Gemeente Ven ray Meepraten over evenementenbeleid op 18 april Reconstructie Veltumse Kleffen Openbare bekendmakingen Collectes Reclamecampagne voor en door Venrayse jongeren Burgerforum provincie vraagt uw mening Uitslag trekking VIP-terminals Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden ter plaatse omgeleid Het gedeelte van de Veltumse Kleffen tussen de Westsingel en de Blauw ververstraat ondergaat een reconstructie. De werkzaamheden beginnen op dinsdag 10 april en gaan ongeveer acht weken duren. Het winkelcentrum Veltum zal steeds vanaf een zijde bereikbaar zijn. Dit wordt door borden aangegeven. Wat houden de werkzaamheden in? De rijbaan wordt versmald en krijgt verhoogde kruisingsvlakken. De snelheidslimiet gaat omlaag van 50 naar 30 kilometer per uur. Ook worden de parkeervakken opnieuw aangelegd. Het groen krijgt een opknapbeurt. Sommige bomen verdwijnen en nieuwe worden geplant. Ten slotte wordt de openbare verlichting aangepast. De straat is naar verwachting gedurende acht weken afgesloten voor het doorgaande verkeer tussen Weg in den Berg en de Westsingel. U wordt Hl' -f* Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Bouwplannen Aangevraagd Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Procedure vrijstelling art. 15 WRO en/of art. 50 lid 4, Woningwet Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Donderdag 5 april 2007 - Pagina 22 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 14 Crombach van de gemeente Venray. Als u een evenement organiseert, dit wilt gaan doen, of gewoon geïn teresseerd bent in het evenemen tenbeleid, bent u van harte welkom bij deze bijeenkomst. De afzonderlij ke organisatoren ontvangen hiervoor geen persoonlijke uitnodiging. Denk bijvoorbeeld aan een rap- battle, een filmdag, een sportevene ment of een festival. Dit wensgeld moet jongeren stimuleren zelf activi teiten te organiseren. Daardoor zal er 'meer te doen' zijn voor de jeugd. Veel jongeren in Venray vinden namelijk dat er nu nog te weinig voor hen wordt georganiseerd. De provincie Limburg nodigt al haar inwoners uit hun mening over actuele onderwerpen kenbaar te maken op het Bur gerforum, het digitale discussie platform van de provincie. De gemeente Venray werkt op dit moment aan de actualisering van haar evenementenbeleid. Ze wil daarbij graag de wensen en meningen van organisatoren van evenementen meenemen. Met het evenementenbeleid wil de gemeente de kwaliteit van evene menten in Venray bevorderen. Ook in uw wijk of dorp worden tal van activiteiten georganiseerd, zoals buurtfeestjes, muziekfestivals en sportevenementen. Wensen Bij het opstellen van het nieuwe evenementenbeleid wil de gemeente zo veel mogelijk wensen van de organisatoren van deze evenemen ten meenemen. Daarom is er op woensdag 18 april om 19.00 uur een bijeenkomst in het gemeentehuis. Tijdens deze bijeenkomst heeft u de gelegenheid om uw wensen over het evenementenbeleid kenbaar te maken aan Helmi Reen en Linda Op initiatief van de gemeente hebben elf Venrayse jongeren onder begeleiding van commu nicatiebureau Laverbe uit Nijmegen ideeën bedacht voor een reclamecampagne voor het wensgeld. De campagne moet ervoor zorgen dat de Venrayse jeugd weet dat het wensgeld bestaat en dat ze er ook gebruik van gaat maken. Laverbe werkt de ideeën van de elf jongeren nu verder uit. Binnenkort zal het bureau het campagneontwerp presenteren aan de jongeren en aan de gemeente. De campagne gaat in mei van start. Wensgeld Wensgeld houdt in dat jongeren tus sen 11 en 23 jaar die iets willen or ganiseren, van de gemeente Venray maximaal 2000 euro kunnen krijgen om dit daadwerkelijk te realiseren. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. - Bospad aan de Maasheseweg - Gedeeltelijke onttrekking aan het openbaar verkeer (ter hoogte van huisnummer 91a). U kunt de desbetreffende stukken van 6 april 2007 tot en met 17 mei 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwaanvragen - Rozendaal 2 - vergroten van een varkensstal (nr. ba070133) - Mgr. Nolensstraat 2 - vergroten van de woning (nr. ba070134) - St. Antoniusveldweg 33 - vergroten van de zolderkamer (nr. ba070135) - Foxtrotstraat 16 - bouwen van een serre en het vergroten van de woning (nr. ba070136) - hoek Acaciastraat/Plataanstraat - plaatsen van panelen/reclamezuilen (nr. ba070137) - St. Servatiusweg 70 - vergroten van de woning (nr. ba070138) - Pater Tulpstraat 25 - vergroten van de woning (nr. ba070139) - Beekweg 94 - bouwen berging/voeropslag (nr. ba070140) - Van Berlostraat ongenummerd - bouwen woning met garage (nr. ba070141) - Eifellaan 12 - wijzigen pui garage en bouw carport (nr. ba070142). Sloopaanvragen - Veltumse Kleffen 48 - 62 - sloop winkelcentrum (nr. slp070027). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Bergkwartier 25 - vergroten van de woning (nr. ba070125) - Ysselsteynseweg 37 - verbouwen van de woning (nr. ba060609) - Heuvelstraat 8 - bouwen van een wintertuin (nr. ba070106) - De Boog 14 - vergroten van de woning (nr. ba070132) - Roffert 3 - bouwen van een bedrijfswoning (nr. ba070092). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 april 2007 t/m 17 mei 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Kleindorp 35 - vergroten van de woning (nr. ba070119). U kunt de betreffende stukken van 6 april 2007 t/m 19 april 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Wilhelminastraat 28 - vervangen deur met kozijnen (nr. ba070099, verzenddatum 29/03) - Stationsweg 46 - restauratie en renovatie van de kapel en de keuken (nr. ba060432, verzenddatum 27/03) - Eindstraat 8 - veranderen van de vluchttrap (nr. ba060500, verzenddatum 28/03) - Energieweg 22 - spatwand langs de wasstraat (nr. 28/03, verzenddatum 28/03). Sloopvergunningen - Stationsweg 46 - sloopwerkzaamheden t.b.v. de renovatie van gebouw A (nr. slp060067, verzenddatum 27/03). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Houbenweg 1 - bouwen van een woning, garage en berging (nr. ba060552). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven Wm - Plataanstraat 31 te Venray - Praxis DHZC b.v., Eekholt 54 te Diemen in verband met het oprichten van een bouwmarkt - Plataanstraat 35 te Venray - Leen Bakker, Postbus 43 te Raamsdonksveer in verband met het oprichten van een woonwarenhuis. Besluit opslag- en transportbedrijven Wm - Peelweg 12 te Ysselsteyn - Maessen Grondverzet BV, Metaalweg 5 te Venray in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit. Besluit voorzieningen en installaties Wm - Ripseweg 12 te Vredepeel - dhr. M.H.M. Hermens, Ripseweg 12 te Vredepeel in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit. - Pastoor Jacobspeel 2 te Ysselsteyn - dhr. J.F.O. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 2 te Vredepeel in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit. Besluit landbouw Wm - Puttenweg 117 te Ysselsteyn - Mts. Geurts-van Herpen in verband met uitbreiden/ wijzigen van de melkrundveehouderij. Besluit tandartsenpraktijken Wm - Tuinstraat 9 te Venray - Olivier Gorter BV, Tuinstraat 9 te Venray in verband met oprichten van een tandartsenpraktijk. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 6 april 2007 t/m 19 april 2007 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Metaalweg 8 te Venray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Interchemie Werken 'De Adelaar' BV, Metaalweg 8 te Venray voor een inrichting bestemd voor de productie en het verhandelen van farmaceutische diergeneesmiddelen - Timmermannsweg 120 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.P.N. Pijnenborg, Timmermansweg 120 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking is t.b.v de locatie Ommezwanksedijk 20 te Deurne (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 6 april 2007 t/m 17 mei 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Hoenderstraat 95b te Venray - een revisievergunning te verlenen aan Zalv BV, Hoenderstraat 95b te Venray voor een ziekenhuisapotheek en farmaceutisch laboratorium. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 6 april 2007 t/m 17 mei 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 5 april 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray De provincie Limburg wil zich graag een goed beeld vormen van de mening van Limburgers over diverse actuele onderwerpen. Daartoe heeft ze het Burgerforum in het leven geroepen. Het Burgerforum is een platform op internet, waar iedereen kan meediscussiëren over belang rijke thema's en reageren op prik kelende stellingen. Inloggen kan op de website van de provincie onder www.limburg.nl/burgerforum. Als u wilt meepraten, moet u zich (een malig) registreren. Ideeënbus In het Burgerforum komen actuele onderwerpen aan bod. Zo konden burgers in de weken na de Provin ciale Statenverkiezingen van begin maart meepraten over de vraag, welke onderwerpen volgens hen meegenomen moesten worden in de coalitieonderhandelingen. Nieuw aan het Burgerforum is de Ideeënbus. Daar kunnen burgers ideeën kwijt over wat zij belangrijk vinden voor Limburg. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 3 april gevallen op lotnum mer 2003750 bij VIP Ysselsteyn (COOP). De bon kan worden inge wisseld bij deze COOP. Op vertoon van het winnende lot kan de win naar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levensmiddelenbon van 50 euro verloot en lx per maand 1 minuut gratis winkelen. 8 april - Veldtoertocht S.W.W.W. 9 april - Autospeedway circuit de Peel 8 t/m 14 april - Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG) Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 22