Nailpin op Jera on Air Mannenkoor straalt Merlinpop visitekaartje van jongerencentrum c. Peter Thijssen speelt in De Evenaar Koninginnenacht Rooy uitverkocht Schrijfkring: Lof der Zotheid Kuijken Kwartet in het Theehuis Kaber PEEL EN MAAS Donderdag 12 april 2007 - Pagina 19 Het complete programma van Jera on Air 2007 is bekend. Deze week werd de laatste naam bekendgemaakt door de organisa toren. Aan een prachtig rijtje van internationaal bekende namen werd het Belgische Nailpin toege voegd. Nailpin zal velen al bekend in de oren klinken. In 2006 toerde de band samen met de Nederland se rockformatie Di-rect door Ame rika voor het programma Road Rally van MTV. In dit programma streden beide bands tegen elkaar met als inzet het vergaren van zoveel mogelijk optredens in Ame rika. Het programma werd een groot succes, en Nailpin boekte de eerste successen buiten de eigen landsgrenzen. Het duurde niet lang of de mannen waren zelfs te gast bij de toonaangevende talk show van Robert Jensen. Afgelo pen week was het Belgisch viertal nog te gast bij de populaire 3FM- ochtendshow van Giel Beelen, bij wie de formatie haar onlangs uitgebrachte single They Don't Know, een cover van het gelijkna mige nummer van Tracy Ullman, presenteerde.Dit nummer siert ook het album 'White lies but terflies', alweer het tweede album van de band. Na alle publiciteit rond Road Rally sloeg dit album in als een bom. Voor dit pracht- album werd Nailpin bij de Belgi sche variant van de TMF Awards genomineerd voor drie prijzen. Een nominatie werd in de wacht gesleept voor de categoriën 'Best Rock','Best Album' en 'Best Video' voor het nummer Worn Out. Deze laatste werd verzilverd. Nailpin kan echter ook zonder hulp van MTV. Dat bleek wel toen de band leden samen met Avril Lavigne door Japan toerden en dit land als snel uit hun hand lieten eten. Dit beviel de Japanners zo goed dat Nailpin later nog eens terugkwam voor een complete toer. Eerder deze week werden het uit Hawaï afkomstige Pepper en The Crooks (uit het korter bij huis liggende Helmond) al gepresenteerd als acts op het Jera on Air-podium. Nailpin completeerde v de line-up.Voor de volledigheid: Op 17 mei staan De Heideroosjes, Mad Caddies, Pep per, Dog Eat Dog, Mark Foggo,The Nailpin staat op de planken van Jera on Air. Crooks en Nailpin op het podium inYsselsteyn.Voor meer informatie over al deze bands kunt u terecht op onze website www.jeraonair. nl. Hier zijn ook kaartjes te koop voor de prijs van 18 euro.Aan de dagkassa zullen de kaartjes 7 euro duurder zijn. In een uitverkocht Gasthoes waren zo'n 340 luisteraars op tweede paasavond getuige zijn van een heerlijk gevarieerd voorjaarsconcert. Een avond vol muzikale hoogstandjes die toch erg luchtig bleef, niet in de laatste plaats door de vriendschappelijke sfeer tus sen beide koren, het Horster Mannenkoor en het Venrays Mannenkoor, en de amicale onderonsjes tussen de koordi rigenten. Allerlei genres passeerden de revue, van Russisch orthodox tot negro spiritual, via de free jazz, de rock naar de barbershop en de musical. Zoals Horster Man nenkoorvoorzitter Ben Sanders in zijn introductie al zei, zou dit voorjaarsconcert anders worden dan men dat in Horst al jaren gewend is. De programmering was dit keer groots aangepakt; twee gerenommeerde koren, het Horster en het Venrays Mannen koor, zouden hun paasbeste been tje komen voorzetten en twee jonge, vermaarde solisten zouden daar bovendien hun steentje aan komen bijdragen. Het Gasthoes- publiek kon zijn borst nat maken. Het Horster Mannenkoor mocht de spits afbijten met drie liederen van Schubert, die volgens dirigent Jan Mertens alle drie, rechtstreeks dan wel onrechtstreeks, de liefde bezongen. Wie schön bist du uit Die Nacht klonk gevoelvol door de zaal, gevolgd door het luchtiger werkje Drei Gans im Haberstroh. In het prachtige The Creation bezong het HMK de schepping van dag en nacht, wat direct tijdens de zang geïllustreerd werd met licht effecten van Thijs Houwen. And There Was Light! And There Was. Renée van Wegberg, die na het mannenkoor optrad met het fraaie Send In The Clowns. Ze werd hier bij schitterend op de piano bege leid door Margreet Wesseling, een pianiste die een belangrijke rol op deze avond speelde.Toen was het de beurt aan het Venrays Man nenkoor. Ze openden indrukwek kend en loepzuiver met O Herr, Schütze Uns en trakteerden het publiek daarna op een stel lekker sfeervolle Italiaanse stukken van Rossini, Edipo Coloneo, z'n zoge naamde ouderdomszonden. In de zaal kreeg men meteen de neiging om te gaan meedeinen. Dirigent Ton Kropivsek vertelde van zijn bewondering voor het Amerikaan se The Vocal Majority, wat hem inspireerde met zijn koor een paar stukken in hun stijl te zingen, Our Father en Joshua Fit The Bat tle of Jericho. Dirigent Jan Mer tens merkte het al fijntjes op: het Horster én het Venrays Mannen koor samen kunnen best tippen aan The Vocal Majority. Ze zijn om te beginnen al met evenveel zan gers, 170 in totaal. Speciaal voor de samenzang op deze avond was de bühne extra uitgebouwd. Deep River werd op imposante wijze door al die zangers grotendeels neuriënd gebracht en het in canon gezongen OhWhenThe Saints was een swingende uitsmijter voor de pauze. Daarna bewees het Venrays Mannenkoor weer van alle mark ten thuis te zijn. Het barbershop- nummer Aunties Chicken Dinner werd heel aanstekelijk opgevoerd met een kleine act eromheen. Daarna waagden ze zich aan een stuk in het freejazzgenre uit de jaren zeventig, zonder melodie, zonder ritme en zonder samen klank, een kakafonie van geluiden die op het eerste gehoor nergens toe lijkt te leiden, maar wel dege lijk via geklets, geroep, boosheid en scheef hangen op één been in mooie murmelende samenzang eindigt. Een traditioneel lied over de hoogste berg in Slovenië, Oj Triglav Moj Dom, werd opgevolgd door een stuk filmmuziek,The Fly ing Machines. Ook weer in groot contrast met het voorgaande, mocht toen zan ger Ron Barents in de huid gaan kruipen van Freddie Mercury, in de Queen-klassieker Bohemian Rhapsody. Aan pianiste Margreet Wesseling was de zware taak toe bedeeld om de bekende gitaar intermezzo's op de piano uit te voeren. Geen koud kunstje om zo'n stuk uit te voeren, met al die stijl- en ritmewisselingen in één nummer. Ron Barents sloeg zich er met flair doorheen en eindigde heel subtiel. Als bruggetje naar de nummers die het Horster Mannen koor nog zou gaan brengen, zong Renée, staand naast de piano, het gevoelige Have A Little Faith In Me van John Hiatt. Met recht mag ze nu toch echt de Horster Ilse de Lange genoemd worden! Waar het Horster Mannenkoor lange tijd op had zitten vlassen kwam toen eindelijk aan bod: samenzang met Renée in het stemmige Moon River. Zoemend zweefden de diepe mannenkeelklanken door de zaal en Renée zong er als een eigentijdse Vera Lynn bovenuit. Daarna vertolkten koor en Renée het nummer Happy Together, met zanger Rob Surminski achter de elektrische piano. Een vrolijk lied dat de toon zette voor het vervolg, Yes Sir That's My Baby en My Eve line, twee vlotte barbershopstuk- ken. Voor de slotact met Renée had het Horster Mannenkoor een ongedwongen Beach Boysmedley ingestudeerd. California Dreaming werd door twee toetsenisten begeleid. Erg mooi, maar weer op een heel andere manier, werd ook Mien Limburgs Landj uitgevoerd, samen met het Venrays Mannen koor. Solist Michel Claessens zong een van de laatste regels in harmo nieus duet met dirigent Ton Kro pivsek, die ook het arrangement van dit sfeervolle Zuid-Limburgse lied voor zijn rekening nam. De uitvoering met het koor van al die mannen op de achtergrond werd met gejuich ontvangen. Musical sterren Ron Barents en Renée grepen toen nog de gelegenheid aan dat ze voor het eerst samen op het podium stonden. Renée vertelde tenminste dat ze nog nooit samen gezongen hadden. Daar leek het anders niet op, want hun duet uit Miss Saigon, The Last Night of the World, klonk als een klok. Dirigent Jan Mertens ver zuchtte na afloop van het duet dat hij ook bij de musical wilde. Vooral dat opgetild worden aan het eind zag hij wel zitten. Toch heeft hij, samen met kompaan Ton Kropivsek, het niveau van de traditionele koorzang echt op een hoger plan weten te tillen. Het is bovendien merkbaar dat dit geen vergrijsde mannenkoren zijn. Wat niet zo verwonderlijk is gezien de repertoirekeuze, de kwaliteit van de zang en het samen zingen met de jonge zangcoryfeeën. Het publiek genoot er in elk geval met volle teugen van. Wat dat betreft, is het jammer dat Radio Reindonk het concert niet heeft opgenomen. Dan hadden er nog veel meer luisteraars van dit moois kunnen genieten. Dat publiek en zangers tevreden waren, bleek na afloop ook uit het uitbundige nazingen in de foyer van het Gasthoes. Merlinpop en Pasen zijn twee tradities. Het popfestival van jon gerencentrum Merlin in Meerlo weet zich al jaren aardig staande te houden in de wereld van pop concerten en festivals. Met goede groepen, een goede organisatie van en door jongeren en veel publiek is Merlinpop niet meer weg te denken uit Meerlo. Het is, zoals een van de bezoekers het zei, een fantastisch visitekaartje. Zo'n duizend bezoekers werden geregistreerd, bezoekers die zich zowel binnen in het centrum als buiten in de tent goed amuseer den. Ze genoten bijvoorbeeld van optredende bands en kletsten buiten lekker met vrienden en vriendinnen. Want Merlinpop is ook een ontmoetingsfeest voor de jeugd. Groepjes vrienden en vriendinnen treffen elkaar, drin ken een glaasje bier, wijn of fris en verhalen over wat ze leuk vin den. De tijd vliegt om en voor je het weet is het middernacht en is Merlinpop weer voorbij.Tevreden ging iedereen naar huis, om vol gend jaar op eerste paasdag waar schijnlijk weer naar soos Merlin in Meerlo te komen. ZEV brengt revue Zanggroep Evergreen Vier lingsbeek (ZEV) presenteert haar nieuwste revue Déjja Vu in een spiegeltent in Vierlingsbeek. ZEV is een groep van ongeveer zeven tig zangers en zangeressen in de leeftijd van 12 tot 64 jaar, ontstaan uit een in 1970 opgericht jon gerenkoor. In de loop der jaren is het repertoire veranderd van kerkmuziek naar wat het nu is; evergreens, musicalsongs, pop songs, gospels en jazzy nummers. Dit alles minimaal vierstemmig gezongen en begeleid door een eigen combo. In 1990 bracht ZEV de eerste revue Bonjour Paris. Vanwege dit succes volgde de tweede revue Welcome America in 1995. De derde revue Cocktail was in 2001 en dan is er nu dus de vierde revue met als titel Déja Vu. Deze revue wordt gebracht in een nostalgische, stijlvolle en unieke spiegeltent in het centrum van Vierlingsbeek, met ongeveer vierhonderd zitplaatsen. Een spie geltent is al een evenement op zich.Vroeger waren ze dé attractie als danspaleis op grote kermissen. Met zijn glimmende parketvloer, gezellige compartimenten en de schittering van talrijke lichtjes in de geslepen spiegels brengen ze een vleugje nostalgie en heel veel sfeer. In deze ambiance zet ZEV op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 juni de revue neer.Voor de revue neemt ZEV de hoeda nigheid aan van een rondreizend theatergezelschap. In een werve lende show wordt het verhaal van dit gezelschap met al hun perike len vertolkt door middel van the ater, liedjes, flashbacks en dans. Momenteel zijn de leden van ZEV bezig met het instuderen van alle nummers. Ook de begeleidings groep, die hiervoor uitgebreid is met trompettisten, saxofonis ten, gitaristen en slagwerk zijn al volop bezig. De voorverkoop start op zondag 6 mei vanaf 11.00 uur in zaal Concordia in Vierlingsbeek. Vanaf maandag 7 mei kan men via www.zev.zingt.nl. zien hoeveel plaatsen er nog vrij zijn. Kaarten zijn vanaf 7 mei te bestellen via tel. (0478)631625 (bereikbaar na 13.00 uur). Vraagbaak voor vrijwilliger Vrijwilligers en vrijwilligers organisaties kunnen met vragen over hun bezigheden of behoef ten aan ondersteuning terecht op www.vrijwilligersnetwerk.nl. Uit onderzoek is gebleken dat veel van de vrijwilligersorganisaties in Limburg niet goed weten waar ze met hun vragen terecht kunnen. Vandaar dat de Provincie Limburg het initiatief nam tot deze site.Vrij- willigersnetwerk.nl. werkt als een startpagina en verwijst naar web sites van lokale, regionale en pro vinciale ondersteuners. Een groot aantal inwoners van Limburg zet zich in voor anderen: bijvoorbeeld als coach van het jeugdvoetbal of chauffeur voor zieken, of als lid van een sociaal-maatschappelijke organisatie. Limburg kan niet zon der vrijwilligers. Bij de uitvoering van hun bezigheden lopen ze ech ter regelmatig tegen vragen aan. Op www.vrijwilligersnetwerk.nl. vinden zij de weg naar antwoor den en hulp. Onderwijsavond Veldeke Veldeke-Venray houdt op dins dag 17 april vanaf 20.00 uur een onderwijsavond in De Witte Hoeve in Venray. Gastsprekers zijn Jacqueline v.d. Heuvel-v.d. Munck- hof en Wim Eibers. Beiden vertel len over het onderwijs in Venray in de periode 1950 tot I960.V.d. Heuvel heeft haar onderwijsspo ren verdiend in het kleuteronder wijs. Eibers is een van de bekende docenten van de Venrayse Mulo, later Mavo. Deze mensen uit het Venrayse onderwijs beschrijven hoe de school en de klas er van binnen uitzagen, hoe daar in die lang voorbije tijd gewerkt werd en hoe de orde, de sfeer en het kli maat waren. Veldeke-leden, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. IFEfi LBüAH Horsternaar Peter Thijssen ver zorgt op zondag 15 april vanaf 17.00 uur in café de Evenaar in Venray een optreden met zijn eigen band. Het is geen rock-'n -roll, geen swingmuziek, maar honderd procent luistermuziek. De autobiografisch teksten met een zwaar karakter waarin het verleden, de liefde en het ouder worden aan bod komen, worden gebracht in het Horster dialect met sfeervolle ondersteuning van een viertal ervaren muzikanten. "Dit is ook wel nodig, want hoe gevoeliger en kleiner de muziek is, des te meer vraagt het van iedereen", aldus Peter. "Ik schrijf uiteraard de teksten en de basis- muziek zodat ik in de goede sfeer beland. Met de hele band werken we de nummers verder uit zodat het muzikaal allemaal wat interes santer wordt. Het is geen feest muziek maar elk optreden is net zo goed een feest met interactie en een groot glas bier." De bezet ting bestaat uit Jan Teeuwen op gitaar, Hans Kempen op drums, Rien Kolkman op contrabas, Geert Keysers op piano en Peter Thijs sen, zang en gitaar. Zie ook www. peterthijssenband.nl. Hodgkin Lymfoom De LymfklierkankerVereniging Nederland en het Maasziekenhuis Pantein houden op donderdag 19 april een informatiebijeenkomst voor (ex)patiënten, partners, familieleden en andere belang stellenden over de ziekte van Hodgkin, of Hodgkin Lymfoom en Non-Hodgkin Lymfoom. De avond begint om 19-30 uur met een lezing van internist en hema- toloog R. Raymakers van het UMC St. Radboud en een bijdrage door internist-oncoloog Drs. M. Niemer van het Maasziekenhuis Pantein. In de pauze kan men bij de Lymf- klierkanker-Vereniging terecht voor informatie en lotgenotencon tact. Om 22.00 uur eindigt de bij eenkomst. De avond vindt plaats in het personeelsrestaurant van het Maasziekenhuis. Aanmelden kan via info@lymfklierkanker.nl. of via tel. (0478)641895. De ziek te van Hodgkin is een vorm van kanker. Bij deze vorm ontstaan de kankercellen in het lymfestelsel: bepaalde cellen in de lymfeklieren groeien dan op abnormale wijze. De ziekte van Hodgkin kenmerkt zich door de 'Hodgkincellen'. Er bestaan nog andere soorten kankercellen in het lymfestelsel, waarbij geen Hodgkincellen voor komen. Deze hebben de verza melnaam Non-Hodgkinlymfoom. De LymklierkankerVereniging is een patiëntenvereniging voor (ex)patiënten met de ziekte van Hodgkin of een Non-Hodgkin- lymfoom. De vereniging telt ruim 1700 leden, bestaat sinds 1978 en is daarmee de op één na oudste kankerpatiënten- vereniging in Nederland. De Lymfklierkanker Vereniging is voor de leden actief met (telefonisch en via e-mail) lotgenotencontact, organiseren van landelijke en regionale bijeen komsten en zorgen voor actuele voorlichting en informatie. Cheque voor CliniClowns Op basisschool De Toverbal in Venray is donderdag een cheque van 253 euro uitgereikt aan ambassadeur Luc Bertrands van de CliniClowns. Het geld werd opgehaald tijdens de kerstmarkt. De leerlingen kregen van Luc Bertrands 'alles' te horen over het werk van de CliniClowns. Clini Clowns Nederland probeert ern stig en/of chronisch zieken kin deren ontspanning en afleiding te bieden. De stichtingz et hiervoor Cliniclowns in. De kaarten voor het Koningin- nenachtfeest met tributes aan Westlife, Anouk en U2 zijn uit verkocht. "Een resultaat waar we best trots op mogen zijn!", aldus John Janssen, manager van Rooy Tribute Projects (RTP). Vorig jaar organiseerde RTP voor het eerst Koninginnenacht Rooy in de schouwburg van Venray. Het feest met The Rooyse Stones, wat toen ook uitverkocht was, bleek een groot succes. Waarschijnlijk voor velen de reden om er dit jaar snel bij te zijn om het unieke concert, met als hoofd-act Rooy2U, niet te missen. De geplande voorverkoop sessie op 14 april komt hiermee te vervallen. Er bestaat nog wel een mogelijkheid om via e-mail info@ rooytribute.nl. op een wachtlijst geplaatst te worden voor eventuele kaarten die retour komen. Mensen die geen kaartje hebben kunnen bemachtigen, hebben minimaal nog twee kansen om Rooy2U live te aanschouwen, namelijk op zaterdag 12 mei in café 't Hert in St.Anthonis en met de kermis in Venray op maandag 6 augustus bij café De Tijd. Voor meer informatie zie www.rooytribute.nl. Op zondag 22 april om 11.30 uur is de Schrijfkring te gast bij het Literair Café Venray in het Theehuis in het Odapark. De Schrijfkring bestaat uit elf ama teur-schrijvers uit de regio die al bijnalO jaar met veel plezier regel matig bij elkaar komen om elkan ders werk kritisch te beoordelen. Dit met groot succes want meer dere leden van de Schrijfkring werden in de afgelopen jaren bekroond met literaire prijzen. De Schrijfkring bestaat uit: Petra van den Munckhof-Frenken en Piet Geurts (Horst), Betty Bollman (Blerick), Mientje Wever (Box meer), Ans van Kessel (Stevens beek), Joost Schoenmakers (Well), Tonny van der Zanden (Sevenum) en Ton van Gestel, André Leijssen, Marcel Seykens en Charles van den Berg (Venray). Het optreden van de Schrijfkring staat in het teken van het thema van de Boe kenweek 2007 Lof der Zotheid. Scherts, ironie, humor en satire zijn het centrale onderwerp van de teksten, zowel proza als poëzie. Als bijzonder cadeau aan het jubi lerende Literair Café presenteert de Schrijfkring een televisiedocu mentaire waarin werken van Eras mus worden getoond.Gelet op de kostbaarheid van de werken wenst de eigenaar dat de locatie absoluut geheim blijft. Samen met emeritus hoogleraar middeleeuwse geschie denis prof. dr. Anton G. Weiier van de Radboud Universiteit Nijme gen, dé Erasmus specialist van ons land, brengt verslaggever Charles van den Berg, tevens lid van de Schrijfkring, een bezoek aan de geheime bibliotheek. De schrij versochtend met de Schrijfkring wordt muzikaal opgeluisterd door de Venrayse musicus Ad Haans. Hij zal het thema Lof der Zotheid op geheel eigen wijze vertolken. De gedichten worden ondersteund door een powerpoint presenta tie.Alle voorgedragen teksten zijn opgenomen in een bundel die in de pauze te koop is (prijs: 3,50, donateurs 3,00). De entree is vijf euro en vier euro voor donateurs. Voor meer informatie: www.lite- rair-café-venray.nl of via telefoon 0478-582948. Het laatste concert van de serie 2006-2007 wordt gehouden op zondag 15 april vanaf 15-30 uur in het Theehuis. Het concert wordt gegeven door het Kuijken Kwar tet met als primarius Sigiswald Kuijken. Het Belgisch kwartet bestaat verder uit Francois Fernan dez Marleen Thiers en Wieland Kuijken. Op het programma staan twee grote werken van Mozart: het Requiem dat zal klinken in een bewerking van de 19e eeuwse natuurkundige en amateur-musi cus Peter Lichtental. Na de pauze klinkt het Dissonantenkwartet. Lichtental leefde van 1780 tot 1853 en bijna de laatste 25 jaar van zijn leven woonde hij in Milaan. Daar was toentertijd de muziek van Mozart heel popu lair. Een opmerkelijk feit als men bedenkt dat rond 1800 langza merhand de klassieke stijl van Haydn en Mozart terrein verloor aan de opkomende individualis tische muzikale schrijfwijze van de Romantiek. Critici als Johan van Veen roemen de bewerking van Lichtental en de uitvoering door het Kuijken Kwartet dat erin geslaagd is om in de strijkkwartet versie de oorspronkelijke aard van het werk - dat ook veel koper kent - te laten horen. Dit arrangement is, volgens dezelfde criticus, van eender niveau als het welbekende Sieben Worte van Haydn. Sigiswald Kuijken is met zijn broers Wieland, Barthold grondlegger van de Bel gische tak van musici die vanaf de jaren zeventig zijn begonnen aan de verkenning van de mogelijkhe den barok- en klassieke werken uit te voeren op een historisch verantwoorde manier door oude instrumenten te gebruiken en die te bespelen op oude manier. De violist is tevens dirigent van het wijd en zijd bekende barokorkest La Petite Bande dat dagelijks te horen valt op Radio 4, Klara en andere klassieke muziekzenders. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Con certorganisatie Fred H. Renirie in Venray, tel. (0478)582472, via e-mail fredh.renirie@home.nl of aan de kassa bij de ingang van het Theehuis. Het Theehuis ligt aan de Merseloseweg in Venray. Wandeling IVN Geijsteren Venray houdt ook dit jaar, onder leiding van de vogelwerkgroep Maas en Peel een blauwborstwandeling. Deze wandeling wordt gehouden op zondag 15 april vanaf 7.00 uur in de Deurnsche Peel. Dit omdat hier de kans het grootst is dat men de blauwborst ook werkelijk te zien krijgt. Maar ook als men de blauw borst niet te zien krijgt is deze wandeling in het boeiende Peel- landschap zeer de moeite waard. Het kan er plaatselijk erg nat zijn, dus de wandelaars kunnen het beste laarzen aantrekken. Voorjaarscollectie Unicef Zoals ieder jaar is de voorjaars collectie van de artikelen van Unicef weer binnen. Men kan er mooie kaarten, leuke cadeautjes en verassende attenties vinden. Door de koop van deze artike len steunt men Unicef, het Kin derfonds van de Verenigde Naties. Deze producten zijn vooral in de Wereldwinkel te vinden, maar men kan ook terecht op het depot. Adres:Addy Mutsaers Strubenlaan 3 in Venray. Kunst Cultuur (BeR.FRS LT GRATIS H4PJ6S 1 FEB

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19