paashaaszoeken.nl Ook Heideroosjes naar Jera on Air! Luna speelt in De Evenaar Danny Geerets prins Pinteman To Be Continued in Odapark Paasbuffet wordt traditie voor Veulen Dance 4 Live Oscaruitreiking op De Toverbal 19, Afscheid van Noeët Tuus doe mee en maak kans op een |if ipod shuffle! Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS De Heideroosjes. Foto John Klijnen. Onlangs nam het viertal haar acht ste studioalbum op. Dit gebeurde in Los Angeles, onder leiding van producer Cameron Webb, welke eerder werkte met onder meer Motorhead, Ignite en Limp Bizkit. Van dit album is het een en ander te horen op Jera on Air. Natuurlijk komen de klassiekers ook aan bod. Kaartjes zijn te bestellen via www.jeraonair.nl. Vrijwillig weidevogelbeheer De stichting Instandhouding Kleine Landschapselemen ten in Limburg (IKL) start dit voorjaar weer een praktijkcur sus vrijwillige weidevogelbe scherming. Wie die dit voorjaar daadwer kelijk aan de slag wil met de bescherming van weidevogels kan tijdens deze cursus de fijne kneepjes van het vak leren. Vrij willige weidevogelbescherming is een leuk excuus om met instem ming van de boer de weilanden en akkers af te struinen, op zoek te gaan naar nieuw leven in het land schap. Het opsporen van nesten van kievit, wulp, grutto of scholek ster is daarbij een uitermate span nende bezigheid. Het draait erom de vogel te slim af te zijn. En dat valt zeker in begin niet altijd mee. Maar door het bestuderen van het gedrag van de vogels, kan het nest toch vroeg of laat gevonden wor den. Nesten worden opgespoord en gemarkeerd. Een belangrijk onderdeel van het beschermings- werk is het overleg met de agra riër. Hij moet de gemarkeerde nes ten immers ontzien bij zijn werk op het land. Weidevogels hebben deze hulp hard nodig, want het gaat helemaal niet goed met onze weidevogels. De grutto en wulp hebben het steeds moeilijker om in het agrarische cultuurland hun jongen groot te krijgen. Het beschermingswerk door vogelaars en boeren werpt echter wel dege lijk vruchten af. Beschermde nes ten hebben zeventig procent kans om uit te komen. Bij onbescherm de nesten is dat percentage veel lager. In sommige gevallen is de kans op uitkomst zelfs nul. Door deze vrijwillige bescherming kun nen de weidevogels dan ook hun woonomgeving behouden. Het resultaat van het beschermings werk kan de vrijwilliger zelf vast stellen. Het is natuurlijk prettig om te weten of alle moeite ook daad werkelijk iets opgeleverd heeft. Ook de boer zal hier nieuwsgie rig naar zijn. De meeste nieuwe vrijwilligers kunnen aansluiting vinden bij een reeds actieve groep van weidevogelvrijwilligers. Het werkgebied en de werktijden bepalen de beschermers zelf in overleg met de agrariër. De plaat selijke groepen van vogelaars en de stichting IKL betrekken graag meer mensen bij dit bescher mingswerk. De bijeenkomsten zijn ook bedoeld voor mensen die nog geen ervaring of kennis hebben van weidevogels. De cursus start 14 maart om 19-30 in Roermond. Op die avond wordt de theorie bespoken van het beschermings werk, de soorten vogels en hun specifieke gedragingen. Tijdens twee praktijkochtenden gaat men op zoek naar de legsels en wor den de kneepjes van het bescher mingswerk uitgelegd. De stichting IKL brengt de cursisten zo veel mogelijk in contact met ervaren vrijwilligers. De cursus is bedoeld voor mensen die ook daadwerke lijk aan de slag gaan. Aan de cur sus zijn geen kosten verbonden. Aanmelden kan bij de stichting IKL via tel. (0475)386430 of email ikl@ikl-limburg.nl. Nadat Jera on Air 2007 eerder al aansprekende namen als Mad Cad dies, Dog eat Dog en Mark Foggo naar buiten bracht, kan er nu opnieuw een topact worden toe gevoegd aan dit toch al imposante lijstje. De stichting is er namelijk in geslaagd om De Heideroosjes vast te leggen. De Horster punkband is geen vreemde voor festivalmin- nend Nederland. De Heideroosjes spelen al achttien jaar in ongewij zigde bezetting en verkocht hon derdduizenden albums en had al meer dan 1500 optredens. In 1989 opgericht door vier vijftienjarige pubers, groeit Heideroosjes van rammelend punkbandje uit tot een internationaal opererend tour monster. Met zeven studioalbums én een prestigieuze Edison in de achterzak. Met dank aan een niet aflatende werklust in combinatie met indrukwekkende en ener gieke live shows. De Heideroosjes karavaan staat nooit stil. Nadat het viertal begin jaren negentig alle clubs plat speelt, zijn de festi vals aan de beurt. Pinkpop, Rock Werchter, Lowlands, Pukkelpop, ze zijn allemaal veroverd. Eind jaren negentig richt Heideroosjes haar peilen met succes op het buitenland. Alleen of samen met muzikaal verwante bands als Pen- nywise, Offspring en Bad Religion touren de mannen de wereld rond. Parijs, London, Sarajevo, Milaan, Berlijn, New York, Los Angeles of Johannesburg, you name it; de Heideroosjes heeft er getoerd en hun platen staan er in de bakken. De band Luna is op zondag 25 maart te gast in café de Evenaar in Venray. Het is alweer een tijd gele den dat deze band in Venray op het podium stond. Luna bestaat uit zes muzikanten die bijna alle maal uit Venray afkomstig zijn en al jaren aan de weg timmeren. Het afgelopen jaar stond in het teken van optredens op festivals en diverse podia in muziekcafés. Veel goede recensies van publiek en organisaties. Luna brengt een mix van blues, jazz, rock, folk en wereldmuziek. Een eigen stijl, eigenwijs, mystiek en verfrissend met herkenbare vleugjes van artiesten als Neil Young, Vaya Con Dios en Dr. John. Er werd weer gewerkt aan nieuwe nummers en het is dus hoog tijd dit in Venray te laten horen en zien. Het optre den van Luna begint om 17.00 uur. Voor meer info over Luna zie ook www.lunatheband.nl. De band bestaat uit: Nelleke Rijs, zang. Roy Bistervelts, gitaar en zang. Marcel Barents, percussie en zang. Jan Fleurkens, gitaar. Jan Engels, bas en Hans Kempen, drums. Voor het eerst in de geschiede nis is in Ysselsteyn het halfvasten- bal gehouden. Vanaf Aswoensdag hadden bezoekers van Herberg De Peel de mogelijkheid om te stemmen wie er tijdens halfvasten uitgeroepen zou worden tot prins Pinteman. Deze halfvastenprins heeft tot aan Pasen diverse privileges. Zou heeft hij een eigen, gouden kruk en drinkt hij altijd bier uit zijn eigen, groot formaat, pul. Er waren drie genomineerden en na een span nende pullenwedstrijd bleek dat Danny Geerets het meest wist te genieten van zijn pint. Een terech te prins Pinteman dus. De andere genomineerden, Ferdy Seuren en Matthy van Ass zijn z'n adjudan ten. In een goed gevulde Herberg De Peel is tijdens een gezellige middag de basis gelegd voor een nieuwe traditie. In het Theehuis in het Odapark kan men op zondag 1 april vanaf 15-30 uur genieten van een optre den door closeharmony groep To be continued. To be continued doet haar naam eer aan door steeds op zoek te gaan naar nieuwe uitdagingen door, als het ware, te schilderen met melodie, ritme en timing. De groep bestaat uit twaalf zangers en zangeressen die als volgt onder verdeeld zijn: drie alten, vier sopra nen, drie bassen en twee tenoren. Onder de inspirerende leiding van dirigent Mario Geurtjens weet deze groep haar speciale close harmony sound te waarborgen en steeds weer te verfijnen. Binnen de close harmony-stijl is er ruimte voor diversiteit aan muziek. Het repertoire kent klassieke werken zoals Air van Handel, maar ook hedendaagse popsongs zoals How deep is your love? van de Beegees. Een van de laatste projecten van de groep is de mis Misa Caribena van de Cubaan Electro Silva, waar in ze een combinatie van deze stij len laat horen.To be continued zag het eerste levenslicht in Helden in 1989- Sinds het eerste publieke optreden in 1990 is de groep bekend geworden in eigen regio, maar de laatste jaren ook zeker buiten de provinciegrenzen. Zo zijn zij in oktober 2004 een aan tal dagen in Denemarken geweest voor een geslaagde concertreis. In 2001 werd de eerste CD opgeno men en in december jl. werd een nieuwe CD tijdens een sfeervol kerstconcert officieel gepresen teerd. Voor meer informatie over dit programma kan men contact opnemen met het Odapark Venray via tel.(0478)513690. In Veulen wordt eerste paas dag voor de zevende keer een buffet voor alle dorpsbewo ners en familieleden gehou den. De opmaat voor deze brunch was het etentje dat rec tor Hoogers ooit aanbood aan Veulen. Tegenwoordig buigt een werkgroep van de dorps raad zich over de organisatie van het evenement. Dorpskok en kastelein Antonie Thielen verleent net als voorgaande jaren weer zijn medewerking. De dorpsraadVeulen is een stich ting die als doel heeft het gemeen tebestuur van de gemeente Venray te adviseren met betrekking tot de leefbaarheid van Veulen en het welzijn van de inwoners van het dorp. Daarnaast is de dorpsraad ook direct en indirect betrok ken bij de organisatie van diverse activiteiten die de saamhorigheid moeten voeden, zoals het paasbuf fet in zaal 't Veulen. Nellie van Staveren is lid van de werkgroep die het paasbuf fet regelt. "Toen rector Hoogers 40 jaar priester was, heeft hij het dorp getrakteerd op een etentje. Uiteraard was dit een eenmalige geste.Tijdens de eeuwwisseling heeft de dorpsraad besloten om ieder jaar een dergelijke brunch te organiseren. De eerste jaren vond dit buffet steeds plaats rondom nieuwjaar. Vanwege de drukte in het begin van het jaar, zoals alle carnavalsactiviteiten, is de brunch vorig jaar verplaatst naar Pasen. Die datum past beter." Al vanaf het begin verleent Antonie Thielen, eigenaar van zaal 't Veulen, zijn medewerking. Hij is verantwoordelijk voor het ver wennen van de innerlijke mens. Het familiebuffet begint zondag 8 april om 12.15 uur en ook dit jaar wordt er heerlijk en uitgebreid gekookt. Diverse soorten soep, broodjes, beleg, warm vlees, aard appelgerechten, salades, puddin gen en ijs worden voor de inwo ners van Veulen bereid. Voor de kinderen is er friet met kroketten en appelmoes. Op het program ma staan verder optredens van diverse kinderen van het Veulense dansgroepje onder leiding van Yvonne van Kempen en Evelien Muysers. TRADITIE Het paasbuffet begint de status van een traditie te krijgen. "Het is inderdaad aardig ingeburgerd in Veulen", erkent Annie Geurts, eveneens lid van de werkgroep. 'Teder jaar komen er ongeveer 100 mensen naar de brunch. Het is heel erg leuk en de inwoners van Veulen kunnen tijdens deze middag gezellig een praatje met elkaar maken. Het is een échte Veulense activiteit." Inwoners van Veulen kunnen zich tot uiterlijk donderdag 29 maart tegen betaling opgeven voor het paasbuffet, bij Annie Geurts, Voerleberg 18 in Veulen. Beter starten als ondernemer Veel startende ondernemers verliezen in de beginfase van hun bedrijf het overzicht. De Kamer van Koophandel houdt voor star tende ondernemers het seminar Financiën voor starters, op don derdag 29 maart van 19 00 tot 22.00 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel Limburg Noord aan de Noorderpoort in Venlo. Een goed opgebouwd financieel plan biedt veel voorde len en voorkomt problemen voor de ondernemer. Om het starten niet moeilijker te maken dan het is organiseert de Kamer van Koop handel Limburg-Noord seminars gericht op startende ondernemers. Financiën, financiële planning en financieel beleid zijn cruciaal voor het succes van startende onderne mers. Tijdens het seminar op 29 maart wordt onder meer aandacht besteed aan de scheiding tussen zakelijke en privé-uitgaven, finan cieringsmogelijkheden en criteria die banken hanteren. Het begin is echter de basis: Hoe vertaal ik De Springplank Donderdag 22 maart knutselen voor de kinderen van de groe pen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 uur worden er paaskijkdozen gemaakt. Breng dus allemaal een schoenendoos mee. Tevens is er nog gelegenheid tot het aanvallen van de records: hoofd dompelen en touwtjes knopen. Eveneens op donderdag, voorbereidingsverga dering Rollebol'07 in Castenray. De Springplankdelegatie vertrekt om 20.10 uur. Maandag 26 maart van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3- Op het programma staat knutselen voor Pasen. Het groepje met Hicham, Boy, Matje en Julian heeft onder leiding van Wendy en Petra de tekenteltocht gewonnen. Dins dag 27 maart clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt een Kidsavond gehouden. Donderdag 29 maart balspellen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Aansluitend programmavergadering voor de leiding van de donderdaggroep. plannen in geld? Hoe zet ik een financieel plan in elkaar? Bezoe kers aan dit seminar zijn na afloop in staat een eigen financieel plan te maken en er mee te werken. Voor informatie kan men contact opnemen met Anita Rutten van de Kamer van Koophandel Limburg- Noord, via tel. (077)3203333 of email naar voorlichting@venlo. kvk.nl. Eindstraat 12, tel. 581553 In basisschool De Foekepot in Venray is de interculturele project- week gehouden. Hoofdonderwerp was Het kind en de gezondheids zorg. In de lessen werden onder werpen over de gezondheidzorg die te maken hebben met kinde ren, besproken.Tevens was er veel aandacht voor de zorg van en voor kinderen in derdewereldlanden. Duidelijk is het verschil tussen de zorg in Nederland en in landen in de Derde Wereld. Vrijwilligsters van Unicef gaven uitleg over het ontstaan en het werk van deze organisatie, want in de doelstel lingen van Unicef staat de gezond heid van kinderen op een centraal punt. Om de betrokkenheid van de kinderen met Unicef te uiten is er donderdagavond (vanavond) een afsluiting met een Dance 4 Live manifestatie. Kinderen komen in de klederdracht van het land van herkomst. De kinderen hebben zich laten sponsoren om de avond te dansen en de opbrengst gaat naar Unicef. In de school is ook een intercultureel café ingericht. Hier hebben ouders en vrijwil ligers een presentatie van hapjes voorbereid, afkomstig uit verschil lende landen. De opbrengst van deze actie gaat naar Unicef. Basisschool de Toverbal heeft de afgelopen weken hard gewerkt aan het project Film. Het project werd geopend met een speciaal bezoek van verschillende beroem de mensen. Ook was er een bezoekje van Duba.Alle groepen zijn in de klas bezig geweest met het maken van een film. De beste film werd beloond met de gouden Oscar. In de studio van de Toverbal hebben alle leerlingen naar de films van de verschillende groepen geke ken.Tussen de films door werden ze muzikaal bij gestaan door Pilot Flame. De drummer van deze band is de stagiaire van De Toverbal. De Oscar werd tenslotte gewonnen door de groepen 1/2. Naam: Adres: In een bomvolle Brink in Leu nen heeft Noeët Tuus afgelopen weekend zijn afscheidsfeestje gevierd. De opening was voor het Puppies Huisorkest waarna de heren van Noeët Tuus het over namen en de pannen van het dak speelden. Tussendoor werden ze nog gehuldigd door cv 't Knöl- leke en van cv 't Dartele Veulen ontvingen de heren de gouden hobbelknol(een parodie op de dit jaar niet uitgereikte Gouden Knol) Aan het einde van de avond werd ook de nieuwe Joekskapel Krom dur d'n bocht gepresenteerd, bestaande uit een groot aantal jongeren waarvan veel kinderen van de leden van Noeët Tuus. De Wibra's kwamen nog een aantal smartlappen zingen waarna de Puppies het overnamen tot in de kleine uurtjes. Donderdag 22 maart 2007 - Pagina 24 handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800VBVenray (postzegel NIET nodig) Kunst Cultuur Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24