Horloges Maurice Lacroix bij Verlinden Juwelier Van Gemert Installatiegroep viert 40-jarig bestaan Nieuwe naam en nieuwe plek Moord op oud-Venraynaar opgelost Oostrums talent laat zich zien Oude raadzaal is in ere hersteld "Aanwinst voor Venray" PEEL EN MAAS Donderdag 29 maart 2007 - Pagina 9 Het Zwitserse horlogemerk Maurice Lacroix is een van de jongere horlogemerken in Zwitserland. Tot en met zaterdag 31 maart kunt u bij Verlinden Juwelier uitgebreid kennismaken met dit gere nommeerde merk. In 1961 is DESCO als assem- blagebedrijf voor private labels begonnen met de productie van horloges. Deze firma begon in 1975 met een eigen horlogemerk Maurice Lacroix en introduceer de het als merk in Oostenrijk. Spoedig volgden Spanje,Duitsland en Australië. Inds 1983 is Maurice Lacroix ook in Nederland verkrijg baar. De filosofie van Maurice Lacroix is "Tomorrow classics" wat vanaf het begin de leidraad is geweest voor alle ontwikkelingen. Zwitserse kwaliteit samen laten gaan met basic maar toch eigen tijdse vormgeving. Geen frivole gadgets maar een stabiel beleid met oog voor ontwikkelingen op langere periodes. Naast de assemblage van hor loges ontstond meer en meer behoefte aan zelfstandig ontwik kelde en gefabriceerde producten. In 1989 werd de meest geavan ceerde horlogekastenfabriek in de wereld door Maurice Lacroix geopend. In de 90 er jaren werd het merk Maurice Lacroix wereld wijd geïntroduceerd. De ontwikkeling van applica ties aan een basis horloge uur werk geeft de technische stand van zaken binnen het merk aan. De introductie van de Master piece double retrogarde in 2003 was voor het merk een regel rechte mijlpaal. En de stap naar een manifactuur uurwerk liet dan ook niet lang op zich wachten. De introductie in 2006 van het chro nograaf caliber ML106 was dan ook een logische stap om toe te treden tot de meest exclusieve club van horlogefabrikanten in Zwitserland. Met de huidige pro ductie van 150.000 horloges en 3700 verkooppunten heeft Mau rice Lacroix in slechts 40 jaar een wereldfaam verworven. Met de hernieuwde belangstel ling voor mechanische horloges heeft Maurice Lacroix een uitste kend uitgangspositie om zich ver der te ontwikkelen. Met de nieu we Masterpiece en Pontos series geeft dit merk twee visitekaartjes af. De Masterpiece series, in de prijsklasse boven de 2000 euro geeft met o.a. de retrogarde, de ontwikkelingen weer in de Haute Horlogerie, zonder dat daar extra ordinaire prijzen worden bere kend. De Pontos serie vanaf vanaf 700 euro is een mechanisch model dat qua uitstraling en techniek zeer aansprekend is. Tot en met zaterdag 31 maart staat Maurice Lacroix extra in de belangstelling. Diverse bijzondere modellen en een uitgebreide col lectie maken het voor de con sument interessant om zich in deze periode te laten informeren. Beslist U in deze periode tot de aankoop een Maurice Lacroix horloge dan maakt U kans op een prachtige winder van Orbita t.w.v. 765 euro. In deze winder kunt U uw mechanisch automatisch hor loge niet alleen prachtig opbergen maar het horloge zal hierin ook opgewonden worden. Komend weekeinde viert Van Gemert Installatiegroep het feit dat de gebroeders Van Gemert 40 jaar geleden start ten met het installatiebedrijf. Was het in de eerste jaren hoofdzakelijk aanleggen van elektra-installaties, anno 2007, is Van Gemert Installatiegroep een moderne onderneming met een totaaloplossing voor alle installatiewerkzaamheden. Het bedrijf staat onder leiding van Martijn van Gemert, zoon van een van de oprichters. De gebroeders Van Gemert startten in 1997 in Mill. Twee jaar later werd in Overloon een bestaand installatiebedrijf overge nomen en legde het bedrijf zich ook toe op gas- en watertechni- sche installaties. De opkomst van aardgas speelde bij die uitbreiding een niet onbelangrijke rol. Daar naast was er in Overloon ook een winkel met ook huishoudelijke apparatuur. In de loop der jaren veranderde ook de klantenkring. Het bedrijf was van oorsprong agrarisch georiënteerd, maar gaan deweg legde men zich ook toe op de particuliere markt en de utili teitsbouw. In 1990 verhuisde het bedrijf naar de Oploseweg en twee jaar later zette de vader van Martijn het bedrijf voort. In zowel Mill als Overloon werd een installatievak- winkel gerealiseerd voor zowel particulieren als professionals. In 2000 werd de naam veran derd naar Van Gemert Installatie groep. In die periode kwam Mar tijn in het bedrijf als calculator om twee jaar later het bedrijf over te nemen. Samen met Antoine Ous ters als adjunct-directeur heeft hij de leiding over het bedrijf, dat inmiddels 35 medewerkers telt, onder wie ruim vijftien monteurs. Van Gemert Installatiegroep Martijn van Gemert (l.) en Antoine Custers in de vernieu wde Install Center had inmiddels een gevestigde naam op het gebied van elektra, sanitair, verwarming, branddetec tie, airconditioning, luchtbehand- ling maar ook inbraakbeveiliging, service en onderhoud. Een aantal jaar geleden werd bovendien in St. Anthonis Bert van Dooren over genomen evenals Kneepkens in Nederweert. Dat laatste bedrijf is met name gespecialiseerd in sani tair. Daarmee strekt het werkge bied zich uit van Cuijk tot Weert. "Het feit dat Van Gemert al bijna vanaf het begin een totaal instal lateur was, is een sterk punt van onze onderneming. Die ontwikke ling zie je de laatste jaren steeds meer maar voor ons was dat al vanzelfsprekend", vertelt Martijn van Gemert."Daardoor hebben we ook zaken als advies, engineering, service en nazorg in eigen hand. Vaak liggen vragen van klanten op een breder gebied, daar kunnen wij dan een oplossing voor aan dragen." Van Gemert heeft veel vaste relaties en ook het personeel is een hecht team. Afgelopen weken is hard gewerkt om de installatie- vakwinkel om te bouwen naar een Install Center."Dat is een moderne formule waarbij we particulieren en professionals nog meer van dienst kunnen zijn met materialen en advies." Martijn van Gemert ziet de toekomst met vertrouwen tege moet. "Op het gebied van ener giebesparing is nog veel te doen. Met bijvoorbeeld het toepassen van warmtepompen kun je daar op inspringen. Dat is niet alleen zaak van fabrikanten maar zeker ook van installateurs. Wij zijn het uiteindelijk die de mensen op diverse mogelijkheden wijzen. Dat doen we al veertig jaar en dat blijven we doen want daar zijn we immers goed in." A.s. vrijdag is er feest bij Van Gemert en zijn alle zakelijke rela ties uitgenodigd. Zaterdag 31 maart is er van 11.00 tot 16.00 uur Open Dag bij de Install Cen ters in Overloon en Mill. Bezoe kers worden getrakteerd op een kopje koffie en kunnen een bal lonvaart winnen, terwijl voor de jeugd er een springkussen is en er ballonnen zijn. de dag wordt afge sloten met een avond voor het personeel. Centennial Communicatie Centennial Communicatie is de nieuwe naam voor Jansen Houbiers Communicatie. De werkterreinen en vakgebieden van het Venrayse communica tieadviesbureau zijn sinds de overname vorig jaar door van lieshout ontwerp+druk sterk uitgebreid. Dat is samen met de verhuizing naar het Kei- zersveld in Venray een goed moment om de naamswijzi ging door te voeren. Centennial Communicatie ont wikkelt, organiseert en realiseert communicatie voor bedrijven, overheden en non-profit organi saties. Het communicatieadvies bureau levert een professionele bijdrage aan het realiseren van de ambities van zijn opdrachtgevers. "De kwaliteit van het tekstbureau is geborgd binnen Centennial Communicatie en verder uitge bouwd naar wat wij noemen de voorkant van de communicatie", zegt directeur Robert-Jan van der Vijver. Hij praat dan over missie, visie, werkwijze, communica tiestrategie en middelenmix. En daar is behoefte aan. "Professio nele, geïntegreerde communica tie wordt steeds vaker ingezet en gevraagd door bedrijven en organisaties. Communicatie is immers de smeerolie van de eco nomie." Centennial Communicatie ziet zichzelf als aanvullend op de kwaliteiten die de opdrachtgever al in huis heeft en beschikt daar voor over een breed en hecht netwerk van partners met speci fieke expertise. De vakgebieden variëren van communicatieadvies en tekstschrijven, grafisch vorm geven, drukken en digitaal printen tot en met communicatie- en pro jectmanagement. Centennial Communicatie ver huist per 1 mei naar Keizersveld 65, in het pand van Martin Cuy- pers - bekend van het groene pot lood - langs de A73 "Een pand met uitstraling", vindt Van der Vijver. "Bovendien zijn wij zeer gechar meerd van het levende show roomconcept dat Martin Cuypers hanteert; de moeite waard om zelf te ervaren." Centennial is een afgeleide van het getal honderd, eeuwig, en daar door relatief oneindig. "Zo zien wij ook het inzetten van professi onele communicatie", legt Robert- Jan van der Vijver uit. "Een proces dat relatief oneindig is. Het kan namelijk altijd beter. En de kracht van communicatie is oneindig. Daarnaast is het begrip 'centen' natuurlijk heel herkenbaar en tast baar voor onze opdrachtgevers. Wij zoeken samen met hen naar de juiste balans tussen investering en rendement." Centennial Communicatie is gevestigd op Keizersveld 65,5803 AP Venray, tel. 0478 569256. Een Rotterdammer (38) heeft de moord op oud-Venraynaar Louis Sévèke bekend. De dader en de linkse activist Sévèke kenden elkaar uit het krakersmilieu. Over zijn motief is niets bekend. De man werd onlangs aangehouden in een internetcafé in Barcelona. Louis Sévèke werd op 15 november 2005 rond 21.00 uur in Nijmegen op de hoek Van Wel- derenstraat-Eilbrachtstraat dood geschoten. Tijdens het onderzoek naar de moord vroeg de politie onder meer via sms het publiek om medewerking. Er waren veel getuigen en beschrijvingen van verdachten, maar de zaak leek lang onoplosbaar. Jean-Louis Sévè ke werd op 28 april 1964 in Ven ray geboren als zoon van een psy chiater. Het gezin verhuisde naar Heeswijk, waar hij het gymnasium volgde. Hij was een linkse activist, journalist en publicist. Sévèke verhuisde in 1984 naar Nijmegen om te studeren. Nadat hij bij een bezetting van het ministerie van Onderwijs in 1986 door de politie was mishandeld, gaf hij zijn stu die op en werd hij fulltime actie voerder. Sévèke was betrokken bij kraakacties, was verbonden met het Onderzoeksbureau Inlich tingen- en Veiligheidsdiensten (OBIV); was voorzitter van de ver eniging Steunpunt Inzage PID-Nij- megen en was juridisch adviseur van verschillende krakers. Zo was hij onder meer woordvoerder van de Grote Broek in de gesprekken met de gemeente Nijmegen en de woningbouwvereniging Stand vast Wonen over legalisatie van dit 'woonwerkpand'Verder was hij actief in de Werkgroep Klach ten Politieoptreden en werkte hij samen met Buro Jansen Janssen, dat kritisch onderzoek doet naar politie en de Algemene Inlichtin gen- en Veiligheidsdienst (ATVD). Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad, Trouw en Vrij Nederland. Sévèke werd op 41- jarige leeftijd in het centrum van Nijmegen door een onbekende schutter met twee pistoolscho ten om het leven gebracht. Op 22 november 2005 werd hij begraven op de begraafplaats Daalseweg. AutoArena nu ook in Boxmeer AutoArena, de officiële Volkswagen-, Audi- en Volkswagen- bedrijfswagendealer voor Noord- en Midden- Limburg, heeft met betrokkenen overeenstemming bereikt omtrent een doorstart van het autodealerbedrijf Auto Jipp uit Boxmeer.Auto Jipp ging enkele weken geleden failliet. De regio Boxmeer sluit naadloos aan bij het huidige verzorgingsgebied van AutoArena. Het bedrijf, gelegen aan de Stationsstraat in Boxmeer, zal vanaf maandag 19 maart weer bereikbaar zijn voor haar klanten. AutoArena stelt zich ten doel om binnen enkele jaren het bedrijf te verplaatsen naar een nieuwe locatie, waardoor klanten een optimale service geboden kan worden. AutoArena maakt onderdeel uit van AutoA rena Groep. De groep bestaat uit dealerbedrijven in Venlo,Venray en Panningen, een leasebedrijf ArenaLease, een verhuuronderneming ArenaRent en autoschadeherstelbedrijven in Venlo en Venray. Bij de totale groep zijn circa 150 medewerkers werkzaam. In de loop van 2007 bouwt de onderneming een nieuw Audi-pand en een occasionpark in Venlo en een nieuw Volkswagen-pand in Venray. Oostrums muzikaal talent heeft zich afgelopen weekeinde laten zien tijdens Aege Bojjum Live en Pas Op! N.A.T.. Harmonie Sub Matris Tutela heeft weer een groot deel van de Oostrumse bevolking op de been gebracht. In een bom vol Holland House op het dorps plein kon het publiek genieten van Aege Bojjum Live. Diverse optredens onder begeleiding van gelegenheidsband de Smarties zorgden voor een avondvullend programma. Van Jan Smit tot Corry Konings en van Linda, Roos en Jes sica tot Vader Abraham. En alsof dit niet genoeg was, liet de jeugd (van acht tot en met zestien jaar) zich op zondagmiddag van hun beste kant zien. Dit onder de naam: Pas Op! N.A.T. (Neej Aostrums Talent). Onder andere Anouk, K3, Row- wen Hèze en Chipz stonden op het podium. Deze eerste editie was zo'n succes dat er zeker een volgende editie zal komen. Ruim twee maanden na de opening van De Rooijerie is ook de bovenste verdieping klaar. De oude raadzaal, waar Venrays 'vroede vaderen' vroe ger vergaderden, is in ere her steld. Er kan weer vergaderd en getrouwd, maar ook gefeest worden. De indeling van de raadzaal met een verhoogd podium, is wel iets gewijzigd. Een oude haard, die tot vorig jaar nog een plek had op de benedenverdieping, siert nu de prachtige zaal waar hout de boventoon voert. "Dat hebben we allemaal, op de vloer na, intact gelaten. De houten vloer met visgraatmotief hebben we volledig over de hele verdieping vernieuwd", vertelt Bert Pelzer.Want naast de raadzaal zijn er nog twee andere ruimtes waar kleinere gezelschappen kun nen vergaderen. Een daarvan is de prachtige kapelkamer aan de zijde van de Hofstraat. In de raadzaal kunnen maxi maal 120 mensen verblijven. "Dat hangt af waarvoor de zaal op dat moment gebruikt wordt. Wanneer iedereen aan tafeltjes zit, is er ruimte voor bijna zestig mensen", vervolgt Bert Pelzer. De raadzaal is ook voorzien van een bar en moderne communi catiemiddelen. De ruimte is daar door multifunctioneel inzetbaar. "Vergaderingen, feesten, work shops, presentaties, noem maar op. Daarnaast kan er in de raad zaal ook getrouwd worden, net als vroeger", aldus Bert Pelzer. De Witte Hoeve klaar voor de toekomst Hotel, conferentie- en par tycentrum De Witte Hoeve in Venray is klaar voor de zomer. De 'oude' binnentuin in het hart van het karakteristieke, witte gebouw aan de Gasstraat in Venray is de afgelopen weken in rap tempo omgeto verd tot een heuse wintertuin, met onder meer een glazen overkapping, echte palmbo men, karakteristieke pilaren en nieuw meubilair. De nieuwe wintertuin, die op zondaa 1 aoril wordt aeooend. is een aanwinst voor Venray, vindt eigenaar Nen Vosse van De Witte Hoeve. "Nu kunnen onze bezoe kers ook tijdens mindere weers omstandigheden genieten van ons stijlvolle plein in het hart van de zaak. En natuurlijk blijft het dak bij goed weer geopend." Ja, je wordt er als eigenaar natuurlijk ook gek van. Van het weer in Nederland. "Van de 365 dagen per jaar konden we maar 60 dagen gebruikmaken van ons open binnenplein. Nu we de beschikkine hebben over een glazen, volautomatische overkap ping zijn we van dat probleem verlost. Het dak kan door een simpele druk op een knop auto matisch geopend worden bij mooi weer en gesloten worden als het regent of te koud is. We kunnen zelfs de temperatuur in de winter tuin regelen. De nieuwe ruimte is uitermate geschikt voor recepties, bruiloften en partijen, maar is ook bedoeld als overloopplein en/ of pauzeplein voor mensen die bij voorbeeld even rustig een sigaret je willen roken. Maar het bliift een echt plein, het ligt immers op het vroegere Schieëpersplein." De Witte Hoeve, dat tevens diverse zalen heeft laten restylen door kunstuitleenbureau IQ Expe rience, beschikt over faciliteiten voor uiteenlopende bijeenkom sten en congressen, bedrijfstrainin- gen, seminars en vergaderingen. Maar ook voor een feest op maat, bedrijfsborrel of huwelijksfeest bent u bij De Witte Hoeve aan het juiste adres. Meerdere zalen maken bijeenkomsten van tien tot vierhonderd nersonen moeeliik. cv-ketel

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9