f Het was echt af f Spetterend feest van OoitVenray met Jan Smit 1 Koester uw monument Flessenactie Doe Maar geslaagd Gouverneur bekijkt haven ff ff Honderdachtentwintigste jaargang - week 14 - donderdag 5 april 2007 Popkoor Venrode zet jubileum glans bij "Dit was echt kicken." Dani elle Jeuken, een van de 45 zan geressen van Popkoor Venro de, gaat vrijdagavond helemaal uit haar dak. Voor een enthou siast publiek heeft het Ven- rayse koor zojuist de musical Jesus Christ Superstar op de planken van Schouwburg Ven- ray opgevoerd. Jeuken is nau welijks af te stoppen achter de coulissen van de schouwburg "Het was echt af." En daarmee sloeg de zangeres van Popkoor Venrode de spijker op zijn kop. Om het 50-jarig jubileum glans bij te zetten, koos het Ven- rayse koor er enkele jaren geleden voor om een musical op te voeren. Geen receptie met handjes schud den, geen verdere poespas, maar een jubileumvoorstelling door de eigen leden. En niet de eerste beste, want Jesus Christ Superstar van Andrew Lloyd Webber is een klassieker onder de musicals. "Als koor hebben we samen besloten om het jubileum muzikaal te vie ren", legt voorzitter Dora Garson uit, "De keuze viel daarbij op de musical Jesus Christ Superstar, want dat is muziek van alle tijden. En bovendien goed te arrangeren naar vrouwenstemmen." Ruim drie jaar geleden begon Venrode met repeteren. Zonder de koor leden extra druk op te leggen, werd er rustig toegewerkt naar de climax, de vier voorstellingen in Schouwburg Venray. "We zijn heel ontspannen naar de voor stellingen toegegroeid. Gewoon een keer per week repeteren. Het enige extra was een hele repetitie dag.Vandaar ook dat we meer dan drie jaar met de voorbereiding zijn bezig geweest", aldus Garson. "Als het dan uiteindelijk zo ver is, ben je blij dat je het podium op kunt. We waren er ook echt klaar voor." Om de voorstelling extra cachet te geven, werden er twee mannenstemmen ingeschakeld om de rollen van Jezus en Judas voor hun rekening te nemen. Ven- raynaar RikAlofs kreeg na audities de rol van Jezus toebedeeld. Alofs begon al op 10-jarige leeftijd met zingen bij de zangers van St. Frans. Hij stond daarna onder andere op de planken met Herman van Veen, John Kraaykamp sr. en Paul van Vliet. Ook was hij te zien en te horen in de dinnershows in Schouwburg Venray en nu ver zorgt hij optredens met Theater op Bezoek, een theatergezelschap van acht getalenteerde mensen die shows verzorgen in onder andere Hotel Asteria in Venray. Alofs was ontzettend blij dat hij in de musical mocht acteren. "Ik heb Jesus Christ Superstar vijf jaar geleden in de schouwburg gezien. Ik miste bij de rol van Jezus toen op een gegeven moment de hoge tonen, die echte uithaal bij een van de nummers. Ik heb er altijd van gedroomd om juist die uithaal wel een keer in deze musical te kunnen brengen." En wat genoot het publiek vrijdagavond. Alofs vormde samen met Joep Hoebers, die de rol van Judas voor zijn reke ning nam, een perfect duo. Alofs, ingetogen, beheerst spelend, met een dijk van een stem. De rol van Jezus lijkt hem op het lijf geschre ven. Het contrast is Hoebers. Vol emotie, extravert en met een geweldige expressie. En dito stem. "De musical inspireert me enorm. Het waren bovendien prachtige arrangementen. Snel, rustig, met goed afwisselingen", aldus de 28- jarige Venrayse zanger. Alofs stak zijn waardering voor de dames van het popkoor niet onder stoe len of banken. "Bij de eerste ken nismaking kreeg ik al kippenvel toen ik de dames hoorde zingen. Zo'n hoog niveau had ik absoluut niet verwacht. De voorbereiding van meer dan drie jaar heeft echt z'n vruchten afgeworpen. Het was fantastisch. De ontlading na afloop, de emotie, was heel, heel groot." EMOTIES Ook dirigent Max Smeets genoot na afloop van de voor stelling met volle teugen. In een van de kleedkamers achter de schermen gaf ook hij een enorme pluim aan de 45 koorleden. "Ze hebben het geweldig gedaan. We hebben de afgelopen drie jaar kei hard gewerkt aan de musical. En dan kun je trots zijn op het resul taat. Het ging op alle gebieden geweldig. Zangtechnisch was het nagenoeg perfect en ook het kijk- gedeelte zat er goed in. De dames hebben alle opdrachten gedisci plineerd uitgevoerd. Beter dan ik in mijn stoutste dromen had ver wacht." Smeets is een perfectio nist, voor hem is het dirigeren van Popkoor Venrode echt hobby. Hij werkte met vele grote namen in prachtige musicals als Rembrandt, West Side Story, My Fair Lady en Miss Saigon. De zestien arrange menten voor Jesus Christ Super star gaf hij een eigentijds jasje. "Het eigenlijke verhaal is bewust uit die tijd weggehaald. Geen soepjurken en sandalen, maar vro lijke, kleurrijke kleding die aan het einde plaats maakt voor zwarte. Er is ook bewust gekozen om de nummers met elkaar te verbinden door een dagboek, dat door een van de koorleden (Sanne Brug- gink, red.) is geschreven." Smeets is geen moment bang geweest dat de musical niet bij het publiek zou aanslaan. "De groep was er helemaal klaar voor. Het 'kunstje' was af en dan is het alleen een kwestie van een goede show neerzetten. We hebben er allemaal in een gezonde spanning naar toe geleefd. Iedereen wist wat ie kon." De voorstelling wordt vrijdag avond dan ook beloond door een bijzonder enthousiast publiek, dat hartstochtelijk meeleeft in het levensverhaal van Jezus Christus. Na afloop valt de koorleden, de beide solisten Rik en Joep en het begeleidende combo, een ovati oneel applaus ten deel. Minuten lang wordt er staande geklapt in een afgeladen schouwburg .Achter de coulissen is de ontlading dan ook enorm. De champagnefles sen worden ontkurkt, de glazen gevuld. De koorleden vallen elkaar in de armen. Bij een enkeling zijn de ogen vochtig. De emoties zijn voelbaar. "We zijn niet voor niets zo lang bezig geweest", aldus ccn opgeluchte en opgewonden Danielle Jeuken. "Bloed, zweet en tranen heeft het ons gekost. Maar het is allemaal de moeite waard geweest. Het klopte allemaal, het was echt af. Meer dan we hadden verwacht. En gehoopt. Kicken, echt kicken." Het glas wordt opnieuw gehe ven, een toost uitgebracht. De mis sie is volbracht. Popkoor Venrode maakt zich klaar om triomfantelijk te worden onthaald in de foyer van de schouwburg. 'Jesus Christ Superstar', enkele koorleden zet ten nog een keer voorzichtig het musicalnummer in. De andere volgen"Jesus Christ Super star' Venrode zingt musical in Grote Kerk Na vier uitverkochte en suc cesvolle voorstellingen van de musical Jesus Christ Superstar in Schouwburg Venray, zingt popkoor Venrode onder leiding van Max Smeets delen uit deze musical op tweede paasdag vanaf 11.00 uur in de Grote Kerk in Venray. Oud-leden en vrienden van Venrode zij welkom om te komen luisteren. Venrode viert dit jaar het vijftigjarige jubileum en heeft diverse activiteiten op het programma staan, waaronder diverse optredens in het land en een koorreis naar Barcelona in september. Merselo 2 houdt op zaterdag 12 mei in navolging van het alom geroemde feest in 2006 wederom een uniek feest. Het begon alle maal een aantal jaren geleden toen een voetbalteam van vrien den van SV Venray overstapte naar SV Merselo. In eerste instantie ging het team als Merselo 4 door het leven en werd het in het eerst volledige seizoen op een punt na geen kam pioen. Het jaar erop was het wel raak en werd het team met grote overmacht kampioen. Het huwe lijk bleek SV Merselo en het vrien denteam goed te bevallen en, zoals het in vaktermen genoemd wordt, de derde helften waren niet van de lucht. Vanaf dit seizoen gaan de mannen in een klasse hoger als Merselo 2 door het leven. Een van de spelers kwam op het idee om een website te maken ter ere van dit 'dreamteam' en de groep verzon de naam www.ooitvenray. nl. De site wordt druk bezocht en het idee ontstond om sponsoren te werven die met hun logo op de site kwamen te staan. Het resultaat mag er zijn, meer dan honderd sponsoren staan inmiddels op de site die verder nieuws over het team, hilarische foto's en filmpjes van wedstrijden, klassementen en standen en interessante links en wetenswaardigheden bevat. Doel van het team is om alle spelers van Merselo 2, aanhang, suppor ters, sponsoren, leden en bestuur van SV Merselo jaarlijks te laten genieten van dit succes en het einde van het seizoen af te slui ten met een groot feest. De dag van 12 mei begint om 13-30 uur op Sportpark de Vloet in Merselo met een voetbalwedstrijd tegen een tegenstander met een aantal ex-profvoetballers in de gelede ren. Na de wedstrijd wordt er geborreld en verzorgt Ger Janssen een optreden. Kinderen kunnen zich ondertussen vermaken op het springkussen. Het avondpro gramma voor genodigden begint om 20.00 uur in de Witte Hoeve in Venray. Geert Pelzer, dj Toon en de enige echte Jan Smit maken hun opwachting. Daarnaast gaat er nog een verrassingsartiest van formaat optreden. Henri van Hel mond presenteert de avond. Er is een loterij waar schitterende prijzen mee te verdienen zijn en waarvan de opbrengst aan een goed doel wordt geschonken. Meer informatie en het complete feestprogramma zijn te vinden op www.ooitvenray.nl. Hagelkruis, hoek Westsingel- Hagelweg in Venray. Het kruis stond vroeger op de splitsing Hoenderstraat-Hagelweg ter hoogte van het huidige St. Ceci- liapad. Volgens overlevering zou mevrouw Smits-Lemmen uit Mer selo op weg naar huis op die plek hebben uitgerust. Zij was een ver woede danseres en had zich zo vermoeid, dat zij ziek geworden was en door een beroerte getrof fen werd. De familie stichtte op deze plek een kruis voor haar zie lenrust. In werkelijkheid wordt dit hagelkruis voor het eerst vermeld in het Venrayse schepenbankar- chief in 1588! In het begin van de jaren zestig moest dit kruis plaats maken voor de aanleg van de Westsingel. Het corpus kreeg een plek tegen de achterkant van het bejaardenhuis, uiteindelijk in de kapel van het Schuttersveld. Wegenbouwbedrijf Vissers bood bij de oplevering van de West singel een nieuw corpus aan, gemaakt door Gussen Wie uit Leu nen. Er werd echter geen nieuw kruis opgericht. De Stichting Krui sen en Kapellen ging aan de slag, maakte bouwplannen, en aanne mersbedrijf Oudenhoven plaatste een nieuw kruis met knielbank in de hoek Hagelweg-Westsingel.Van het corpus werd een betonnen afgietsel gemaakt door de stich ting. Het corpus werd gewijd door deken Theunissen en op Goede Vrijdag 20 april 1982 is het beeld op het kruishout gehangen. Reacties naar SVM, p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray, email ven- raymonumentaal@kpnplanet.nl. - 3C De jubilerende jeugdvereniging Doe Maar, voor jongens en meisjes van 6 tot en met 13 jaar, heeft afge lopen weekend in Meerlo weer de jaarlijkse flessenactie gehouden. De kinderen en leidsters van de vereniging haalden huis aan huis lege flessen op. In totaal werden meer dan duizend flessen inge zameld die begin deze week bij de supermarkt van Jan Linders in Tienray werden ingeleverd. Vol gens Marleen Voesten van Doe Maar levert de actie jaarlijks tus sen de 250 en 300 euro op. "Een mooi bedrag voor onze vereni ging", aldus Marleen Voesten. De kinderen vinden de flessenactie elk jaar weer en leuke happening. Met bolderwagens trokken de jon gens en meisjes erop uit zoals op de foto Fieke Jacobs, Femke Coen- ders en Marleen Thijssen. Doe Maar bestaat dit jaar veer tig jaar. Het jubileum wordt op bescheiden wijze gevierd in het weekend van 14 april in de Blokhut in Venray waar de kinde ren enkele dagen verblijven. De FiekeFemke en Marleen tij dens de flessenactie van Doe Maar. wekelijks bijeenkomsten van de 38 leden in drie groepen vinden plaats in de jeugd- en sportaccom modatie Bergsbos te Meerlo. De activiteiten bestaan onder andere uit spel, sport en creativiteit. De meeste kinderen verlaten na hun dertiende jaar de vereniging en de leden die aanblijven tot vijftien jaar worden daarna meestal leid ster. Gouverneur Leon Frissen (foto rechts) van de provincie Limburg bracht vrijdag een bezoek aan Meerlo-Wanssum. Hij had eerst een gesprek met het college van B en W over onder meer de ontwik keling van de haven, het Leefplein in Meerlo en de dorpsomgevings programma's.Vervolgens ging hij in gesprek met de leden van de gemeenteraad over de toekomst van de gemeente. Een eerder gepland bezoek van Frissen, eind 2006, ging niet door vanwege ziekte van de gouverneur. EL EN MAAS

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19