Muziek in Vierlingsbeek Vrienden van de Verleden Peel Avondvierdaagse Nestkastjes timmeren Vogelexcursie Staatsbosbeheer PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 23 In 't Gasthoes in Horst wordt op maandag 9 april een voorjaarscon cert gehouden door het Venrays Mannenkoor en het Horster Man nenkoor. Ook de jonge Horster zangeres Renée van Wegberg en musical zanger Ron Barents verzorgen speciale gastoptredens. Zij bren gen enkele klassieke en populaire liederen ten gehore, zowel solo als samen met de koren uit Horst en Venray. "Het stond al lange tijd op de agenda, en eindelijk is het gelukt een datum te kiezen," ver telt Ben Sanders, de voorzitter van het Horster Mannenkoor. Hij is er trots op dat het nu dan toch zover gekomen is, want beide mannenkoren zijn echt aan elkaar gewaagd. Daarom is het historisch dat ze een keer gezamenlijk gaan optreden. De laatste keer dat het Horster en het Venrays Mannen koor elkaar tegenkwamen, was op het landelijk KNZV-Korenfestival in Zutphen, in september 2003- De Venrayse zangers met hun dirigent Anton Kropivsek sleepten daar in de hoogste categorie de tweede prijs in de wacht en de Horstena ren, met hun muzikaal leider Jan Mertens, eindigden op een vierde plaats in het klassement. Waaruit maar weer blijkt dat het hier om een paar mannenkoren gaat die absoluut hun sporen hebben ver diend in de Nederlandse korenwe reld. Dat Noord Limburg zangers van hoog niveau voortbrengt, blijkt ook uit de muzikale carrière van de jonge solozangeres Renée van Wegberg. Voorzitter Ben Sanders is erg blij dat Van Wegberg haar medewerking aan dit Voorjaars concert spontaan heeft toegezegd. Eigenlijk koesterde het Mannen koor al lang de wens met Van Weg berg op te treden, maar de jonge zangeres is een bliksemcarrière aan het maken in de showbizzwe- reld en kon daardoor niet eerder tijd vinden voor een gezamenlijk concert. "Van Wegberg is echt hot op het moment. Ze heeft het enorm druk," zegt Sanders," deson danks vindt ze het leuk om met ons te komen zingen." Eind 2004 won ze Avro's Sterrenjacht, waar- Renée van Wegberg mee ze een hoofdrol in een Joop van den Ende musical veroverde én een studiereis naar New York won. Daarna volgen de musical optredens en concerten elkaar in rap tempo op. Zo zong ze bij voorbeeld op 30 april 2005 voor de koninklijke familie en in 2006 was ze gastartiest bij het jubileum concert van Rowwen Hèze. In dat zelfde jaar trad ze met vele andere musicalsterren op bij het enorme spektakel Musicals inAltoy' en aan het eind van het jaar begon ze met de musical Annie in de Efteling. En alsof dat nog niet genoeg is zal ook de solist Ron Barents zijn bijdrage leveren aan het concert. Barents heeft net als Van Wegberg diverse malen geschitterd als musi calster. Indrukwekkend waren zijn hoofdrollen in Joop van den Ende's musicals Titanic, Elisabeth en de rol van Chris in Miss Saigon. Noord Limburg was in de rol van Barents nadrukkelijk aanwezig in het Circustheater in Schevenin- gen. Beide solisten hebben tijd vrij gemaakt om met het Horster Man nenkoor en het Venrays Mannen koor het Voorjaarsconcert op te luisteren. Voor de pauze zal zowel het Horster Mannenkoor als het Venrays Mannenkoor een paar stukken van hun klassieke reper toire brengen. Van Wegberg geeft, met het Hor ster koor als begeleiding, enkele solo's ten beste.Na de pauze wordt het programma lichter; via Moon River en California Dreaming worden er zelfs hits van de Beach Boys vertolkt. Het Venrays Man nenkoor gaat zich wagen aan de Bohemian Rhapsody, een kakafo- nie aan klanken waarbij Barents de solo gaat vertolken. Maar ook het verrassende nummer Rondes, enkele negro-spirituals en Edipo Coloneo. Van Wegberg en Barent gaan nog met een paar nummers soleren, waaronder ook enkele nieuwe liedjes van Van Wegberg haar nieuwe cd. Tot slot gaat het gastkoor uit Horst met het Venrays Mannenkoor nog twee werken gezamenlijk zingen, Oh When The Saints en de Fliegermarsch. Zanggroep Evergreen Vierlings beek (ZEV) presenteert in de maand juni haar nieuwste revue DÉJA VU in een spiegeltent in Vierlingsbeek. ZEV is een groep van ongeveer 70 zangers en zange ressen in de leeftijd van 12 tot 64 jaar, ontstaan uit een in 1970 opge richt jongerenkoor. In de loop der jaren is het repertoire veranderd van kerkmuziek naar wat het nu is; Evergreens, musicalsongs, pop songs, gospels en jazzy nummers. Dit alles minimaal vierstemmig gezongen, en begeleid door een eigen combo. In 1990 brachten ze hun eerste revue Bonjour Paris. Door het overweldigende suc ces volgde de tweede revue Wel come America in 1995. De derde revue Cocktail was in 2001 en dan nu dus de vierde revue met als titel Déja Vu. Deze revue wordt gebracht in een spiegeltent in het centrum van Vierlingsbeek, met ongeveer vierhonderd zitplaat sen. In deze ambiance zet ZEV op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 juni de revue neer. Voor deze revue neemt ZEV voor de gelegen heid de hoedanigheid aan van een rondreizend theatergezelschap. In een wervelende show wordt het verhaal van dit gezelschap met al hun perikelen vertolkt door mid del van theater, liedjes, flashbacks en dans. De voorverkoop start op zondag 6 mei om 11.00 uur in zaal Concordia in Vierlingsbeek. Vanaf 7 mei kan men op www.zev. zingt.nl. zien hoeveel plaatsen er nog vrij zijn. Ook kan men vanaf 7 mei kaarten bestellen via tel. (0478)631625 (na 13.00 uur). Overval De politie is op zoek naar getui gen van een gewapende overval op een tankstation aan de Brug straat in Wanssum op zaterdag 31 maart rond 18.45 uur. Een onbekende man met een getint uiterlijk van ongeveer 30 jaar kwam het tankstation binnen, bedreigde de medewerkster met een vuurwapen en eiste geld. De man kreeg een nog onbekend geldbedrag en verdween met zijn blauwgroene sedan in de richting van Well. Bij de overval raakte nie mand gewond. De man had een lengte van 1.75 m., een fors pos tuur, zwart haar en een baardje. Hij droeg een zwarte broek en een zwart t-shirt met opvallende kleurige print. De politie stelt een nader onderzoek in naar de over val. Zij is op zoek naar getuigen of zij die meer informatie hebben. Zij kunnen contact opnemen met de politie van de basiseenheid Gen nep, telefoonnummer 0900-88 44 (lokaal tarief) of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Nationale Wildteldag In Nederland wordt op zaterdag 14 april de jaarlijkse Nationale Wildteldag gehouden. De tellingen worden uitgevoerd door de Wild- beheereenheden (WBE s),onder toezicht van de Koninklijke Neder landse Jagervereniging (KNJV). Een Wildbeheereenheid is een samenwerkingverband tussen jagers over een gebied variërend in grootte van 5.000 tot 50.000 ha. Deze fauna-inventarisatie is noodzakelijk om de omvang van de stand van populaties vast te bepalen. Dat is nodig voor de ondersteuning van het provin ciale faunabeleid. Trendtellingen beginnen om 6:46:35 uur en durten tot ongeveer 8.30 uur. "s Avonds beginnen de tellingen om 19:36:15 uur en duren tot het donker, Daarna is er bij Roelanzia een bijeenkomst voor een drankje en een hapje. In de jachtvelden begint het tellen vanaf 9-15 uur. Een enthousiast groepje mensen heeft zich verenigd in Vrienden van de Verleden Peel. Het enthou siasme komt voort uit betrokken heid en ontzag voor de schoon heid van De Peel. Dit ontzag is in de afgelopen jaren steeds sterker geworden door de beschrijving van de geschiedenis van De Peel door Theo Janssen uit Sevenum. Zijn verhalen en zijn foto's geven een compleet beeld van het ver leden en binnenkort ook van het heden van de Peel. Vrienden van de Verleden Peel, willen Janssen graag steunen bij het uitgeven van zijn derde en laatste boek, geti teld Reizen door de Oude Peel, 20e eeuw: Mens en Landschap in beweging. De vorige uitgaven zijn met enthousiasme ontvangen en hebben veel waardering gekre gen van onder andere de Com missarissen van de Koningin van de Provincies Noord-Brabant en Limburg en de Burgemeesters van de Peelgemeenten. Ook in weten schappelijke kringen erkende men de grote betekenis van de boeken. Schrijver Janssen werd hiervoor door koningin Beatrix in 2005 onderscheiden met de Zilve ren Anjer van het Prins Bernhard Cultuurfonds. Het uitgeven van dit soort boeken is een zeer kostbare zaak en de auteur heeft niet alleen heel veel tijd, maar ook heel veel geld in dit ideële project gestoken. Om uitgave van dit laatste deel te realiseren willen wij hem een handje helpen. Daartoe is opge richt de Vrienden van de Verleden Peel. Wie ook lid wil worden dient honderd euro over te maken en dan is men levenlang lid. Het vol ledige bedrag wordt aangewend om het boek Reizen door de Oude Peel deel 3 uit te kunnen geven. Men krijgt daar de volgen de punten van vriendschap voor terug: Men ontvangt direct na ver schijning het boek Reizen door de Oude Peel deel 3, gesigneerd door schrijver Janssen. Uw naam wordt achter in het boek vermeld als lid van de Vrienden van de Verleden Peel, die het mogelijk maakten het boek uit te geven. Men ont vangt een luxe opbergbox waarin alle drie uitgaven Reizen door de oude Peel kunnen worden opge borgen. Men wordt uitgenodigd voor de jaarlijkse bijeenkomst van de Vrienden van de Verleden Peel. De oprichters en huidige leden van Vrienden van de Verleden Peel staan er voor in dat de binnenko mende gelden voor de volle hon derd procent gebruikt worden voor de uitgave van zijn laatste boek over de Peel. Zij garande ren ook voornoemde vier vriend- schapspunten. De Stichting De Peelcompagnie die de sociaal-eco nomische belangen van het Peel- gebied bevorderen, onderschrijft het initiatief en beveelt het van harte aan. Op maandag 23 april vanaf 20.00 uur wordt in de Gou den Helm in Helenaveen de lezing, een visuele tocht door de 20e eeuw, gehouden. Belangstellenden kunnen dan kennismaken met de schrijver en initiatiefnemers van de Vrienden van de Verleden Peel. Zie ook www.peelverhalen.nl. De 49e Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van donderdag 7 tot en zondag 10 juni. De afstan den zijn 3, 5,10 en 15 kilometer per dag. Alle deelnemers ontvan gen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinnerings medaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Zondag 10 juni vanaf 12.45 uur doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Wie wil deel nemen met school of vereniging is van harte welkom op de infor matiebijeenkomst op maandag 16 april vanaf 20.00 uur in zaal Thielen in Venray. Meer informatie is verkrijgbaar bij mevrouw G. Fre- derix via tel. (0478)583765 of bij mevrouw D. Frederiks-Deijkers via tel.(0478)580572. e-mail: Kinderen vanaf zes jaar kunnen op woensdag 18 april vanaf 14.00 uur houten nestkastjes maken bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. De activiteit wordt bege leid door Peelgidsen van Staatsbos beheer. Opgave is noodzakelijk en kan bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven via tel. (0495)641497. Het is voorjaar en de vogels in de natuur gaan op zoek naar een geschikte plek voor het bouwen van hun nest. Hierbij zijn ze vaak ontzet tend vindingrijk en creatief. Er zijn nesten in allerlei soorten en maten en ze worden soms gebouwd op de vreemdste plekken. Tegen woordig wordt het voor vogels in stad of dorp echter steeds lastiger om een geschikte plek voor hun nest te vinden. Bomen en struiken verdwijnen vaak voor beton en natuurlijke nestruimte is minder voorhanden. We kunnen de vogels helpen door houten nestkastjes op te hangen. Een nestkast zorgt voor een veilige plek, beschut voor weer en wind en eventuele predatoren. Koolmeesjes en pim pelmeesjes maken vaak dankbaar gebruik van deze prefab woningen die worden opgehangen in de tuin of op het balkon. Er zijn verschil lende soorten nestkasten kant en klaar te koop. De nieuwste trend is de 'mussenflat' met ruimte voor drie broedparen en hun kroost. Het is ook leuk om zelf een nest kastje in elkaar te zetten. Vooral kinderen vinden het vaak heerlijk om er vrolijk op los te timmeren en zo met hun eigen handen een stevig broedkastje te maken. Op woensdagmiddag helpen de Peel gidsen van Staatsbosbeheer waar nodig. Na afloop wordt er een kijkje genomen in de nestkasten die hangen in het 'vogeltjesbos' in Nationaal Park De Groote Peel. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is de toegangspoort tot Nationaal Park De Groote Peel. Hier starten alle activiteiten. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en een rou tebeschrijving zie www.staatsbos- beheer.nl. Staatsbosbeheer houdt op zondag 15 april een vroege vogelexcursie in Nationaal Park De Groote Peel. De wan deling start om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats bij bezoe kerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. De excursie duurt onge veer twee uur. Na afloop is het bezoekerscen trum geopend. Deelnemende kin deren krijgen een zoekkaart vogels cadeau. Opgave vooraf is noodza kelijk bij het bezoekerscentrum via tel. (0495)641497. Nationaal park De Groote Peel is één van de vogelrijkste natuurgebieden van West-Europa. In het voorjaar broeden hier ongeveer 95 vogel soorten. Een aantal hiervan zijn bijzonder en kenmerkend voor dit waterrijke natuurgebied. Vanaf de vogelkijkhut kunnen de vogels op het water worden geobserveerd. De voorkomende soorten zijn onder andere: de geoorde fuut, de meerkoet, verschillende eenden soorten en natuurlijk de talrijke krijsende kokmeeuwen. Verderop in dit hoogveengebied kunnen zangvogels zoals de rietgors, de blauwborst, de roodborsttapuit en de sprinkhaanzanger gehoord en met een beetje geluk ook waarge nomen worden. Samen met de gid sen kan men luisteren en kijken naar vogels en zo de verschillende soorten leren herkennen. Een ver rekijker is bij deze excursie zeker aan te raden. Denk in regenach tige periodes aan goede schoenen of laarzen. De paden in De Groote Peel kunnen soms drassig zijn. Het bezoekerscentrum Mijl op Zeven is de toegangspoort tot Nationaal Park De Groote Peel. Hier starten alle activiteiten. In april zijn er in de wisseltentoonstelling van het bezoekerscentrum schilderijen met vogels van de Poolse schilder Janusz Stepniewski te bekijken. Het bezoekerscentrum is van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Voor meer informatie en een routebe schrijving zie www.staatsbosbe- heer.nl. Aan de lijst met bands die reeds bekendgemaakt zijn voor Jera on Air op donderdag 17 mei kunnen weer twee bands toegevoegd wor den. Het Helmondse The Crooks wist beslag te leggen op de winst van Fight For Fame 2007, waarmee men zich verzekerd weet van een plek op het Jera On Air-podium. In hetzelfde weekend werd er in de vorm van Pepper een nieu we buitenlandse topact gepresen teerd. Allereerst terug naar Fight For Fame. In totaal streden negen bands om te gaan fungeren als openingsact van Jera on Air 2007. The Crooks waren als eerste aan de beurt. Het scheen de vijfkop pige band echter niet te deren, aangezien ze een strakke set neer zetten en het publiek en de jury wisten te overtuigen van hun kunnen. Men wist zo'n indruk te maken op de drie man sterke jury, dat The Crooks uitgeroepen wer den tot winnaar. Met trots werd er naast The Crooks nog een band gepresenteerd door Stichting Jera on Air, Pepper, een topact uit de Amerikaanse staat Hawaï, is alweer de zesde band die de grote festivaltent op 17 mei in vervoe ring gaat brengen. Eerder werden al The Mad Caddies, Heideroosjes, Dog Eat Dog, Mark Foggo en The Crooks bekend gemaakt. Pepper toert door Europa als het voor programma van The Mad Caddies. In Amerika zijn de rollen echter omgedraaid, wat veel zegt over de enorme klasse en kundigheid van Pepper. De formatie brengt een unieke mix tussen Rock en Reg gae ten gehore. Pepper staat in 2007 vrijwel alleen in Amerika en Duitsland. Een unieke kans dus om deze band, met een fanschare van vele duizenden, eens live aan het werk te zien. Kaarten zijn te bestellen via www.jeraonair.nl. Met Pasen op pad Staatsbosbeheer houdt op zondag 8 april een thema- excursie over vogels, nesten en vogeleieren in Nationaal Park De Groote Peel. De excur sie start om 9.00 uur bij bezoe kerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. De activiteit duurt ongeveer 2,5 uur. Na afloop kunnen kinderen eieren zoeken en versieren met natuurlijke materialen. Opgave vooraf is noodzakelijk en kan bij het Mijl op Zeven via tel. (0495)641497. Nationaal Park De Groote Peel is een rijk vogelgebied en er broeden jaarlijks zo'n 95 vogelsoorten. Dit is te danken aan de afwisseling in het landschap en de rust en in het gebied. De Groote Peel is vooral van belang voor water- en moerasvogels en vogels van landschappelijk open gebieden zoals heide. Het Mussen- baangebied is een belangrijk wei- devogelgebied waar onder andere de Grutto broedt. Al die verschil lende soorten vogels bouwen nes ten op plekken waar hun voed sel te vinden is en waar ze zich veilig voelen. Hoe een nest eruit ziet, hangt onder ander af van de grootte van de vogel en hoe lang de jongen er moeten verblijven. Tijdens de excursie op zondag morgen tonen de Peelgidsen van Staatsbosbeer wat voor soort nes ten te vinden zijn en welke vogels er broeden. Een boeiende excur sie voor jong en oud. Na afloop is er een activiteit voor kinderen die hebben deelgenomen aan de excursie. Bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven zijn gekookte eieren verstopt die de kinderen gaan zoe ken. Met natuurlijke materialen en verf gemaakt van plantenextract worden de eieren daarna versierd. Ieder kind mag zijn eigen versier de eieren mee naar huis nemen. Bezoekerscentrum Mijl op Zeven is de toegangspoort tot Nationaal Park De Groote Peel. Hier starten alle activiteiten. In april zijn er in de wisseltentoonstelling van het bezoekerscentrum schilderijen met vogels van de Poolse schilder Janusz Stepniewski te bekijken. Het bezoekerscentrum is van dinsdag tot en met zondag en op paasmaandag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Voor meer informa tie en een routebeschrijving zie www. staatsbosbeheer, nl Zaterdag 21 april wordt er vanaf 20.00 uur een Sixties Night in De Witte Hoeve in Venray gehouden. Deze avond wordt dit jaar voor de 26e keer gehouden en voor de liefhebbers zijn dit altijd avonden waarbij men in gedachten terug gaat in de tijd, toen men nog jong was en fan van muziek uit de jaren '50, '60 en '70. De eerste band is The Rollin Cats, een R&B en instru mentale band die bestaat uit muzi kanten die al jaren bezig zijn met deze muziek. De leden speelden in een groot aantal bands, zoals The Tickets, Dakotas,Adventure en The Jaguars. Sologitarist Paul Selier mag tot de besten van Nederland gerekend worden. Het repertoire bestaat onder meer uit nummers van Elvis, Cliff Richard en Buddy Holly, maar ook uit instrumen taal nummers van The Shadows. De tweede band is Of Course. Of Course heeft zich sinds de oprich ting in 1987 ontwikkeld tot een van de betere all-round en golden oldies bands uit de Randstad. Ze beschikken over een avondvul lend repertoire van de diverse muziekstromingen, aangevuld met een mix van goede dansbare rock roll, sixties en seventies muziek. Naast de vele Shadows oldies en oude hits van Cliff Richard beho ren ook nummers van onder meer Chuck Berry, Jerry Lee Lewis en Elvis tot de favoriete nummers van het publiek. Ook de zogenaamde slowballads roepen bij veel men sen jeugdherinneringen op. Uit de zestiger jaren spelen ze een brede selectie met hits van onder andere Searchers, Stones en Creedence Clearwater Revival. Daarnaast spelen ze een groot aantal 'klassie kers' uit de zeventiger en tachtiger jaren van onder meer Status Quo, Roxy Music en James Brown. Of Coures heeft eveneens een goede naam opgebouwd bij het begelei den van live-optredens van Riem de Wolff, Rene Shuman, Shannah en Chuck Memphis. De band staat garant voor enkele uren swingen de muziek die welhaast eenieder De band Of Co urse. aanspreekt, zodat het boeken van deze band voor bijna elke gelegen heid aan te bevelen is. Tevens kan de band optreden in nette, uni forme kleding, aangepast aan de situatie. Of Course is ook geschikt voor thema-avonden als country en Goud van Oud. Zie ook www. of-course.nl.Artiest nummer drie is Ricky Lee. Deze zanger heeft al vaker in De Witte Hoeve opgetre den. Lee was ook als eens Sound- mixkampioen van Limburg met het liedje Unchained Melody. Het repertoire van Lee bestaat uit nummers van onder meer Andy Tielman, Jack Jersey, Roy Orbison en Elvis. Kaarten reserveren kan via tel. (0478)580624 of(0478)581626 of per e-mail l-linders@home.nl. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Sigaren v.h. Jans sen in Venray. De volgende Sixties- avond is op 29 december. Voorjaarsconcert Venrays Mannenkoor Kunst Cultuur redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Topact Pepper op festival Jera on Air Sixties Night in De Witte Hoeve

Peel en Maas | 2007 | | pagina 23