GEZOCHT paashaaszoeken.nl Houbensteyn: stal voor 3300 varkens j| Ingezonden Kijken naar Venrayse Wijken Gunhoek De Hoveniers 0478-571800 Consumentenvertrouwen hoger dan ooit tevoren Examen voor landelijk ruiterbewijs ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten-Stappenplan PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 7 doe mee en maak m. 4, //m. kans op een ipod shuffle! In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Varkenshouderij Houben steyn gaat in Ysselsteyn een nieuwe varkenstal bouwen voor 2900 zeugen en 400 biggen. De bestaande stal len van locatie 't Ven aan de Ysselsteynseweg 42 worden gesloopt. Momenteel houdt Houbensteyn op deze locatie 594 opfokzeugen en 1372 biggen. Voor het verkrij gen van een nieuwe milieuvergun ning is een milieueffectrapportage vereist omdat er meer dan 900 fokvarkens worden gehouden. Bij de nieuwe stal komen acht voedersilo's voor opslag van krachtvoeders en natte brijpro ducten. Dit past binnen het hui dige bouwblok. Voor twee mestsi- lo's en een bassin voor de opvang van hemelwater moet het bouw blok worden vergroot. De milieu effectrapportage onderzoekt de gevolgen voor het milieu en de leefomgeving door de komst van het nieuwe fokvarkensbedrijf. De afstand van de nieuwe stal tot het meest dichtbij gelegen kwetsbare gebied, natuurreser vaat Rouwkuilen, bedraagt 660 meter. De dorpskern van Yssel steyn ligt op circa 800 meter. De meest dichtbij gelegen agrarische woning is Groeneweg 55 op een afstand van 150 meter. De andere agrarische activiteiten rondom locatie 't Ven bestaan eveneens uit varkensbedrijven. Het is gelegen in een verwe- vingsgebied dat is aangewezen voor de stimulering van inten sieve landbouw. In juli 2007 is De Foekepot Als ouders van De Foekepot willen we graag reageren op het artikel in Peel en Maas. Hierin wordt verteld dat basisschool De Flierefluit zou worden opgehe ven. Dit nieuws was en is echter niet bekend bij beide scholen en er is ook geen sprake van iets dergelijks. Wél is er sprake van een samenwerkingsschool. Onze kinderen gaan met plezier naar school en krijgen een goede onderbouwing.Vanaf het begin leren ze dat respect voor elkaar, samen leren, samen werken heel belangrijk is, ongeacht je geboor teland. Zowel de allochtone en autochtone kinderen kunnen het goed vinden met elkaar. Tijdens een periodiek onderzoek vanuit het Ministerie van Onderwijs, dat alle basisscholen eens in de zoveel jaar krijgen is op 20 maart een inspecteur, van het ministerie van onderwijs, op bezoek geweest. Dit om de kwaliteit van de school te onderzoeken. De inspecteur kwam na onderzoek en gesprek ken met een aantal leerlingen tot: "De samenvattende conclusie was dat de Foekepot een prima school is, die op sommige punten andere scholen nog wat kan leren. De kwaliteit was overigens vier jaar geleden al goed en was inmid dels nog aanzienlijk verbeterd." U begrijpt dat we hier heel erg blij mee zijn en ons niet kunnen ver enigen met het artikel van de Peel en Maas. C. Veen, namens de ouders van de Foekepot Smaal Pedje, Met verbazing heb ik het inge zonden stuk gelezen van een aanwonende omtrent de voor genomen sluiting van het Smaal Pedje. Ik woon sinds 1,5 jaar in de directe nabijheid van dit Smaal Pedje en een gedeelte van de overlast die door de aanwonende wordt omschreven, is in mijn ogen niet helemaal realistisch Dit Smaal Pedje word inderdaad deels afgezet door schuttingen, maar deze zijn er door de aanwo nende zelf neergezet ook twee Zijactief Oostrum Dames Zijactief Oostrum houdt op dinsdag 23 oktober de thema avond: Aostrumse kook- en bak- kunst. Hiervoor is hulp nodig. Wie voor deze avond een lekker gerecht wil maken, kan het recept afgeven bij Nel Camps aan de Mgr. Hanssenstraat 2 of bij Jo Direks aan de Stationsweg 116. Het recept mailen, kan naar j.direks@ hetnet.nl. Op de ledenavond (23 oktober) neemt men dit (zelfge maakte gerecht) meenemen, zodat andere leden het kunnen proeven. De onkosten van het gemaakte gerecht worden niet vergoed. Alle leden zijn op deze avond welkom, ook als ze geen gerecht gemaakt hebben. Alle binnengekomen recepten worden gebundeld tot een boekje. de milieueffectrapportage klaar en is de milieu- en bouwvergun ning aangevraagd. Daarna worden de huidige opstallen gesloopt en start de bouw die zes maanden in beslag neemt. Begin 2008 wordt de nieuwbouw opgeleverd. Het bedrijf wil zich op de meeste milieuvriendelijke manier ontwik kelen met minimale ammoniakuit- stoot en geluid- en stankoverlast. De uitbreiding is nodig om te kunnen concurreren met de var kenshouders in Europa, Amerika en de rest van de wereld. Door verantwoorde schaalvergroting is het mogelijk de concurrentie voor te blijven en aan de wereldwijde vraag naar varkensvlees te vol doen. Uitbreiding is ook noodza kelijk om de kostprijs te drukken. De nieuwe stal levert extra werk gelegenheid op. Niet alleen bij Houbensteyn maar ook bij andere bedrijven zoals vleesverwerkers, mesttransporteurs en voerderpro ducenten. De binnen het bedrijf vrijkomende mest, circa 10.000 kuub per jaar, zal als waardevolle meststof worden afgezet voor landbouwgebruik. Het kan ook als ingangsproduct voor biogas die nen bij Houbensteyn Milieu. Dit bedrijf heeft de beschikking over een nieuwe biogasinstallatie. Hier wordt mest met andere produc ten samengevoegd tot biogas. Het gas wordt omgezet in elektriciteit en warmte. De Houbensteyn Groep telt veertig werknemers en heeft negen vestigingen in Meterik en Ysselsteyn. Er worden zo'n 40.000 varkens gehouden. lichtpunten in plaats van één zou al een hele verbetering zijn. Glasscherven papier en andere rommel ligt er genoeg een prul lenbak is dan ook geen overbo dige luxe. Maar met enkele andere feiten die worden opgesomd, heb ik iets meer moeite. Ik kom elke morgen en avond met mijn hond door het Smaal Pedje, maar de eer ste 'vieze man' en drugs of drugs dealer moet ik nog tegenkomen Ik ben een geboren en getogen Venraynaar en weet niet beter dat dit Smaal Pedje er ligt, en ik twij fel er dan ook niet aan dat dit een stukje historisch erfgoed is wat we moeten beschermen. In het schrijven word ook aangehaald dat het Smaal Pedje functieloos is geworden, maar dit wil naar mijn mening nog niet zeggen dat alles wat functieloos is maar weg moet Want dan gaan we wel heel erg slordig om met het historische karakter van Venray. Mijn mening (ook van diverse omwonende) is dat als de aanwonende samen met de gemeente in conclaaf gaan met de intentie om het Smaal Pedje te behouden dat hier wel een oplos sing voor te vinden is zodat het schoner en veiliger word maar rigoureus tot sluiting overgaan zou (eeuwig) zonde zijn. J.M.J Arts,Venray. De Springplank Donderdag 5 april eieren zoe ken voor de kinderen van de groepen 4 en 5. De Paashaas is aan het werk geweest in de bos sen op Vlakwater. Breng dus om 18.30 uur allemaal de fiets mee. Om 20.00 uur is men dan weer terug. Maandag 9 april is er geen club voor de kinderen van groep 3. Dinsdag 10 april clubavond voor de jeugd van de groepen 6,7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur sjouwt de hele meute achter Jan aan, want die heeft een tocht met opdrachten uitgezet. Eveneens op dinsdag is er de bestuur- en exploitatieverga dering. Aanvang 20.15 uur in het clubgebouw. Donderdag 12 april groene spelen plus twee record pogingen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Computerclub Computerclub Regio Venray houdt vrijdag 6 april van 19.00 tot 23.00 uur in Wijkcentrum Veltum de wekelijkse bijeenkomst. Ook niet-leden zijn van harte welkom om met vragen of problemen over de computer te komen. Men kan zijn pc-systeem, zonder accessoire (monitor enzovoort) meenemen. Voor meer informatie zie www. ccvenray.nl. of tel. 06-30648349- PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! In museum 't Freulekes- huus is tot en met 20 mei de tentoonstelling Kijken naar Venrayse Wijken te zien. In een serie artikelen worden verschillende wijken nader toegelicht. De wijk Brukske is gerealiseerd in de periode 1970-1980 en telde op 1 januari 2007 5127 bewoners. De zich voortzettende industria lisatie vroeg op korte termijn om een groot aantal nieuwe en betaal bare woningen. Na Veltum viel hiervoor het oog op het Brukske. De grond was hier reeds in het bezit van de gemeente of was eenvoudig te verkrijgen. Voor het ontwerp werd een werkgroep van enthousiaste stedenbouwkundi gen en architecten samengesteld. Het oude Brukske bestond slechts uit twee wegen met agrarische bebouwing in het verlengde van de Servatiusweg.Het ontwerpteam is er uiteindelijk niet in geslaagd om deze bestaande structuur als herkenningspunt in het nieuwe plan op te nemen. Ook het idee om het wijkcentrum in een van de boerderijen op te nemen is uit eindelijk vervallen. De opzet van het Brukske is heel eenvoudig. In tegenstelling tot de traditionele Het consumentenvertrou wen in Limburg blijft onver minderd hoog en is in het eer ste kwartaal van 2007 opnieuw gestegen. Hoewel ook lande lijk het vertrouwen van de consument onveranderd hoog blijft, steekt Limburg er nog steeds met kop en schouders bovenuit. Hoewel ook de ondernemers in Limburg positief gestemd blijven over de conjunctuur, is de Index van Ondernemersvertrouwen ten opzichte van eind vorig jaar iets gedaald. Dit en meer blijkt uit de eerste editie van de Barome ter Economie Limburg (BEL) in 2007. De BEL is een initiatief van de Limburgse Kamers van Koop handel.Aan het onderzoek namen 357 bedrijven en 1695 huishou dens deel. Voor het eerst zijn op alle vragen waaruit de BEL-index van het consumentenvertrouwen blokpatronen, vinden we hier een autolus met daaraan autoluwe woonclusters. Binnen de lus huur- buiten de lus koopwoningen. Typerend is de uitgebreide, intern gerichte, parkachtige groenstruc tuur door het hele gebied, die autovrije routes mogelijk maakt. Alle voorzieningen (scholen, win kels, wijkcentrum, kerk, moskee) zijn in een strook in het centrum van de wijk gesitueerd en via de zeer fraaie centrale groenzone bereikbaar. Hoogbouw vindt men aan het westelijk uiteinde van deze groenzone en ter accentue- is opgebouwd meer positieve dan negatieve antwoorden gegeven. Er zijn met andere woorden meer optimisten dan pessimisten onder de Limburgse consumenten. Voor al het oordeel over de eigen finan ciële situatie is sterk verbeterd. Nu is de tijd voor grote aankopen. Voor de komende twaalf maan den zijn de verwachtingen voor de omzet- en exportontwikkeling bij producenten iets lager dan aan het eind van 2006. De indexwaar- de blijft nog steeds op een hoog niveau. In het bijzonder in de groothandel en de dienstensector blijven omzet- en exportverwach- tingen hoog. Ondanks de aarze ling in vertrouwen verwacht men in de industrie meer te gaan inves teren. Opmerkelijk is het hoge percentage bedrijven in de bouw dat verwacht meer personeel aan te gaan nemen. Het gebrek aan beschikbaar personeel in som mige regio's kan hierbij mogelijk ring van het winkelcentrum. De plannen zijn in een later stadium sterk gewijzigd. Om economische redenen en omwille van de bouw- snelheid kregen de 'wetten van de kraanbaan' de overhand en besloot men niet mee te dingen naar het predicaat 'experimenteel woning bouwproject'. Met dit predicaat trachtte minister Schut een ver nieuwing in de volkshuisvesting teweeg te brengen. De geïsoleerde ligging van het Brukske, die door de aansluiting op de fietsroute en de bouw van Antoniusveld wel is verminderd, heeft tot gevolg dat een probleem vormen. Voor wat betreft de kwartaalontwikkelin gen lopen de Limburgse cijfers vrijwel in de pas met de landelijke cijfers. De toenemende krapte op de arbeidsmarkt verandert weinig aan het selectiebeleid van onder nemers. Bij het zoeken naar een opvolger voor het invullen van een vacature gaat men op de hui dige arbeidsmarkt (onveranderd) uit van de 'ideale' kandidaat: jong, werkend, gediplomeerd en hoog opgeleid. Ruim eenderde van de Limburgse bedrijven heeft één of meer vacatures. Zelfs meer dan voorheen richten bedrijven zich bij het invullen van deze vacatu res op hoogopgeleiden, scholie ren/studenten en mensen met een diploma. Er zijn minder vacatures voor ouderen, middelbaar en lager opgeleiden, WAO'ers en mensen zonder diploma. Hiermee negeren ondernemers de werkelijkheid. 32 Procent van de ondervraagde velen deze interessante wijk niet of nauwelijks kennen. Toekomst - gerichte vernieuwingen worden voorbereid. Door de bouw van de prachtige moskee is ook voor het centrum de aanzet voor een opwaardering gegeven. Wellicht is het interessant om te weten dat er een voorstel is geweest om voor de straatnaamgeving New York als voorbeeld te nemen. Gekoppeld aan het eenvoudige ontsluitings systeem, zou men zich hierdoor gemakkelijk kunnen oriënteren. Uiteindelijk heeft men gekozen voor straatnamen ontleend aan de muziek. Nabij het centrum vindt men het Spelement, vervaardigd door kunstenaar Daan Wilschut, dat lange tijd op het toen heel anders ingedeelde Schouwburg plein heeft gestaan. Geregeld zal er gedurende de tentoonstelling in Peel en Maas aandacht worden besteed aan de diverse wijken of onderdelen van de tentoonstelling die in museum 't Freulekeshuus is te bezoeken op woensdag zaterdag en zon dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens het paasweekeinde is het museum gesloten. Buiten nor male openingstijden kan men na afspraak met groepen terecht. Tel. (0478)583880. ondernemingen ervaart krapte op de arbeidsmarkt. Het meren deel vindt deze krapte structureel van aard. Als belangrijkste oorza ken hiervoor wijst ondernemend Limburg op de aantrekkende eco nomie, mismatch tussen vraag en aanbod, ontbrekende motivatie en ontgroening en vergrijzing. Als oplossing zien ondernemers vooral betere opleidingen en scholing, het starten van interne opleidingen, intensievere samen werking bedrijfslevenonderwijs en het aantrekkelijker/populair der maken van het beroep. Van de consumenten in het BEL-panel heeft meer dan de helft (57 pro cent) een betaalde baan. Bij het vinden van een nieuwe baan heb ben werkende mensen het gemak kelijker dan niet werkende men sen. Het onderzoek voor de BEL wordt in opdracht van de Kamers van Koophandel in Limburg uitge voerd door Etil en Flycatcher. Paasshow Mari Wanssum Op tweede paasdag (9 april) wordt bij Mari - all about pools leisure - een magazijnuitver koop gehouden van 13.00 uur tot 16.30 uur. Omdat Mari in de komende weken gaat verhuizen naar de nieuwe showroom aan de Stayerhofweg 2c in Wanssum, worden in de huidige showroom diverse (zwembad)producten en showroommodellen tegen aan trekkelijke prijzen aangeboden. De volgende producten kunt u tijdens de paasshow verwachten: (opzet)zwembaden, zwembad installatie (pompen, filtervaten e.d.), diverse zwembadaccessoires (bodemzuigers, schoonmaakarti kelen, zwembadspellen, opblaas bare attributen e.d.), speciale zwembadafdekkingen, spa's, sau na's, infraroodcabines, fitnesstoe stellen en natuurlijk het gebruike lijke assortiment. Mari is al jaren een toonaangevend bedrijf in de wellness- en leisuremarkt met zijn uitgekiende productassortiment. Kwaliteit en service staan bij Mari hoog in het vaandel. Mari is gelegen aan de Venrayseweg 4 in Wanssum, tel: 532747. Open golfdag Zaterdag 14 april houdt de golfbaan Landgoed Bleijenbeek een open golfdag. Net zoals vorig jaar wordt deze golfdag georga niseerd in samenwerking met de NGF, de NVG en de NOC-NSF, in het kader van de Nationale Sport week. Rondleidingen op de baan en door het clubhuis maken deel uit van het programma, evenals de demonstratie- en oefensessies, gegeven door de golfprofessio- nal. Miniclinics gevolgd door het spelen van een paar holes op de pitch—en puttbaan worden ver zorgd voor de beginnende en nog niet golfende bezoekers op deze dag. U bent van harte welkom op zaterdag 14 april van 12.00 uur tot 17.00 uur op Landgoed Ble ijenbeek te Afferden. Bijzonder deze dag is de komst van de NGF FunFactory naar Landgoed Bleijen beek. Onder leiding van een NGF- professional en jeugdcoaches zul len maximaal 60 kinderen van 6 t/m 12 jaar 's middags een traject van tien 'stationnetjes' doorlopen Deze stationnetjes zijn allemaal golfgerelateerde spelletjes waarin het thema 'plezier' centraal staat. Denk aan een 'negerzoenmachine' die bij een goede chip een neger- zoen laat lanceren die opgevan gen moet worden. Ook spelletjes als junglegolf, visje vangen en het SNAG-pak zijn een paar van de hartstikke leuke en zeer populaire spelletjes. Het beleven van golf als een oneindig leuke en gevari eerde (team)sport moet de jeugd een onvergetelijke middag bezor gen. Hiervoor kan men inschrij vingen via receptie@golfbaanble- ijenbeek.nl t.a.v. Stefanie Jacobs. Golfbaan Bleijenbeek is gelegen aan Bleijenbeek 14, te Afferden. Kijk ook op www.golfbaanbleijen- beek.nl Snuffelmarkt Gemengd Koor Vivace uit Yssel steyn houdt op zondag 22 april de jaarlijkse snuffelmarkt. Op deze markt kan men van alles kopen, zoals huishoudelijke en elektri sche artikelen, speelgoed en snuis terijen. Er is ook een veiling waar meer waardevolle spullen worden verkocht. De markt wordt gehou den in De Smelehof in Ysselsteyn en begint om 10.30 uur. De veiling begint om 11.30 uur. Jeugdnatuurwacht Venray De voorjaarspuzzelwandeltocht van Jeugdnatuurwacht Venray wordt op maandag 9 april gehou den in de bossen bij Ballonzuil- Endepoel-Helderseduinen. Vertrek is tussen 9-30 en 10.30 uur vanaf de parkeerplaats bij de visvijver. Onder de deelnemers worden enkele natuurboeken verloot. Informatie over de wandeltochten staat op www.jnwvenray.nl. Open Tiffany Gallery Magma Minerals Tiffany Gal lery houdt op zondag 15 april een open dag. De gallery aan de Stey- vershorst in Kronenberg is weer gevuld met nieuwe mineralen die men recent tijdens het reizen heeft kunnen bemachtigen. Uit Australië is er de mooie geslepen platen tijgeroog, landschapsjaspis en rhyoliet. Verder verwacht men een zending fluoriet platen uit China en zeer decoratieve Shu Fa stones (Calligrafiestenen) afkom stig uit een nieuwe mijn. Natuur lijk zijn er ook weer veel nieuwe YAC sieraden; Yolanda's Authentic Creations; kettingen en armband jes, oorbellen en speciale sieraden die men zelf kan maken van ster ling zilver met zeer uiteenlopende soorten mineralen. Op verzoek van de klant naar kleurvoorkeur, ontwerp en mineraaleigenschap ontstaat een uniek stuk sieraad! Tevens zijn er in de galerie een aantal mogelijkheden te zien omtrent Tiffany glaskunst, zowel met alsook zonder gebruik van natuurlijke stenen zoals barnsteen en agaat, verwerkt in raamdeco- raties en lampen. De open dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.magmaminerals.com. en www.magmayacjewellery.com. Wereldhandelspel Ondernemend Venray groot succes De Junior Kamer Venray heeft op maandag 26 maart voor businessclub Onderne mend Venray het Wereldhan delspel georganiseerd. De 25 leden van Ondernemend Ven ray speelden het internationa le spel, waarin de besluitvaar digheid, het handelen onder (tijds-)druk en de onderhan delingsvaardigheden van de leden op de proef werden gesteld. Het Wereldhandelspel kent twaalf landen van over de hele wereld, met elk eigen kansen en bedreigingen. De landen gaan om met de onderlinge handel, auto nome economische groei, lenin gen van de Wereldbank, wellicht ontwikkelingshulp en het sluiten van onderlinge afspraken en coa lities om uiteindelijk een optimaal resultaat te boeken voor de eigen wereldhandel. Ook werkloosheid, schaarste van grondstoffen en overproductie komen aan bod tij dens het spel. Aan het eind van deze span nende, maar vooral ook gezellige avond, werden Inge v.d Borgt en Rob Cox uitgeroepen tot winnaar van het Wereldhandelspel. In het kader van eerlijke handel krijgen zij van de Junior Kamer Venray een Fair Trade pakket met eerlijke levensmiddelen.. Match Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray-Match zoekt vrijwilligers voor het bezorgen van warme en koelvers maaltijden. De warme maaltijden worden te voet bezorgd in de aanleunwoningen in Schuttersveld. Het bezorgen van koel-vers maaltijden met eigen auto, gebeurt minimaal een dag deel in de veertien dagen en voor de warme maaltijden is dit een vaste dag in de week. De bezor ging van de warme maaltijden en koelvers maaltijden moet tussen 11.00 en 12.30 uur geschieden. De vrijwilliger dient in het bezit zijn van rijbewijs B en eigen auto, een vaste dag in de week beschik baar zijn en zelfstandig kunnen werken en flexibel zijn. Voor het gebruik van eigen auto wordt een onkostenvergoeding verstrekt. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. (0478)516995, email info@vrijwil- ligerswerkvenray.nl. Zie ook www. vrij willigerswerkvenray. nl www.gunhoek.nl Venray-Oirlo Pensionstal Manege Hermkus hof in Merselo houdt op vrijdag 13 en zaterdag 14 april voor klanten en ruiters uit de gemeente Venray een examen voor het landelijk ruiterbewijs. Gedurende het exa men moeten de ruiters aantonen dat ze voldoende beheersing heb ben over het paard in alle voorko mende verkeersituaties. Op beide dagen vindt het praktijkexamen plaats in de woonwijk Veltum in Venray. In totaal gaan 45 ruiters uit de regio Venray deelnemen om het ruiterbewijs te bemachtigen. De stichting Rijvaardigheidsbe wijzen Recreatieruiter stimuleert het veilig en verantwoord paard rijden, niet alleen in de manege, maar ook op de openbare weg. Het behalen van het Ruiterbewijs levert een belangrijke bijdrage aan het veilig en verantwoord paard rijden. Het Ruiterbewijs houdt in dat de ruiter de kennis en vaardig heid heeft om veilig op het terrein en op de openbare weg te rijden en dat de ruiter verantwoord kan omgaan met het paard. De afge lopen maanden heeft Pensionstal Manege Hermkus hof onder professionele begeleiding de rui ters voorbereid op het examen. Tijdens tien theorie en praktijkles sen hebben de ruiters kennis ver gaard over het gedrag, gezondheid, voeding en huisvesting van het paard. Ook is er in diverse groe pen geoefend op praktijksituaties. Recent onderzoek wijst uit, dat de paardensport voor het merendeel in recreatief verband wordt beoe fend. Het aantal actieve paarden- sporters van acht jaar en ouder is de afgelopen vijf jaar met circa 16 procent gestegen (van 392.000 naar 456.000). De doorsnee paar- densporter is redelijk jong (42 procent is onder de twintig jaar) en van het vrouwelijke geslacht. In 20 procent van de gevallen heeft men een eigen paard of pony en 80 procent van de mensen die paardrijden, doet dat op maneges of heeft het paard/pony gestald op een pension zoals Hermkus hof. Verreweg de belangrijkste reden om de paardensport te beoefenen is de omgang met dieren. Ook het in de natuur zijn is een belangrijk motief. Hermkus hof is een lande lijk en nostalgisch gelegen pensi onstalling met een grote binnen- manege, groepsaccommodatie en een gezellige kantine. Met vijftig moderne stallen, volop weidege- legenheid voor paarden en pony's en direct gelegen aan natuurge bied Weverslo beschikt Hermkus hof over een unieke en betaalbare combinatie van natuur, rust en ruimte voor ruiter en paard. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur rltl.it til II

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7