Geen nieuw gemeentehuis Winkelcentrum WoonMax officieel geopend 'Winkelcentrum op slot na kraak' Gunhoek - De Hoveniers 0478-571800 Afdeling gemeente naar Keizersveld "Meerlo-Wanssum is te klein Veel steun voor school Vredepeel Vertraging sloop flats ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten-Stappenplan PEEL EN MAAS Het gemeentehuis in Ven- ray krijgt een grondige reno vatie en wordt verbouwd tot een modern kantoorpand. Dat heeft het college van B en W dinsdag besloten. Er wordt elders in Venray dus geen nieuw raadhuis gebouwd. "Ons is gebleken dat de Ven- raynaar hecht aan het gemeen tehuis en zijn historie op de huidige locatie. Het gebouw wordt echt als 'ons' gemeente huis gezien, het is de centrale plek in de gemeente. Qua lig ging is het ook de beste stek", legt verantwoordelijk wethou der Hassan Najja uit. Volgens Najja was de keuze voor renovatie niet moeilijk. Vol gens hem heeft het college van B en W bij het besluit ook rekening gehouden met de vele reacties van Venraynaren, die de laatste weken pleitten voor behoud van het pand en zijn functie als raad huis, en bleek uit een locatieon- derzoek in en rond het centrum dat de huidige locatie de beste is. "En het maakt qua kosten weinig uit. Renovatie op de huidige loca tie is net zo duur als nieuwbouw." De totale kosten worden geraamd op 25 tot 30 miljoen euro. Nieuw bouw kost ruim 27 miljoen euro. Maar daar komen nog de kosten van eventuele aankoop van gron den bij. De leegstaande garage van Van Haren, zorgcentrum Het Schuttersveld, de Bleek/Edah en het busstation aan de Julianasingel waren in beeld als mogelijke loca tie voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Volgens Najja zijn er wel behoorlijke ingrepen nodig om het huidige gebouw aan de Raadhuisstraat te laten voldoen aan het gewenste kwaliteitsniveau voor de toekomst. "We willen het monumentale karakter van het gebouw behouden, maar het zo gaan verbouwen en vernieuwen dat het functioneel wordt voor zowel medewerkers als burgers." Najja sluit niet uit dat het gemeen tehuis ook wordt uitgebreid. De verbouwing zal in fases plaats vinden en zo'n anderhalf jaar in beslag nemen. Gedurende deze periode moet het ambtenarenap paraat elders ondergebracht wor den. Het gemeentehuis is sinds 1974 gehuisvest in het voormalige klooster Ursulinen. Omdat het een monumentaal pand is, mag het niet gesloopt worden. Bij herbouw van het gemeentehuis moeten de buitenmuren intact blijven. In het huidige gemeentehuis is een ern stig ruimtegebrek. De uitbreiding van het aantal werkplekken is ten koste gegaan van de vergader ruimtes. Bovendien voldoet het gebouw niet aan de ARBO-eisen. Het binnenklimaat en de ventilatie zijn onvoldoende. De verlichting en lichtinval zijn eveneens onder de maat. Zoals ook de brandveilig heid en de vluchtwegen niet aan de eisen voldoen. De komende weken worden de renovatie- en uitbreidingsplannen en de kosten daarvan verder uitge werkt. In mei buigt de gemeente raad zich over het besluit van het college van B en W Burgemeester en wethouders vragen de raad alvast twee miljoen euro beschik baar te stellen voor de ontwerp fase. Fase 1 van het bestaande bedrijventerrein De Brier, dat de naam WoonMax heeft gekregen, is voltooid. De ont wikkeling van de eerste con centratie grootschalige detail handel in Venray is daarmee tot stand gekomen. Vorige week vrijdag werd WoonMax officieel geopend. Honderd procent van de 14.000 m2 winkeloppervlakte is inmid dels verhuurd aan de landelijke fili alen Praxis, Gamma, CarpetRight, Kwantum, Leen Bakker en Beter Bed. Vanaf februari 2007 openden de eerste landelijke filialen reeds hun deuren voor publiek. Inmid dels hebben alle filialen hun deu ren geopend. WoonMax biedt de consument volumineuze detailhandel, zoals doe-het-zelfwinkels en woning inrichtingzaken. De architectuur van WoonMax geeft het centrum een hoogwaardige en moderne uitstraling. Annemieke Solaro, projectontwikkelaar 3W licht toe: "Een aantal van de huurders zijn reeds gevestigd in het centrum van Venray. Door hun vertrek uit het centrum wordt het mogelijk aldaar meer passende centrum functies een kans te geven. De bebouwing op WoonMax is vol ledig afgestemd op het gebruik voor perifere detailhandel. Zaken als winkel lay-out, expeditieruimte en -routing, parkeren en reclame zijn hierbij uitgebreid aan bod gekomen. Óp deze wijze kunnen de bedrijven in de toekomst opti maal functioneren." Winkelcentrum WoonMax ligt nabij het centrum van Venray en vormt de aanzet voor de ver dere ontwikkeling van het totale gebied De Brier. Om een optimale bereikbaarheid van dit gebied te creëren is een extra afslag vanaf de Deurneseweg (N270) gereali seerd. Deze afslag is ook belang rijk voor de opwaardering van de rest van het bedrijventerrein De Brier. De bereikbaarheid van het totale gebied is vergroot en er is een nieuwe, uitnodigende entree ontstaan van het terrein. Dit is gunstig omdat het bedrijventer rein hiermee een zogenaamde zichtlocatie is geworden en de economische kansen van het gebied toegenomen zijn. Lokaal Aktief wil dat het winkelcentrum spoedig her metisch wordt afgesloten voor auto's. Fractieleider Ger- rit Lemmens wijst op de ram kraak bij parfumeriezaak lei Paris aan de Grotestraat. "Vori ge week heeft opnieuw in het Venrayse winkelcentrum een ramkraak plaatsgevonden. Er moet snel iets gebeuren om hier een einde aan te maken." Lemmens opperde dinsdag in de raadsvergadering het plan van een verzinkbare versperring in het wegdek. Met een geavanceerd systeem kan met behulp van een chipkaart de afsluiting eenvou dig bediend worden buiten de normale laad- en lostijden. "Zodat het winkelcentrum ten alle tij den voor belanghebbenden en bewoners bereikbaar blijft." Het is Lokaal Aktief ook een doorn in het oog dat de winkels in het centrum de hele dag door bevoorraad wor den. "Dit zorgt voor veel overlast. Het belemmert de bereikbaarheid van winkels en woningen", vindt Lemmens. Wethouder Van der Broeck (CDA) wil nu niet hals over kop maatregelen treffen. Want volgend jaar gaat de grootscheepse reno vatie van het winkelcentrum van start. "Daarin is ook een fysieke afsluiting met paaltjes voorzien. We beginnen bij de Grotestraat tot aan de Hofstraat." Lemmens wijst erop dat auto's de Grotestraat ook vanaf de zijwegen kunnen inrijden. Van der Broeck beaamt dat. "Maar de afsluiting gaat gelijk op met de gehele aanpak van het centrum." Henk Bisschops (PvdA) is het met de wethouder eens "We moeten nu niet op de renovatie vooruitlopen. Bovendien hebben de winkeliers een eigen verant woordelijkheid om hun zaak te beschermen. Enkele winkels heb ben al maatregelen getroffen." www.gunhoek.nl Venray-Oirlo De afdeling Veiligheid en Handhaving verhuist direct na de zomer van het gemeen tehuis naar de kantoorloca tie Keizersveld 50. Het is een nieuw kantoorpand aan de Maasheseweg dat de gemeente voor vijf jaar heeft gehuurd. De huidige huisvesting in het souterrain van het gemeente huis voldoet niet en is boven dien te klein. Vanwege ruimte gebrek is besloten de afdeling elders onder te brengen. De gemeente Venray werkt bij toezicht en handhaving samen met de gemeenten Meerlo-Wans- sum, Horst aan de Maas en Seve- num. Ambtenaren van deze drie gemeenten werken ook in het Venrayse gemeentehuis. De geza menlijke organisatie valt onder verantwoordelijkheid van Venray. De provincie gaat in Limburg drie steunpunten (noord, mid den en zuid) inrichten om met de gemeenten beter te kunnen samenwerken op het gebied van milieu en bestemmingsplannen. De provincie heeft besloten om in Venray het eerste regionale steun punt in te richten met twaalf amb tenaren. Ook dit steunpunt wordt straks gehuisvest in de nieuwe locatie in Keizersveld. De huidige werkplekken in het souterrain voldoen niet. Er is onvoldoende ruimte en er zijn vocht- en ventilatieproblemen. In het gemeentehuis is momenteel ook geen andere passende ruimte om de afdeling plus het provinci ale steunpunt te huisvesten. Er is een onderzoek gehouden naar een externe locatie voor een periode van vijf jaar. Daarna is er weer plek in het totaal gereno veerde gemeentehuis. Er bleven twee opties over: basisschool De Keg in Veltum en een kantoorge bouw op bedrijventerrein Kei zersveld. Alhoewel de jaarlasten voor De Keg (167.350 euro) lager zijn, heeft het college toch geko zen voor Keizersveld dat jaarlijks 176.500 euro kost. De provincie draagt 31-000 euro per jaar bij in de kosten. Het nadeel van De Keg is, dat het rigoureus verbouwd moet worden. Het speelterrein zou moeten worden ingericht als par keerplaats. De locatie Keizersveld 50 voldoet in tegenstelling tot De Keg wel aan alle klimatologische en ARBO-eisen. Het heeft ook de beschikking over voldoende par keergelegenheid op eigen terrein. Ongeval met gewonden De politie heeft vrijdagmorgen assistentie verleend bij een aan rijding op de Witte Vennenweg in Oostrum. Bij het ongeval zijn twee mannen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde even voor twaalf uur, toen een 23-jarige automobilist uit Oostrum vanaf een uitrit de Witte Vennenweg op reed. Bij hem zat een 26-jarige man uit Meerlo in de auto. De automo bilist zag een vrachtauto over het hoofd die daar reed. De 51-jarige chauffeur uit Cas- tenray reageerde goed, maar kon een aanrijding niet meer voorko men. De vrachtauto kwam op zijn kant terecht. De bestuurder van de vrachtauto en de inzittende van de personenauto zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. 'Slechte verwijzing naar parkeerplaatsen' De WD vindt dat er een betere verwijzing moet komen naar de beschikbare parkeerterreinen nabij het winkelcentrum. Inge borg de Barbanson wijst erop dat momenteel door werkzaamheden veel parkeerplaatsen niet meer beschikbaar zijn. "Door alle omleidingen is het voor de bezoekers onduidelijk waar nu geparkeerd kan wor den. Het gevolg is dat de mensen omdraaien en in een andere plaats gaan winkelen", aldus het WD- raadslid. "De werkzaamheden in het centrum van de komende jaren mogen er niet toe leiden dat de middenstand extra getrof fen wordt omdat het winkelend publiek wegblijft." De Barbanson noemt de grote parkeerplaats aan de Hoenderstraat als voorbeeld. "Hier is nog ruimte genoeg. Maar dit parkeerterrein wordt niet gevonden omdat het nergens staat aangegeven. We vragen de wet houder op zeer korte termijn te zorgen voor een goede routing op diverse locaties bij het inrijden van het centrum." Wethouder Van der Broeck (CDA) meent dat het wel meevalt en dat de tijdelijke verwij zingsborden voldoen. "We hebben geen klachten ontvangen over een slechte verwijzing.Tijdens de afge lopen drukke koopzondag hebben de parkeercontroleurs ook weinig foutparkeerders aangetroffen.'Van der Broeck zegt dat bewust niet wordt verwezen naar de parkeer plaats in de Hoenderstraat. "Want dat terrein is vooral bedoeld voor langparkeerders zoals mensen die in het centrum werkzaam zijn. Bovendien gaat over een paar weken het pand van Praxis tegen de vlakte. Dan komen er weer 240 parkeerplaatsen bij." PEEL EN MAAS De Barometer Ff De gemeente Meerlo-Wans- sum moet zelfstandig blijven. Dat vindt het merendeel van de mensen die reageerden op de stelling van vorige week. Met de stelling 'Venray en Meerlo-Wanssum moeten één gemeente worden' was 64 pro cent (14 mensen) het oneens en 36 procent het eens. In totaal gaven 22 mensen hun mening in de rubriek De Baro meter. Jan Aerts is het eens met de stelling. "De kosten om een gemeente te besturen zijn veel te hoog. Wij hebben een burge meester, een gemeentesecretaris, een griffier, drie wethouders en dertien raadsleden. Wat zijn de verschillen in problemen tussen Oirlo, Merselo,Leunen en die van Wanssum,Tienray en Swolgen?" Ook H.Claessens vindt dat Ven ray en Meerlo-Wanssum samen moeten gaan. "Het heeft geen zin om dit uit te stellen. Maak het makkelijk en begin met een verstandig overleg. Het moet er toch van komen. Het is in beider belang, gezien bijvoorbeeld de haven Wanssum. Meerlo-Wanssum is te klein." Arnold Holl is het oneens met de stelling. Volgens hem heeft een samenvoeging van de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum 'wei nig toegevoegde waarde'. Hij ziet meer in een samenvoeging van Venray, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas, met mogelijk Seve- num. Dat kan volgens hem 'één krachtige grote gemeente worden die bestuurlijk en economisch gezien veel van regionale beteke nis kan zijn met behoud van de plattelandsgedachte' J. van Cuijck wil ook liever dat Meerlo-Wanssum zelfstandig blijft. "Laat Meerlo-Wanssum maar gezel lig klein blijven." Jac Verbeek zegt ook duidelijk 'nee' tegen een samenvoeging met de gemeente Venray. "Meerlo- Wanssum is een plattelandsge meente die veel beter bij Horst past dan bij Venray. De gemeente 990./ N>^^1030 380 "l Mh 040 970'\ 1050/ 960 i M 980" 950 Venray haalt van alles binnen, denk aan de tbs-kliniek, en stopt die vervolgens zo ver mogelijk van de kern Venray, dus in de dorpen, weg. Verder heeft de gemeente Venray jarenlang een failliet finan cieel beleid gevoerd, en wil ze de tekorten graag delen met meer mensen, liefst uit een wat rijkere gemeente. Het beleid voor de dor pen is nu al slecht en zal er niet beter op worden." In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Winkels moeten open op Konin ginnedag'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@van- denmunckhof.nl of geef uw reac tie op www.vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. Dreigende sluiting maakt veel emoties los in dorp De gemeenteraad en het col lege willen dat de basisschool in Vredepeel behouden blijft. De aankondiging van het schoolbestuur SPOV dat de school met opheffing bedreigd wordt, heeft veel onrust ver oorzaakt. Niet alleen in Vrede peel maar ook bij de politiek. Het CDA stelde dinsdag de kwes tie aan de orde in de raadsvergade ring. "Wij zijn absolute tegenstan der van sluiting", zei fractieleider Gerda van Stelten. Het CDA wijst erop dat woningbouw vooral in de kleinere dorpen van het aller grootste belang is. Voor Vredepeel bestaan al langer plannen voor de bouw van zeven woningen, maar in 2006 is er opnieuw geen huis bijgekomen. Wethouder Hassan Najja (PvdA) maakte onlangs kennis met het dorp Vredepeel dat 240 inwoners telt. "De school, de kerk en het gemeenschapshuis zijn essentieel voor de leefbaarheid", verklaart Najja. "Ik was onder de indruk van de hechte gemeenschap en hoe de mensen er met elkaar omgaan. Daar heb ik grote bewondering voor. De dreigende sluiting van de school doet mij net zoveel pijn. Het zou een ontzettende teleur stelling zijn." De wethouder geeft aan dat het SVOV inhoudelijk verantwoor delijk is voor de school. "Maar wij zullen er alles aan doen om de sluiting te voorkomen." Een voorwaarde is dat de woning bouwplannen snel tot uitvoering komen. Komende dinsdag hebben de wethouders Najja en Emonts een gesprek met het SPOV en een delegatie van de ouders uit Vrede peel. Najja wil ook verder kijken dan alleen Vredepeel. Hij beloofde over twee maanden met een actie plan te komen voor alle kernen waar de leefbaarheid bedreigd wordt. "Sluiting betekent een onaan vaardbare aanslag op de leefbaar heid van Vredepeel", zei Martin Leenders (Samenwerking). "We hebben destijds ook voor een fusie van de schoolbesturen geko zen, juist om de kleine scholen te kunnen openhouden." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vindt eveneens dat de school niet verloren mag gaan. Elly van Dijck (PvdA) meent dat woning bouw niet alleen zaligmakend is. "Natuurlijk is het belangrijk om alle functies in het dorp te behou den. Maar de kwaliteit van het onderwijs is het allerbelangrijkste. Dat moeten we voor de kinderen kunnen waarborgen." De Regina Pacisschool telt momenteel 34 kinderen, verdeeld over drie groepen. De landelijk vastgestelde opheffingsnorm is 23 leerlingen. Over twee jaar daalt het leerlingenaantal in Vredepeel naar 28. Dit betekent opheffing van de derde groep waardoor kinderen van vier leerjaren samen in één klas komen. Dit is voor het SPOV het kritische punt, legt directeur Yvonne Raaijmakers uit. Beneden de dertig leerlingen kunnen er geen drie groepen meer gefor meerd worden. Daarvoor ont breken simpelweg de financiën. Het SPOV heeft er bewust voor gekozen om tijdig met de onheils tijding naar buiten te komen. "Iedereen reageerde behoorlijk geschrokken", zegt Raaijmakers. "Maar nu hebben we nog de tijd om naar oplossingen te zoeken. Voor de zomervakantie komen we opnieuw bij elkaar. Een groot pluspunt is dat woningbouw bin nenkort weer mogelijk is." Het SPOV wil niet wachten tot dat de school de opheffingsnorm van 23 leerlingen heeft bereikt. Directeur Raaijmakers vindt 28 kinderen, verdeeld over twee groepen van veertien, onwense lijk. "We kijken op de eerste plaats naar de kwaliteit van het onder wijs en dan naar de werkbelasting voor de leerkrachten. Vooral in de onderbouw is het welhaast onmo gelijk om aan vier groepen tegelijk les te geven. De klas bestaat dan uit acht kleuters, drie kinderen die moeten leren lezen en dan nog drie kinderen uit groep vier. En dan heb je ook nog leerlingen die extra begeleiding nodig hebben. Voor een leerkracht is het dan bijna onmogelijk om ieder indivi dueel kind op maat te bedienen." Yvonne Raaijmakers weer spreekt dat de aangekondigde slui ting een 'keiharde bezuinigings maatregel' zou zijn. "Wij begrijpen de zorgen en emoties in Vrede peel. Maar ook wij willen niets liever dan de school openhouden. We zijn ons heel bewust van de belangrijke rol die de school in het dorp vervult. Daarbij wordt er uitstekend onderwijs gegeven. Maar als de school straks terug gaat naar twee klassen, dan weet ik niet wat de ouders zullen doen. Vinden ze het onderwijs nog wel goed genoeg? En als ze besluiten hun kinderen elders naar school te brengen, er is tenslotte vrije schoolkeuze, dan zitten we hele maal op een glijdende schaal. Daarom hebben we nu een waar schuwing vooraf gegeven. Nu is er nog tijd om ons in te zetten voor het behoud van de school." Zo wordt bekeken of kinderopvang of een peuterspeelzaal mogelijk is. Dit zou mogelijk kinderen van buiten het dorp kunnen trekken. Na Vredepeel is de basisschool in Heide met minder dan vijf tig kinderen de kleinste school in Venray. Raaijmakers zegt dat Heide zich geen zorgen hoeft te maken. "Alle andere dorpen kun nen we absoluut geruststellen. En als Vredepeel boven de grens van dertig leerlingen blijft, dan is er ook daar geen vuiltje aan de lucht. Dan kunnen we die drie groepen in stand houden. Anders valt het niet te bekostigen. Want we krij gen van het ministerie per leerling betaald." Wonen Venray verwacht eind april of begin mei het startsein te kunnen geven voor de sloop van de twee flats in Veltum. Dat is een week of zes later dan de oorspronkelijk geplande datum van 14 maart. Het uitstel heeft alles te maken met de onverwacht aangetroffen hoeveelheid asbest. Op 26 februa ri is het bedrijf Van Dijck uit Over- loon gestart met de asbestverwij- dering.Aanvankelijk zou het alleen gaan om enkele asbestplaten in de liftkamers. Van Dijck dacht hiervoor vier of vijf dagen nodig te hebben. Later bleek dat er ook asbest verwerkt is in de kit van de betonelementen. "Dat hebben we helaas niet voorzien", zegt Frans Aussems van Wonen Venray. "We hebben het laten onderzoeken en het blijkt om kleine concentraties te gaan. We willen uiteraard ieder gezondheidsrisico uitsluiten. Het asbest wordt nu handmatig ver wijderd." Wonen Venray wilde op 14 maart met een officiële handeling de sloop van de flats inluiden. De nieuwe datum staat nog niet vast. De andere werkzaamheden zoals het verwijderen van de keuken blokken, vloerbedekking, dakleer en hout kunnen wel gewoon door gaan. Volgens Aussems loopt ook de planning van de nieuwbouw geen gevaar. Eind dit jaar gaat de eerste bouwfase van start. In totaal komen er 162 woningen plus een nieuw winkelcentrum met een wijksteunpunt voor terug. Overval De politie onderzoekt een gewapende overval die donder dagmiddag werd gepleegd op een tankstation aan de Deurneseweg in Heide. De politie zoekt getui gen. De overval werd omstreeks drie uur gepleegd door een nog onbekende man. Hij bedreigde het personeel met een wapen en eiste geld. De overvaller ging er vervolgens in een donkere auto vandoor richting Ysselsteyn. De waarde van de buit is nog onbe kend. Het gaat om een man met een getinte huidskleur. Hij droeg een lichte broek en een jas of shirt met capuchon, met aan de voor- en achterkant een print/ afbeelding. De politie vraagt getui gen of mensen die wellicht meer weten over deze zaak om contact op te nemen met de basiseenheid Venray via telefoonnummer 0900- 8844 of Meld Misdaad Anoniem via telefoonnummer 0800-7000. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Donderdag 29 maart 2007 - Pagina 3 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur 1000 1010 1020 i HUé

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3