Spektakel op Duivenbos Forum over Ven rays sportpaspoort Schildersbedrijf Theuws in de prijzen Martin Cuypers ook voor koffers Mm Vrijwilligersprijs provincie ADHD bij volwassenen Historisch Netwerk in Euregio Adviespunt voor scheiding PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart 2007 - Pagina 9 De leden van de ANVT gaan op zondag 25 maart vanaf 10.00 uur met hun 4x4-terrein- wagens proberen het Loonse zand op circuit Duivenbos te bedwingen. Voor de meeste doorgewin terde 4wd-rijders van de ANVT is het dan ook geen probleem om door het aangelegde parcours te manoeuvreren! Het terrein is op plaatsen zeer moeilijk begaan baar gemaakt. Dit alles om zo alle ANVT-rijder weer te testen op hun behendigheid met hun vierwieler. Van steile heuvels tot modder bakken, het maakt deze mensen niks uit. Meestal zijn de wagens hiervoor zelfs speciaal geprepa reerd. Te diep in het water? Geen probleem, speciale luchthappers! Vast? Gewoon even lieren! Al deze aspecten vormen de ingrediënten voor een avontuurlijke middag in Overloon. Wie in het bezit is van een vierwiel aangedreven auto, en het ook eens wil proberen? Geen probleem, want er is natuur lijk altijd de optie om een lichte route te kiezen. Indien gewenst is er ook voor de onervaren rijder de gelegenheid om informatie en instructies te krijgen. De hele dag staat in het teken van puur recrea tief rijden en niet in wedstrijdver band. Voor deelname aan het eve nement ga naar www.anvt.nl. Hoe kun je mensen enthou siast maken voor sport en hoe kun je hen met verschillende sporten in aanraking bren gen? Mensen zouden diverse sporten moeten kunnen uit proberen. Over dit onderwerp gaan Martin Cuypers - alles voor kantoor en Centennial Communicatie -tijdens het eerste Potloodforum op vrij dag 30 maart in gesprek met Venrayse sportverenigingen en -organisaties. Inwoners van Venray zouden, liefst van jongs af aan, zo gemak kelijk mogelijk met sport in aan raking moeten kunnen komen. Bijvoorbeeld door middel van een sportpaspoort dat toegang geeft tot de sport(en) waarvoor zij interesse hebben. Daarmee kunnen zij die eens uitproberen en ervaren hoe het bevalt. Naar de olympische gedachte dat mee doen belangrijker is dan winnen. Burgemeester Waals deed in zijn nieuwjaarsrede voor de SV Venray businessclub een oproep aan Ven ray om dit idee op te pakken en verder uit te werken. De Venrayse bedrijven Martin Cuypers en Centennial Communi catie hebben onlangs in het kader van maatschappelijk betrokken ondernemen Het Potloodforum opgericht. Dit forum, dat altijd in het teken van maatschappe lijk relevante onderwerpen staat, wordt zes keer per jaar gehouden in het pand van Martin Cuypers aan Keizersveld 65 in Venray - het pand met het potlood langs de A73-Het eerste Potloodforum staat volledig in het teken van sport in Venray.Tijdens de bijeenkomst wil len de initiatiefnemers komen tot een gezamenlijk te ontwikkelen, organiseren en realiseren sport paspoort of sportknipkaart voor de regio Venray. Deze kan dan bij voorbeeld worden gepresenteerd op een, ook te ontwikkelen en organiseren, Venrayse Sportdag. Die dag is dan meteen een levend voorbeeld van hoe zo'n sportpas poort of sportknipkaart werkt. De sportdag is bedoeld als een jaarlijks terugkerend evenement. Alle verenigingen, clubs en organi saties in de regio Venray die met sport zijn verbonden hebben een uitnodiging gekregen om over het onderwerp mee te praten. Zij kun nen zich nog aanmelden via rjvd- vijver@centennial-communicatie nl. Wie nog niet heeft gereageerd of zich nog niet heeft aangemeld, wordt hierbij nogmaals uitgeno digd. Schildersbedrijf Theuws uit Venray is met zijn schilderwerk in de prijzen gevallen. Het bedrijf scoorde over 2006 als één van de vijf bedrijven in heel Nederland een maximale score bij de tech nische inspectie van de Stichting AF-Erkenningsregeling (bekend van 'de erkende schilder, glaszet ter en behanger'), waar Theuws al jaren deelnemer van is. De inspectie werd uitgevoerd door het onafhankelijk Verf Advies Cen trum en bevatte zo'n bijna vijftig controlepunten. Theuws scoorde op alle punten maximaal. De heer Theuws jr. is volgens eigen zeg gen een 'kwaliteitsbewust' bedrijf, die het hele jaar volop werk heeft omdat hij de kwaliteit hoog in het vaandel heeft staan en de controle op het werk graag zelf in de hand heeft. 'Dat kan alleen met goed vakbekwaam personeel en een overzichtelijke organisatie binnen je bedrijf', aldus de prijswinnaar. De AF-erkenningsregeling is een initiatief van FOSAG, onderne mersorganisatie voor de schilders- onderhouds- en metaalconserve- rings, en glaszetbranche. In totaal zijn er in Nederland ruim 1.550 door deze branche erkende schil ders, glaszetters en behangers. Zij werken met voorwaarden die overeengekomen zijn met Vereniging Eigen Huis en de Consumentenbond en waarin de uitvoering van werk tussen opdrachtgever en opdrachtnemer inclusief (nakoming)garanties door de Stichting AF zijn gere geld. Eens in de drie jaar worden deze bedrijven geheel doorgelicht inclusief een technische inspectie. Martin Cuypers aan de Schoolstraat 26 is sinds enkele maanden hét adres in Venray voor koffers en tassen. Met in het assortiment voor travel, business en school gerenom meerde merken als Samsonite en Kipling. Op 25 maart is de officiële opening van de kof fer- en tassenshop op de eer ste verdieping van de winkel. Tijdens deze koopzondag en de daaropvolgende actieweek zijn er spectaculaire openings aanbiedingen. Het assortiment van Martin Cuy pers kende al eerder laptoptassen, attachékoffers en schooltassen. "Dat aanbod wilden wij graag uitbreiden", vertelt directeur/eige naar Eric Arts. "De eerste verdie ping in onze winkel was daar een ideale ruimte voor." Bart Everaerts, eveneens directeur/eigenaar, vult aan: "We zijn er trots op dat we nu een compleet assortiment kunnen aanbieden. En dat heb ben we bovendien nog uitgebreid met reistassen en -koffers." Martin Cuypers is officieel dealer van Samsonite, Kipling, Enrico Benetti, Caselogic, American Tourister en vanaf medio april ook Eastpak. Gerenommeerde merken die staan voor kwaliteit. De reiskoffers en - tassen, schooltassen, rugzakken en zakenkoffers én bijbehorende accessoires zijn te vinden in de winkel aan de Schoolstraat 26. Tijdens de koopzondag op 25 maart wordt de koffer- en tas senshop geopend. Uiteraard met een mooie openingsaanbieding, waarbij u zelf uw kortingspercen tage kunt bepalen. Bij aankoop van een koffer of tas gooit u met drie dobbelstenen. Het aantal ogen is uw korting in procenten. Wie drie zessen gooit, mag zijn aankoop zelfs gratis mee naar huis nemen! En daarmee is het nog niet afgelopen. In de week na de opening, tot en met 1 april, zijn er nog diverse aanbiedingen. Paasknutselen Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 24 maart paasknutselen in wijkgebouw De Kiosk in Venray. De middag duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur en is bestemd voor kinderen uit 't Brukske in de leef tijd van vier tot en met acht jaar. m Dit jaar wordt de Boekenweek 2007 tot en met zaterdag 24 maart gehouden. Thema van dit jaar is 'Lof der zotheid- scherts, satire en ironie'. In de Venrayse bibliotheek is tijdens de Boekenweek onder meer een kleine expositie te zien met materiaal waarin humor te vinden is: geestige romans, satiri sche essays, hekelende columns, cabaretteksten, liedjesteksten, poë zie en cartoons.Tijdens deze week vol humor is in de bibliotheek van alles te doen en er zijn allerlei acties. Zo was de tekengroep van het DAC Venray onder begeleiding van Henk Jacobs woensdagmiddag druk cartoons en karikaturen aan het tekenen in de bibliotheek.Vrij dag van 18.30 tot 19-30 uur vindt in het kader van de Boekenweek in de bibliotheek nog een vrolijk optreden plaats van het blokflui tensemble En Bloc. Basisschool Sint Oda in Yssel- steyn heeft de eerste prijs gewon nen van de manifestatie Kies Techniek. In het kader van de ontwerpwedstrijd bouw een car navalswagen had deze school het mooiste ontwerp gemaakt. Basis scholen Regina Pacis (Vredepeel) en Krullevaar (Sevenum) behaal den respectievelijk de tweede en derde plaats. Sint Oda mag met groep 8 kiezen waar het uit stapje naartoe gaat: Techno Promo in Cuyk of Industrion Kerkrade. Regina Pacis en Krullevaar gaan met groep 8 naar Techno Promo. Naast de ontwerpwedstrijd waren er ook prijzen voor degenen, die de stempelkaart goed hadden ingevuld. Dit waren Lisa Verdonk en Iris Boom. Zij kregen allen een prijs uitgereikt door Hans Bete- rams, die ook dit jaar weer de Doe-Dagen organiseerde en de lesbrief voor de ontwerpwedstrijd maakte. De prijzen zij 15 maart jl. uitgereikt bij Manders Automation. Niet alleen de ontwerpwinnaars werden die dag in het zonnetje gezet, ook een aantal deelne mende bedrijven pakte uit met individuele prijswinnaars. Onder deze bedrijven Manders Automa tion, Nelipak, Custers Hydraulica, Flyers Internet Communicatie, MMIJDS en Rabobank Venray. Een speciale prijs was er dit jaar voor Flyers Internet Communicatie. De Kinderjury van Kies Techniek had tijdens de manifestatie goed gekeken, hoe de deelnemende bedrijven zich presenteerden. De juryleden waren unaniem in hun oordeel, dat Flyers dat het beste had gedaan. Inge van den Borgh ontving, heel verrast door de eer, een prachtig kunstwerk: een lachend masker van metaal. Het masker was gemaakt door de leraar metaaltechniek van het Raayland College en enkele van zijn leerlingen. De provincie Limburg reikt op 13 juni voor de tweede keer de Provinciale Vrijwilligers prijs uit. De prijs is bestemd voor een organisatie, project of groep vrijwilligers die het verdient om eens extra in het zonnetje te worden gezet. Vrijwilligersorganisaties kunnen zich voor deze prijs inschrijven. Wie een project kent dat in aan merking moet komen voor de Pro vinciale Vrijwilligersprijs kan dit bij de provincie melden via www. limburg.nl/vrijwilligerswerk. Vrij willigerswerk wordt vaak het cement van onze samenleving genoemd. Zonder vrijwilligers zou het grootste deel van het sociale, culturele en sportieve maatschap pelijk leven, zoniet onmogelijk dan toch wel onbetaalbaar wor den. Desondanks is het werk dat de vele vrijwilligers in Limburg doen vaak onderbelicht en onder gewaardeerd. Met het uitreiken van een provinciale Vrijwilligers prijs wil de Provincie Limburg haar waardering uitdrukken die zij voor het vrijwilligerswerk heeft. Aan de prijs is een geldbedrag van 2.500 euro verbonden. Projecten en organisaties die in aanmerking willen komen voor deze vrijwilligersprijs treffen op www.limburg.nl/vrijwilligers- werk. een aanmeldingsformulier aan. Een onafhankelijke jury selec teert uit alle aanmeldingen mini maal drie, maximaal vijf genomi neerden. Het Limburgse publiek bepaalt door het uitbrengen van haar stem uiteindelijk wie de win naar is. In 2006 is de Vrijwilligers prijs gewonnen door de afdeling Limburg van de CVA-vereniging Samen Verder. De vereniging Samen Verder zet zich in voor CVA-gehandicapten (hersenin farct) en levert door het aanbieden van ondersteunende activiteiten een bijdrage aan de sociale inte gratie van gehandicapten. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar de patiënt, maar ook naar de partner en andere familieleden, die veelal ook de rol van mantelzorger ver vullen. Palmpasen Met Palmpasen, op zondag 1 april vanaf 11.00 uur, kunnen kin deren een versierde palmpasen- stok meenemen naar de kerk, om dan in een optocht door de kerk te lopen. Ouders kunnen helpen een palmpasenstok te maken, maar de kinderen kunnen ook op zaterdag tussen 13-00 en 16.00 uur naar de Grote Kerk komen om samen een palmpasenstok te maken. Met Palmpasen denkt men aan het ver haal van Jezus die op een ezeltje Jeruzalem binnenreed en alle men sen langs de kant van de weg met palmtakken stonden te zwaaien. Een palmpasenstok is een kruis en dat is het teken van Jezus en van de kerk. De stok kan men versieren met groene takken en buxustakjes. Maar er moeten ook ronde kransen aan om te denken aan de kringloop van het jaar en de kringloop van het leven. Meest al komt er een haantje van brood deeg op. Het deeg is ook een teken van leven, kiemkracht. De haan kraait als de zon opkomt. Hij roept dat men moet opletten omdat het bijna Pasen is. En natuurlijk moet er wat lekkers aan de stok, omdat Palmpasen een feest is. Wie nog een kruisje thuisheeft kan dit mee brengen. Aanmelden kan bij Carla Swinkels via tel. (0478)584501 of via email pietcarla@orange.nl. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray De reclameborden op de schuttersweide worden op donderdag 22 maart geverfd, en alle hulp is daarbij wel kom. Zondag 25 maart wordt er geoefend op de schuttersweide. Aanvang 10.30 uur. Direct daarna wordt de cursus barvrijwilliger gehouden. Maandag 26 maart wordt er deelgenomen aan het Venrayse Voorjaarsdictee in uni form. Personen die mee willen, kun nen contact opnemen met de voorzitter. Dinsdag 27 maart komt de firma Janfré om 18.30 uur naar 'tTrumke om de uniformen op te meten. Woensdag 28 maart wordt vanaf 20.00 uur de jaarvergade ring van de drumband gehouden in 'tTrumke. Zaterdag 31 maart is er de jaarlijkse werkdag. De schut tersweide wordt gereedgemaakt voor het seizoen. Het werk begint om 8.00 uur. Zaterdag 7 april, eer ste schietwedstrijd Schutterscom- binatie Noord-Limburg bij Ons Genoegen in Siebengewald en maandag 9 april voorjaarskampi oenschap, schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray. Bibliotheek Venray houdt in samenwerking met het Informa tiecentrum Geestelijke Gezond heid in Venray op maandag 2 april een informatieavond met het thema ADHD bij volwassenen. ADHD wordt meestal in verband gebracht met drukke, impulsieve kinderen. Inmiddels is echter dui delijk dat de stoornis ADHD ook bij volwassenen voorkomt. Snel afgeleid, moeilijk luisteren en dingen onthouden, voortdurende innerlijke onrust voelen en moei te met organiseren, is zo maar een greep uit de verschijnselen die bij ADHD kunnen horen. Wordt ADHD veroorzaakt door verkeer de voeding of problemen in de opvoeding? Allemaal misverstan den die inmiddels rondom deze stoornis zijn ontstaan. Een goede diagnose is dan ook van groot belang voor een juiste behande ling. Wat is ADHD nu precies? Welke behandeling is mogelijk? Hoe ga je er mee om? Onderwer pen die op de informatieavond behandeld worden door de spre kers Wim Verbeeck, psychiater bij het GGZ Noord- en Midden Lim burg en Pieter Verstegen, sociaal psychiatrisch verpleegkundige bij het GGZ. De lezing duurt van 19-30 tot 21.30 uur. Geïnteres seerden kunnen zich vooraf aan melden bij de uitleenbalie van de bibliotheek via tel. (0478)581970 of via email balie@obvenray.nl. of bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066 of via email igg@ggznml.nl. Ook voor de workshop Surfen op het Web op donderdag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur is nog plaats. Wie nieuwsgierig is naar wat het internet allemaal te bei den heeft en hoe men iets moet zoeken op het internet? Dan is deze workshop een prima gele genheid om kennis te maken met de mogelijkheden van het wereld wijde web. Na deze workshop wat met wat internet is en hoe een www.-adres is samengesteld. Gedeputeerde Staten gaan het euregionale project Histo risch Netwerk ondersteunen met 75.000 euro. Met dit project wil len de betrokkenen de gemeen schappelijke geschiedenis van de Nederlands-Duitse grensgebie den vanaf een centrale plek gaan onderzoeken. De resultaten wor den openstellen voor het publiek. Het project Historisch Netwerk intensiveert de samenwerking tussen verschillende wetenschap pelijke instellingen aan beide zij den van de grens. Ongeveer 37 partners creëren een omvangrijk netwerk van archieven, onder wijsinstellingen en sociaal histori sche instituten in de Euregio Rijn- Maas-Noord. Het project moet de informatie die bij al die instellin gen verborgen ligt, ontsluiten en toegankelijk maken voor publiek. De provincie Limburg steunt het Historisch Netwerk omdat het samenwerking mogelijk maakt op het gebied van grensoverschrij dende onderwerpen die ook een actuele waarde hebben. Daarbij beperkt het project zich wel tot sociaal-culturele en economische thema's. De eerste studie die nu op de planning staat is naar de gevolgen van migratie in de eure gio van de 18e eeuw tot heden. Daarmee hopen de onderzoekers informatie naar boven te halen die van belang is voor de huidige tijd en migratieproblematiek. De resultaten van de studies worden verzameld in een centraal docu mentatiecentrum in de euregio, verbonden aan een hogeschool of universiteit. Verder geven een aantal dependances musea en stadsarchieven- internettoegang tot de inhoud van het documen tatiecentrum. Bij de keuze van onderzoeksterreinen wil het Net werk ook het publiek betrekken. Zij roept mensen op interessante historische vragen te formuleren. De beste worden in behandeling genomen door de onderzoekers. Ook vinden in 2007 en 2008 twee euregionale symposia over het project plaats. Verder komt er educatief onderwijsmateriaal voor de basisschool over de euregio nale geschiedenis.Trekker van het project is Verein für Heimatkunde Krefeld e.V. Vanuit Limburg doen het Sociaal Historisch Centrum Limburg, LGOG, Regionaal Histo risch Centrum Limburg, Fontys Hogeschool Sittard en de gemeen tearchieven van Venray, Weert, Venlo, Heerlen, Kerkrade en Roer mond mee. De totale projectkos ten bedragen 500.000 euro. De provincie Limburg, evenals het land Nordrhein-Westfalen dragen in het project elk 75.000 euro bij. De 37 projectpartners moeten de overige 20 procent bijdragen. Ook komt er een fonds dat de werk zaamheden in de toekomst moet ondersteunen. Het gaat al een tijd niet meer goed tussen u en uw partner. Misschien denkt u na over een scheiding, maar scheiden doe je niet alleen. En in deze moeilijke periode moeten dan ook nog beslissingen genomen worden die bepalend zijn voor uw ver dere leven en, indien u kinderen heeft, ook voor hun verdere leven. Het is daarom erg belangrijk dat ouders/partners zich gezamenlijk aanmelden bij het LAP, zodat het uiteindelijke convenant een zaak van beiden is. Ook kan het zijn dat de scheiding al achter u ligt, maar afspraken over omgang en zorg voor de kinderen komen moeilijk van de grond of gemaakte afspra ken worden niet nagekomen. Het IAP Scheiding biedt infor matie, advies, begeleiding en bemiddeling rondom vragen die bij een (mogelijke) scheiding aan de orde kunnen komen. Dat kunnen vragen zijn omtrent part nerschap en relatie, ouderschap, afspraken die de omgang tussen de niet-verzorgende ouder en de kinderen regelen en juridische en financiële afwikkeling. Binnen het LAP Scheiding zijn verschil lende deskundigen beschikbaar voor hulp bij problemen die met scheiding te maken hebben. Hier door kan snel de juiste informatie en ondersteuning geboden wor den. Bij het LAP Scheiding kan de scheidingsprocedure volledig worden afgehandeld. Aan het LAP Scheiding zijn scheidingsbe middelaars verbonden die zijn gespecialiseerd in het personen en familierecht, VFAS advocaten (Vereniging Familie Advocaten Scheidingsbemiddelaar). Aan de diensten van de advocaten zijn kosten verbonden. Het IAP Schei ding biedt hulp in alle fasen van de scheiding. De hulp kan bestaan uit informatie, advies en begelei ding, omgangsbemiddeling, rela tiebemiddeling tot gezamenlijk scheiden en scheidingsbemid deling en juridische afhandeling. Binnen het LAP Scheiding wordt ervan uitgegaan dat de risico's die verbonden zijn aan een scheiding, het beste kunnen worden voorko men wanneer de betrokken per sonen samen overeenstemming bereiken over de scheidingafspra ken. Bij de hulp van het LAP Schei ding zijn de gedeelde verantwoor delijkheid en de gelijkwaardigheid van de (ex)partners belangrijke uitgangspunten. Ook kunnen beroepskrachten die in hun werk veld te maken hebben met schei ding, informatie en consultatie inwinnen. Het LAP Scheiding is een samenwerkingsverband van verschillende instellingen die met scheiding te maken hebben te weten: Bureau Jeugdzorg Limburg, GGZ Noord- en Midden-Limburg, VFAS advocaten en Synthese (Wel- zijnsinstelling). Voor aanmelding kunt u telefo nisch contact opnemen met Syn these Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum, Bemmelstraat 2, tel: 077 - 3978500 (maandag t/m vrijdag van 09-00 - 10.00 uur) of Synthese Venray, Leunseweg 51, tel: 0478-517317 (maandag, dins dag, donderdag, vrijdag van 09-00- 11.00 uur, dinsdag van 18.00 - 19.00 uur. Vergadering Rabobank De Rabobank nodigt belangstel lenden uit voor de afdelingsverga dering van de afdeling Bedrijven op dinsdag 27 maart. Tijdens deze avond kunnen leden nader ken nismaken met de ledenraad en haar taken. Na de pauze staat de vergadering in het teken van de economische ontwikkelingen in de regio. Burgemeester Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum en de heer Harry Loozen, directeur van de Kamer van Koophandel Limburg Noord zijn uitgenodigd. Onder leiding van presentatrice Simone van Trier, geven zij een interessante kijk op de toekomst van de regio. De avond wordt gehouden in Schouwburg Venray en begint om 20.00 uur. 'Een week vol humor' Sint Oda wint prijs Kies Techniek Personeelszaken

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9