Erespelden voor Theo Marcellis Sjoelclub Venray succesvol Tourclub Ysselsteyn in nieuwe kleding BOEKENWEEK 2007 1 ra Niets! BOEKENWEEKGESCHENK 2007 www.boekenweek.nl E PEEL EN MAAS BOEKENWEEKESSAY 2007 PEEL EN MAAS Donderdag 22 maart 2007 - Pagina 28 Atletiek Venray De Peelrunners Mudhunters DC De Piëlhaas TV Venray Het Alvertje Oostrum De Roerdomp Overloonse Bridgeclub BC Doublet BC 2002 RV BC Common Sense BC Harten Drie Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje Vier NRBC Venray NRBC Venray BC Venray de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: Zwemloop Venray Wat gebeurt er als U niet adverteert De nieuwe Geert Mak. Gratis bij aankoop van ten minste 11,50 aan boeken*. Nederlands meest, gezaghebbende literatuurliefhebber over humor in de letteren. Tijd voor lezen van den munckhof bv boekhandel van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Gelijktijdig met het 85-jarige bestaan van gymnastiekvereniging St. Christoffel vierde Theo Marcel lis zijn 25-jarige lidmaatschap van de vereniging. Marcellis is van het begin penningmeester geweest. Mede door zijn grote en nauwgezette inzet is GV St. Christoffel een bloeiende en vooral financieel gezonde vereniging geworden. De bedoeling was dat hij hiervoor tijdens de Christoffeldag gehuldigd zou worden door zowel het bestuur als de bond. Echter vanwege ziekte kon dat niet doorgaan. Tijdens de laatste bestuursvergadering is dit alsnog rechtgezet. Van de club kreeg hij een blijvende herinnering. Van de KNGU kreeg hij twee onderscheidin gen in de vorm van bondsspeldjes. Een speldje van trouw lidmaatschap, 25 jaar lid en een speldje van verdien sten, 25 jaar penningmeester. Verder wordt op zondag 1 april een infomorgen voor ouders gehouden in wijkcentrum De Kiosk.Aanvang 11.00 Voor de c/d junioren zijn de trainin gen voortaan op maandag en donder dag van 19.00 tot 20.30 uur op de atle tiekbaan. De laatste zaaltraining voor de G-groep is donderdag 29 maart. Vrijdag 20 april jaarvergadering. Vrij dag 20 april wordt de voorjaarsverga dering gehouden in het clubhuis. Op de agenda staan ondermeer jaarreke ning 2006, de uitreiking van prestatie- prijs 2006, de aanmoedigingsprijzen en de waarderingsbeker. De trainingen: Pupillen woensdag zaaltraining De Weert 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 11.00-12.15 uur. C/D junioren maandag baan 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 19.00-20.30 uur. A/B en senioren dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zon dagochtend in overleg trai ner. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30- 20.00 uur. Zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donderdag zaal de Focus 18.30-19-30 uur. Lopersgroep/ alle niveaus dinsdag (start atletiek baan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 25 maart Venlo Venloop. 25 maart Weert halve marathon. 1 april Venray quattro-meeting pupillen en BCD-junioren. Jac Geurts en Geert Emons heb ben in hun voorbereiding naar de marathon Rotterdam de Staatsbosloop in St.Anthonis gelopen. Op de halve marathon kwamen beiden gelijk over de finish in een tijd van 1 uur, 44 minuten en 45 seconden. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats donderdag 22 maart bij Jac Wijnen, Mathijs Claasenstraat 18 in Melderslo. Zaterdagmorgen damestrai ning 9.00 uur Kastiëlse Baan. Zater dagmiddag bostraining 15.30 uur par keerplaats Schadijker Bossen. Extra baantraining op donderdag om 19.00 uur Kastiëlse Baan. De donderdag is een uitstekende gelegenheid om te trainen met extra begeleiding. Begin nende en ervaren lopers zijn welkom op de donderdagavond! Agenda: zondag 25 maart Venloop, zondag 22 april Powerman. Nadat de Mudhunters de laatste weken steeds in mooi weer hadden gefietst was het tijd voor de weer goden om revanche te nemen. Hier door werd de training van zondag een koude bedoeling. Er zijn mensen die pas in het voorjaar de fiets weer pakken en er opuit trekken. Belang stellenden kunnen tot vier weken gratis meedoen en daarna beslissen of men lid wil worden. Met het voorjaar voor de boeg een goede kans om in te stappen. Tijdens tochten maken de mudhunters kleine subgroepen met verschillende tempo's. Variërend van 16 tot 24 kilometer per uur. Zo past nagenoeg iedereen wel ergens bij. Tijdens de trainingen die over enkele weken weer starten kan iedereen op zijn eigen tempo rijden. Voor de plan ning zie WWW mudhuntersnl Agenda: Zondag 25 maart training vanuit Venray, vertrek 9.00 uur, geen trainer aanwezig. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 24 maart vanaf 20.30 uur levens middelendarten gehouden. Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven via tel. (0478)582187. Uitslag whiskeydarten: winnaars ronde: Ron de Lauw, Tom Hendriks, Lou Janssen, Albert Moorrees, Henk van Moorsel, Johan van Hoof, Marcel Oosterwijk, Denny Korsten. Verliezersronde: Roland van de Voort, Rene Hendrix, Bets Willemsen, Patrick Ikkert.Thorsten Gooren, Coby Janssen, Marianne van Kempen, Carl de Bruijn. Er werd 180 gegooid door Johan van Hoof en Lou Janssen. Ron de Lauw gooide twee keer 180. De hoog ste finish was met 146 punten voor Tom Hendriks. De vijfde competitiewedstrijd om de Limburgbokaal in Geleen was voor Sjoelclub Venray een succesvolle dag. Met twaalf leden werd aan deze wed strijd deelgenomen. In de klasse E werd Ben Rongen derde met een gemiddelde van 124,1. Matty Rens wist eveneens een derde plaats te behalen in de klasse G met een gemiddelde van 112,8. In de klasse H kwam Frans Geurts op een welverdiende eerste plek met een gemiddelde van 115,1. Eveneens in de klasse H eindigde Paul Bouten op plaats twee met een gemiddelde van 107.5. De overige deelnemers vie len buiten de prijzen. De Venloop wordt zondag 25 maart gehouden. Het deelnemersaantal is zeer hoog. Op zondag 1 april staat de Zwemloop van Venray op het pro gramma. Zowel de jeugd, recreant als wedstrijdatleet kan hieraan meedoen op verschillende afstanden. Vrijwilli gers worden verzocht zich aan te mel den bij Franci Reintjes. Trainingen: Dinsdag jeugd en senioren zwemmen 19.15-20.15 uur zwembad De Sprank. 20.30 uur krachttraining bij Atletiekbaan Venray. Donderdag Jeugd lopen 18.30-1930 uur Atletiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uur Atletiekbaan Venray. Zaterdag Senioren Lopen 15.00-17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19 in Horst). Zondag Jeugd en senioren zwemmen 9.00-10.00 uur, zwembad De Sprank. Senioren fietsen (ATB) vertrek om 10.15 uur vanaf de Sprank. Nieuws doorgeven via email twen- ray@hotmail.com of tel. (077)4674070. Iniformatie over TV Venray via email info@twenray.nl of tel. (0478-511545. Zie ook www.twenray.nl. Tijdens de bestuursverkiezingen op de algemene ledenvergadering zijn Gerrit van Sinten, Cor Cornelissen en Hay Linders gekozen tot bestuurs leden. Van Sinten heeft echter wel te kennen gegeven, te willen stoppen als voorzitter. Peter Beelen uit Wanssum, sinds vorig jaar bestuurslid, is daarop geko zen tot nieuwe voorzitter van het Alvertje. Linders is gekozen als verte genwoordiger van de karpervissers. Aan de jeugdcursus kunnen kinderen deelnemen die lid zijn van het Alver tje en minimaal in groep 6 zitten. Bij een groot aantal deelnemers wordt de cursus gegeven in zaal Back in Time in Oostrum. Bij een kleiner aantal deel nemers in het clublokaal bij de vijver. Cursusdag 1 is op woensdag 11 april van 15.00 tot 17.30 uur. Cursusdag 2 is op woensdag 18 april van 15.00 tot 18.00 uur. Examen en video zijn op woensdag 9 mei van 15.00 tot 16.15 uur. Praktijkdag en diploma op zaterdag 12 mei van 14.00 tot 17.00 uur. De terugkomdag is op woensdag 5 september van 14.00 tot 16.30 uur. Kinderen die aan de cursus willen deelnemen kunnen zich tot uiterlijk 30 maart aanmelden bij Pieter Kunen via tel. (077)3662920 of via email info@hsvhetalvertje.nl. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contributiebedragen www.hsvhe- talvertie.nl. Nieuwe leden zijn welkom bij de vereniging. Jaar-, dag- en weekvergun- ningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (0478)582994 of 06-23140989, email info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Leden die de contributie nog niet hebben vol daan dienen dit zo spoedig mogelijk te voldoen, om zodoende ongemak en moeilijkheden aan de waterkant te voorkomen. De eerste wedstrijd voor de lentekoning werd gevist onder barre omstandigheden, zeer harde wind met veel regen en hagel buien. Uitslag: 1) H. Goemans. 2) M. Sie- bers. 3) A. van Mill. 4) G. v.d. Laar. 5) A. De Klein. Zondag 25 maart is de tweede wedstrijd van de Lentekoning. Bijeen komst is om 7.15 uur bij visvijver De Ballonzuil en er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur. Opgeven voor deze wedstrijd kan bij A. De Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597. Leden die willen meedoen aan de voorselec tie voor het Nederlandse kampioen schap klassieke hengel kunnen zich tot en met zaterdag 24 maart opgeven bij de secretaris. De eerste wedstrijd wordt gevist op zaterdag 14 april in het Julianakanaal in Stein. De competitie is weer hervat. De beste in geel zijn Bert en Nelly Vloet met 68.13 procent. De tweede plaats was voor Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom met 59.20 procent. Derde waren Teun Willems en Hein Tak met 51.67 procent. In de rode lijn was het hoogst scorende paar Jo Kok en Johanna Manders met 61.50 procent. Riet Aarts en Frieda Kalkman bezetten de tweede plek met 57.92 procent en de derde plek was voor Wim van Hoek en Nellie Jeuken met 53.75 procent. Blok 3 van de parencompetitie is gestart. In de A-lijn eindigden Corrie Hartong en Jan Heinekamp als eerste met 66.88 procent. Tweede waren Ans van Hooft en Trudy Jeurissen met 58.33 procent, gevolgd door het paar Rob en Trees v.d. Beele met 57.29 pro cent. In lijn B scoorden Jan en Tilly v.d. Heijden met 59.90 procent het hoog ste percentage. Tweede was het paar Corrie en Hans Visscher met 57.88 procent. De derde plaats ging naar Jan Kleeven en Nellie Bexkens met 57.36 procent. BC 2002 RV heeft de eerste zitting van de derde clubcompetitie gespeeld, waarin de eerst drie winnaars van de gele lijn heel dicht op elkaar volgden. Zo ging de eerste plaats met 55,88 procent naar de dames Rieki van Bree en Wies Burg. De tweede plek ging met 55,63 procent naar het bridge- paar Corrie Hartong en Hein Tak, terwijl de heren Toon den Brok en Jan Steinvoort met 55 procent derde waren. In de rode lijn was de eer ste plaats voor het paar Frans Smits en Maria Vloet met 76.88 procent. Tweede met 59,95 procent waren de dames Tony Jansen en Joke Peters en derde de dames Riek Bouten en Mien Steverink met 58.65 procent. De laatste ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 66,69 procent voor Rikie Cremers en Jose Verhaegh. Tweede met 56,27 procent waren Ali Overbeek enThea Peters en de derde plaats ging met 55,73 procent naar Diny Steegs en Huub Linders. In rood waren met 61,67 procent Bets Bister- veis en Nel Lagarde de beste. Nel Gor- ree en Leny Worst bezetten de tweede plek met 58,33 procent, gevolgd door Irma Huijs en Adele van Leuken met 56,94 procent. De derde zitting van de laatste ronde om het kampioenschap is gespeeld. In geel waren Theo Jakobs en Henk Penninx de beste met 61.22 procent, gevolgd door Annie Jansen en Truus Kusters met 60.09 procent. Derde waren Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 58.63 procent. In rood waren de winnaars Mieke Custers en Miets Verstappen met 64.04 pro cent. Wim van Schoonhoven en Cees Simons bezetten de tweede plek met 61.98 procent en derde waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 56.18 procent.Volgende week de vier de zitting. Uitslag van de tiende laddercom petitie. In oranje op de eerste plaats twee paren en wel Jo Linders met Jac. Huijs en Anny Arts met Riet Dobbe met 60,00 op de derde plaats met 55,83v Betty Janssen en Ali Over beek. In rood op de eerste plaats ook twee paren en wel Lent Spekhorst met Wil Tacken en Henny Alkemade met Gert Claessens met 58,33 op de derde plaats met 55,21 Wilma Dik en Bertha Kessels. In groen op de eerste plaats met 61,98 Leny van Klink met Anny van Mil ,op de tweede plaats met 56,77 Francien Haegens met Tilly Reintjes, op de derde plaats met 53,65 Rienie Mommen enAnny Selder. De tweede avond van de paas- competitie is gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Nelly Vloet en Yorgo Canli met 62.30 procent. De tweede plaats was voor Tiny van Goinga enToineTiggeloven met 55.83 procent en de derde plaats ging naar Thea Peters en Leny Spekhorst met 55.17 procent. In de groene lijn ging de eerste plaats naar Tonny van Ham en Jeanne Korsmit met de gigantische score van 76.11 procent,gevolgd door Jo Kok en Jan Tiggeloven met 61.67 procent. Derde waren Frieda en Tom Kalkman met 58.08 procent. De uitslag van de vierde zitting van het vierde competitieblok. In de A-lijn werden Doke Verheijen en Lou Gilis- sen eerste met 60,00%,Toon den Brok en Theo Jakobs werden de tweede met 59,17% en de derde plaats was voor Paul Corver en Jo Sijbers met 52,08%. In de B-lijn was de eerste plaats voor Riek Rutten en Ber Poels met 59,70%, tweede werden Nel Camps en Sraar van Meijel met 58.04% en de derde plaats was voor Annet Timmer en George van Ham met 55,39%. In de C-lijn scoorden Jopie en Jan Emmer 58,61% en werden daarmee eerste. Wilhelmien van Dijk en Lidia Thijs- sen werden tweede met 56,88% en de derde plaats was voor Herma Darm stadt enAdri de Klerk met 55,45%. Het tweede lustrum van de NRBC Venray is gevierd. Het casino werd geopend en men kon plaats nemen aan de roulettetafel of aan een van de twee Black Jack tafels. Na een buf fet werd de jubileumdrive, Top-Inte- graal, gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn waren Mirjam Voermans en Jac Meeusen de winnaars met 58,75 pro cent. Paul Corver en Jo Sijbers wer den tweede met 56,25 procent en de derde plaats was voor Tilly en Jan der Heyden met 54,69 procent. In de B- lijn waren Miets Bisscheroux en Hilde Kooien de beste met 58,75 procent, gevolgd door Geertje van den Brink en Marga Steemers met 58,75 procent. Derde waren Tineke Meurs en Riet Muermans met 58,33 procent. In de C-lijn tenslotte werden Riet Blok en Betsie van de Sluis eerste met 60,52 procent. Gerda Stoffels en Jan Mater bezetten de tweede plek met 56,32 procent. Derde waren Ria Drabbels en Ria van Mil met 55,28 procent. Deze keer zijn de eerste uitslagen uit de rode lijn. Als eerste eindigden vorige week Frieda en Jeu Rongen. Pas gepromoveerd en dan nu al zelfs de nummer twee op bijna acht pro cent spelen. Als tweede eindigden Jacky Coenen en Riet Muermans, gevolgd door Marthy met Hans van Pelt en Annette Paris met Mieke Stap pers die tezamen op de derde plek eindigden. In de gele lijn was Ans van Hooft net iets beter dan Annie Rottge- ring en Doke Verheijen. In de groene lijn smaakten Gerrit Boekholt en Her man Verheijen weer eens het zoet van een overwinning. Zij werden op korte afstand gevolgd door Mary Pierey met Jan Roelof de Pijper en Marie Kersten met Frans van den Heuvel. De komen de weken kan men zich opgeven voor de koninginnedrive op maandag 30 april. Sportnieuws -info In een goed gevulde Herberg de Peel, thuishonk van de club, kwam Tourclub Ysselsteyn naar buiten met het nieuwe tenue waar zij de komen de vijf jaar in zal rijden. Op de profes sioneel opgebouwd en uitgelichte bühne presenteerde Henk Stevens een anderhalf uur durende show, waarin de nieuwe kleding voor het eerst aan het grote plubliek werd getoond. De geschiedenis van wielrennen in Ysselsteyn kwam in de opening uit gebreid aan bod. Peter Winnen werd hierin uiteraard genoemd maar ook de familie Teunissen. Thei Teunissen, Ysselsteyns wielrenner van het eerste uur, was vroeger een geduchte renner in de eindspurt. Zoon Martin, begiftigd met dezelfde genen, won in de tachti ger jaren menige wedstrijd bij de ama teurs, meestal in de sprint. Kleinzoon Mike en kleindochter Brit treden nu in de voetsporen van de familie. Drie zoons en een neef van Thei zijn nu lid van Tourclub Ysselsteyn dus de naam Teunissen is rijk vertegenwoordigd in de club. Dorpsraadvoorzitter Sieb Van links naar rechts: Harrie Maessen van Maessen Bedrijven, Jeu de Wit en Wim Gommans van Autobedrijf Gommans en de Wit, Roger Teunnissen van bouwbedrijf Tij Teunissen, Anne Marie Goosens en Geert Lormans van Confiance en Liesbeth en Johan Egelmeers van Herberg de Peel achter drie leden van Tourclub Ysselsteyn in de nieuwe kleding. Nijssen heeft in het verleden ook de nodige toerkilometers gereden. Ook vertelde hij interviewer Henk Stevens dat hij met enkele andere mensen de nodige evenementen organiseerde waaronder wielerwedstrijden. Hierna werd Thijs van Asten voor het voet licht gehaald. Op de vraag hoe Van Asten met het 'wielervirus' besmet raakte vertelde Van Asten dat hij als klein jongetje bij vader achter op het brommertje wedstrijden bezocht in onder meer Deurne, Roermond en 'oppe' Reuver. Later, na een voetbal carrière, ging hij zelf wedstrijden rijden. Hij werd zelfs Nederlands kampioen bij de NWB en reed bij de amateurs nog een aantal jaren op een verdienstelijk niveau. Hij zat ook in het wielercomité Ysselsteyn welke in de tachtiger jaren diverse wedstrijden en crosses organiseerde. Nadat het organiseren van wedstrijden in begin negentig enigszins doodbloedde hield Van Asten het wielercomité in sla pende toestand in leven door keurig de kas te beheren en de contributies aan bv. de Kamer van Koophandel te voldoen. Tourclub Ysselsteyn is aan het begin in het zadel geholpen door een donatie van dit 'slapende' wie lercomité. Deze vooruitziende visie van Van Asten zorgt er voor dat er al weer enkele jaren op rij wedstrijden in Ysselsteyn worden georganiseerd. Met hulp van Tourclub Ysselsteyn. Het leden aantal, tachtig stuks, is het vol gende onderwerp van de presentator. De meeste leden komen nog altijd uit Ysselsteyn gevolgd door Venray met als goede derde, met vijftien man, Oirlo. Met een kwinkslag zegt hij dat de club, met twee wethouders in de gelederen, het politieke gebeuren in de gemeente zou kunnen bepalen waarna wethouder Patrick van de Broek met sport in zijn portefeuille, geen lid overigens, naar voren wordt gevraagd. Deze wethouder vindt de club een zegen voor de gemeente. Zij hebben immers geen accommo datie of onderkomen nodig. Alleen de wegen waarover zij rijden zijn belang rijk en laat hij die toevallig ook in zijn portefeuille hebben. Hij heeft bewon dering voor toerfieters die op zondag morgen maar eventjes 90 kilometer rijden, zijn eigen fietservaringen zijn de weg naar school, heen en terug over de Zuid-Limburgse heuvels, en tegenwoordig op en neer tussen Oirlo en het gemeentehuis. Dit om de kilo' s enigszins kwijt te raken. Een spinning demonstratie van drie leden van de club is het volgende item op deze gevarieerde avond. Onder leiding van officieel instructeur Patrick van Rooy is te zien hoe sommige toerfietsers de winter doorkomen. Het is verbazend wat er in een kwartier aan zweetdrup peltjes gaat vloeien. Een normale spin- ningles duurt 50 minuten. de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk van den munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Triathlonvereniging Regio Venray houdt zondag 1 april voor de zesde maal een zwemloop. Dit evenement wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie Limburg. Een zwemloop is een wedstrijd waarbij eerst gezwom men wordt en vervolgens hardgelo- pen. Net als andere jaren vindt de loop plaats in sport- en zwemcentrum De Sprank en natuurgebied Vlakwa ter in Venray. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud en van recreant tot wedstrijdatleet. Bij voldoende deelne mers worden er in elke categorie klas sementen opgemaakt. Elke deelnemer krijgt een herinnering. Het programma: 9.30 uur 250 zw- 2500 lo. Jeugd (geboren jaar 1992- 1995) senioren en koppels. 10.00 uur 150 zw-100010. Pupillen (geboren jaar 1996 en later). 10.30 uur 500 zw-5000 lo. Junioren (geboren jaar 1988-1991), senioren en koppels. 11.00 uur 1000 zw-10.000 lo. Senioren en koppels. Inschrijven kan via www.twenray. nl. of tel. bij Martien Dupont via tel. (0478)511545 of op de dag zelf tot een half uur voor de start. €0.00 £2,50 Kijk voor de voorwaarden op Hoofdsponsor grotestraat 68 venray tel. 0478-582727 [ffl HAGF

Peel en Maas | 2007 | | pagina 28