Venray moet bruisen op Koninginnedag' J^ij- bl derle Boxmeer Opening wandelroute paashaaszoeken.nl Reintjes moet betalen Laat u inspireren I 2e Paasdag doe mee en maak kans op een jjl ipod shuffle! door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 3 Bewoners Postbaan en Beemdweg in Wanssum verrast door brief gemeente De Barometer ii De bewoners van de Post baan en Beemdweg in Wans sum moeten voor 15 april 2007 de stroken gemeente grond achter hun woningen ontruimd hebben. Doen ze dat niet, dan worden de percelen in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum door een aannemer ontruimd en de kosten voor het afvoeren en storten van de eventueel nog aanwezige planten, bouwsels, afrasteringen en andere mate rialen op de bewoners ver haald. 'Na de ontruiming zet ten wij ons eigendom af met palen en draad en plaatsen wij een bord verboden voor onbe voegden', schrijft de gemeente in een brief aan de bewoners. De buurt heeft het schrijven van de gemeente met grote verbazing ontvangen. De bewoners vinden het vreemd dat het college nu met het dreigement komt, terwijl het natuurwaardenonderzoek in het beoogde plangebied nog steeds niet is afgerond. Zolang de uit komsten van dat onderzoek niet bekend zijn, zijn ze niet van plan om de percelen achter hun wonin gen te ontruimen. Mr. L. Schrieder, de jurist van de omwonenden, heeft het college namens dertien omwonenden inmiddels dan ook van repliek gediend. Hij vraagt zich af of burgemeester en wet houders soms niet weten dat het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit de projectont wikkelaar en de gemeente Meerlo- Wanssum begin maart heeft laten De parkeertarieven in Ven ray blijven tot en met 2010 jaarlijks met 5 procent stijgen. Het college heeft besloten niet te tornen aan de eerder vast gestelde tariefsverhogingen. De extra parkeerinkomsten zijn nodig om de hoge inves teringen en exploitatietekor ten van de parkeerkelder te kunnen betalen. In de gemeenteraad gaan steeds vaker geluiden op dat Venray wel erg duur wordt voor parkeer ders. De PvdA diende eind vorig jaar een motie in om te bekijken of de jaarlijkse verhoging van 5 procent niet kan worden losge laten. De tarieven zouden alleen nog met het inflatiepercentage weten dat werkzaamheden op de percelen in strijd zijn met de Flora- en faunawet. De projectontwikke laar dient van het ministerie eerst een natuurwaardenonderzoek te doen en de uitkomsten van die studie voor te leggen aan de Dienst Regelingen in Dordrecht. Vervolgens beslist het ministerie pas of een ontheffing vereist is. 'Dit kan nog enige tijd duren', schrijft de raadsman van de buurt. 'Ik ga ervan uit dat u mijn cliën ten niet bewust wilt aanzetten tot het overtreden van de wet, en dat u na ommekomst van de termijn ook zelf niet de strook grond laat ontruimen omdat u en de aanne mer immers dan ook in strijd met de wet handelen'. De bewoners zullen volgens hun advocaat van elk 'handelen is strijd met de wet' onmiddellijk aangifte doen bij de politie en het ministerie daarvan op de hoogte stellen. Volgens wethouder Brugman (PK, Ruimte) is het echter nog maar de vraag of het verboden is om op dit moment de percelen, die de bewoners van de gemeente in bruikleen hadden, te ontrui men. Zij heeft daarover contact gehad met de Dienst Regelingen. "We zijn nu aan het onderzoeken of dat juridisch mag. Maar we zijn ook bezig met de vraag wat nu precies de bedoeling van het ministerie is met het natuurwaar denonderzoek. Want dat we toch een onderzoek in het gebied moe ten uitvoeren, hadden we echt niet kunnen bedenken." Brug man wijst op het bestaan van een mogen stijgen. In het verleden gold de afspraak dat het parkeer- bedrijf kostendekkend moest zijn. Met de opbrengsten konden de kosten en investeringen in par keervoorzieningen en apparatuur betaald worden. Dit principe is met de bezuinigingsoperatie in 2003 losgelaten. Jaarlijks draagt het parkeerbedrijf nu 162.000 af aan de gemeentelijke kas. Een andere reden voor de PvdA om de parkeertarieven minder te laten stijgen is, dat de inkomsten achterblijven bij een tariefsver hoging. Duurdere parkeerkaartjes betekenen minder gebruik van betaald parkeren. Bovendien zou Venray zich uit de markt prijzen in vergelijking met omliggende gemeenten. Natuurloket, ook van LNV waar de gemeente kan toetsen of een aan vullend natuurwaardenonderzoek noodzakelijk is in een bepaald gebied. Daar kwam volgens haar uit dat een aanvullende studie niet nodig is. "We willen nu van LNV weten wat er wel en niet moge lijk is, dat is ons op dit moment niet duidelijk." Volgens de Dienst Regelingen van het ministerie van LNV waarvan een woordvoerster dinsdagmiddag niet kon vertel len of het perceel ontruimd mag worden, worden in de ruimtelijke onderbouwing van het bestem mingsplan verouderde gegevens gebruikt bij het bepalen van de aanwezigheid van beschermde soorten. Ook zijn een aantal soort- groepen niet onderzocht, waar onder vleermuizen en vogels. Het Natuurloket is wel geraadpleegd, maar die gegevens leveren onvol doende bewijs op om te kunnen vaststellen of beschermde soorten in het plangebied ontbreken, aldus de Dienst Regelingen. VOLDOENDE TIJD Het college van B en W vindt dat het de bewoners van de Beemdweg en Postbaan genoeg tijd heeft gegeven om hun perce len te ontruimen. "Ze hebben een halfjaar de tijd gehad", legt wet houder Brugman uit. "Voor 1 sep tember 2006 heb ik gezegd dat we niet de volgende dag al met de shovel zouden klaarstaan om de boel te ontruimen, maar we zijn nu zes maanden verder. Sommige mensen hebben wel ontruimd en die spreken me daarop aan. En De gemeente heeft onderzocht wat het betekent indien de tarie ven slechts met het inflatiecijfer van 2,5 procent zouden stijgen. Berekeningen wijzen uit dat de bodem van de parkeerreserve dan snel in zicht komt. Wanneer vanaf 2008 de tarieven niet met 5 maar met 2,5 procent worden verhoogd, dan zou de reserve in 2015 volledig uitgeput zijn.Als de Op zondag 15 april wordt om 13 00 uur de natuurwandelroute de Leunse Paes officieel geopend. De officiële opening wordt ver richt door leden van de Werk groep Wandelpaden Leunen en de voorzitter van de dorpsraad in Leunen. Na de opening is er gele genheid om na te praten. Vanaf 13-30 uur is er in gemeenschaps huis De Brink een diapresentatie te bezichtigen vanaf het ontstaan van natuur- en wandelgebied de Leunse Paes. Kinderen van basis school De Meent zijn uitgenodigd om aan een kleurwedstrijd mee te doen en kunnen de kleurplaat inleveren bij de organisatie op 15 april. De werkgroep Wandelpa den Leunen heeft een program maboekje gemaakt met daarin een puzzeltocht. Vanaf 14.00 uur kunnen kinderen aan deze puz- terecht, daarom wil ik nu één lijn trekken. Het is alleen jammer dat de ontruiming en het onderzoek nu tegelijkertijd lopen, dat werkt verwarrend." De wethouder wil vooralsnog niet tornen aan 15 april 2007 als uiterste ontruim- datum. Mocht echter blijken dat de ontruiming in strijd is met de wet, dan zal de gemeente Meerlo- Wanssum dat de bewoners snel laten weten. Jan Lensen, een van de woordvoerders van de buurt, vertelt dat hij en zijn buren hun percelen helemaal niet kunnen ontruimen. "Vissers heeft een hek werk geplaatst. Dat hek moet eerst weg anders kunnen we niet met gepast materieel onze tuinen ont ruimen. Verder vraag ik me af of je tijdens het broedseizoen zomaar bomen mag gaan rooien. Het is toch een vreemde gemeente, de gemeente Meerlo-Wanssum, die maar niet op onze brieven wil rea geren en dan ineens, zonder aan kondiging of motivatie, met deze brief op de proppen komt." Ondanks alle tegenstand van uit de buurt wil de gemeente het bouwplan doorzetten. Ze vindt dat ze voldoende tegemoet is gekomen aan de wensen van de omwonenden. Van de eerder geplande zeventien huizen zijn er twee geschrapt. De plannen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tijdens een informatieavond en een aantal commissievergaderingen. Dat de woonomgeving van de mensen wordt aangetast door het bouw plan, ontkent de gemeente niet. lagere verhoging in 2009 ingaat, dan bereikt de reserve in 2019 het nulpunt. Daarom heeft het colle ge besloten ook in 2008, 2009 en 2010 de tarieven met 5 procent te verhogen. De parkeerreserve telde eind vorig jaar 1.460.000 euro. De parkeerinkomsten wor den dit jaar geraamd op ruim 1,4 miljoen euro terwijl de kosten op 1,1 miljoen zullen uitkomen. Van zeltocht meedoen. De kinderen kunnen met hun ouders de gele route lopen en de opdrachten van de puzzeltocht maken en deze na de wandeling inleveren bij de organisatie. Elk gezin dat aan de wandelroute deelneemt, krijgt op deze dag een folder. Kinderen die aan de kleurwedstrijd en de puzzeltocht hebben meegedaan, kunnen natuurlijk ook een prijs winnen. De prijswinnaars worden via de Ruuper bekendgemaakt. De informatiefolder is vanaf 15 april te koop bij de VW Venray en Texaco De Aide Smidse in Leunen. Wie deze dag een van de andere afstanden wil lopen: rood 7 kilo meter, groen 10 kilometer, dan kan dit natuurlijk ook. Vanaf het AC-restaurant zijn de blauwe 6 kilometer en de groene 10 kilo meter te lopen. Maar volgens het college van B en W wordt in de plannen zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de buurt. Natuur lijk zijn er in Wanssum ook andere locaties voor woningbouw, maar ook het gebied tussen de Post baan en de Beemdweg is volgens burgemeester en wethouders geschikt voor het bouwen van vijftien huizen. De buurt is het daar niet mee. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van zeventien huizen is wel iswaar aangepast, maar volgens de bewoners zijn de percelen en de woningen wel groter geworden. De buurt vindt het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleit voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van parkeerplaat sen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. Som mige omwonenden hebben grote moeite met de toename van het verkeer, de afname van het groen en de privacy, andere bewoners verliezen een groot deel van hun tuin die ze van de gemeente in bruikleen hadden. De gemeente vindt dat de gekozen oplossing in het midden ligt. Doordat de tuinen groter worden, is er ook minder behoefte aan openbaar groen. Het aantal parkeerplaatsen voldoet aan de normen en inwoners van Wanssum krijgen voorrang bij toe wijzing. Negentien omwonenden hebben onlangs gezamenlijk een uitgebreid bezwaarschrift tegen het woningbouwplan aan de Beemdweg en Postbaan in Wans sum bij de gemeente ingediend. de drie ton winst gaat 162.000 euro naar de algemene dienst. Het restant kan worden toegevoegd aan de reserve. In 2009 komt het omslagpunt. Door de verliesge vende parkeergarage op de Gou den Leeuw, duikt de exploitatie in de rode cijfers. Voor de vijf jaar die volgen, tot en met 2013, bedraagt het exploitatieverlies jaarlijks twee tot drie ton. Het tekort moet worden aangevuld uit de reserve. Vanaf 2014 zal het parkeerbedrijf volgens de voorspellingen weer winstgevend zijn. Venray kent vanaf 1993 betaald parkeren.Tot 2001 zijn de tarieven niet verhoogd. Er volgden toen twee jaar met forse stijgingen van 50 en 10 procent. De afgelopen vier jaar was de toename jaarlijks 5 procent. Uit een recent parkeeronder- zoek van Goudappel Coffeng blijkt dat de parkeercapaciteit aan het maximum zit. Venray moet het aantal parkeerplaatsen uit breiden om de extra parkeervraag te kunnen opvangen. Het winkel centrum trekt steeds meer bezoe kers, terwijl ook het autogebruik en bezit nog steeds toenemen. Daarnaast zullen door bouwac tiviteiten in het centrum enkele parkeerlocaties op termijn ver dwijnen. Te denken valt aan het Mgr. Goumansplein, de Hoender straat en de parkeerplaats naast het CWI aan de St. Jozefweg. Er is daarom straks behoefte aan een grote parkeervoorziening met plaats voor 350 auto's. Moeten de winkels in hartje Venray open op Koningin nedag of niet? Daarover zijn de meningen verdeeld. Óp de stelling van vorige week, 'Winkels moeten open op Koninginnedag', reageerden 24 mensen. En u raadt het al: 50 procent is het eens met de stelling en 50 procent oneens. Vooral veel winkelpersoneel blijkt het niet eens te zijn met de stelling. 'Je kan je boodschappen ook wel op andere dagen verzorgen', 'Veel winkels zijn nu al bijna 12.00 uur per dag open', 'Laat het personeel nu ook eens vrij heb ben op een nationale feestdag' en 'Winkelpersoneel wil ook wel eens Koninginnedag vieren' zijn enkele reacties van tegenstanders die via de website www.vanden- munckhof.nl binnenkwamen. Truus van Oers laat weten erg te hechten aan een vrije dag. "Ik werk in een winkel en weet uit eigen ervaring dat het op Konin ginnedag wel druk is in het cen trum, maar niet in de winkels. Ik wil graag met mijn kinderen Koninginnedag vieren en ben dus blij dat mijn baas de winkel dicht laat." Jan van Oord is het helemaal met haar eens. "Er is toch genoeg Luchtverdediging De Peel nog beter Vrijdag 30 maart werd met een korte ceremonie het gemo derniseerde Patriot-luchtver dedigingssysteem door de defensiematerieelorganisatie overgedragen aan de Groep Geleide Wapens. De formele ceremoniële overdracht vond plaats op luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel, in het bij zijn van hoogwaardigheidsbe kleders en genodigden. Om het Patriot- luchtverdedi gingssysteem te verbeteren, is een moderniseringsprogramma opgezet bestaande uit twee fasen. In de eerste fase zijn de radar en de systeemsoftware verbeterd. De tweede fase betrof de aanschaf van Patriot Advanced Capability Phase-III- raketten (PAC-3) met een aantal lanceerinrichtingen en een aanpassing van de vuurlei dingcentrales. Deze fase is nu ook afgerond. Doel van deze systemen, die in gebruik zijn bij de Groep Geleide Wapens van de Koninklij ke Luchtmacht, is de verdediging tegen tactisch ballistische raket ten, kruisvluchtwapens en andere luchtdoelen. Het systeem kan na deze modernisering een gro ter gebied verdedigen en tevens doelen op grotere hoogte onder scheppen. Bovendien is de vuur kracht door invoering van PAC-3 aanzienlijk toegenomen. Het Patri ot-wapensysteem is nu nog beter in staat bovengenoemde taak uit te voeren. Tijdens de Golfoorlog in 1991 is de Patriot ingezet in Turkije en Israël voor de bescher ming tegen de Irakese vliegtuig en raketdreiging. Tijdens de Golf oorlog van 2003 beschermden Patrioteenheden opnieuw Turkse steden tegen eventuele aanvallen vanuit Irak. Ledenvergadering CDA Venray Het CDA Venray houdt op woensdag 11 april vanaf 19-30 uur een algemene ledenvergadering in zaal 't Anker in Merselo.Alle leden zijn welkom. Het hoofdonder werp is; (herhuisvesting gemeen tehuis. De vergadering begint met het huishoudelijke gedeelte. Vanaf 20.00 uur worden de plannen toe gelicht door de heren Lucassen en Dullaert. Aansluitend vertelt de heer Reintjes over de herhuis vesting van het gemeentehuis van Horst a/d Maas. Daarna is er ruim te voor vragen en discussie. te doen in het centrum, de bood schappen kun je ook wel op een andere dag doen." T. Claes vindt dat er genoeg andere dagen zijn om boodschap pen te doen. "En er zijn genoeg koopzondagen, dus open met Koninginnedag is helemaal niet nodig.Winkelpersoneel hoeft toch niet altijd op te draven." Francis Lemmers is een van de voorstanders. Hij vindt dat de winkels op moeten op Koningin nedag Want: "Venray moet aan de weg blijven timmeren, bruisen van leven." Volgens J. Broers zijn er wel meer mensen die moeten werken op Koninginnedag. "Dat gezeur over moeten werken op een Op dat moment was Woonbou levard WoonMax in aanbouw. "Er zijn ons beloftes gedaan over de ontsluiting. Daar wilde ik over praten", zegt Leo Reintjes. "We zijn door de gemeente in het ver leden wel drie keer benaderd om mee te doen met de ontwikkeling van De Brier. Toen we in 2003 dit pand kochten van Witron zat daar een perceel van 2255 vierkante meter bij. Dit was er onlosmake lijk aan verbonden. Steeds was er sprake van achterontsluiting. Maar toen 3W Vastgoed er aan de slag ging, werden we aan ons lot overgelaten. Terwijl de project ontwikkelaar door de gemeente op alle fronten werd bediend." Na zes weken werd het beslag weer opgeheven, maar Reintjes kreeg wel een rekening van de gemeen te van bijna 16.000 euro. Naast ambtelijke uren en externe juri dische kosten bestond het bedrag voor de helft uit renteverlies over de koopsom van het terrein van Kenteken graveren Bij sportcentrum De Sprank in Venray wordt op zaterdag 7 april van 10.00 tot 17.00 uur de moge lijk geboden de voorruit van de auto te laten inspecteren op klei ne beschadigingen. Deze kunnen indien mogelijk ter plaatse wor den gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van bui tenaf gaan doorscheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren, is vervangen nog de enige mogelijk heid. Dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een repa ratie mogelijk. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim.Wel de groene kaart of polis meebrengen voor de juis te gegevens. De regeling geldt niet voor Centraal Beheer-verzekerden. Men kan hier tevens terecht voor kenteken graveren tegen autodief stal voor vijftien euro per auto worden alle ruiten voorzien van een onuitwisbaar kentekennum mer. Deze methode wordt aanbe volen door onder meer verzeke ringsmaatschappijen, politie en ANWB. Het is niet nodig om een afspraak te maken. zondag. Ik werk in de verpleging en vind het gewoon te gek voor woorden dat op zulke drukke dagen de winkels dicht zijn. En nog vreemder is het als sommige winkels wel open zijn en andere niet. Dat kan toch niet? Gewoon open, dat is goed voor de sfeer in Venray." In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'SV Venray wordt kampioen'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@ vandenmunckhof.nl of geef uw reactie op www.vandenmunck- hof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reac ties. 1.600.000 euro. Volgens Reintjes was 3W Vastgoed dat bedrag al op 31 december 2005 aan de gemeente verschuldigd. "Die ter mijn is steeds opgeschoven en de gemeente bracht nooit rentever lies bij 3W in rekening. Maar wij kunnen het nu wel betalen. Het is toch ongelofelijk dat de rechter daar is ingetrapt." Reintjes weiger de aanvankelijk te betalen omdat volgens hem de bouwactiviteiten tijdens de beslagname van 6 april tot 19 mei gewoon zijn doorge gaan. De rechter oordeelt nu dat het beslag ten onrechte is gelegd en dat de Leunse ondernemer daarom aansprakelijk is voor de schade. De rekening wordt opge hoogd met een rentevergoeding. Tevens moet hij de proceskosten van 1.358 euro aan de gemeente betalen. Reintjes heeft het bedrag van 17.178 euro inmiddels over gemaakt. Hij overweegt nog in hoger beroep te gaan. "We hebben betaald omdat de kosten anders nog verder oplopen. Ik ben alleen al aan de advocaat 23.000 euro kwijt. Tel daar tweeduizend ver loren arbeidsuren en vele slape loze nachten bij op. Het kost ons klauwen geld en het levert alleen maar een gigantische frustratie op. Ondertussen komen de bekende projectontwikkelaars wekelijks voor een onderonsje op het gemeentehuis. Ze schuiven met de volledige steun van Lei Heidens, het voltallige college, ambtenaren en provincie hun zakken vol met 'bestemmingswijzigingswinsten' En onze eigen Venrayse onderne mers? Die zitten op de blaren. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) www.baderieboxmeer.nl 1 i j 1^11.00-17.00 uur^ SHOWMODELLEN KORTINGEN TOT 60% KANS OP LUXE BARBEQUE &sa bij aankoop sanitair (minimaal 5000,-) ONTWERP, TEGELWERKEN, INSTALLATIE gMf alles door eigen mensen Vervolg voorpagina Eindelijk, Onbeperkt bellen 'Ontruimen voor 15 april' mmm bacterie i H JU J Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek) tel. 0485-576131 Parkeertarieven blijven stijgen met 5 procent Ifcliirtunh/iitsü Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN ianpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3