Red Stars wint van koploper Toptafeltennis in Venray Winnaars Piet Litjens tennistoernooi Viertal LR en PC St. Jan derde Jeugdbridgers goed op dreef Kimberly Xhofleer Nederlands kampioen Nieuwe uitdaging voor Pieter Lucassen Jac Peters Nederlands kampioen op Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 32 Internationaal tafeltennis toernooi gehandicapten www.vandenmunckhof.nl Spio wedstrijdzwemmen Eindstraat 12, tel. 581553 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie BC De Kemphaan BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray Handicaptitel voor jeugdbowlers Deelnemer aan ultraloop in Texel Voor de 27e keer houdt de Invali den Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. in samenwerking metTTV Summa/Red Stars uit Venray op zater dag 7 april het Internationale Ranglijst Tafeltennistoernooi voor mensen met een beperking. Dit sportspektakel vindt plaats in sporthal De Wetteling in Venray. Evenals voorgaande jaren is de leiding in de vertrouwde handen van Huub Thijssen van TTV Summa/ Red Stars. Ruim honderd sporters uit heel Nederland treden met elkaar in het strijdperk. Ook hebben zich ver schillende tafeltennissers uit Duits land en België aangemeld. Diverse jeugdleden van Gymnastiekvereniging St. Christoffel zijn hun gehandicapte sportvrienden weer behulpzaam bij het verzamelen van de balletjes. Na afloop van de wedstrijden worden niet alleen de dagprijzen uitgereikt, maar ook de bekers voor de Rang lijstcompetitie van het seizoen 2005- 2006. In Roermond is een Speedo wed strijd gehouden. Uitslag: 200m wisselslag: 1) Alex Bos 2.5059. 50m vrije slag: 2) Meta van Duren 0.41.38. 2) Maxime Rintjema 0.41.92. 1) Joris Peeters 0.38.38. 100m vrije slag: 3) Sarah Bos 1.30.42.2) Alex Bos 1.12.90. 400m vrije slag: 3) Merle Schoofs 6.22.33. 100m rugslag: 2) Alex Bos 1.22.99. 25m vlinderslag: 1) Meta van Duren 0.22.85. 2) Maxime Rintjema 0.21.53. 3) Joris Peeters 0.23.42. 50m vlinderslag: 1) Margot v. Iersel 0.40.57.3) Merle Schoofs 0.40.57. 100m schoolslag: 1) Merle Schoofs 1.39.56.2) Naomi Euwes 1.46.66. BC 2002 RV heeft de derde zit ting van de derde clubcompetitie gespeeld. De sterkste in de gele lijn waren de heren Toon den Brok en Jan Steinvoort met 62.83 procent. Tweede waren de heren Piet van Aar en Sef Raedts met 61.58 procent, gevolgd door het bridgepaar Corrie Hartong en Hein Tak met 61 procent. In de rode lijn behaalden de dames Riek Bouten met Mien Steverink en het echtpaar Kika en Bram van Nieuwenhuijzen een gedeelde eerste plaats met 60.83 procent. De tweede plaats was voor de dames Doortje van Melick en Annemie Vossen met 57.50 procent. Ook de derde plaats werd gedeeld, en wel voor de paren Joke en Henk van Heumen en Thea v.d. Berg met Siem Leyen met 55.83 procent. Er is vrij bridge gespeeld. In geel ging de eerste plaats met 75,52 pro cent naar Wil Tacken en Martien Ver- heijen. Tweede met 60,94 procent waren Adele van Leuken en Irma Huijs, gevolgd door Gert Claessens en HennyAlkemade met 59,90 procent. In rood waren met 63,02 procent Jeanne Korsmit en Jac. Huijs de win naars. Tweede met 56,77 procent waren Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven en derde met 56,25 procent waren Rikie Cremers en Jose Verhaegh. De derde zitting in blok 3 van de clubcompetitie is gespeeld. In de A- lijn was het paar Joep Vaessen en Mia v.h. Reve het sterkst met 62.85 pro cent. Tweede waren Janny Jungslager en Sjef de Vocht met 58.68 procent. Op de derde plaats eindigde het paar Ans van Hooft en Trudy Jeurissen met 57.99 procent. In de B-lijn was het paar Greetje Brantjes en Jos van Rens de beste met 65.39 procent, gevolgd door Jan en Tilly v.d. Heijden met 65 procent. Ad en Janny Hijl noteerden 64.67 procent en werden derde. De Paasdrive is gehouden. In geel waren Annie v.d. Munckhof en Jan Simons de winnaars met 67.36 pro cent. De tweede plek was voor Peter Kooien en Jeu Steeghs met 57.99 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 56.94 procent. In rood waren Harrie Arts en Anneke Schoonbeek de beste met 61.81 procent. Corry Borssen en Rinus Nollen waren tweede met 60.07 procent en derde waren Truus Buyssen en Lenie Spekhorst met 55.21 procent. Volgende week is er geen bridgen. De paasdrive is gespeeld. In oranje waren de winnaars Toine en Jan Tig- geloven met 60,83 procent. Op de tweede plaats eindigden met 59,58 procent Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel. De derde plaats werd bezet door twee paren en wel Riet met Jan Aarts en Mieke van Osch met Mientje Wester met 55 procent. In rood waren met 57,29 procent Jan Janssen en Frans Mertens de beste. Er was een gedeelde tweede plaats met 54,17 procent voor Anny van Binds- bergen met Corry Borssen en Dorry Driessen met Maria Vloet. In groen was de eerste plaats met 60,83 pro cent voor Wil Tacken en Jac. Huijs. De tweede plek werd gedeeld door Willy von der Heiden met Bep Keijsers en Truus Buijssen met IlseTummers met 60,42 procent. In de gele lijn zijn Maria Cuppen en Leny Jenniskens met 60 procent eer ste geworden. Tweede waren Wilma Dik en Lei Vissers met 57.50 procent, terwijl Leentje Faas en Annie Siroen op de derde plaats eindigden met 55 procent. In groen waren Tonny van Ham en Jeanne Korsmit de winnaars met 66.15 procent, gevolgd door Jo Kok en Jan Tiggeloven met 59.90 procent. Derde waren Frieda en Tom Kalkman met 56.77 procent.Volgende week wordt de paasdrive gehouden. De eerste zitting van het vijfde competitieblok is afgewerkt. In de A-lijn waren Toon den Brok en Theo Jakobs de winnaars met 57,92 pro cent. De tweede plaats was voor Mia Koopman en Annie Visser met 56,25 procent. Derde warenAnnie Boekholt en Mia Lommen met 55,83 procent. In de B-lijn waren Henk van Bergen en Cor Oostveen de beste met 60,17 procent. Ger Janssen en Mien Pijpers bezetten de tweede plaats met 59.62 procent en de derde plaats was voor Huub Camps en Jos Linders met 57,19 procent. In de C-lijn scoorden Wies Appels en Dries Albers 62,43 procent en werden daarmee eerste, gevolgd door Corrie Jenniskens en Mariet Strijbos met 57,29 procent. Derde waren Bert en Carla van Kempen met 54,10 procent. De Overloons Bridgeclub heeft een competitieavond gespeeld. In geel waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom de beste met 59 58 procent. Tweede waren Wim en Luus van Son met 59.03 procent. De derde plek ging naar Toon den Brok en Jac Huijs met 57.99 procent. In de rode lijn waren de winnaars Mathieu en Gerda Crooijmans met 61.17 procent. Hanny Verstraaten en Mien Spreeuwenberg waren tweede met 60.42 procent en derde waren Jan en Lucy Kroef met 55.75 procent. Wanneer de uitslag definitief is worden de promovendi en degradan ten bekendgemaakt. In de groene lijn deden met name Will de Groot met Ruud ter Horst en Gerrit Boekholt met Herman Verheijen goede zaken met hun eerste en tweede plaats. Als derde eindigden Hermine Frankefort en Mariette Kuyer. In de rode lijn waren de ereplaatsen voor Klazien Baak met Henk Merkx, Marhy en Hans van Pelt en Annette Paris met Mieke Stappers. In de gele lijn was er een mooie eerste plaats voor Frank Bender en Ton Meijer. Zij bleven Ans van Hooft en Janny Jungslager bijna 8 procent voor. Volgende weekstart het laatste comoetitieblok. Afgelopen zaterdag werd in Heer len de uitgestelde wedstrijd Summa/ Red Stars - MF Services Fürst gespeeld in de eredivisie dames. Een vreemde wedstrijd aangezien de twee vaste waarden van Fürst, Li Jiao en Ni Xia Lian, op vrijwel hetzelfde moment de finale van de Europese Kampi oenschappen speelden (Li Jiao won deze overigens met 4-2). Een gevolg daarvan was dat Fürst slechts met twee speelsters het strijdperk betrad en Summa/Red Stars een 4-3 over winning kon boeken. Kelly Willems en Sabina Larmené wonnen beiden makkelijk van Marijn Verburg. Kelly en Kim Bakkers verloren vervolgens wel van Nadine Bollmeier en Kelly en Sabina verloren het dubbel. Vooraf werd al in de publiciteit gebracht dat Fürst met maar twee speelsters zou aantreden, wat bij sommige andere verenigingen (waar onder Fürst zelf) enige verontwaardi ging ontlokte. "Competitievervalsing" klonk het in Amsterdam en Heerlen. Vergeten werd gemakshalve dat Fürst sinds begin februari de wedstrijd heeft willen uitstellen met telkens een andere motivatie. Aanvankelijk was Summa/Red Stars gaarne bereid mee te werken, ondanks het feit dat een team met zes speelsters geen moeite zou moeten hebben een compleet team op de been te brengen.Toen uit eindelijk de datum van 31 maart was vastgesteld kwam Fürst een week van te voren met het verzoek de wedstrijd wederom uit te stellen, waarop zowel Summa/Red Stars als de NTTB voet bij stuk hielden.Tenslotte bestaat het Ven- rayse team uit twee werkende speel sters en een studente uit België, die niet op stel en sprong kunnen komen opdraven. Het resultaat is weliswaar een ongewone uitslag, maar in dit geval heeft Fürst dit vooral aan zich zelf te danken. Neemt niet weg dat voor de Venrayse dames handhaving nu een stuk dichterbij is gekomen. Het Summa Internationaal Tafelten nis Evenement 2007 gaat komend weekeinde weer van start. In sporthal De Wetteling is drie dagen lang weer toptafeltennis te zien in Venray. Zater dag is de beurt aan de invaliden, die wederom een sterk bezet Europees ranglijsttoernooi afwerken. Dit toer nooi wordt in samenwerking met de Invalide Sport en Belangenvereni ging Venray e.o. georganiseerd. Paas zondag is het de beurt aan de jeugd van Nederland, Duitsland en België. Liefst 160 jeugdspelers hebben zich ingeschreven voor dit toernooi, waar onder menig Venrayse kanshebber. Bij de jongens strijden onder meer Ernest Cruysberg, Tom Thijssen, Max Thijssen en Rick Pouwels om de eer ste prijzen. Bij de meisjes zullen Britt Houwen, Judith Stoef en Annika Jen niskens hoge ogen gooien in hun klas se. Op Paasmaandag is het de beurt aan de heren. De winnaar van vorig jaar, eredivisiespeler Michiel Janssen, zal zijn titel weer verdedigen en zal flinke concurrentie ondervinden van de nummer twee van vorig jaar, Jens Gester. Echter, Chris Tourneille en de plaatselijke toppers Patrick Zwiers en Frank van der Vleuten zullen hen van geduchte tegenstand voorzien. Bij de dames zal de aandacht vooral uit gaan naar Sabina Larmené, Ellen Ras en Marcia Kok van de organiserende vereniging. Zij zullen echter flink wat te stellen hebben met Isabel en Tanja Güdden uit Süchteln. Kortom, komend weekeinde is weer volop genieten van toptafelten nis. Alle dagen begint het toernooi om 09.00 uur. Zondag zijn de finales gepland vanaf 15.30 uur. Maandag is dat rond 14.30 uur. In Venray is de laatste speelronde van de Jeugd Trio League Limburg gespeeld. Venray 1, de voornaamste concurrent van koploper Sittard 1, begon met vier punter achterstand. Met het duel tegen Sittard nog voor de boeg, werd de wedstrijd tegen Maastricht 1 geconcentreerd, begon nen. De Limburgse hoofdstedelingen gingen echter uiterst trefzeker van start. Met moeite konden de Venray- naren aanklampen. Na tweederde van de game had men de Maastrichtena ren bij de lurven en werd de game vakkundig binnengehaald, alhoewel de tegenstander nog flink tegenstrib belde. In de tweede game had Venray 1 geen kind meer aan deze opponent en was de uitslag 3-0 dan ook ver diend. Dan het duel der giganten: Venray 1 tegen Sittard 1Wilde men echter nog een kans op de titel hou den, dan moest er minimaal met 3-0 gewonnen worden en dat gold ook voor de laatste match tegen Heerlen 1Beide teams hadden moeite om het rechtse banenpaar goed tot scoren te komen, maar de Sittardse ploeg bleek net iets trefzekerder, waardoor Sittard de felbegeerde titel op zak had. De tweede game was een formaliteit.Ven ray speelde nu wel iets beter, maar de nieuwbakken kampioen was nu hele maal los en beroofde de Venray-spe- lers van alle illusies: 0-3. Dan maar in de laatste wedstrijd tegen Heerlen 1 op zoek naar eerherstel. Alhoewel Venray 1 nu uitgeschakeld was in het scratchklassement, was de titel in het handicapklassement nog wel degelijk bereikbaar. De laatste wedstrijd tegen Heerlen 1 werd dan ook Venrays beste wedstrijd. Geconcentreerd vechtend om de punten werd de eerste game redelijk gemakkelijk binnengehaald, maar de laatste game kostte bloed, zweet en tranen om de tegenstander op de knieën te dwingen, maar het lukte: 3 - 0 winst. Omdat alle concur renten punten verspeelden werd Venray 1 toch nog ruim handicap kampioen van Limburg. Beste speler werd Luke Verhoeven met 192,66 gemiddeld en 214 als hoogste game. Het als vijfde geklasseerde Venray 2 had vandaag op papier het gemak kelijkste programma, namelijk tegen achtereenvolgens Sittard 2, Venray 3 en Maastricht 2. In de eerste game werd er slecht gespeeld, maar toch gewonnen. Daarna kwam de opmars met 167 voor Willem Denissen en 158 voor Monya Kuysters, wat voldoende was voor een 3-0 zege. Vervolgens de wedstrijd tegen Venray 3, dat een enorme strijdlijst aan de dag legde en waarvan Jolanda Camps (160) en Wendy Camps (178) de exponenten bleek Venray 2 toch de bovenliggende partij en won ook deze wedstrijd met 3 - 0. De laatste partij tegen Maas tricht 2 was het bibberen alvorens de tegenstander teruggewezen en de laatste game leverde geen tegenstand van betekenis meer op, zodat Venray 2 ook nu met 3-0. Zowel Venray 2 als de kersverse kampioen uit Sittard pakten vandaag dus de volle buit. Beste speler was RichardAddae met 169,25 gemiddeld. Monya Kuysters, die toch een sterk wedstrijd speelde, verraste nog met een 174-game en dat betekende even eens een nieuw PR. Voordat Venray 3 aantrad tegen Venray 2, had Venray 3 al een zwaarbevochten zege (3 - 0) op zak, mede door de 166-game van Ralph Oosterwijk. In de laatste wed strijd tegen Sittard 2 werd de eerste game ruim naar de hand gezet, maar in de laatste lukte het niet meer, waar van de nummer laatste nog dankbaar profiteerde, maar de 2 - 1 overwin ning werd wel veilig gesteld. Kampi oen van de scratchleague werd dus Sittard 1 met 61 22428, gevolgd door Venray 1 (52 21231) en Maas tricht 1 (38 19514). Venray 2 werd vierde met 36 18455 en Venray 3 eindigde als zesde met 17 14648. In het handicapklassement ging het kampioenschap naar Venray 1 met 39 punten. Sittard 1 en Sittard 2 werden respectievelijk tweed e en derde met 35,5 en 34,5 punten. Venray 3 (31.5) werd vierde en Venray 2 (24) achtste en laatste. Paula Jansen, Luke Verhoe ven en RichardAddae hebben zich tij dens de voorronden van de NK, die in Nieuwegein werden gehouden, weten te plaatsen voor de finale in juni. Paula (junioren) eindigde met 1336 pinfall (167 gem.) over acht games als acht ste, Luke (1404 175,50 gemiddeld) plaatste zich als tiende, eveneens bij de junioren. Richard Addae, die in de aspirantenklasse uitkwam, wist zich als elfde te plaatsen met 1379 pins (172,37 gemiddeld). Lisa Jansen (meis jes aspiranten) haalde helaas de finale niet en eindigde met 1262 157,75 gemiddeld op de veertiende stek. Zaterdag wordt de Harrie Claessens- League gespeeld vanaf 11.15 uur. Maar liefst 72 deelnemers hebben deelgenomen aan het Piet Litjens tennistoernooi. TV Ysselsteyn houdt vanaf het jaar 1990 het jaarlijkse Piet Litjens toernooi. Piet Litjens was van 1979 tot 1989 de eerste voorzitter van TV Ysselsteyn. Als eerbetoon is het jaarlijkse dubbeltoernooi naar hem genoemd. De wisselbekers werden uitgereikt door Mariëlle en Irene, dochters van Litjens, aan Miranda de Wit bij de dames en Peter-Paul Koonings bij de heren. Het viertal van St. Jan heeft meege daan in de strijd om de Merrel Cup. Het viertal bestond uit Janine van Ooi met Narlando, Brigitte Kreu- zer met Tsarina, Monique van Dijck met Feiten, Chantal Oudshoorn met Lingo en als reserve Ingrid Arts met Tari. Allemaal waren ze even goed maar omdat er maar vier combinaties in een viertal kunnen, moest er geloot worden. Hierdoor werd Ingrid Arts reserve, maar wel commandant van het viertal. Het viertal mocht strijden in de finale Kür op Muziek voor vier tallen in de klasse M/Z in handicap. Dit resulteerde in een prachtige score van 66,9 procent en daarmee behaal den ze een derde plaats. Jac Peters van rijvereniging Ons Genot uit Leunen is Nederlands kampioen geworden met zijn paard Caro. Op de KNHS-kampioenschappen in Ermelo pakte hij na een snelle en foutloze barrage de winst in de klasse M. Op de regiokampioenschappen in Helden had Peters zijn startplaats voor de KNHS- kampioenschappen weten te bemachtigen door een derde prijs te behalen. Op de KNHS-kampioenschappen in Ermelo bleef hij na twee pittige manches met slechts vier starters over voor de beslissende barrage. In deze barrage bleef Peters foutloos. Jan Diepman en Sandra Schmucker reden sneller, maar maak ten een springfout. Daarmee moesten ze ookAstrid Reinders metTenerife voor laten gaan. De foutloze rit van Peters leverde hem de Nederlandse titel op. De Venrayse jeugdbridgers hebben afgelopen weekend in Utrecht deelge nomen aan het jeugd parenkampioen schap voor pupillen, aspiranten en junioren en het nationale kampioen schap minibridge voor schoolteams. De Venrayse jeugdspelers hebben in de diverse klassen uitstekende pres taties neergezet. Er deden twee teams mee van basisschool de Keg mee, waar sinds enkele jaren een cursus minibridge wordt gegeven. Het eer ste team bestond uit de inmiddels geroutineerde spelers Jop Pelzer en Maarten Cox en benjamin Youp Caris van net tien jaar, aangevuld met de zeer sterke nieuwkomer Luc Tijssen. Waar Pelzer, Cox en Caris al voor het tweede jaar bridgen is Tijssen pas in september begonnen. Het team wist zich in de ochtendzitting sterk in de toppositie te manoeuvreren en stond bovenaan de ranglijst. Na de lunch kwamen er wat sterkere tegen standers aan tafel zitten en zakte de score een beetje, maar aan het einde van de middag was de tweede plaats toch veroverd met 58.56 procent. De persoonlijke score van Pelzer en Cox van 61.20 procent was eveneens goed de tweede plaats in de individuele ranglijst. Het tweede team bestond geheel uit spelers die dit jaar pas aan het hridsen ziin eeslaeen Merel Deijkers, Rens Maas, Ryan Hardstaffe en Thijn Verhagen wisten zich goed staande te houden in het toch grote deelnemersveld van 28 paren en wer den achtste met een score van 53.38 procent waarbij Deijkers en Maas ook een goede persoonlijke score haalden van 60.74 procent. Dat was goed voor een derde plaats in de individuele ranglijst. De schoolbeker ging uitein delijk naar Culemborg. Bij de aspiran tencategorie (tot twintig jaar) wist Rens Philipsen met partner Vincent Broersen uit Alkmaar de derde plaats te behalen. Zij speelden een heel gelijkmatig toernooi; twee zittingen met 57.14 procent in de ochtend en 59.72 procent in de middag waardoor het gemiddelde uitkwam op 58.33%, eveneens goed voor een medaille. Bij de pupillen tot en met vijftien jaar werd Venray vertegenwoordigd door Justin Gommans en Marijn Schaeffers. Ook zij speelden een sterke partij in de oclitend en stonden toen derde met 55.07 procent. Daarna zakten ze iets terug op de ranglijst met een mid dagscore van 49-33 procent waardoor ze met een zesde plaats met 52.20 procent terug konden kijken op een goed gespeeld toernooi. Een goede vooruitgang ten opzichte van vorig jaar, toen nog een laatste plaats in het klassement werd Behaald. Eveneens in de pupillenklasse speelde Jurgen Timmers, ook pas enkele maanden aan het bridgen. Extra lastig was voor hem dat er nog geen vaste partner beschikbaar is, hij ging het toernooi in met een voor hem bijna vreemde partner, Niels Verweij uit Hoofddorp. Gelukkig kon er nog enkele keren getraind worden via de internet- bridgeclub. Het partnership is goed bevallen en ze hadden een goede start met 52.80 procent in de och tendzitting. Omdat het nog enigszins ontbreekt aan wedstrijdritme viel de middag een stuk moeilijker: een score van 33.33 procent. Hiermee bereikte het paar toch nog een plaats in de top tien, een mooie achtste plaats. Al met al een mooie dag met goede toernooi- resultaten voor de jeugdafdeling van Doublet en de basisschoolleerlingen die minibridgen. Het bridgejaar wordt eind mei afgesloten met een onder ling toernooi waar alle minibridge cursisten van dit jaar van de Venrayse scholen tegen elkaar kunnen spelen. De Keg, St. Jan, De Bongerd en De Hommel bieden allemaal een cursus minibridge aan. Wie daarna wil door gaan kan terecht bij Bridgeclub Dou blet waar op maandagavond in het Raaylandcollege een jeugdgroep les heeft. Voor meer infokan men mailen- naar ioanhinssen@freeler.nl. Sportnieuws info Kimberley Xhofleer poseert trots met de bekers die ze als Nederlands kam pioen gewonnen heeft. Kimberley Xhofleer van Dansver- eniging de Peeldancers uit Ysselsteyn is Nederlands kampioen geworden in de categorie solo junioren sportklasse. Ze behaalde na een enorm spannende strijd 480 punten en had daarmee vier punten voorsprong op de tweede plaats. Ze is door deze geweldige pres tatie gekwalificeerd voor de Europese kampioensschappen op 28 en 29 april in Frankfurt. Xhofleer staat onder lei ding van trainster Jolanda Poels en traint twee per week. Ook Imke Ver- steegen behaalde een eerste plaats en Kim Voermans een tweede plaats in de categorie solo junioren vrije klasse. Zij zijn beiden gepromoveerd naar de sportklasse. De Silver Stars kwamen uit tegen nog zeven andere gardes en behaalden een eerste plaats in de categorie garde junioren vrije klasse. De Magie Stars behaalden een tweede plaats in de categorie modern junio ren vrije klasse. Op woensdag 11 april houdt De Peeldancers een demonstra tie- en informatieavond in Dancing Pilot in Ysselsteyn. Het begint om 18.30 uur en eindigt om ongeveer 19.30 uur. Wie ook zin heeft om garde of modern te dansen met wedstrijden, kan zich deze avond aanmelden. In de week van 16 april zijn er proeftrainin- gen. De uitslagen van de Nederlandse kampioenschappen in Odiliapeel: Imke Versteegen solo jun. Vrije klasse, 428 pnt. Ie plaats en promotie. Kim Voermans solo jun. Vrije klasse, 425 pnt. 2e plaats en promotie. Kim berley Xhofleer solo jun. Sportklasse, 480 pnt. Ie plaats Ned. Kampioen. Lin- sey Xhofleer solo jun. Sportklasse, 451 pnt. 6e plaats. Silver Stars garde jun. Vrije klasse, 427 pnt. Ie plaats. Funky Stars garde jun. Vrije klasse, 399 pnt. 5e plaats. Magie Stars show modern. Vrije Klas se 403 pnt. 4e plaats. Marleen Alders solo Hoofdklasse Sport, 467 pnt. 5e plaats. Ellen Zanders solo Hoofdeklasse Sport, 463 pnt. 6e plaats. Loes Poels solo Hoofdeklasse Sport, 456 pnt. 8e plaats. Dancing Stars Garde Hoofdklasse Sport, 474 pnt. 2e plaats. Duo Diamantroof Show duo Jeugd Sport, 432 pnt 5e plaats. Na het lopen van vele mara thons waagt Pieter Lucassen uit Leunen zich nu aan de ultraloop. Met deze duurloop van zestig kilo meter gaat hij nieuwe uitdaging aan. Op tweede paasdag 9 april neemt Lucassen deel aan De Zes tig van Texel, een tweejaarlijkse loop die door velen beschouwd wordt als de mooiste en zwaarste van punt-tot-punt wedstrijd voor ultralopers en estafetteteams in Nederland. Al jaren lang wordt jaarlijks samen met collega en vriend Jan Oudenho ven een marathonuitstapje gemaakt naar een van wereldsteden. Naast de vele marathons in eigen land liepen beiden samen de marathons van Lon den, Parijs, Barcelona, Rome, Berlijn, Athene en New York. Hoewel de mara thons in de wereldsteden mede van wege het culturele stadsbezoek samen met hun partners interessant en boei end blijven, bieden ze Pieter minder een uitdaging en is de aantrekkings kracht van een ultraloop steeds gro ter geworden. Zestig kilometer over een fraai maar uiterst zwaar parcours betekent voor hem een flinke stap 'voorbij de marathon'. Pieter Lucas sen verheugt zich al op de uitdaging: "De afstanden blijven natuurlijk het meest kenmerkend voor ultralopen in het algemeen. Op Texel is echter het parcours opvallender, omdat het de lopers over één of twee lange routes voert, in plaats van de gebruikelijker herhaling van korte rondjes. En mak kelijk wordt het de lopers al evenmin gemaakt, want de eerste kilometers voeren over het zand van de Hors aan de zuidkant van Texel. Dan gaat het door de duinen langs de westzijde van het eiland in de richting van de vuur toren, met nog een intermezzo over het strand van diverse kilometers. De terugweg voert langs een ellenlange dijk aan de oostkant met tot slot de beklimming van de Hoge Berg. Niet voor niets wordt de ultraloop rond Texel wel ooit gekarakteriseerd als 'de langste Nederlandse cross'." Veel tijd en discipline moet worden opgebracht om voor deze afstanden te trainen. Voor slechts een kleine groep sporters is dit weggelegd. Als training en voorbereiding loopt Lucas sen nu enkele marathons in eigen land. "De zestig van Texel is voor mij een eerste kennismaking met het fenomeen ultraloop. Speciaal voor de ultradebutanten wordt door de organisatie een realistische eindtijd voorspeld op basis van de loopsnel heid van de marathon. Simpele aanna mes zijn daarbij gehanteerd: voor een vlakke ultraloop van zestig kilometer is de eindtijd gebaseerd op een snel heid die ongeveer tien procent lager ligt dan op de marathon, en dan voor de Zestig van Texel is de gerealiseerde snelheid nog eens tien procent lager. Bij marathonloopsnelheden van 13 tot en met 10 kilometer per uur is overal standaard een half uur extra voor Texel gerekend vergeleken met een vlakke zestig kilometer."

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32