 Gemeentelijke mededelingen 17 Kerkelijke diensten 26 De gemeente Venray heeft ook het jaar 2006 met een flink overschot afgesloten. Het jaarresultaat bedraagt bijna 1,7 miljoen euro. In 2005 viel de winst met 2,5 miljoen euro nog hoger uit. De finan ciële positie is vorig jaar flink versterkt. De mager gevulde reservepot was jarenlang een zorgenkindje. Met 3,7 miljoen euro zijn de reserves opgelo pen naar 23,4 miljoen euro. Venray heeft inmiddels de provinciale minimumnorm voor reserves ruim overschreden. Twee andere positieve punten zijn de afname van het stuwmeer en de verlaging van de schuldenlast. Dat de gemeente de laatste jaren steeds geld overhield, werd vooral veroorzaakt doordat investeringen die niet op tijd werden afgewerkt. De politiek uitte herhaaldelijk zijn zorgen over de openstaande investeringen ('het stuwmeer') die tussen 2002 en 2004 oplie pen van 7,5 naar 23,7 miljoen euro. Inmiddels is het saldo gezakt naar 18,6 miljoen euro. Uitstel van bouwproject De Gouden Leeuw en vertraagde investeringen in rio lering en onderwijs zijn de hoofd oorzaken. De schuldenlast is in 2006 met 4 miljoen afgenomen naar 56,2 miljoen euro. Gerekend met een rente van 5 procent levert deze aflossing jaarlijks een rentevoor deel van 200.000 euro op. Wet houder Van der Broeck (CDA) kon dinsdag bij de presentatie van de jaarrekening alleen maar tevre den zijn. Toch vindt de Venrayse 'schatkistbewaarder' dat grote overschotten in de toekomst niet meer mogen voorkomen door nog scherper te begroten. Het florerende Grondbedrijf deed opnieuw een duit in het zakje. Door winstnemingen op bouwexploitaties kwam het bedrijfsresultaat uit op 997.000 euro. Dit bedrag is toegevoegd aan de risicoreserve van het Grondbe drijf. Door een extra stijging van de grondprijzen in 2007 zullen de verwachte resultaten van woning bouwprojecten en de uitgifte van bedrijventerreinen nog meer geld opleveren. Zo is de winstprog nose van het nieuwe bedrijven terrein De Blakt, de gronduitgifte is gepland tot 2015, naar boven bijgesteld van 3 miljoen naar 5,5 miljoen euro. Qua belastingdruk behoort Ven ray al lang niet meer tot de duur dere gemeenten in Limburg. Een gemiddeld huishouden betaalde vorig jaar 571 euro aan gemeen telijke heffingen. Dit is de ozb, rioolrecht en afvolstoffenhef- fing. Venray blijft ruim onder de provinciale norm van 610 euro. Van de buurgemeenten is alleen Meerlo-Wanssum met 569 euro nog iets goedkoper. Horst aan de Maas (579 euro) en Helden (589 euro) zitten in de buurt maar de inwoners van Maasbree (652 euro), Sevenum (681 euro) en Venlo (665 euro) zijn beduidend duurder uit. "Een speerpunt van het col lege is de belastingen constant en zo laag mogelijk te houden", ver klaarde Van der Broeck. "En waar mogelijk proberen we de tarieven te verlagen, zoals bij de afvalstof fenheffing." De wethouder van financiën wil de fors gegroeide algemene reserve nog niet afromen. Want eerst moet er meer duidelijk heid zijn over de risico's die de gemeente loopt. De risicopara graaf stuitte vaak op kritiek omdat die onvolledig is. Risico's werden wel benoemd, maar niet altijd in bedragen uitgedrukt. In de loop van dit jaar komt daar verandering in en zullen risico's duidelijker in beeld worden gebracht. Van der Broeck is uiteraard blij met de goed gevulde spaarpot van 23,4 miljoen euro. "Het is een stevig eigen vermogen", aldus de wethouder. "Maar we hebben nog veel grote uitgaven te doen. Denk maar eens aan de verbouwing van het gemeentehuis, het pro ject 'centrum op de schop' en de bouw van een nieuwe sporthal." Brandstichting De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 16-jari- ge jongen uit Venray aangehouden op verdenking van brandstichting. In de omgeving van de Verdistraat had hij vermoedelijk twee aan hangwagens met hout en rommel aangestoken. Deze stonden dicht bij woningen gestald. De jongen hield zich verdacht op bij een van de aanhangers en toen hij werd ontdekt, rende hij weg. Vervolgens is hij aangehouden en ingesloten. De politie onderzoekt de zaak. Polen 'Ze jatten als de raven'.Wie? Die Polen natuurlijk! Het is een dank baar onderwerp op een verjaar dagspartijtje. Valt het even stil in de woonkamer van de jarige job, dan begin je gewoon te praten over het stijgend aantal wonin ginbraken in de regio.TanteTruus kent wel iemand bij wie onlangs ingebroken is, en ook ome Jan weet te vertellen dat bij Pierre op de hoek een inbreker aan het bed stond, en dat Dappere Dodo Pierre 'die Pool op z'n bakkes heeft geslagen'. De een heeft een alarminstallatie met alle toeters en bellen aangeschaft, de ander heeft gewoon een honkbalknup pel onder het bed liggen. De fel heid van de discussie zegt eigen lijk al genoeg over de impact die een woninginbraak heeft op het gemoed van de mensen. Een inbraak in een auto, daar lig je niet nachten wakker van. Maar een kraak in je eigen huis, werkt lang door, kan ik u uit eigen erva ring vertellen. Nog weken ruik je dat er vreemden in je huis zijn geweest. Maar ik ben helaas niet de enige die de pineut was, want in de jaren 2004-2006 is het aan tal woninginbraken in de regio Noord-Limburg gestegen van 372 naar 698. De verdubbeling is voor de politie en de gemeen ten reden om te starten met een integraal woninginbrakenproject. Binnen twee jaar moet het aantal woningkraken met tweehonderd zijn teruggebracht. Politie, justitie, gemeenten, woningcorporaties, bouwbedrijven willen er samen met de burgers voor gaan zor gen dat het aantal woningbraken fors minder wordt. Een publici teitscampagne moet de burgers informeren en wijzen op de geva ren die op de loer liggen. Eerst moet echter nog in kaart worden gebracht wat de oorzaak is van het stijgende aantal woningin braken. Nou ja! Terwijl iedereen toch weet dat de diefstallen gro tendeels worden gepleegd door al die Oost-Europeanen die al dan niet in bendeverband naar het rijke Noord-Limburg komen om hun zakken te vullen. Ach, de politie mag dat niet zeggen, dat weten wij uit eigen ervaring, maar dan schrijf ik het maar op. Ga nog meer op campings kijken, controleer nog meer onverzeker de en niet gekeurde Trabantjes op weg naar huis en begin ook een publiciteitscampagne in Polen met Leo Beenhakker, dé populairste Nederlander in Polen. Hij wijst de Polen al de weg naar het EK voetbal in Oostenrijk en Zwitserland, wellicht dat hij ze ook op het rechte pad kan krij gen. Natuurlijk generaliseer ik, maar dat is goed voor de discus sie op een volgend verjaardags partijtje... Hannes jf -V' Er komt een gratis toeganke lijke speeltuin op de voormali ge fietscrossbaan in de bossen van Vlakwater. De opening is op zaterdag 16 juni tijdens de Landelijke Speeltuindag. De nieuwe speeltuin voor kinde ren in de leeftijd van twee tot twaalf jaar is een initiatief van de Juniorkamer Venray, die daarvoor een speciale stich ting in het leven heeft geroe pen. De speeltuin in Grubbenvorst, die al jaren wordt beheerd door de Mart Roeffen-stichting, is de inspiratiebron voor de Junior kamer Venray om ook in deze gemeente een nieuwe speeltuin in te richten. "In Venray is behoef te aan een speeltuin", aldus Sjang Drabbels, lid van de commissie speeltuin van de Juniorkamer. "We hebben gekozen voor een mooie locatie, Vlakwater, in een groene omgeving die bovendien goed toegankelijk is. Ook voor ouderen en kinderen met een beperking. De speeltuin moet een aanwinst worden voor heel Venray en alle kerkdorpen.' De Juniorkamer is een wereldwijde organisatie voor ondernemers tot 40 jaar. In 1997 werd ook in Venray een afde ling opgericht. Via fundraising en projecten zet de organisatie zich in voor sociaalmaatschappelijke projecten. De 26 leden tellende Venrayse afdeling steunde als eer ste het Venrays Arbeidspracticum (VAP) met een donatie van 45.000 euro. Het VAP bood moeilijk leren de kinderen de mogelijkheid om een vak te leren en vervolgens aan de slag te gaan bij een van de deelnemende bedrijven. In 2002 werd 70.000 euro ingezameld om een weeshuis in Roemenië te renoveren. "De gelden halen we binnen met tal van activiteiten", zegt bestuurslid Roel Waals. "Zo is er de jaarlijkse Tour of Taste, een culinaire reis langs verschillende etablissementen en het golfevene- ment Tour de Golf." De Juniorka mer Venray heeft nu gekozen om met een financiële injectie een nieuwe speeltuin in Venray te rea liseren. De kosten voor de speel tuin worden geraamd op onge veer 100.000 euro. Dat is inclusief de aanschaf van toestellen, het beheer en onderhoud. De door de Juniorkamer Venray opgerichte stichting blijft de komende jaren de vinger aan de pols houden, zodat de continuïteit van de speel tuin is gewaarborgd. De Stichting Speeltuin Venray wordt door de Juniorkamer overgedragen aan vier nieuwe kandidaten die in de stichting zitting gaan nemen. De Juniorkamer is al twee jaar bezig met de plannen die enige tijd geleden in een stroomver snelling kwamen. "De aanleg is aanzienlijk versneld door de bereidwillige en belangeloze medewerking van ondernemer Harry Maessen uit Ysselsteyn die alle grondwerkzaamheden voor zijn rekening neemt. Verder heeft de gemeente Venray de grond voor tien jaar in bruikleen gegeven en een bedrag van 10.000 euro ter beschikking gesteld. Zonder die medewerking was het realiseren van de speeltuin nooit op zo korte termijn mogelijk geweest",aldus Mare Puyn, eveneens lid van de commissie speeltuin. De nieuwe speeltuin moet een juweeltje worden in een prach tige, natuurlijke omgeving. Op een oppervlakte van 6000 m2 komen speeltoestellen (onder andere een kabelbaan, glijbaan, schom mels en diverse klimtoestellen), en picknickbanken te staan. De elementen van de vroegere cross baan zijn in de plannen verwerkt. Er wordt verder een nieuwe stich ting met sponsors, de 'Vrienden van de Venrayse speeltuin', in het leven geroepen die de jaarlijkse exploitatiekosten, die worden geraamd op 5000 euro per jaar, gaat opbrengen. Er gaan vrijwil ligers worden ingeschakeld voor Harrie Maessen en wethouder Patrick van der Broeck zetten de werkzaamheden woensdag morgen i n gang. het onderhoud en beheer van de speeltuin. Roel Waals: "Het moet een speeltuin worden voor alle lagen van de bevolking, waar kin deren met hun ouders en/of opa's en oma's goed kunnen vertoeven." De Juniorkamer Venray heeft de jeugd van Venray ingeschakeld om een naam voor de speeltuin te verzinnen. Alle basisscholen in de gemeente zijn aangeschreven om voor 1 mei een naam te beden ken. De bedenker van de naam is samen met zijn klas eregast tijdens de opening op 16 juni. Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl CAR-CITY VENRAY De Barometer 'Vlakwater goede locatie speeltuin' In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Natuurgebied Vlakwater is een goede locatie voor de aanleg van de nieuwe speeltuin'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckltof.nl of geef uw reactie op www.vanden- munckltof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. iXV»CE7g ONVOORSTELBARE ■KEUZEHÜH STRETCH CAMPS OPTIEK Maandag 16 april zijn wij de gehele dag GESLOTEN Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Theater op bezoek in Asteria Venray Asteria Venray 20% KORTING OP ALLE WAND- EN VLOERTEGELS!!! (actie alléén geldig van 14 tot en met 21 april 2007!) TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl MAAS |IT Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl EDWIN S. BI ANC A Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 berden van harte welkom VOOl let zang en dans door et leatergezelschap, zij sei een heerlijk verrassing Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Int. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Bent u op zoek paar tegels? Voor de woonkamer, de keuken, de badkamer of het toilet? Ip opze tegel showroom vindt u alle gerenommeerde merken. Kom kijken en profiteer van maar liefst 20% korting! De voorjaarsactie loopt van dinsdag 14 tot en met zaterdag 21 april én is geldig op ons totale assortiment tegels, met uitzondering van natuursteen! Indien u wenst, kunnen de vakkundige tegelzetters van ons bouwbedrijf uw tegels ook leggen of zetten. Alles in één hand! bouw tegels sanitair

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1