Meer aandacht voor groen Stormschade bijna 90 mille 'Motor kan niet door Harriet Freezerpad' Zoo Pare in actie voor Madagaskar Minder financieel toezicht Venray en Meerlo-Wanssum Verbod meubelgroothandel op Keizersveld Jubilarissen VOGG Venray paashaaszoeken.nl Julicher Meijer Contactlenzen? Kurstjens Contactlenzen Sterretje in uw autoruit? Wij doen niet anders! doe mee en maak kans op een w ipod shuffle! PEEL EN MAAS In een workshop met bewo ners en ambtenaren zijn de afgelopen periode kwali teitskeuzes gemaakt voor het beheer en onderhoud van de groenvoorzieningen in Ven- ray. Belangrijkste uitkomst is dat de verzorging van het groen in de hele gemeente op hetzelfde niveau wordt gehouden, behalve op de bedrijventerreinen, en dat de technische staat van het groen in het centrum hoog moet worden en in de overige gebieden op basis niveau moet komen. Onder 'tech nische kwaliteit' worden aspecten zoals bijvoorbeeld vitaliteit, volle digheid van de plantvakken, snoei- behoefte van bomen/ beplanting, overgroei van de randen en maai- beeld verstaan. Met verzorgende kwaliteit wordt onkruidgroei en zwerfafval bedoeld. Het groenbe- heerplan vormt de basis voor het toekomstig groenbeheer en geeft een indicatie voor het benodigde budget. In een workshop met bewoners en ambtenaren zijn de belangrijkste uitgangspunten voor het groenbeheer op een rij gezet: Groen moet vooral functioneel zijn; Gebruik mag zichtbaar zijn, als het maar schoon is; Het centrum vormt het visite kaartje van de gemeente; *De verzorging op bedrijventer reinen mag wat minder; Slechte plekken zijn niet gewenst; Indien mogelijk aansluiten bij het groenstructuurplan. In het plan zijn acties benoemd om te komen tot de gewenste kwaliteit. Hierbij wordt onder scheid gemaakt tussen eenma lige acties en regulier beheer. De belangrijkste reguliere maatre gelen zijn het vaker verwijderen van zwerfafval, vaker snoeien en regelmatig inboeten van plant vakken. De eenmalige acties zijn bedoeld om op plekken waar de kwaliteit niet met regulier beheer op het gewenste niveau kunnen worden gebracht de kwaliteit te verhogen. De belangrijkste een malige acties zijn het herstellen van plantvakken en bermen, het verwijderen van snippergroen en het omvormen van beplanting/ hagen. Enkele thema's verdienen momenteel extra aandacht, waar voor beleid opgesteld is. Voor de bomen geldt dat de waardevolle en monumentale bomen beter worden beschermd en de proce dure voor kapvergunningen wordt vereenvoudigd. De financiële con sequenties worden meegenomen in de integrale afweging in de voorjaarsnota. Het groenbeheer- plan wordt 23 april behandeld in de commissie Stedelijk Beheer en 8 mei in de raad. De storm die in de namiddag van donderdag 18 januari over Venray trok, heeft de gemeen te een schadepost opgeleverd van 88.650 euro. De meeste kosten gingen naar het herstel van de bossen en het oprui men van omgewaaide bomen en afgerukte takken. Al vroeg in de middag van 18 januari werd besloten om extra mankracht en materieel van NLW Buitenbeheer achter de hand te houden vanwege de naderende storm. In de brandweerkazerne werd een tijdelijke noodpost inge richt waar de meldingen, via het meldpunt van de politie in Venlo, binnenkwamen. De eerste overlastmeldingen kwamen rond 18.00 uur. Zes ploegen van de brandweer en vier teams van groenbedrijven (Verhoeven, Keuten Van Loon en NLW Buitenbeheer) zijn op pad gestuurd. De meeste gevaarlijke situaties kregen voorrang. Het ging vooral om omgevallen bomen en loshan gende takken boven de rijbaan, bomen die op huizen dreigden te vallen en losliggende of afgewaai de delen van daken. De meeste urgente meldingen konden binnen een uur worden opgelost, 's Nachts om 01.00 uur was er geen sprake meer van gevaarlijke situaties. Er is toen een lijst opgesteld van nog openstaan de meldingen die vanaf vrijdag ochtend tot zaterdagmiddag zijn afgehandeld. Ook in de weken daarna tot eind februari toe is de gemeente bezig geweest om de schade te herstellen. In totaal zijn er 250 meldingen binnengekomen. Door omgewaaide bomen zijn in Venray vijf auto's beschadigd. De meeste schade ontstond in het Franciscanerpark waar een monu mentale kastanjeboom bovenop een auto viel. Onderzoek door een boomtaxateur wees uit dat dit onvoorspelbaar was. Er zijn geen gebreken aan de boom geconsta teerd. In de wijk Landweert zijn enkele daken van woningen zwaar beschadigd. In de bossen moesten vooral de naaldbomen het ontgelden. Er zijn complete gaten in de beplanting geslagen. Stichting De Marke is als beheerder van de gemeentebos- sen druk in de weer geweest om de omgewaaide bomen te ruimen. Het belangrijkste was het vrijma ken van wegen en paden en het verwijderen van gevaarlijk han gende bomen en takken. In de bossen vanTestrik in Mer- selo is een boom bovenop het onderkomen van de gemeente gevallen. Het dak en het hekwerk moesten worden gerepareerd. De kosten bedroegen 2.500 euro. 277 km/uur Een 35-jarige inwoner van Milheeze heeft op de Midden- peelweg voorlopig voor het laatst op zijn motor gereden. De politie heeft zijn rijbewijs ingevorderd, omdat de man met een snelheid van 227 km/ u over de weg vloog. Tijdens een surveillance sig naleerde een motoragent die uit gerust was met een lasergun, de aanstormende motorrijder. De motoragent werd geattendeerd op de snelle motorrijder, door het geluid dat hij maakte. De agent voerde hierop een meting uit en constateerde een snelheid van 227 km/u. Na aftrek van de wettelijk vastgestelde correctie van 7 km. Is de motorrijder geverbaliseerd voor een snelheidsovertreding van 220 km/u. De man heeft zijn rijbewijs moeten inleveren en zal dit in ieder geval 120 dagen kwijt zijn. Daarbij bepaalt de officier van justitie de verdere sanctie. Dat kan een langere inhouding van het rij bewijs zijn en een forse geldboete. Op de Middenpeelweg geldt een snelheidslimiet van 80 km/u. Even later werd op de dezelfde plaats een 32-jarige automobilist uit Hel den staande gehouden, omdat hij met een snelheid van 137 km/u over de Middenpeelweg ging. Ook deze automobilist moest zijn rij bewijs inleveren, omdat hij met meer dan 50 km/u de limiet over schreed. Bij de invordering bleek echter dat het rijbewijs van de man in december 2006 ongeldig is verklaard. Hij mocht dus geen voertuig besturen. Ook tegen deze man is proces-verbaal opgemaakt en de officier van justitie zal bin nenkort de strafmaat bepalen. Paashaas bezoekt Brukske De paashaas komt op zaterdag 7 april naar 't Brukske in Venray. Om 10.30 uur verzamelen de kinderen zich bij wijkcentrum De Kiosk om daarna om 11.00 uur samen met de paashaas eieren te gaan zoeken. Voor elk gouden ei dat er gevon den wordt heeft de paashaas een extra verrassing. Alleen kinderen tot tien jaar mogen deelnemen aan de zoektocht. Het echtpaar Brauer maakt bezwaar tegen de afsluiting van het Harriet Freezerpad. Het pad loopt dwars door de wijk Antoniusveld. De Brauers zijn fanatieke motorrijders en kunnen sinds de afsluiting het pad niet meer gebruiken om bij hun woning aan de Joke Smitsstraat te komen. "We moeten nu iedere keer 600 meter omrijden via de Annie Romeinstraat", zei Brauer maandag in de commissie bezwaarschriften. Nadat vorig jaar een spelend kind door een auto werd aan gereden, heeft de gemeente op dringend verzoek van de wijk snel verkeerssluizen geplaatst in het Harriet Freezerpad. Bij iedere krui sing staan twee hekken van bui zen in het verlengde van elkaar. De opening van 110 centimeter is niet breed genoeg voor een motor, betoogde Brauer. "Met de motor aan de hand lukt het helemaal niet. En zachtjes rijdend op de motor kun je de draai niet nemen. Met het voorwiel rijd je in het groen terwijl de uitlaat achter tegen het hek komt. Het is heel vervelend dat we steeds moeten omrijden. Het zijn toch iedere keer twee keer zeshonderd meter." Ambtenaar Peter Hanen meent dat het probleem wel meevalt. "Want een normale doorgang bij zo'n afsluiting is negentig centi- mer. Deze verkeerssluizen zijn al een stuk breder gemaakt." Voor zitter De Vries wilde weten of de gemeente de opening nog iets bre der kan maken zodat het echtpaar Brauer er met hun motoren voort aan doorheen kan. "Nee, want dat gaat ten koste van de verkeers veiligheid. Het is juist de bedoe ling dat kinderen niet zomaar de straat oprennen. Bovendien staat de hele buurt achter deze maat regel", zei Hanen die vindt dat de opening breed genoeg is. "Een col lega van mij heeft ook een motor en die kon er wel doorheen." De Vries vroeg aan Brauer: "Heeft u dan zo'n brede motoren?" Brauer beaamde dat ze inderdaad wat breder zijn dan de gangbare modellen. Zaterdag 7 april in Venray Sportcentrum-zwembad De Sprank van 10.00-17.00 uur De provincie Limburg heeft voor de eerste zeven gemeenten in Noord-Limburg de financi ële toezichtsvorm bepaald voor de periode van 2007-2010. Alle gemeenten (Arcen en Velden, Bee- sel, Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum, Sevenum, Venlo en Ven ray) krijgen repressief toezicht. Dat betekent dat de provincie de financiën van de gemeenten tot en met 2010 met meer afstand zal blijven volgen dan tot nu toe gebruikelijk is bij repressief toe zicht. Met de gemeenten Arcen en Velden en Venlo zijn enkele randvoorwaarden opgesteld waar aan ze moeten voldoen willen ze inderdaad de status van vier jaar repressief toezicht blijven hou den. Verantwoordelijk portefeuil lehouder Herman Vrehen is tevreden: "Zeven van de zeven onderzochte gemeenten hebben we vier jaar repressief toezicht kunnen geven. Een mooi resultaat, want enkele van deze gemeenten verkeerden nog maar kort gele den in flinke financiële proble men. We hebben nu gezien dat ze goed bezig zijn en doen tot het volgende verdiepingsonderzoek een stap terug. Als provincie zijn we wel beschikbaar als sparring partner voor de gemeenten, want dat is het doel van de modernise ring van het financieel toezicht." Gedeputeerde Staten hebben besloten tot dit toezicht op basis van financiële verdiepingsonder- zoeken bij deze zeven gemeenten. Deze onderzoeken zijn een nieuw middel dat de provincie bij het financiële toezicht hanteert. Elke gemeente krijgt één keer in de vier jaar een dergelijk onderzoek. Zowel in de breedte als in de diepte gaat de provincie met zo'n onderzoek verder dan bij een nor male beoordeling van de begro- ting.Als de provincie de financiële positie en financiële functie als voldoende of goed beoordeelt, is het vervolgens mogelijk de toe- zichtvorm voor vier jaar vast te stellen. Bij de begrotingen 2008- 2010 bekijkt de provincie of de gemeenten niet ernstig uit koers raken. En verder volgt de provin cie wat de gemeenten met de adviezen uit het onderzoek doen. Bij twee gemeenten, Arcen en Velden en Venlo zijn enkele advie zen niet vrijblijvend. Van deze gemeenten wordt verwacht dat zij deze adviezen uitvoeren. Indien de gemeenten daarin niet slagen, zal de provincie tijd bekijken of de uitspraak van vier jaar repres sief toezicht kan blijven bestaan. Over twee maanden nemen Gede puteerde Staten een besluit over de toezichtvorm 2007-2010 voor de resterende zeven Noord-Lim burgse gemeenten nemen. Daarna komen de gemeenten in Zuid-Lim burg aan de beurt. Vrijgezel-lig Vrijgezel-lig, een club voor alleengaanden, gaat op eerste paasdag wandelen rond Afferden. De start is om 11.00 uur bij eet- cafe t Trepke aan de Rijksweg 271. Dit is de weg van Venlo naar Nijmegen, tegenover steenfabriek Nuance. De lengte van de route bedraagt ongeveer veertien kilo meter en voert door gevarieerd en heuvelachtig terrein. Onder weg is er geen horeca. Aanmel den kan via tel. (0485)342746 of (0485)532515. De EAZA Madagaskar Campagne gaat op donderdag 5 april in Zoo Pare Overloon van start. Madagas kar is een eiland voor de kust van Afrika waar veel bijzondere dier en plantensoorten voorkomen die nergens anders ter wereld voorko men. Sinds de komst van de mens gaat het steeds slechter met de natuur op Madagaskar. Verschillen de diersoorten zijn uitgestorven door overbejaging en momenteel worden zelfs hele ecosystemen vernietigd. Door de groeiende bevolking is steeds meer natuur op het eiland verdwenen. De oorspronkelijke begroeiing heeft plaats gemaakt voor weidegebie den en landbouwgrond. De bodem van Madagaskar is daar echter niet op ingesteld waardoor de vrucht bare grond door erosie wordt weggespoeld. Het is dus tijd voor actie, vinden de Europese dieren tuinen! Op 5 april zal het startsein voor de Nederlandse Madagaskar Campagne 2007 worden gegeven in Apenheul in Apeldoorn. Ook in Zoo Pare Overloon gaat de EAZA Campagne op 5 april van start. Onder de campagnenaam Go MAD! worden diverse activiteiten georganiseerd. Een bezoek aan de ringstaartmaki's en bamboema- ki's, van oorsprong Madagassische dieren, kan natuurlijk ook niet uitblijven! Op het lemureneiland wanen bezoekers zich helemaal in Madagaskar wanneer ze oog in oog staan met de ringstaartmaki's en witgezichtmaki's. Bezoekers aan Zoo Pare Overloon kunnen zich over de problematiek op Madagaskar laten informeren bij een opvallend informatiepaneel waar ze tevens een donatie kun nen doen in een moneyspinner. Het ingezamelde geld gaat naar twintig geselecteerde natuurbe- houdprojecten op Madagaskar. Op het paneel is precies te vol gen hoeveel geld er is gedoneerd en waar het voor gebruikt kan worden. Zoo Pare Overloon zet zich op nog meer fronten in voor de natuurbehoudprojecten op Madagaskar. Vanaf 1 juni kunnen bezoekers bijvoorbeeld meedoen aan een spannende speurtocht. Daarnaast kunnen ze deelnemen aan een landelijke fotowedstrijd waarbij ze kans maken op een reis naar Madagaskar, gesponsord door Sawadee Reizen. In Zoo Pare Overloon kunnen bezoekers aan iedereen laten zien dat ze zich wil len inzetten voor de flora en fauna op Madagaskar door een speciale Go MAD! button te kopen. Met de opbrengst van deze buttons wor den de Madagassische projecten gesteund. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De gemeente weigert toe stemming te geven voor een groothandel in teak- en tuin meubelen op bedrijventerrein Keizersveld. Richard Philip- sen heeft het leegstaande pand Keizersveld 19 op het oog om er zijn eigen zaak te beginnen. B en W vinden dat hij thuis hoort op bedrijventerrein De Brier. In de commissie bezwaarschrif ten legde Philipsen maandag uit dat de gemeente met twee maten meet. Op Keizersveld is volgens de detailhandelsnota uit 2005 geen detailhandel toegestaan. Dat is ook de reden dat de gemeente hem doorverwijst naar De Brier. Volgens Philipsen wordt er op Kei zersveld wel detailhandel gedre ven. Naast enkele autodealers zitten er bijvoorbeeld Franssen Keukens en Zwembad Company. "En zo verkoopt Martin Cuypers er gewoon kantoorartikelen en worden er zelfs etenswaren ver kocht door eenAziatische toko.Als alle bedrijven met detailhandel er moeten verdwijnen, dan blijft er weinig over op Keizersveld." In zijn bedrijfsplan staat dat het om een meubelgroothandel gaat die vooral levert aan bedrij ven. Philipsen schat in dat hoog uit dertig procent van zijn ver koop detailhandel zal zijn. "Het is slechts beperkt. Ik ben alleen op afspraak geopend en doe zeker niet mee aan koopzondagen en meubelshows. Het is vooral maga zijnverkoop die aan huis wordt bezorgd", zegt de ondernemer die foto's van het beoogde pand liet zien. Voorheen was hier Alustema en het failliete bedrijf Abi in geves tigd. "Het gebouw heeft geen grote ramen en er komt ook geen showroom." De initiatiefnemer vindt dat zijn groothandel juist niet past op De Brier. Bovendien is woonboule vard WoonMax geheel verhuurd en verder is er ook geen geschikte locatie vrij. "Dat heb ik zowel van de gemeente als van makelaars en 3W Vastgoed te horen gekregen. Bovendien zijn er enorme ver keersproblemen in De Brier en de Leunseweg. Toeleveranciers kun nen er zelfs met kleinere vracht wagens niet manoeuvreren. Laat staan dat er zeecontainers door heen kunnen. Een zaak als Praxis klaagt steen en been. Het vracht verkeer veroorzaakt ook schade aan de infrastructuur en de open bare voorzieningen. Op Keizers veld speelt dat probleem niet. Het is een industrieterrein met brede wegen." De gemeente verwijt onder meer dat er onvoldoende onder zoek naar het parkeren is gedaan. Philipsen weerspreekt dat: "Het is zonneklaar. Bij het pand Keizers veld 19 zijn veertig parkeerplaat sen beschikbaar. Dat is veel meer parkeergelegenheid dan bedrijven als Jan van Erp en Franssen keu kens hebben." Ambtenaar Max Seelen van de gemeente verklaart dat er voor de meubelgroothandel wél vol doende ruimte is op De Brier. "Dat heeft zojuist de medewerker eco nomische zaken nog bevestigd." Richard Philipsen snapt het even niet meer. "Want Frans Corten- bach heeft mij verzekerd dat er niets meer beschikbaar is.' Volgens Seelen zijn er enkele bedrijven die willen vertrekken van De Brier. "Dus er komt ruimte vrij." Seelen herhaalt dat volgens de detailhan delsnota vestiging alleen is toege staan op De Brier. "Daar houden we ons strikt aan. Bovendien heb ik nergens gezien dat het slechts om beperkte detailhandel zou gaan." Philipsen reageert: "Dan heeft u uw huiswerk niet goed gedaan. Het staat zwart op wit in het bedrijfsplan." Seelen zegt dat B en W vrijstel ling kunnen verlenen voor Kei zersveld. "Bij Martin Cuypers is de detailhandel ondergeschikt. Hij adverteert ook niet voor particu lieren. En tegen de toko gaan we handhavend optreden." De com missie bezwaarschriften brengt advies uit aan het college dat daar na opnieuw een besluit neemt. Tijdens een samenzijn, met leden en hun kinderen, onder het genot van een paasbrunch hebben vier mensen zaterdag 31 maart de welverdiende orde van verdiensten ontvan gen voor hun jarenlange inzet voor de vereniging VOGG (Vereniging Ouders Geestelijk Gehandicapten). Het was een bijzondere bijeenkomst, want wellicht is het de laatste keer geweest dat men als leden van de VOGG bij elkaar was. In oktober fuseert de vereniging officieel met het WOI (Werkverband Ouders rond Internaten). Daarna gaat de vereniging verder onder de naam KansPlus. In aanwezigheid van een groot aantal leden heeft de voorzitter Jeanne Hendrix-Verberne, tevens bestuurslid van de landelijke VOGG, de versierselen opgespeld de oorkonde en de bloemen uitgereikt. Sjeng Janssen uit Venray is bestuurslid van 1966 tot heden. Landelijke collecte verstan delijk gehandicapten en bestuur van de LOM school waren Janssen zijn aandachtsgebie den. Henk van Waayenburg uit Venray is bestuurslid van 1972 tot heden. Hij heeft jaren post rondgebracht, contributie opgehaald en was en is actief bij de collecte. Jan Peters uit Venray is vanaf 1972 betrokken bij de vereniging als adviseur maatschappelijk werker vanuit SPD, de laatste twaaf jaar als bestuurslid met als taak secretariaat en penningmees ter. Jan Jeuken uit Venray was bestuurslid van 1976 tot 2005 met als taak het organiseren van de kampweek, uitstapjes en disco's. Donderdag 5 april 2007 - Pagina 5 Aanbevolen door specialisten! Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Ven ray - T: 0478 - 550630 Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclamestand. Kenteken in de autoruiten graveren €15,- per auto. ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5