Gemeente Ven ray Financiële vergoedingen voor mensen met een beperking 33 boetes onjuist aangeboden gft-afval Openbare bekendmakingen Collectes Grof huishoudelijk afval en wit- en bruingoed Kijk ook op www.venray.nl Inzameling textiel Uitslag trekking VIP-terminals Evenementen april Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente heeft in maart in Brukske gecontroleerd op het goed en gescheiden aanbieden van gft-afval. Na twee waarschuwingsronden zijn er door de buitengewoon opsporingsambtenaren van de gemeente uiteindelijk 33 boetes van 50 euro uitgedeeld. Alle boetes waren voor aanbieden van afval dat niet in de gft-container thuishoort. Het niet goed scheiden van het gft-afval heeft als gevolg dat de totale vracht gft-afval wordt afgekeurd. Dit betekent dat de gemeente voor deze vracht bijna twee keer zoveel moet betalen. Dit drijft de afvalstoffenheffing onnodig omhoog. De gemeente heeft in Brukse gecontroleerd, omdat daar het gft-afval meermalen is afgekeurd. Degenen die hun afval goed hadden aangeboden en gescheiden kregen een groen 'Goed gedaan-label' aan hun groenbak. Degenen die hun afval niet goed hadden aangeboden of gescheiden kregen een rood 'Let op-label'. Hierop staat waarom de groene container niet is leeggemaakt. De gemeente gaat voorlopig door met deze controles. Beleidsregels Gewijzigd Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten Bouwplannen Aangevraagd Uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV) Procedure vrijstelling art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet Monumenten Verleende vergunning Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Melding Besluiten Donderdag 29 maart 2007 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 13 Voor mensen met een beperking zijn er verschillende mogelijk heden om financiële vergoedin gen te krijgen. Deze week krijgt iedereen met een Wmo-indicatie (Wet Maatschappelijke Onder steuning) een brief van de gemeente met daarin een uitge breide uitleg over de mogelijke vergoedingen. Hieronder vindt u een overzicht. Als u op grond van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning bent geïndiceerd voor een vervoersvoor ziening kunt u tegen een laag tarief gebruik maken van de regiotaxi. Met de regiotaxi kunt u vervoerd worden in een gebied dat bestaat uit vijf openbaar vervoerzones. Wilt u verder reizen dan moet u een hoger tarief betalen. U kunt echter ook gebruik maken van de Valyspas. Valyspas Met deze pas kunt u tegen een laag tarief langere reizen maken in heel Nederland. Met Valys zijn reizen te boeken van deur tot deur of als aanvulling op een reis met het openbaar vervoer. Valys is bedoeld voor uitstapjes bovenop de vijf openbaarvervoerzones. Aan de pas zijn voorwaarden verbonden. De pas kost eenmalig 6,80. Een aan vraagformulier kunt u krijgen via www.valys.nl of aanvragen via 0900-9630 0,05 per minuut). Maatschappelijke activiteiten Als u een minimuminkomen heeft kunt u een bijdrage aanvragen voor kosten van deelname aan sociale, culturele en/of sportieve activiteiten. Extra zorgkosten De regeling bijdrage voor ouderen, chronisch zieken en gehandicapten is bedoeld voor zelfstandig wonen de mensen met een chronische ziekte of handicap en zelfstandig wonende ouderen die steeds meer te maken krijgen met stijgende kosten in verband met hun ziekte, handicap of verzorging. Mensen met een chronische handicap of ziekte kunnen teruggave van ziekte kosten aanvragen bij de Belasting dienst. Heeft u naar aanleiding hiervan nog vragen? Neem dan contact op met het zorgloket van de gemeente. De eerstvolgende inzameling van grof huishoudelijk afval en van wit- en bruingoed vindt plaats op dinsdag 3 april. De firma Maessen Recycling haalt het grof huishoudelijk afval op en de firma De Cirkel het wit- en bruingoed. De inzameling van grof huishoude lijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het telefoonnummer is 51 31 00. De kosten bedragen 15 euro voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Dat kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. Ook kunt u zelf grof huishoudelijk afval naar het milieustation brengen. Wit- en bruingoed Wit- en bruingoed valt niet onder het grof huishoudelijk afval. De Cir kel haalt wit- en bruingoed op tegen betaling van 15 euro op de zelfde dagen als de inzameling van het grof huishoudelijk afval. U moet zelf De Cirkel bellen op 077-382 77 66 en thuis zijn om af te rekenen of de machtiging te ondertekenen. U kunt wit- en bruingoed ook gratis naar het milieustation brengen. Oude kleding en textiel wordt acht keer per jaar huis-aan-huis inge zameld door De Cirkel. De eerst volgende inzameldag is woensdag 4 april. U kunt uw textiel ook afgeven bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2, Venray. Kleding en textiel kunt u tevens gratis inleveren bij het milieustation of bij acties van de scholen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregels gewijzigd vastgesteld: - Regeling 'Geluid bij horeca, horecagerelateerde festiviteiten en evenementen' In deze regeling is de wijze vastgelegd waarop in de gemeente Venray wordt omgegaan met geluid afkomstig van horeca-inrichtingen, maar ook in het geval er sprake is van geluids- producerende evenementen. De beleidsregel treedt op 30 maart 2007 in werking en ligt ter inzage. - Rondrijlus Henseniusstraat - Henseniusplein - Leeuwstraat; Gedeeltelijke afsluiting voor alle motorvoertuigen met uitzondering van bevoorradend verkeer op bepaalde tijden. U kunt de desbetreffende stukken van 30 maart 2007 tot en met 10 mei 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwaanvragen - Twistweg 4 - oprichten vleesvarkensstal (nr. ba070117) - De Aldenweg 16 - verbouwen woning (nr. ba070118) - Kleindorp 35 - vergroten verbouwen woning (nr. ba070119) - Bingelkruid 7 - veranderen kozijn (nr. ba070120) - Dr. Kortmannweg ongenummerd - bouwen woning met bedrijfsruimte (nr. ba070121) - Wilhelmina Sangersstraat 35 - terrasoverkapping (nr. ba070122) - Timmermannsweg kavel 18 - bouwen woning (nr. ba070123) - Hoenderstraat 47 - vergroten woning (nr. ba070124) - Henri Dunantstraat 35 - vergroten verbouwen woning (nr. ba070125) - Bergkwartier 25 - vergroten woning (nr. ba070126) - Boddenbroek 4 - bouwen mestsilo (nr. ba070127) - Ooster Thienweg 18 - vergroten woning (nr. ba070128) - Sanshofstraat 7 - terrasoverkapping (nr. ba070129) - Deurneseweg 138 - bouwen vleesvarkensstal en tussenbouw (nr. ba070130) - Rosa Manusweg 45 - vergroten woning (nr. ba070131) - De Boog 14 - vergroten woning (nr. ba070132). Sloopaanvragen - Twistweg 4 - slopen abc-golfplaten van drie bedrijfsgebouwen (nr. slp070022) - Henseniusstraat 47 - gedeeltelijk slopen café-bar woning (nr. slp07023) - Roffert 3 - slopen pand (nr. slp070024) - Kleindorp 35 - gedeeltelijk slopen aanbouw (nr. slp070025) - Bergkwartier 25 - slopen zijgevel woning (nr. slp070026). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruikspro- jecten: Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding - Boddenbroek 24 - overkapping (nr. ba070111) - Kaardebol 35 - vernieuwen tuinhuisje (nr. ba070110) - Bingelkruid 7 - veranderen kozijnen (nr. ba070120) - Langeweg 38 - bouwen veranda (nr. ba070107) - Merseloseweg ongenummerd - bouwen 1 ruimte voor ruimte woning (nr. ink0606323) - Kleindorp ong. - bouwen 2 woningen (nr. MC625). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 maart 2007 t/m 10 mei 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen voor: - Kleindorp 31 - vergroten agrarisch bedrijfsgebouw (nr. ba070084). U kunt de betreffende stukken van 30 maart 2007 t/m 12 april 2007 (2 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Grotestraat 26-26a, Venray - dichtzetten gevelopening met gelaagd glas (mon070001). U kunt de desbetreffende stukken van 30 maart 2007 t/m 10 mei 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Als gevolg daarvan blijft deze vergunning tijdens genoemde bezwaartermijn buiten werking. Indien gedurende deze termijn een bezwaarschrift wordt ingediend, blijft de vergunning buiten werking totdat op dat bezwaar en eventueel ingesteld beroep en hoger beroep is beslist. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Belanghebbenden, onder wie de vergunninghouder, kunnen de voorzieningenrechter van de rechtbank in Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond), respectievelijk de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), verzoeken de opschorting op te heffen. - Twistweg - 2 eiken in verband met bereikbaarheid bedrijf, geen herplant. U kunt de desbetreffende stukken van 30 maart 2007 tot en met 10 mei 2007 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift onder Verkeerszaken. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven Wm - Plataanstraat 39 - Carpetright, Franciscusdreef 60 te Utrecht in verband met het oprichten van een inrichting ingevolge genoemd Besluit. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 30 maart 2007 t/m 12 april 2007 inzien. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Steegkamp 5 te Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Jansop B.V., Heesweg 9 te Meerlo voor een pluimveehouderij - Jaegerhofweg 10-12 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.H. van Dongen, Jaegerhofweg 10 te Veulen voor een rundvee- en paardenhouderij - Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W. Lemmens, Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn voor een fok- en vleesvarkenshouderij - Veldstraat 33 te Merselo - de vergunning geheel in te trekken van D. Hermans, Veldstraat 33 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij. De intrekking is t.b.v. de locatie Beekweg 98 te Vredepeel. (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 30 maart 2007 t/m 10 mei 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 29 maart 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van dinsdag 27 maart gevallen op lot nummer 4006390 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). De bon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Iedere week wordt een levensmiddelen bon van 50 euro verloot en lx per maand 1 minuut gratis winkelen. De gemeente heeft vergunning ver leend of is van plan die te verlenen aan onderstaande evenementen in april. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activi teiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 8 april - Veldtoertocht S.W.W.W. 9 april - Autospeedway circuit de Peel 15 april - Autocross ACC 't Veule, Ontginningsweg Ysselsteyn 15 april - Rommelmarkt, wijkgebouw 't Stekske 22 april - Snuffelmarkt, gemeenschapshuis Smelehof 30 april - Koninginnedag 3 april - Inzameling grof huishou delijk afval op afspraak door firma Maessen Recycling, tel. 51 31 00 3 april - Inzameling wit- en bruin goed op afspraak door De Cirkel, tel. 077 - 382 77 66 4 april - Huis-aan-huisinzameling textiel door De Cirkel 8 t/m 14 april - Stichting Natio naal Sport Gehandicapten (NFSG) 15 t/m 21 april - Nederlandse Hartstichting 22 t/m 28 april - Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp 29 april t/m 19 mei - Lourdes- comité Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18