Wout en Norbert Poels koersen met toppers Meerjarenplan Zandmaas II vastgesteld Mantelzorg centraal Rioolrenovatie van start Truus Knoops in het zonnetje Frisbeegolf bij 't Brugeind Kinderwinkel met bed breakfast Groeten uit Tienray Subsidie voor BES Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 13 De gebroeders Norbert (23) en Wout (19) Poels uit Blitters- wijck stonden zondag samen met de 'grote' wielerprofs aan de start van de Brabantse Pijl. Deze Belgische wielerklassie ker over een afstand van 192 kilometer is ieder jaar weer een spektakel. Voor de gebroe ders Poels was dit de eerste wedstrijd waaraan zij samen deelnamen. De twee fietsten tussen professionals als Oscar Freire, Nederlands kampioen Michael Boogerd en wereld kampioen Paoli Bettini. Vorig jaar reed Norbert al een zeer sterke Brabantse Pijl door lang in de kopgroep mee te rijden. En zondag tijdens fietsten de twee mannen uit Meerlo-Wanssum tot veertig kilometer voor de meet met de besten mee. "Ik heb lange tijd achter en naast Freire, de uit eindelijke winnaar, gekoerst en ook bij Bettini. Die stapte al vroeg af", genoot Wout na afloop. De zware koers was net een of twee tandjes te zwaar voor de twee sporters uit Blitterswijck. Vooral de vijf plaatselijke rondes van 16,6 kilometer met daarin twee venij nige klimmetjes vroegen hun tol. Wout stapte het eerste af nadat hij de eerste twee rondjes goed mee- kon, en Norbert zette de fiets een ronde verder naast de kant. Maar de mannen kijken tevreden terug en blikken alweer vooruit op de zware Limburgse koers op zater dag 7 april: de Hel van het Mergel land. De naam zegt al genoeg. Norbert en Wout hebben al enkele wedstrijden gereden in het nieuwe seizoen. Aan wedstrijd ritme zal het niet liggen komende zondag. Bij de grotere wedstrijden schuilt volgens het duo het groot se gevaar in het deelnemersveld. Grote ploegen zoals Rabobank, Quickstep, CSC enT-Mobile zijn er met hun sterkste bezetting. Nor bert heeft afgelopen winter zijn HBO studie aan de Johan Cruyff University afgerond en kan zich nu volledig richten op zijn wie- Iercarrière. Norbert: "Ik heb de afgelopen winter een zeer goede basis gelegd en ruim twee keer zoveel getraind als vorig jaar. Nu ik speciaal voor het wielrennen in Maastricht ben neergestreken, kan ik ook op heuvelachtig ter rein trainen in Zuid-Limburg, maar ook in de Voerstreek en de Arden- Op zondag 15 april wordt de nieuwe Tienrayse informatie folder gepresenteerd. Vooraf gaand aan de presentatie vindt er een ontdekkingstocht door Tienray plaats. Belangstellen den worden tijdens deze tocht in de gelegenheid gesteld om op een leuke en actieve manier met diverse instellingen en verenigingen in het dorp ken nis te maken. Instellingen De stichting BES ontvangt een waarderingssubsidie van 2000 euro van de gemeente Meerlo-Wanssum. Dat heeft het college van B en W onlangs besloten. De stichting is in 2005 opgericht om mensen met een functiebeperking te ondersteunen door voor deze doelgroep sport-, spel- en bewegingsactiviteiten te organiseren. Bij de 'gehandi captensportvereniging' zijn momenteel drie groepen actief. BES houdt een sportactiviteit voor jeugdigen (circa twaalf deelnemers) en oudere mensen met een functiebeperking (zes deelnemers). Ook is er een rol stoeldansgroep, die bestaat uit zes rolstoelgebruikers en zes 'staande' partners. De sportgroepen worden begeleid door een fysiotherapeut en een ClOS-stagiaire. Stichting BES werkt voor mensen met een func tiebeperking in de gemeente Meerlo - Wanssum, Horst aan de Maas, Sevenum en nabijgelegen gemeenten. BES wordt gesubsidieerd door deze drie, de zogenoemde Sport-3-gemeenten. nen. Trainingen van 5 a 6 uur waren geen uitzondering." Wout is dit jaar gestart aan de opleiding communicatie en marketing op het Johan Cruijff College MBO in Nijmegen. "Dit is een school voor topsporters en hierdoor heb ik deze winter een bredere basis voor het seizoen kunnen leggen. Ik heb meer en langere duurtrai- ningen gehad en daardoor is mijn basis veel breder. Ook ben ik nog een week naar Spanje geweest om te trainen", aldus Wout. Voor Norbert is het een belang rijk jaar. Hij wil zich de komende maanden in de kijker rijden om volgend jaar een profcontract te bemachtigen. Wedstrijden als de Brabantse Pijl en de Hel van het Mergelland op 7 april zijn hiervoor dan ook ideale gelegenheden. Nor bert: "Ik ben heel erg gemotiveerd en wil er het maximale uithalen. De laatste weken is de conditie goed geweest, al heeft dit nog niet tot de uitslagen geleid die ik voor ogen had. Twee weken gele den ben ik nog wel ziek geweest, dit merkte ik ook de wedstrijden daarna." De komende weken zal Nor openen de deuren en geven inzicht in hun dienstbaarheid voor de inwoners. Verenigin gen presenteren zich en leve ren zelf een actieve bijdrage aan de diverse tussenstops. Aan het eind van de ontdek kingstocht wordt op ludieke wijze de informatiefolder voor Tienray gepresenteerd. Een werkgroep van de dorpsraad Tienray heeft meer dan een jaar gewerkt aan een fol der die enerzijds een mooie en overzichtelijke samenvatting geeft van dat wat Tienray te bieden heeft, en anderzijds vooral ook een welkomstfolder is voor alle (toekomstige) nieuwe inwoners van het dorp om kennis te maken met 'het leven in Tienray'. De fol der en wandeling zijn in actieve samenwerking met instellingen en verenigingen ontwikkeld. Daar naast komen de natuur, historie en praktische wetenswaardigheden aan bod. Men kan zich inschrijven voor de ontdekkingstocht, die voor het gehele gezin is, tussen 11.30 en 12.15 uur in Dienstencentrum Zonnehof tegen een bescheiden bijdrage van 2,50 euro (kinderen tot 12 jaar gratis). De ontdekkings tocht is circa 3 km lang en duurt ongeveer twee uur. Eindpunt van de wandeling is hotel St. Joseph, waar om ongeveer 15-30 uur de informatiefolder Tienray wordt gepresenteerd en het eerste exemplaar officieel wordt uitge reikt aan burgemeester Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum. Norbert en Wout Poels uit Blit terswijck voor de start van de Waalse Pijl, bert verschillende eendaagswed- strijden rijden. 25 april doen de gebroeders Poels beiden mee aan de Extremadura in Spanje. Na deze wedstrijd zal Norbert zich gaan concentreren op Olympia's Tour, de Ronde van Nederland voor amateurs en het Nederlands kam pioenschap, dat dit jaar wederom in Maastricht wordt gehouden. Wout Poels, de jongste van de twee renners, is dit jaar superge- motiveerd om goede uitslagen te rijden. "Aan het einde van vorig seizoen merkte ik dat ik een stuk sterker ben geworden en een goede rol in de finale kan spelen. Ook wil ik graag scoren in de etappekoersen waar flink geklom men moet worden. Maar ook in grote wedstrijden als de Brabant se Pijl wil ik mij goed van voren laten zien. Maar ook het NK is erg belangrijk voor mij. Het parcours in Maastricht ligt mij erg goed en daarom wil ik daar ook gaan sco ren! Maar nu eerst het komend weekend: de Hel van het Mergel land!" Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wil in principe meewerken aan het plaatsen van maxi maal vijf woonunits voor de huisvesting van buitenlandse werknemers aan de Vosseven in Wanssum. In totaal mogen daar twintig (eigen) werkne mers van de maatschap Ver- steegen verblijven. Omdat het huidige bestem mingsplan de plaatsing en bewo ning van de units niet toestaat, moet er een vrijstellingsprocedure worden gestart. Het plan voldoet volgens burgemeester en wethou ders aan het met betrekking tot de huisvesting van buitenlandse werknemers geldend beleid. Dit beleid bepaalt dat een agrarisch bedrijf, mits het past in het land schap, maximaal vijf woonunits mag plaatsen voor werknemers die bij de agrarische ondernemer in dienst zijn. Daarnaast dient te worden voldaan aan een aantal veiligheidseisen en dienen de hygiënische omstandigheden uiteraard zijn gewaarborgd. De provincie Limburg heeft een tijd terug de mogelijkheden om buitenlandse werknemers te huisvesten, verruimd. Deze verrui ming heeft met name betrekking op het toelaten van buitenlandse werknemers op (mini)campings. De politiek in de gemeente Meer lo-Wanssum moet zich nog buigen over de vraag of het wenselijk is dat er grote groepen buitenland se werknemers in de gemeente worden gehuisvest. Volgens het college zullen de conclusies die daaruit worden getrokken voor de aanvraag van Versteegen geen gevolgen hebben, omdat het in Wanssum gaat om een kleinscha lige vorm van huisvesting. Wat gebeurt er als U niet adverteert De provincie heeft voor de overige projecten in het Zand- maasgebied in het Meerjarenplan Zandmaas II definitief vastgesteld. Dit plan behelst een gebiedsge richte visie om met hulp van de zogenaamde Veermangelden voor 35 miljoen euro projecten in de Zandmaas te realiseren. Hierbij komen natuurontwikkeling, vei ligheid bij hoogwater, wonen, werken en recreatie aan bod. Medefinanciering vanuit de regio is hierbij een voorwaarde. Bij uit voering van de diverse projecten zal uiteindelijk 460 hectare nieu we natuur als rijksecologische hoofdstructuurgebied zijn gereali seerd.De hoogwatergeul Lomm is momenteel in uitvoering. De hui dige grondverzetwerkzaamheden naderen het punt, dat binnenkort de zandzuiger in het project aan de slag kan gaan. Voor het project Maaspark Well wordt momenteel door initiatiefnemers een zogehe ten milieueffectrapportage (MER) opgesteld. Ditzelfde geldt voor het realiseren van een zandver- werkingsinstallatie bij Raaieinde in de gemeente Horst. Het con ceptplan is in januari 2007 aan de regiopartners voorgelegd. Dit zijn gemeenten, waterschappen, natuurbeheerders en de rivierbe heerder Rijkswaterstaat, alsmede de regionale delfstoffenwinners. Vervolgens is door Gedeputeerde Staten advies gevraagd van de Sta tencommissie voor Verkeer, Water staat en Milieu. Gedeputeerde Staten richten vooral hun vizier op de navolgende projecten: de nevengeulen Baarlo,Afferden en Stadsweide Roermond, de hoog watergeulen Raayweide Venlo en Venlo-Velden, de reactivering van de Oude Maasarm Ooij en-Wans sum. Realisering van deze projec ten is voorzien in de periode 2007 tot 2015. Per project zal een stuur groep worden samengesteld. Op het moment dat projecten de komende jaren daadwerkelijk in beeld komen, zullen omwo nenden in de vorm van informa tieavonden op de hoogte worden gesteld. De maandelijkse bijeenkomst van de belangen- en contact groepen voor mantelzorg in de gemeente Meerlo-Wanssum vindt plaats op dinsdag 10 april van 10.00-11.30 uur in de sociëteit van de KBO te Meerlo. Inmiddels wordt de volgende bijeenkomst voorbereid met als thema het persoonsgebonden budget. Deze bijeenkomsten worden op maan dagavond 9 mei in Sevenum en dinsdagmorgen 10 mei in Bergen gehouden. De Dag van de Mantel zorg is niet alleen een verwendag voor mantelzorgers. Ook wordt tijdens de dag aandacht gevraagd voor de positie en taakbelasting van mantelzorgers. Elk jaar is er speciale aandacht voor een spe cifieke groep mantelzorgers. In 2007 staat de werkende mantel- zorger centraal. Daarom wil het Steunpunt Mantelzorg graag in contact komen met mantelzorgers die werk en zorg (moeten) combi neren en die een bijdrage willen leveren aan de inventarisatie van de omstandigheden waarin zij dat moeten doen. Deze inventarisatie zal gebruikt worden om beleids makers en werkgevers handvat ten te geven bij het ontwikkelen van beleid en treffen van voorzie ningen die combinatie van werk en mantelzorg minder belastend maken. Steunpunt Mantelzorg Horst, Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst. Bereikbaar tijdens kantooruren, behalve op vrijdagmiddag, tele foonnummer 077-3978500, e-mail: r.vaneijk@synthese.nl, website: www.synthese.nl. In 2006 is het riool in de gemeente Meerlo-Wanssum gereinigd en geïnspecteerd. Op enkele plaatsen in het hoofd rioolstelsel bleken leidingde- len aangetast en/of lek te zijn. Daarom heeft de gemeente Van der Velden Rioleringsbe- heer Nijmegen B.V. opdracht gegeven om het riool, waar nodig, te renoveren. Dankzij speciale technieken is het niet nodig de weg open te breken en/of te graven en is het hoofdriool in een straat in prin cipe in één werkdag vernieuwd. Vanaf 10 april tot half mei worden de werkzaamheden, in fasen, uit gevoerd. Allereerst wordt de rio lering schoongemaakt door een zogenaamde robotfrees die ook alle obstakels, zoals ingegroeide wortels en dergelijke, verwijdert. Tijdens deze voorbereidende werkzaamheden kunnen de inwo ners de riolering gewoon blijven gebruiken. Enkele dagen voor de daadwerkelijke renovatie ontvan gen de inwoners een brief waarin staat wanneer de hoofdriolering in hun straat aan de beurt is en wordt er om hun medewerking gevraagd. Op de dag van de uit voering is het namelijk nodig dat het lozen van afvalwater tot een minimum wordt beperkt: dus géén vaatwasser en/of wasmachine laten draaien. Ook is het belang rijk dat alle putten in de weg goed bereikbaar zijn. De gemeente vraagt de inwo ners ook om hun auto zo te par keren dat de renovatiewagens tot bij de putten kunnen komen. Omstreeks 7.30 uur wordt begon nen met het schoonspuiten van de riolering. De hoofdleidingen worden dan dichtgezet. Vanaf dat moment kunnen de inwoners dus géén rioolwater meer lozen! Zand, vet en dergelijke, dat in de leiding zit, wordt van de buiswand afge- spoten, opgezogen en afgevoerd. Daarna wordt de nieuwe buis, 'de liner'ingevoerd. Deze bestaat uit een glasvezelweefsel dat geïm pregneerd is met een hars, wat binnenin de oude leiding in enke le uren wordt uitgehard. Zo ont staat een nieuwe buis.Als de hele hoofdleiding klaar is, worden de huisaansluiting en de aansluitin gen van de putjes (kolken) in de straat weer open geboord door de robotfrees. Hierna kan het riool water weer gewoon weglopen naar het gemeentelijke riool. Aan het einde van de werkdag is het riool in uw straat weer als nieuw. Als u graag meer wilt weten, kunt u terecht bij Robert Kersten van de gemeente, tel: 69 92 70, of rechtstreeks bij de uitvoerende medewerkers van de firma Van der Velden Rioleringsbeheer. In dit artikel is de renovatie beknopt omschreven. Op de website www. vandervelden.com kunt u zien wat er nog allemaal bij komt kijken. Regiocoördinator Sonja Sellings zette onlangs Truus Knoops uit Tienray, voorzitter van het gehan dicaptenplatform in de gemeente Meerlo-Wanssum, tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Dien stencentrum Zonnehof in Tienray in het zonnetje. Het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum organiseert de collecte van Handicap.nl in vijf kerkdorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum. Truus Knoops had de organisatie van de collec te in Tienray in 2006 voor de twin tigste keer in handen, een mooie mijlpaal om haar te verrassen met een mooie bos bloemen en een welverdiende onderscheiding. Het Op de foto van links naar rechts: Josephien Lemmen- van Leendertjubilaris' Truus Knoops en Jack Gardeniers. platform is erg actief en zet zich belangeloos in voor de levensom standigheden van gehandicapten, ouderen en chronisch zieken. Er wordt onder meer aandacht besteed aan de uitvoering van de WMO en de toegankelijkheid van gebouwen. De heer Christians, ook een jubilaris, organiseert de collecte al meer dan vijftien jaar in Swolgen, mevrouw Kunen in Geijsteren, Josephien Lemmen- van Leendert in Broekhuizen en Broekhuizenvorst en Jack Garde niers in Blitterswijck. Bij 't Brugeind in Meerlo kun je vanaf 13 april frisbeegolf spelen. Frisbeegolf is een nieuw spel dat in Nederland pas sinds kort op de markt is. 't Brugeind is een van de eerste locaties in Nederland waar je dit spel kunt spelen. Je speelt in groepjes van maxi maal vijf personen tegen elkaar. Ieder team krijgt een frisbee mee en het is de bedoeling dat je een parcours in zo min mogelijk wor pen aflegt. De spelers in het team werpen om de beurt de frisbee richting target. Het team dat het verst van de target af licht, gooit weer als eerste. Het is een heerlijk ontspannen spel dat je speelt in de mooie omgeving van Meerlo. De prijs, 7,50 euro per persoon, is inclusief een frisbee die iedere deelnemer naar afloop mee naar huis krijgt Verder is het ook moge lijk om vanaf 13 april bij 't Brug eind te klootschieten. Er zijn twee routes: een van circa 1 uur en een van circa 2 uur. De kosten van het klootschieten zijn 5 euro per per soon, inclusief 1 consumptie Ook voor boerengolf kun je bij 't Brug eind terecht voor meer informatie Voor meer informatie, tel: 0478- 691283-A1 deze activiteiten zijn te combineren met een van de arran gementen Nieuwe bestemming oude noodkerk Swolgen Schoolstraat 8 is de naam en tevens het adres van een bijzonder initiatief van Danielle Coenders uit Swol gen. In de voormalige nood kerk van Swolgen start zij op 9 april met een eigen onderne ming. Daniëlle Coenders begint eigen lijk met twee nieuwe onderne mingen, want Schoolstraat 8 is een combinatie van een kinderwinkel en een bed breakfast in een voor Swolgen historisch pand. Het pand werd in 1842 gebouwd als school voor jongens en meisjes uit Tienray en Swolgen. Nadat tijdens de Tweede Wereldoorlog de kerk zwaar werd beschadigd, deed het pand dienst als noodkerk. Dani elle Coenders kocht het gebouw in 2006 om er iets nieuws in te beginnen. Bed breakfast ligt eigenlijk voor de hand, want Swol gen is een etappeplaats op de Pieterpadroute. Deze route wordt druk bewandeld en Swolgen is een rustig plaatsje om even bij te komen. De combinatie met een kinderwinkel ligt minder voor de hand, maar is een weloverwogen keuze. Het pand is namelijk altijd een ontmoetingsplek voor jong en oud geweest en dat blijft zo. In een kort tijdsbestek is School- straat 8, met steun van interieurad viseur Wilma Custers en webde signer Paul Wulms, omgebouwd tot een eigentijds winkelpand. De winkel opent 9 april de deuren en biedt een kleurrijke collectie kin derkleding, bedjes, beddengoed, speelgoed en diverse accessoires en cadeauartikelen. "De merken die wij hebben staan garant voor kwaliteit en exclusiviteit. Bij ons vind je niet meer van hetzelfde, maar meer dan je verwacht", aldus Daniëlle Coenders."En... wie wil overnachten in een ouderwetsen en gezellige romantische bedste de, kan altijd terecht in onze bed breakfast!" w||i Presentatie informatiefolder Woonunits voor buitenlandse werknemers Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 13