'Werkzaamheden beter plannen' Tijdelijk Polenhotel in klooster Smakt? Kwantum binnen LPG-cirkel Fietsenstalling bij 't Podium 25 MAART Granaat in kofferbak Ambtenaar bedreigd FRANSLEMMERS Julicher Meijer venray PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart 2007 - Pagina 3 'Er zijn te veel wegomleidingen in Venray'. Ja, vindt ruim negentig procent van de mensen die rea geerden op de stelling van vorige week. In totaal gaven 24 perso nen hun mening in de rubriek De Barometer. Natuurlijk, het is een stelling waarvan je de uitslag al bij voor baat kunt voorspellen. Want bijna iedereen krijgt wel te maken met de talloze wegversperringen en omleidingen in Venray. Zo ook Louis Janssen, die het helemaal eens is met de stelling. 'In 2006 bij de aanleg van de rotonde Brukske- Zuidsingel was de ontsluitingsmo gelijkheid via de rotonde Deur- neseweg al een gemiste kans. De gemeente erkende dit toen en beloofde dat deze ontsluiting in 2006 na de bouwvak gerealiseerd zou worden. Nu, een jaar later, gaat deze ontsluiting gebeuren op het moment dat er diverse andere omleidingen en werkzaamheden plaatsvinden. Wederom, zoals zo vaak, de verkeerde keuze op het verkeerde moment'. Jan Crombach ergert zich ook aan de planning van de werk zaamheden.'Zo gebeurt er niks en zo zie je overal werkzaamheden tegelijk. Dat is toch raar! Heeft de gemeente soms ineens een geld potje gevonden?' Harrie op den Dam staat nu dagelijks in de file. 'Natuurlijk hoort een stukje overlast erbij. Nieuwe wegen en reconstructies zorgen er altijd voor dat je af en toe te maken krijgt met een omlei ding. Maar de overlast vind ik nu te groot, daar moet de gemeente wel wat van leren. Ze moet de werkzaamheden beter plannen'. Karei Wilbers vindt het onbe grijpelijk dat de werkzaamheden nu tegelijk plaatsvinden. 'Dat is toch niet uit te leggen, het halve centrum ligt open'. Ans van Geel is van mening dat de Henri Dunantstraat veel eerder opgeknapt had moeten worden. 'Nu loopt alles vast op de Leunse- weg. Vooral tegen de avond is het op de Leunseweg erg druk. Dat had voorkomen kunnen worden'. Ramon Vernuyen vindt ech ter dat de mensen niet zo moe ten klagen. 'Er wordt gewerkt in Venray en daar hoort een stukje overlast bij. Ik heb in de Rand stad gewoond, daar stond je elke dag in de file. Nu zijn er even wat opstoppingen, ik noem dat geen files, en iedereen klaagt. We moe ten blij zijn dat het centrum een opknapbeurt krijgt. Over een paar weken heeft niemand het er meer over'. In De Barometer kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Venray en Meerlo-Wanssum moe ten één gemeente worden'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of geef uw reactie op www. vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezon den reacties. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vastgoedhandelaar Van Lies hout uit Uden wil voor een periode van een tot anderhalf jaar buitenlandse werknemers huisvesten in het leegstaande Karmelietenklooster in Smakt. Ruim een jaar geleden kocht Van Lieshout Zeeland BV het monumentale pand voor circa 1,35 miljoen euro om er een woonzorgcomplex van te maken. De plannen voor het zorgcom- plex hebben vertraging opgelo pen. Om het pand toch te kunnen gebruiken en te verhuren heeft Van Lieshout bij de gemeente een aanvraag ingediend voor tijdelijke huisvesting. De gemeente neemt eind april een beslissing over het verzoek. De bestemming van het kloos ter, sinds 1947 bewoond door de paters Karmelieten, ligt gevoe lig in het dorpje Smakt dat nog geen tweehonderd inwoners telt. De laatste paters zijn anderhalf jaar geleden vertrokken naar een oudedagsvoorziening in Over- loon. Twee jaar geleden ontstond er grote beroering toen burge meester Waals meldde dat er een agrohotel zou komen met enkele honderden buitenlandse werk nemers. Later kwam het college daarop terug. 'Vanwege te grote maatschappelijke weerstand.' Bovendien zou een Polenhotel in Smakt sociaal niet beheersbaar en ook onacceptabel zijn. De zoek tocht verlegde zich daarna naar kleinschalige accommodaties zoals campings. Met het verzoek van eigenaar Van Lieshout wordt het Polenho tel nieuw leven ingeblazen. Het zou ditmaal gaan om vijftig tot tachtig werknemers. Het klooster telt 33 kamers en een groot aantal De nieuwbouw van Kwan tum op woonboulevard WoonMax blijkt binnen de veiligheidscontour van een LPG-vulpunt te liggen. Rein Dupont (CDA) stelde de kwes tie aan de orde in de commis sie Middelen. Volgens wethou der Heidens (CDA) is er 'niets ernstigs' aan de hand. De winkels van WoonMax moes ten minimaal op 45 meter afstand van het LPG-punt van het BP-tank- station aan de Leunseweg worden gebouwd. Bij controle bleek dat de hoek van het pand van Kwan tum op 41,15 meter afstand ligt. Dupont vroeg zich af hoe dit kan gebeuren. "Het gebouw had bui ten de cirkel moeten liggen. Dit is toch heel eenvoudig te meten." Wethouder Heidens wist niet wanneer en door wie de fout gemaakt is. "Bij een controle kwa men we erachter. Er zal gescho ven zijn met het bouwplan." Volgens Heidens is er van enig risico geen sprake. "Want op die hoek staat het magazijn waar niet zoveel mensen komen. Het gaat niet om een gedeelte van de winkel. Er is niets ernstigs aan de hand. We mogen gemotiveerd van de afstand afwijken." Op het terrein naast café 't Podium wordt een fietsenstal ling aangelegd. De gemeente komt hiermee tegemoet aan de klachten van buurtbewo ners. Bezoekers van het toe komstige jongerencentrum zetten hun fietsen nu vaker op opritten of zelfs voor de voor deur van de omwonenden. De gemeente is sinds 1 januari 2007 eigenaar van 't Podium en het aangrenzende perceel. Er zijn enkele bijeenkomsten geweest met de buurt die vreest voor toe nemende overlast. Het 'fietsenpro- bleem' moet door de komst van een fietsenstalling op een verhar de ondergrond worden opgelost. De aanleg van de stalling, pal naast 't Podium, kost inclusief hekwerk en bestrating 35.000 euro. Een ander twistpunt is de bereikbaarheid van de garage boxen op het naastgelegen ter rein. De eigenaren van de boxen hebben het recht op overpad. Het komt regelmatig voor dat fietsen de weg blokkeren en de buurtbewoners de garageboxen niet kunnen bereiken. Ook hou den zich er vaker jongeren op. Met de aanleg van de fietsenstal ling komt er een nieuwe toegang naar de garageboxen aan de lin kerkant van het terrein. Alleen de bezitters van de boxen krijgen er doorgang. Andere klachten zijn vrees voor geluidsoverlast, rommel en her rie op straat en de nabijheid van coffeeshop Halicarnas in de Hen- seniusstraat. Voor beveiliging en toezicht is een beveiligheidsbu- reau ingehuurd.Als blijkt dat voor de veiligheid van de buurt meer toezicht nodig is, dan kan het toe- zichtsgebied worden uitgebreid. De gemeente neemt de extra kos ten voor haar rekening. Ook de jongerenwerkers zullen de omge ving in de gaten houden. Bij grote evenementen zorgt de gemeente daags erna voor een extra vee- gronde. Enkele buurtbewoners dringen aan op verplaatsing van de cof feeshop. De gemeente wil hier niet aan meewerken. Omdat het in redelijkheid van de exploitant niet te eisen is en bovendien zal het veel geld gaan kosten. andere ruimtes. Vorige week wer den de politiek en de dorpsraad van Holthees-Smakt op de hoogte gesteld van het initiatief. B en W haasten te zeggen dat er nog geen enkele toezegging is gedaan. De gemeente heeft nog een maand nodig om het verzoek te beoor delen. Indien dit positief uitvalt, dan kan Van Lieshout de aanvraag doorzetten en de benodigde ver gunningen aanvragen. De gemeente vraagt zich wel af of de investeringen om het pand geschikt te maken opwegen tegen een relatief korte gebruiks duur van hooguit tweeënhalf jaar. De eigenaar heeft ook het advies gekregen een gespecialiseerd bureau te laten kijken naar de (brandveiligheid van het gebouw. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Na een jaar afwezigheid in de Tienrayse gemeenschap is joekskapel Ut Kumt maandag weer begonnen met repeteren. De 23 jaar oude muziekkapel, die jaarlijks aanwezig was bij diverse Tienrayse activiteiten, heeft na een mindere peri ode weer genoeg muzikanten bereid gevonden muziek én gezelligheid te combineren bij Ut Kumt. Joekskapel Ut Kumt is opgericht in 1984. Jan Berings: "In 1983, tijdens het carnaval, was er een groep die 'muziek' maakte op kam met vloei en plastic toetertjes. Kennelijk door het virus bevangen werd er door deze muzikanten gezegd dat ze een echte kapel wil den beginnen. Omdat dat allemaal niet opschoot, was steevast het antwoord op de vraag wanneer die kapel nu kwam: 'ja ja, ut kumt wel'. In 1984 was het zover en werd daadwerkelijk een joekska pel opgericht. De naam was toen eigenlijk vrij snel bedacht." De joekskapel bestaat uit muzi kanten die muziek en gezellig heid willen combineren en staat los van muziekverenging Tienray. "Toen de joekskapel in 1984 werd opgericht, zijn we overgegaan op 'normale' instrumenten. Hier moe ten de muzikanten zelf voor zor gen." Begin 2006, na een spetterend optreden tijdens de sleutelover dracht in Meerlo, zat Ut Kumt even in een dip. Door omstandigheden moesten enkele muzikanten de joekskapel verlaten. "De joekska pel kent twee type muzikanten: de muzikale muzikanten en de muzikanten voor wie vooral lol en gezelligheid voorop staan, maar die toch hun muzikaal steentje bijdragen. Enkele muzikale muzi kanten verlieten de kapel en door hun afwezigheid hadden we even te weinig leden om door te gaan. We zijn toen voor enkele maan den gestopt en hebben alleen nog een optreden in augustus gegaan. Daarna zijn we aan de slag gegaan om te kijken of een door start mogelijk was. Eerst hebben we gekeken of er mogelijkheden waren samen te werken met een andere kapel uit de omgeving. Dat is niet gelukt.Toen hebben we besloten om actief muzikanten te werven. En dat is wel gelukt! Inmiddels telt Ut Kumt weer veer tien muzikanten en hebben we weer een basisbezetting." Maandag 19 maart was, na bijna een jaar afwezigheid, de eerste repetitieavond. Jan Berings geeft aan dat dit een zeer geslaagde repetitie was met voor menig een een aanslag op de lippen en longen. Gezien het enthousiasme bij de leden kijkt Ut Kumt weer hoopvol in de toekomst en wil weer aanwezig zijn bij activitei ten in Tienay, zoals carnaval en sinterklaas. "Ons repertoire is zeer divers, waardoor Ut Kumt breed inzetbaar is. We spelen allerlei soorten muziek: carnavalsnum mers, Limburgs repertoire, pop liedjes en smartlappen. Tijdens de eerste repetitie konden de nieuwe leden met deze muziek kennisma ken." Mochten er mensen nog inte resse hebben, dan zijn ze van harte welkom. "We kunnen zeker nog muzikanten gebruiken." Joekskapel Ut Kumt repeteert iedere maandagavond om 20.30 uur in de voormalige Bakkerij Berings. Hier is het verenigingslo kaal gevestigd. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Trudy Michels, 06-53248138 of tmichels@plex.nl. Met zes keer een volle of bijna volle bak mag de Belevingsthea tergroep Vincentiushuis tevreden zijn over de theateruitvoerin gen met als thema In het Wilde Westen. De hoofdrolspelers zijn cliënten met een verstandelijke of lichamelijke beperking en psychi atrische klachten. De belevings theatergroep bestaat in 2007 tien jaar. Op iedere dinsdagmorgen staat muziek centraal, op dinsdag middag belevingstheater. Bij dit theater draait alles om zintuiglijke prikkelingen. Er wordt zo goed als niet gesproken, het spel wordt begeleid door muziek. Boven dien is er geen bühne en zit het publiek tussen de spelers, ze wor den actief in het theater betrok ken in bijvoorbeeld meedoen met een dansje. In principe mogen alle cliënten meedoen aan het belevingstheater. Er wordt naar gestreefd om voor iedereen die zich opgeeft een geschikte rol te vinden. Het thema van de uitvoering is ieder jaar ver schillend. Na Sneeuwwitje en de kabouters en In het oerwoud, is dit jaar gekozen voor In het Wilde Westen. Op dinsdag 27 en donder- De hoofdrolspelers zijn cliën ten met een verstandelijke of lichamelijke beperking en psy chiatrische klachten. dag 29 maart zijn de laatste twee voorstellingen (inmiddels) uitver kocht. De politie ondernam vorige week woensdag actie nadat de Koninklijke Marechaussee een granaat had aantroffen in de kof ferbak van een auto. De granaat was door een 4l-jarige man uit Spierdijk gevonden in Overloon. Hij wilde hem afgeven bij het dichtstbijzijnde politiebureau. Bij een tankstation in Vredpeel vroegen de marechaussee aan de man of ze in zijn kofferbak moch ten kijken en toen kwam de gra naat voor de dag. De politie werd gewaarschuwd, waarna het Explo sieven Opruimings Commando (EOC) de granaat veiligstelde en meenam. Onderzoek wees uit dat het om een rookgranaat ging. De politie waarschuwt ervoor dat dergelijke materialen nooit ver voerd mogen worden. Dat moeten mensen overlaten aan deskundi gen die daarvoor zijn opgeleid. De politie heeft zaterdagmiddag een 21-jarige inwoner van Venray aangehouden voor een poging tot doodslag/zware mishandeling van een buitengewoon opsporings ambtenaar (BOA). De man meld de zich zelf bij het politiebureau nadat hij woensdagmiddag op de Merseloseweg een 59-jarige man uit Venray bedreigde. Het slachtof fer hield toezicht op het verkeer in Venray en liep met zijn collega over de Merseloseweg toen ze uit kwamen bij een meningsverschil tussen enkele mannen. De 21-jari- ge schold de toezichthouder uit. Toen het slachtoffer achter de auto stond, zette de verdachte de auto in zijn achteruit en gaf gas. Het slachtoffer wist net op tijd aan de kant te springen. Daarna ging de automobilist ervandoor. De ver dachte is in verzekering gesteld. Vangnetregeling schoolzwemmen Het college van B en W heeft ingestemd met de vangnetrege ling schoolzwemmen. De regeling moet in het nieuwe schooljaar 2007/2008 in werking treden. De regeling volgt op het vervallen van het schoolzwemmen in het jaar 2005/2006. De vangnetregeling is bedoeld voor alle leerlingen die bij de start van groep 5 nog geen zwemdiploma A hebben. Zij kun nen op kosten van de gemeente een jaar lang zwemles volgen bij zwembad De Sprank. In ieder geval totdat het zwemdiploma A is behaald. Hiermee verwacht het college het risico dat kinderen, die vanwege hun sociaal-culturele, economische of etnische achter grond niet aan particuliere zwem lessen deelnemen, geen zwem- vaardigheid krijgen. Het afschaffen van het school zwemmen met ingang van school jaar 2005/2006, bracht dit risico met zich mee. Aan het einde van het schooljaar krijgen kinderen zonder zwemdiploma A een aan meldformulier op school. Het ingevulde formulier kan inge diend worden bij de gemeente. De gemeente zal de desbetref fende kinderen aanmelden voor zwemles bij De Sprank. De aange melde kinderen zullen één maal per week zwemles krijgen, op een vast tijdstip. Het advies wordt op 8 mei voorgelegd aan de gemeen teraad. Diefstal auto De politie onderzoekt de dief stal van een auto uit een loods aan de Lorbaan in Veulen. Dat gebeurde in de nacht van zondag op maandag. Het gaat om een paars/blauwe Daihatsu Terios. De diefstal vond vermoedelijk plaats rond vier uur. De waarde van de buit bedraagt enkele duizenden euro's. De Barometer Een actie waar u versteld van staat! Gratis kennismakingsgesprek V Joekskapel Ut Kumt weer actief in Tienray Volle bak in Wilde Westen In een Auping bed slaapt u gewoon beter. En als zo'n Auping bed dan ook nog verstelbaar is, kunt u heerlijk ontspannen lezen of tv-kijken. Daarom krijgt u die verstelbaarheid nu gratis, bij aankoop van een compleet 2-persoons Auping bed*. U zult versteld staan van de mogelijkheden! •Vraag naar de voorwaarden .1*.. PATERSSTRAAT 3 I VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEMMERS.NL WWW.FRANSLEMMERS.NL

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3